2020-04-02   13:05:37
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Lohiuinnit 2015

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantaijakso

Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lohi-uinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:22   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 toukokuu 2015         
 
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lotta Moilanen  2006    165          49.30   
  Oulun Uinti 1906                   
Janina Paakkolanvaara  2006    161          49.68   
  Kemin Työväen Uimarit                   
Vilja Säntti  2008    140          52.08   
  Oulun Uinti 1906                   
Pinja Junttari  2006    118          55.08   
  Tornion Uimaseura                   
Ellen Krüger  2007    86          1:01.18   
  Oulun Lohet                   
Emma Autio  2007    66          1:06.89   
  Oulun Lohet                   
Emma Olivia Mattila  2007    53          1:11.78   
  Oulun Uinti 1906                   
Sara Seppänen  2006              DNS   
  Oulun Lohet                   
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Helmi Jouhten  2004    368          37.74   
  Kempeleen Pyrintö                   
Inka Elamaa  2004    273          41.70   
  Oulun Lohet                   
Laura Markuksela  2004    261          42.34   
  Oulun Lohet                   
Henna Känsäkangas  2004    248          43.07   
  Kokkolan Uimaseura                   
Eevi Peltonen  2004    242          43.42   
  Oulun Lohet                   
Essi Vilhelmiina Virta  2005    227          44.34   
  Oulun Uinti 1906                   
Viivi Säntti  2005    212          45.34   
  Oulun Uinti 1906                   
Anastasia Parfenova  2004    212          45.38   
  Kemijärven Kaiku                   
Anniina Kanste  2004    209          45.56   
  Haukiputaan Heitto                   
10  Kreetta Somero  2004    204          45.95   
  Lahden Kaleva                   
11  Saara Niemi  2005    198          46.36   
  Haukiputaan Heitto                   
12  Alexia Tahkola  2005    193          46.77   
  Oulun Lohet                   
13  Hanna-Maria Korpilähde  2004    184          47.56   
  Swimming Club Rovaniemi                   
14  Riina Niemi  2005    180          47.87   
  Swimming Club Rovaniemi                   
15  Iida Heiko  2004    175          48.36   
  Oulun Uinti 1906                   
16  Tuulia Harju  2005    171          48.71   
  Kokkolan Uimaseura                   
17  Siiri Rahikkala  2004    171          48.75   
  Oulun Uinti 1906                   
18  Jatta Nurmela  2004    168          48.99   
  Haukiputaan Heitto                   
19  Santra Peuralahti  2005    168          49.01   
  Oulun Uinti 1906                   
20  Teea Jestoi  2005    163          49.51   
  Kokkolan Uimaseura                   
21  Milla Marttila  2005    159          49.93   
  Kempeleen Pyrintö                   
22  Sofia Valkama  2005    158          50.04   
  Oulun Uinti 1906                   
23  Julia Mannila  2004    155          50.30   
  Oulun Uinti 1906                   
24  Laura Rajavaara  2005    155          50.33   
  Oulun Uinti 1906                   
25  Elina Turunen  2005    152          50.65   
  Oulun Uinti 1906                   
26  Reetta Piira  2004    151          50.71   
  Swimming Club Rovaniemi                   
27  Vilma Rintala  2005    144          51.54   
  Kokkolan Uimaseura                   
28  Vilma Utriainen  2005    142          51.86   
  Kempeleen Pyrintö                   
29  Sani Nätynki  2005    141          51.98   
  Swimming Club Rovaniemi                   
30  Katariina Koivuranta  2005    138          52.32   
  Kempeleen Pyrintö                   
31  Veera Pulkkinen  2004    136          52.53   
  Oulun Lohet                   
32  Emma Tolonen  2004    130          53.29   
  Kajaanin Uimaseura                   
33  Kerttu Törmälä  2005    128          53.67   
  Kempeleen Pyrintö                   
34  Riina Leinonen  2004    124          54.17   
  Kempeleen Pyrintö                   
35  Jenna Salonen  2004    123          54.40   
  Oulun Uinti 1906                   
36  Vilmiina Grekula  2005    95          59.29   
  Oulun Uinti 1906                   
37  Martta Ryynänen  2005    86          1:01.09   
  Oulun Lohet                   
38  Riia Koskenkari  2004    73          1:04.60   
  Oulun Uinti 1906                   
Sonja Molander  2005              DNS   
  Oulun Uinti 1906                   
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Madeleine Hiltunen  2003    454          35.20   
  Oulun Lohet                   
Viivi Merisalo  2002    386          37.16   
  Swimming Jyväskylä                   
Hilla Hirvikoski  2002    384          37.21   
  Haukiputaan Heitto                   
Roosa Kärkkäinen  2003    372          37.60   
  Oulun Lohet                   
Peppi Palokangas  2002    357          38.13   
  Swimming Jyväskylä                   
Nita Poutiainen  2003    341          38.73   
  Oulun Lohet                   
Jessi Nurmela  2002    328          39.20   
  Haukiputaan Heitto                   
Iina Elorinne  2002    322          39.46   
  Kempeleen Pyrintö                   
Malla Juutinen  2003    317          39.67   
  Oulun Lohet                   
10  Maiju Rajaniemi  2002    267          42.00   
  Kokkolan Uimaseura                   
11  Viona Mönttinen  2003    248          43.02   
  Oulun Lohet                   
12  Filippa Rieppo  2003    218          44.93   
  Oulun Uinti 1906                   
13  Ida Karjalainen  2002    199          46.29   
  Swimming Club Rovaniemi                   
14  Salla-Maaria Kauppinen  2002    185          47.47   
  Kokkolan Uimaseura                   
15  Miina Laukka  2003    177          48.19   
  Kempeleen Pyrintö                   
16  Venla Kuoppala  2003    171          48.66   
  Kemin Työväen Uimarit                   
17  Milla Hirvonen  2003    170          48.82   
  Swimming Club Rovaniemi                   
18  Tanja Uusitalo  2003    162          49.61   
  Oulun Uinti 1906                   
19  Anette Kinnunen  2002    152          50.61   
  Oulun Lohet                   
20  Oona-Erika Kulojärvi  2003    151          50.81   
  Oulun Uinti 1906                   
21  Sonja Mäenpää  2003    150          50.83   
  Oulun Uinti 1906                   
22  Saga Alisa Bruun  2003    145          51.45   
  Oulun Uinti 1906                   
23  Iida-Elisi Anttila  2002    121          54.59   
  Kemin Työväen Uimarit                   
24  Pirita Liikavainio  2003    115          55.53   
  Oulun Uinti 1906                   
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 24 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Marlene Niemi  1992    618          31.76   
  Swimming Jyväskylä                   
Mari Hekkala  2000    500          34.09   
  Oulun Uinti 1906                   
Noora Angelva  1999    487          34.39   
  Rovaniemen Uimaseura                   
Iida-Maria Laine  2001    459          35.07   
  Oulun Lohet                   
Henna Haipus  2001    449          35.32   
  Kempeleen Pyrintö                   
Sini Niemi  1993    414          36.30   
  Tornion Uimaseura                   
Elina Pulkkinen  1999    409          36.44   
  Oulun Uinti 1906                   
Katariina Jyrälä  2000    390          37.03   
  Oulun Uinti 1906                   
Ada Niskala  2000    389          37.06   
  Rovaniemen Uimaseura                   
10  Milja Lahtinen  1999    388          37.10   
  Kokkolan Uimaseura                   
11  Laura Saloranta  1997    385          37.18   
  Haukiputaan Heitto                   
12  Emma-Rita Neuvonen  1997    378          37.40   
  Oulun Uinti 1906                   
13  Nelle Ojakippola  2001    377          37.45   
  Vieskan Uimarit                   
14  Salla Jokio  1998    374          37.54   
  Vieskan Uimarit                   
15  Emilia Härkönen  2001    344          38.61   
  Kokkolan Uimaseura                   
16  Martta Rautiainen  1998    342          38.67   
  Oulun Uinti 1906                   
17  Jenni Ålander  1999    341          38.70   
  Iisalmen Uimarit                   
18  Milla Kortetjärvi  2000    340          38.77   
  Oulun Uinti 1906                   
19  Moonica Pirhonen  2001    338          38.81   
  Oulun Uinti 1906                   
20  Angelica Kuoksa  2001    328          39.21   
  Oulun Lohet                   
21  Tiia Pudas  1999    328          39.22   
  Vieskan Uimarit                   
22  Enni Heikkinen  1997    308          40.04   
  Kajaanin Uimaseura                   
23  Sofia Ervasti  2001    300          40.38   
  Oulun Lohet                   
24  Silja Vilmilä  2001    300          40.42   
  Rovaniemen Uimaseura                   
25  Senni Keisu  2001    290          40.88   
  Oulun Lohet                   
26  Sofia Saukko  2001    287          40.99   
  Swimming Club Rovaniemi                   
27  Hanna Sarala  2001    239          43.56   
  Rovaniemen Uimaseura                   
28  Saana Syväniemi  2001    218          44.94   
  Swimming Club Rovaniemi                   
29  Riina Huotari  1998    208          45.60   
  Swimming Club Vuokatti                   
30  Netta Kolistaja  2001    198          46.39   
  Rovaniemen Uimaseura                   
31  Fanny Koivisto  2001    192          46.86   
  Kokkolan Uimaseura                   
32  Jenny Kukkonen  1994    79          1:02.85   
  Oulun Lohet                   
33  Riikka Peteri  1995    31          1:25.68   
  Oulun Lohet                   
Malla Huusko  1999              DSQ   
  Oulun Uinti 1906                   
  SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Merja Rauhala  1976    208          45.63   
  Oulun Lohet                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  24 toukokuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner