2018-05-22   04:22:07
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset TaUS syysuinnit Tampere

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Uimaseuran Syysuinni    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  15:42   
  Järjestäjä  Tampereen Uimaseura TaUS         
 
 
Laji 10, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 vuosi ja nuorempi 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jasmina Soininen  1995    536  37.59        1:19.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Melina Vihdanmäki  1995    516  38.51        1:20.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Melisa Mäntylä  1995    456  39.71        1:24.36   
  KOO-VEE                   
                     
Essi Schrey  1996    442  39.96        1:25.24   
  Raision Urheilijat                   
                     
Erika Bergström  1996    441  40.60        1:25.28   
  Raision Urheilijat                   
                     
Sara Javanainen  1996    424  40.78        1:26.42   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Hilla Kortetjärvi  1996    367  42.42        1:30.69   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Nea Laurila  1997    362  43.31        1:31.08   
  Raision Urheilijat                   
                     
Annika Oravecz  1996    360  42.86        1:31.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
10  Nelli Vihervuori  1996    358  43.23        1:31.41   
  Aurajoen Uinti                   
                     
11  Neea Nieminen  1995    352  42.98        1:31.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
12  Nikita Jelisejeff  1996    345  44.36        1:32.59   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
13  Petra Anttila  1995    342  43.09        1:32.85   
  Salon Uimarit                   
                     
14  Anni Rajamäki  1996    331  44.72        1:33.87   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
15  Birgit Karppinen  1997    330  44.53        1:33.98   
  Raision Urheilijat                   
                     
16  Noora Rantanen  1996    325  44.60        1:34.44   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
17  Elise Haanpää  1995    319  45.54        1:35.05   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
18  Mira Vesterbacka  1996    314  44.90        1:35.56   
  KOO-VEE                   
                     
19  Liisa Rannikko  1996    300  45.92        1:36.95   
  Raision Urheilijat                   
                     
20  Sanni Kankare  1995    299  45.51        1:37.05   
  Aurajoen Uinti                   
                     
21  Elisabet Hyppönen  1996    288  46.79        1:38.30   
  KOO-VEE                   
                     
22  Sofi Liinpää  1995    288  47.35        1:38.33   
  KOO-VEE                   
                     
23  Emilia Träskilä  1997    284  46.09        1:38.77   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
24  Iida-Maria Haapala  1997    273  47.76        1:40.15   
  Someron Esa                   
                     
25  Erika Lappalainen  1996    267  49.53        1:40.86   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
26  Laura Karppi  1997    266  48.89        1:40.95   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
27  Roosa Ropponen  1995    258  47.62        1:42.02   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
28  Emma Nieminen  1996    257  49.18        1:42.08   
  KOO-VEE                   
                     
29  Helka Oksanen  1995    256  46.48        1:42.28   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
30  Vilhelmiina Nissinen  1996    255  48.64        1:42.34   
  Salon Uimarit                   
                     
31  Milla Kulmala  1998    252  47.92        1:42.81   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
32  Iina Kauranen  1996    251  48.20        1:42.90   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
33  Emilia Lähteenmäki  1995    247  48.32        1:43.43   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
34  Jenny Parkkinen  1995    247  48.16        1:43.52   
  Friitalan Yritys                   
                     
35  Veera Elimäki  1996    241  50.33        1:44.28   
  KOO-VEE                   
                     
36  Julianne Varga  1995    238  48.54        1:44.82   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
37  Reetta Mehtonen  1997    236  49.45        1:45.02   
  Salon Uimarit                   
                     
38  Roosa Svahn  1996    222  50.27        1:47.21   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
39  Hanne-Line Ekström  1997    220  50.68        1:47.48   
  Raision Urheilijat                   
                     
40  Veera Laine  1997    218  49.71        1:47.89   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
41  Nea Virta  1996    211  51.51        1:49.01   
  KOO-VEE                   
                     
42  Veera Annala  1996    202  52.49        1:50.64   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
43  Noora Saarinen  1996    202  52.68        1:50.66   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
44  Anna Korelin  1996    201  51.63        1:50.83   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
45  Eveliina Laari  1996    190  53.91        1:52.86   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
46  Juuli Koskinen  1998    180  55.05        1:55.06   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
47  Nea Kuosmanen  1996    177  54.51        1:55.75   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
48  Kia Kolu  1998    163  54.91        1:58.97   
  Aurajoen Uinti                   
                     
49  Emma Pärnänen  1999    150  57.63        2:02.28   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
50  Iia-Elisabeth Suomi  1995    119  1:01.83        2:12.11   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Mari Lehtonen  1995              DNS   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Netta Matarainen  1995              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
Laji 10, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 vuosi 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Allonen  1994    529  38.17        1:20.29   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
Päivikki Anttila  1993    513  38.46        1:21.10   
  Salon Uimarit                   
                     
Elli Harju  1994    489  38.98        1:22.40   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Meri Vainio  1994    474  39.24        1:23.27   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Anniina Ilomäki  1994    473  39.53        1:23.33   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
Anu Ahokas  1994    442  40.32        1:25.23   
  KOO-VEE                   
                     
Jarna Hokkanen  1994    424  41.23        1:26.43   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Rekina Skyttä  1993    419  40.42        1:26.74   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Eveliina Manninen  1993    411  40.91        1:27.30   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
10  Mira Marttila  1993    402  41.64        1:27.95   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
11  Sanna Auri  1994    401  40.37        1:28.05   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
12  Katarina Korpinen  1993    399  41.64        1:28.19   
  Aurajoen Uinti                   
                     
13  Ella Simola  1994    387  42.14        1:29.10   
  KOO-VEE                   
                     
14  Maria Ritter  1994    341  43.28        1:32.90   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
15  Siiri Simola  1993    335  44.33        1:33.51   
  Aurajoen Uinti                   
                     
16  Nita Ylirönni  1993    331  44.32        1:33.86   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
17  Essi Lampinen  1994    323  45.71        1:34.67   
  Aurajoen Uinti                   
                     
18  Maria Korkeakoski  1994    308  46.57        1:36.16   
  Aurajoen Uinti                   
                     
19  Emilia Häggman  1994    306  46.14        1:36.35   
  KOO-VEE                   
                     
20  Hilla Heimo  1994    301  45.95        1:36.84   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
21  Moona Jantunen  1994    286  46.55        1:38.51   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
22  Tiia Eerola  1994    222  50.71        1:47.16   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
23  Roosa Mielonen  1994    216  51.48        1:48.16   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Jenni Rinteelä  1994              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 10, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 vuosi 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janika Lähteenmäki  1989    638  35.42        1:15.44   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Sophia Hyökyvaara  1990    613  35.84        1:16.45   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Mikaela Lähtölä  1990    583  36.51        1:17.73   
  Porin Uimaseura                   
                     
Satu Helle  1991    574  37.29        1:18.15   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Viktoria Kunavitsh  1989    565  37.32        1:18.53   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Mira Terho  1992    537  37.89        1:19.89   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Christina Mäki-Turja  1992    532  37.98        1:20.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Hilma Oksanen  1990    530  37.48        1:20.21   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
Sini Siitari  1990    447  39.80        1:24.91   
  Porin Pyrintö                   
                     
10  Anniina Mustonen  1992    431  40.79        1:25.98   
  KOO-VEE                   
                     
11  Suvi Salmijärvi  1986    423  41.10        1:26.53   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
12  Linda Hannonen  1991    403  41.37        1:27.90   
  Salon Uimarit                   
                     
13  Satu Rajala  1992    310  44.19        1:35.94   
  KOO-VEE                   
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.15 
Lisenssi: Tampereen Seurat 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare