2019-12-12   02:20:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kronborg Open Kort 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open Kort 2015    Udskriftsdato  22 februar 2015   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  10:15   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 februar 2015         
 
 
Løb 1, 25m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Liza Schöder  2003              16.57   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Helena-Maryse Hornig  2003              17.02   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Martha Hjuler Britze  2004              19.48   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Mathilde Hedager  2004              20.02   
  Helsingør Svømmeklub                   
Victoria Husted Volden  2003              20.11   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Frida Mille Nielsen  2005              21.49   
  Helsingør Svømmeklub                   
Josefine Westergaard  2004              21.57   
  Helsingør Svømmeklub                   
Silja Østerbye  2003              21.62   
  Værløse Svømmeklub                   
Emma Øksnebjerg  2004              21.79   
  Værløse Svømmeklub                   
10  Arendse Arrild Lyngfeldt  2006              23.05   
  Helsingør Svømmeklub                   
11  Filippa Martinsen  2005              23.15   
  Helsingør Svømmeklub                   
12  Caroline Trøjgaard  2005              23.43   
  Helsingør Svømmeklub                   
13  Ida Sophie Hinsch Olsen  2004              24.99   
  Helsingør Svømmeklub                   
14  Asta Bundgaard Wanscher  2006              25.61   
  Allerød Svømmeklub                   
15  Ida Mogensen  2006              25.62   
  Allerød Svømmeklub                   
16  Liva Wissing  2006              25.64   
  Allerød Svømmeklub                   
17  Lucca Kanstrup-Clausen  2006              26.36   
  Helsingør Svømmeklub                   
18  Andrea Søeborg  2006              28.62   
  Helsingør Svømmeklub                   
 
Løb 1, 25m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Josi Platalla  2002              15.60   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Nadine Freytag  2002              16.11   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Josephine Kruse  2002              16.32   
  Søllerød Svømmeklub                   
Martha Vitus Tversted  2002              16.35   
  Søllerød Svømmeklub                   
Regitze Lyngfeldt  2002              16.69   
  Helsingør Svømmeklub                   
Sofie Nording-Grooss  2001              17.77   
  Værløse Svømmeklub                   
 
Løb 1, 25m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Stinna Schnabl  1999              14.44   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Frederikke Arentoft  2000              15.48   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Alba Cecilie Runge  2000              15.77   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Hanna Olsson  1999              16.32   
  Kristianstads SLS                   
Josefine Bengtsson  2000              16.66   
  Kristianstads SLS                   
Marina Nissen Jakobsen  2000              16.74   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Sif Bjørk Pedersen  2000              16.88   
  Søllerød Svømmeklub                   
Luisa Gaugg  1999              17.00   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Cecilie Salskov Jensen  2000              17.11   
  Hørsholm Svømmeforening                   
10  Caroline Schwenger  2000              17.37   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Matilda Andersson  1999              DNS   
  Ängelholms Simsällskap                   
 
Løb 1, 25m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 30 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ida Lindborg  1994              13.55   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Olivia Wrobel  1998              15.03   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Margarethe Hummel  1997              15.82   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Sophie E. Modeweg-Hansen  1997              16.18   
  Søllerød Svømmeklub                   
Pernille Nislev  1998              16.28   
  Hillerød Svømmeklub                   
Sara Bernard  1985              17.20   
  Helsingør Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.22  Udskriftsdato  22 februar 2015 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:15 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open Kort 2015    Udskriftsdato  22 februar 2015   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  10:15   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 februar 2015         
 
 
Løb 2, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lukas Schultze  2001              15.33   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Anthony Leon Scharries  2001              15.71   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Sullyvan Seefluth  2003              16.13   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Christoffer Rekling  2003              17.25   
  Birkerød Svømmeklub                   
Sebastian Hviid Larsen  2004              18.21   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Valdemar Witt Qvist  2003              20.03   
  Birkerød Svømmeklub                   
Bjørn Cramer Hansen  2004              21.18   
  Helsingør Svømmeklub                   
Janus Schnabl  2003              22.04   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Nikolaj Noording-Grooss  2004              24.86   
  Værløse Svømmeklub                   
 
Løb 2, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Ejdrup Hansen  1999              13.96   
  Helsingør Svømmeklub                   
Maurice Ingenrieth  2000              13.96   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Pierre Høgenhaug  1999              14.53   
  Søllerød Svømmeklub                   
Christian Andersen  1999              15.03   
  Søllerød Svømmeklub                   
Alexander Aslak Nørgaard  2000              15.61   
  Søllerød Svømmeklub                   
 
Løb 2, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tobias Niestroy  1997              13.57   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Oliver Berggren Smidt  1997              13.87   
  Søllerød Svømmeklub                   
Armando Isaac Sànchez  1997              14.32   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
 
Løb 2, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Fredrik Gaugg  1996              13.48   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.22  Udskriftsdato  22 februar 2015 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:15 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open Kort 2015    Udskriftsdato  22 februar 2015   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  10:15   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 februar 2015         
 
 
Løb 3, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nina Schlichting  2003              18.51   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Liza Schöder  2003              18.69   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Elena Westmark Holm  2003              18.81   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Helena-Maryse Hornig  2003              19.04   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Astrid Thimmer  2003              20.02   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Mathilde Kehlet  2003              20.16   
  Søllerød Svømmeklub                   
Leandra Marie Volkmann  2003              20.74   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Johanne Brown Marloth  2003              21.22   
  Værløse Svømmeklub                   
Caroline Salskov Jensen  2005              22.05   
  Hørsholm Svømmeforening                   
10  Camilla Kaavé  2003              22.12   
  Hørsholm Svømmeforening                   
11  Emma Clausen  2003              22.25   
  Helsingør Svømmeklub                   
12  Nicoline Hjort Kaas  2003              22.70   
  Hørsholm Svømmeforening                   
13  Lea Bach Nielsen  2003              23.39   
  Helsingør Svømmeklub                   
14  Johanne Weber  2005              23.95   
  Helsingør Svømmeklub                   
15  Caroline Bach Mindested  2005              24.37   
  Allerød Svømmeklub                   
16  Catrine Porsdal  2005              24.49   
  Birkerød Svømmeklub                   
17  Julie Kolind Haunsø  2005              24.53   
  Birkerød Svømmeklub                   
18  Rosalie Viola Ryding  2005              24.60   
  Birkerød Svømmeklub                   
19  Nikoline R. Amstrup  2005              26.31   
  Birkerød Svømmeklub                   
20  Kristine G. Skjærbæk  2004              26.42   
  Helsingør Svømmeklub                   
21  Mathilde Friis Autzen  2005              28.08   
  Allerød Svømmeklub                   
22  Laura Lind-Christensen  2006              29.32   
  Allerød Svømmeklub                   
23  Cecilie Rud  2006              33.51   
  Allerød Svømmeklub                   
Agnete Boelt  2006              DNS   
  Allerød Svømmeklub                   
Amalie Kolstrup-Timm  2003              DNS   
  Helsingør Svømmeklub                   
Caroline Rask  2005              DSQ  Crawlben efter start 
  Allerød Svømmeklub                   
Martha Hjuler Britze  2004              DSQ  2 Armtag efter start 
  Hørsholm Svømmeforening                   
 
Løb 3, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Josephine Kruse  2002              16.82   
  Søllerød Svømmeklub                   
Josi Platalla  2002              16.91   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Martha Vitus Tversted  2002              17.14   
  Søllerød Svømmeklub                   
Charlotte Blanke  2002              17.34   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Mathilde Vangkilde Jensen  2002              19.17   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Sophie Gjelstrup  2002              20.81   
  Søllerød Svømmeklub                   
Amalie Harplod Hansen  2001              23.11   
  Søllerød Svømmeklub                   
 
Løb 3, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Elisabeth Lyngfeldt  1999              16.04   
  Helsingør Svømmeklub                   
Emma la Cour  1999              16.52   
  Søllerød Svømmeklub                   
Helena Højsted Eriksen  2000              16.82   
  Helsingør Svømmeklub                   
Marina Nissen Jakobsen  2000              17.16   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Stinna Schnabl  1999              17.42   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Caroline Schwenger  2000              17.76   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Saskia Henning  1999              17.84   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Cecilie Salskov Jensen  2000              18.11   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Frederikke Arentoft  2000              18.54   
  Hørsholm Svømmeforening                   
10  Sif Bjørk Pedersen  2000              19.14   
  Søllerød Svømmeklub                   
11  Alba Cecilie Runge  2000              19.30   
  Hørsholm Svømmeforening                   
 
Løb 3, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Olivia Wrobel  1998              15.38   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Jeanine Roggenbuck  1996              15.47   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Margarethe Hummel  1997              15.52   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Hanna Nilsson  1996              16.75   
  Kristianstads SLS                   
Pernille Agerlin  1997              17.24   
  Helsingør Svømmeklub                   
Kitty Thai  1998              17.72   
  Kristianstads SLS                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.22  Udskriftsdato  22 februar 2015 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:15 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open Kort 2015    Udskriftsdato  22 februar 2015   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  10:15   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 februar 2015         
 
 
Løb 4, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Andreas Eklundh Sørensen  2001              15.99   
  Helsingør Svømmeklub                   
Max Ekelund  2001              16.01   
  Ängelholms Simsällskap                   
Lukas Schultze  2001              16.57   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Oscar Grönborg  2002              17.27   
  Ängelholms Simsällskap                   
Christoffer H. Andersen  2002              17.30   
  Søllerød Svømmeklub                   
Anthony Leon Scharries  2001              17.87   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Sullyvan Seefluth  2003              18.96   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Tobias Sundwall  2001              18.99   
  Værløse Svømmeklub                   
Mattias Houen  2002              19.45   
  Helsingør Svømmeklub                   
10  Oliver Breuner  2002              20.51   
  Roskilde Svømning                   
11  August Bruun Henriksen  2002              20.76   
  Helsingør Svømmeklub                   
12  Lucas Jøns  2002              21.01   
  Værløse Svømmeklub                   
13  Janus Rosholm  2002              21.74   
  Søllerød Svømmeklub                   
14  Alexander Vergereau  2004              22.21   
  Birkerød Svømmeklub                   
15  Jakob Legaard  2003              23.21   
  Allerød Svømmeklub                   
16  Mads Naver  2004              25.97   
  Allerød Svømmeklub                   
17  William Kristensen  2003              26.02   
  Søllerød Svømmeklub                   
18  William Leander Agerskov  2004              27.35   
  Allerød Svømmeklub                   
19  Victor Bornemann  2004              28.81   
  Allerød Svømmeklub                   
Jakob Bjerg Snekkersten  2003              DSQ  Crawlben efter start 
  Helsingør Svømmeklub                   
 
Løb 4, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Pierre Høgenhaug  1999              15.42   
  Søllerød Svømmeklub                   
Christian Andersen  1999              16.14   
  Søllerød Svømmeklub                   
Alexander Aslak Nørgaard  2000              16.36   
  Søllerød Svømmeklub                   
Maurice Ingenrieth  2000              16.57   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Andreas Cheng Milsgaard  2000              17.93   
  Værløse Svømmeklub                   
 
Løb 4, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lasse Termark Brock  1997              14.46   
  Herlev Svømning                   
Tobias Niestroy  1997              14.94   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Victor Kjærsgaard  1998              14.97   
  Hillerød Svømmeklub                   
Thomas Vilmar  1998              15.46   
  Helsingør Svømmeklub                   
Oliver Berggren Smidt  1997              15.82   
  Søllerød Svømmeklub                   
Armando Isaac Sànchez  1997              15.87   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
 
Løb 4, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Fredrik Gaugg  1996              14.98   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Jing-Sheng Vien  1986              15.11   
  Kristianstads SLS                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.22  Udskriftsdato  22 februar 2015 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:15 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open Kort 2015    Udskriftsdato  22 februar 2015   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  10:15   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 februar 2015         
 
 
Løb 5, 25m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Helena-Maryse Hornig  2003              14.60   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Elena Westmark Holm  2003              14.66   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Liza Schöder  2003              14.78   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Cornelia Vâmosi  2004              15.26   
  Helsingør Svømmeklub                   
Olivia Ida Madsen  2003              15.51   
  Helsingør Svømmeklub                   
Mathilde Maria Thorsen  2004              15.54   
  Helsingør Svømmeklub                   
Freja Stenbækgård  2003              16.28   
  Helsingør Svømmeklub                   
Rebecca Sangild  2003              16.74   
  Søllerød Svømmeklub                   
Emilie Nepper-Christensen  2003              16.77   
  Søllerød Svømmeklub                   
10  Kaya Vennick Haugbølle  2004              17.06   
  Hørsholm Svømmeforening                   
11  Victoria Husted Volden  2003              17.34   
  Hørsholm Svømmeforening                   
12  Anna Nørskov  2004              17.42   
  Søllerød Svømmeklub                   
12  Caroline Villum Færch  2005              17.42   
  Helsingør Svømmeklub                   
14  Sarah Holm Clausen  2004              17.66   
  Birkerød Svømmeklub                   
15  Nicoline Hjort Kaas  2003              17.82   
  Hørsholm Svømmeforening                   
16  Mathilde Ramsgaard  2005              18.45   
  Helsingør Svømmeklub                   
17  Silja Lund  2005              18.75   
  Helsingør Svømmeklub                   
18  Caroline Salskov Jensen  2005              18.78   
  Hørsholm Svømmeforening                   
19  Ida Sophie Hinsch Olsen  2004              19.29   
  Helsingør Svømmeklub                   
20  Frida Mille Nielsen  2005              19.31   
  Helsingør Svømmeklub                   
21  Esther Haudrum Larsen  2005              19.43   
  Værløse Svømmeklub                   
22  Caroline Trøjgaard  2005              19.50   
  Helsingør Svømmeklub                   
23  Juliane Camille Mathiasen  2004              20.08   
  Helsingør Svømmeklub                   
24  Filippa Martinsen  2005              20.17   
  Helsingør Svømmeklub                   
25  Arendse Arrild Lyngfeldt  2006              20.34   
  Helsingør Svømmeklub                   
26  Laura Hindsgaul  2005              21.04   
  Allerød Svømmeklub                   
27  Lucca Kanstrup-Clausen  2006              21.69   
  Helsingør Svømmeklub                   
28  Isabella Ludvigsen  2005              22.55   
  Allerød Svømmeklub                   
29  Andrea Søeborg  2006              23.45   
  Helsingør Svømmeklub                   
Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003              DNS   
  Helsingør Svømmeklub                   
 
Løb 5, 25m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Martha Vitus Tversted  2002              13.45   
  Søllerød Svømmeklub                   
Eileen Medau  2002              13.56   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Frederikke Petri  2001              13.63   
  Søllerød Svømmeklub                   
Karla Louise Balle  2001              13.64   
  Helsingør Svømmeklub                   
Mathilde Menck Nielsen  2002              13.67   
  Helsingør Svømmeklub                   
Josephine Kruse  2002              13.74   
  Søllerød Svømmeklub                   
Josi Platalla  2002              14.04   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Charlotte Blanke  2002              14.07   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Lena Born  2002              14.31   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
10  Anna Fiedler  2001              14.42   
  Hørsholm Svømmeforening                   
11  Annika Kühle  2001              14.43   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
12  Julie Frisch Hoff  2002              14.83   
  Hørsholm Svømmeforening                   
13  Sofie Slotved  2002              14.85   
  Hørsholm Svømmeforening                   
14  Johanna Juul Bay-Smidt  2002              14.97   
  Helsingør Svømmeklub                   
15  Caroline Meyer  2002              15.14   
  Hørsholm Svømmeforening                   
15  Sarah Caroline Vibskov  2002              15.14   
  Værløse Svømmeklub                   
17  Mathilde Vangkilde Jensen  2002              15.91   
  Hørsholm Svømmeforening                   
18  Zofia Kulon  2001              17.70   
  Søllerød Svømmeklub                   
 
Løb 5, 25m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Stinna Schnabl  1999              13.17   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Marina Nissen Jakobsen  2000              13.90   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Caroline Schwenger  2000              14.10   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Sif Bjørk Pedersen  2000              14.38   
  Søllerød Svømmeklub                   
Luisa Gaugg  1999              14.40   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Cecilie Salskov Jensen  2000              14.42   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Alba Cecilie Runge  2000              14.44   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Linnéa Högberg  1999              14.55   
  Kristianstads SLS                   
Frederikke Arentoft  2000              14.58   
  Hørsholm Svømmeforening                   
10  Emilie Trolle Pedersen  1999              14.66   
  Hillerød Svømmeklub                   
 
Løb 5, 25m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Olivia Wrobel  1998              12.66   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Jeanine Roggenbuck  1996              13.17   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Margarethe Hummel  1997              13.41   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Pernille Agerlin  1997              14.15   
  Helsingør Svømmeklub                   
Anna Engström  1996              14.75   
  Kristianstads SLS                   
Ellinor Andersson  1998              15.27   
  Kristianstads SLS                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.22  Udskriftsdato  22 februar 2015 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:15 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open Kort 2015    Udskriftsdato  22 februar 2015   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  10:15   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 februar 2015         
 
 
Løb 6, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lukas Schultze  2001              12.66   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Moritz Blanke  2001              12.80   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Christoffer H. Andersen  2002              13.68   
  Søllerød Svømmeklub                   
Anthony Leon Scharries  2001              13.81   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Sullyvan Seefluth  2003              14.04   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Mathias Nørskov  2001              14.22   
  Søllerød Svømmeklub                   
Mathias Persson  2001              14.24   
  Værløse Svømmeklub                   
Asger Hugo Juul  2003              14.46   
  Søllerød Svømmeklub                   
Malte Egholm Brøns  2003              15.05   
  Hørsholm Svømmeforening                   
10  Sebastian Hviid Larsen  2004              15.38   
  Hørsholm Svømmeforening                   
11  Max Albertsen  2003              15.85   
  Søllerød Svømmeklub                   
12  Thorvald Bomholt Larsen  2003              15.90   
  Helsingør Svømmeklub                   
13  Marcus Elkjær Samson  2003              16.14   
  Hørsholm Svømmeforening                   
14  Andreas Hoffmann  2003              16.40   
  Birkerød Svømmeklub                   
15  Andreas Bank Hyldal  2002              16.41   
  Værløse Svømmeklub                   
16  William Ølshøj  2004              16.59   
  Birkerød Svømmeklub                   
17  Niels Peter Lund  2002              16.99   
  Værløse Svømmeklub                   
18  Joakim R. Petersen  2003              18.18   
  Allerød Svømmeklub                   
19  Jakob Bjerg Snekkersten  2003              18.79   
  Helsingør Svømmeklub                   
20  Janus Schnabl  2003              19.05   
  Hørsholm Svømmeforening                   
21  Tobias Brandt Dragenberg  2004              20.24   
  Allerød Svømmeklub                   
Benjamin Schäfer  2003              DNS   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
 
Løb 6, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Ejdrup Hansen  1999              12.09   
  Helsingør Svømmeklub                   
Pierre Høgenhaug  1999              12.33   
  Søllerød Svømmeklub                   
Maurice Ingenrieth  2000              12.35   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Christian Andersen  1999              12.91   
  Søllerød Svømmeklub                   
Alexander Aslak Nørgaard  2000              13.31   
  Søllerød Svømmeklub                   
Asbjørn Hammershøj  2000              13.59   
  Værløse Svømmeklub                   
 
Løb 6, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tobias Niestroy  1997              11.59   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Lasse Termark Brock  1997              12.02   
  Herlev Svømning                   
Armando Isaac Sànchez  1997              12.15   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Thomas Vilmar  1998              12.18   
  Helsingør Svømmeklub                   
Oliver Berggren Smidt  1997              12.40   
  Søllerød Svømmeklub                   
 
Løb 6, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 19 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Fredrik Gaugg  1996              11.23   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Nicklas Holleufer  1990              12.36   
  Herlev Svømning                   
Mattias Andersson  1996              12.85   
  Ängelholms Simsällskap                   
Jens Frederik Vittrup  1996              12.93   
  Herlev Svømning                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.22  Udskriftsdato  22 februar 2015 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:15 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open Kort 2015    Udskriftsdato  22 februar 2015   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  10:15   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 februar 2015         
 
 
Løb 7, 25m Butterfly Damer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Helena-Maryse Hornig  2003              14.97   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Liza Schöder  2003              15.57   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Anna Haugsted Pihl  2003              15.85   
  Hillerød Svømmeklub                   
Astrid Thimmer  2003              16.47   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Linnea Hietala  2004              16.54   
  Helsingør Svømmeklub                   
Nadine Reetz  2004              17.11   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Camilla Kaavé  2003              17.12   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Laura Hürtler  2004              17.48   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Mia Mørk Kuramoto  2003              17.73   
  Helsingør Svømmeklub                   
10  Laura Kröning  2005              18.45   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
11  Anni Kötitz  2003              18.50   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
12  Lea Sonneck  2004              18.53   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
13  Leni Kötitz  2005              18.60   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
14  Celine Petruschke  2005              18.85   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
15  Ellen A. Skov  2003              18.88   
  Helsingør Svømmeklub                   
16  Kaya Vennick Haugbølle  2004              19.04   
  Hørsholm Svømmeforening                   
17  Victoria Husted Volden  2003              19.21   
  Hørsholm Svømmeforening                   
18  Pil Sylvander  2003              19.27   
  Helsingør Svømmeklub                   
19  Emma F. Rouse  2004              19.55   
  Helsingør Svømmeklub                   
20  Pauline Drucker  2004              21.27   
  Søllerød Svømmeklub                   
21  Mariel Griesbach  2005              22.27   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
22  Katherine Louise Simmonds  2005              22.37   
  Birkerød Svømmeklub                   
23  Astrid Rønn Olesen  2005              22.52   
  Birkerød Svømmeklub                   
24  Julie Gersby  2006              23.52   
  Allerød Svømmeklub                   
25  Camilla Porsdal  2005              23.56   
  Birkerød Svømmeklub                   
Andrea Lindberg Vedøe  2006              DNS   
  Allerød Svømmeklub                   
Maya Louise Heinicke  2005              DNS   
  Allerød Svømmeklub                   
 
Løb 7, 25m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Josi Platalla  2002              14.30   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Eileen Medau  2002              14.39   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Martha Vitus Tversted  2002              14.94   
  Søllerød Svømmeklub                   
Josephine Kruse  2002              15.29   
  Søllerød Svømmeklub                   
Nadine Freytag  2002              15.31   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Clara Qvade Rasmusen  2001              15.51   
  Hillerød Svømmeklub                   
Mathilde Schrøder  2002              15.64   
  Helsingør Svømmeklub                   
Annika Kühle  2001              15.68   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Sille Mundt  2002              17.86   
  Værløse Svømmeklub                   
 
Løb 7, 25m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Stinna Schnabl  1999              13.80   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Emma la Cour  1999              13.97   
  Søllerød Svømmeklub                   
Camilla Feldmann  1999              14.07   
  Helsingør Svømmeklub                   
Sif Bjørk Pedersen  2000              14.76   
  Søllerød Svømmeklub                   
Hanna Olsson  1999              14.78   
  Kristianstads SLS                   
Josefine Bengtsson  2000              15.05   
  Kristianstads SLS                   
Alba Cecilie Runge  2000              15.16   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Caroline Schwenger  2000              15.29   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Luisa Gaugg  1999              15.32   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
10  Cecilie Salskov Jensen  2000              15.36   
  Hørsholm Svømmeforening                   
11  Marina Nissen Jakobsen  2000              15.39   
  Hørsholm Svømmeforening                   
12  Katrine Høyer Tindbæk  1999              15.47   
  Værløse Svømmeklub                   
13  Frederikke Arentoft  2000              15.75   
  Hørsholm Svømmeforening                   
 
Løb 7, 25m Butterfly Damer, Finaler 17 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Olivia Wrobel  1998              12.88   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Annie Lindström  1996              13.18   
  Kristianstads SLS                   
Jeanine Roggenbuck  1996              13.57   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Margarethe Hummel  1997              14.37   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Sophie E. Modeweg-Hansen  1997              14.44   
  Søllerød Svømmeklub                   
Mercedes Avina Kuri  1998              16.32   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.22  Udskriftsdato  22 februar 2015 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:15 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open Kort 2015    Udskriftsdato  22 februar 2015   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  10:16   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 februar 2015         
 
 
Løb 8, 25m Butterfly Herrer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Bækgaard Andersen  2001              13.75   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Lukas Schultze  2001              13.78   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Martin Vennick Haugbølle  2001              14.67   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Asger Væver Hartvig  2002              15.67   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Anthony Leon Scharries  2001              15.97   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Sullyvan Seefluth  2003              16.03   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Jonathan P. Hedager  2001              16.30   
  Helsingør Svømmeklub                   
Daniel Kjær Jørgensen  2001              16.67   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Frederik Bach Mindested  2003              17.25   
  Allerød Svømmeklub                   
10  Daniel Garne Larsen  2003              17.55   
  Allerød Svømmeklub                   
11  Christoffer Hove  2002              17.64   
  Hørsholm Svømmeforening                   
12  Malte Egholm Brøns  2003              17.67   
  Hørsholm Svømmeforening                   
13  Marcus Elkjær Samson  2003              18.43   
  Hørsholm Svømmeforening                   
14  Alexander Stærkær  2002              18.58   
  Helsingør Svømmeklub                   
15  Thor Majvig Mogensen  2004              18.59   
  Helsingør Svømmeklub                   
16  Mark Tied  2005              18.85   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
17  Sebastian Henning  2005              18.95   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
18  Valdemar Menck Nielsen  2005              19.34   
  Helsingør Svømmeklub                   
19  Malde Tesch Busse  2003              20.87   
  Allerød Svømmeklub                   
20  Johan Færch  2004              25.28   
  Allerød Svømmeklub                   
 
Løb 8, 25m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oskar Hanstål  1999              12.47   
  Ängelholms Simsällskap                   
Maurice Ingenrieth  2000              12.79   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Pierre Høgenhaug  1999              13.06   
  Søllerød Svømmeklub                   
Christian Andersen  1999              13.84   
  Søllerød Svømmeklub                   
Alexander Aslak Nørgaard  2000              13.93   
  Søllerød Svømmeklub                   
William Schwab  2000              14.98   
  Helsingør Svømmeklub                   
Adrian Roed Schønning  2000              16.08   
  Helsingør Svømmeklub                   
 
Løb 8, 25m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tobias Niestroy  1997              12.31   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Armando Isaac Sànchez  1997              13.02   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Thomas Vilmar  1998              13.19   
  Helsingør Svømmeklub                   
Oliver Berggren Smidt  1997              13.59   
  Søllerød Svømmeklub                   
 
Løb 8, 25m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Fredrik Gaugg  1996              12.16   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Nicklas Holleufer  1990              13.01   
  Herlev Svømning                   
Jing-Sheng Vien  1986              13.05   
  Kristianstads SLS                   
Jens Frederik Vittrup  1996              13.60   
  Herlev Svømning                   
Nicolai Frejvald Petersen  1993              13.89   
  Herlev Svømning                   
Tobias Düring  1989              13.97   
  Herlev Svømning                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.22  Udskriftsdato  22 februar 2015 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:16 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open Kort 2015    Udskriftsdato  22 februar 2015   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  11:37   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 februar 2015         
 
 
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Helsingør Damer              2:01.16   
  Helsingør Svømmeklub                   
  Frederikke Houen  1998      31.63        31.63   
  Elisabeth Lyngfeldt  1999      34.48        1:06.11   
  Nicoline Reinstrup  1998      27.86        1:33.97   
  Ingrid Eklundh Sørensen  1998      27.19        2:01.16   
                     
1. Mannschaft              2:03.78   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
  Josi Platalla  2002      33.59        33.59   
  Jeanine Roggenbuck  1996      34.47        1:08.06   
  Olivia Wrobel  1998      27.87        1:35.93   
  Margarethe Hummel  1997      27.85        2:03.78   
                     
Søllerød Damer              2:06.75   
  Søllerød Svømmeklub                   
  Sophie E. Modeweg-Hansen  1997      33.84        33.84   
  Josephine Kruse  2002      35.00        1:08.84   
  Emma la Cour  1999      29.81        1:38.65   
  Frederikke Petri  2001      28.10        2:06.75   
                     
Helsingør Damer 2              2:06.79   
  Helsingør Svømmeklub                   
  Mia Wennecke  1999      32.67        32.67   
  Helena Højsted Eriksen  2000      35.31        1:07.98   
  Mathilde Menck Nielsen  2002      30.64        1:38.62   
  Karla Louise Balle  2001      28.17        2:06.79   
                     
Hørsholm Junior Damer  2000              2:09.85   
  Hørsholm Svømmeforening                   
  Stinna Schnabl  1999      31.01        31.01   
  Marina Nissen Jakobsen  2000      37.15        1:08.16   
  Cecilie Salskov Jensen  2000      32.25        1:40.41   
  Caroline Schwenger  2000      29.44        2:09.85   
                     
Ksls              2:09.99   
  Kristianstads SLS                   
  Annie Lindström  1996      31.28        31.28   
  Hanna Nilsson  1996      36.54        1:07.82   
  Hanna Olsson  1999      32.02        1:39.84   
  Anna Engström  1996      30.15        2:09.99   
                     
Helsingør Damer 3              2:13.30   
  Helsingør Svømmeklub                   
  Natascha Laigaard  2002      34.09        34.09   
  Marta Kruse Johansen  2000      38.21        1:12.30   
  Caroline Høst Lorenzen  1999      31.83        1:44.13   
  Camilla Feldmann  1999      29.17        2:13.30   
                     
2. Mannschaft              2:13.37   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
  Luisa Gaugg  1999      35.65        35.65   
  Charlotte Blanke  2002      37.86        1:13.51   
  Eileen Medau  2002      31.97        1:45.48   
  Milena Wunsch  2000      27.89        2:13.37   
                     
Hørsholm Damer  1998              2:18.78   
  Hørsholm Svømmeforening                   
  Frederikke Arentoft  2000      34.18        34.18   
  Anna Fiedler  2001      36.63        1:10.81   
  Alba Cecilie Runge  2000      32.99        1:43.80   
  Martha Hjuler Britze  2004      34.98        2:18.78   
                     
10  Helsingør Damer 4              2:20.66   
  Helsingør Svømmeklub                   
  Regitze Lyngfeldt  2002      35.26        35.26   
  Amanda Hietala  2002      40.06        1:15.32   
  Fie Tönshoff  2002      33.59        1:48.91   
  Helena Hvid Hansen  2001      31.75        2:20.66   
                     
11  Søllerød Damer 1              2:24.89   
  Søllerød Svømmeklub                   
  Sophie Gjelstrup  2002      42.01        42.01   
  Mathilde Kehlet  2003      41.90        1:23.91   
  Sif Bjørk Pedersen  2000      32.19        1:56.10   
  Martha Vitus Tversted  2002      28.79        2:24.89   
                     
12  Hs Piger 1  2002              2:28.42   
  Hørsholm Svømmeforening                   
  Julie Frisch Hoff  2002      36.16        36.16   
  Elena Westmark Holm  2003      41.28        1:17.44   
  Caroline Meyer  2002      38.22        1:55.66   
  Sofie Slotved  2002      32.76        2:28.42   
                     
13  Helsingør K3 Piger 1              2:32.62   
  Helsingør Svømmeklub                   
  Johanna Juul Bay-Smidt  2002      37.96        37.96   
  Karoline Christensen  2002      42.09        1:20.05   
  Lærke Højsted Eriksen  2002      39.28        1:59.33   
  Mathilde Schrøder  2002      33.29        2:32.62   
                     
14  Værløse Piger 1              2:33.84   
  Værløse Svømmeklub                   
  Sarah Caroline Vibskov  2002      40.00        40.00   
  Johanne Brown Marloth  2003      46.52        1:26.52   
  Katrine Høyer Tindbæk  1999      34.91        2:01.43   
  Sofie Nording-Grooss  2001      32.41        2:33.84   
                     
15  Hs Piger 2  2003              2:37.44   
  Hørsholm Svømmeforening                   
  Camilla Kaavé  2003      42.11        42.11   
  Mathilde Vangkilde Jensen  2002      42.50        1:24.61   
  Astrid Thimmer  2003      36.86        2:01.47   
  Kaya Vennick Haugbølle  2004      35.97        2:37.44   
                     
16  Helsingør K3 Piger 3              2:41.97   
  Helsingør Svømmeklub                   
  Linnea Hietala  2004      38.83        38.83   
  Mathilde Maria Thorsen  2004      42.12        1:20.95   
  Cornelia Vâmosi  2004      10.14        1:31.09   
  Emma F. Rouse  2004      1:10.88        2:41.97   
                     
17  Vest Talent Piger 1  2003              2:47.84   
  Vest-Brøndby                   
  Karla Banke Mathisen  2003      44.13        44.13   
  Amalie Nissov-Johannsen  2003      49.51        1:33.64   
  Anna Højerslev Eriksen  2004      38.03        2:11.67   
  Marie Bylov Larsen  2003      36.17        2:47.84   
                     
18  The Few              2:52.26   
  Helsingør Svømmeklub                   
  Mathilde Hedager  2004      42.13        42.13   
  Lea Bach Nielsen  2003      50.03        1:32.16   
  Ellen A. Skov  2003      44.55        2:16.71   
  Freja Stenbækgård  2003      35.55        2:52.26   
                     
19  Søllerød Damer 2              2:56.25   
  Søllerød Svømmeklub                   
  Anna Nørskov  2004      44.64        44.64   
  Pauline Drucker  2004      43.99        1:28.63   
  Emilie Nepper-Christensen  2003      50.64        2:19.27   
  Rebecca Sangild  2003      36.98        2:56.25   
                     
20  Vest Talent Piger 2  2004              3:04.88   
  Vest-Brøndby                   
  Annika Egenhardt  2003      44.08        44.08   
  Mathilde Bennetzen  2004      54.18        1:38.26   
  Anne-Sofie Devantier  2004      41.29        2:19.55   
  Lykke Gøttrup Jensen  2004      45.33        3:04.88   
                     
21  Birkerød Ag3 Piger  2005              3:27.55   
  Birkerød Svømmeklub                   
  Sarah Holm Clausen  2004      45.57        45.57   
  Camilla Porsdal  2005      16.53        1:02.10   
  Catrine Porsdal  2005      43.39        1:45.49   
  Astrid Rønn Olesen  2005      1:42.06        3:27.55   
                     
22  Vest Minitalent Piger  2005              3:33.99   
  Vest-Brøndby                   
  Josefine Staudt  2005      49.27        49.27   
  Ida Jacobsen  2005      56.64        1:45.91   
  Alma Gotfredsen  2005      1:02.82        2:48.73   
  Natascha Packert-Frandsen  2005      45.26        3:33.99   
                     
23  Allerøds Seje Sild 1              3:40.51   
  Allerød Svømmeklub                   
  Mathilde Friis Autzen  2005      46.31        46.31   
  Cecilie Rud  2006      1:17.64        2:03.95   
  Caroline Bach Mindested  2005      51.96        2:55.91   
  Andrea Lindberg Vedøe  2006      44.60        3:40.51   
                     
24  Allerøds Seje Sild 2              4:14.83   
  Allerød Svømmeklub                   
  Laura Lind-Christensen  2006      1:03.65        1:03.65   
  Agnete Boelt  2006      1:19.30        2:22.95   
  Ida Mogensen  2006      1:00.26        3:23.21   
  Liva Wissing  2006      51.62        4:14.83   
                     
Helsingør K3 Piger 2              DSQ  Tyvstart 2.svømmer 
  Helsingør Svømmeklub                   
  Pil Sylvander  2003      42.67        42.67   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.22  Udskriftsdato  22 februar 2015 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:37 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open Kort 2015    Udskriftsdato  22 februar 2015   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  11:19   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 februar 2015         
 
 
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Helsingør Herrer 1              1:47.50   
  Helsingør Svømmeklub                   
  Mads Ejdrup Hansen  1999      28.51        28.51   
  Asbjørn Munk  1995      30.11        58.62   
  Ömer Faruk Benli  1993      24.39        1:23.01   
  Mathias Marsengo  1997      24.49        1:47.50   
                     
1. Mannschaft              1:52.37   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
  Armando Isaac Sànchez  1997      30.14        30.14   
  Tobias Niestroy  1997      31.15        1:01.29   
  Maurice Ingenrieth  2000      27.02        1:28.31   
  Fredrik Gaugg  1996      24.06        1:52.37   
                     
Frederikssund Drenge              1:57.58   
  Frederikssund Svømmeklu                   
  Johan Wentorf  1999      29.80        29.80   
  Mikkel Steffensen  1999      34.42        1:04.22   
  Frederik Lundgaard  1999      27.52        1:31.74   
  Oliver Larsen  2000      25.84        1:57.58   
                     
Søllerød Boys  1999              1:58.37   
  Søllerød Svømmeklub                   
  Oliver Berggren Smidt  1997      28.79        28.79   
  Pierre Høgenhaug  1999      32.46        1:01.25   
  Christian Andersen  1999      29.54        1:30.79   
  Alexander Aslak Nørgaard  2000      27.58        1:58.37   
                     
Herlev Herrer              2:00.33   
  Herlev Svømning                   
  Jens Frederik Vittrup  1996      32.66        32.66   
  Lasse Termark Brock  1997      31.71        1:04.37   
  Tobias Düring  1989      29.49        1:33.86   
  Nicklas Holleufer  1990      26.47        2:00.33   
                     
Helsingør Herrer 3              2:00.83   
  Helsingør Svømmeklub                   
  Thomas Vilmar  1998      32.66        32.66   
  Andreas Eklundh Sørensen  2001      34.14        1:06.80   
  Lasse Vestergaard  1991      25.82        1:32.62   
  William Schwab  2000      28.21        2:00.83   
                     
Ängelholms Simsällskap              2:01.46   
  Ängelholms Simsällskap                   
  Petter Hellzén  2000      32.16        32.16   
  Mattias Andersson  1996      34.17        1:06.33   
  Oskar Hanstål  1999      27.00        1:33.33   
  Max Ekelund  2001      28.13        2:01.46   
                     
2. Mannschaft              2:07.50   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
  Sullyvan Seefluth  2003      32.82        32.82   
  Lukas Schultze  2001                 
  Moritz Blanke  2001                 
  Anthony Leon Scharries  2001      2:07.50        2:07.50   
                     
Hørsholm Drenge  2001              2:13.52   
  Hørsholm Svømmeforening                   
  Magnus Bækgaard Andersen  2001      32.44        32.44   
  Asger Væver Hartvig  2002      37.86        1:10.30   
  Martin Vennick Haugbølle  2001      31.87        1:42.17   
  Daniel Kjær Jørgensen  2001      31.35        2:13.52   
                     
10  Helsingør K3 Drenge 2              2:21.51   
  Helsingør Svømmeklub                   
  Johan Heeno Rasmussen  2002      33.94        33.94   
  Mattias Houen  2002      42.85        1:16.79   
  Adrian Roed Schønning  2000      34.91        1:51.70   
  Johan Bremer Holmgård  2001      29.81        2:21.51   
                     
11  Værløse Drenge 1              2:23.66   
  Værløse Svømmeklub                   
  Asbjørn Hammershøj  2000      35.94        35.94   
  Andreas Cheng Milsgaard  2000      39.26        1:15.20   
  Mathias Persson  2001      34.71        1:49.91   
  Tobias Sundwall  2001      33.75        2:23.66   
                     
12  Vest Talent Drenge 1  2001              2:24.70   
  Vest-Brøndby                   
  Mikkel Hemmingsen  2002      40.22        40.22   
  Kasper Bo Davidsen  1999      33.79        1:14.01   
  Lucas Jensen  2001      35.91        1:49.92   
  Carl Magnus Krievs  2002      34.78        2:24.70   
                     
13  Helsingør K3 Drenge 3              2:28.67   
  Helsingør Svømmeklub                   
  Jesper Schiødt  2001      38.83        38.83   
  Laurids Holme  2000      42.47        1:21.30   
  Emil Tönshoff  2000      36.79        1:58.09   
  Kim Emil K. Petersen  1999      30.58        2:28.67   
                     
14  Søllerød Boys 2  2003              2:40.49   
  Søllerød Svømmeklub                   
  William Kristensen  2003      43.29        43.29   
  Karl Gustav B. Toft  2002      39.89        1:23.18   
  Max Albertsen  2003      43.21        2:06.39   
  Janus Rosholm  2002      34.10        2:40.49   
                     
15  Birkerød Ag3 Drenge  2004              2:42.92   
  Birkerød Svømmeklub                   
  Alexander Vergereau  2004      40.33        40.33   
  Andreas Hoffmann  2003      51.20        1:31.53   
  William Ølshøj  2004      36.22        2:07.75   
        35.17        2:42.92   
                     
16  Vest Talent Drenge 2  2002              2:43.44   
  Vest-Brøndby                   
  Tobias Davidsen  2003      41.57        41.57   
  Frederik Emil Bækgaard  2002      45.58        1:27.15   
  Martin Jacobsen  2002      41.53        2:08.68   
  Frederik Helms  2001      34.76        2:43.44   
                     
17  Allerøds Stærke Drenge 2              2:47.47   
  Allerød Svømmeklub                   
  Jakob Legaard  2003      42.47        42.47   
  Daniel Garne Larsen  2003      46.10        1:28.57   
  Frederik Bach Mindested  2003      40.74        2:09.31   
  Malde Tesch Busse  2003      38.16        2:47.47   
                     
18  The Few              2:54.41   
  Helsingør Svømmeklub                   
  Bjørn Cramer Hansen  2004      46.64        46.64   
  Thorvald Bomholt Larsen  2003      48.89        1:35.53   
  Thor Majvig Mogensen  2004      44.45        2:19.98   
  Alexander Stærkær  2002      34.43        2:54.41   
                     
19  Værløse Drenge 2              2:58.43   
  Værløse Svømmeklub                   
  Lindy Zhy  2002      46.33        46.33   
  Andreas Bank Hyldal  2002      47.80        1:34.13   
  Niels Peter Lund  2002      48.41        2:22.54   
  Lucas Jøns  2002      35.89        2:58.43   
                     
20  Vest Minitalent Drenge  2004              3:35.19   
  Vest-Brøndby                   
  Daniel Bornhøft Nielsen  2004      45.03        45.03   
  William Mitchell  2004      59.96        1:44.99   
  Ditlev Queitsch  2006      1:04.26        2:49.25   
  Esben Rasmussen  2004      45.94        3:35.19   
                     
Allerøds Stærke Drenge 1              DSQ  Start forkert heat 
  Allerød Svømmeklub                   
                     
Helsingør Herrer 2              DSQ  Tyvstart 3. Svømmer 
  Helsingør Svømmeklub                   
  Jonas Berg-Sørensen  1996      31.29        31.29   
                     
Helsingør K3 Drenge 1              DSQ  2 flyben efter 75 m 
  Helsingør Svømmeklub                   
  Jonathan P. Hedager  2001      35.99        35.99   
                     
Søllerød Boys 1  2001              DSQ  3.svøm forl. ikke ba 
  Søllerød Svømmeklub                   
  Valdemar Solok  2001      33.77        33.77   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.22  Udskriftsdato  22 februar 2015 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:19 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open Kort 2015    Udskriftsdato  22 februar 2015   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  12:00   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 februar 2015         
 
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Haugsted Pihl  2003      35.42        1:12.98   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Christine Mardov-Johansen  2003      40.13        1:21.86   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Nina Schlichting  2003      39.89        1:22.48   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
                     
Anna Højerslev Eriksen  2004      40.37        1:22.71   
  Vest-Brøndby                   
                     
Sille Andersen  2003      41.39        1:24.02   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Martha Hjuler Britze  2004      44.20        1:30.50   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Silke Larsen  2003      44.14        1:30.57   
  Roskilde Svømning                   
                     
Nadine Reetz  2004      44.88        1:31.38   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
                     
Mathilde Hedager  2004      45.65        1:32.27   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
10  Camilla Kaavé  2003      45.43        1:32.69   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
11  Victoria Husted Volden  2003      46.38        1:32.87   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
12  Anne-Sofie Devantier  2004      45.94        1:33.64   
  Vest-Brøndby                   
                     
13  Caroline Salskov Jensen  2005      47.91        1:35.39   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
14  Lea Sonneck  2004      46.38        1:35.72   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
                     
15  Silja Østerbye  2003      47.04        1:36.59   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
16  Karla Banke Mathisen  2003      48.20        1:38.24   
  Vest-Brøndby                   
                     
17  Mathilde Bennetzen  2004      47.70        1:38.31   
  Vest-Brøndby                   
                     
18  Johanne Weber  2005      48.55        1:38.45   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
19  Anna Nørskov  2004      48.20        1:38.65   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
20  Pauline Drucker  2004      49.15        1:39.13   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
21  Mathilde Friis Autzen  2005      48.22        1:39.28   
  Allerød Svømmeklub                   
                     
22  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003      50.15        1:40.30   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
23  Katherine Louise Simmonds  2005      49.01        1:41.12   
  Birkerød Svømmeklub                   
                     
24  Juliane Camille Mathiasen  2004      48.84        1:43.83   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
25  Signe Henriksen  2004      51.10        1:46.09   
  Vest-Brøndby                   
                     
26  Ida Jacobsen  2005      58.30        1:53.79   
  Vest-Brøndby                   
                     
27  Isabella Ludvigsen  2005      58.71        2:01.51   
  Allerød Svømmeklub                   
                     
28  Alberte K. Andersen  2006      1:03.71        2:03.97   
  Vest-Brøndby                   
                     
29  Laura Lind-Christensen  2006      1:02.70        2:06.28   
  Allerød Svømmeklub                   
                     
30  Agnete Boelt  2006      1:03.47        2:10.58   
  Allerød Svømmeklub                   
                     
31  Asta Bundgaard Wanscher  2006      1:08.06        2:17.68   
  Allerød Svømmeklub                   
                     
32  Kathrine Holm  2005      1:10.08        2:27.99   
  Vest-Brøndby                   
                     
33  Selina Koch-Mathews  2005      1:13.44        2:33.09   
  Vest-Brøndby                   
                     
Josefine Westergaard  2004              DNS   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Annika Egenhardt  2003              DSQ  Ej fors. bevæ. v.25m 
  Vest-Brøndby                   
                     
Ida Mogensen  2006              DSQ  Svøm på made v. 75m 
  Allerød Svømmeklub                   
                     
Julie Nelkop  2004              DSQ  Ej fors. bevæ. v.25m 
  Roskilde Svømning                   
                     
Laura Hindsgaul  2005              DSQ  Ej fors. bevæ. v.25m 
  Allerød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Liva Palmund  2002      33.87        1:10.37   
  Roskilde Svømning                   
                     
Alberte Kjærsgaard  2001      35.37        1:12.55   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Natascha Laigaard  2002      36.05        1:14.20   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002      36.56        1:15.21   
  Roskilde Svømning                   
                     
Matilde Weibel  2002      36.98        1:16.72   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Julie Frisch Hoff  2002      37.81        1:16.97   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Sofia Qvade Rasmusen  2001      37.12        1:17.74   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Victoria K. Jespersen  2001      38.28        1:18.76   
  IHF Svømning                   
                     
Amanda Hietala  2002      38.34        1:19.99   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
10  Alberte Fie Petersen  2002      39.44        1:21.66   
  Roskilde Svømning                   
                     
11  Sophie Gjelstrup  2002      40.56        1:23.63   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
12  Anna Fiedler  2001      40.89        1:24.25   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
13  Caroline Meyer  2002      43.31        1:27.12   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
14  Sofie Slotved  2002      42.71        1:27.98   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
15  Frida Roed  2001      45.52        1:31.67   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
16  Amalie Harplod Hansen  2001      46.25        1:34.90   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
17  Zofia Kulon  2001      49.64        1:42.30   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Stinna Schnabl  1999      32.42        1:07.85   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Mia Wennecke  1999      34.60        1:10.32   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Emilie Aanestad  2000      34.95        1:11.59   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Frederikke Arentoft  2000      34.94        1:12.55   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Annie Jensen  1999      34.81        1:12.92   
  Ängelholms Simsällskap                   
                     
Alba Cecilie Runge  2000      35.40        1:13.38   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Josefine Bengtsson  2000      35.88        1:14.31   
  Kristianstads SLS                   
                     
Freja A. Skov  2000      35.94        1:15.22   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Helena Højsted Eriksen  2000      38.27        1:18.26   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
10  Emilie Trolle Pedersen  1999      38.33        1:20.21   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
11  Anna Elisabeth Mathiasen  2000      39.89        1:21.70   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ida Lindborg  1994      29.39        1:00.79   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Frederikke Houen  1998      33.03        1:09.06   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Sophie E. Modeweg-Hansen  1997      34.35        1:11.59   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
Hanna Nilsson  1996      35.31        1:12.48   
  Kristianstads SLS                   
                     
Mercedes Avina Kuri  1998      39.53        1:21.05   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
                     
Ellinor Andersson  1998      42.68        1:27.28   
  Kristianstads SLS                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.22  Udskriftsdato  22 februar 2015 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:00 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open Kort 2015    Udskriftsdato  22 februar 2015   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  11:51   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 februar 2015         
 
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Bækgaard Andersen  2001      32.77        1:07.45   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Christoffer Daugbjerg  2001      34.91        1:09.89   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Sullyvan Seefluth  2003      35.16        1:10.02   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
                     
Valdemar Solok  2001      35.85        1:12.71   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
Martin Vennick Haugbølle  2001      36.37        1:15.15   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Max-Vincent Schenkluhn  2001      37.75        1:15.83   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
                     
Johan Heeno Rasmussen  2002      36.91        1:15.86   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Philip Andersson  2001      38.08        1:17.44   
  Ängelholms Simsällskap                   
                     
Asger Væver Hartvig  2002      38.37        1:17.59   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
10  Lucas Jensen  2001      39.99        1:21.37   
  Vest-Brøndby                   
                     
11  Asger Hugo Juul  2003      40.28        1:22.38   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
12  Sebastian Hviid Larsen  2004      41.21        1:22.48   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
13  Malte Egholm Brøns  2003      41.54        1:22.99   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
14  Christoffer Hove  2002      41.52        1:23.16   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
15  Daniel Kjær Jørgensen  2001      41.97        1:24.73   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
16  Mikkel Hemmingsen  2002      41.77        1:25.32   
  Vest-Brøndby                   
                     
17  Janus Rosholm  2002      42.06        1:26.33   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
18  Tobias Davidsen  2003      42.40        1:26.74   
  Vest-Brøndby                   
                     
19  Jakob Legaard  2003      43.39        1:27.22   
  Allerød Svømmeklub                   
                     
20  Marcus Elkjær Samson  2003      42.86        1:27.65   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
21  Affou Adlouni  2002      44.26        1:28.07   
  Roskilde Svømning                   
                     
22  Alexander Vergereau  2004      43.55        1:28.93   
  Birkerød Svømmeklub                   
                     
23  Daniel Garne Larsen  2003      44.29        1:29.97   
  Allerød Svømmeklub                   
                     
24  Malde Tesch Busse  2003      44.66        1:31.40   
  Allerød Svømmeklub                   
                     
25  Carl Magnus Krievs  2002      45.52        1:31.87   
  Vest-Brøndby                   
                     
26  Lau Lykke Wennicke  2004      44.54        1:33.38   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
27  William Ølshøj  2004      46.80        1:34.87   
  Birkerød Svømmeklub                   
                     
28  William Kristensen  2003      46.37        1:34.92   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
29  Frederik Bach Mindested  2003      46.11        1:34.96   
  Allerød Svømmeklub                   
                     
30  Frederik Helms  2001      46.84        1:35.07   
  Vest-Brøndby                   
                     
31  Oscar Jensen  2003      46.06        1:35.70   
  Birkerød Svømmeklub                   
                     
32  Janus Schnabl  2003      48.78        1:39.66   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
33  Lindy Zhy  2002      49.50        1:41.60   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
34  Cassius Arbo Christensen  2003      53.46        1:48.09   
  Vest-Brøndby                   
                     
35  Thorbjørn Bjerrum  2004      54.68        1:50.63   
  Vest-Brøndby                   
                     
36  Kristian S. Sørensen  2005      54.49        1:52.77   
  Vest-Brøndby                   
                     
37  Johan Færch  2004      57.23        1:55.07   
  Allerød Svømmeklub                   
                     
38  Mads Naver  2004      55.66        1:55.21   
  Allerød Svømmeklub                   
                     
39  Tobias Brandt Dragenberg  2004      57.46        1:56.85   
  Allerød Svømmeklub                   
                     
40  William Leander Agerskov  2004      57.27        1:58.16   
  Allerød Svømmeklub                   
                     
41  Sigurd Chistopher Vickery  2005      57.44        1:58.67   
  Vest-Brøndby                   
                     
Sebastian Egenhardt  2006              DSQ  ej forts.bev.v 25m 
  Vest-Brøndby                   
                     
Sebastian Henning  2005              DSQ  Ingen berø. v.50m 
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
                     
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Ejdrup Hansen  1999      29.16        1:00.14   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Johan Wentorf  1999      31.63        1:05.71   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Petter Hellzén  2000      32.62        1:06.65   
  Ängelholms Simsällskap                   
                     
Jakob Bjerre Eriksen  2000      35.11        1:12.40   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Asbjørn Hammershøj  2000      38.07        1:16.10   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
William Schwab  2000      39.21        1:21.12   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Emil Tönshoff  2000      39.79        1:21.79   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonas Berg-Sørensen  1996      32.54        1:07.33   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.22  Udskriftsdato  22 februar 2015 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:51 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open Kort 2015    Udskriftsdato  22 februar 2015   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  12:48   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 februar 2015         
 
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nina Schlichting  2003              39.91   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Elena Westmark Holm  2003              41.82   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Anni Kötitz  2003              42.54   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Mathilde Kehlet  2003              43.52   
  Søllerød Svømmeklub                   
Frida Uldall  2003              43.87   
  Hillerød Svømmeklub                   
Astrid Thimmer  2003              44.72   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Ida Zeiler Terkildsen  2004              48.14   
  Hillerød Svømmeklub                   
Nicoline Hjort Kaas  2003              49.50   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Lea Bach Nielsen  2003              49.87   
  Helsingør Svømmeklub                   
Leni Kötitz  2005              49.87   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
11  Emma Clausen  2003              50.70   
  Helsingør Svømmeklub                   
12  Johanne Baes Aaholst  2004              52.57   
  Hillerød Svømmeklub                   
13  Pauline Drucker  2004              53.95   
  Søllerød Svømmeklub                   
14  Asta Palmund  2005              53.96   
  Roskilde Svømning                   
15  Silja Lund  2005              55.46   
  Helsingør Svømmeklub                   
16  Kaya Vennick Haugbølle  2004              55.78   
  Hørsholm Svømmeforening                   
17  Sophie Simmonds  2005              55.98   
  Birkerød Svømmeklub                   
18  Josephine Gribsvad  2003              56.63   
  Hillerød Svømmeklub                   
19  Mariel Griesbach  2005              58.76   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
20  Camilla Porsdal  2005              59.08   
  Birkerød Svømmeklub                   
21  Ulrika Paaske  2004              1:02.58   
  Roskilde Svømning                   
22  Esther Haudrum Larsen  2005              1:03.34   
  Værløse Svømmeklub                   
Juliane Andersen  2005              DNS   
  Roskilde Svømning                   
Sofie Lykke Petersen  2005              DNS   
  Roskilde Svømning                   
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Fiedler  2001              37.28   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Karoline Christensen  2002              42.34   
  Helsingør Svømmeklub                   
Caroline Meyer  2002              42.38   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Mathilde Vangkilde Jensen  2002              42.82   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Julie Frisch Hoff  2002              43.46   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Sofie Slotved  2002              43.82   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Melina Miethe  2002              46.77   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Caroline Gerlach  2002              49.67   
  Roskilde Svømning                   
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Elisabeth Lyngfeldt  1999              35.48   
  Helsingør Svømmeklub                   
Mathilde Huberts  2000              38.18  OD2 
  Helsingør Svømmeklub                   
Saskia Henning  1999              38.85   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Milena Wunsch  2000              38.87   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Margarethe Hummel  1997              34.47   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Hanna Nilsson  1996              38.18  OD1 
  Kristianstads SLS                   
Pernille Nislev  1998              38.29   
  Hillerød Svømmeklub                   
Pernille Agerlin  1997              38.62   
  Helsingør Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.22  Udskriftsdato  22 februar 2015 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:48 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open Kort 2015    Udskriftsdato  22 februar 2015   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  12:22   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 februar 2015         
 
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Max Ekelund  2001              35.00   
  Ängelholms Simsällskap                   
Jannick Lind  2001              36.98   
  Helsingør Svømmeklub                   
Martin Vennick Haugbølle  2001              37.08   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Asger Væver Hartvig  2002              37.56   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Anthony Leon Scharries  2001              37.93   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Magnus Bækgaard Andersen  2001              38.06   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Oscar Grönborg  2002              38.48   
  Ängelholms Simsällskap                   
Karl Gustav B. Toft  2002              39.52   
  Søllerød Svømmeklub                   
Daniel Kjær Jørgensen  2001              40.20   
  Hørsholm Svømmeforening                   
10  Sebastian Ejdesgaard  2001              41.56   
  Hillerød Svømmeklub                   
11  Mattias Houen  2002              43.27   
  Helsingør Svømmeklub                   
12  Tobias Sundwall  2001              43.43   
  Værløse Svømmeklub                   
13  Christoffer Hove  2002              44.49   
  Hørsholm Svømmeforening                   
14  Andreas Bank Hyldal  2002              45.66   
  Værløse Svømmeklub                   
15  Simon Blidarevic  2002              45.86   
  Hillerød Svømmeklub                   
16  Frederik Clausen  2001              45.99   
  Hillerød Svømmeklub                   
17  Christian Galsøe  2002              46.15   
  Hillerød Svømmeklub                   
18  Oliver Breuner  2002              46.64   
  Roskilde Svømning                   
19  Mark Tied  2005              47.21   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
20  Joakim R. Petersen  2003              47.66   
  Allerød Svømmeklub                   
21  Villads Kruse  2003              47.85   
  Hillerød Svømmeklub                   
22  Carl-Emil Echardt  2005              50.85   
  Roskilde Svømning                   
23  William Breuner  2005              51.13   
  Roskilde Svømning                   
24  Gustav Larsen  2003              51.72   
  Hillerød Svømmeklub                   
25  Victor Dyrhauge  2004              53.12   
  Frederikssund Svømmeklu                   
26  Noel Willem Pihl  2002              53.21   
  Hillerød Svømmeklub                   
27  Oscar Lykke Fischer  2002              53.65   
  Hillerød Svømmeklub                   
28  Bertram Nyegaard  2004              53.91   
  Roskilde Svømning                   
29  Andreas Rasmussen  2002              54.48   
  Hillerød Svømmeklub                   
Anton Larsen  2005              DNS   
  Roskilde Svømning                   
Hector Jakobsen  2002              DNS   
  Hillerød Svømmeklub                   
Jakob Bjerg Snekkersten  2003              DSQ  1 hånd v.vend 25 m 
  Helsingør Svømmeklub                   
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederik Lundgaard  1999              32.61   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Lucas Hoffmann  2000              33.65   
  Helsingør Svømmeklub                   
Matthæus Vàmosi  2000              38.33   
  Helsingør Svømmeklub                   
Andreas Cheng Milsgaard  2000              39.45   
  Værløse Svømmeklub                   
Laurids Holme  2000              43.20   
  Helsingør Svømmeklub                   
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lasse Termark Brock  1997              32.49   
  Herlev Svømning                   
Thomas Vilmar  1998              DSQ  Tyvstart 
  Helsingør Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.22  Udskriftsdato  22 februar 2015 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:22 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open Kort 2015    Udskriftsdato  22 februar 2015   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  13:04   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 februar 2015         
 
 
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Helena-Maryse Hornig  2003      32.28        1:07.78   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
                     
Liza Schöder  2003      32.13        1:08.12   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
                     
Elena Westmark Holm  2003      33.77        1:11.71   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Olivia Ida Madsen  2003      34.94        1:13.67   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Astrid Thimmer  2003      35.76        1:14.63   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Laura Hürtler  2004      37.25        1:16.78   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
                     
Sille Andersen  2003      38.12        1:18.47   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Camilla Kaavé  2003      38.40        1:19.11   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Emilie Nepper-Christensen  2003      38.10        1:19.20   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
10  Martha Hjuler Britze  2004      38.25        1:19.52   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
11  Marie Bylov Larsen  2003      37.94        1:19.80   
  Vest-Brøndby                   
                     
12  Kaya Vennick Haugbølle  2004      38.87        1:20.67   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
13  Ellen A. Skov  2003      38.66        1:20.85   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
14  Amalie Kolstrup-Timm  2003      38.62        1:21.30   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
15  Nadine Reetz  2004      39.89        1:22.91   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
                     
16  Celine Petruschke  2005      39.74        1:24.22   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
                     
17  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003      40.31        1:25.28   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
18  Laura Kröning  2005      40.92        1:27.09   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
                     
19  Nicoline Hjort Kaas  2003      41.91        1:27.38   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
20  Mathilde Bennetzen  2004      41.53        1:27.57   
  Vest-Brøndby                   
                     
21  Caroline Salskov Jensen  2005      42.76        1:27.95   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
22  Amalie Nissov-Johannsen  2003      41.37        1:31.18   
  Vest-Brøndby                   
                     
23  Caroline Bach Mindested  2005      47.17        1:36.22   
  Allerød Svømmeklub                   
                     
24  Julie Nelkop  2004      44.18        1:36.29   
  Roskilde Svømning                   
                     
25  Astrid Rønn Olesen  2005      45.17        1:37.62   
  Birkerød Svømmeklub                   
                     
26  Lykke Gøttrup Jensen  2004      50.87        1:42.49   
  Vest-Brøndby                   
                     
27  Camilla Porsdal  2005      49.96        1:44.86   
  Birkerød Svømmeklub                   
                     
28  Ida Jacobsen  2005      51.51        1:46.72   
  Vest-Brøndby                   
                     
29  Alma Gotfredsen  2005      52.81        1:48.26   
  Vest-Brøndby                   
                     
30  Josefine Staudt  2005      51.49        1:48.45   
  Vest-Brøndby                   
                     
31  Natascha Packert-Frandsen  2005      50.31        1:49.15   
  Vest-Brøndby                   
                     
32  Cecilie Rud  2006      51.85        1:51.80   
  Allerød Svømmeklub                   
                     
33  Julie Gersby  2006      55.26        1:54.30   
  Allerød Svømmeklub                   
                     
34  Liva Wissing  2006      57.56        2:01.59   
  Allerød Svømmeklub                   
                     
35  Alberte K. Andersen  2006      59.86        2:01.91   
  Vest-Brøndby                   
                     
36  Maya Louise Heinicke  2005      55.10        2:02.51   
  Allerød Svømmeklub                   
                     
37  Caroline Rask  2005      59.33        2:06.79   
  Allerød Svømmeklub                   
                     
38  Kathrine Holm  2005      1:02.25        2:12.61   
  Vest-Brøndby