Tulokset Lohiuinnit 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Sunnuntaijakso
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Lohi-uinnit 2015 | Tulostuspäivämäärä | 24 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:11 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 23 toukokuu 2015 |
Laji 25, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Paavo Erkinaro | 2003 | 269 | 39.04 | 1:20.41 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Kasper Lytz | 2003 | 201 | 44.44 | 1:28.57 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | 197 | 43.27 | 1:29.19 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Leevi Sipilä | 2003 | 182 | 45.06 | 1:31.64 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
5 | Lauri Saarela | 2003 | 173 | 44.81 | 1:33.11 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Eemeli Korhonen | 2003 | 170 | 45.65 | 1:33.69 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
7 | Cedu Decena | 2004 | 167 | 46.41 | 1:34.19 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Teppo Jestoi | 2003 | 167 | 44.31 | 1:34.26 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
9 | Iiro Ervasti | 2003 | 152 | 46.49 | 1:37.30 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Matias Mikkonen | 2003 | 108 | 53.04 | 1:48.79 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Sihan Yu | 2003 | 99 | 54.79 | 1:52.06 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Johannes Ylimäki | 2005 | 73 | 1:01.30 | 2:03.76 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
13 | Olli Talus | 2005 | 72 | 1:01.49 | 2:04.42 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Mikael Ryynänen | 2003 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Ville Ikola | 2005 | DSQ | |||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 25, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | 392 | 34.30 | 1:10.92 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Perttu Somero | 2001 | 379 | 34.58 | 1:11.76 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
3 | Ahti Saarela | 2002 | 348 | 35.97 | 1:13.81 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 322 | 37.23 | 1:15.71 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Jiri Järvinen | 2001 | 305 | 36.89 | 1:17.08 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Anton Ylihannu | 2001 | 282 | 39.21 | 1:19.12 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Julius Kuitunen | 2002 | 277 | 39.13 | 1:19.61 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Valtteri Taskinen | 2002 | 256 | 39.83 | 1:21.80 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Petteri Maijala | 2001 | 241 | 40.53 | 1:23.45 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
10 | Ville Korpilähde | 2002 | 214 | 43.25 | 1:26.71 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
11 | Matias Rajavaara | 2002 | 213 | 41.38 | 1:26.88 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Juhani Tapio | 2002 | 204 | 44.16 | 1:28.09 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
13 | Esa Hyrynkangas | 2002 | 203 | 43.47 | 1:28.30 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Niklas Nygård | 2001 | 183 | 43.77 | 1:31.34 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
15 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | 174 | 44.97 | 1:32.96 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Otto Luokkala | 2001 | 145 | 48.56 | 1:38.72 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Veeti Taimisto | 2002 | DNF | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Jesse Anttila | 2002 | DSQ | |||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa | ||||||||||
- | Tiitus Taskila | 2001 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 25, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Eelis Hukka | 1999 | 487 | 31.83 | 1:05.98 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
2 | Topias Nygård | 2000 | 406 | 33.99 | 1:10.10 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Miikka Huotari | 2000 | 382 | 34.50 | 1:11.58 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
4 | Onni Kartimo | 2000 | 377 | 33.96 | 1:11.89 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
5 | Arttu Pirneskoski | 2000 | 319 | 37.30 | 1:15.98 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Joonas Alitalo | 1999 | 239 | 38.58 | 1:23.61 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Samu Peltonen | 2000 | 219 | 43.63 | 1:26.14 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
8 | Kimmo Salomaa | 2000 | 184 | 45.67 | 1:31.16 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
9 | Aleksi Viljas | 2000 | 111 | 51.22 | 1:47.84 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
- | Aleksei Polkovoi | 2000 | DSQ | |||||||
Kostamus | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 25, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Janne Lantto | 1994 | 560 | 29.84 | 1:02.99 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Roman Nemyshev | 1998 | 542 | 30.97 | 1:03.68 | |||||
Kostamus | ||||||||||
3 | Aleksi Kanste | 1998 | 418 | 33.47 | 1:09.46 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
4 | Tuomas Vainio | 1998 | 367 | 34.43 | 1:12.51 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Sami Orenius | 1998 | 359 | 34.59 | 1:13.04 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Miikka Mattila | 1977 | 121 | 46.85 | 1:44.96 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:11 |