Resultater for UGP2-Ã…kersberga
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 2 | Utskriftsdatum | 07 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Åkersberga SS | Utskriftstid | 18:01 | |||
Arrangör | Åkersberga | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 mars 2015 |
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Simklubben Neptun | 29.66 | 1:04.40 | 1:43.65 | 2:14.59 | |||
2 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 29.71 | 1:05.27 | 1:47.95 | 2:22.02 | |||
3 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.49 | 1:12.52 | 1:59.45 | 2:36.17 | |||
4 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 31.12 | 1:10.78 | 2:03.94 | 2:37.50 | |||
5 | Olle Hennert | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.00 | 1:17.80 | 2:04.63 | 2:42.13 | |||
6 | Nikola Despotovic | 1998 | Södertörns Simsällskap | 32.87 | 1:21.23 | 2:09.22 | 2:49.96 | |||
7 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | IF Åland | 41.02 | 1:27.13 | 2:20.07 | 3:02.18 | |||
8 | Tim Höglund | 1998 | IF Åland | 40.37 | 1:27.44 | 2:26.63 | 3:09.93 | |||
9 | Ted Larsson | 1999 | Spårvägen Simförening | 40.25 | 1:28.86 | 2:25.98 | 3:09.94 | |||
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonatan Wächter | 2000 | Simklubben Neptun | 32.24 | 1:11.43 | 1:53.76 | 2:28.80 | |||
2 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 32.74 | 1:13.53 | 1:56.89 | 2:32.04 | |||
3 | Kacper Zalomski | 2000 | Simklubben Neptun | 33.68 | 1:13.92 | 2:00.49 | 2:37.15 | |||
4 | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.91 | 1:12.70 | 2:02.84 | 2:37.64 | |||
5 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.83 | 1:14.21 | 2:05.79 | 2:43.13 | |||
6 | Gustav Ljungholm | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 38.38 | 1:22.86 | 2:16.76 | 2:54.72 | |||
7 | Alexander Hurkmans | 2000 | Spårvägen Simförening | 42.34 | 1:29.56 | 2:28.40 | 3:10.42 | |||
- | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 29.45 | 1:05.42 | 1:46.89 | 2:19.01 | |||
2 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 30.68 | 1:08.99 | 1:54.89 | 2:30.64 | |||
3 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 33.58 | 1:15.54 | 2:01.83 | 2:38.57 | |||
4 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.76 | 1:15.20 | 2:02.24 | 2:38.98 | |||
5 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 37.30 | 1:20.11 | 2:09.67 | 2:46.28 | |||
6 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 39.07 | 1:23.93 | 2:15.70 | 2:53.20 | |||
7 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.46 | 1:22.81 | 2:17.11 | 2:54.60 | |||
8 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 40.24 | 1:23.48 | 2:16.36 | 2:55.75 | |||
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.03 | 1:16.51 | 2:02.93 | 2:37.54 | |||
2 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.40 | 1:15.05 | 2:03.05 | 2:39.29 | |||
3 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.04 | 1:20.51 | 2:08.21 | 2:46.21 | |||
4 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.03 | 1:17.69 | 2:08.89 | 2:47.69 | |||
5 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.77 | 1:21.29 | 2:12.94 | 2:49.39 | |||
5 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.72 | 1:23.58 | 2:11.24 | 2:49.39 | |||
7 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.06 | 1:18.73 | 2:10.81 | 2:50.04 | |||
8 | Photsawa Phootepkhum | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.02 | 1:17.37 | 2:10.96 | 2:50.08 | |||
9 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.12 | 1:23.09 | 2:17.15 | 2:56.75 | |||
10 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 38.42 | 1:25.28 | 2:18.39 | 2:57.90 | |||
10 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 39.50 | 1:25.03 | 2:20.09 | 2:57.90 | |||
12 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.90 | 1:25.06 | 2:19.46 | 2:57.97 | |||
13 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.08 | 1:26.95 | 2:20.68 | 2:58.22 | |||
14 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 41.38 | 1:29.18 | 2:22.13 | 3:04.05 | |||
15 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 43.63 | 1:32.76 | 2:26.85 | 3:09.13 | |||
16 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 42.61 | 1:31.92 | 2:29.06 | 3:10.72 | |||
17 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.64 | 1:32.53 | 2:29.10 | 3:11.67 | |||
18 | Antonio Cinotti | 2002 | Simklubben Neptun | 43.23 | 1:28.85 | 2:29.49 | 3:13.78 | |||
19 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.13 | 1:32.21 | 2:30.75 | 3:16.39 | |||
20 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.94 | 1:34.51 | 2:33.84 | 3:16.80 | |||
21 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 47.14 | 1:39.52 | 2:37.46 | 3:24.25 | |||
22 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 52.73 | 1:43.57 | 2:40.33 | 3:26.46 | |||
23 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.90 | 1:44.73 | 2:39.71 | 3:26.99 | |||
24 | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 52.83 | 1:45.83 | 2:43.60 | 3:34.18 | |||
25 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 53.41 | 1:51.40 | 2:52.18 | 3:48.80 | |||
- | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Elias Brodin | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 07 mars 2015 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 18:01 |