2018-02-18   02:32:19
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset TaUS syysuinnit Tampere

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Uimaseuran Syysuinni    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  16:47   
  Järjestäjä  Tampereen Uimaseura TaUS         
 
 
Laji 13, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 vuosi ja nuorempi 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jonne Koski  1994    505  30.69  1:08.36  1:51.39    2:22.94   
  Pihlava Työväen Urheili                   
                     
Eetu Päivärinta  1994    471  31.92  1:09.69  1:53.77    2:26.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Ossi Haavisto  1994    426  34.57  1:13.89  1:57.01    2:31.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Antti Kähär  1995    423  32.95  1:11.91  1:57.30    2:31.70   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Roni Odai  1994    420  33.81  1:11.78  1:57.98    2:32.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Wiljam Rautiainen  1995    419  32.18  1:10.52  1:55.06    2:32.19   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Perttu Rantalainen  1994    382  33.95  1:17.44  2:02.03    2:36.92   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Saku Salo  1995    381  35.12  1:13.12  2:02.40    2:37.11   
  Eura Swimming Team                   
                     
Petri Sartela  1995    381  34.72  1:13.80  2:00.78    2:37.11   
  Aurajoen Uinti                   
                     
10  Leevi Mäkitalo  1995    356  36.70  1:18.51  2:02.67    2:40.62   
  Raision Urheilijat                   
                     
11  Nikita Smirnov  1995    353  32.79  1:15.04  2:03.58    2:41.11   
  Aurajoen Uinti                   
                     
12  Ollimatti Salovaara  1994    352  36.23  1:15.50  2:03.77    2:41.21   
  Raision Urheilijat                   
                     
13  Ville Tulonen  1994    345  33.59  1:15.48  2:03.92    2:42.42   
  Aurajoen Uinti                   
                     
14  Konsta Kuusento  1994    340  34.66  1:17.44  2:05.12    2:43.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
15  Oskar Vuorinen  1995    332  35.90  1:19.53  2:07.86    2:44.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
16  Juho Aittasalo  1994    313  36.54  1:18.86  2:10.50    2:47.74   
  KOO-VEE                   
                     
17  Severi Smal  1995    309  37.10  1:22.98  2:10.35    2:48.39   
  Aurajoen Uinti                   
                     
18  Perttu Perälä  1994    306  34.84  1:18.86  2:10.15    2:49.00   
  KOO-VEE                   
                     
19  Juha Karppi  1994    304  35.37  1:21.72  2:10.77    2:49.28   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
20  Jeremy Hakala  1995    301  37.36  1:20.62  2:11.51    2:49.96   
  KOO-VEE                   
                     
21  Samuli Pellinen  1994    300  36.77  1:23.52  2:12.21    2:50.08   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
22  Tapio Roiko-Jokela  1996    298  39.80  1:21.66  2:11.24    2:50.50   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
23  Niklas Virtanen  1994    297  36.89  1:21.35  2:13.27    2:50.60   
  KOO-VEE                   
                     
24  Markus Mannonen  1995    277  38.79  1:24.46  2:16.15    2:54.62   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
25  Janne Wallenius  1996    270  40.10  1:23.96  2:17.72    2:56.27   
  Raision Urheilijat                   
                     
26  Oskar Björkgren  1995    268  39.20  1:24.98  2:17.40    2:56.51   
  Aurajoen Uinti                   
                     
27  Rico Rokka  1995    262  41.43  1:29.77  2:18.65    2:57.94   
  Aurajoen Uinti                   
                     
28  Samuel Laiho  1995    258  40.95  1:29.39  2:20.68    2:58.86   
  Raision Urheilijat                   
                     
29  Simo Åkerberg  1996    257  39.28  1:28.31  2:18.37    2:59.15   
  Raision Urheilijat                   
                     
30  Vlad Mukkulainen  1996    241  40.70  1:30.90  2:22.93    3:02.86   
  Aurajoen Uinti                   
                     
31  Joona Kekkonen  1995    236  43.43  1:31.00  2:20.80    3:04.18   
  KOO-VEE                   
                     
32  Pietari Virta  1997    235  43.46  1:29.48  2:24.52    3:04.41   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
33  Saku Knuutila  1995    234  39.03  1:26.86  2:22.03    3:04.65   
  KOO-VEE                   
                     
33  Kristian Lindfors  1995    234  46.87  1:34.72  2:24.13    3:04.65   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
35  Kalle Pyykkönen  1996    217  43.26  1:33.37  2:27.46    3:09.39   
  KOO-VEE                   
                     
36  Nuutti Rantanen  1995    216  44.38  1:35.31  2:26.64    3:09.71   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
37  Aapo Kemppainen  1994    196  42.48  1:34.33  2:30.55    3:16.03   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
38  Arto Auri  1997    178  46.00  1:37.01  2:33.08    3:22.24   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
39  Mika Lainela  1995    170  42.80  1:37.00  2:37.46    3:25.58   
  Aurajoen Uinti                   
                     
40  Joonas Romppanen  1995    137  50.93  1:44.98  2:53.19    3:40.80   
  Vantaan Uimarit                   
                     
Henry Knuuttila  1995              DNS   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
 
Laji 13, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 vuosi 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tommi Nisula  1989    687  29.24  1:04.14  1:39.57    2:09.05   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Riku Karhu  1989    659  28.84  1:03.02  1:39.42    2:10.87   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
Aki Tuomaala  1991    598  31.00  1:06.93  1:43.71    2:15.15   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Severi Allonen  1991    587  29.29  1:06.39  1:45.79    2:16.02   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Lauri Pilpola  1993    549  29.87  1:04.58  1:47.70    2:19.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Risto Arvola  1986    547  29.64  1:05.00  1:44.86    2:19.19   
  Keravan Uimarit                   
                     
Jani-Petteri Mansikka  1989    543  30.23  1:05.93  1:47.10    2:19.57   
  Friitalan Yritys                   
                     
Jami Kallio  1992    540  30.03  1:06.90  1:47.84    2:19.79   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Kasperi Mikkonen  1993    539  29.86  1:05.71  1:47.36    2:19.89   
  KOO-VEE                   
                     
10  Konsta Mäenpää  1992    517  29.90  1:05.62  1:47.57    2:21.82   
  Aurajoen Uinti                   
                     
11  Niklas Hanhela  1992    509  30.51  1:07.76  1:49.81    2:22.57   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
12  Waltteri Luiro  1993    507  31.50  1:09.22  1:50.01    2:22.83   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
13  Aleksi Sulkko  1989    506  29.41  1:04.78  1:49.06    2:22.87   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
14  Frans Hartman  1992    505  31.90  1:08.17  1:50.44    2:23.02   
  Aurajoen Uinti                   
                     
15  Rene Rokka  1992    488  31.44  1:10.29  1:50.93    2:24.59   
  Aurajoen Uinti                   
                     
16  Joni Lairola  1992    481  32.94  1:11.70  1:51.42    2:25.31   
  Aurajoen Uinti                   
                     
17  Juho Lyytikäinen  1990    466  31.34  1:11.43  1:54.98    2:26.91   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
18  Mikael Karadjov  1992    465  33.42  1:11.47  1:53.07    2:27.00   
  Lahden Uimaseura                   
                     
19  Jimi Lehtiö  1993    464  31.61  1:09.41  1:52.43    2:27.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
20  Juho Nieminen  1993    462  29.77  1:08.54  1:54.40    2:27.33   
  KOO-VEE                   
                     
21  Upi Hurme  1992    451  31.41  1:12.45  1:52.84    2:28.45   
  Aurajoen Uinti                   
                     
22  Sakari Rautalin  1991    448  30.07  1:08.18  1:54.16    2:28.82   
  KOO-VEE                   
                     
23  Arttu Ristmeri  1992    439  31.60  1:10.86  1:51.98    2:29.76   
  KOO-VEE                   
                     
24  Teemu Laaksonen  1993    422  31.23  1:10.70  1:56.47    2:31.78   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
25  Marko Sartela  1993    422  32.72  1:12.51  1:59.10    2:31.82   
  Aurajoen Uinti                   
                     
26  Matti Luukka  1993    420  34.04  1:13.71  1:57.04    2:32.08   
  Aurajoen Uinti                   
                     
27  Aatu Hurttila  1993    416  32.61  1:12.16  1:58.26    2:32.57   
  Salon Uimarit                   
                     
28  Juha Kollin  1993    390  34.38  1:15.48  2:00.96    2:35.87   
  Vantaan Uimarit                   
                     
29  Jussi Aaltonen  1993    389  34.35  1:16.61  1:59.78    2:35.96   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
30  Juska Nyberg  1993    385  34.52  1:14.64  2:01.82    2:36.53   
  Lahden Uimaseura                   
                     
31  Eetu Kauro  1993    338  35.10  1:19.60  2:07.46    2:43.41   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
32  Santeri Heikkilä  1992    305  36.97  1:22.33  2:12.34    2:49.19   
  Valkeakosken Uimaseura                   
                     
33  Niko Ranta  1993    248  39.40  1:25.69  2:19.95    3:01.23   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
Riku Kauro  1992              DNS   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.15 
Lisenssi: Tampereen Seurat 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare