2018-11-16   19:11:00
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset TaUS syysuinnit Tampere

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Uimaseuran Syysuinni    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  17:36   
  Järjestäjä  Tampereen Uimaseura TaUS         
 
 
Laji 14, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 vuosi ja nuorempi 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jasmina Soininen  1995    538  34.97  1:16.63  2:01.57    2:37.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Janna Ovaska  1996    532  35.68  1:15.11  2:02.10    2:38.25   
  Raision Urheilijat                   
                     
Selma Ucar  1995    528  34.09  1:14.91  2:02.67    2:38.61   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Ramona Raita  1995    527  34.51  1:15.50  2:01.71    2:38.68   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Maria Hemmi  1996    507  35.06  1:18.49  2:03.67    2:40.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Melina Vihdanmäki  1995    484  36.97  1:20.30  2:05.96    2:43.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Jenna Kukkonen  1995    462  36.99  1:21.76  2:08.93    2:45.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
Erika Bergström  1996    461  38.83  1:20.37  2:08.03    2:45.93   
  Raision Urheilijat                   
                     
Hilla Kortetjärvi  1996    448  37.76  1:20.72  2:08.85    2:47.50   
  Aurajoen Uinti                   
                     
10  Nea Laurila  1997    440  37.74  1:23.02  2:11.05    2:48.53   
  Raision Urheilijat                   
                     
11  Anna Mäkinen  1995    438  37.56  1:21.92  2:09.75    2:48.75   
  KOO-VEE                   
                     
12  Julia Jaakkola  1996    428  36.92  1:21.95  2:10.38    2:50.13   
  Aurajoen Uinti                   
                     
13  Emilia Lahtinen  1996    413  39.37  1:24.96  2:14.05    2:52.08   
  KOO-VEE                   
                     
14  Annika Oravecz  1996    412  38.11  1:24.74  2:13.44    2:52.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
15  Sara Javanainen  1996    408  38.29  1:23.52  2:11.90    2:52.79   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
16  Jenny Parkkinen  1995    405  38.15  1:21.53  2:16.10    2:53.26   
  Friitalan Yritys                   
                     
17  Emmi Marola  1995    402  37.56  1:22.92  2:15.91    2:53.68   
  Lahden Uimaseura                   
                     
18  Jasmin Honkamäki  1995    381  38.97  1:24.75  2:18.09    2:56.79   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
19  Liisa Rannikko  1996    381  39.22  1:23.74  2:17.83    2:56.90   
  Raision Urheilijat                   
                     
20  Neea Nieminen  1995    376  40.89  1:23.87  2:16.78    2:57.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
21  Julia Mökkönen  1996    373  39.09  1:25.64  2:17.57    2:58.01   
  Aurajoen Uinti                   
                     
22  Birgit Karppinen  1997    370  40.31  1:27.61  2:19.39    2:58.63   
  Raision Urheilijat                   
                     
23  Elina Lampinen  1995    369  38.21  1:22.63  2:16.37    2:58.80   
  KOO-VEE                   
                     
24  Erika Lappalainen  1996    356  38.63  1:27.32  2:22.29    3:00.84   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
25  Nelli Vihervuori  1996    352  41.60  1:30.54  2:21.75    3:01.50   
  Aurajoen Uinti                   
                     
26  Anna Ihalainen  1996    347  41.68  1:27.03  2:22.23    3:02.48   
  Porin Uimaseura                   
                     
27  Nora Iso-Kungas  1996    337  42.59  1:29.62  2:25.33    3:04.15   
  KOO-VEE                   
                     
28  Roosa Laine  1995    337  40.12  1:28.49  2:24.84    3:04.30   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
29  Veronika Smirnova  1996    335  39.50  1:28.84  2:24.21    3:04.49   
  Aurajoen Uinti                   
                     
30  Kaisa Mäkinen  1995    335  39.06  1:29.19  2:24.22    3:04.50   
  KOO-VEE                   
                     
31  Lilli Toukola  1995    325  42.37  1:30.86  2:24.28    3:06.46   
  Valkeakosken Uimaseura                   
                     
32  Wendy Syvänen  1996    319  40.82  1:29.28  2:24.45    3:07.54   
  Valkeakosken Uimaseura                   
                     
33  Milja Miettinen  1996    310  44.43  1:35.47  2:27.13    3:09.43   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
34  Sonja Hailla  1996    309  40.10  1:29.47  2:27.19    3:09.63   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
35  Katja Hiltunen  1995    294  45.67  1:36.68  2:31.65    3:12.73   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
36  Sanni Kankare  1995    288  49.26  1:38.35  2:32.21    3:14.18   
  Aurajoen Uinti                   
                     
37  Laura Siitonen  1995    280  44.04  1:35.84  2:32.68    3:15.96   
  KOO-VEE                   
                     
38  Anni Rajamäki  1996    279  49.70  1:40.37  2:33.20    3:16.21   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
39  Milena Luongo  1995    276  42.39  1:34.59  2:33.08    3:16.96   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
40  Annika Luukko  1995    264  39.14  1:33.03  2:32.46    3:19.89   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
41  Veera Laine  1997    264  43.34  1:35.54  2:35.32    3:19.95   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
42  Janni Huura  1996    263  45.05  1:37.80  2:36.11    3:20.15   
  KOO-VEE                   
                     
43  Sofi Liinpää  1995    254  49.52  1:40.84  2:38.28    3:22.42   
  KOO-VEE                   
                     
44  Hanne-Line Ekström  1997    246  46.79  1:40.35  2:40.97    3:24.64   
  Raision Urheilijat                   
                     
45  Roosa Tynkkynen  1997    245  44.12  1:38.14  2:35.19    3:24.97   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
46  Miina Vulli  1997    231  49.54  1:42.46  2:43.82    3:28.99   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
47  Minna Porentola  1996    205  57.25  1:55.05  2:49.18    3:37.49   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
48  Tiina Soukka  1996    202  48.83  1:44.36  2:46.61    3:38.50   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
49  Mona Kunnas  1998    194  54.52  1:51.02  2:53.16    3:41.62   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
Mari Lehtonen  1995              DNS   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Emma Ritala  1996              DNS   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Jenna Lehtinen  1995              DNF   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Lotta Toppari  1995              DSQ   
  KOO-VEE                   
                     
Krista Iiponen  1995              DSQ   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Vivia Sinikunnas  1995              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Jenica Niinijärvi  1996              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
Laji 14, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 vuosi 
 
Sij.  Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hanna-Maria Seppälä  1984    929  28.50  1:01.94  1:40.89    2:11.39  SE Ennätys - Aikuinen 
  Keravan Uimarit                   
                 
                     
Patricia Aschan  1994    799  30.40  1:05.43  1:45.97    2:18.12   
  Raision Urheilijat                   
                     
Riikka Majander  1984    691  31.34  1:09.24  1:52.42    2:25.02   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Marie Hanhela  1989    663  32.28  1:10.24  1:52.67    2:26.98   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Annika Nieminen  1985    630  31.94  1:13.03  1:55.17    2:29.50   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Anu Räikkönen  1979    598  32.13  1:12.69  1:57.21    2:32.19   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Sofia Suna  1990    567  31.09  1:13.26  1:58.80    2:34.88   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Mira Terho  1992    551  33.75  1:14.34  1:58.94    2:36.33   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Linda-Marie Slotte  1994    533  34.00  1:15.47  2:02.17    2:38.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi                   
                     
10  Matilda Viteli  1993    527  33.69  1:15.41  2:00.53    2:38.72   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
11  Katri Puistosalo  1993    524  34.07  1:15.39  2:03.37    2:39.03   
  Pihlava Työväen Urheili                   
                     
12  Mona Halonen  1994    504  34.89  1:16.06  2:03.76    2:41.10   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Emma Rautalin  1994    504  35.34  1:16.55  2:05.01    2:41.11   
  KOO-VEE                   
                     
14  Riina Kaakkolammi  1994    503  34.88  1:17.93  2:05.64    2:41.20   
  Nokian Pyry                   
                     
15  Emmi Kirjonen  1993    492  35.19  1:14.79  2:07.32    2:42.35   
  Aurajoen Uinti                   
                     
16  Elli Harju  1994    482  34.92  1:19.54  2:05.92    2:43.49   
  Aurajoen Uinti                   
                     
17  Sanni Kivelä  1993    478  34.31  1:17.49  2:06.82    2:43.92   
  Salon Uimarit                   
                     
18  Jonna Laine  1993    478  34.15  1:18.23  2:04.53    2:43.99   
  KOO-VEE                   
                     
19  Roosa Parikka  1994    474  33.89  1:16.16  2:07.42    2:44.40   
  Lohjan Uimarit                   
                     
20  Lotta Kortekallio  1994    452  35.42  1:20.59  2:09.97    2:46.99   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
21  Katarina Korpinen  1993    440  36.82  1:21.02  2:09.53    2:48.60   
  Aurajoen Uinti                   
                     
22  Siiri Simola  1993    419  35.60  1:21.67  2:12.31    2:51.29   
  Aurajoen Uinti                   
                     
23  Oona von Bagh  1994    415  37.19  1:22.15  2:13.04    2:51.84   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
24  Anniina Mustonen  1992    396  38.56  1:24.95  2:14.10    2:54.61   
  KOO-VEE                   
                     
25  Siiri Vuorela  1994    359  35.94  1:27.11  2:21.39    3:00.37   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
26  Sanna Auri  1994    358  39.50  1:25.73  2:17.43    3:00.55   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
27  Marjo Heinjoki  1992    350  40.09  1:29.65  2:19.60    3:01.82   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
28  Tiina Reinikainen  1994    347  41.10  1:28.73  2:22.66    3:02.43   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
29  Essi Lampinen  1994    338  41.91  1:30.03  2:20.77    3:03.95   
  Aurajoen Uinti                   
                     
30  Maria Korkeakoski  1994    338  42.74  1:31.06  2:23.21    3:04.08   
  Aurajoen Uinti                   
                     
31  Miira Svahn  1994    322  39.91  1:29.67  2:23.34    3:07.01   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
32  Tia Stranius  1994    320  43.47  1:31.21  2:25.13    3:07.35   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
33  Siina Litmanen  1994    315  40.66  1:31.71  2:24.92    3:08.43   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
34  Maria Ritter  1994    301  44.71  1:36.27  2:28.40    3:11.30   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
35  Emilia Häggman  1994    287  44.15  1:35.98  2:30.53    3:14.42   
  KOO-VEE                   
                     
36  Essi Toivonen  1994    219  46.11  1:42.94  2:47.84    3:32.58   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
Marja-Terttu Näsi  1993              DNS   
  Tampereen Työväen Uimar                   
                     
Laura Walden  1993              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Janika Lähteenmäki  1989              DNF   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Katri Oikari  1994              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Salla Saarteinen  1994              DSQ   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
Laura Haapamäki  1993              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.15 
Lisenssi: Tampereen Seurat 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner