2019-07-18   06:55:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kronborg Open Kort 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open Kort 2015    Udskriftsdato  22 februar 2015   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  15:13   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 februar 2015         
 
 
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Helena-Maryse Hornig  2003              30.59   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Anna Haugsted Pihl  2003              31.38   
  Hillerød Svømmeklub                   
Elena Westmark Holm  2003              32.38   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Sofie Lund-Scherbeck  2003              32.67   
  Værløse Svømmeklub                   
Olivia Ida Madsen  2003              33.32   
  Helsingør Svømmeklub                   
Christine Mardov-Johansen  2003              33.71   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Mathilde Maria Thorsen  2004              34.20   
  Helsingør Svømmeklub                   
Frida Uldall  2003              34.72   
  Hillerød Svømmeklub                   
Johanne Baes Aaholst  2004              34.79   
  Hillerød Svømmeklub                   
10  Cornelia Vâmosi  2004              35.07   
  Helsingør Svømmeklub                   
11  Laura Hürtler  2004              35.57   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
12  Nadine Reetz  2004              35.98   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
13  Mia Mørk Kuramoto  2003              36.09   
  Helsingør Svømmeklub                   
14  Martha Hjuler Britze  2004              36.19   
  Hørsholm Svømmeforening                   
15  Rosalie Viola Ryding  2005              36.36   
  Birkerød Svømmeklub                   
16  Kaya Vennick Haugbølle  2004              36.90   
  Hørsholm Svømmeforening                   
17  Rebecca Sangild  2003              36.92   
  Søllerød Svømmeklub                   
18  Pil Sylvander  2003              37.21   
  Helsingør Svømmeklub                   
19  Ida Zeiler Terkildsen  2004              37.32   
  Hillerød Svømmeklub                   
20  Johanne Brown Marloth  2003              37.70   
  Værløse Svømmeklub                   
21  Leni Kötitz  2005              37.97   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
22  Emma F. Rouse  2004              38.07   
  Helsingør Svømmeklub                   
23  Josephine Gribsvad  2003              38.48   
  Hillerød Svømmeklub                   
24  Laura Kröning  2005              38.89   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
25  Johanne Weber  2005              39.04   
  Helsingør Svømmeklub                   
26  Caroline Trøjgaard  2005              41.64   
  Helsingør Svømmeklub                   
27  Frida Mille Nielsen  2005              42.25   
  Helsingør Svømmeklub                   
28  Mathilde Ramsgaard  2005              42.50   
  Helsingør Svømmeklub                   
29  Mathilde Friis Autzen  2005              42.52   
  Allerød Svømmeklub                   
30  Silja Lund  2005              42.82   
  Helsingør Svømmeklub                   
31  Juliane Camille Mathiasen  2004              42.92   
  Helsingør Svømmeklub                   
32  Filippa Martinsen  2005              43.60   
  Helsingør Svømmeklub                   
33  Ulrika Paaske  2004              43.64   
  Roskilde Svømning                   
34  Arendse Arrild Lyngfeldt  2006              45.39   
  Helsingør Svømmeklub                   
35  Ida Sophie Hinsch Olsen  2004              46.53   
  Helsingør Svømmeklub                   
36  Natascha Packert-Frandsen  2005              47.91   
  Vest-Brøndby                   
37  Alma Gotfredsen  2005              48.18   
  Vest-Brøndby                   
38  Lucca Kanstrup-Clausen  2006              49.63   
  Helsingør Svømmeklub                   
39  Laura Lind-Christensen  2006              53.01   
  Allerød Svømmeklub                   
40  Andrea Søeborg  2006              54.94   
  Helsingør Svømmeklub                   
 
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Martha Vitus Tversted  2002              28.92   
  Søllerød Svømmeklub                   
Eileen Medau  2002              29.08   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Karla Louise Balle  2001              29.34   
  Helsingør Svømmeklub                   
Anja Sperling  2002              30.34   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Fie Tönshoff  2002              30.38   
  Helsingør Svømmeklub                   
Ulrikke Veje  2002              31.62   
  Hillerød Svømmeklub                   
Clara Qvade Rasmusen  2001              32.04   
  Hillerød Svømmeklub                   
Sofie Nording-Grooss  2001              32.59   
  Værløse Svømmeklub                   
Mathilde Vangkilde Jensen  2002              33.73   
  Hørsholm Svømmeforening                   
10  Melina Miethe  2002              35.47   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
11  Caroline Gerlach  2002              37.35   
  Roskilde Svømning                   
 
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mia Wennecke  1999              28.43   
  Helsingør Svømmeklub                   
Emma la Cour  1999              28.54   
  Søllerød Svømmeklub                   
Mathilde Huberts  2000              29.79   
  Helsingør Svømmeklub                   
Helena Højsted Eriksen  2000              30.27   
  Helsingør Svømmeklub                   
Linnéa Högberg  1999              30.60   
  Kristianstads SLS                   
Freja A. Skov  2000              30.83   
  Helsingør Svømmeklub                   
Josefine Bengtsson  2000              31.38   
  Kristianstads SLS                   
 
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 29 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Annie Lindström  1996              26.91   
  Kristianstads SLS                   
Jeanine Roggenbuck  1996              27.91   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Ingrid Eklundh Sørensen  1998              28.08   
  Helsingør Svømmeklub                   
Margarethe Hummel  1997              28.09   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
Anna Engström  1996              31.17   
  Kristianstads SLS                   
Mercedes Avina Kuri  1998              33.84   
  Sg Neukölln E.v. Berlin                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.22  Udskriftsdato  22 februar 2015 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark