2019-07-18   07:17:42
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nuorisouinnit 2015

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantaiaamu

Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  11 huhtikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  15:07   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  11 huhtikuu 2015         
 
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ji An Wang  2003    256  42.87        1:32.02   
  Luleå Simsällskap                   
                     
Marcus Forsel  2003    238  45.75        1:34.30   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Sihan Yu  2003    192  47.06        1:41.24   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Elias Kalliokoski  2003    183  48.30        1:42.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Toni Lipponen  2003    182  48.35        1:43.12   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Teemu Oksakari  2003    180  49.81        1:43.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Tuukka Harju  2003    179  51.29        1:43.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Kasper Lytz  2003    170  50.83        1:45.52   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Simon Ravals  2003    168  49.73        1:45.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Matias Mikkonen  2003    144  54.86        1:51.52   
  Oulun Lohet                   
                     
11  Leevi Sipilä  2003    133  55.90        1:54.39   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
12  Mikael Ryynänen  2003    124  55.98        1:57.07   
  Oulun Lohet                   
                     
13  Jimi Kenttälä  2004    114  57.24        2:00.31   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Roope Pesälä  2003    113  57.59        2:00.86   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
15  Karlo Kilpinen  2003    109  58.58        2:02.26   
  Kemin Uimaseura                   
                     
16  Ilari Raesalmi  2005    104  58.00        2:04.26   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
17  Tuomas Romsi  2005    102  1:00.08        2:05.09   
  Kemin Uimaseura                   
                     
18  Tuukka Alatalo  2003    84  1:00.69        2:13.35   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Benjamin Evans  2003              DSQ   
  Swimming Club Vuokatti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ahti Saarela  2002    336  40.56        1:24.05   
  Oulun Lohet                   
                     
Aleksi Rajaniemi  2002    266  43.46        1:30.84   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Juho Keränen  2002    264  43.78        1:31.06   
  Oulun Lohet                   
                     
Aleksi Romsi  2002    210  46.46        1:38.23   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Kirill Helsing  2002    202  46.79        1:39.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Niko Kuhna  2002    196  47.73        1:40.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Rasmus Kullas  2002    196  46.61        1:40.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Veeti Taimisto  2002    151  51.54        1:49.64   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Joonas Järvi  2002    151  52.39        1:49.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Anton Krogh-Vennemo  2002    150  51.32        1:49.82   
  Luleå Simsällskap                   
                     
11  Olli Halvari  2002    147  53.91        1:50.56   
  Rovaniemen Uimaseura                   
                     
12  Kalle Huttunen  2002    96  1:00.74        2:07.47   
  Oulun Lohet                   
                     
Julius Kuitunen  2002              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva)               
                     
Matias Rajavaara  2002              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Atte Moilanen  2001    462  35.52        1:15.59   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Noa Mäkelä  2001    408  37.66        1:18.76   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Tiitus Taskila  2001    380  38.49        1:20.66   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Ivar Malm  2001    380  37.18        1:20.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Kalle Tankka  2001    307  40.91        1:26.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Claes Fjellström  2001    301  40.94        1:27.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Teemu Ihanamäki  2001    296  40.96        1:27.63   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Kalle Karhunen  2001    294  41.85        1:27.85   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Juuso Syrjälä  2001    256  43.58        1:31.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Samuli Laitila  2001    203  46.51        1:39.34   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
11  Juuso Mikael Tiensuu  2001    181  47.45        1:43.23   
  Kemin Uimaseura                   
                     
12  Elias Vainio  2001    170  50.94        1:45.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Riku Silvennoinen  2001    169  50.90        1:45.59   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
14  Otso Rimpiläinen  2001    151  52.63        1:49.76   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
15  Atte Kärkkäinen  2001    134  53.45        1:54.02   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Jere Keskiaho  2001              DNF   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Henri Korpela  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miikka Huotari  2000    464  36.31        1:15.47   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Joonas Kuitunen  2000    438  35.97        1:16.94   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Juho Anttila  2000    388  37.56        1:20.10   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Antti Hirvonen  2000    282  42.82        1:29.05   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Hermanni Taimisto  2000    277  42.26        1:29.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Elmeri Ekström  2000    266  42.36        1:30.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Arttu Kojonen  2000    242  45.22        1:33.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Rasmus Andreasson  2000    209  46.34        1:38.44   
  Luleå Simsällskap                   
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eelis Hukka  1999    462  35.49        1:15.58   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Kosti Kaaresvirta  1999    434  36.63        1:17.19   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Jere Kerttula  1999    374  38.65        1:21.10   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Valtteri Väisänen  1999    340  38.78        1:23.75   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Altti Ekorre  1999    255  43.50        1:32.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Juho Larinen  1999    237  44.73        1:34.43   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Felix Ollus  1999    222  45.45        1:36.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jesse Laukkanen  1996    619  31.99        1:08.58   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Antti Kiviaho  1996    513  33.91        1:13.02   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Santeri Leppälä  1998    446  36.23        1:16.49   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Juho Herva  1998    429  36.21        1:17.48   
  Oulun Lohet                   
                     
Niko Blankenstein  1996    369  38.42        1:21.48   
  Oulun Lohet                   
                     
Tapio Siltari  1963    245  44.33        1:33.33   
  Kemin Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  11 huhtikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  15:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner