2020-01-25   14:53:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 2 Mölndal

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2 Mölndal    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Mölndal    Utskriftstid  10:54   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen    33.25  1:12.74  1:56.02    2:41.25   
Ludwig Lundborg  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.79  1:29.83  2:18.43    3:04.58   
Anton Swedblom  2002  Simklubben Laxen    40.74  1:30.76  2:25.55    3:19.36   
Philip Zasowski  2002  Göteborg Sim    44.87  1:39.22  2:33.45    3:24.97   
Marcus Sundblad  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.33  1:38.00  2:33.97    3:26.23   
Hugo Vaide  2003  Simklubben Laxen            DSQ   
Marcus Nordberg  2002  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    33.01  1:11.88  1:53.31    2:32.61   
Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.19  1:21.26  2:07.25    2:51.93   
David Engström  2001  Simklubben Elfsborg    38.45  1:23.23  2:09.78    2:54.83   
Isak Vaide  2001  Simklubben Laxen    35.93  1:21.51  2:12.15    3:02.71   
Ivan Diep  2001  Simklubben S 02    40.77  1:29.74  2:19.48    3:09.03   
Johan Olsson Fagerberg  2001  Göteborg Sim    46.42  1:42.73  2:44.98    3:48.07   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tobias Åberg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.30  1:05.54  1:41.70    2:18.66   
Alex Phu  2000  Göteborg Sim    31.77  1:09.10  1:48.79    2:30.92   
Sebastian Petersson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.55  1:10.16  1:50.25    2:32.45   
Sam Taheri  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.08  1:14.59  1:56.46    2:38.19   
Leo Vartoomian  2000  Simklubben S 02    33.64  1:14.94  1:57.74    2:42.73   
Alexander Lemos Thaler  2000  Kungsbacka Simsällskap    36.52  1:20.86  2:07.39    2:53.31   
Erik Josefson  2000  Varberg Sim            DNS   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    31.60  1:08.24  1:42.84    2:18.48   
Albin Larsson  1998  Varberg Sim    30.31  1:05.41  1:45.81    2:30.10   
Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap    31.29  1:09.41  1:51.93    2:32.63   
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    33.58  1:11.88  1:52.29    2:33.32   
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg    33.89  1:12.92  1:53.57    2:35.61   
Anton Dahlgren  1999  Varberg Sim    32.97  1:11.53  1:53.65    2:36.24   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg    34.11  1:13.86  1:56.11    2:37.74   
Lukas Engström  1998  Göteborg Sim    35.29  1:17.89  2:01.32    2:46.87   
Hjalmar Löfvenborg  1999  Varberg Sim    37.25  1:22.16  2:08.31    2:52.73   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  10:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner