Resultater for Sydkystens årgangscup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 549 | 36.66 | 1:16.12 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Mikkelsen | 2001 | 447 | 39.04 | 1:21.55 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 361 | 41.70 | 1:27.50 | |||||
GTI | ||||||||||
4 | Emma Brogaard | 2001 | 352 | 41.53 | 1:28.31 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | 542 | 35.87 | 1:16.45 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Frederikke Echardt | 2002 | 500 | 37.64 | 1:18.52 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 456 | 38.81 | 1:21.01 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 377 | 40.14 | 1:26.25 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 350 | 41.49 | 1:28.43 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Rebekka E. Lund | 2002 | 282 | 45.01 | 1:35.06 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sasia Lundhus | 2002 | 260 | 46.65 | 1:37.59 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Caroline Gerlach | 2002 | 184 | 52.55 | 1:49.59 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Alberte Fie Petersen | 2002 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 403 | 40.37 | 1:24.39 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Luna Gammelgaard | 2003 | 335 | 43.15 | 1:29.71 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Maagøe | 2003 | 333 | 42.90 | 1:29.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 313 | 43.60 | 1:31.78 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 299 | 44.71 | 1:33.17 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Silke Larsen | 2003 | 298 | 44.71 | 1:33.30 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Ella Stenholt | 2003 | 291 | 45.51 | 1:34.07 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 286 | 45.41 | 1:34.58 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Naja Thomsen | 2003 | 284 | 46.67 | 1:34.85 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 280 | 45.85 | 1:35.30 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 269 | 45.77 | 1:36.57 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 253 | 46.95 | 1:38.47 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frida Uldall | 2003 | 242 | 46.58 | 1:39.97 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Silje Gärtner | 2003 | 233 | 48.04 | 1:41.23 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Marike Nevermann | 2003 | 225 | 49.59 | 1:42.49 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
16 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | 220 | 47.41 | 1:43.18 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
17 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 218 | 48.84 | 1:43.61 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sille Andersen | 2003 | 214 | 50.19 | 1:44.17 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
19 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 213 | 47.67 | 1:44.31 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Olivia Krogh | 2003 | 212 | 50.46 | 1:44.54 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
21 | Thea Pedersen | 2003 | 208 | 49.79 | 1:45.24 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Julie Wolter | 2003 | 200 | 50.43 | 1:46.57 | |||||
GTI | ||||||||||
23 | Nora Hertel | 2003 | 196 | 51.73 | 1:47.32 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Celina Mehr | 2003 | 188 | 51.97 | 1:48.78 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 344 | 41.69 | 1:28.95 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 318 | 43.87 | 1:31.29 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 300 | 44.41 | 1:33.13 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma Hansen | 2004 | 272 | 44.47 | 1:36.13 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Melina Degner | 2004 | 243 | 47.82 | 1:39.89 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Josefine Zebitz | 2004 | 237 | 49.77 | 1:40.71 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laura Vangkilde | 2004 | 237 | 48.01 | 1:40.76 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jasmin Philip | 2004 | 229 | 48.86 | 1:41.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Esther Hek Hansen | 2004 | 225 | 50.08 | 1:42.46 | |||||
GTI | ||||||||||
10 | Mathilde Hagihara | 2004 | 213 | 50.34 | 1:44.29 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Olivia Callesen | 2004 | 209 | 49.96 | 1:45.06 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 208 | 50.57 | 1:45.18 | |||||
GTI | ||||||||||
13 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 203 | 49.71 | 1:45.94 | |||||
GTI | ||||||||||
14 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 195 | 51.42 | 1:47.42 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | 193 | 51.21 | 1:47.73 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emily Maack | 2004 | 185 | 52.12 | 1:49.37 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Roseline Løkkegaard | 2004 | 182 | 52.79 | 1:49.94 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 181 | 53.53 | 1:50.10 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 181 | 53.78 | 1:50.21 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | 180 | 51.41 | 1:50.43 | |||||
GTI | ||||||||||
21 | Sophia Bøttger | 2004 | 180 | 51.96 | 1:50.44 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
22 | Rosemarie Koch | 2004 | 161 | 55.00 | 1:54.49 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 160 | 53.63 | 1:54.76 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 156 | 54.85 | 1:55.77 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Anastasia Smirnov | 2004 | 155 | 55.10 | 1:55.98 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mathilde Bennetzen | 2004 | 152 | 56.21 | 1:56.75 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 150 | 54.04 | 1:57.13 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
28 | Rebecca Hoeck | 2004 | 149 | 56.88 | 1:57.49 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 149 | 55.41 | 1:57.52 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
30 | Carmen Bach Byrholt | 2004 | 147 | 56.70 | 1:57.92 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 144 | 56.45 | 1:58.75 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Emma Sander | 2004 | 144 | 57.71 | 1:58.87 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Freja Lemann Bunch | 2004 | 135 | 57.66 | 2:01.33 | |||||
GTI | ||||||||||
34 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 128 | 59.32 | 2:03.56 | |||||
GTI | ||||||||||
35 | Ida Mørk | 2004 | 126 | 59.95 | 2:04.15 | |||||
GTI | ||||||||||
36 | Frida Høj Andersen | 2005 | 126 | 58.76 | 2:04.20 | |||||
GTI | ||||||||||
37 | Asta Palmund | 2005 | 118 | 1:00.37 | 2:06.81 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
38 | Ida V. H. Mathiesen | 2005 | 116 | 1:00.12 | 2:07.64 | |||||
GTI | ||||||||||
39 | Smilla Askvig | 2004 | 115 | 1:00.59 | 2:08.10 | |||||
GTI | ||||||||||
40 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 103 | 1:01.16 | 2:12.69 | |||||
GTI | ||||||||||
41 | Julie Segato | 2005 | 103 | 1:03.88 | 2:12.84 | |||||
GTI | ||||||||||
42 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 83 | 1:09.14 | 2:22.61 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
43 | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | 79 | 1:09.05 | 2:24.83 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
44 | Julie Nelkop | 2004 | 79 | 1:07.63 | 2:25.27 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Mikkeline Poulsen | 2004 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Signe Henriksen | 2004 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Andrea Bruhn Kyhnæb | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Juliane Andersen | 2005 | DSQ | fler flyben v start | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Lærke Marie Clausen | 2005 | DSQ | ej syn arm 15m | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | DSQ | 2 flyben eft 25m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:14 |