2020-04-01   13:49:09
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Lohiuinnit 2015

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:22   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 toukokuu 2015         
 
 
Laji 1, 400m Vapaauinti T-12, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Lahtinen  2003    523  1:05.90  2:22.43  3:40.47    4:56.35   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Madeleine Hiltunen  2003    499  1:10.58  2:28.23  3:45.78    5:00.95   
  Oulun Lohet                   
                     
Martta Nygård  2003    445  1:14.60  2:34.68  3:54.79    5:12.71   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Minja Lukkari  2003    443  1:12.56  2:33.67  3:54.57    5:13.23   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Venla Säntti  2003    417  1:13.21  2:35.07  3:57.76    5:19.67   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Petra Ansaranta  2004    415  1:15.96  2:38.75  4:02.06    5:20.18   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Valeriia Savchuk  2001    411  1:12.30  2:34.09  3:59.15    5:21.21   
  Kostamus                   
                     
Mathilda Puutio  2003    398  1:16.64  2:39.82  4:03.43    5:24.61   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Hilla Saastamoinen  2003    366  1:19.17  2:44.98  4:11.59    5:33.81   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Pinja Taskila  2004    365  1:19.31  2:45.04  4:11.11    5:34.04   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Olga Emilia Mattila  2004    344  1:20.18  2:47.51  4:14.45    5:40.78   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
12  Emma Hämäläinen  2003    338  1:21.82  2:49.90  4:18.16    5:42.85   
  Vieskan Uimarit                   
                     
13  Ida Roponen  2004    333  1:20.07  2:48.08  4:18.91    5:44.37   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
14  Lilja Ukkola  2004    289  1:23.17  2:57.38  4:32.10    6:01.14   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
15  Aada Heiskanen  2004    288  1:21.54  2:54.65  4:30.98    6:01.45   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
16  Anni Ranta-Valkama  2004    257  1:27.64  3:05.34  4:42.98    6:15.32   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
17  Kiia Junttari  2004    226  1:28.57  3:09.77  4:51.68    6:31.59   
  Tornion Uimaseura                   
                     
18  Emmi Palo  2003    216  1:31.92  3:13.87  4:55.86    6:38.04   
  Kemin Uimaseura                   
                     
19  Iida Nissilä  2003    207  1:38.22  3:23.07  5:06.96    6:43.51   
  Oulun Lohet                   
                     
20  Clara-Sophie Scheib  2003    195  1:32.01  3:17.41  5:05.74    6:51.57   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
21  Venla Kuoppala  2003    183  1:41.06  3:30.72  5:18.94    7:00.15   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Reeta Kallunki  2003              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:22 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:22   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 toukokuu 2015         
 
 
Laji 2, 400m Vapaauinti P-13, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lasse Pulkkinen  2002    428  1:08.51  2:22.37  3:37.80    4:51.82   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Julius Kuitunen  2002    389  1:09.95  2:27.12  3:45.09    5:01.27   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Ahti Saarela  2002    380  1:09.55  2:26.93  3:46.47    5:03.60   
  Oulun Lohet                   
                     
Valtteri Taskinen  2002    377  1:10.46  2:28.16  3:47.51    5:04.59   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Paavo Erkinaro  2003    368  1:10.62  2:29.23  3:49.10    5:06.85   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Jesse Anttila  2002    331  1:12.64  2:34.57  3:59.14    5:17.98   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Olli-Pekka Pietarila  2003    286  1:16.91  2:43.28  4:10.49    5:33.72   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Lauri Saarela  2003    261  1:19.14  2:48.78  4:19.19    5:44.29   
  Oulun Lohet                   
                     
Ville Korpilähde  2002    252  1:20.23  2:51.34  4:24.05    5:48.30   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
10  Kasper Lytz  2003    232  1:22.59  2:56.80  4:30.95    5:57.69   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
11  Aleksi Rajaniemi  2002    231  1:21.78  2:53.04  4:26.49    5:58.15   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
12  Mikael Ryynänen  2003    225  1:22.37  2:55.26  4:30.16    6:01.46   
  Oulun Lohet                   
                     
13  Juhani Tapio  2002    218  1:25.76  2:58.58  4:34.23    6:05.29   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:22 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:22   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 toukokuu 2015         
 
 
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Elisa Vakkuri  2002    460  34.39        1:12.51   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Aada Sulasalmi  2002    365  35.20        1:18.33   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
Isa Vehkaoja  2002    360  37.64        1:18.69   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Henna Hökkä  2003    351  35.76        1:19.30   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Viivi Puolakka  2002    314  37.60        1:22.30   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Amanda Paukkunen  2002    285  39.07        1:25.03   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Emma Laatikainen  2003    258  43.87        1:27.85   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Liina Salin  2002    255  41.70        1:28.19   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Emma Hämäläinen  2003    220  43.55        1:32.69   
  Vieskan Uimarit                   
                     
10  Hanna Rantanen  2002    216  41.07        1:33.18   
  Kemin Uimaseura                   
                     
11  Jessica Ingalsuo  2002    163  44.02        1:42.34   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
12  Viivi Kallunki  2003    159          1:43.26   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
13  Wilma Lakanen  2003    151  49.11        1:44.90   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Alevtina Lebedeva  2002              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Veera Lahtinen  2002              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenni Lampi  2000    576  31.06        1:07.27   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Katri Hurskainen  2000    464  33.48        1:12.26   
  Oulun Lohet                   
                     
Kaisa Pulkkinen  2000    458  34.10        1:12.58   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Fanny Pesonen  2000    405  33.78        1:15.64   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Sanni Lampi  2001    402  34.59        1:15.85   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Henna Haipus  2001    401  34.85        1:15.91   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Reetta-Maija Perätalo  2000    400  36.22        1:15.96   
  Oulun Lohet                   
                     
Heidi Kivioja  2000    355  34.67        1:19.05   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Riina Koskinen  2001    335  38.11        1:20.55   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
10  Heta Järvenpää  2001    318  35.66        1:21.95   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
11  Hanna Mangeloja  2001    307  37.89        1:22.93   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
12  Ella Takalo  2000    264  39.67        1:27.19   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
13  Roosa Leinonen  2001    211  42.64        1:34.02   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
14  Emma Pajuluoma  2001    206  42.74        1:34.73   
  Oulun Lohet                   
                     
15  Katariina Niemelä  2001    179  45.82        1:39.32   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Olivia Viitala  2000              DNF   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sini Niemi  1993    557  31.81        1:08.02   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Sofia Risteelä  1993    464  33.71        1:12.27   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Ida-Maria Juntunen  1999    454  33.96        1:12.83   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Inna Pajuluoma  1999    366  35.35        1:18.24   
  Oulun Lohet                   
                     
Milla Lackman  1997    348  35.41        1:19.56   
  Oulun Lohet                   
                     
Laura Fält  1998    291  38.81        1:24.38   
  Oulun Lohet                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:22 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:22   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 toukokuu 2015         
 
 
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Atte Moilanen  2001    437  30.28        1:05.64   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Alexander Kislitsyn  2001    416  31.20        1:06.70   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Tiitus Taskila  2001    372  32.09        1:09.23   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Noa Mäkelä  2001    340  32.71        1:11.37   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Ronny Brännkärr  2002    323  33.21        1:12.54   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Anton Ylihannu  2001    290  34.61        1:15.25   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Jere Keskiaho  2001    285  34.09        1:15.63   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Jiri Järvinen  2001    249  35.99        1:19.13   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Elias Juntunen  2002    225  40.22        1:21.82   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
10  Veeti Veijonen  2001    212  36.17        1:23.49   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
11  Petteri Maijala  2001    203  38.32        1:24.64   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
12  Oliver Kela  2002    140  43.91        1:35.88   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
13  Veeti Taimisto  2002    132  41.56        1:37.76   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Otto Luokkala  2001    97  51.92        1:48.29   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
 
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Konsta Kallinen  1999    492  28.65        1:03.10   
  Oulun Lohet                   
                     
Aukusti Ylitervo  1999    443  30.88        1:05.33   
  Oulun Lohet                   
                     
Juho Kaikkonen  1999    424  30.95        1:06.28   
  Oulun Lohet                   
                     
Jere Ojakippola  1999    394  31.65        1:07.91   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Arttu Pirneskoski  2000    390  31.58        1:08.16   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Topi Lukkarinen  2000    371  31.33        1:09.32   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Topias Nygård  2000    366  33.17        1:09.63   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Eelis Hukka  1999    358  33.40        1:10.16   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Joonas Kuitunen  2000    351  32.42        1:10.59   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Taneli Juutinen  2000    347  30.92        1:10.83   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
11  Kalle Hepojoki  2000    292  34.42        1:15.07   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Kimmo Salomaa  2000              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella               
                     
 
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pyry Kurkinen  1998    453  29.90        1:04.83   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Severi Lieto  1998    442  30.06        1:05.37   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Tuomas Vainio  1998    405  30.85        1:07.29   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Aleksi Kanste  1998    398  31.12        1:07.70   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Tuomas Lohiniva  1997    361  31.26        1:09.96   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Santeri Teppola  1994              DNS   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Kaius Kejonen  1998              DNF   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Kim Tiainen  1998              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:22 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:22   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 toukokuu 2015         
 
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lotta Moilanen  2006    165          49.30   
  Oulun Uinti 1906                   
Janina Paakkolanvaara  2006    161          49.68   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Vilja Säntti  2008    140          52.08   
  Oulun Uinti 1906                   
Pinja Junttari  2006    118          55.08   
  Tornion Uimaseura                   
Ellen Krüger  2007    86          1:01.18   
  Oulun Lohet                   
Emma Autio  2007    66          1:06.89   
  Oulun Lohet                   
Emma Olivia Mattila  2007    53          1:11.78   
  Oulun Uinti 1906                   
Sara Seppänen  2006              DNS   
  Oulun Lohet                   
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Helmi Jouhten  2004    368          37.74   
  Kempeleen Pyrintö                   
Inka Elamaa  2004    273          41.70   
  Oulun Lohet                   
Laura Markuksela  2004    261          42.34   
  Oulun Lohet                   
Henna Känsäkangas  2004    248          43.07   
  Kokkolan Uimaseura                   
Eevi Peltonen  2004    242          43.42   
  Oulun Lohet                   
Essi Vilhelmiina Virta  2005    227          44.34   
  Oulun Uinti 1906                   
Viivi Säntti  2005    212          45.34   
  Oulun Uinti 1906                   
Anastasia Parfenova  2004    212          45.38   
  Kemijärven Kaiku                   
Anniina Kanste  2004    209          45.56   
  Haukiputaan Heitto                   
10  Kreetta Somero  2004    204          45.95   
  Lahden Kaleva                   
11  Saara Niemi  2005    198          46.36   
  Haukiputaan Heitto                   
12  Alexia Tahkola  2005    193          46.77   
  Oulun Lohet                   
13  Hanna-Maria Korpilähde  2004    184          47.56   
  Swimming Club Rovaniemi                   
14  Riina Niemi  2005    180          47.87   
  Swimming Club Rovaniemi                   
15  Iida Heiko  2004    175          48.36   
  Oulun Uinti 1906                   
16  Tuulia Harju  2005    171          48.71   
  Kokkolan Uimaseura                   
17  Siiri Rahikkala  2004    171          48.75   
  Oulun Uinti 1906                   
18  Jatta Nurmela  2004    168          48.99   
  Haukiputaan Heitto                   
19  Santra Peuralahti  2005    168          49.01   
  Oulun Uinti 1906                   
20  Teea Jestoi  2005    163          49.51   
  Kokkolan Uimaseura                   
21  Milla Marttila  2005    159          49.93   
  Kempeleen Pyrintö                   
22  Sofia Valkama  2005    158          50.04   
  Oulun Uinti 1906                   
23  Julia Mannila  2004    155          50.30   
  Oulun Uinti 1906                   
24  Laura Rajavaara  2005    155          50.33   
  Oulun Uinti 1906                   
25  Elina Turunen  2005    152          50.65   
  Oulun Uinti 1906                   
26  Reetta Piira  2004    151          50.71   
  Swimming Club Rovaniemi                   
27  Vilma Rintala  2005    144          51.54   
  Kokkolan Uimaseura                   
28  Vilma Utriainen  2005    142          51.86   
  Kempeleen Pyrintö                   
29  Sani Nätynki  2005    141          51.98   
  Swimming Club Rovaniemi                   
30  Katariina Koivuranta  2005    138          52.32   
  Kempeleen Pyrintö                   
31  Veera Pulkkinen  2004    136          52.53   
  Oulun Lohet                   
32  Emma Tolonen  2004    130          53.29   
  Kajaanin Uimaseura                   
33  Kerttu Törmälä  2005    128          53.67   
  Kempeleen Pyrintö                   
34  Riina Leinonen  2004    124          54.17   
  Kempeleen Pyrintö                   
35  Jenna Salonen  2004    123          54.40   
  Oulun Uinti 1906                   
36  Vilmiina Grekula  2005    95          59.29   
  Oulun Uinti 1906                   
37  Martta Ryynänen  2005    86          1:01.09   
  Oulun Lohet                   
38  Riia Koskenkari  2004    73          1:04.60   
  Oulun Uinti 1906                   
Sonja Molander  2005              DNS   
  Oulun Uinti 1906                   
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Madeleine Hiltunen  2003    454          35.20   
  Oulun Lohet                   
Viivi Merisalo  2002    386          37.16   
  Swimming Jyväskylä                   
Hilla Hirvikoski  2002    384          37.21   
  Haukiputaan Heitto                   
Roosa Kärkkäinen  2003    372          37.60   
  Oulun Lohet                   
Peppi Palokangas  2002    357          38.13   
  Swimming Jyväskylä                   
Nita Poutiainen  2003    341          38.73   
  Oulun Lohet                   
Jessi Nurmela  2002    328          39.20   
  Haukiputaan Heitto                   
Iina Elorinne  2002    322          39.46   
  Kempeleen Pyrintö                   
Malla Juutinen  2003    317          39.67   
  Oulun Lohet                   
10  Maiju Rajaniemi  2002    267          42.00   
  Kokkolan Uimaseura                   
11  Viona Mönttinen  2003    248          43.02   
  Oulun Lohet                   
12  Filippa Rieppo  2003    218          44.93   
  Oulun Uinti 1906                   
13  Ida Karjalainen  2002    199          46.29   
  Swimming Club Rovaniemi                   
14  Salla-Maaria Kauppinen  2002    185          47.47   
  Kokkolan Uimaseura                   
15  Miina Laukka  2003    177          48.19   
  Kempeleen Pyrintö                   
16  Venla Kuoppala  2003    171          48.66   
  Kemin Työväen Uimarit                   
17  Milla Hirvonen  2003    170          48.82   
  Swimming Club Rovaniemi                   
18  Tanja Uusitalo  2003    162          49.61   
  Oulun Uinti 1906                   
19  Anette Kinnunen  2002    152          50.61   
  Oulun Lohet                   
20  Oona-Erika Kulojärvi  2003    151          50.81   
  Oulun Uinti 1906                   
21  Sonja Mäenpää  2003    150          50.83   
  Oulun Uinti 1906                   
22  Saga Alisa Bruun  2003    145          51.45   
  Oulun Uinti 1906                   
23  Iida-Elisi Anttila  2002    121          54.59   
  Kemin Työväen Uimarit                   
24  Pirita Liikavainio  2003    115          55.53   
  Oulun Uinti 1906                   
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 24 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Marlene Niemi  1992    618          31.76   
  Swimming Jyväskylä                   
Mari Hekkala  2000    500          34.09   
  Oulun Uinti 1906                   
Noora Angelva  1999    487          34.39   
  Rovaniemen Uimaseura                   
Iida-Maria Laine  2001    459          35.07   
  Oulun Lohet                   
Henna Haipus  2001    449          35.32   
  Kempeleen Pyrintö                   
Sini Niemi  1993    414          36.30   
  Tornion Uimaseura                   
Elina Pulkkinen  1999    409          36.44   
  Oulun Uinti 1906                   
Katariina Jyrälä  2000    390          37.03   
  Oulun Uinti 1906                   
Ada Niskala  2000    389          37.06   
  Rovaniemen Uimaseura                   
10  Milja Lahtinen  1999    388          37.10   
  Kokkolan Uimaseura                   
11  Laura Saloranta  1997    385          37.18   
  Haukiputaan Heitto                   
12  Emma-Rita Neuvonen  1997    378          37.40   
  Oulun Uinti 1906                   
13  Nelle Ojakippola  2001    377          37.45   
  Vieskan Uimarit                   
14  Salla Jokio  1998    374          37.54   
  Vieskan Uimarit                   
15  Emilia Härkönen  2001    344          38.61   
  Kokkolan Uimaseura                   
16  Martta Rautiainen  1998    342          38.67   
  Oulun Uinti 1906                   
17  Jenni Ålander  1999    341          38.70   
  Iisalmen Uimarit                   
18  Milla Kortetjärvi  2000    340          38.77   
  Oulun Uinti 1906                   
19  Moonica Pirhonen  2001    338          38.81   
  Oulun Uinti 1906                   
20  Angelica Kuoksa  2001    328          39.21   
  Oulun Lohet                   
21  Tiia Pudas  1999    328          39.22   
  Vieskan Uimarit                   
22  Enni Heikkinen  1997    308          40.04   
  Kajaanin Uimaseura                   
23  Sofia Ervasti  2001    300          40.38   
  Oulun Lohet                   
24  Silja Vilmilä  2001    300          40.42   
  Rovaniemen Uimaseura                   
25  Senni Keisu  2001    290          40.88   
  Oulun Lohet                   
26  Sofia Saukko  2001    287          40.99   
  Swimming Club Rovaniemi                   
27  Hanna Sarala  2001    239          43.56   
  Rovaniemen Uimaseura                   
28  Saana Syväniemi  2001    218          44.94   
  Swimming Club Rovaniemi                   
29  Riina Huotari  1998    208          45.60   
  Swimming Club Vuokatti                   
30  Netta Kolistaja  2001    198          46.39   
  Rovaniemen Uimaseura                   
31  Fanny Koivisto  2001    192          46.86   
  Kokkolan Uimaseura                   
32  Jenny Kukkonen  1994    79          1:02.85   
  Oulun Lohet                   
33  Riikka Peteri  1995    31          1:25.68   
  Oulun Lohet                   
Malla Huusko  1999              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Merja Rauhala  1976    208          45.63   
  Oulun Lohet                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:22 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:22   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 toukokuu 2015         
 
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Julius Schroderus  2006    136          46.66   
  Kempeleen Pyrintö                   
Luukas Salin  2005    126          47.94   
  Kokkolan Uimaseura                   
Noa Korhonen  2005    113          49.71   
  Oulun Lohet                   
Ville Ikola  2005    110          50.06   
  Kokkolan Uimaseura                   
Kalle Pesälä  2006    108          50.41   
  Kempeleen Pyrintö                   
Johannes Ylimäki  2005    78          56.24   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Elias Laukka  2005    73          57.34   
  Kempeleen Pyrintö                   
Olli Talus  2005    69          58.35   
  Kemin Työväen Uimarit                   
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Cedu Decena  2004    198          41.18   
  Oulun Lohet                   
Toni Lipponen  2003    197          41.27   
  Kemin Uimaseura                   
Veikka Ijäs  2004    186          42.09   
  Oulun Lohet                   
Teppo Jestoi  2003    181          42.45   
  Kokkolan Uimaseura                   
Magnus Kuitunen  2004    175          42.90   
  Oulun Uinti 1906                   
Arttu Haipus  2004    167          43.58   
  Kempeleen Pyrintö                   
Eetu Haipus  2004    153          44.85   
  Kempeleen Pyrintö                   
Tuukka Alatalo  2003    123          48.29   
  Oulun Uinti 1906                   
Elmo Arvo  2003    121          48.52   
  Kokkolan Uimaseura                   
10  Joona Suorsa  2003    117          49.11   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Matias Mikkonen  2003    117          49.11   
  Oulun Lohet                   
12  Rasmus Koskela  2004    114          49.45   
  Oulun Uinti 1906                   
13  Juuso Valtanen  2003    114          49.51   
  Kempeleen Pyrintö                   
14  Lassi Lahtinen  2004    111          49.93   
  Kokkolan Uimaseura                   
15  Visa Nissinen  2004    109          50.25   
  Kokkolan Uimaseura                   
16  Jimi Kenttälä  2004    90          53.61   
  Oulun Uinti 1906                   
17  Matias Utunen  2003    88          53.85   
  Oulun Uinti 1906                   
18  Jarkko Kytökorpi  2004    81          55.45   
  Oulun Uinti 1906                   
19  Jami Kenttälä  2004    68          58.63   
  Oulun Uinti 1906                   
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Perttu Somero  2001    365          33.62   
  Lahden Kaleva                   
Hugo Mattola  2001    323          35.01   
  Haapajärven Kiilat                   
Esa Hyrynkangas  2002    233          39.06   
  Oulun Lohet                   
Ville Korpilähde  2002    215          40.11   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Väinö-Pekka Niemelä  2002    200          41.06   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Jaakko Hietikko  2002    182          42.36   
  Kempeleen Pyrintö                   
Sean Wang  2002    154          44.76   
  Oulun Uinti 1906                   
Akseli Koskela  2002    142          45.99   
  Oulun Uinti 1906                   
Lasse Kukkula  2002    122          48.37   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Akseli Rautalin  2002    108          50.36   
  Oulun Uinti 1906                   
11  Kalle Huttunen  2002    76          56.55   
  Oulun Lohet                   
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 24 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Lantto  1994    563          29.10   
  Oulun Lohet                   
Roman Nemyshev  1998    521          29.87   
  Kostamus                   
Riku Ylikärppä  1998    509          30.09   
  Kemin Uimaseura                   
Eelis Hukka  1999    450          31.36   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Tapio Roiko-Jokela  1996    419          32.12   
  Swimming Jyväskylä                   
Onni Kartimo  2000    399          32.64   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Miikka Huotari  2000    394          32.78   
  Swimming Club Vuokatti                   
Sami Orenius  1998    343          34.33   
  Swimming Jyväskylä                   
Valtteri Lieto  1999    316          35.27   
  Oulun Uinti 1906                   
10  Arttu Pirneskoski  2000    306          35.66   
  Kemin Työväen Uimarit                   
11  Eetu Elorinne  2000    296          36.05   
  Kempeleen Pyrintö                   
12  Aleksei Polkovoi  2000    274          37.01   
  Kostamus                   
13  Joni Juntunen  1993    148          45.42   
  Oulun Lohet                   
14  Julius Kallio  1997    92          53.09   
  Oulun Lohet                   
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petri Karjalainen  1976    386          33.01   
  Oulun Lohet                   
Asko Svensk  1966    324          34.98   
  Oulun Lohet                   
Tuomas Kojo  1977    32          1:15.54   
  Oulun Lohet                   
Petri Aarnio  1977    19          1:29.84   
  Oulun Lohet                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:22 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:22   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 toukokuu 2015         
 
 
Laji 7, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Minja Lukkari  2003    465  40.71  1:27.36  2:14.25    2:59.44   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Alina Huotari  2002    441  41.28  1:28.56  2:15.72    3:02.64   
  Oulun Lohet                   
                     
Senni Jouhten  2002    406  41.87  1:30.04  2:18.94    3:07.83   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Pauliina Lohilahti  2002    401  42.56  1:30.28  2:20.07    3:08.53   
  Oulun Lohet                   
                     
Amalia Siekkinen  2002    380  43.31  1:31.58  2:22.46    3:11.92   
  Oulun Lohet                   
                     
Olivia Nurkkala  2002    377  43.53  1:32.46  2:22.79    3:12.40   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Katariina Kourula  2002    329  43.57  1:34.28  2:28.35    3:21.32   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Ronja Nätynki  2002    328  47.91  1:40.11  2:32.09    3:21.69   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Iiris Jurmu  2003    294  49.28  1:43.03  2:38.34    3:29.06   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
10  Tinja Harju  2002    248  50.55  1:46.87  2:45.82    3:41.16   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Emma Laatikainen  2003              DSQ   
  Swimming Club Vuokatti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Milla Hirvonen  2003              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 7, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Katriina Korpi  2000    584  38.87  1:21.31  2:04.94    2:46.39   
  Oulun Lohet                   
                     
Heidi Kivioja  2000    487  40.10  1:24.34  2:11.40    2:56.71   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Nelle Ojakippola  2001    470  40.41  1:26.15  2:13.10    2:58.81   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Seela Peuralahti  2001    436  40.81  1:28.37  2:15.49    3:03.38   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Anni Rajaniemi  2000    436  40.53  1:26.08  2:14.80    3:03.42   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Riika Huttula  2001    431  41.09  1:28.86  2:16.90    3:04.07   
  Oulun Lohet                   
                     
Elizaveta Parfenova  2001    421  43.44  1:30.99  2:20.23    3:05.59   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
Olivia Viitala  2000    415  41.57  1:30.14  2:17.51    3:06.37   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Niina Roiko-Jokela  2001    402  43.72  1:30.98  2:20.37    3:08.35   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
10  Anna-Sofia Brännkärr  2001    393  41.97  1:29.50  2:19.88    3:09.86   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
11  Noora Leppänen  2001    348  46.80  1:36.99  2:28.20    3:17.65   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
12  Riina Koskinen  2001    324  46.09  1:37.54  2:30.13    3:22.51   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
13  Kaisa Koskela  2001    295  46.76  1:40.38  2:35.04    3:28.86   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
14  Saana Syväniemi  2001    287  49.55  1:43.70  2:38.40    3:30.77   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
15  Emma Koivusilta  2001    285  47.51  1:41.41  2:37.05    3:31.15   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Niina Piipponen  2000              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 7, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Reetta Pahkala  1997    464  40.95  1:26.12  2:12.67    2:59.58   
  Oulun Lohet                   
                     
Alexandra Pihlajamäki  1998    453  43.53  1:29.86  2:16.59    3:01.13   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Riikka Korpi  1998    428  43.70  1:30.50  2:18.43    3:04.50   
  Oulun Lohet                   
                     
Iida Laukka  1998    412  43.43  1:31.04  2:19.74    3:06.83   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Tiia Pudas  1999    307  47.60  1:40.55  2:33.84    3:26.09   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Nadja Hahto  1999    266  48.22  1:41.49  2:39.50    3:36.06   
  Oulun Lohet                   
                     
Emilia Leppänen  1999              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:22 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:23   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 toukokuu 2015         
 
 
Laji 8, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Iakov Rusanov  2001    407  38.87  1:21.93  2:06.84    2:51.29   
  Kostamus                   
                     
Kalle Karhunen  2001    321  40.94  1:28.46  2:18.88    3:05.41   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Aleksandr Timofeev  2001    236  47.45  1:39.33  2:33.19    3:25.35   
  Kostamus                   
                     
Niklas Nygård  2001    236  45.94  1:39.01  2:33.20    3:25.40   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Aatu Pirneskoski  2001    199  47.72  1:44.89  2:42.31    3:37.28   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Riku Silvennoinen  2001    194  49.57  1:45.00  2:42.28    3:39.33   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Väinö-Pekka Niemelä  2002    171  50.56  1:49.98  2:50.31    3:48.79   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
Atte Lindholm  2001              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 8, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anton Ukkola  2000    460  35.99  1:17.87  2:01.49    2:44.51   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Joonas Kuitunen  2000    448  37.66  1:19.38  2:02.99    2:45.88   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Miikka Huotari  2000    439  37.81  1:22.26  2:05.76    2:47.03   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Kosti Kaaresvirta  1999    439  39.03  1:22.31  2:03.81    2:47.11   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Nikita Soldatov  1999    418  39.58  1:21.56  2:06.30    2:49.86   
  Kostamus                   
                     
Atte Somero  1999    409  38.19  1:22.17  2:06.42    2:50.98   
  Lahden Kaleva                   
                     
Vladimir Belousov  2000    403  38.40  1:22.26  2:06.86    2:51.94   
  Kostamus                   
                     
Topias Nygård  2000    395  40.51  1:24.15  2:09.73    2:52.96   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Juho Anttila  2000    388  37.21  1:20.86  2:07.49    2:54.00   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Oskari Valkonen  1999    377  37.23  1:21.95  2:09.03    2:55.80   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
11  Antti Hirvonen  2000    329  41.79  1:28.96  2:18.09    3:03.87   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
12  Joona Tikka  2000    328  42.15  1:28.06  2:15.73    3:04.07   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
13  Aleksei Polkovoi  2000    246  47.19  1:38.01  2:31.16    3:22.62   
  Kostamus                   
                     
14  Samu Peltonen  2000    219  47.91  1:41.65  2:36.70    3:30.54   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:23 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:23   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 toukokuu 2015         
 
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petra Ansaranta  2004    314          36.88   
  Oulun Uinti 1906                   
Laura Markuksela  2004    266          38.95   
  Oulun Lohet                   
Helmi Jouhten  2004    257          39.41   
  Kempeleen Pyrintö                   
Eevi Peltonen  2004    255          39.51   
  Oulun Lohet                   
Ida Roponen  2004    243          40.17   
  Haukiputaan Heitto                   
Lilja Ukkola  2004    240          40.34   
  Oulun Uinti 1906                   
Pinja Taskila  2004    229          40.95   
  Oulun Uinti 1906                   
Olga Emilia Mattila  2004    223          41.32   
  Oulun Uinti 1906                   
Sofia Nurkkala  2004    217          41.71   
  Kokkolan Uimaseura                   
10  Saara Niemi  2005    215          41.83   
  Haukiputaan Heitto                   
11  Kiia Junttari  2004    211          42.09   
  Tornion Uimaseura                   
12  Anni Ranta-Valkama  2004    206          42.39   
  Swimming Club Rovaniemi                   
13  Viivi Säntti  2005    192          43.41   
  Oulun Uinti 1906                   
14  Viivi Tonteri  2004    182          44.22   
  Oulun Uinti 1906                   
15  Hanna-Maria Korpilähde  2004    153          46.79   
  Swimming Club Rovaniemi                   
16  Riina Niemi  2005    149          47.25   
  Swimming Club Rovaniemi                   
17  Inka Elamaa  2004    148          47.37   
  Oulun Lohet                   
18  Anniina Kanste  2004    143          47.89   
  Haukiputaan Heitto                   
19  Essi Vilhelmiina Virta  2005    142          48.02   
  Oulun Uinti 1906                   
20  Tessa Tattari  2004    139          48.38   
  Kokkolan Uimaseura                   
21  Laura Rajavaara  2005    137          48.56   
  Oulun Uinti 1906                   
22  Henna Känsäkangas  2004    134          48.95   
  Kokkolan Uimaseura                   
23  Santra Peuralahti  2005    131          49.26   
  Oulun Uinti 1906                   
24  Reetta Piira  2004    123          50.28   
  Swimming Club Rovaniemi                   
25  Henna Moilanen  2004    123          50.37   
  Kempeleen Pyrintö                   
26  Alexia Tahkola  2005    107          52.69   
  Oulun Lohet                   
27  Tuulia Harju  2005    106          52.97   
  Kokkolan Uimaseura                   
28  Teresa Pulkkinen  2005    89          55.96   
  Oulun Lohet                   
29  Elina Turunen  2005    83          57.43   
  Oulun Uinti 1906                   
30  Teea Jestoi  2005    80          58.18   
  Kokkolan Uimaseura                   
31  Vilma Rintala  2005    71          1:00.41   
  Kokkolan Uimaseura                   
32  Iida Leskinen  2004    68          1:01.20   
  Kokkolan Uimaseura                   
33  Vilja Säntti  2008    66          1:01.80   
  Oulun Uinti 1906                   
Sonja Molander  2005              DNS   
  Oulun Uinti 1906                   
Aada Heiskanen  2004              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Lahtinen  2003    578          30.08   
  Oulun Uinti 1906                   
Aada Sulasalmi  2002    424          33.35   
  Kemijärven Kaiku                   
Roosa Kärkkäinen  2003    351          35.54   
  Oulun Lohet                   
Amanda Paukkunen  2002    346          35.71   
  Swimming Jyväskylä                   
Pinja Sipovaara  2002    268          38.87   
  Haukiputaan Heitto                   
Nita Poutiainen  2003    259          39.32   
  Oulun Lohet                   
Jessica Ingalsuo  2002    224          41.22   
  Kokkolan Uimaseura                   
Malla Juutinen  2003    188          43.75   
  Oulun Lohet                   
Maiju Rajaniemi  2002    161          46.04   
  Kokkolan Uimaseura                   
10  Salla-Maaria Kauppinen  2002    141          48.16   
  Kokkolan Uimaseura                   
11  Anette Kinnunen  2002    133          49.07   
  Oulun Lohet                   
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Moonica Pirhonen  2001    414          33.62   
  Oulun Uinti 1906                   
Ada Niskala  2000    413          33.64   
  Rovaniemen Uimaseura                   
Heidi Blankenstein  2001    391          34.28   
  Oulun Lohet                   
Jenni Kangas  2000    380          34.60   
  Haukiputaan Heitto                   
Iida-Maria Laine  2001    373          34.80   
  Oulun Lohet                   
Heta Järvenpää  2001    364          35.08   
  Haapajärven Kiilat                   
Milla Kortetjärvi  2000    351          35.52   
  Oulun Uinti 1906                   
Angelica Kuoksa  2001    331          36.22   
  Oulun Lohet                   
Silja Vilmilä  2001    328          36.32   
  Rovaniemen Uimaseura                   
10  Iida Kunnari  2000    328          36.35   
  Rovaniemen Uimaseura                   
11  Heini Käkönen  2000    317          36.76   
  Swimming Jyväskylä                   
12  Sofia Ervasti  2001    301          37.39   
  Oulun Lohet                   
13  Senni Keisu  2001    292          37.78   
  Oulun Lohet                   
14  Emma Pajuluoma  2001    290          37.85   
  Oulun Lohet                   
15  Roosa Leinonen  2001    256          39.46   
  Kempeleen Pyrintö                   
16  Viveca Meriläinen  2001    253          39.59   
  Kemijärven Kaiku                   
17  Sofia Saukko  2001    231          40.85   
  Swimming Club Rovaniemi                   
18  Ella Meriläinen  2000    215          41.81   
  Haukiputaan Heitto                   
19  Hanna Sarala  2001    199          42.87   
  Rovaniemen Uimaseura                   
Fanny Koivisto  2001              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 24 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Marlene Niemi  1992    657          28.83   
  Swimming Jyväskylä                   
Reetta Kanervo  1999    646          29.00   
  Oulun Uinti 1906                   
Silja Känsäkoski  1997    595          29.80   
  Oulun Uinti 1906                   
Sini Niemi  1993    535          30.87   
  Tornion Uimaseura                   
Janette Karppinen  1996    505          31.47   
  Oulun Lohet                   
Sonja Portin  1998    483          31.95   
  Oulun Lohet                   
Kaisa Kariniemi  1999    453          32.62   
  Oulun Uinti 1906                   
Vilma Rapakko  1999    448          32.75   
  Rovaniemen Uimaseura                   
Salla Jokio  1998    446          32.80   
  Vieskan Uimarit                   
10  Jenni Niskanen  1999    352          35.49   
  Rovaniemen Uimaseura                   
11  Noora Angelva  1999    349          35.59   
  Rovaniemen Uimaseura                   
12  Tytti Karjalainen  1998    348          35.62   
  Oulun Lohet                   
13  Jenni Ålander  1999    289          37.89   
  Iisalmen Uimarit                   
14  Karita Juntunen  1999    278          38.37   
  Rovaniemen Uimaseura                   
15  Ninni Karppinen  1999    268          38.85   
  Iisalmen Uimarit                   
16  Riina Huotari  1998    239          40.37   
  Swimming Club Vuokatti                   
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Merja Rauhala  1976    216          41.77   
  Oulun Lohet                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:23 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:23   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 toukokuu 2015         
 
 
Laji 10, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Paavo Erkinaro  2003    273          34.54   
  Oulun Uinti 1906                   
Lauri Saarela  2003    189          39.02   
  Oulun Lohet                   
Kasper Lytz  2003    185          39.36   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Olli-Pekka Pietarila  2003    181          39.60   
  Oulun Uinti 1906                   
Magnus Kuitunen  2004    175          40.06   
  Oulun Uinti 1906                   
Mikael Ryynänen  2003    147          42.49   
  Oulun Lohet                   
Teppo Jestoi  2003    142          42.95   
  Kokkolan Uimaseura                   
Leevi Sipilä  2003    124          44.89   
  Kempeleen Pyrintö                   
Veikka Ijäs  2004    118          45.67   
  Oulun Lohet                   
10  Vili Rantasuo  2004    111          46.67   
  Oulun Lohet                   
11  Eemeli Korhonen  2003    105          47.40   
  Kempeleen Pyrintö                   
12  Cedu Decena  2004    95          49.13   
  Oulun Lohet                   
13  Sihan Yu  2003    83          51.36   
  Oulun Uinti 1906                   
14  Matias Mikkonen  2003    69          54.50   
  Oulun Lohet                   
 
Laji 10, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tiitus Taskila  2001    398          30.48   
  Oulun Uinti 1906                   
Ronny Brännkärr  2002    391          30.65   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Leevi Kärnä  2001    327          32.53   
  Kajaanin Uimaseura                   
Petteri Maijala  2001    319          32.81   
  Swimming Club Rovaniemi                   
Maxim Kolomainen  2001    292          33.79   
  Swimming Jyväskylä                   
Anton Ylihannu  2001    287          33.98   
  Oulun Uinti 1906                   
Jesse Anttila  2002    276          34.44   
  Kokkolan Uimaseura                   
Jaakko Hietikko  2002    171          40.38   
  Kempeleen Pyrintö                   
Esa Hyrynkangas  2002    165          40.88   
  Oulun Lohet                   
10  Väinö-Pekka Niemelä  2002    154          41.84   
  Swimming Club Rovaniemi                   
 
Laji 10, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jere Ojakippola  1999    379          30.98   
  Vieskan Uimarit                   
Ari Lankinen  1999    345          31.95   
  Oulun Lohet                   
Veikko Romppainen  2000    328          32.52   
  Oulun Uinti 1906                   
Kosti Kaaresvirta  1999    325          32.62   
  Swimming Club Vuokatti                   
Aleksanteri Semach  1999    314          32.97   
  Swimming Jyväskylä                   
Eetu Elorinne  2000    264          34.96   
  Kempeleen Pyrintö                   
Antti Hirvonen  2000    242          35.95   
  Kajaanin Uimaseura                   
Aleksi Viljas  2000    93          49.35   
  Kempeleen Pyrintö                   
Aukusti Ylitervo  1999              DNS   
  Oulun Lohet                   
Eemil Kaipainen  1999              DSQ   
  Kajaanin Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 10, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 24 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juho Herva  1998    550          27.36   
  Oulun Lohet                   
Severi Lieto  1998    463          28.98   
  Oulun Uinti 1906                   
Pyry Kurkinen  1998    462          29.00   
  Swimming Jyväskylä                   
Niko Blankenstein  1996    371          31.20   
  Oulun Lohet                   
Kasper Karjalainen  1998    340          32.12   
  Oulun Lohet                   
Matias Auvinen  1998    313          33.02   
  Swimming Jyväskylä                   
Santeri Teppola  1994              DNS   
  Oulun Uinti 1906                   
Teemu Peteri  1993              DNS   
  Oulun Lohet                   
Tuomas Järvelä  1994              DNS   
  Oulun Lohet                   
 
Laji 10, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petri Karjalainen  1976    395          30.55   
  Oulun Lohet                   
Asko Svensk  1966    300          33.49   
  Oulun Lohet                   
Miikka Mattila  1977    98          48.58   
  Oulun Uinti 1906                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:23 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:23   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 toukokuu 2015         
 
 
Laji 11, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Madeleine Hiltunen  2003    475  37.98  1:18.96  1:59.51    2:38.96   
  Oulun Lohet                   
                     
Petra Heikkinen  2002    421  38.33  1:20.12  2:02.95    2:45.51   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Viivi Puolakka  2002    393  38.63  1:23.42  2:07.18    2:49.24   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Alina Huotari  2002    386  40.70  1:24.35  2:08.46    2:50.38   
  Oulun Lohet                   
                     
Peppi Palokangas  2002    385  40.83  1:23.95  2:07.36    2:50.46   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Viivi Merisalo  2002    376  40.10  1:25.31  2:10.55    2:51.86   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Isa Vehkaoja  2002    357  42.93  1:26.98  2:11.68    2:54.74   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Hilla Hirvikoski  2002    353  40.53  1:25.22  2:11.71    2:55.40   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Henna Hökkä  2003    345  40.54  1:25.55  2:11.46    2:56.87   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Liina Salin  2002    317  42.14  1:29.77  2:17.28    3:01.84   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
11  Enni-Sofia Perätalo  2002    316  41.43  1:26.68  2:15.44    3:02.01   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 11, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Katri Hurskainen  2000    542  35.63  1:14.39  1:53.58    2:32.15   
  Oulun Lohet                   
                     
Reetta-Maija Perätalo  2000    487  37.96  1:17.59  1:58.17    2:37.62   
  Oulun Lohet                   
                     
Riika Huttula  2001    395  37.98  1:21.03  2:05.88    2:48.96   
  Oulun Lohet                   
                     
Mari Hekkala  2000    392  37.49  1:20.86  2:05.41    2:49.51   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Katriina Korpi  2000    385  39.71  1:23.24  2:07.14    2:50.47   
  Oulun Lohet                   
                     
Emilia Härkönen  2001    366  40.89  1:24.50  2:10.08    2:53.37   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Sofia Saukko  2001    313  43.31  1:29.50  2:18.36    3:02.58   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
 
Laji 11, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Selma Soininen  1999    567  35.10  1:12.90  1:51.48    2:29.83   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Milja Lahtinen  1999    372  42.03  1:26.37  2:10.41    2:52.35   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Salla Jokio  1998    370  38.95  1:22.76  2:07.88    2:52.75   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Enni Heikkinen  1997    311  43.80  1:29.97  2:16.89    3:03.06   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:23 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:23   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 toukokuu 2015         
 
 
Laji 12, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Perttu Somero  2001    402  34.84  1:12.99  1:53.25    2:31.60   
  Lahden Kaleva                   
                     
Jiri Järvinen  2001    318  37.51  1:20.50  2:02.90    2:43.95   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Hugo Mattola  2001    302  36.94  1:18.55  2:04.11    2:46.69   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
Otto Luokkala  2001    140  48.76  1:44.62  2:40.85    3:35.48   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Jesse Anttila  2002              DNF   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
Laji 12, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miikka Huotari  2000    366  36.36  1:17.48  1:57.81    2:36.40   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Onni Kartimo  2000    365  36.41  1:17.39  1:58.48    2:36.55   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
 
Laji 12, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roman Nemyshev  1998    540  31.98  1:06.13  1:41.99    2:17.42   
  Kostamus                   
                     
Janne Lantto  1994    490  34.01  1:09.59  1:46.32    2:21.89   
  Oulun Lohet                   
                     
Riku Ylikärppä  1998    409  34.56  1:12.51  1:52.15    2:30.69   
  Kemin Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:23 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:23   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 toukokuu 2015         
 
 
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petra Ansaranta  2004    376  34.29        1:12.11   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Aada Heiskanen  2004    336  35.71        1:14.87   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Ida Roponen  2004    326  37.19        1:15.64   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Helmi Jouhten  2004    321  37.44        1:16.01   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Viivi Säntti  2005    320  35.78        1:16.09   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Pinja Taskila  2004    318  36.67        1:16.27   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Laura Markuksela  2004    314  36.44        1:16.57   
  Oulun Lohet                   
                     
Olga Emilia Mattila  2004    297  38.14        1:17.96   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Sofia Nurkkala  2004    293  36.95        1:18.33   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
10  Lilja Ukkola  2004    290  37.46        1:18.60   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Eevi Peltonen  2004    278  39.02        1:19.75   
  Oulun Lohet                   
                     
12  Viivi Tonteri  2004    248  38.34        1:22.86   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
13  Inka Elamaa  2004    246  39.17        1:23.08   
  Oulun Lohet                   
                     
14  Anni Ranta-Valkama  2004    241  40.11        1:23.58   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
15  Henna Känsäkangas  2004    233  40.18        1:24.52   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
16  Laura Loponen  2004    227  38.38        1:25.27   
  Oulun Lohet                   
                     
17  Kiia Junttari  2004    227  40.75        1:25.34   
  Tornion Uimaseura                   
                     
18  Saara Leinonen  2004    220  40.44        1:26.20   
  Tornion Uimaseura                   
                     
19  Riina Niemi  2005    217  41.48        1:26.52   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
20  Essi Vilhelmiina Virta  2005    216  40.84        1:26.72   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
21  Kreetta Somero  2004    215  40.11        1:26.88   
  Lahden Kaleva                   
                     
22  Siiri Rahikkala  2004    213  41.36        1:27.15   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
23  Tessa Tattari  2004    211  41.50        1:27.36   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
24  Jatta Nurmela  2004    201  42.53        1:28.87   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
25  Vilma Rintala  2005    199  42.01        1:29.07   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
26  Saara Niemi  2005    199  42.13        1:29.12   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
27  Hanna-Maria Korpilähde  2004    197  40.87        1:29.39   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
28  Santra Peuralahti  2005    194  42.39        1:29.94   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
29  Anniina Kanste  2004    193  42.01        1:30.06   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
30  Anastasia Parfenova  2004    188  42.43        1:30.85   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
31  Henna Moilanen  2004    180  44.62        1:32.12   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
32  Tuulia Harju  2005    177  45.50        1:32.66   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
33  Iida Heiko  2004    175  43.58        1:32.94   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
34  Julia Mannila  2004    172  44.14        1:33.55   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
35  Milla Marttila  2005    166  43.75        1:34.71   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
36  Reetta Piira  2004    154  46.50        1:37.12   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
37  Teea Jestoi  2005    152  44.75        1:37.43   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
38  Teresa Pulkkinen  2005    129  49.21        1:42.79   
  Oulun Lohet                   
                     
39  Janina Paakkolanvaara  2006    129  48.33        1:42.82   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
40  Sani Nätynki  2005    124  49.11        1:44.36   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
41  Riina Leinonen  2004    123  48.59        1:44.46   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
42  Sofia Valkama  2005    123  49.15        1:44.53   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
43  Pinja Junttari  2006    115  48.44        1:46.99   
  Tornion Uimaseura                   
                     
44  Kerttu Törmälä  2005    114  47.74        1:47.18   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
45  Iida Leskinen  2004    106  50.17        1:49.68   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Nanna Savolainen  2004              DNS   
  Oulun Lohet                   
                     
Katariina Koivuranta  2005              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Riia Koskenkari  2004              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Lahtinen  2003    542  30.15        1:03.83   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Henna Hökkä  2003    468  32.47        1:07.03   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Madeleine Hiltunen  2003    461  32.21        1:07.38   
  Oulun Lohet                   
                     
Peppi Palokangas  2002    426  33.39        1:09.20   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Alina Huotari  2002    424  33.43        1:09.29   
  Oulun Lohet                   
                     
Minja Lukkari  2003    423  33.35        1:09.36   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Roosa Kärkkäinen  2003    409  33.73        1:10.11   
  Oulun Lohet                   
                     
Veera Lahtinen  2002    389  34.21        1:11.27   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Martta Nygård  2003    389  34.89        1:11.30   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
10  Iina Elorinne  2002    386  33.82        1:11.49   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
11  Venla Säntti  2003    376  34.62        1:12.12   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
12  Katariina Kourula  2002    368  33.46        1:12.66   
  Kemin Uimaseura                   
                     
13  Mathilda Puutio  2003    366  35.33        1:12.75   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Hanna Rantanen  2002    365  34.19        1:12.85   
  Kemin Uimaseura                   
                     
15  Olivia Nurkkala  2002    349  35.33        1:13.95   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
16  Hilla Saastamoinen  2003    342  35.47        1:14.39   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
17  Enni-Sofia Perätalo  2002    339  35.65        1:14.67   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
18  Nita Poutiainen  2003    324  36.25        1:15.78   
  Oulun Lohet                   
                     
19  Reeta Kallunki  2003    319  36.12        1:16.15   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
20  Jessi Nurmela  2002    317  36.56        1:16.34   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
21  Liina Salin  2002    316  37.31        1:16.38   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
22  Ronja Nätynki  2002    316  36.42        1:16.40   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
23  Veera Paasovaara  2003    315  36.63        1:16.47   
  Oulun Lohet                   
                     
24  Aada Sulasalmi  2002    315  35.85        1:16.52   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
25  Wilma Lakanen  2003    310  36.23        1:16.93   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
26  Emma Hämäläinen  2003    307  36.61        1:17.17   
  Vieskan Uimarit                   
                     
27  Emma Laatikainen  2003    298  39.12        1:17.91   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
28  Pinja Sipovaara  2002    296  38.45        1:18.06   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
29  Malla Juutinen  2003    278  39.03        1:19.75   
  Oulun Lohet                   
                     
30  Iiris Jurmu  2003    277  39.53        1:19.87   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
31  Filippa Rieppo  2003    272  37.19        1:20.34   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
32  Maiju Rajaniemi  2002    272  39.22        1:20.35   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
33  Tinja Harju  2002    269  38.87        1:20.59   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
34  Jessica Ingalsuo  2002    265  39.65        1:21.04   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
35  Seela Kari  2003    226  40.10        1:25.43   
  Oulun Lohet                   
                     
36  Saga Alisa Bruun  2003    222  41.33        1:25.97   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
37  Anette Kinnunen  2002    215  42.34        1:26.82   
  Oulun Lohet                   
                     
38  Emmi Palo  2003    215  40.22        1:26.89   
  Kemin Uimaseura                   
                     
39  Ida Karjalainen  2002    214  41.49        1:26.99   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
40  Miina Laukka  2003    212  41.04        1:27.32   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
41  Clara-Sophie Scheib  2003    207  41.66        1:28.01   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
42  Salla-Maaria Kauppinen  2002    206  44.11        1:28.03   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
43  Sinna Kallio  2003    205  39.54        1:28.22   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
44  Venla Kuoppala  2003    195  41.59        1:29.67   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
45  Iida Nissilä  2003    193  44.22        1:29.99   
  Oulun Lohet                   
                     
46  Noora Sipilä  2002    190  43.82        1:30.47   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
47  Milla Hirvonen  2003    189  43.13        1:30.62   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
48  Tanja Uusitalo  2003    187  43.23        1:30.97   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
49  Emmi Eskelinen  2003    182  43.01        1:31.76   
  Oulun Lohet                   
                     
50  Sonja Mäenpää  2003    151  46.01        1:37.58   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
51  Pirita Liikavainio  2003    151  47.12        1:37.59   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
52  Iida-Elisi Anttila  2002    145  45.48        1:38.98   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
53  Oona-Erika Kulojärvi  2003    141  45.36        1:39.88   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
54  Jenni Pyörälä  2002    102  52.22        1:51.40   
  Oulun Lohet                   
                     
Kia Leinonen  2003              DNS   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Alevtina Lebedeva  2002              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenni Lampi  2000    599  29.70        1:01.76   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Jenni Louhimo  2001    530  30.51        1:04.34   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Heidi Kivioja  2000    519  31.00        1:04.78   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Nelle Ojakippola  2001    518  31.18        1:04.82   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Kaisa Pulkkinen  2000    517  31.77        1:04.86   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Iida-Maria Laine  2001    509  31.30        1:05.18   
  Oulun Lohet                   
                     
Anna-Sofia Brännkärr  2001    502  31.57        1:05.49   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Fanny Pesonen  2000    498  31.29        1:05.69   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Olivia Viitala  2000    498  31.69        1:05.69   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
10  Heidi Blankenstein  2001    484  31.67        1:06.29   
  Oulun Lohet                   
                     
11  Sanni Lampi  2001    469  32.62        1:07.00   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
12  Heta Järvenpää  2001    458  31.77        1:07.51   
  Haapajärven Kiilat                   
                     
13  Valeriia Savchuk  2001    446  32.44        1:08.15   
  Kostamus                   
                     
14  Anni Rajaniemi  2000    427  32.71        1:09.13   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
15  Niina Roiko-Jokela  2001    422  33.35        1:09.40   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
16  Emilia Härkönen  2001    392  34.50        1:11.12   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
17  Niina Piipponen  2000    383  34.87        1:11.64   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
18  Emma Pajuluoma  2001    379  34.29        1:11.90   
  Oulun Lohet                   
                     
19  Heini Käkönen  2000    360  34.93        1:13.14   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
20  Iida Kunnari  2000    353  36.08        1:13.63   
  Rovaniemen Uimaseura                   
                     
21  Milla Kortetjärvi  2000    347  34.44        1:14.09   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
22  Hanna Mangeloja  2001    331  35.87        1:15.24   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
23  Viveca Meriläinen  2001    330  36.32        1:15.34   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
24  Kaisa Koskela  2001    321  36.78        1:15.99   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
25  Elizaveta Parfenova  2001    316  34.68        1:16.39   
  Kemijärven Kaiku                   
                     
26  Emma Koivusilta  2001    281  38.82        1:19.49   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
27  Saana Syväniemi  2001    273  37.02        1:20.18   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
28  Katariina Niemelä  2001    264  38.85        1:21.07   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
29  Netta Kolistaja  2001    252  38.77        1:22.41   
  Rovaniemen Uimaseura                   
                     
30  Fanny Koivisto  2001    223  40.58        1:25.81   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Katariina Jyrälä  2000              DNF   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 24 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Silja Känsäkoski  1997    623  29.34        1:00.95   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Kaisa Kariniemi  1999    614  29.87        1:01.25   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Malla Huusko  1999    528  30.92        1:04.42   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Sini Niemi  1993    527  31.44        1:04.43   
  Tornion Uimaseura                   
                     
Selma Soininen  1999    483  31.70        1:06.32   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Tiia Pudas  1999    456  32.61        1:07.62   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Laura Saloranta  1997    456  33.05        1:07.63   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Riikka Korpi  1998    455  33.03        1:07.67   
  Oulun Lohet                   
                     
Milja Lahtinen  1999    448  33.54        1:08.05   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
10  Jenni Niskanen  1999    444  32.80        1:08.21   
  Rovaniemen Uimaseura                   
                     
11  Noora Angelva  1999    434  32.97        1:08.73   
  Rovaniemen Uimaseura                   
                     
12  Inna Pajuluoma  1999    430  33.16        1:08.94   
  Oulun Lohet                   
                     
13  Laura Fält  1998    428  32.85        1:09.08   
  Oulun Lohet                   
                     
14  Alexandra Pihlajamäki  1998    422  33.00        1:09.41   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
15  Emma-Rita Neuvonen  1997    378  33.59        1:12.01   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
16  Martta Rautiainen  1998    375  34.37        1:12.17   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
17  Emilia Leppänen  1999    360  35.19        1:13.17   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
18  Iida Ahonen  1999    354  34.93        1:13.60   
  Oulun Lohet                   
                     
19  Jenni Ålander  1999    323  36.55        1:15.86   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
20  Ninni Karppinen  1999    318  36.76        1:16.27   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
21  Riina Huotari  1998    277  38.79        1:19.81   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
22  Nadja Hahto  1999    274  36.85        1:20.14   
  Oulun Lohet                   
                     
23  Jenny Kukkonen  1994    105  51.06        1:50.03   
  Oulun Lohet                   
                     
24  Riikka Peteri  1995    48  1:05.05        2:22.73   
  Oulun Lohet