2019-07-18   07:16:06
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nuorisouinnit 2015

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantaiaamu

Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  11 huhtikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:28   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  11 huhtikuu 2015         
 
 
Laji 9, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petra Ansaranta  2004    383  1:19.72  2:45.33  4:10.19    5:28.76   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Ida Roponen  2004    338  1:20.82  2:49.02  4:18.35    5:42.70   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Pinja Taskila  2004    328  1:21.68  2:51.58  4:21.03    5:46.27   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Olga Emilia Mattila  2004    324  1:23.62  2:54.09  4:22.33    5:47.56   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Laura Markuksela  2004    266  1:27.43  3:03.16  4:40.30    6:11.00   
  Oulun Lohet                   
                     
Anniina Haarala  2004    254  1:27.68  3:04.13  4:42.47    6:16.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Essi Vilhelmiina Virta  2005    245  1:29.23  3:07.38  4:46.90    6:21.40   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Kiia Junttari  2004    235  1:28.10  3:09.08  4:49.47    6:26.76   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Viivi Tonteri  2004    203  1:32.86  3:18.53  5:03.46    6:46.07   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Pinja Kallio  2004    202  1:36.67  3:21.44  5:05.70    6:47.00   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
 
Laji 9, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Madeleine Hiltunen  2003    447  1:13.28  2:33.57  3:54.26    5:12.21   
  Oulun Lohet                   
                     
Minja Lukkari  2003    440  1:14.15  2:35.18  3:55.04    5:13.82   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    430  1:13.15  2:34.68  3:55.94    5:16.35   
  Oulun Lohet                   
                     
Mathilda Puutio  2003    375  1:18.79  2:43.43  4:08.57    5:31.03   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Heta Veikkola  2003    290  1:23.12  2:54.67  4:28.20    6:00.65   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Reeta Kallunki  2003    272  1:23.56  2:58.47  4:34.30    6:08.30   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 9, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Senni Jouhten  2002    383  1:15.72  2:41.66  4:07.03    5:28.79   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Hilla Hirvikoski  2002    339  1:21.72  2:51.26  4:19.33    5:42.33   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Ronja Nätynki  2002    336  1:21.07  2:49.71  4:18.19    5:43.58   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Enni-Sofia Perätalo  2002    324  1:22.51  2:53.08  4:23.17    5:47.48   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Iina Elorinne  2002    318  1:25.21  2:55.13  4:25.90    5:49.78   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Milja Piippola  2002    303  1:18.37  2:49.25  4:24.15    5:55.26   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Tina Ylipää  2002    302  1:20.82  2:52.89  4:25.45    5:55.87   
  Luleå Simsällskap                   
                     
 
Laji 9, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anni Willman  2001    495  1:11.16  2:28.32  3:46.06    5:01.94   
  Oulun Lohet                   
                     
Jenni Louhimo  2001    485  1:11.82  2:30.83  3:49.28    5:03.95   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Sara Brännström  2001    408  1:13.54  2:35.71  3:58.84    5:21.97   
  Luleå Simsällskap                   
                     
Sofia Ervasti  2001    338  1:20.93  2:49.85  4:18.56    5:42.65   
  Oulun Lohet                   
                     
Emmi Hautakangas  2001    301  1:23.04  2:53.59  4:25.94    5:56.27   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
Stina Roth  2001    300  1:22.07  2:55.28  4:27.66    5:56.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Moonica Pirhonen  2001    299  1:19.44  2:50.76  4:25.12    5:57.03   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Viveca Meriläinen  2001    295  1:26.48  2:59.79  4:32.67    5:58.49   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
 
Laji 9, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pauliina Haarala  2000    290  1:21.12  2:53.30  4:27.19    6:00.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Sara-Sofia Tapio  2000              DNF   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
 
Laji 9, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Kivirinta  1995    600  1:07.48  2:19.63  3:32.41    4:43.10   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Moona Mankinen  1996    550  1:09.00  2:22.42  3:37.84    4:51.42   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Carita Heikkala  1998    475  1:09.58  2:26.80  3:46.37    5:05.97   
  Oulun Lohet                   
                     
Miili Känsäkoski  1999    454  1:11.90  2:31.14  3:52.65    5:10.60   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Enni Hukka  1997    452  1:11.32  2:31.11  3:52.68    5:11.07   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Elina Pulkkinen  1999    448  1:12.68  2:33.06  3:53.84    5:12.10   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Eveliina Palo  1999    414  1:13.01  2:35.27  3:58.78    5:20.39   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Iida Ahonen  1999    380  1:15.33  2:38.78  4:04.49    5:29.77   
  Oulun Lohet                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  11 huhtikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner