2020-05-28   01:20:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Masters 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag eftermiddag

Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Masters Materskaber    Udskriftsdato  10 januar 2015   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  15:04   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Næstved IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 januar 2015         
 
 
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1946-1950 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Berit Marx Pedersen  1950  Swim Team Tåstrup            54.18   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1951-1955 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marianne Friis-Olsen  1952  Korsør Sv & Livr. Klub            54.87   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1956-1960 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hanne Stevnsborg  1957  Køge Svømmeklub            43.53   
Inge-Lise Damberg  1957  Ishøj Svømme Klub            46.03   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1961-1965 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub            34.04   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1966-1970 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Lindborg  1966  Malmö Kappsimningsklubb            38.66   
Kendra Olsen  1966  Brønshøj Akademiske Svømmeklub            41.60   
Helene Bendiksen  1967  Ishøj Svømme Klub            42.01   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1971-1975 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Lohmann  1975  Malmö Kappsimningsklubb            29.62   
Caroline Suhr  1971  Sigma Swim Birkerød            31.96   
Lene Dyrbak  1971  Ringsted Svømme Klub            36.99   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1976-1980 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Pia Brandt Danborg  1976  Swim Team Tåstrup            31.97   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1981-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Annelie Jönsson  1983  Malmö Kappsimningsklubb            31.59   
Anne Roslyng  1983  Hovedstadens Svømmeklub            35.75   
Helle Hartmann  1985  Køge Svømmeklub            36.17   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1986-1990 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Carola Pedersen  1989  Hovedstadens Svømmeklub            33.93   
Louise Buhl Borg  1987  U.S.G            DNS   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1991-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Pernille Juel  1994  Albertslund IF            27.97   
Caroline Eskildsen  1995  Køge Svømmeklub            30.35   
Louise Uglebjerg  1994  U.S.G            34.18   
Tenna Olin  1991  U.S.G            35.98   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  10 januar 2015 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  15:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark