2018-08-21   23:22:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for VI39 Medley Race

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 1. februar 2015

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  VI39 Medley Race    Udskriftsdato  01 februar 2015   
  Stævne by  Vallensbæk    Udskriftstidspunkt  12:50   
  Arrangør  VI39 Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 februar 2015         
 
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
Sponsor: Teknisk El-Service ApS 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathias Kleffel  2002  Frederikssund Svømmeklub    51.95        1:48.64   
Anders Hvidt  2002  Gentofte Svømme Klub    54.39        1:52.34   
William Jensen  2002  Swim Team Tåstrup    54.64        1:56.12   
Elias Kongsted Misander  2002  Gentofte Svømme Klub    54.84        1:56.15   
Ben Taylor  2002  Gentofte Svømme Klub    56.00        2:01.64   
Alexander Stærkær  2002  Helsingør Svømmeklub    1:02.35        2:15.77   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
Sponsor: Teknisk El-Service ApS 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mohammed Ghizzaui  2003  Vallensbæk IF Af 1939    42.33        1:29.84   
Mikkel Jørgensen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    42.76        1:30.63   
Mikkel Hansen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    45.28        1:34.74   
Harald Riisager  2003  Gentofte Svømme Klub    46.56        1:36.29   
Joakim Køhn  2003  Vallensbæk IF Af 1939    46.40        1:37.89   
Asger Johansen  2003  Glostrup Svømme Klub    46.51        1:39.23   
Jeppe Wagner  2003  Glostrup Svømme Klub    48.16        1:42.14   
Christoffer Skinhøj  2003  Gentofte Svømme Klub    48.39        1:43.00   
Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbæk IF Af 1939    50.60        1:46.58   
10  Thorvald Bomholt Larsen  2003  Helsingør Svømmeklub    54.36        1:51.14   
11  Julius Højgaard Allin  2003  Helsingør Svømmeklub    59.15        1:59.66   
12  Malte Hjalholt  2003  Swim Team Tåstrup    1:03.11        2:05.26   
13  Leonard Steen Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub    58.66        2:05.49   
14  Christopher G. Trandum  2003  Gentofte Svømme Klub    59.49        2:06.95   
15  Sebastian Rasmussen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    1:02.15        2:11.59   
16  Jakob Nadeem Alwan  2003  Swim Team Tåstrup    1:16.11        2:40.48   
Alexander Rinder  2003  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Enzo Sorgini  2003  Helsingør Svømmeklub            DNS   
Karl August B. Balle  2003  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Oliver Madsen  2003  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Vilhelm Riegels  2003  Swim Team Tåstrup            DNS   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
Sponsor: Teknisk El-Service ApS 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Tåstrup    53.09        1:50.69   
Matias Munkholm  2004  Vallensbæk IF Af 1939    54.46        1:55.60   
Mads Frost Sønderby  2004  Frederikssund Svømmeklub    55.31        1:56.02   
Alexander Griffin  2004  Gentofte Svømme Klub    56.37        1:56.93   
Bjørn Cramer Hansen  2004  Helsingør Svømmeklub    54.87        1:57.39   
Eigil Sigfusson  2004  Helsingør Svømmeklub    55.47        2:00.07   
Jeppe Kjær  2004  Swim Team Tåstrup    1:00.78        2:03.82   
Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Tåstrup    1:02.57        2:08.69   
Mads Bantz Nielsen  2004  Frederikssund Svømmeklub    1:09.12        2:23.50   
                     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 
Sponsor: Teknisk El-Service ApS 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emil Kruse Enemærke  2005  Glostrup Svømme Klub    51.80        1:49.41   
Carl Emil Lundgaard  2005  Gentofte Svømme Klub    55.52        1:53.69   
Sebastian Rendlev  2005  Vallensbæk IF Af 1939    57.79        1:58.55   
Valdemar Menck Nielsen  2005  Helsingør Svømmeklub    1:05.73        2:21.72   
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939    1:11.86        2:37.11   
Anton Mabeck  2006  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Christopher Jørgensen  2005  Vallensbæk IF Af 1939            DNS   
Oscar Rybak-Andersen  2005  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  01 februar 2015 
Licens til Vallensbæk IF Af 1939  Udskriftstidspunkt  12:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark