2020-10-29   02:58:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Grp 2, maj 2015    Udskriftsdato  29 maj 2015   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  18:07   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Aabybro IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 maj 2015         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jens Sørensen  2001    601  58.49  2:03.20  3:08.14    4:12.04   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Mads Sørensen  2001    552  1:00.48  2:07.21  3:13.90    4:19.36   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Simon Juul Henriksen  2001    542  1:01.99  2:08.13  3:15.33    4:20.85   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Oskar Lindholm  2001    541  1:01.90  2:08.52  3:15.87    4:21.07   
  Lyseng IF                   
                     
Oliver Frølund  2001    493  1:01.90  2:09.50  3:19.11    4:29.20   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Victor Bjerre  2001    486  1:06.45  2:15.82  3:23.59    4:30.61   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Mathias Rasmussen  2001    476  1:03.81  2:12.78  3:22.97    4:32.46   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Magnus Funder  2001    458  1:04.82  2:14.50  3:25.34    4:35.99   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Johann Kristian Møller  2001    454  1:04.49  2:15.31  3:26.92    4:36.72   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
10  Christian Bonde  2001    453  1:05.62  2:15.70  3:26.84    4:37.02   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
11  Oliver Mølby  2001    452  1:06.48  2:16.62  3:27.08    4:37.20   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
12  Magnus A H Christensen  2001    444  1:06.18  2:17.32  3:28.15    4:38.79   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
13  Rasmus Hald  2001    441  1:05.81  2:17.97  3:29.72    4:39.35   
  Kolding SK                   
                     
14  Jacob Hopff  2001    441  1:05.63  2:17.46  3:28.56    4:39.48   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
15  Nicolaj Løth Andersen  2001    436  1:05.92  2:17.24  3:28.75    4:40.46   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
16  Emil Kragh  2001    433  1:06.46  2:17.70  3:29.95    4:41.18   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
17  Luis Velasquez  2001    428  1:08.26  2:19.38  3:31.39    4:42.12   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
18  Jakob Grene  2001    415  1:06.12  2:18.28  3:31.89    4:45.16   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
19  Christian L H Frederiksen  2001    394  1:08.59  2:21.87  3:36.26    4:49.99   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
20  Oliver Kjærgaard  2001    394  1:08.85  2:22.26  3:36.34    4:50.04   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
21  Anders Rasmussen  2001    392  1:06.49  2:19.57  3:35.03    4:50.63   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
22  Mads Frydenholm  2001    375  1:09.28  2:24.55  3:40.90    4:54.97   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
23  Kristoffer Heerulff  2001    374  1:09.04  2:25.60  3:41.87    4:55.28   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
24  Benjamin Rohde  2001    373  1:07.49  2:24.82  3:40.51    4:55.43   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Martin H. Abel  2001              DSQ  Tyvstart 
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Dyg Holme  2002    488  1:03.72  2:12.12  3:21.11    4:30.15   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Gustav Stahl  2002    455  1:04.30  2:14.96  3:26.56    4:36.61   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Mads Kloster  2002    446  1:04.65  2:15.18  3:26.80    4:38.40   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Jakob Tietgen  2002    438  1:05.72  2:16.89  3:27.86    4:40.06   
  Frem Odense                   
                     
Philip Andersen Ravn  2002    428  1:06.96  2:18.36  3:30.82    4:42.33   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Esben F. Buchwaldt  2002    405  1:07.58  2:19.71  3:33.55    4:47.42   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Artúr Jegesi  2002    394  1:07.81  2:21.95  3:36.00    4:50.11   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Andreas Blaaberg  2002    383  1:09.21  2:24.32  3:39.48    4:52.85   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Mathias Pedersen  2002    382  1:09.54  2:24.36  3:38.45    4:53.14   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
10  Emil Frydenholm  2002    358  1:12.26  2:30.44  3:45.32    4:59.43   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
11  William Vig Stærmose  2002    358  1:09.63  2:25.69  3:43.27    4:59.50   
  Frem Odense                   
                     
12  Oliver L Nelander  2002    356  1:10.58  2:27.24  3:44.64    5:00.09   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
13  Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002    352  1:10.11  2:26.09  3:43.64    5:01.29   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
14  Casper Brinch  2002    350  1:10.50  2:26.91  3:45.60    5:01.73   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
15  Julius Henriksen  2002    349  1:11.24  2:28.56  3:46.16    5:02.00   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
16  Nikolaj Petlin Kock  2002    333  1:10.47  2:29.56  3:50.70    5:06.80   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
17  Sofus Bolwig Balladone  2002    318  1:13.16  2:31.79  3:52.14    5:11.54   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
18  Gustav Fløche Fuglsang  2002    280  1:15.59  2:38.38  4:02.89    5:24.92   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  29 maj 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:07 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Grp 2, maj 2015    Udskriftsdato  29 maj 2015   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  18:31   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Aabybro IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 maj 2015         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma Stecher  2003    548  1:07.93  2:22.66  3:35.56    4:47.07   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Sofie Theophil Petersen  2003    499  1:09.88  2:26.18  3:42.36    4:56.01   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Louise Houe Andersen  2003    465  1:09.10  2:26.97  3:44.53    5:03.13   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Lærke Høgsted  2003    452  1:12.29  2:29.21  3:46.50    5:06.05   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Alberte Ehrenreich-Birn  2003    432  1:12.81  2:31.96  3:52.13    5:10.62   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Andrea Schulz Mikkelsen  2003    424  1:14.02  2:33.93  3:54.05    5:12.64   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Naya Høgholt Sejr  2003    423  1:14.68  2:34.23  3:53.78    5:12.94   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Selma Pruzljanin  2003    401  1:16.11  2:36.47  3:58.06    5:18.51   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
My Phuong Bui  2003    382  1:15.42  2:36.47  3:59.92    5:23.67   
  O.S.L.F.                   
                     
10  Louise Sjørup Jensen  2003    382  1:16.37  2:39.10  4:02.54    5:23.72   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
11  Mille Trier Pedersen  2003    343  1:19.27  2:44.56  4:10.99    5:35.31   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
12  Marie Egeskjold Bruun  2003    336  1:17.59  2:45.00  4:12.62    5:37.66   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Ella Christiansen  2003                Akut syg 
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Svava Kj. Gregersen  2004    415  1:14.33  2:35.24  3:56.39    5:14.81   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Cecilie Hingebjerg  2004    396  1:15.66  2:37.00  3:59.20    5:19.73   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Christina M. Glargaard  2004    377  1:15.19  2:37.81  4:01.37    5:24.94   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Aurelia Pedersen  2004    340  1:20.36  2:47.04  4:13.25    5:36.38   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Amalie Staghøj Andersen  2004    331  1:19.00  2:46.76  4:13.61    5:39.52   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Mia T. Klüver-Kristensen  2004    322  1:19.29  2:46.88  4:15.15    5:42.71   
  O.S.L.F.                   
                     
Sia Aagaard  2004    304  1:21.47  2:51.90  4:21.34    5:49.11   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Victoria Underbjerg  2004    294  1:21.11  2:53.94  4:24.90    5:53.23   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Mia Hvarre  2004    285  1:19.29  2:52.61  4:25.57    5:56.87   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
10  Søs Freund  2004    272  1:24.48  2:56.52  4:31.46    6:02.18   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
11  Anne Lundorff Larsen  2004    263  1:25.02  2:58.27  4:33.90    6:06.51   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
12  Anna Varming  2005    256  1:25.41  2:59.19  4:35.06    6:09.61   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  29 maj 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:31 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Grp 2, maj 2015    Udskriftsdato  29 maj 2015   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  18:57   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Aabybro IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 maj 2015         
 
 
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Aksel Skrydstrup  2001    576  33.10  1:10.47  1:47.73    2:24.97   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Jens Sørensen  2001    453  35.72  1:16.03  1:56.35    2:37.12   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Mads Sørensen  2001    440  37.21  1:18.64  1:58.86    2:38.60   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Anders Thingstrup Mehlsen  2001    426  38.07  1:19.63  2:01.25    2:40.37   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Jeppe Vestergaard Jensen  2001    416  37.80  1:19.40  2:00.40    2:41.63   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Oliver Widemann Bache  2001    405  36.53  1:17.67  2:00.27    2:43.00   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Lawrence Langley  2001    403  36.85  1:18.87  2:02.42    2:43.24   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Emil Kragh  2001    399  38.79  1:20.38  2:02.69    2:43.84   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Magnus V. Ancker  2001    395  38.47  1:19.55  2:01.57    2:44.39   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
10  Valdemar Kjærgaard  2001    384  37.96  1:19.49  2:03.76    2:46.01   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
11  Thomas Schiby  2001    381  38.48  1:21.51  2:04.30    2:46.35   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
12  Alexander Stær  2001    369  38.25  1:20.62  2:04.60    2:48.23   
  Swim Team Neptun                   
                     
13  Johan Nielsen  2001    368  37.78  1:22.30  2:06.05    2:48.26   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
14  Andreas Grønkjær Frost  2001    337  38.79  1:21.83  2:07.62    2:53.33   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
15  Casper Krohn  2001    330  39.72  1:24.59  2:09.86    2:54.51   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
16  Christian Hovmark  2001    323  39.93  1:24.78  2:10.95    2:55.80   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
17  Jacob Lund  2001    312  39.76  1:26.00  2:12.93    2:57.82   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
18  Carl M Gadegaard  2001    276  42.32  1:30.03  2:17.75    3:05.31   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
19  Anders Eenberg  2001    264  39.51  1:27.46  2:18.13    3:07.91   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Jakob Grene  2001              DSQ  2 flyben 50m 
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Magnus Funder  2001              DSQ  1 hånd vending 125m 
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Magnus Mikkelsen  2001              DSQ  2 flyben 125 + 175m 
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
 
Løb 3, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Dyg Holme  2002    417  38.69  1:19.35  2:00.69    2:41.39   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Filip Cederstrøm  2002    400  37.22  1:17.21  2:00.76    2:43.76   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Oliver Nørgaard Frost  2002    365  39.83  1:22.98  2:06.82    2:48.83   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Simon Perzynski  2002    356  37.95  1:21.11  2:05.44    2:50.25   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Gustav Fløche Fuglsang  2002    334  39.78  1:24.83  2:10.19    2:53.89   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Malthe Elkjær  2003    329  39.80  1:24.61  2:09.63    2:54.65   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
William Ohrt  2002    327  40.77  1:24.96  2:10.65    2:55.11   
  Kolding SK                   
                     
Esben F. Buchwaldt  2002    326  40.53  1:25.47  2:11.44    2:55.31   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Mathias Lund Hansen  2002    314  41.01  1:24.81  2:12.56    2:57.48   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
10  Jacob Christensen  2002    306  41.36  1:27.91  2:14.16    2:58.99   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
11  Victor Nygaard  2003    295  41.33  1:27.63  2:15.20    3:01.10   
  O.S.L.F.                   
                     
12  Mingus Okkerholm  2002    286  41.05  1:27.68  2:16.42    3:02.97   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
13  Christian Ottosen  2002    282  43.40  1:30.11  2:16.94    3:03.81   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
14  Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002    277  41.74  1:27.88  2:16.09    3:05.10   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
15  Casper Brinch  2002    269  43.45  1:31.04  2:18.70    3:06.91   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
16  Lauritz Baad Ellekjær  2003    250  42.80  1:32.33  2:23.02    3:11.34   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
17  Simon Hermansen  2002    249  42.81  1:32.59  2:23.09    3:11.57   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
18  Christian Johannesen  2003    231  43.26  1:34.01  2:25.50    3:16.42   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
19  Mads Mikkelsen  2004    227  45.58  1:36.10  2:28.43    3:17.81   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  29 maj 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:57 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Grp 2, maj 2015    Udskriftsdato  29 maj 2015   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  19:29   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Aabybro IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 maj 2015         
 
 
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Louise Sjørup Jensen  2003    451  41.64  1:26.54  2:11.75    2:55.43   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Ida S Olesen  2003    445  40.26  1:24.37  2:10.33    2:56.21   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Laura Fogh  2003    414  40.05  1:25.67  2:12.68    3:00.49   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
Sofie Theophil Petersen  2003    409  41.47  1:28.23  2:15.02    3:01.25   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Annika Hausgaard Godt  2003    408  42.22  1:28.58  2:15.24    3:01.34   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Anne Katrine Ryhammer  2003    370  42.40  1:29.91  2:19.37    3:07.30   
  Lyseng IF                   
                     
Karoline Lagoni  2003    362  42.97  1:30.56  2:19.61    3:08.67   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Rebecca E. Jakobsen  2003    362  43.01  1:29.91  2:19.66    3:08.78   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Amalie Schade Kanstrup  2003    352  43.73  1:32.09  2:21.01    3:10.42   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
10  Cecilie Batz  2003    351  42.65  1:30.81  2:20.54    3:10.60   
  Kolding SK                   
                     
11  Christine Krogh  2003    350  44.40  1:34.03  2:23.23    3:10.91   
  O.S.L.F.                   
                     
12  Johanne A Andersson  2003    332  44.64  1:34.32  2:24.72    3:14.25   
  Frem Odense                   
                     
13  Anna Bull Kramer  2003    324  44.38  1:34.72  2:25.70    3:15.92   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
14  Caroline Sørensen  2003    319  44.35  1:37.38  2:29.98    3:16.92   
  Lyseng IF                   
                     
15  Emilie Johanna Bülow  2003    298  46.43  1:37.91  2:28.77    3:21.30   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
16  Jenny Cao  2003    295  45.49  1:35.80  2:29.30    3:22.09   
  Frem Odense                   
                     
17  Camilla S Mortensen  2003    293  47.67  1:39.27  2:31.51    3:22.43   
  Struer Svømmeklub                   
                     
18  Ida Troldborg  2003    292  44.94  1:36.71  2:30.87    3:22.84   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
19  Andrea Schulz Mikkelsen  2003    290  47.48  1:39.81  2:32.21    3:23.29   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
20  Emma Varrisboel  2003    285  47.22  1:39.74  2:32.73    3:24.44   
  Lyseng IF                   
                     
21  Barbara Ammentorp  2003    280  46.34  1:39.34  2:33.23    3:25.64   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
22  Freja Romanski  2003    277  46.68  1:39.98  2:32.80    3:26.19   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
23  Josefine Heuer  2003    277  47.75  1:40.22  2:33.95    3:26.42   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
24  Mille Trier Pedersen  2003    276  47.89  1:40.30  2:34.22    3:26.52   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
25  Solvej Kofoed Lund  2003    276  48.47  1:41.45  2:34.47    3:26.60   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
26  Emilie Egerup  2003    263  48.37  1:41.97  2:37.31    3:29.95   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Kirstine Mørk Rasmussen  2003              DSQ  Ej samt. berø. 150m 
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Bebe Hansen  2004    354  43.17  1:32.83  2:22.91    3:10.07   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Mathilde Møller  2004    338  42.81  1:34.13  2:24.40    3:13.01   
  Swim Team Neptun                   
                     
Cille Christensen  2004    318  46.62  1:37.50  2:27.76    3:17.04   
  Kolding SK                   
                     
Mille Kjær Jensen  2004    312  44.97  1:35.90  2:27.86    3:18.29   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Frida Hagstrup Vesterlund  2004    290  47.03  1:38.20  2:31.97    3:23.13   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Cathrine Birkebæk  2004    287  47.83  1:40.74  2:33.31    3:23.91   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Søs Freund  2004    282  47.15  1:41.21  2:33.64    3:24.99   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Ane Kirstine Granild  2004    275  49.56  1:41.40  2:36.27    3:26.83   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Anna Munk Fuglsang  2005    272  47.03  1:40.97  2:34.41    3:27.47   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
10  Laura Marie Dige  2004    265  47.45  1:40.67  2:34.87    3:29.40   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
11  Maria Guldager Jensen  2004    255  45.60  1:41.07  2:37.18    3:32.02   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
12  Mia T. Klüver-Kristensen  2004    253  49.25  1:44.66  2:39.09    3:32.50   
  O.S.L.F.                   
                     
13  Eva Hjort  2004    247  49.36  1:45.85  2:40.00    3:34.33   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
14  Anne Lundorff Larsen  2004    247  50.80  1:44.94  2:41.07    3:34.38   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
15  Thilde S. B. Pedersen  2004    245  48.59  1:42.80  2:39.93    3:34.98   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
16  Cecilie Hingebjerg  2004    241  49.09  1:44.14  2:40.56    3:36.22   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
17  Lærke Hemmer-Hansen  2004    237  49.95  1:46.07  2:41.99    3:37.37   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
18  Aurelia Pedersen  2004    233  52.61  1:49.26  2:46.09    3:38.54   
  Odense Svømme Klub                   
                     
19  Laura Nørgaard Priess  2004    226  48.48  1:45.83  2:45.31    3:40.67   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
20  Nicoline Dyrman  2004    215  47.73  1:44.28  2:45.11    3:44.38   
  Aars Svømmeklub                   
                     
Elma Gabela  2004              DSQ  Asynkron arme 10m 
  Kolding SK                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  29 maj 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:29 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Grp 2, maj 2015    Udskriftsdato  29 maj 2015   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  19:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Aabybro IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 maj 2015         
 
 
Løb 5, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Aarhus Swim Drenge 1  2001    480          1:46.23   
  Aarhus Swim                   
  Magnus Mikkelsen  2001      26.64        26.64   
  Joachim Hjertmann  2002      27.61        54.25   
  Aksel Skrydstrup  2001      26.30        1:20.55   
  Oskar Lindholm  2001      25.68        1:46.23   
                     
Aalborg Drenge 1  2001    452          1:48.33   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Thomas Schiby  2001      27.75        27.75   
  Oliver Nørgaard Frost  2002      26.65        54.40   
  Anders Vestergaard  2001      26.09        1:20.49   
  Christian Bonde  2001      27.84        1:48.33   
                     
Esv Konfi Guns  2001    450          1:48.51   
  Elite Swim Vejle                   
  Mads Sørensen  2001      27.19        27.19   
  Anders Rasmussen  2001      27.34        54.53   
  Johann Kristian Møller  2001      26.99        1:21.52   
  Magnus Funder  2001      26.99        1:48.51   
                     
Agf Drenge 1  2001    416          1:51.40   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Valdemar Kjærgaard  2001      28.16        28.16   
  Christian L H Frederiksen  2001      29.01        57.17   
  Kristoffer Heerulff  2001      27.93        1:25.10   
  Artúr Jegesi  2002      26.30        1:51.40   
                     
Hsc Herrer 1  2001    392          1:53.61   
  Holstebro Svømme Club                   
  Mathias Rasmussen  2001      28.58        28.58   
  Magnus A H Christensen  2001      29.38        57.96   
  Julius Henriksen  2002      27.97        1:25.93   
  Jacob Hopff  2001      27.68        1:53.61   
                     
Vs Drenge  2001    377          1:55.06   
  Viborg Svømme Klub                   
  Johan Nielsen  2001      28.17        28.17   
  Oliver Widemann Bache  2001      28.52        56.69   
  Mathias Pedersen  2002      29.38        1:26.07   
  Chris Rasmussen  2001      28.99        1:55.06   
                     
Vestkysthustlers 2  2001    363          1:56.53   
  Esbjerg Svømmeklub                   
  Parsa Hosini  2001      28.80        28.80   
  Anders Eenberg  2001      28.22        57.02   
  Emil Frydenholm  2002      29.95        1:26.97   
  Oliver Kjærgaard  2001      29.56        1:56.53   
                     
Sto Drenge  2001    363          1:56.56   
  Swim Team Odense                   
  Simon Juul Henriksen  2001      27.96        27.96   
  Johan Siksne Kaalund  2002      30.43        58.39   
  Gustav Stahl  2002      28.82        1:27.21   
  Emil Jøhnk Tramm  2002      29.35        1:56.56   
                     
Sks Sønderborg  2001    357          1:57.21   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001      29.15        29.15   
  Philip Andersen Ravn  2002      29.85        59.00   
  Simon Perzynski  2002      29.78        1:28.78   
  Jeppe Vestergaard Jensen  2001      28.43        1:57.21   
                     
10  Esv Mini Guns  2001    340          1:59.14   
  Elite Swim Vejle                   
  Emil Kragh  2001      29.54        29.54   
  Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002      30.41        59.95   
  Kristoffer Erbo Kjær  2001      29.40        1:29.35   
  Malthe Elkjær  2003      29.79        1:59.14   
                     
11  Kolding Drenge  2001    337          1:59.43   
  Kolding SK                   
  William Svarer  2002      29.39        29.39   
  Rasmus Hald  2001      28.78        58.17   
  Joshua Dannevang  2002      29.95        1:28.12   
  William Ohrt  2002      31.31        1:59.43   
                     
12  Isk Tiger Sharks  2002    337          1:59.45   
  Ikast Svømmeklub                   
  Magnus Dyg Holme  2002      28.66        28.66   
  Oliver L Nelander  2002      31.29        59.95   
  Rasmus Sander Berggreen  2001      27.48        1:27.43   
  Alexander L. Bjørn  2003      32.02        1:59.45   
                     
13  Horsens Drenge  2001    316          2:02.09   
  Horsens Svømmeklub                   
  Nicolaj Løth Andersen  2001      29.76        29.76   
  Christian Johannesen  2003      33.39        1:03.15   
  Patrick Zakaryan Olsen  2002      29.40        1:32.55   
  Andreas Grønkjær Frost  2001      29.54        2:02.09   
                     
14  Agf Drenge 2  2001    309          2:03.02   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Sofus Bolwig Balladone  2002      30.91        30.91   
  Magnus V. Ancker  2001      30.35        1:01.26   
  Nikolaj Petlin Kock  2002      30.87        1:32.13   
  Christian Ottosen  2002      30.89        2:03.02   
                     
15  Agf Drenge 3  2001    295          2:04.95   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Rasmus Pilegaard Køfer  2003      31.12        31.12   
  Mathias Lund Hansen  2002      31.19        1:02.31   
  Carl Brøchner  2002      30.70        1:33.01   
  Casper Krohn  2001      31.94        2:04.95   
                     
16  Aarhus Swim Drenge 2  2001    288          2:05.91   
  Aarhus Swim                   
  Wilfred Hove Lasthein  2002      30.68        30.68   
  Mads Mikkelsen  2004      32.74        1:03.42   
  Vilhelm Damm Thorsell  2002      31.96        1:35.38   
  Daniel Gallacher  2002      30.53        2:05.91   
                     
Vestkysthustlers 1  2001              DSQ  Tyvstart 3. svømmer 
  Esbjerg Svømmeklub                   
  Martin H. Abel  2001      27.03        27.03   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  29 maj 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:47 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Grp 2, maj 2015    Udskriftsdato  29 maj 2015   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  19:51   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Aabybro IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 maj 2015         
 
 
Løb 6, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Esv Sprintmonstre  2003    474          2:01.94   
  Elite Swim Vejle                   
  Alberte Ehrenreich-Birn  2003      29.55        29.55   
  Sofie Theophil Petersen  2003      30.14        59.69   
  Svava Kj. Gregersen  2004      31.42        1:31.11   
  Andrea Schulz Mikkelsen  2003      30.83        2:01.94   
                     
Aalborg Piger 1  2003    437          2:05.34   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Emma Stecher  2003      29.76        29.76   
  Ida S Olesen  2003      30.25        1:00.01   
  Emma Kutsko Jensen  2004      32.23        1:32.24   
  Freja Romanski  2003      33.10        2:05.34   
                     
Vs Piger  2003    423          2:06.72   
  Viborg Svømme Klub                   
  Sarah Bundgaard  2003      32.81        32.81   
  Louise Houe Andersen  2003      29.97        1:02.78   
  Josefine Heuer  2003      32.04        1:34.82   
  Rebecca E. Jakobsen  2003      31.90        2:06.72   
                     
Horsens Piger 3  2003    410          2:08.01   
  Horsens Svømmeklub                   
  Sofie Bach Nielsen  2003      32.31        32.31   
  Laura-Marie Høj  2003      32.38        1:04.69   
  Anna Bull Kramer  2003      32.41        1:37.10   
  Karoline Lagoni  2003      30.91        2:08.01   
                     
Sto Piger  2003    393          2:09.78   
  Swim Team Odense                   
  Christine Krogh  2003      33.05        33.05   
  Mia T. Klüver-Kristensen  2004      34.12        1:07.17   
  Alma Burgaard  2003      31.66        1:38.83   
  My Phuong Bui  2003      30.95        2:09.78   
                     
Aarhus Swim Piger 1  2003    377          2:11.58   
  Aarhus Swim                   
  Emilie Wolf Sørensen  2003      32.09        32.09   
  Emma Varrisboel  2003      32.50        1:04.59   
  Agnes Bojsen Jensen  2004      34.73        1:39.32   
  Solvej Kofoed Lund  2003      32.26        2:11.58   
                     
Esbjerg Piger 1  2003    369          2:12.56   
  Esbjerg Svømmeklub                   
  Christina M. Glargaard  2004      32.64        32.64   
  Amalie Staghøj Andersen  2004                 
  Michelle Mølby  2004      1:39.32        1:39.32   
  Maria Guldager Jensen  2004      33.24        2:12.56   
                     
S68 Piger  2003    357          2:14.00   
  Svømmeklubben S 68                   
  Sara Bundgaard  2003      34.49        34.49   
  Lærke Høgsted  2003      31.66        1:06.15   
  Anna Munk Fuglsang  2005      34.62        1:40.77   
  Lærke Asmussen  2003      33.23        2:14.00   
                     
Agf Piger 1  2003    342          2:15.97   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Naya Høgholt Sejr  2003      32.57        32.57   
  Mille Kjær Jensen  2004      31.71        1:04.28   
  Thilde S. B. Pedersen  2004      35.87        1:40.15   
  Ane Kirstine Granild  2004      35.82        2:15.97   
                     
10  Esv Havfruer  2003    342          2:15.99   
  Elite Swim Vejle                   
  Mia Hvarre  2004      34.40        34.40   
  Marie Egeskjold Bruun  2003      34.33        1:08.73   
  Cecilie Hingebjerg  2004      33.62        1:42.35   
  Louise Sjørup Jensen  2003      33.64        2:15.99   
                     
11  Kolding Piger  2003    334          2:17.04   
  Kolding SK                   
  Cille Christensen  2004      33.50        33.50   
  Anne Sofie Nørtoft  2004      36.29        1:09.79   
  Cecilie Batz  2003      34.16        1:43.95   
  Elma Gabela  2004      33.09        2:17.04   
                     
12  Aalborg Piger 2  2003    333          2:17.13   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Matilde Iversen  2003      33.81        33.81   
  Anna Toft Petersen  2004      33.89        1:07.70   
  Frida Hagstrup Vesterlund  2004      36.35        1:44.05   
  Fenja Romanski  2005      33.08        2:17.13   
                     
13  Odder Piger  2003    293          2:23.15   
  Odder Svømmeklub                   
  Cecilie Lauridsen  2003      32.84        32.84   
  Maria Dyrhauge Winther  2004                 
  Matilde Dalgaard Lauridse  2003      1:47.18        1:47.18   
  Kathrine Bech Nielsen  2004      35.97        2:23.15   
                     
14  Aarhus Swim Piger 2  2003    288          2:24.04   
  Aarhus Swim                   
  Martha Bjerg  2004      33.62        33.62   
  Sia Aagaard  2004      36.24        1:09.86   
  Eva Hjort  2004      37.20        1:47.06   
  Laura Marie Dige  2004      36.98        2:24.04   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  29 maj 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:51 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Grp 2, maj 2015    Udskriftsdato  30 maj 2015   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  10:41   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Aabybro IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 maj 2015         
 
 
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma Stecher  2003    528  31.69  1:06.88  1:42.44    2:17.53   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Sofie Theophil Petersen  2003    496  32.29  1:07.94  1:45.07    2:20.35   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Alberte Ehrenreich-Birn  2003    474  33.65  1:10.64  1:48.05    2:22.49   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Lærke Høgsted  2003    468  33.35  1:09.76  1:46.62    2:23.10   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Louise Houe Andersen  2003    467  31.58  1:07.86  1:45.74    2:23.19   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Karoline Lagoni  2003    451  33.00  1:09.16  1:47.08    2:24.88   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Andrea Schulz Mikkelsen  2003    429  34.20  1:12.18  1:50.05    2:27.34   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Naya Høgholt Sejr  2003    424  34.14  1:11.93  1:50.37    2:27.97   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Sofie Bach Nielsen  2003    418  34.22  1:12.34  1:51.05    2:28.64   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
10  Michelle Kramer Andersen  2003    381  33.74  1:12.14  1:53.01    2:33.26   
  NNGU - Team Blaabjerg                   
                     
11  Emma Fjordside Jensen  2003    378  35.30  1:14.46  1:55.41    2:33.72   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
12  Emilie Wolf Sørensen  2003    370  36.26  1:15.18  1:55.70    2:34.78   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
13  Selma Pruzljanin  2003    361  36.48  1:16.12  1:56.83    2:36.04   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
14  Anna Bull Kramer  2003    360  34.49  1:14.24  1:56.12    2:36.21   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
15  Christine Krogh  2003    357  36.05  1:16.08  1:57.14    2:36.61   
  O.S.L.F.                   
                     
16  Alma Burgaard  2003    356  36.10  1:16.73  1:57.68    2:36.83   
  Odense Svømme Klub                   
                     
17  Matilde Iversen  2003    346  36.18  1:15.80  1:57.37    2:38.33   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
18  Laura-Marie Høj  2003    334  36.92  1:18.55  2:00.98    2:40.17   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
19  Marie Egeskjold Bruun  2003    331  36.51  1:18.41  2:01.30    2:40.58   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
20  Maibritt Christensen  2003    330  37.16  1:18.92  2:02.69    2:40.82   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
21  Sarah Bundgaard  2003    305  35.88  1:18.27  2:01.81    2:45.08   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Svava Kj. Gregersen  2004    407  33.53  1:12.56  1:52.06    2:30.01   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Cecilie Hingebjerg  2004    393  34.50  1:13.27  1:53.41    2:31.75   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Emma Kutsko Jensen  2004    383  34.84  1:13.56  1:54.20    2:33.03   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Christina M. Glargaard  2004    375  34.44  1:14.20  1:54.98    2:34.13   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Amalie Staghøj Andersen  2004    371  35.04  1:15.43  1:55.87    2:34.69   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Asta Buur Ovesen  2004    363  34.98  1:14.35  1:55.33    2:35.74   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Mia T. Klüver-Kristensen  2004    329  36.74  1:18.79  2:01.41    2:40.98   
  O.S.L.F.                   
                     
Sia Aagaard  2004    327  37.37  1:19.12  2:00.64    2:41.32   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Martha Bjerg  2004    325  37.34  1:18.98  2:02.06    2:41.62   
  Lyseng IF                   
                     
10  Aurelia Pedersen  2004    323  37.64  1:18.72  2:00.55    2:41.86   
  Odense Svømme Klub                   
                     
11  Anna Toft Petersen  2004    317  37.51  1:18.71  2:01.36    2:42.96   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
12  Nele Schulze  2004    302  37.29  1:19.91  2:03.54    2:45.55   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
13  Mia Hvarre  2004    291  36.57  1:19.48  2:04.27    2:47.62   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
14  Fenja Romanski  2005    287  37.68  1:20.26  2:04.56    2:48.46   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
15  Michelle Mølby  2004    274  37.64  1:20.75  2:06.30    2:50.98   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
16  Anne Sofie Nørtoft  2004    252  39.83  1:25.27  2:10.90    2:55.96   
  Kolding SK                   
                     
17  Laura Nørgaard Priess  2004    227  41.00  1:28.95  2:17.99    3:02.05   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
18  Melanie Petersen  2004    225  40.76  1:27.80  2:17.13    3:02.56   
  Kolding SK                   
                     
19  Agnes Bojsen Jensen  2004    222  38.59  1:26.04  2:16.35    3:03.49   
  Lyseng IF                   
                     
20  Maria Dyrhauge Winther  2004    199  39.34  1:28.03  2:20.42    3:10.31   
  Odder Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  30 maj 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:41 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Grp 2, maj 2015    Udskriftsdato  30 maj 2015   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  11:10   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Aabybro IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 maj 2015         
 
 
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jens Sørensen  2001    608  27.29  57.62  1:27.06    1:57.27   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Oskar Lindholm  2001    510  29.35  1:01.31  1:33.16    2:04.31   
  Lyseng IF                   
                     
Mads Sørensen  2001    503  29.16  1:01.60  1:33.84    2:04.91   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Simon Juul Henriksen  2001    503  28.80  1:00.68  1:33.59    2:04.94   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Oliver Frølund  2001    493  29.33  1:01.04  1:33.80    2:05.77   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Lawrence Langley  2001    470  28.92  1:01.81  1:36.20    2:07.78   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Christian Bonde  2001    470  30.50  1:03.26  1:36.18    2:07.80   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Victor Bjerre  2001    455  30.38  1:03.06  1:36.46    2:09.16   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Johann Kristian Møller  2001    447  29.40  1:02.11  1:36.19    2:09.87   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
10  Oliver Mølby  2001    447  29.27  1:02.64  1:37.04    2:09.88   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
11  Anders Vestergaard  2001    446  29.61  1:03.24  1:37.66    2:10.05   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
12  Mathias Rasmussen  2001    441  30.37  1:03.28  1:36.94    2:10.47   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
13  Magnus Funder  2001    437  30.51  1:03.93  1:37.66    2:10.89   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
14  Rasmus Hald  2001    427  31.35  1:06.33  1:40.37    2:11.87   
  Kolding SK                   
                     
15  Jacob Hopff  2001    420  30.17  1:04.03  1:38.71    2:12.66   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
16  Magnus A H Christensen  2001    414  30.95  1:04.95  1:38.99    2:13.23   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
17  Alexander Stær  2001    409  30.93  1:05.17  1:39.94    2:13.79   
  Swim Team Neptun                   
                     
18  Nicolaj Løth Andersen  2001    408  30.84  1:04.49  1:39.40    2:13.87   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
19  Benjamin Peruchon  2001    405  30.32  1:05.10  1:40.22    2:14.30   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
20  Luis Velasquez  2001    385  32.48  1:06.81  1:41.96    2:16.57   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
21  Jakob Grene  2001    382  30.43  1:05.05  1:40.84    2:16.85   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
22  Emil Kragh  2001    381  31.34  1:06.13  1:41.69    2:17.05   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
23  Kristoffer Heerulff  2001    375  31.74  1:07.29  1:43.36    2:17.69   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
24  Anders Rasmussen  2001    375  30.67  1:05.64  1:42.14    2:17.79   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
25  Christian L H Frederiksen  2001    374  31.15  1:06.12  1:41.76    2:17.81   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
26  Malthe Levisen  2001    373  31.82  1:07.11  1:42.78    2:17.99   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
27  Kristoffer Erbo Kjær  2001    306  33.32  1:09.60  1:47.94    2:27.42   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
 
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oliver Nørgaard Frost  2002    484  29.58  1:01.65  1:34.41    2:06.48   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Magnus Dyg Holme  2002    482  29.63  1:01.47  1:34.12    2:06.67   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Mads Kloster  2002    444  29.98  1:02.76  1:36.57    2:10.17   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Gustav Stahl  2002    421  30.06  1:03.79  1:38.34    2:12.58   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Jakob Tietgen  2002    416  30.55  1:04.52  1:39.21    2:13.03   
  Frem Odense                   
                     
Joachim Hjertmann  2002    404  30.64  1:04.78  1:39.90    2:14.31   
  Lyseng IF                   
                     
Philip Andersen Ravn  2002    386  31.58  1:06.22  1:41.98    2:16.36   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Jonas Kjær  2003    379  30.87  1:05.54  1:41.67    2:17.24   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
William Svarer  2002    374  32.04  1:08.37  1:43.67    2:17.86   
  Kolding SK                   
                     
10  Julius Henriksen  2002    369  31.82  1:06.78  1:42.95    2:18.48   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
11  Esben F. Buchwaldt  2002    366  31.79  1:07.19  1:43.47    2:18.90   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
12  Johan Siksne Kaalund  2002    363  31.95  1:07.94  1:44.15    2:19.25   
  O.S.L.F.                   
                     
13  Emil Jøhnk Tramm  2002    362  31.64  1:07.58  1:43.72    2:19.37   
  Odense Svømme Klub                   
                     
14  Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002    357  31.90  1:06.65  1:43.05    2:19.97   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
15  Emil Frydenholm  2002    357  32.96  1:08.36  1:44.51    2:19.98   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
16  Andreas Blaaberg  2002    343  32.27  1:07.59  1:45.30    2:21.86   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
17  Oliver L Nelander  2002    343  32.45  1:08.42  1:45.09    2:21.90   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
18  William Vig Stærmose  2002    339  33.41  1:09.97  1:46.32    2:22.40   
  Frem Odense                   
                     
19  Thor G. Nedergaard  2002    331  33.46  1:10.27  1:47.53    2:23.64   
  Odder Svømmeklub                   
                     
20  Casper Brinch  2002    330  32.97  1:09.62  1:46.72    2:23.67   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
21  Joshua Dannevang  2002    322  33.15  1:11.23  1:49.11    2:24.83   
  Kolding SK                   
                     
22  Sofus Bolwig Balladone  2002    318  33.34  1:10.61  1:49.07    2:25.57   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
23  Aske Sommerlund Pedersen  2003    318  32.88  1:09.14  1:46.79    2:25.58   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
24  Nikolaj Petlin Kock  2002    316  32.86  1:09.29  1:47.54    2:25.89   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
25  Mathias Lund Hansen  2002    300  35.19  1:12.84  1:52.00    2:28.31   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
26  Alexander L. Bjørn  2003    297  35.45  1:13.97  1:52.14    2:28.83   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
27  Ruben C. Nørgaard  2002    297  33.53  1:11.17  1:50.42    2:28.86   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
28  Anders Bredal Storgaard  2002    290  33.77  1:12.51  1:51.83    2:30.00   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
29  Nicki Kjellerup Andersen  2002    280  34.95  1:13.96  1:54.15    2:31.75   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
30  Tobias Boström  2002    275  33.48  1:12.46  1:53.27    2:32.70   
  NNGU - Team Blaabjerg                   
                     
31  Mads Stamholt  2003    243  35.77  1:16.36  1:57.83    2:39.15   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  30 maj 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:10 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Grp 2, maj 2015    Udskriftsdato  30 maj 2015   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  11:26   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Aabybro IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 maj 2015         
 
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kirstine Mørk Rasmussen  2003    463  38.66        1:20.99   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Ida S Olesen  2003    422  40.15        1:23.54   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Louise Sjørup Jensen  2003    421  40.83        1:23.62   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Laura Fogh  2003    412  39.99        1:24.25   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
Annika Hausgaard Godt  2003    371  41.18        1:27.21   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Rebecca E. Jakobsen  2003    352  43.08        1:28.77   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Amalie Schade Kanstrup  2003    352  42.94        1:28.79   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Karoline Lagoni  2003    351  41.87        1:28.82   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Johanne A Andersson  2003    351  43.07        1:28.86   
  Frem Odense                   
                     
10  Anne Katrine Ryhammer  2003    350  43.12        1:28.90   
  Lyseng IF                   
                     
11  Alberte Ehrenreich-Birn  2003    347  42.72        1:29.16   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
12  Caroline Broholm  2003    339  42.06        1:29.84   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
13  Cecilie Batz  2003    332  42.77        1:30.52   
  Kolding SK                   
                     
14  Michelle Kramer Andersen  2003    320  44.37        1:31.59   
  NNGU - Team Blaabjerg                   
                     
15  Anna Tvørfoss Nielsen  2003    318  41.71        1:31.77   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
16  Amalie Kristensen  2003    307  45.33        1:32.86   
  Herning Svømmeklub                   
                     
17  Caroline Sørensen  2003    305  45.16        1:33.06   
  Lyseng IF                   
                     
18  Ida Troldborg  2003    299  44.26        1:33.68   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
19  Selma Pruzljanin  2003    298  44.87        1:33.77   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
20  Jenny Cao  2003    297  44.25        1:33.92   
  Frem Odense                   
                     
21  Christine Krogh  2003    296  44.92        1:34.08   
  O.S.L.F.                   
                     
22  Camilla S Mortensen  2003    290  47.24        1:34.63   
  Struer Svømmeklub                   
                     
23  Emma Varrisboel  2003    290  44.99        1:34.70   
  Lyseng IF                   
                     
24  Freja Romanski  2003    288  45.17        1:34.93   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
25  Emilie Mortensen  2003    285  44.20        1:35.23   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
26  Barbara Ammentorp  2003    283  44.96        1:35.42   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
27  Anna Bull Kramer  2003    282  46.47        1:35.52   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
28  Emilie Johanna Bülow  2003    276  46.20        1:36.25   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
29  Solvej Kofoed Lund  2003    276  45.78        1:36.27   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
30  Emilie Egerup  2003    255  47.11        1:38.82   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Bebe Hansen  2004    360  41.59        1:28.13   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Elma Gabela  2004    347  43.36        1:29.17   
  Kolding SK                   
                     
Mathilde Møller  2004    338  41.85        1:29.97   
  Swim Team Neptun                   
                     
Cille Christensen  2004    307  45.74        1:32.85   
  Kolding SK                   
                     
Nele Schulze  2004    299  44.46        1:33.75   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Mille Kjær Jensen  2004    296  44.15        1:34.02   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Maria Guldager Jensen  2004    286  43.70        1:35.08   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Ane Kirstine Granild  2004    285  45.18        1:35.22   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Frida Hagstrup Vesterlund  2004    279  47.56        1:35.94   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
10  Cathrine Birkebæk  2004    274  46.85        1:36.42   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
11  Søs Freund  2004    263  47.00        1:37.74   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
12  Eva Hjort  2004    259  47.85        1:38.33   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
13  Anna Toft Petersen  2004    250  49.21        1:39.45   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
14  Thilde S. B. Pedersen  2004    244  47.41        1:40.33   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
15  Fenja Romanski  2005    243  46.47        1:40.38   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
16  Anna Munk Fuglsang  2005    240  50.06        1:40.78   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
17  Anne Lundorff Larsen  2004    235  48.74        1:41.47   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
18  Nicoline Dyrman  2004    234  45.57        1:41.72   
  Aars Svømmeklub                   
                     
19  Lærke Hemmer-Hansen  2004    228  49.18        1:42.57   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
20  Kathrine Bech Nielsen  2004    213  49.79        1:44.89   
  Odder Svømmeklub                   
                     
21  Laura Nørgaard Priess  2004    204  50.81        1:46.46   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  30 maj 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:26 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Grp 2, maj 2015    Udskriftsdato  30 maj 2015   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  11:45   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Aabybro IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 maj 2015         
 
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Mikkelsen  2001    566  32.23        1:07.19   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Aksel Skrydstrup  2001    515  33.03        1:09.36   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Jens Sørensen  2001    450  34.74        1:12.56   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Lawrence Langley  2001    433  34.93        1:13.48   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Anders Thingstrup Mehlsen  2001    432  35.13        1:13.51   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Mads Sørensen  2001    418  35.71        1:14.35   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Oliver Widemann Bache  2001    403  35.49        1:15.28   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Jeppe Vestergaard Jensen  2001    397  36.69        1:15.62   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Valdemar Kjærgaard  2001    395  36.12        1:15.79   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
10  Johan Nielsen  2001    386  36.56        1:16.32   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
11  Magnus V. Ancker  2001    372  36.33        1:17.29   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
12  Oliver Frølund  2001    368  37.21        1:17.60   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
13  Thomas Schiby  2001    363  37.24        1:17.92   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
14  Emil Kragh  2001    362  38.02        1:17.96   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
15  Rasmus Sander Berggreen  2001    361  36.61        1:18.07   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
16  Jakob Grene  2001    361  36.63        1:18.09   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
17  Alexander Stær  2001    347  37.56        1:19.11   
  Swim Team Neptun                   
                     
18  Andreas Grønkjær Frost  2001    340  37.29        1:19.64   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
19  Johann Kristian Møller  2001    338  37.96        1:19.83   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
20  Malthe Levisen  2001    331  39.20        1:20.38   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
21  Christian Hovmark  2001    328  37.91        1:20.57   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
22  Søren P. Rasmussen  2001    313  40.09        1:21.84   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
23  Jacob Lund  2001    308  39.30        1:22.34   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
24  Christian Bonde  2001    300  39.84        1:23.05   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
25  Carl M Gadegaard  2001    295  39.99        1:23.49   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
26  Krestian Gelmark-Sørensen  2001    295  39.38        1:23.51   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
27  Casper Krohn  2001    294  40.09        1:23.63   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
28  Anders Eenberg  2001    290  38.65        1:24.00   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
29  Jonas Vilhelmsen  2001    284  39.68        1:24.60   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
30  Oliver Salby  2001    276  38.82        1:25.40   
  Svømmeklubben Opnør                   
                     
31  Markus Simonsen  2001    267  40.31        1:26.32   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Filip Cederstrøm  2002    399  36.29        1:15.50   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Gustav Fløche Fuglsang  2002    344  38.51        1:19.30   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Anders Bredal Storgaard  2002    334  38.78        1:20.13   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Simon Perzynski  2002    333  37.87        1:20.22   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Oliver Nørgaard Frost  2002    317  39.51        1:21.49   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Malthe Elkjær  2003    317  38.85        1:21.54   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Mingus Okkerholm  2002    305  39.14        1:22.58   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Esben F. Buchwaldt  2002    296  39.26        1:23.38   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
William Ohrt  2002    294  40.66        1:23.57   
  Kolding SK                   
                     
10  Mathias Lund Hansen  2002    294  40.19        1:23.62   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
11  Simon Hermansen  2002    290  40.26        1:24.01   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
12  Victor Nygaard  2003    283  40.58        1:24.62   
  O.S.L.F.                   
                     
13  Rasmus Pilegaard Køfer  2003    272  40.63        1:25.78   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
14  Christian Ottosen  2002    272  41.65        1:25.81   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
15  Jacob Christensen  2002    271  41.23        1:25.85   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
16  Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002    261  41.56        1:26.94   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
17  Christian Johannesen  2003    244  41.85        1:28.93   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
18  Andreas Blaaberg  2002    243  42.63        1:29.01   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
19  Carl Brøchner  2002    242  42.77        1:29.17   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
20  Mads Mikkelsen  2004    233  43.10        1:30.25   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
21  Oliver Hallenborg  2002    230  43.02        1:30.64   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Anders Nedergaard Jensen  2002              DSQ  Tyvstart 
  Holstebro Svømme Club                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  30 maj 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:45 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Grp 2, maj 2015    Udskriftsdato  30 maj 2015   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  12:23   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Aabybro IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 maj 2015         
 
 
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ida S Olesen  2003    454  36.55  1:15.79  1:56.08    2:36.09   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Sofie Theophil Petersen  2003    421  38.22  1:19.12  2:00.47    2:40.03   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Louise Houe Andersen  2003    413  38.25  1:19.47  2:01.20    2:41.13   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Alberte Ehrenreich-Birn  2003    410  39.12  1:20.25  2:01.84    2:41.51   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Naya Høgholt Sejr  2003    397  38.43  1:19.89  2:01.81    2:43.31   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Josefine Heuer  2003    388  38.18  1:20.69  2:03.49    2:44.51   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Cecilie Christiansen  2003    372  38.76  1:21.36  2:05.64    2:46.79   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Sofie Bach Nielsen  2003    371  39.85  1:22.29  2:05.46    2:46.98   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Signe Thomsen  2003    365  40.52  1:22.51  2:05.37    2:47.82   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
10  Andrea Schulz Mikkelsen  2003    353  40.47  1:23.76  2:07.20    2:49.70   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
11  My Phuong Bui  2003    349  41.52  1:24.68  2:08.15    2:50.34   
  O.S.L.F.                   
                     
12  Caroline Broholm  2003    343  39.32  1:22.96  2:07.80    2:51.43   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
13  Lærke Asmussen  2003    333  40.36  1:25.30  2:09.73    2:53.02   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
14  Michelle Philipsen  2003    308  41.60  1:26.71  2:13.03    2:57.63   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
15  Mille Trier Pedersen  2003    308  42.23  1:27.29  2:13.36    2:57.71   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
16  Cecilie Lauridsen  2003    294  42.25  1:27.74  2:15.32    3:00.50   
  Odder Svømmeklub                   
                     
 
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mille Kjær Jensen  2004    390  39.21  1:20.74  2:03.65    2:44.20   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Svava Kj. Gregersen  2004    356  40.10  1:23.52  2:07.03    2:49.24   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Emma Kutsko Jensen  2004    347  40.49  1:24.57  2:08.87    2:50.78   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Cecilie Hingebjerg  2004    317  41.34  1:26.68  2:11.42    2:55.89   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Mia Hvarre  2004    304  42.10  1:27.27  2:13.34    2:58.34   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Mia T. Klüver-Kristensen  2004    301  42.64  1:28.25  2:14.06    2:59.10   
  O.S.L.F.                   
                     
Cille Christensen  2004    297  43.32  1:30.12  2:15.49    2:59.87   
  Kolding SK                   
                     
Sia Aagaard  2004    291  43.19  1:30.05  2:15.94    3:00.93   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Kaya Yang Eisensee  2004    284  42.38  1:29.26  2:16.56    3:02.52   
  Odense Svømme Klub                   
                     
10  Alberte Kempel Christense  2004    278  43.53  1:30.41  2:18.23    3:03.78   
  Swim Team Neptun                   
                     
11  Thilde S. B. Pedersen  2004    276  45.17  1:32.33  2:19.59    3:04.14   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
12  Anna Toft Petersen  2004    269  45.04  1:32.91  2:21.38    3:05.81   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
13  Celina Preusse Kaarup  2004    238  45.16  1:34.94  2:25.08    3:13.52   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
14  Sophia Keren-Klaris  2004    238  44.15  1:34.03  2:25.01    3:13.53   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
15  Louise Sunesen  2005    236  46.23  1:35.51  2:25.86    3:14.13   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  30 maj 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:23 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Grp 2, maj 2015    Udskriftsdato  30 maj 2015   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  12:39   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Aabybro IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 maj 2015         
 
 
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nicolaj Løth Andersen  2001    426  34.33  1:09.75  1:45.47    2:20.98   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Magnus Funder  2001    424  34.41  1:09.62  1:46.37    2:21.24   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Marius Nørgaard  2001    423  33.60  1:10.27  1:47.11    2:21.26   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
Oskar Lindholm  2001    407  34.55  1:10.51  1:47.50    2:23.08   
  Lyseng IF                   
                     
Martin H. Abel  2001    392  34.06  1:10.88  1:48.61    2:24.98   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Rasmus Hald  2001    388  34.97  1:12.59  1:50.12    2:25.41   
  Kolding SK                   
                     
Oliver Widemann Bache  2001    387  35.01  1:11.76  1:49.32    2:25.49   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Daniel Jensen  2001    386  31.64  1:09.17  1:48.18    2:25.73   
  DeltaSwim                   
                     
Anders Vestergaard  2001    385  34.29  1:11.18  1:49.20    2:25.80   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
10  Simon Juul Henriksen  2001    384  33.26  1:10.04  1:48.78    2:25.98   
  Odense Svømme Klub                   
                     
11  Thomas Schiby  2001    378  35.84  1:12.65  1:50.15    2:26.72   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
12  Mathias Rasmussen  2001    372  35.88  1:12.96  1:50.54    2:27.43   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
13  Valdemar Kjærgaard  2001    361  35.31  1:12.73  1:50.86    2:28.99   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
14  Anders Rasmussen  2001    356  34.38  1:11.56  1:50.51    2:29.58   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
15  Christian L H Frederiksen  2001    355  35.00  1:13.92  1:52.98    2:29.79   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
16  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001    350  35.19  1:13.42  1:52.24    2:30.48   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
17  Mads Frydenholm  2001    346  35.51  1:13.58  1:52.58    2:31.02   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
18  Benjamin Peruchon  2001    346  34.74  1:14.21  1:54.70    2:31.05   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
19  Johann Kristian Møller  2001    341  35.25  1:13.66  1:53.71    2:31.75   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
20  Kristoffer Heerulff  2001    335  35.64  1:14.67  1:54.21    2:32.74   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
21  Søren P. Rasmussen  2001    314  36.51  1:16.07  1:56.39    2:36.01   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
22  Oliver Veile  2001    301  36.86  1:16.40  1:57.57    2:38.16   
  Durup IF                   
                     
23  Emil Kragh  2001    290  38.29  1:18.91  1:59.85    2:40.27   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Benjamin Rohde  2001              DSQ  Ej forts. bev. 150m 
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
 
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Artúr Jegesi  2002    433  32.54  1:08.39  1:44.44    2:20.24   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Mads Kloster  2002    404  33.51  1:09.66  1:47.07    2:23.48   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Mathias Pedersen  2002    393  33.46  1:10.23  1:48.14    2:24.80   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Jonas Kjær  2003    348  36.29  1:14.28  1:52.89    2:30.79   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Gustav Stahl  2002    341  36.21  1:15.75  1:54.41    2:31.84   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Emil Jøhnk Tramm  2002    340  36.37  1:15.42  1:54.85    2:31.93   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Magnus Dolleris Schroll  2002    309  37.53  1:17.97  1:58.48    2:36.84   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Wilfred Hove Lasthein  2002    307  38.36  1:19.63  1:59.92    2:37.24   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Thor G. Nedergaard  2002    303  37.04  1:16.99  1:58.29    2:37.96   
  Odder Svømmeklub                   
                     
10  Nikolaj Petlin Kock  2002    301  38.43  1:18.80  1:59.08    2:38.30   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
11  Kristian B. Rasmussen  2003    298  36.41  1:16.34  1:57.98    2:38.78   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
12  Sofus Bolwig Balladone  2002    293  37.90  1:17.97  1:59.10    2:39.75   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
13  Casper Brinch  2002    292  39.54  1:19.57  2:00.10    2:39.80   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
14  William Vig Stærmose  2002    289  38.40  1:19.92  2:00.76    2:40.31   
  Frem Odense                   
                     
15  Andreas Blaaberg  2002    281  38.26  1:19.51  2:01.66    2:41.99   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
16  Malthe Elkjær  2003    279  38.55  1:20.12  2:01.67    2:42.20   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
17  Lukas Stæhr Bentsen  2003    277  37.97  1:18.74  2:01.07    2:42.73   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
18  Alexander L. Bjørn  2003    268  40.31  1:22.47  2:04.35    2:44.54   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
19  Christian Ottosen  2002    265  38.52  1:20.41  2:03.47    2:45.17   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
20  Vilhelm Damm Thorsell  2002    255  40.30  1:22.89  2:05.84    2:47.13   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
21  Jonas L. Werther  2002    245  40.84  1:24.31  2:07.32    2:49.38   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Patrick Zakaryan Olsen  2002              DSQ  Ej forts. bev. 150m 
  Horsens Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  30 maj 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:39 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Grp 2, maj 2015    Udskriftsdato  30 maj 2015   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  14:20   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Aabybro IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 maj 2015         
 
 
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma Stecher  2003    525  1:13.58  2:38.58  4:10.48    5:23.53   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Sofie Theophil Petersen  2003    473  1:21.15  2:47.29  4:19.74    5:35.00   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Andrea Schulz Mikkelsen  2003    402  1:22.86  2:51.77  4:36.58    5:53.49   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Selma Pruzljanin  2003    393  1:25.00  2:54.86  4:34.11    5:56.37   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Karoline Lagoni  2003    379  1:26.11  2:59.07  4:40.07    6:00.46   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Naya Høgholt Sejr  2003    372  1:31.23  2:57.85  4:41.94    6:02.82   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Josefine Heuer  2003    359  1:21.47  2:52.48  4:41.31    6:07.16   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Louise Sjørup Jensen  2003    356  1:36.17  3:11.92  4:47.91    6:08.06   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Cecilie Christiansen  2003    355  1:26.92  2:58.17  4:45.99    6:08.52   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
10  Amalie Kristensen  2003    345  1:31.20  3:02.54  4:50.03    6:12.12   
  Herning Svømmeklub                   
                     
11  Emilie Wolf Sørensen  2003    340  1:30.44  2:58.42  4:50.19    6:13.76   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
12  Christine Krogh  2003    336  1:36.93  3:11.68  4:53.23    6:15.34   
  O.S.L.F.                   
                     
13  My Phuong Bui  2003    333  1:25.66  2:58.76  4:51.76    6:16.32   
  O.S.L.F.                   
                     
14  Anna Bull Kramer  2003    317  1:32.27  3:10.50  4:55.62    6:22.68   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
15  Mille Trier Pedersen  2003    302  1:33.06  3:10.85  5:02.47    6:29.01   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Annika Hausgaard Godt  2003              DSQ  Ej samt. berør. 300m 
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Ida S Olesen  2003              DSQ  Ej brystlig. 77m 
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 13, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Svava Kj. Gregersen  2004    378  1:26.78  2:55.25  4:41.93    6:00.78   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Christina M. Glargaard  2004    346  1:26.48  2:57.54  4:47.91    6:11.77   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Sia Aagaard  2004    300  1:34.75  3:11.28  5:04.52    6:29.74   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Maria Bebe Hansen  2004    279  1:50.24  3:36.56  5:16.07    6:39.40   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Mia Hvarre  2004    276  1:40.86  3:21.90  5:11.26    6:40.50   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Laura Marie Dige  2004    264  1:37.34  3:16.95  5:09.27    6:46.88   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Ane Kirstine Granild  2004    259  1:46.27  3:25.81  5:17.19    6:49.01   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Thilde S. B. Pedersen  2004    252  1:37.55  3:18.38  5:20.56    6:53.22   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Cathrine Birkebæk  2004    230  1:58.10  3:40.48  5:32.57    7:05.58   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  30 maj 2015 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:20 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Grp 2, maj 2015    Udskriftsdato  30 maj 2015   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  15:27   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Aabybro IF         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 maj 2015         
 
 
Løb 14, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jens Sørensen  2001    560  1:03.75  2:21.15  3:42.33    4:45.70   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Magnus Mikkelsen  2001    504  1:07.31  2:25.74  3:46.44    4:55.85   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Aksel Skrydstrup  2001    478  1:14.82  2:32.31  3:51.94    5:00.99   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Mads Sørensen  2001    455  1:14.65  2:36.65  4:00.96    5:06.11   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Simon Juul Henriksen  2001    455  1:12.83  2:30.81  4:00.40    5:06.11   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Johan Nielsen  2001    441  1:16.10  2:32.34  4:00.07    5:09.25   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Magnus Funder  2001    418  1:12.22  2:30.68  4:03.12    5:14.94   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Emil Kragh  2001    415  1:15.94  2:36.05  4:04.37    5:15.59   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Mathias Rasmussen  2001    406  1:18.08  2:36.68  4:07.53    5:18.00   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
10  Jeppe Vestergaard Jensen  2001    399  1:25.01  2:42.39  4:10.09    5:19.72   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
11  Anders Thingstrup Mehlsen  2001    395  1:14.37  2:37.20  4:06.41    5:20.92   
  Herning Svømmeklub                   
                     
12  Benjamin Rohde  2001    393  1:15.39  2:38.41  4:08.76    5:21.25   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
13  Nicolaj Løth Andersen  2001    391  1:17.41  2:33.93  4:09.55    5:21.82   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
14  Anders Rasmussen  2001    390  1:17.40  2:36.66  4:10.61    5:22.07   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
15  Jakob Grene  2001    388  1:16.18  2:39.34  4:09.91    5:22.76   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
16  Jacob Hopff  2001    383  1:11.81  2:34.23  4:12.83    5:24.19   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
17  Chris Rasmussen  2001    381  1:15.95  2:37.65  4:12.45    5:24.62   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
18  Alexander Stær  2001    375  1:14.15  2:36.60  4:09.92    5:26.36   
  Swim Team Neptun                   
                     
19  Oliver Kjærgaard  2001    368  1:21.70  2:42.86  4:16.02    5:28.55   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
20  Magnus A H Christensen  2001    366  1:09.28  2:34.26  4:15.57    5:29.10   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
21  Christian Bonde  2001    364  1:18.37  2:43.81  4:14.06    5:29.71   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
22  Christian L H Frederiksen  2001    351  1:17.93  2:41.34  4:19.37    5:33.60   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
23  Victor Bjerre  2001    345  1:17.37  2:44.73  4:25.00    5:35.61   
  Herning Svømmeklub                   
                     
24  Søren P. Rasmussen  2001    341  1:22.73  2:47.82  4:23.08    5:36.93   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
25  Magnus V. Ancker  2001    326  1:25.89  2:54.70  4:23.32    5:42.09   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
26  Kristoffer Heerulff  2001    320  1:24.02  2:51.43  4:31.07    5:44.02   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
27  Christian Hovmark  2001    287  1:26.55  3:05.04  4:41.10    5:56.88   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Anders Vestergaard  2001              DSQ  Afsæt på ryg 250m 
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Valdemar Kjærgaard  2001              DSQ  Neddykket i ryg 200m 
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
Løb 14, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Dyg Holme  2002    453  1:11.83  2:31.94  3:57.21    5:06.43   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Mathias Pedersen  2002    410  1:12.33  2:31.82  4:05.00    5:16.96   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Gustav Stahl  2002    367  1:24.92  2:47.17  4:16.67    5:28.76   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Anders Bredal Storgaard  2002    362  1:14.34  2:38.19  4:14.78    5:30.30   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Esben F. Buchwaldt  2002    338  1:21.94  2:49.04  4:23.95    5:37.85   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Casper Brinch  2002    332  1:18.30  2:44.77  4:22.90    5:39.92   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Mathias Lund Hansen  2002    328  1:20.65  2:48.57  4:22.01    5:41.26   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Malthe Elkjær  2003    305  1:23.63  2:53.63  4:31.57    5:49.61   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Nikolaj Petlin Kock  2002    305  1:25.46  2:51.17  4:33.92    5:49.62   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
10  Victor Nygaard  2003    304  1:28.48  2:57.57  4:32.69    5:50.10   
  O.S.L.F.                   
                     
11  Jacob Christensen  2002    297  1:26.00  2:56.69  4:31.22    5:52.67   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
12  Mads Mazur Pedersen  2002    292  1:24.47  2:50.18  4:36.23    5:54.67   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
13  Oliver Hallenborg  2002    288  1:32.05  3:01.26  4:40.91    5:56.44   
  Odense Svømme Klub                   
                     
14  Rasmus Pilegaard Køfer  2003    284  1:22.99  2:53.89  4:33.77    5:57.87   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
15  Christian Ottosen  2002    282  1:31.53  3:02.24  4:40.57    5:59.07   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
16  Sofus Bolwig Balladone  2002    281  1:27.45  2:54.79  4:43.49    5:59.27   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
17  Oliver L Nelander  2002    275  1:31.71  3:02.91  4:45.40    6:01.98   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
18  Daniel Gallacher  2002    266  1:29.77  2:59.57  4:42.80    6:05.93   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
19  Wilfred Hove Lasthein  2002    261  1:30.61  2:59.49  4:48.71    6:08.43   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
20  Gustav Fløche Fuglsang  2002    256  1:37.96  3:16.82  4:52.62    6:10.61   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
21