Resultat för UGP 1 & Koi Kitchen Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 3
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 & Koi Kitchen Cup |
|
Utskriftsdatum |
25 januari 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Varberg |
|
Utskriftstid |
11:11 |
|
|
Arrangör |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 januari 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robin Johansson |
2000 |
SK Stimmet |
|
1:08.02 |
2:21.85 |
3:37.74 |
|
4:51.86 |
|
2 |
Leo Vartoomian |
2000 |
Simklubben S 02 |
|
1:10.16 |
2:27.33 |
3:44.64 |
|
4:58.06 |
|
3 |
Hampus Johannesson |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:10.68 |
2:28.70 |
3:44.57 |
|
5:00.13 |
|
4 |
Zacharias Olausson |
2000 |
Varberg Sim |
|
1:10.68 |
2:26.91 |
3:44.80 |
|
5:01.87 |
|
5 |
Kevin Norlin |
2000 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:12.02 |
2:29.46 |
3:47.91 |
|
5:07.65 |
|
6 |
Alexander Lemos Thaler |
2000 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:11.16 |
2:33.43 |
3:57.20 |
|
5:17.25 |
|
7 |
Einar Rättgård |
2000 |
Göteborg Sim |
|
1:15.80 |
2:40.48 |
4:06.63 |
|
5:31.45 |
|
8 |
Eric Jigrup |
2000 |
Göteborg Sim |
|
1:21.93 |
2:51.51 |
4:22.67 |
|
5:49.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Kerman |
2001 |
Anderstorps Simsällskap |
|
1:05.85 |
2:17.81 |
3:32.76 |
|
4:46.77 |
|
2 |
Nicolas Söderberg |
2001 |
Göteborg Sim |
|
1:08.22 |
2:24.17 |
3:40.20 |
|
4:52.97 |
|
3 |
Pontus Hake |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:11.17 |
2:27.53 |
3:45.74 |
|
5:01.65 |
|
4 |
Hampus Dahlgren |
2001 |
Varberg Sim |
|
1:13.54 |
2:30.84 |
3:48.20 |
|
5:04.97 |
|
5 |
Simon Svedberg |
2001 |
Falköpings Simsällskap |
|
1:08.99 |
2:28.86 |
3:51.39 |
|
5:06.05 |
|
6 |
Albin Svenneby |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:12.87 |
2:31.41 |
3:50.87 |
|
5:07.34 |
|
7 |
David Selin |
2001 |
Göteborg Sim |
|
1:11.69 |
2:32.54 |
3:55.23 |
|
5:16.67 |
|
8 |
David Engström |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:15.14 |
2:37.31 |
4:00.23 |
|
5:19.03 |
|
9 |
Carl-Ruben Sjulander |
2001 |
Simklubben S 02 |
|
1:14.75 |
2:38.42 |
4:01.34 |
|
5:19.41 |
|
10 |
Jonathan Einarsson |
2001 |
Varberg Sim |
|
1:15.96 |
2:38.76 |
4:02.99 |
|
5:22.90 |
|
11 |
Ivan Diep |
2001 |
Simklubben S 02 |
|
1:16.37 |
2:40.12 |
4:03.17 |
|
5:24.50 |
|
12 |
Filip Brink |
2001 |
Varberg Sim |
|
1:17.44 |
2:41.15 |
4:06.91 |
|
5:26.19 |
|
13 |
Mathias Johansson |
2001 |
Kungälvs Simsällskap |
|
1:16.09 |
2:41.33 |
4:04.60 |
|
5:29.15 |
|
14 |
Sebastian Svensson |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:22.78 |
2:54.23 |
4:23.80 |
|
5:49.87 |
|
15 |
Philip Koca |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:22.70 |
2:53.88 |
4:27.04 |
|
5:57.70 |
|
16 |
Johan Olsson Fagerberg |
2001 |
Göteborg Sim |
|
1:23.60 |
2:56.35 |
4:29.23 |
|
6:00.89 |
|
17 |
Elias Hedberg |
2001 |
Varberg Sim |
|
1:22.72 |
2:53.32 |
4:29.32 |
|
6:07.41 |
|
18 |
Hugo Kvarnström |
2001 |
Göteborg Sim |
|
1:29.05 |
3:08.82 |
4:47.68 |
|
6:24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Öhman |
2002 |
Skövde Simsällskap |
|
1:12.74 |
2:31.83 |
3:50.35 |
|
5:05.54 |
|
2 |
David Schuldt |
2002 |
SK Stimmet |
|
1:12.37 |
2:32.76 |
3:52.36 |
|
5:10.61 |
|
3 |
Charlie Tranberg |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:14.17 |
2:35.33 |
3:57.03 |
|
5:15.67 |
|
4 |
Isac Johansson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:16.65 |
2:40.14 |
4:03.23 |
|
5:22.80 |
|
5 |
David Hultberg |
2002 |
SK Stimmet |
|
1:18.24 |
2:48.27 |
4:19.18 |
|
5:46.31 |
|
6 |
Philip Zasowski |
2002 |
Göteborg Sim |
|
1:23.21 |
2:54.35 |
4:22.98 |
|
5:52.74 |
|
7 |
Malte Almqvist |
2004 |
Varberg Sim |
|
1:30.65 |
3:10.04 |
4:50.02 |
|
6:23.86 |
|
8 |
Max Lidbom |
2004 |
Skene Sim- och Idrottssällskap |
|
1:31.80 |
3:11.61 |
4:51.67 |
|
6:25.10 |
|
9 |
Sammi Nielsen |
2003 |
Varberg Sim |
|
1:32.45 |
3:14.76 |
4:57.43 |
|
6:33.05 |
|
10 |
Gustav Askengren |
2004 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:32.90 |
3:16.17 |
5:01.51 |
|
6:38.95 |
|
11 |
Oskar Ljungqvist |
2002 |
Göteborg Sim |
|
1:27.85 |
3:10.93 |
4:59.09 |
|
6:39.36 |
|
12 |
Olle Wising |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:31.91 |
3:16.36 |
5:02.47 |
|
6:41.68 |
|
13 |
Alex Tudt |
2002 |
Varberg Sim |
|
1:32.54 |
3:17.12 |
5:02.82 |
|
6:42.67 |
|
14 |
Viking Josefson |
2002 |
Varberg Sim |
|
1:38.25 |
3:22.61 |
5:07.22 |
|
6:43.53 |
|
15 |
Teo Mravac |
2004 |
Varberg Sim |
|
1:39.15 |
3:25.91 |
5:15.14 |
|
6:55.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
25 januari 2015 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
11:11 |
|