2018-02-21   10:39:10
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset TaUS syysuinnit Tampere

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Uimaseuran Syysuinni    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:59   
  Järjestäjä  Tampereen Uimaseura TaUS         
 
 
Laji 1, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 vuosi ja nuorempi 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Markkanen  1994    495  1:11.04  2:27.42  3:56.51    5:07.10   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Roope Kastarinen  1994    478  1:06.91  2:26.57  4:00.09    5:10.68   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Eetu Päivärinta  1994    473  1:11.52  2:31.67  4:03.16    5:11.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Tommi Lehtinen  1994    471  1:07.72  2:28.89  4:02.57    5:12.23   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
Ossi Haavisto  1994    441  1:17.10  2:39.56  4:06.03    5:18.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Wiljam Rautiainen  1995    419  1:14.69  3:20.87  4:47.03    5:24.41   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Jaakko Poutamo  1994    410  1:17.98  2:42.82  4:13.20    5:26.81   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Antti Kähär  1995    410  1:13.80  2:38.07  4:11.89    5:26.91   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Petri Sartela  1995    396  1:16.42  2:37.78  4:14.09    5:30.64   
  Aurajoen Uinti                   
                     
10  Artturi Rinne  1996    373  1:23.82  2:47.71  4:22.16    5:37.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
11  Elias Kouvo  1994    361  1:18.58  2:43.44  4:17.21    5:41.03   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
12  Nikita Smirnov  1995    361  1:16.09  2:45.58  4:24.12    5:41.10   
  Aurajoen Uinti                   
                     
13  Ville Tulonen  1994    359  1:15.96  2:41.93  4:22.63    5:41.71   
  Aurajoen Uinti                   
                     
14  Eeli Aavasalo  1996    331  1:27.74  2:56.05  4:31.40    5:51.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
15  Rami Marttila  1995    309  1:24.90  2:58.17  4:37.79    5:59.35   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Severi Smal  1995              DNF   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Alexei Mokichev  1994              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 vuosi 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikko Blomqvist  1990    721  1:00.28  2:10.63  3:26.46    4:30.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Jami Kallio  1992    552  1:07.91  2:25.45  3:48.90    4:55.98   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Jimi Lehtiö  1993    533  1:08.63  2:27.16  3:52.67    4:59.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Joni Lairola  1992    528  1:10.78  2:30.03  3:52.45    5:00.46   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Frans Hartman  1992    526  1:11.52  2:25.38  3:52.68    5:00.90   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Juska Nyberg  1993    410  1:15.69  2:39.70  4:15.46    5:26.89   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Juuso Manninen  1993    392  1:13.82  2:39.73  4:17.51    5:31.94   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Teemu Laaksonen  1993    388  1:13.42  2:38.48  4:14.02    5:32.84   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Tommi Saastamoinen  1993    265  1:41.97  3:12.82  4:51.35    6:18.27   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Toni Knuutila  1993              DNF   
  Pihlava Työväen Urheili                   
                     
Teemu Terho  1991              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.15 
Lisenssi: Tampereen Seurat 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Uimaseuran Syysuinni    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:59   
  Järjestäjä  Tampereen Uimaseura TaUS         
 
 
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 vuosi ja nuorempi 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ramona Raita  1995    514  1:17.85  2:41.06  4:18.59    5:35.81   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Natalia Holm  1995    509  1:18.98  2:43.28  4:21.70    5:36.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Selma Ucar  1995    484  1:18.36  2:42.38  4:25.85    5:42.72   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Jenna Lehtinen  1995    470  1:19.71  2:46.55  4:27.96    5:45.95   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Essi Marola  1995    455  1:22.70  2:48.69  4:33.05    5:49.90   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenna Kukkonen  1995    452  1:27.74  2:58.03  4:33.03    5:50.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Fanni Riiho  1995    436  1:15.56  2:49.74  4:30.96    5:54.73   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Annika Oravecz  1996    427  1:28.34  2:59.88  4:38.54    5:57.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Veronika Smirnova  1996    360  1:25.12  3:02.86  4:55.50    6:18.28   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Roosa Laine  1995              DSQ   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Melisa Mäntylä  1995              DSQ   
  KOO-VEE                   
                     
Maria Hemmi  1996              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 vuosi 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Lajunen  1992    632  1:10.67  2:30.05  4:01.55    5:13.46   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Ida Salo  1992    621  1:12.59  2:32.03  4:05.26    5:15.30   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Linda-Marie Slotte  1994    543  1:15.31  2:40.80  4:14.87    5:29.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Mona Halonen  1994    511  1:19.02  2:44.45  4:20.80    5:36.55   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Ira Iso-Kungas  1994    497  1:18.49  2:44.76  4:24.93    5:39.67   
  KOO-VEE                   
                     
Katri Puistosalo  1993    495  1:15.64  2:43.19  4:23.30    5:40.20   
  Pihlava Työväen Urheili                   
                     
Emmi Järvinen  1992    494  1:19.91  2:47.44  4:26.49    5:40.30   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Anni Penttilä  1993    493  1:17.97  2:40.71  4:21.66    5:40.66   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Lotta Kortekallio  1994    472  1:18.27  2:51.92  4:30.68    5:45.58   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
10  Emmi Mäkelä  1992    471  1:21.46  2:47.10  4:28.44    5:45.74   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
11  Kaisa Mäki  1993    450  1:16.73  2:54.44  4:26.99    5:51.10   
  Nokian Pyry                   
                     
12  Elli Harju  1994    446  1:24.77  2:55.51  4:31.91    5:52.24   
  Aurajoen Uinti                   
                     
13  Roosa Parikka  1994    446  1:19.87  2:48.84  4:33.89    5:52.25   
  Lohjan Uimarit                   
                     
14  Janika Lähteenmäki  1989    444  1:28.06  3:02.46  4:30.82    5:52.59   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
15  Katarina Korpinen  1993    424  1:23.62  2:54.65  4:34.28    5:58.20   
  Aurajoen Uinti                   
                     
16  Roosa Nokelainen  1994    423  1:26.96  2:54.00  4:39.99    5:58.27   
  Lahden Uimaseura                   
                     
17  Mira Marttila  1993    418  1:26.75  2:57.64  4:38.91    5:59.93   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
18  Saana Jalava  1992    416  1:21.29  2:48.22  4:39.75    6:00.27   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
19  Linda Mäenpää  1993    385  1:22.01  2:51.06  4:44.99    6:09.75   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
20  Oona von Bagh  1994    384  1:23.77  3:01.22  4:47.18    6:10.14   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
21  Siiri Simola  1993    368  1:27.84  3:05.58  4:53.99    6:15.34   
  Aurajoen Uinti                   
                     
22  Essi Lampinen  1994    351  1:31.04  3:07.55  4:52.25    6:21.36   
  Aurajoen Uinti                   
                     
23  Maria Korkeakoski  1994    345  1:33.05  3:11.49  4:57.80    6:23.42   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Jenni Rinteelä  1994              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Satu Rajala  1992              DSQ   
  KOO-VEE                   
                     
Noora Nyberg  1992              DSQ   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.15 
Lisenssi: Tampereen Seurat 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Uimaseuran Syysuinni    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:19   
  Järjestäjä  Tampereen Uimaseura TaUS         
 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 vuosi ja nuorempi 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Artturi Rinne  1996    401          28.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
Farhan Abbas-Hashimi  1996    386          28.97   
  Swimming Jyväskylä                   
Jeremias Kuivalainen  1996    347          30.02   
  Lahden Uimaseura                   
Eeli Aavasalo  1996    303          31.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
Aleksi Mattila  1996    280          32.25   
  Lahden Uimaseura                   
Vlad Mukkulainen  1996    272          32.58   
  Aurajoen Uinti                   
Marek Vasko  1996    244          33.77   
  Tampereen Työväen Uimar                   
Henri Nurminen  1997    238          34.06   
  Eura Swimming Team                   
Miika Pentti  1997    236          34.15   
  Swimming Jyväskylä                   
10  Pietari Virta  1997    234          34.22   
  Tampereen Uimaseura                   
11  Rasmus Varjoranta  1997    220          34.95   
  KOO-VEE                   
12  Henri Aaltonen  1997    213          35.32   
  Riihimäen Uimaseura                   
13  Pyry Lindberg  1996    209          35.57   
  KOO-VEE                   
14  Noah Badji  1996    200          36.10   
  KOO-VEE                   
15  Niklas Reunanen  1998    195          36.38   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
16  Ville Suomela  1997    190          36.70   
  KOO-VEE                   
17  Eemeli Peltonen  1996    189          36.79   
  Jämsänkosken Ilves                   
18  Artturi Kaarlenkaski  1997    184          37.08   
  Tampereen Uimaseura                   
19  Aku Luukko  1997    182          37.20   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
20  Juuso Seppä  1997    178          37.49   
  Tampereen Uimaseura                   
21  Elias Päivinen  1997    171          37.99   
  Swimming Jyväskylä                   
22  Aake Nyrhinen  1997    168          38.24   
  Porin Uimaseura                   
23  Antti Korpilahti  1996    167          38.31   
  Riihimäen Uimaseura                   
24  Mikko Suova  1997    165          38.50   
  Tampereen Uimaseura                   
25  Joni Rantanen  1997    164          38.51   
  Aurajoen Uinti                   
26  Teemu Torkkel  1997    164          38.53   
  Riihimäen Uimaseura                   
27  Juha Hyvärinen  1998    163          38.59   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
28  Johannes Lindroos  1996    161          38.82   
  Someron Esa                   
29  Jussi Kekkonen  1997    158          39.05   
  KOO-VEE                   
30  Simo Hailla  1997    152          39.57   
  Tampereen Uimaseura                   
31  Aleksi Hiljanen  1996    151          39.64   
  Swimming Jyväskylä                   
32  Rafael Stenman  1997    150          39.73   
  KOO-VEE                   
33  Elias Hurskainen  1997    144          40.26   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
34  Miika Mäntylä  1997    143          40.38   
  KOO-VEE                   
34  Pauli Kukkonen  1997    143          40.38   
  Tampereen Uimaseura                   
36  Jimmy Nyberg  1996    142          40.48   
  Tampereen Uimaseura                   
37  Matti Vesterbacka  1998    139          40.70   
  KOO-VEE                   
38  Santtu Simonen  1997    135          41.09   
  KOO-VEE                   
39  Miko Husari  1997    129          41.73   
  Tampereen Uimaseura                   
40  Yonas Bouhlal  1997    129          41.80   
  Tampereen Uimaseura                   
41  Ilari Toivola  1996    127          41.97   
  Swimming Jyväskylä                   
42  Oskari Mäkinen  1997    119          42.85   
  KOO-VEE                   
43  Tom Lokkila  1997    118          43.05   
  Tampereen Työväen Uimar                   
44  Väinö Kilpeläinen  1999    114          43.57   
  Tampereen Työväen Uimar                   
45  Jere Honkamäki  1998    111          43.91   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
46  Eemeli Jussila  1998    110          44.08   
  KOO-VEE                   
47  Antti Eerola  1997    105          44.73   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
48  Vili Hartikainen  1997    102          45.16   
  KOO-VEE                   
49  Mika Ainasoja  1998    102          45.22   
  Tampereen Uimaseura                   
50  Matias Mäkelä  1997    101          45.29   
  Aurajoen Uinti                   
51  Jesse Selin  1997    78          49.30   
  Jämsänkosken Ilves                   
52  Valtteri Levaniemi  1997    78          49.37   
  Jämsänkosken Ilves                   
53  Juho Urhemaa  1999    75          50.01   
  Tampereen Uimaseura                   
54  Rene Knuuttila  1997    74          50.35   
  Tampereen Uimaseura                   
55  Tino Kaijanniemi  2000    73          50.52   
  KOO-VEE                   
56  Vili Silen  1999    62          53.35   
  KOO-VEE                   
57  Santeri Kaasinen  1999    60          53.88   
  Tampereen Työväen Uimar                   
58  Kevin Lokkila  1999    58          54.37   
  Tampereen Työväen Uimar                   
59  Aleksanteri Levaniemi  1998    56          55.11   
  Jämsänkosken Ilves                   
60  Pyry Nurmilo  1999    56          55.21   
  KOO-VEE                   
61  Tuomas Luukko  1997    55          55.57   
  Jämsänkosken Ilves                   
62  Veeti Raivio  2000    50          57.11   
  Tampereen Työväen Uimar                   
63  Arimo Haapasola  1998    49          57.78   
  KOO-VEE                   
64  Joonas Sipilä  1999    45          59.40   
  KOO-VEE                   
65  Matti Koskinen  1998    41          1:01.01   
  KOO-VEE                   
Akseli Huru  1998              DNS   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Miika Tolvanen  1996              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
Kalle Pyykkönen  1996              DSQ   
  KOO-VEE                   
Sami Lahtisalmi  1997              DSQ   
  Valkeakosken Uimaseura                   
Verneri Kaarlenkaski  1999              DSQ   
  Tampereen Uimaseura                   
Ville Kinnala  1999              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.15 
Lisenssi: Tampereen Seurat 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Uimaseuran Syysuinni    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:33   
  Järjestäjä  Tampereen Uimaseura TaUS         
 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 vuosi ja nuorempi 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Annika Laihonen  1997    403          32.24   
  Nummelan Kisaajat                   
Noora Visto  1998    386          32.71   
  Lahden Uimaseura                   
Veera Pellinen  1997    342          34.04   
  Swimming Jyväskylä                   
Helmi Lehti  1997    338          34.19   
  Porin Uimaseura                   
Juulia Salonen  1997    310          35.17   
  Porin Uimaseura                   
Hanna Hammar  1998    308          35.26   
  Tampereen Uimaseura                   
Iida-Maria Haapala  1997    306          35.33   
  Someron Esa                   
Veera Laine  1997    279          36.43   
  Tampereen Uimaseura                   
Henni Huhtamo  1997    276          36.55   
  Tampereen Uimaseura                   
10  Selina Virkkunen  1997    273          36.70   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
11  Emilia Finnberg  1997    268          36.92   
  Tampereen Uimaseura                   
12  Ida Vuorela  1997    251          37.75   
  Swimming Jyväskylä                   
13  Mari Kausiala  1997    248          37.88   
  Nokian Pyry                   
14  Maria Tuokko  1997    247          37.96   
  Tampereen Uimaseura                   
15  Laura Karppi  1997    238          38.40   
  Tampereen Uimaseura                   
16  Vilma Koskinen  1998    238          38.44   
  Tampereen Uimaseura                   
17  Viivi Tapaila  1997    235          38.59   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
18  Pinja Vekka  1997    230          38.85   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
19  Camilla Kulmala  1997    227          39.05   
  Riihimäen Uimaseura                   
20  Inka Sinivuori  1997    215          39.75   
  Swimming Jyväskylä                   
21  Jasmine Hakala  1997    210          40.07   
  KOO-VEE                   
22  Anniina Potkonen  1998    205          40.40   
  Tampereen Uimaseura                   
23  Matleena Kolu  1997    204          40.44   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
24  Alisa Niemelä  1997    199          40.78   
  Tampereen Uimaseura                   
25  Linnea Niemelä  1997    198          40.84   
  Tampereen Uimaseura                   
26  Johanna Suova  1999    195          41.03   
  Tampereen Uimaseura                   
27  Mona Kunnas  1998    194          41.13   
  Tampereen Työväen Uimar                   
28  Venla Kinnala  1997    191          41.34   
  Aurajoen Uinti                   
29  Tinja-Mari Lindstedt  1998    190          41.43   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
30  Ronja Järvinen  1998    189          41.52   
  Tampereen Uimaseura                   
31  Petra Heinjoki  1997    187          41.65   
  Jämsänkosken Ilves                   
32  Eveliina Niskanen  1997    187          41.66   
  KOO-VEE                   
33  Rosa Mört  1999    186          41.68   
  Aurajoen Uinti                   
34  Emilia Potkonen  1998    184          41.87   
  Tampereen Uimaseura                   
35  Ella Hannula  1997    183          41.97   
  Vantaan Uimarit                   
36  Senja Saarteinen  1999    182          42.04   
  Tampereen Uimaseura                   
37  Emma-Lotta Tynkkynen  1999    176          42.50   
  Tampereen Työväen Uimar                   
38  Ella Nieminen  1998    172          42.82   
  KOO-VEE                   
39  Roosa Hyypiä  1997    166          43.30   
  KOO-VEE                   
40  Selma Soininen  1999    161          43.73   
  Swimming Jyväskylä                   
41  Enni Pasanen  1997    158          44.08   
  Jämsänkosken Ilves                   
42  Vilma Ryöti  1999    157          44.17   
  Nokian Pyry                   
43  Tanja Heinjoki  1999    156          44.27   
  Jämsänkosken Ilves                   
44  Emma Männikkö  1998    155          44.28   
  Tampereen Uimaseura                   
45  Anni Ahola  1999    149          44.96   
  KOO-VEE                   
46  Heini Hammar  1999    135          46.37   
  Tampereen Uimaseura                   
47  Iida-Maria Rantanen  1998    133          46.61   
  Tampereen Uimaseura                   
48  Jenita Liimatta  1998    133          46.63   
  Tampereen Työväen Uimar                   
49  Noora Poutanen  1999    132          46.79   
  Tampereen Työväen Uimar                   
50  Eveliina Uusitalo  1998    130          47.04   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
51  Nea Harmonen  1998    129          47.14   
  KOO-VEE                   
52  Petra Steen  1999    125          47.62   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
53  Nea-Lotta Lehtonen  1999    121          48.11   
  KOO-VEE                   
54  Moona Turunen  1997    121          48.17   
  Swimming Jyväskylä                   
55  Emmi Masti  1999    118          48.57   
  KOO-VEE                   
56  Emma Pärnänen  1999    116          48.82   
  Swimming Jyväskylä                   
57  Carita Lindfors  1998    115          48.90   
  Tampereen Työväen Uimar                   
58  Saara Tuhkanen  1997    107          50.19   
  Swimming Jyväskylä                   
59  Enni Määttä  1999    102          50.89   
  KOO-VEE                   
60  Meri-Tuulia Lehtonen  1998    102          51.00   
  Tampereen Työväen Uimar                   
61  Maria Vesterbacka  2000    100          51.27   
  KOO-VEE                   
62  Rosanna Reini  2001    94          52.33   
  KOO-VEE                   
63  Inka Aaltonen  1999    94          52.45   
  KOO-VEE                   
64  Sonja Mattila  1999    87          53.70   
  Tampereen Uimaseura                   
65  Kirsi Rodima  1998    85          54.05   
  KOO-VEE                   
66  Iida Kulman  1998    85          54.12   
  KOO-VEE                   
67  Vilma Hartikainen  1999    85          54.23   
  KOO-VEE                   
68  Pauliina Kulman  2000    78          55.70   
  KOO-VEE                   
69  Jenni Kinnunen  1999    68          58.23   
  KOO-VEE                   
70  Terhi Soukka  1998    45          1:06.88   
  Tampereen Työväen Uimar                   
71  Oona Sinervo  1998    45          1:07.18   
  KOO-VEE                   
Sofia Mast  1997              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
Vilma Lamminen  1997              DSQ   
  KOO-VEE                   
Henna Kainulainen  1998              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Iiris Miettinen  1999              DSQ   
  Tampereen Uimaseura                   
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.15 
Lisenssi: Tampereen Seurat 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Uimaseuran Syysuinni    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:58   
  Järjestäjä  Tampereen Uimaseura TaUS         
 
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 vuosi ja nuorempi 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jonne Koski  1994    563  27.47        56.26   
  Pihlava Työväen Urheili                   
                     
Tuukka Myller  1994    547  27.17        56.80   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Teemu Vuorela  1994    529  27.86        57.45   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Jani Mäkinen  1994    524  27.19        57.62   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
Eetu Päivärinta  1994    523  27.39        57.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Tommi Lehtinen  1994    513  27.93        58.01   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
Riku Tuomala  1994    478  28.10        59.41   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
Janne Markkanen  1994    460  28.62        1:00.19   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Antti Hannula  1994    443  28.81        1:00.94   
  Vantaan Uimarit                   
                     
10  Rasmus Hautala  1994    432  28.96        1:01.46   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
11  Henrik Parts  1994    409  30.27        1:02.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
12  Roni Odai  1994    407  30.12        1:02.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
13  Olli Stenroos  1994    390  30.16        1:03.58   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
14  Marko Randell  1994    388  30.46        1:03.66   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
15  Ahti Kosonen  1994    382  31.07        1:04.04   
  Vantaan Uimarit                   
                     
16  Farhan Abbas-Hashimi  1996    375  30.94        1:04.44   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
17  Juho Aittasalo  1994    365  30.90        1:04.99   
  KOO-VEE                   
                     
18  Juha Karppi  1994    363  31.06        1:05.12   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
19  Elias Laine  1994    357  32.55        1:05.50   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
20  Ollimatti Salovaara  1994    350  31.91        1:05.91   
  Raision Urheilijat                   
                     
21  Joni Virkki  1995    345  31.73        1:06.22   
  Salon Uimarit                   
                     
22  Perttu Perälä  1994    329  31.43        1:07.27   
  KOO-VEE                   
                     
23  Juho Järvinen  1995    320  31.73        1:07.89   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
24  Topi Virtanen  1995    319  32.29        1:07.99   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
25  Jeremy Hakala  1995    317  31.92        1:08.15   
  KOO-VEE                   
                     
26  Janne Wallenius  1996    309  33.19        1:08.71   
  Raision Urheilijat                   
                     
27  Nico Ylirönni  1994    300  33.86        1:09.41   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
28  Arttu Kuustie  1994    298  32.94        1:09.58   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
29  Markus Mannonen  1995    297  33.58        1:09.65   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
30  Oskar Björkgren  1995    296  33.31        1:09.66   
  Aurajoen Uinti                   
                     
31  Timi Lannetta  1996    270  33.76        1:11.83   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
32  Saku Knuutila  1995    269  33.47        1:11.92   
  KOO-VEE                   
                     
33  Aleksi Saarinen  1994    262  35.22        1:12.60   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
34  Rico Rokka  1995    253  35.12        1:13.41   
  Aurajoen Uinti                   
                     
35  Lauri Kouhi  1994    240  35.47        1:14.72   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
36  Patrik von Bagh  1996    238  36.29        1:14.96   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
37  Teemu Saarinen  1995    232  35.53        1:15.56   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
38  Tuomas Tiainen  1996    232  35.40        1:15.58   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
39  Jani Palmi  1994    228  35.08        1:16.00   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
40  Aapo Kemppainen  1994    222  36.26        1:16.66   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
41  Viljami Suomela  1994    221  36.74        1:16.85   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
42  Niko Lindberg  1996    213  37.81        1:17.83   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
43  Joonas Hurskainen  1994    209  36.69        1:18.29   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
44  Marko Kaakkolammi  1996    208  36.79        1:18.42   
  Nokian Pyry                   
                     
45  Daniel Virtanen  1997    204  38.27        1:18.86   
  KOO-VEE                   
                     
46  Tuukka Korhonen  1996    202  36.10        1:19.12   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
47  Mika Lainela  1995    197  36.74        1:19.86   
  Aurajoen Uinti                   
                     
48  Antti Rantala  1996    194  37.58        1:20.25   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
49  Valtteri Vainio  1994    191  37.22        1:20.72   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
50  Joel Lemetti  1996    178  38.16        1:22.65   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
51  Arto Auri  1997    174  36.90        1:23.22   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
52  Joonas Romppanen  1995    160  40.62        1:25.59   
  Vantaan Uimarit                   
                     
53  Aapo Eerola  1999    148  41.48        1:27.77   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
54  Markus Lindholm  1995    147  41.41        1:28.11   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
55  Arian Pishehgar  1995    144  41.40        1:28.54   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
56  Lauri Korpinen  1998    111  45.15        1:36.76   
  Aurajoen Uinti                   
                     
57  Vitali Razumov  1997    99  45.55        1:40.34   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
Henry Knuuttila  1995              DNS   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Santeri Levo  1997              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Samuli Pellinen  1994              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Niklas Virtanen  1994              DSQ   
  KOO-VEE                   
                     
Waltteri Kaarela  1996              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
Nikolai Jelisejeff  1994              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 vuosi 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Pilpola  1993    583  26.31        55.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Rene Rokka  1992    554  26.99        56.55   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Toni Knuutila  1993    543  27.52        56.92   
  Pihlava Työväen Urheili                   
                     
Jouko Keskitalo  1992    532  27.55        57.31   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
Mikko Nurmi  1992    530  27.14        57.41   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Niklas Hanhela  1992    529  27.20        57.43   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Konsta Mäenpää  1992    526  27.77        57.53   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Matias Tuominen  1992    524  27.86        57.61   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
Waltteri Luiro  1993    522  27.51        57.69   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
10  Matias Tyry  1993    520  27.54        57.78   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
11  Ilja Danilov  1992    518  27.05        57.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Rasmus Rantanen  1992    513  28.17        58.02   
  Raision Urheilijat                   
                     
13  Anton Herrala  1993    509  27.98        58.18   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
14  Riku Kauro  1992    493  28.01        58.78   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
15  Juha Kollin  1993    493  28.65        58.80   
  Vantaan Uimarit                   
                     
16  Mikael Karadjov  1992    488  28.09        58.98   
  Lahden Uimaseura                   
                     
17  Ossi Itäkare  1992    470  28.83        59.75   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
18  Upi Hurme  1992    456  28.17        1:00.34   
  Aurajoen Uinti                   
                     
19  Marko Sartela  1993    448  28.60        1:00.71   
  Aurajoen Uinti                   
                     
20  Maximilian Pönnighaus  1992    445  28.73        1:00.83   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
21  Matti Luukka  1993    402  29.99        1:02.92   
  Aurajoen Uinti                   
                     
22  Eetu Kauro  1993    384  30.65        1:03.93   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
23  Juuso Manninen  1993    373  30.94        1:04.52   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
24  Olli Poutanen  1993    357  30.57        1:05.50   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
25  Santeri Heikkilä  1992    348  30.57        1:06.03   
  Valkeakosken Uimaseura                   
                     
26  Tommi Saastamoinen  1993    323  31.74        1:07.70   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
27  Alexander Shevtsov  1993    293  32.47        1:09.94   
  Salon Uimarit                   
                     
28  Niko Ranta  1993    289  33.64        1:10.25   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
29  Samu Korkea-Aho  1993    280  34.10        1:11.03   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
30  Janne Ikonen  1993    216  36.00        1:17.41   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
Juho Nieminen  1993              DSQ   
  KOO-VEE                   
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 vuosi 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ari-Pekka Liukkonen  1989    804  24.12        49.95   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Severi Allonen  1991    725  25.39        51.70   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Risto Arvola  1986    630  25.39        54.19   
  Keravan Uimarit                   
                     
Juho Lyytikäinen  1990    618  26.38        54.54   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Riku Karhu  1989    609  26.51        54.80   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
Janne Kekkonen  1989    604  26.36        54.96   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Tommi Nisula  1989    603  26.86        54.98   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Matti Kallio  1990    587  26.49        55.47   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
Juuso Pellinen  1990    586  26.55        55.50   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
10  Sakari Rautalin  1991    568  26.38        56.08   
  KOO-VEE                   
                     
11  Niko Suhonen  1990    558  26.90        56.42   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
12  Teemu Terho  1991    540  27.49        57.04   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
13  Jani-Petteri Mansikka  1989    518  27.50        57.85   
  Friitalan Yritys                   
                     
14  Tomi Pystynen  1969    517  27.79        57.88   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
15  Timo Nurmilo  1991    510  27.74        58.14   
  KOO-VEE                   
                     
16  Sebastian Mårtensson  1991    497  28.01        58.66   
  Keravan Uimarit                   
                     
17  Roope Poutanen  1990    469  28.70        59.77   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
18  Leo Lähteenmäki  1991    397  29.76        1:03.21   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.15 
Lisenssi: Tampereen Seurat 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Uimaseuran Syysuinni    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:29   
  Järjestäjä  Tampereen Uimaseura TaUS         
 
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 vuosi ja nuorempi 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janna Ovaska  1996    518  31.42        1:05.28   
  Raision Urheilijat                   
                     
Essi Marola  1995    481  31.67        1:06.91   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenna Kukkonen  1995    479  31.57        1:06.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Anna Mäkinen  1995    457  31.98        1:08.05   
  KOO-VEE                   
                     
Jasmin Honkamäki  1995    452  32.78        1:08.31   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Emmi Marola  1995    449  33.20        1:08.48   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Vivia Sinikunnas  1995    445  32.55        1:08.64   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Sara Javanainen  1996    438  33.18        1:09.00   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Rea Callegari  1995    419  33.76        1:10.08   
  Vantaan Uimarit                   
                     
10  Jenny Parkkinen  1995    413  33.51        1:10.40   
  Friitalan Yritys                   
                     
11  Elina Lampinen  1995    402  33.28        1:11.04   
  KOO-VEE                   
                     
12  Satu Pulkkinen  1995    397  34.07        1:11.35   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
13  Roosa Laine  1995    390  34.92        1:11.72   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
14  Emma Seppälä-Lindholm  1995    382  33.33        1:12.27   
  Nokian Pyry                   
                     
15  Neea Nieminen  1995    378  34.83        1:12.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
16  Sonja Hailla  1996    376  34.97        1:12.63   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
17  Erika Lappalainen  1996    374  35.75        1:12.78   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
18  Milja Miettinen  1996    371  35.36        1:12.92   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
19  Julia Jaakkola  1996    370  34.51        1:13.02   
  Aurajoen Uinti                   
                     
20  Noora Rantanen  1996    362  35.44        1:13.52   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
21  Julia Mökkönen  1996    358  34.70        1:13.80   
  Aurajoen Uinti                   
                     
22  Krista Heikkilä  1995    356  35.14        1:13.99   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
23  Kaisa Mäkinen  1995    353  35.80        1:14.16   
  KOO-VEE                   
                     
24  Wendy Syvänen  1996    348  35.59        1:14.51   
  Valkeakosken Uimaseura                   
                     
25  Lilli Toukola  1995    343  35.29        1:14.85   
  Valkeakosken Uimaseura                   
                     
26  Elisabet Hyppönen  1996    336  35.55        1:15.38   
  KOO-VEE                   
                     
27  Vilhelmiina Nissinen  1996    332  36.52        1:15.72   
  Salon Uimarit                   
                     
28  Anna Ihalainen  1996    329  36.71        1:15.97   
  Porin Uimaseura                   
                     
29  Kamilla Ryöti  1996    326  36.27        1:16.19   
  Nokian Pyry                   
                     
30  Anni Rajamäki  1996    318  36.55        1:16.80   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
31  Lotta Toppari  1995    317  36.38        1:16.88   
  KOO-VEE                   
                     
32  Laura Siitonen  1995    314  35.62        1:17.09   
  KOO-VEE                   
                     
33  Jasmin Ruohonen  1998    304  37.47        1:17.93   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
34  Helka Oksanen  1995    303  35.79        1:18.04   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
35  Milena Luongo  1995    301  36.82        1:18.26   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
36  Mira Vesterbacka  1996    294  36.57        1:18.79   
  KOO-VEE                   
                     
37  Nea Virta  1996    294  37.90        1:18.83   
  KOO-VEE                   
                     
38  Saara Kivioja  1997    289  38.53        1:19.26   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
39  Janni Huura  1996    288  37.41        1:19.36   
  KOO-VEE                   
                     
40  Annika Luukko  1995    286  36.45        1:19.57   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
41  Emma Nieminen  1996    283  38.31        1:19.87   
  KOO-VEE                   
                     
42  Jenica Niinijärvi  1996    278  38.78        1:20.29   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
43  Emilia Träskilä  1997    272  37.14        1:20.92   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
44  Katarina Mustonen  1996    269  38.74        1:21.25   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
45  Veera Elimäki  1996    259  40.58        1:22.19   
  KOO-VEE                   
                     
46  Miina Vulli  1997    258  38.94        1:22.37   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
47  Lisa Lappalainen  1996    257  38.06        1:22.48   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
48  Eveliina Laari  1996    251  39.13        1:23.06   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
49  Noora Saarinen  1996    248  39.99        1:23.49   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
50  Mari Lehmuskanta  1996    243  40.00        1:23.98   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
51  Tinja Toivonen  1995    232  38.97        1:25.29   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
52  Nikita Jelisejeff  1996    232  40.60        1:25.37   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
53  Minna Porentola  1996    231  38.87        1:25.45   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
54  Roosa Ropponen  1995    220  40.38        1:26.82   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
55  Emilia Lähteenmäki  1995    218  41.15        1:27.14   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
56  Veera Annala  1996    214  41.73        1:27.62   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
57  Roosa Tynkkynen  1997    211  41.40        1:28.10   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
58  Iia-Elisabeth Suomi  1995    206  40.93        1:28.82   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
59  Krista Iiponen  1995    196  41.47        1:30.24   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
60  Tiina Soukka  1996    195  40.25        1:30.34   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
61  Juuli Koskinen  1998    188  42.26        1:31.56   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
62  Oona Järvinen  1996    186  42.61        1:31.82   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
63  Jonna Koskinen  1997    167  43.59        1:35.18   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
64  Julianne Varga  1995    164  43.22        1:35.71   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
65  Emma Wihanto  1998    161  44.31        1:36.35   
  Aurajoen Uinti                   
                     
66  Kaisa Vulli  1999    145  46.70        1:39.77   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
67  Lotta Ilmarinen  1996    84  44.55        1:59.70   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Oona Keljo  1996              DNF   
  KOO-VEE                   
                     
Anna Sorsa  1996              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 vuosi 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Netta Mikkonen  1993    652  29.10        1:00.45   
  Raision Urheilijat                   
                     
Emma Rautalin  1994    602  29.66        1:02.08   
  KOO-VEE                   
                     
Milja Huhta  1994    598  29.93        1:02.23   
  Raision Urheilijat                   
                     
Tessa Nurminen  1994    593  29.72        1:02.40   
  Eura Swimming Team                   
                     
Meri Vainio  1994    574  29.94        1:03.09   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Riina Kaakkolammi  1994    570  30.15        1:03.24   
  Nokian Pyry                   
                     
Linda-Marie Slotte  1994    563  30.38        1:03.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Salla Saarteinen  1994    538  30.81        1:04.47   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Emmi Kirjonen  1993    528  31.06        1:04.85   
  Aurajoen Uinti                   
                     
10  Sanni Kivelä  1993    524  31.16        1:05.01   
  Salon Uimarit                   
                     
11  Anni Penttilä  1993    518  30.56        1:05.26   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Veera Allonen  1994    511  31.45        1:05.56   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
13  Ella Simola  1994    507  30.99        1:05.75   
  KOO-VEE                   
                     
14  Jonna Laine  1993    495  30.89        1:06.26   
  KOO-VEE                   
                     
15  Anniina Ilomäki  1994    476  32.04        1:07.15   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
16  Rekina Skyttä  1993    475  32.23        1:07.19   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
17  Matilda Viteli  1993    470  32.13        1:07.41   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
18  Siiri Vuorela  1994    462  33.03        1:07.79   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
19  Mona Halonen  1994    447  32.96        1:08.55   
  Lahden Uimaseura                   
                     
20  Riina Saarenkivi  1993    438  33.27        1:09.00   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
21  Roosa Nokelainen  1994    438  33.25        1:09.01   
  Lahden Uimaseura                   
                     
22  Henna Lehtinen  1993    415  33.58        1:10.25   
  KOO-VEE                   
                     
23  Nita Ylirönni  1993    404  33.13        1:10.93   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
24  Katariina Tynkkynen  1994    399  34.61        1:11.23   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
25  Moona Jantunen  1994    396  34.45        1:11.39   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
26  Anmari Järvinen  1993    392  34.27        1:11.60   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
27  Sanna Auri  1994    389  34.06        1:11.82   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
28  Oona von Bagh  1994    381  34.41        1:12.33   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
29  Tiina Reinikainen  1994    379  35.16        1:12.46   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
30  Hilla Heimo  1994    366  35.70        1:13.28   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
31  Karoliina Laari  1993    362  35.40        1:13.55   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
32  Harriet Lindfors  1993    334  34.93        1:15.59   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
33  Siina Litmanen  1994    331  35.04        1:15.78   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
34  Juulia Koskinen  1993    327  35.83        1:16.06   
  Porin Pyrintö                   
                     
35  Tia Stranius  1994    324  36.21        1:16.31   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
36  Miira Svahn  1994    312  36.93        1:17.29   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
37  Essi Toivonen  1994    275  38.42        1:20.60   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
38  Laura Haapamäki  1993    269  37.98        1:21.16   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
39  Tiia Eerola  1994    239  40.34        1:24.50   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
40  Katja Jokelainen  1994    224  39.09        1:26.32   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
Marja-Terttu Näsi  1993              DNS   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
Jenni Rinteelä  1994              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Emmi Pajunen  1994              DNS   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Katri Oikari  1994              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 vuosi 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hanna-Maria Seppälä  1984    956  25.83        53.22   
  Keravan Uimarit                   
                     
Riia-Rosa Koskelainen  1987    745  27.43        57.82   
  Keravan Uimarit                   
                     
Riikka Majander  1984    723  28.19        58.40   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Maria Albert  1985    704  28.18        58.92   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Hanna Kauhanen  1988    679  28.17        59.65   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Christina Mäki-Turja  1992    616  29.56        1:01.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Sofia Suna  1990    580  29.68        1:02.86   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Marie Hanhela  1989    580  30.31        1:02.87   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Emmi Järvinen  1992    563  30.29        1:03.50   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
10  Hanna-Kaisa Lehti  1990    553  30.94        1:03.87   
  Porin Uimaseura                   
                     
11  Annika Nieminen  1985    546  31.42        1:04.14   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
12  Sanja Hietala  1992    544  30.68        1:04.21   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
13  Mira Terho  1992    528  31.10        1:04.86   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
14  Piia Jokihaara  1991    506  30.80        1:05.80   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
15  Sini Siitari  1990    496  31.85        1:06.20   
  Porin Pyrintö                   
                     
16  Mikaela Lähtölä  1990    492  31.80        1:06.39   
  Porin Uimaseura                   
                     
17  Karita Velling  1991    473  32.20        1:07.30   
  Porin Pyrintö                   
                     
18  Ronja Koskinen  1992    461  32.97        1:07.88   
  Porin Pyrintö                   
                     
19  Enni Siitari  1991    459  32.51        1:07.97   
  Porin Pyrintö                   
                     
20  Satu Helle  1991    448  33.27        1:08.51   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
21  Anniina Mustonen  1992    424  33.16        1:09.78   
  KOO-VEE                   
                     
22  Hilma Oksanen  1990    408  33.53        1:10.69   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
23  Marjo Heinjoki  1992    381  34.69        1:12.30   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
24  Suvi Salmijärvi  1986    343  35.79        1:14.91   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
25  Reetta Koskinen  1990    290  37.31        1:19.22   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
26  Liisa Lilja  1992    264  38.52        1:21.70   
  Porin Uimaseura                   
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.15 
Lisenssi: Tampereen Seurat 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Uimaseuran Syysuinni    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:59   
  Järjestäjä  Tampereen Uimaseura TaUS         
 
 
Laji 7, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 vuosi ja nuorempi 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eeli Aavasalo  1996    337          38.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
Artturi Rinne  1996    328          38.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
Timi Lannetta  1996    322          38.74   
  Tampereen Uimaseura                   
Tapio Roiko-Jokela  1996    293          39.97   
  Swimming Jyväskylä                   
Miika Pentti  1997    247          42.34   
  Swimming Jyväskylä                   
Antti Rantala  1996    213          44.44   
  Tampereen Uimaseura                   
Topi-Matti Ritala  1996    209          44.76   
  Tampereen Uimaseura                   
Arto Auri  1997    205          45.05   
  Tampereen Uimaseura                   
Aku Luukko  1997    199          45.50   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
10  Juha Hyvärinen  1998    190          46.22   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
11  Henri Nurminen  1997    179          47.17   
  Eura Swimming Team                   
12  Aake Nyrhinen  1997    176          47.38   
  Porin Uimaseura                   
13  Aleksi Hiljanen  1996    176          47.39   
  Swimming Jyväskylä                   
14  Pauli Kukkonen  1997    175          47.48   
  Tampereen Uimaseura                   
15  Artturi Kaarlenkaski  1997    152          49.82   
  Tampereen Uimaseura                   
16  Eemeli Peltonen  1996    145          50.52   
  Jämsänkosken Ilves                   
17  Yonas Bouhlal  1997    138          51.35   
  Tampereen Uimaseura                   
18  Aapo Eerola  1999    134          51.92   
  Tampereen Työväen Uimar                   
19  Ville Suomela  1997    133          51.99   
  KOO-VEE                   
20  Miika Mäntylä  1997    129          52.57   
  KOO-VEE                   
21  Elias Päivinen  1997    128          52.64   
  Swimming Jyväskylä                   
22  Juuso Seppä  1997    128          52.74   
  Tampereen Uimaseura                   
23  Matti Vesterbacka  1998    128          52.77   
  KOO-VEE                   
24  Antti Eerola  1997    126          52.98   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
25  Mikko Suova  1997    122          53.62   
  Tampereen Uimaseura                   
26  Sami Lahtisalmi  1997    116          54.42   
  Valkeakosken Uimaseura                   
27  Jussi Kekkonen  1997    116          54.50   
  KOO-VEE                   
28  Juho Urhemaa  1999    114          54.75   
  Tampereen Uimaseura                   
29  Akseli Huru  1998    111          55.27   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
30  Teemu Torkkel  1997    110          55.44   
  Riihimäen Uimaseura                   
31  Väinö Kilpeläinen  1999    105          56.34   
  Tampereen Työväen Uimar                   
32  Elias Hurskainen  1997    97          57.85   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
33  Jere Honkamäki  1998    94          58.33   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
34  Santtu Simonen  1997    90          59.23   
  KOO-VEE                   
35  Santeri Levo  1997    88          59.70   
  Aurajoen Uinti                   
36  Tom Lokkila  1997    81          1:01.40   
  Tampereen Työväen Uimar                   
37  Verneri Kaarlenkaski  1999    73          1:03.58   
  Tampereen Uimaseura                   
38  Jesse Selin  1997    68          1:05.13   
  Jämsänkosken Ilves                   
39  Mika Ainasoja  1998    62          1:07.15   
  Tampereen Uimaseura                   
40  Aleksanteri Levaniemi  1998    56          1:09.26   
  Jämsänkosken Ilves                   
41  Valtteri Levaniemi  1997    47          1:13.51   
  Jämsänkosken Ilves                   
42  Kevin Lokkila  1999    35          1:20.92   
  Tampereen Työväen Uimar                   
43  Veeti Raivio  2000    30          1:25.25   
  Tampereen Työväen Uimar                   
Miika Tolvanen  1996              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
Ilari Toivola  1996              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
Jimmy Nyberg  1996              DSQ   
  Tampereen Uimaseura                   
Santeri Kaasinen  1999              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimar                   
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.15 
Lisenssi: Tampereen Seurat 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Uimaseuran Syysuinni    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:59   
  Järjestäjä  Tampereen Uimaseura TaUS         
 
 
Laji 8, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 vuosi ja nuorempi 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nea Hyvärinen  1997    411          40.46   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Juulia Salonen  1997    342          42.98   
  Porin Uimaseura                   
Katariina Kunnari  1997    326          43.69   
  Tampereen Uimaseura                   
Annika Laihonen  1997    296          45.12   
  Nummelan Kisaajat                   
Noora Visto  1998    288          45.51   
  Lahden Uimaseura                   
Hanna Hammar  1998    264          46.85   
  Tampereen Uimaseura                   
Veera Pellinen  1997    259          47.15   
  Swimming Jyväskylä                   
Henni Huhtamo  1997    255          47.43   
  Tampereen Uimaseura                   
Sofia Mast  1997    252          47.61   
  Lahden Uimaseura                   
10  Alisa Niemelä  1997    227          49.30   
  Tampereen Uimaseura                   
11  Anniina Potkonen  1998    221          49.71   
  Tampereen Uimaseura                   
12  Ella Hannula  1997    214          50.24   
  Vantaan Uimarit                   
13  Katariina Linha  1997    204          51.09   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
14  Emilia Finnberg  1997    203          51.18   
  Tampereen Uimaseura                   
15  Maria Tuokko  1997    192          52.10   
  Tampereen Uimaseura                   
16  Petra Heinjoki  1997    182          53.03   
  Jämsänkosken Ilves                   
17  Iiris Miettinen  1999    172          54.05   
  Tampereen Uimaseura                   
18  Roosa Hyypiä  1997    171          54.15   
  KOO-VEE                   
19  Johanna Suova  1999    168          54.47   
  Tampereen Uimaseura                   
20  Mari Kausiala  1997    161          55.29   
  Nokian Pyry                   
21  Jasmine Hakala  1997    161          55.31   
  KOO-VEE                   
22  Eveliina Uusitalo  1998    160          55.39   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
23  Tanja Heinjoki  1999    156          55.87   
  Jämsänkosken Ilves                   
24  Enni Pasanen  1997    154          56.06   
  Jämsänkosken Ilves                   
25  Rosa Mört  1999    149          56.69   
  Aurajoen Uinti                   
26  Selma Soininen  1999    140          57.91   
  Swimming Jyväskylä                   
27  Vilma Lamminen  1997    139          58.01   
  KOO-VEE                   
28  Jenita Liimatta  1998    139          58.02   
  Tampereen Työväen Uimar                   
29  Ronja Järvinen  1998    139          58.05   
  Tampereen Uimaseura                   
30  Emma Männikkö  1998    137          58.32   
  Tampereen Uimaseura                   
31  Inka Sinivuori  1997    131          59.25   
  Swimming Jyväskylä                   
32  Saara Tuhkanen  1997    126          1:00.00   
  Swimming Jyväskylä                   
33  Vilma Ryöti  1999    122          1:00.56   
  Nokian Pyry                   
34  Noora Poutanen  1999    115          1:01.78   
  Tampereen Työväen Uimar                   
35  Heini Hammar  1999    114          1:01.99   
  Tampereen Uimaseura                   
36  Moona Turunen  1997    109          1:02.87   
  Swimming Jyväskylä                   
37  Petra Steen  1999    94          1:06.18   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
38  Sonja Mattila  1999    92          1:06.71   
  Tampereen Uimaseura                   
39  Vanessa Pönnighaus  1999    85          1:08.51   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
40  Terhi Soukka  1998    65          1:14.93   
  Tampereen Työväen Uimar                   
Emilia Potkonen  1998              DSQ   
  Tampereen Uimaseura                   
Vilma Koskinen  1998              DSQ   
  Tampereen Uimaseura                   
Carita Lindfors  1998              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimar                   
Pinja Vekka  1997              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Meri-Tuulia Lehtonen  1998              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimar                   
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.15 
Lisenssi: Tampereen Seurat 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Uimaseuran Syysuinni    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  15:16   
  Järjestäjä  Tampereen Uimaseura TaUS         
 
 
Laji 9, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 vuosi ja nuorempi 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Teemu Vuorela  1994    590  33.25        1:08.94   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Alexei Mokichev  1994    563  33.19        1:10.04   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jaakko Poutamo  1994    494  35.21        1:13.16   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Rasmus Hautala  1994    437  34.46        1:16.19   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Ahti Kosonen  1994    431  36.71        1:16.54   
  Vantaan Uimarit                   
                     
Ossi Haavisto  1994    425  35.98        1:16.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Elias Kouvo  1994    413  36.43        1:17.63   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Matias Vulli  1994    392  37.06        1:19.01   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
Perttu Rantalainen  1994    383  37.39        1:19.65   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
10  Leevi Mäkitalo  1995    381  37.42        1:19.77   
  Raision Urheilijat                   
                     
11  Roope Kastarinen  1994    370  37.44        1:20.52   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
12  Juho Eerola  1995    366  38.00        1:20.86   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
13  Konsta Kuusento  1994    321  39.31        1:24.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
14  Topi Virtanen  1995    320  39.02        1:24.49   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
15  Antti Hannula  1994    317  39.51        1:24.79   
  Vantaan Uimarit                   
                     
16  Tapio Roiko-Jokela  1996    312  40.21        1:25.27   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
17  Simo Åkerberg  1996    295  40.56        1:26.84   
  Raision Urheilijat                   
                     
18  Joona Kekkonen  1995    287  41.95        1:27.66   
  KOO-VEE                   
                     
19  Rami Marttila  1995    276  41.98        1:28.82   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
20  Nuutti Rantanen  1995    272  41.51        1:29.21   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
21  Kristian Lindfors  1995    267  42.77        1:29.80   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
22  Henri Aaltonen  1997    240  44.49        1:33.03   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
23  Aleksi Saarinen  1994    227  44.61        1:34.81   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
24  Noah Badji  1996    226  44.65        1:34.89   
  KOO-VEE                   
                     
25  Oskar Björkgren  1995    217  45.63        1:36.27   
  Aurajoen Uinti                   
                     
26  Aapo Kemppainen  1994    213  46.40        1:36.83   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
27  Jani Palmi  1994    208  44.32        1:37.52   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
28  Lauri Kouhi  1994    202  46.98        1:38.58   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
29  Eero Sallinen  1996    201  46.53        1:38.71   
  Salon Uimarit                   
                     
30  Valtteri Vainio  1994    192  45.85        1:40.20   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
31  Nikolai Jelisejeff  1994    188  47.85        1:40.93   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
32  Johannes Lindroos  1996    183  48.17        1:41.88   
  Someron Esa                   
                     
33  Marek Vasko  1996    181  48.42        1:42.13   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
34  Marko Kaakkolammi  1996    181  48.83        1:42.24   
  Nokian Pyry                   
                     
35  Teemu Saarinen  1995    179  48.88        1:42.53   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
36  Mika Lainela  1995    174  48.67        1:43.64   
  Aurajoen Uinti                   
                     
37  Joonas Hurskainen  1994    163  49.87        1:45.89   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
38  Joni Rantanen  1997    140  51.22        1:51.40   
  Aurajoen Uinti                   
                     
39  Tero Virkki  1997    136  53.78        1:52.42   
  Salon Uimarit                   
                     
Oskar Vuorinen  1995              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                 
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 vuosi 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miro Vasko  1993    571  32.65        1:09.68   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
Joni Lairola  1992    508  34.43        1:12.45   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Rene Rokka  1992    508  34.13        1:12.46   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Upi Hurme  1992    491  33.41        1:13.27   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Arttu Ristmeri  1992    481  33.99        1:13.81   
  KOO-VEE                   
                     
Jouko Keskitalo  1992    475  35.06        1:14.08   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
Waltteri Luiro  1993    474  35.08        1:14.17   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Joona Merivirta  1993    467  34.35        1:14.54   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Ossi Itäkare  1992    395  36.78        1:18.78   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
10  Olli Poutanen  1993    393  36.89        1:18.97   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
11  Teemu Soiluva  1992    392  36.97        1:19.01   
  Salon Uimarit                   
                     
12  Jussi Aaltonen  1993    367  37.30        1:20.77   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
13  Tommi Saastamoinen  1993    294  40.26        1:27.00   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
14  Eetu Kauro  1993    282  40.96        1:28.22   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
15  Paavo Asunmaa  1993    225  44.72        1:35.09   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Janne Ikonen  1993              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 vuosi 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ari-Pekka Liukkonen  1989    801  29.55        1:02.27   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Ossi Oksa  1988    801  29.23        1:02.27   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Tommi Törmänen  1988    666  30.71        1:06.21   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Juuso Pellinen  1990    611  31.98        1:08.14   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
Aki Tuomaala  1991    586  32.70        1:09.08   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Risto Arvola  1986    578  32.11        1:09.43   
  Keravan Uimarit                   
                     
Timo Nurmilo  1991    545  33.52        1:10.78   
  KOO-VEE                   
                     
Jani-Petteri Mansikka  1989    535  33.42        1:11.22   
  Friitalan Yritys                   
                     
Roope Poutanen  1990    511  33.55        1:12.33   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
10  Janne Kekkonen  1989    495  33.44        1:13.11   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
11  Leo Lähteenmäki  1991    385  37.31        1:19.49   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
Samuli Koskinen  1989              DNS   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.15 
Lisenssi: Tampereen Seurat 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Uimaseuran Syysuinni    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  15:42   
  Järjestäjä  Tampereen Uimaseura TaUS         
 
 
Laji 10, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 vuosi ja nuorempi 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jasmina Soininen  1995    536  37.59        1:19.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Melina Vihdanmäki  1995    516  38.51        1:20.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Melisa Mäntylä  1995    456  39.71        1:24.36   
  KOO-VEE                   
                     
Essi Schrey  1996    442  39.96        1:25.24   
  Raision Urheilijat                   
                     
Erika Bergström  1996    441  40.60        1:25.28   
  Raision Urheilijat                   
                     
Sara Javanainen  1996    424  40.78        1:26.42   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Hilla Kortetjärvi  1996    367  42.42        1:30.69   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Nea Laurila  1997    362  43.31        1:31.08   
  Raision Urheilijat                   
                     
Annika Oravecz  1996    360  42.86        1:31.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
10  Nelli Vihervuori  1996    358  43.23        1:31.41   
  Aurajoen Uinti                   
                     
11  Neea Nieminen  1995    352  42.98        1:31.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
12  Nikita Jelisejeff  1996    345  44.36        1:32.59   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
13  Petra Anttila  1995    342  43.09        1:32.85   
  Salon Uimarit                   
                     
14  Anni Rajamäki  1996    331  44.72        1:33.87   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
15  Birgit Karppinen  1997    330  44.53        1:33.98   
  Raision Urheilijat                   
                     
16  Noora Rantanen  1996    325  44.60        1:34.44   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
17  Elise Haanpää  1995    319  45.54        1:35.05   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
18  Mira Vesterbacka  1996    314  44.90        1:35.56   
  KOO-VEE                   
                     
19  Liisa Rannikko  1996    300  45.92        1:36.95   
  Raision Urheilijat                   
                     
20  Sanni Kankare  1995    299  45.51        1:37.05   
  Aurajoen Uinti                   
                     
21  Elisabet Hyppönen  1996    288  46.79        1:38.30   
  KOO-VEE                   
                     
22  Sofi Liinpää  1995    288  47.35        1:38.33   
  KOO-VEE                   
                     
23  Emilia Träskilä  1997    284  46.09        1:38.77   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
24  Iida-Maria Haapala  1997    273  47.76        1:40.15   
  Someron Esa                   
                     
25  Erika Lappalainen  1996    267  49.53        1:40.86   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
26  Laura Karppi  1997    266  48.89        1:40.95   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
27  Roosa Ropponen  1995    258  47.62        1:42.02   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
28  Emma Nieminen  1996    257  49.18        1:42.08   
  KOO-VEE                   
                     
29  Helka Oksanen  1995    256  46.48        1:42.28   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
30  Vilhelmiina Nissinen  1996    255  48.64        1:42.34   
  Salon Uimarit                   
                     
31  Milla Kulmala  1998    252  47.92        1:42.81   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
32  Iina Kauranen  1996    251  48.20        1:42.90   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
33  Emilia Lähteenmäki  1995    247  48.32        1:43.43   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
34  Jenny Parkkinen  1995    247  48.16        1:43.52   
  Friitalan Yritys                   
                     
35  Veera Elimäki  1996    241  50.33        1:44.28   
  KOO-VEE                   
                     
36  Julianne Varga  1995    238  48.54        1:44.82   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
37  Reetta Mehtonen  1997    236  49.45        1:45.02   
  Salon Uimarit                   
                     
38  Roosa Svahn  1996    222  50.27        1:47.21   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
39  Hanne-Line Ekström  1997    220  50.68        1:47.48   
  Raision Urheilijat                   
                     
40  Veera Laine  1997    218  49.71        1:47.89   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
41  Nea Virta  1996    211  51.51        1:49.01   
  KOO-VEE                   
                     
42  Veera Annala  1996    202  52.49        1:50.64   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
43  Noora Saarinen  1996    202  52.68        1:50.66   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
44  Anna Korelin  1996    201  51.63        1:50.83   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
45  Eveliina Laari  1996    190  53.91        1:52.86   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
46  Juuli Koskinen  1998    180  55.05        1:55.06   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
47  Nea Kuosmanen  1996    177  54.51        1:55.75   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
48  Kia Kolu  1998    163  54.91        1:58.97   
  Aurajoen Uinti                   
                     
49  Emma Pärnänen  1999    150  57.63        2:02.28   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
50  Iia-Elisabeth Suomi  1995    119  1:01.83        2:12.11   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Mari Lehtonen  1995              DNS   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Netta Matarainen  1995              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
Laji 10, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 vuosi 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Allonen  1994    529  38.17        1:20.29   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
Päivikki Anttila  1993    513  38.46        1:21.10   
  Salon Uimarit                   
                     
Elli Harju  1994    489  38.98        1:22.40   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Meri Vainio  1994    474  39.24        1:23.27   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Anniina Ilomäki  1994    473  39.53        1:23.33   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
Anu Ahokas  1994    442  40.32        1:25.23   
  KOO-VEE                   
                     
Jarna Hokkanen  1994    424  41.23        1:26.43   
  Swimming Jyväskylä