2019-10-21   11:59:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP2-Åkersberga

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Åkersberga SS    Utskriftstid  09:23   
  Arrangör  Åkersberga         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Weidlitz  1997  Simklubben Neptun    26.02        54.43   
Karl Gustav Gérnyi  1999  Simklubben Neptun    26.76        54.95   
Edward Eliasson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    26.75        56.21   
Axel Bååthe  1997  Skuru Idrottsklubb    26.66        56.64   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    27.57        57.56   
Carl Käll Jönsson  1999  Simklubben Neptun    27.62        57.57   
Alex Kaufmann  1999  Spårvägen Simförening    28.17        58.60   
Christopher Johnsson  1998  Skuru Idrottsklubb    28.82        59.54   
Oliver Freiholtz  1997  Spårvägen Simförening    28.62        1:00.08   
10  Emil Wikell  1999  Södertörns Simsällskap    29.55        1:02.47   
11  Oscar Gullberg  1999  Åkersberga Simsällskap    30.52        1:02.78   
12  Pontus Thor  1999  Solna Sundbyberg SS 04    31.55        1:05.08   
13  Olle Hennert  1999  Solna Sundbyberg SS 04    31.47        1:05.29   
14  Lucas Hultman  1999  Skuru Idrottsklubb    33.17        1:07.10   
15  Tim Höglund  1998  IF Åland    31.78        1:10.58   
16  Frej-Oskar Wikström  1999  IF Åland    33.56        1:10.96   
17  Ted Larsson  1999  Spårvägen Simförening    33.65        1:13.90   
Erik Ottosson  1999  Spårvägen Simförening            DNS   
Oskar Hägglund  1999  Södertörns Simsällskap            DNS   
Nikola Despotovic  1998  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wiggo Frohde  2000  IFK Lidingö Simklubb    28.14        57.61   
Thomas Östervall  2000  Åkersberga Simsällskap    28.28        59.37   
Jonatan Wächter  2000  Simklubben Neptun    28.88        1:00.16   
Oskar Mikker  2000  Södertörns Simsällskap    29.64        1:01.21   
Oscar Johansson  2000  Simklubben Neptun    29.39        1:01.47   
Viktor Klingeryd Jalamo  2000  Spårvägen Simförening    30.94        1:03.49   
Kacper Zalomski  2000  Simklubben Neptun    30.71        1:03.66   
Daniel Thelenius  2000  Spårvägen Simförening    30.39        1:03.77   
Rikard Arnebjer  2000  Spårvägen Simförening    30.04        1:03.94   
10  Oliver Soneborg  2000  Skuru Idrottsklubb    31.02        1:07.08   
11  Gustav Ljungholm  2000  Åkersberga Simsällskap    31.82        1:07.85   
12  Viktor Bernås Östrand  2000  Södertörns Simsällskap    32.82        1:08.01   
13  Alexander Hurkmans  2000  Spårvägen Simförening    33.20        1:09.32   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klaudius Schreck  2001  Simklubben Neptun    27.08        56.71   
Jonas Malmring  2001  Spårvägen Simförening    27.93        59.16   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04    31.09        1:04.12   
Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    32.24        1:06.49   
Gustav Gaunitz  2001  Spårvägen Simförening    32.01        1:06.90   
Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun    33.09        1:07.89   
Martin Hallbäck  2001  Spårvägen Simförening    33.66        1:10.88   
Rasmus Björnsson  2001  Åkersberga Simsällskap    35.28        1:13.51   
Oliver Beiming  2001  Åkersberga Simsällskap    35.09        1:14.97   
10  John Sjölund  2001  Skuru Idrottsklubb    36.53        1:17.29   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felix Andersson  2002  Simklubben Neptun    29.61        1:02.92   
Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening    30.79        1:04.12   
Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb    30.89        1:05.96   
Axel Flykt-Rosén  2002  Skuru Idrottsklubb    31.06        1:06.16   
Herman Nilsson  2002  Spårvägen Simförening    31.72        1:07.59   
Gustav Henrikssen  2002  Spårvägen Simförening    32.33        1:08.14   
Arvid Styrman  2002  Spårvägen Simförening    32.63        1:08.23   
Timothy Westmoreland  2002  Åkersberga Simsällskap    33.07        1:08.91   
Lukas Åkerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    32.70        1:08.96   
10  Photsawa Phootepkhum  2002  Södertörns Simsällskap    33.50        1:09.54   
11  Gordon Ölund  2002  Spårvägen Simförening    33.04        1:09.92   
12  Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun    32.84        1:10.43   
13  Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb    33.83        1:10.63   
14  Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    33.86        1:10.68   
15  Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    34.10        1:11.96   
16  Ludvig Jansson  2002  Spårvägen Simförening    34.10        1:11.99   
17  Simon Imhäuser  2002  Åkersberga Simsällskap    35.92        1:12.22   
18  Gustav Jonsson  2002  Simklubben Ägir    31.72        1:12.27   
19  Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap    35.27        1:12.40   
20  Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04    33.85        1:16.66   
21  Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    36.21        1:17.22   
22  Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening    36.26        1:17.34   
23  Erik Johansson  2002  Simklubben Neptun    37.37        1:18.83   
24  Antonio Cinotti  2002  Simklubben Neptun    35.39        1:19.29   
25  Linus Öberg  2003  Spårvägen Simförening    36.88        1:19.93   
26  Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap    38.08        1:20.33   
27  Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägen Simförening    39.53        1:22.96   
28  Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    39.97        1:24.79   
29  Hannes Fahlin  2002  Spårvägen Simförening    40.84        1:27.43   
30  Viktor Malmring  2003  Spårvägen Simförening    42.13        1:28.80   
31  Jonathan Pålsson  2002  Spårvägen Simförening    42.69        1:30.68   
32  Oskar Käll  2002  Spårvägen Simförening    42.59        1:31.36   
33  Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    42.27        1:37.26   
34  Elias Brodin  2003  Spårvägen Simförening    48.46        1:41.06   
Wilhelm Olivecrona  2002  IFK Lidingö Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  09:23 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Åkersberga SS    Utskriftstid  10:12   
  Arrangör  Åkersberga         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Nina Bring  1999  Spårvägen Simförening    1:09.93  2:22.97  3:37.34  4:51.60  9:48.80   
          6:06.53  7:21.47  8:37.29       
Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    1:10.88  2:25.90  3:41.87  4:58.80  10:09.40   
          6:15.92  7:34.05  8:53.12       
Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägen Simförening    1:17.62  2:43.40  4:09.48  5:37.47  11:22.07   
          7:05.09  8:32.64  10:00.67       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Rebecka Ehn  2000  Simklubben Neptun    1:09.29  2:21.70  3:34.97  4:49.01  9:48.61   
          6:03.91  7:18.87  8:34.51       
Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb    1:11.18  2:27.20  3:45.52  5:06.26  10:13.89   
          6:21.83  7:39.77  8:58.25       
Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb    1:13.80  2:33.14  3:53.50  5:13.80  10:27.66   
          6:33.75  7:52.88  9:11.64       
Fanny Odin  2000  Spårvägen Simförening    1:12.38  2:31.53  3:52.17  5:12.14  10:31.01   
          6:32.29  7:52.68  9:12.97       
Julia Augustsson  2000  Spårvägen Simförening    1:12.42  2:31.65  3:53.06  5:13.80  10:33.98   
          6:34.52  7:55.51  9:15.57       
Astrid Blomberg  2000  Solna Sundbyberg SS 04    1:17.81  2:37.95  3:57.86  5:17.25  10:35.07   
          6:36.57  7:57.41  9:17.08       
Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb    1:13.01  2:32.13  3:53.09  5:15.08  10:40.30   
          6:37.05  7:59.50  9:21.45       
Elin Öberg  2000  Spårvägen Simförening    1:16.20  2:38.05  4:00.39  5:23.51  10:59.60   
          6:48.36  8:13.22  9:36.34       
Tuva Lennér  2000  Simklubben Neptun    1:16.74  2:38.20  4:00.24  5:21.60  10:59.92   
          6:44.37  8:08.76  9:33.70       
10  Alice Albinzon  2000  Simklubben Neptun    1:13.89  2:35.48  4:01.33  5:27.11  11:06.65   
          6:51.85  8:18.02  9:43.46       
11  Astrid Onno  2000  Spårvägen Simförening    1:14.16  2:37.35  4:02.21  5:27.47  11:08.94   
          6:52.73  8:17.66  9:44.77       
12  Linda Svensson  2000  Spårvägen Simförening    1:21.04  2:49.69  4:18.38  5:47.89  11:42.12   
          7:17.90  8:47.57  10:16.48       
13  Maike Kuhlins  2000  Spårvägen Simförening    1:18.73  2:46.97  4:17.93  5:49.32  11:53.87   
          7:21.90  8:53.73  10:25.60       
14  Frida Berndtson  2000  Solna Sundbyberg SS 04    1:22.74  2:53.71  4:27.32  6:02.79  12:27.20   
          7:39.60  9:17.54  10:55.06       
Ella Ericson  2000  Simklubben Neptun            DNS   
                     
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    1:07.62  2:18.64  3:30.87  4:43.36  9:33.46   
          5:55.68  7:08.65  8:21.40       
Tess Engvall  2001  Simklubben Neptun    1:09.70  2:23.89  3:38.28  4:52.96  9:56.28   
          6:07.96  7:23.55  8:40.73       
Eva Sigurdsson  2001  Ösmo Simsällskap    1:13.10  2:32.86  3:53.14  5:13.51  10:29.81   
          6:33.95  7:53.91  9:12.57       
Viktoria Sande  2001  Södertörns Simsällskap    1:13.72  2:33.74  3:54.60  5:14.71  10:30.78   
          6:34.62  7:53.67  9:12.89       
Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    1:16.14  2:36.75  3:56.06  5:14.96  10:31.87   
          6:34.81  7:54.22  9:14.34       
Hannah Zaalouk  2001  Solna Sundbyberg SS 04    1:18.22  2:42.26  4:06.77  5:30.36  10:51.66   
          6:52.65  8:14.06  9:34.90       
Isabelle Nordlinder  2001  Simklubben Neptun    1:17.33  2:40.47  4:03.97  5:27.77  10:59.39   
          6:50.30  8:13.10  9:36.55       
Zafira Engström Vaamonde  2001  Spårvägen Simförening    1:18.03  2:44.34  4:11.21  5:38.58  11:28.24   
          7:06.49  8:34.90  10:03.37       
Clara Sundqvist  2001  Spårvägen Simförening    1:18.17  2:43.91  4:11.70  5:40.32  11:28.45   
          7:08.90  8:36.96  10:04.11       
10  Kristin Jansson  2001  Spårvägen Simförening    1:17.39  2:43.09  4:10.68  5:39.02  11:31.53   
          7:07.39  8:36.74  10:04.92       
11  Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    1:18.32  2:44.09  4:12.62  5:42.68  11:42.03   
          7:12.33  8:43.58  10:14.83       
12  Hjördis Köhler  2001  Simklubben Neptun    1:17.18  2:44.31  4:13.15  5:44.65  11:47.97   
          7:16.56  8:48.49  10:19.86       
13  Noémi Andras  2001  Spårvägen Simförening    1:21.11  2:51.37  4:25.54  5:58.64  12:20.35   
          7:32.53  9:07.14  10:43.96       
Linnea Lindqvist  2001  Spårvägen Simförening            DNF   
                     
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Olivia Weuro  2002  IF Åland    1:12.20  2:31.63  3:51.04  5:10.72  10:24.49   
          6:30.39  7:49.97  9:08.14       
Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb    1:12.32  2:31.46  3:50.72  5:10.88  10:26.57   
          6:30.42  7:50.15  9:09.84       
Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    1:13.21  2:33.09  3:54.64  5:17.06  10:50.13   
          6:40.79  8:03.96  9:27.31       
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    1:13.41  2:34.80  3:56.94  5:18.62  10:53.11   
          6:42.87  8:07.34  9:31.77       
Stella Donning  2002  IF Åland    1:16.73  2:41.73  4:07.50  5:33.05  11:08.53   
          6:58.24  8:22.24  9:46.60       
Ines Lo Lindroos  2003  Simklubben Neptun    1:16.76  2:41.25  4:07.01  5:33.26  11:12.04   
          6:58.93  8:26.06  9:52.60       
Alwa Widmark  2002  Södertörns Simsällskap    1:17.58  2:41.69  4:08.07  5:34.79  11:13.37   
          7:01.15  8:27.59  9:53.36       
Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    1:19.32  2:46.69  4:15.29  5:44.58  11:31.14   
          7:12.65  8:40.74  10:07.79       
Maja Karlsson Karlström  2002  Spårvägen Simförening    1:19.28  2:48.34  4:18.30  5:47.43  11:45.48   
          7:17.98  8:46.70  10:16.62       
10  Sofia Holmberg  2002  Spårvägen Simförening    1:19.94  2:49.75  4:19.67  5:50.08  11:48.60   
          7:21.14  8:51.91  10:21.85       
11  Mikaela Hedström  2003  Spårvägen Simförening    1:23.55  2:54.88  4:26.43  5:58.25  11:53.65   
          7:29.30  8:59.65  10:28.94       
12  Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening    1:21.73  2:53.58  4:26.64  5:58.32  11:54.67   
          7:30.99  9:02.90  10:31.61       
13  Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening    1:24.44  2:55.86  4:28.55  6:01.04  12:03.48   
          7:33.90  9:05.73  10:37.26       
14  Ioana Danes  2002  Spårvägen Simförening    1:25.87  2:58.33  4:30.37  6:03.28  12:06.22   
          7:35.53  9:07.10  10:38.76       
15  Elvira Schei  2003  Spårvägen Simförening    1:24.85  2:59.13  4:33.82  6:09.78  12:22.03   
          7:44.79  9:20.02  10:52.68       
16  Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    1:26.05  3:03.15  4:41.82  6:18.71  12:30.97   
          7:54.43  9:29.80  11:03.42       
17  Beata Kårén  2003  Spårvägen Simförening    1:26.08  3:02.26  4:40.25  6:17.86  12:31.20   
          7:54.68  9:29.67  11:03.03       
18  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb    1:23.25  2:57.90  4:35.84  6:13.79  12:37.16   
          7:52.58  9:29.24  11:08.77       
19  Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening    1:25.06  3:01.56  4:40.26  6:21.20  12:47.61   
          8:00.20  9:37.38  11:13.71       
20  Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    1:29.87  3:05.73  4:43.55  6:21.05  12:48.88   
          7:59.43  9:38.28  11:17.97       
21  Julia Lundgren  2002  IFK Lidingö Simklubb    1:31.27  3:10.87  4:51.24  6:33.12  13:16.20   
          8:15.32  9:58.59  11:42.41       
22  Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb    1:30.82  3:12.94  4:54.04  6:36.17  13:16.86   
          8:19.10  10:01.91  11:44.01       
23  Felicia Heinz  2004  Skuru Idrottsklubb    1:33.30  3:14.87  4:59.08  6:43.70  13:27.39   
          8:27.02  10:09.82  11:49.30       
24  Tove Hägerdal  2002  Spårvägen Simförening    1:28.74  3:10.33  4:53.42  6:38.62  13:29.71   
          8:23.10  10:06.91  11:50.12       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  10:12 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Åkersberga SS    Utskriftstid  11:54   
  Arrangör  Åkersberga         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Lulek  1998  Simklubben Neptun    29.58  1:04.47  1:39.98    2:14.45   
Karl Gustav Gérnyi  1999  Simklubben Neptun    30.36  1:05.80  1:40.79    2:15.98   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    29.75  1:07.76  1:50.54    2:35.81   
Emil Wikell  1999  Södertörns Simsällskap    32.63  1:14.06  1:58.99    2:43.35   
Frederick Holmer Fann  1998  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Klingeryd Jalamo  2000  Spårvägen Simförening    32.29  1:11.52  1:52.85    2:32.66   
Viktor Bernås Östrand  2000  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Klaudius Schreck  2001  Simklubben Neptun    30.52  1:06.94  1:46.39    2:26.37   
Jonas Malmring  2001  Spårvägen Simförening    32.54  1:11.51  1:52.69    2:32.32   
Gustav Gaunitz  2001  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening    34.77  1:17.58  2:02.48    2:47.51   
Herman Nilsson  2002  Spårvägen Simförening    36.60  1:22.03  2:12.61    3:02.78   
Axel Flykt-Rosén  2002  Skuru Idrottsklubb    40.42  1:28.19  2:16.65    3:04.53   
Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb    39.58  1:26.91  2:16.75    3:06.97   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    44.20  1:38.90  2:36.16    3:31.89   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  11:54 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Åkersberga SS    Utskriftstid  12:21   
  Arrangör  Åkersberga         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun    31.33        1:06.30   
Matilda Flood  1999  Spårvägen Simförening    31.86        1:09.70   
Jenny Ek  1999  IF Åland    32.31        1:10.63   
Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    32.78        1:11.16   
Tiffani Segerbrand  1999  Solna Sundbyberg SS 04    33.72        1:12.89   
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    34.01        1:13.17   
Julia Nilsson  1999  Spårvägen Simförening    33.97        1:13.77   
Sophia Norén  1998  Solna Sundbyberg SS 04    34.04        1:14.28   
Caroline Adlerborn  1998  Spårvägen Simförening    33.90        1:14.78   
10  Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    34.73        1:14.89   
11  Fanny Ek  1999  IF Åland    35.00        1:16.36   
12  Lena Westerlund  1998  Södertörns Simsällskap    34.47        1:16.53   
13  Hanna Marohn  1998  Åkersberga Simsällskap    35.12        1:18.50   
14  Wilma Hagmansson  1999  Spårvägen Simförening    35.69        1:20.01   
15  Jessica Hagström  1999  Södertörns Simsällskap    36.97        1:23.19   
16  Emma Wallin  1999  Åkersberga Simsällskap    38.03        1:25.92   
17  Emelie Högström  1999  Åkersberga Simsällskap    40.24        1:28.37   
18  Rebecca Elgh  1999  Spårvägen Simförening    43.47        1:33.60   
Hanna Hargsten  1999  Solna Sundbyberg SS 04            DNF   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Andersson  2000  Simklubben Neptun    32.59        1:09.86   
Rebecka Ehn  2000  Simklubben Neptun    33.65        1:11.14   
Astrid Onno  2000  Spårvägen Simförening    33.81        1:14.09   
Tilda Rekola-Weckström  2000  Åkersberga Simsällskap    33.63        1:14.79   
Tuva Lennér  2000  Simklubben Neptun    36.09        1:17.74   
Julia Augustsson  2000  Spårvägen Simförening    36.00        1:18.32   
Fanny Odin  2000  Spårvägen Simförening    35.71        1:19.72   
Ayten Abdelkareem  2000  Södertörns Simsällskap    36.85        1:20.02   
Alice Albinzon  2000  Simklubben Neptun    37.26        1:22.24   
10  Henrietta Mossop  2000  Skuru Idrottsklubb    37.95        1:25.08   
11  Linda Svensson  2000  Spårvägen Simförening    38.82        1:25.83   
12  Elin Öberg  2000  Spårvägen Simförening    38.78        1:30.97   
13  Maike Kuhlins  2000  Spårvägen Simförening    40.48        1:32.35   
Ella Ericson  2000  Simklubben Neptun            DNS   
Clara Nykvist  2000  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mathilda Eriksson  2001  Solna Sundbyberg SS 04    30.96        1:07.71   
Tess Engvall  2001  Simklubben Neptun    31.97        1:09.27   
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    33.03        1:09.35   
Elsa Kjellin  2001  Solna Sundbyberg SS 04    34.02        1:14.34   
Tina Shahmalekpour  2001  Södertörns Simsällskap    34.79        1:17.22   
Zafira Engström Vaamonde  2001  Spårvägen Simförening    35.59        1:20.37   
Eva Sigurdsson  2001  Ösmo Simsällskap    36.81        1:21.53   
Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04    37.52        1:21.80   
Noémi Andras  2001  Spårvägen Simförening    38.57        1:22.00   
10  Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    38.42        1:22.55   
11  Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    39.20        1:22.60   
12  Kristin Jansson  2001  Spårvägen Simförening    39.34        1:26.76   
13  Isabelle Nordlinder  2001  Simklubben Neptun    38.50        1:27.02   
14  Hjördis Köhler  2001  Simklubben Neptun    40.41        1:29.46   
15  Clara Sundqvist  2001  Spårvägen Simförening    40.81        1:30.60   
16  Alicia Kjerrman  2001  Spårvägen Simförening    39.66        1:32.01   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    33.27        1:14.28   
Klara Possman  2003  Södertörns Simsällskap    36.41        1:19.95   
Ines Lo Lindroos  2003  Simklubben Neptun    36.67        1:20.13   
Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04    38.92        1:23.24   
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    38.45        1:23.95   
Mikaela Hedström  2003  Spårvägen Simförening    39.12        1:25.47   
Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    38.73        1:25.61   
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    36.18        1:26.42   
Embla Wihk  2002  Simklubben Neptun    40.43        1:27.69   
10  Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb    40.92        1:31.68   
11  Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening    41.67        1:33.34   
12  Michelle Aspberg  2002  Södertörns Simsällskap    41.94        1:34.28   
13  Andrea Mitrovic  2002  Solna Sundbyberg SS 04    42.68        1:34.90   
14  Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun    42.85        1:35.55   
15  Maja Karlsson Karlström  2002  Spårvägen Simförening    41.89        1:37.06   
16  Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening    46.12        1:38.98   
17  Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening    45.41        1:39.23   
18  Sofia Holmberg  2002  Spårvägen Simförening    45.15        1:40.56   
19  Ioana Danes  2002  Spårvägen Simförening    46.39        1:41.54   
20  Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    46.08        1:42.01   
21  Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun    46.18        1:42.91   
22  Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    47.52        1:43.13   
23  Beata Kårén  2003  Spårvägen Simförening    48.41        1:54.22   
24  Tove Hägerdal  2002  Spårvägen Simförening    51.72        2:01.43   
Elvira Schei  2003  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  12:21 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Åkersberga SS    Utskriftstid  15:55   
  Arrangör  Åkersberga         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun    35.29  1:14.41  1:53.27    2:31.22   
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    37.23  1:17.91  1:58.61    2:36.86   
Fanny Ek  1999  IF Åland    37.33  1:17.62  1:58.68    2:38.85   
Matilda Flood  1999  Spårvägen Simförening    38.34  1:18.93  2:01.04    2:41.22   
Ebba Langemar  1999  Åkersberga Simsällskap    37.40  1:18.99  2:01.24    2:41.61   
Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    37.78  1:19.02  2:01.24    2:42.37   
Nina Bring  1999  Spårvägen Simförening    37.82  1:18.81  2:01.31    2:43.94   
Anna Reinholdz  1999  Södertörns Simsällskap    38.12  1:20.39  2:03.64    2:48.53   
Wilma Hagmansson  1999  Spårvägen Simförening    40.45  1:23.41  2:06.51    2:49.72   
10  Emma Wallin  1999  Åkersberga Simsällskap    39.58  1:22.64  2:06.74    2:49.77   
11  Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägen Simförening    42.08  1:28.09  2:13.53    2:56.81   
12  Rebecca Elgh  1999  Spårvägen Simförening    46.30  1:36.84  2:28.53    3:18.97   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb    35.66  1:14.22  1:53.20    2:31.56   
Tilda Rekola-Weckström  2000  Åkersberga Simsällskap    35.40  1:14.19  1:53.74    2:33.05   
Sara Andersson  2000  Simklubben Neptun    37.21  1:16.51  1:56.10    2:36.88   
Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb    37.24  1:16.91  1:57.96    2:38.78   
Ayten Abdelkareem  2000  Södertörns Simsällskap    38.30  1:22.25  2:05.93    2:47.75   
Fanny Odin  2000  Spårvägen Simförening    38.35  1:21.53  2:05.38    2:48.13   
Elin Öberg  2000  Spårvägen Simförening    39.94  1:22.57  2:06.51    2:49.35   
Tuva Lennér  2000  Simklubben Neptun    40.66  1:25.08  2:09.80    2:52.37   
Ylwali Häggblad  2000  Åkersberga Simsällskap    40.32  1:25.31  2:13.40    3:00.76   
10  Maike Kuhlins  2000  Spårvägen Simförening    42.19  1:29.29  2:16.01    3:01.33   
Louise Törnblom  2000  Spårvägen Simförening            DNS   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    37.65  1:15.77  1:53.44    2:30.59   
Tess Engvall  2001  Simklubben Neptun    37.76  1:18.03  1:58.20    2:37.54   
Hannah Zaalouk  2001  Solna Sundbyberg SS 04    38.26  1:19.68  2:02.43    2:43.40   
Linnea Lindqvist  2001  Spårvägen Simförening    36.55  1:16.16  2:00.15    2:43.52   
Viktoria Sande  2001  Södertörns Simsällskap    38.57  1:19.49  2:02.03    2:43.79   
Isabelle Nordlinder  2001  Simklubben Neptun    38.65  1:20.68  2:03.68    2:45.70   
Clara Sundqvist  2001  Spårvägen Simförening    40.77  1:24.74  2:09.00    2:52.56   
Hjördis Köhler  2001  Simklubben Neptun    40.82  1:24.88  2:10.59    2:55.95   
Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    42.75  1:27.13  2:12.16    2:56.12   
10  Kristin Jansson  2001  Spårvägen Simförening    40.78  1:26.81  2:13.99    2:59.16   
11  Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    42.13  1:28.94  2:16.95    3:02.86   
12  Noémi Andras  2001  Spårvägen Simförening    43.29  1:29.53  2:16.99    3:04.39   
13  Fanny Lindgren  2001  Simklubben Neptun    44.50  1:32.15  2:21.45    3:09.67   
14  Alicia Kjerrman  2001  Spårvägen Simförening    46.18  1:36.01  2:27.92    3:17.30   
15  Lova Ergon  2001  Spårvägen Simförening    47.08  1:39.99  2:36.56    3:30.02   
16  Sofia Ekström  2001  Spårvägen Simförening    48.56  1:44.47  2:42.63    3:36.53   
Zafira Engström Vaamonde  2001  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    36.31  1:14.83  1:54.42    2:33.09   
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    37.74  1:18.30  2:00.49    2:39.99   
Olivia Weuro  2002  IF Åland    38.83  1:21.53  2:04.80    2:45.62   
Lovisa Malm  2002  Spårvägen Simförening    39.02  1:21.61  2:06.71    2:50.40   
Mikaela Hedström  2003  Spårvägen Simförening    40.44  1:25.50  2:11.15    2:52.65   
Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun    41.59  1:27.44  2:13.99    2:58.37   
Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap    40.74  1:26.07  2:13.98    2:59.15   
Stella Donning  2002  IF Åland    41.75  1:26.29  2:13.25    2:59.92   
Ines Lo Lindroos  2003  Simklubben Neptun    42.80  1:29.15  2:17.01    3:00.02   
10  Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    40.65  1:27.00  2:14.67    3:00.78   
11  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb    42.33  1:28.76  2:17.41    3:01.74   
12  Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening    41.85  1:28.68  2:17.03    3:03.60   
13  Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04    43.58  1:31.10  2:21.51    3:06.05   
14  Jessica Edlundh  2002  Solna Sundbyberg SS 04    44.21  1:31.95  2:20.60    3:06.94   
15  Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun    44.15  1:31.76  2:20.88    3:07.11   
16  Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening    44.52  1:31.85  2:20.08    3:07.86   
17  Anna Tiselius  2002  Simklubben Neptun    45.52  1:34.46  2:23.31    3:08.61   
18  Belize Engström  2004  Spårvägen Simförening    41.68  1:30.23  2:21.72    3:08.90   
19  Ioana Danes  2002  Spårvägen Simförening    45.60  1:34.38  2:22.78    3:09.17   
20  Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    44.68  1:34.14  2:24.12    3:09.60   
21  Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun    44.95  1:34.10  2:24.55    3:10.42   
22  Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening    46.38  1:34.71  2:24.41    3:12.33   
23  Esther Martinsson  2002  Simklubben Neptun    45.42  1:34.79  2:24.93    3:13.63   
24  Sofia Holmberg  2002  Spårvägen Simförening    46.41  1:36.93  2:28.45    3:17.23   
25  Felicia Heinz  2004  Skuru Idrottsklubb    48.77  1:40.02  2:31.31    3:20.74   
26  Sara Torstensson  2004  Spårvägen Simförening    49.82  1:43.14  2:34.35    3:21.11   
27  Alexandra Eriksson  2002  Spårvägen Simförening    46.91  1:38.26  2:31.31    3:22.21   
28  Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening    47.20  1:39.57  2:33.07    3:22.96   
29  Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening    46.93  1:39.22  2:33.77    3:25.06   
30  Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb    48.84  1:42.43  2:36.59    3:26.15   
31  Meja Morota  2003  Spårvägen Simförening    46.76  1:40.74  2:36.47    3:26.87   
32  Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    48.65  1:41.71  2:36.04    3:26.98   
33  Tove Hägerdal  2002  Spårvägen Simförening    49.75  1:41.10  2:34.63    3:27.67   
34  Linda Lövqvist  2003  Spårvägen Simförening    47.03  1:41.26  2:37.83    3:29.85   
35  Sinna Asmerom  2003  Spårvägen Simförening    49.15  1:45.32  2:39.20    3:32.97   
36  Tora Söderhäll  2003  Spårvägen Simförening    53.11  1:49.15  2:47.59    3:43.85   
37  Johanna Granhällen  2002  Spårvägen Simförening    54.01  1:52.91  2:52.44    3:50.69   
38  Felicia Eriksson  2004  Spårvägen Simförening    54.67  1:55.22  2:57.84    3:57.67   
Maja Bergström  2002  Spårvägen Simförening            DNS   
Wilma Qvist  2004  Spårvägen Simförening            DNS   
Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun            DSQ   
Beata Kårén  2003  Spårvägen Simförening            DSQ   
Elvira Schei  2003  Spårvägen Simförening            DSQ   
Elvira Weid  2003  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  15:55 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Åkersberga SS    Utskriftstid  16:18   
  Arrangör  Åkersberga         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karl Gustav Gérnyi  1999  Simklubben Neptun    30.08        1:01.80   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    30.77        1:03.06   
Axel Bååthe  1997  Skuru Idrottsklubb    31.05        1:05.03   
Christopher Johnsson  1998  Skuru Idrottsklubb    32.05        1:06.43   
Alex Kaufmann  1999  Spårvägen Simförening    33.15        1:09.08   
Emil Wikell  1999  Södertörns Simsällskap    34.14        1:11.49   
Olle Hennert  1999  Solna Sundbyberg SS 04    35.83        1:12.70   
Oliver Freiholtz  1997  Spårvägen Simförening    34.37        1:13.47   
Oscar Gullberg  1999  Åkersberga Simsällskap    35.85        1:14.67   
10  Oskar Hägglund  1999  Södertörns Simsällskap    36.69        1:16.74   
11  Tim Höglund  1998  IF Åland    37.76        1:21.92   
12  Frej-Oskar Wikström  1999  IF Åland    39.89        1:22.43   
13  Ted Larsson  1999  Spårvägen Simförening    41.56        1:28.13   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wiggo Frohde  2000  IFK Lidingö Simklubb    33.37        1:09.26   
Jonatan Wächter  2000  Simklubben Neptun    35.07        1:11.33   
Kacper Zalomski  2000  Simklubben Neptun    34.79        1:11.85   
Thomas Östervall  2000  Åkersberga Simsällskap    34.89        1:12.24   
Oscar Johansson  2000  Simklubben Neptun    35.26        1:12.40   
Daniel Thelenius  2000  Spårvägen Simförening    36.20        1:14.92   
Viktor Klingeryd Jalamo  2000  Spårvägen Simförening    36.30        1:15.12   
Gustav Ljungholm  2000  Åkersberga Simsällskap    37.42        1:18.08   
Rikard Arnebjer  2000  Spårvägen Simförening    37.04        1:18.98   
10  Oliver Soneborg  2000  Skuru Idrottsklubb    38.53        1:23.38   
11  Adam Söderqvist  2000  Åkersberga Simsällskap    39.16        1:24.29   
12  Alexander Hurkmans  2000  Spårvägen Simförening    40.81        1:25.84   
Viktor Bernås Östrand  2000  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klaudius Schreck  2001  Simklubben Neptun    30.53        1:03.72   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04    33.63        1:09.07   
Jonas Malmring  2001  Spårvägen Simförening    35.01        1:12.16   
Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04    36.24        1:15.26   
Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun    38.15        1:17.97   
Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    38.72        1:19.72   
Gustav Gaunitz  2001  Spårvägen Simförening    39.06        1:21.36   
Martin Hallbäck  2001  Spårvägen Simförening    39.14        1:21.64   
Oliver Beiming  2001  Åkersberga Simsällskap    41.42        1:25.15   
10  Rasmus Björnsson  2001  Åkersberga Simsällskap    43.62        1:29.98   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    34.67        1:11.50   
Gustav Henrikssen  2002  Spårvägen Simförening    35.17        1:12.89   
Photsawa Phootepkhum  2002  Södertörns Simsällskap    36.46        1:13.41   
Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb    35.54        1:14.33   
Felix Andersson  2002  Simklubben Neptun    37.28        1:15.45   
Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening    37.48        1:16.73   
Gordon Ölund  2002  Spårvägen Simförening    38.94        1:19.14   
Arvid Styrman  2002  Spårvägen Simförening    39.10        1:20.90   
Axel Flykt-Rosén  2002  Skuru Idrottsklubb    37.54        1:20.99   
10  Ludvig Jansson  2002  Spårvägen Simförening    39.70        1:21.33   
11  Lukas Åkerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    40.01        1:21.55   
12  Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04    40.01        1:23.27   
13  Timothy Westmoreland  2002  Åkersberga Simsällskap    40.49        1:23.53   
14  Antonio Cinotti  2002  Simklubben Neptun    40.13        1:23.92   
15  Gustav Jonsson  2002  Simklubben Ägir    42.05        1:24.05   
16  Simon Imhäuser  2002  Åkersberga Simsällskap    40.79        1:24.37   
17  Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap    41.72        1:25.38   
18  Herman Nilsson  2002  Spårvägen Simförening    40.65        1:25.48   
19  Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun    42.19        1:28.20   
20  Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    44.98        1:29.91   
21  Linus Öberg  2003  Spårvägen Simförening    44.38        1:31.58   
22  Alexander Lehtonen Hebert  2002  Spårvägen Simförening    44.99        1:32.21   
23  Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap    44.96        1:33.00   
24  Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening    46.05        1:34.15   
25  Erik Johansson  2002  Simklubben Neptun    46.32        1:36.26   
26  Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    47.65        1:37.18   
27  Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägen Simförening    46.33        1:37.26   
28  Jonathan Pålsson  2002  Spårvägen Simförening    48.92        1:37.81   
29  Viktor Malmring  2003  Spårvägen Simförening    50.01        1:39.97   
30  Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    49.84        1:43.95   
31  Hannes Fahlin  2002  Spårvägen Simförening    51.94        1:45.33   
32  Elias Brodin  2003  Spårvägen Simförening    58.63        1:58.77   
Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  16:18 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Åkersberga SS    Utskriftstid  18:06   
  Arrangör  Åkersberga         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tiffani Segerbrand  1999  Solna Sundbyberg SS 04    31.64  1:05.55  1:39.51    2:12.60   
Nina Bring  1999  Spårvägen Simförening    31.74  1:05.87  1:40.15    2:14.83   
Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun    32.36  1:07.58  1:43.21    2:17.92   
Jenny Ek  1999  IF Åland    32.05  1:07.09  1:43.03    2:18.33   
Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    33.18  1:09.07  1:44.19    2:19.10   
Hanna Hargsten  1999  Solna Sundbyberg SS 04    32.85  1:08.67  1:45.28    2:20.84   
Malin Jansson  1999  Simklubben Neptun    32.73  1:09.07  1:46.74    2:23.23   
Sophia Norén  1998  Solna Sundbyberg SS 04    32.61  1:08.44  1:45.75    2:23.38   
Lena Westerlund  1998  Södertörns Simsällskap    32.81  1:09.14  1:46.61    2:23.82   
10  Matilda Flood  1999  Spårvägen Simförening    34.50  1:11.49  1:48.46    2:24.37   
11  Julia Nilsson  1999  Spårvägen Simförening    34.21  1:11.74  1:50.56    2:29.14   
12  Olivia Sundermeyer  1998  Skuru Idrottsklubb    34.99  1:13.55  1:53.53    2:31.42   
13  Wilma Ekwall  1999  Spårvägen Simförening    35.51  1:13.54  1:52.89    2:31.57   
14  Anna Reinholdz  1999  Södertörns Simsällskap    33.67  1:11.54  1:51.70    2:31.64   
15  Jessica Hagström  1999  Södertörns Simsällskap    35.52  1:14.52  1:53.76    2:32.17   
16  Wilma Hagmansson  1999  Spårvägen Simförening    34.57  1:13.10  1:52.94    2:32.53   
17  Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägen Simförening    34.11  1:13.06  1:53.54    2:32.96   
18  Emma Wallin  1999  Åkersberga Simsällskap    34.12  1:13.49  1:54.86    2:34.18   
19  Emelie Högström  1999  Åkersberga Simsällskap    35.32  1:14.58  1:55.23    2:34.94   
20  Saga Gustafsson  1999  Åkersberga Simsällskap    35.02  1:17.32  2:02.57    2:46.08   
21  Agnes Gabrielsson  1998  Simklubben Neptun    38.48  1:22.09  2:07.41    2:51.10   
22  Rebecca Elgh  1999  Spårvägen Simförening    40.39  1:25.19  2:12.01    2:57.89   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb    32.39  1:07.33  1:43.67    2:20.30   
Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb    33.29  1:09.17  1:45.82    2:21.16   
Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb    33.08  1:09.21  1:46.46    2:23.31   
Tuva Lennér  2000  Simklubben Neptun    33.49  1:10.39  1:47.78    2:24.01   
Ayten Abdelkareem  2000  Södertörns Simsällskap    34.23  1:11.99  1:48.61    2:24.57   
Julia Augustsson  2000  Spårvägen Simförening    33.94  1:11.30  1:48.88    2:26.28   
Alice Albinzon  2000  Simklubben Neptun    35.01  1:13.34  1:53.05    2:31.56   
Clara Nykvist  2000  Simklubben Neptun    35.60  1:15.49  1:56.03    2:36.00   
Elin Öberg  2000  Spårvägen Simförening    35.81  1:15.56  1:56.18    2:37.02   
10  Henrietta Mossop  2000  Skuru Idrottsklubb    36.55  1:18.12  2:00.34    2:39.45   
11  Maike Kuhlins  2000  Spårvägen Simförening    36.79  1:20.07  2:03.71    2:45.04   
12  Matilda Bergström  2000  Solna Sundbyberg SS 04    37.96  1:20.20  2:06.40    2:51.78   
13  Hedvig Heise  2000  Skuru Idrottsklubb    42.06  1:31.69  2:23.69    3:11.02   
Louise Törnblom  2000  Spårvägen Simförening            DNS   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    31.57  1:06.21  1:41.39    2:15.19   
Tess Engvall  2001  Simklubben Neptun    32.34  1:07.07  1:41.95    2:16.05   
Tina Shahmalekpour  2001  Södertörns Simsällskap    33.40  1:10.88  1:50.24    2:29.37   
Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    35.50  1:13.61  1:51.98    2:29.88   
Viktoria Sande  2001  Södertörns Simsällskap    34.82  1:13.03  1:52.10    2:30.92   
Isabelle Nordlinder  2001  Simklubben Neptun    35.28  1:13.71  1:52.48    2:31.20   
Elsa Kjellin  2001  Solna Sundbyberg SS 04    35.13  1:14.24  1:54.49    2:31.84   
Zafira Engström Vaamonde  2001  Spårvägen Simförening    34.78  1:13.69  1:53.13    2:31.94   
Linnea Lindqvist  2001  Spårvägen Simförening    35.46  1:14.29  1:55.85    2:36.37   
10  Kristin Jansson  2001  Spårvägen Simförening    35.26  1:15.76  1:58.34    2:39.13   
11  Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    36.87  1:18.69  2:01.47    2:42.06   
12  Noémi Andras  2001  Spårvägen Simförening    36.84  1:18.80  2:02.62    2:45.08   
13  Hjördis Köhler  2001  Simklubben Neptun    36.95  1:18.43  2:02.23    2:45.20   
14  Alicia Kjerrman  2001  Spårvägen Simförening    37.13  1:19.72  2:03.34    2:45.38   
15  Fanny Lindgren  2001  Simklubben Neptun    37.80  1:20.15  2:04.06    2:46.35   
16  Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap    41.10  1:29.18  2:18.51    3:07.73   
17  Lova Ergon  2001  Spårvägen Simförening    42.28  1:31.43  2:23.39    3:13.52   
Sofia Ekström  2001  Spårvägen Simförening            DNS   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    32.44  1:07.61  1:44.17    2:20.09   
Olivia Weuro  2002  IF Åland    33.35  1:09.74  1:46.34    2:21.52   
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    34.87  1:11.92  1:48.87    2:25.10   
Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    33.67  1:10.61  1:49.25    2:27.30   
Klara Possman  2003  Södertörns Simsällskap    34.84  1:13.32  1:52.81    2:30.05   
Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb    34.43  1:13.21  1:52.87    2:30.22   
Stella Donning  2002  IF Åland    35.05  1:13.02  1:52.50    2:30.72   
Alwa Widmark  2002  Södertörns Simsällskap    35.01  1:14.78  1:54.90    2:33.50   
Ines Lo Lindroos  2003  Simklubben Neptun    35.19  1:14.72  1:55.63    2:34.07   
10  Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun    34.92  1:14.45  1:56.02    2:35.77   
11  Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    36.11  1:16.54  1:58.43    2:39.46   
12  Anna Tiselius  2002  Simklubben Neptun    37.24  1:18.63  2:01.40    2:41.29   
13  Sofia Holmberg  2002  Spårvägen Simförening    37.09  1:18.36  2:00.15    2:41.84   
14  Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening    37.66  1:18.98  2:01.21    2:42.42   
15  Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap    36.73  1:18.18  2:01.54    2:42.52   
16  Mikaela Hedström  2003  Spårvägen Simförening    37.38  1:20.16  2:03.72    2:42.70   
17  Lovisa Malm  2002  Spårvägen Simförening    36.97  1:19.70  2:01.91    2:42.87   
18  Jessica Edlundh  2002  Solna Sundbyberg SS 04    37.88  1:21.25  2:05.48    2:46.11   
19  Maja Karlsson Karlström  2002  Spårvägen Simförening    36.55  1:19.42  2:03.54    2:46.35   
20  Michelle Aspberg  2002  Södertörns Simsällskap    38.41  1:23.50  2:09.26    2:46.90   
21  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb    37.22  1:20.72  2:05.51    2:47.27   
22  Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun    35.93  1:17.65  2:03.88    2:49.50   
23  Ioana Danes  2002  Spårvägen Simförening    39.04  1:22.65  2:07.21    2:49.80   
24  Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04    38.30  1:23.08  2:08.85    2:50.39   
25  Angelica Barkarö  2002  Åkersberga Simsällskap    35.70  1:19.77  2:06.24    2:50.46   
26  Elvira Schei  2003  Spårvägen Simförening    37.54  1:20.91  2:06.72    2:50.81   
27  Andrea Mitrovic  2002  Solna Sundbyberg SS 04    38.92  1:23.40  2:09.67    2:51.52   
28  Wilma Stendrake  2003  Åkersberga Simsällskap    39.68  1:24.97  2:11.72    2:53.97   
29  Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening    39.28  1:23.70  2:10.23    2:54.36   
30  Esther Martinsson  2002  Simklubben Neptun    39.43  1:24.37  2:09.81    2:54.65   
31  Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun    39.78  1:24.20  2:09.94    2:54.78   
32  Beata Kårén  2003  Spårvägen Simförening    39.60  1:24.28  2:10.47    2:56.10   
33  Julia Lundgren  2002  IFK Lidingö Simklubb    38.29  1:23.40  2:11.05    2:56.16   
34  Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    40.03  1:26.88  2:16.40    3:00.35   
35  Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun    42.88  1:30.16  2:16.42    3:00.47   
36  Sara Torstensson  2004  Spårvägen Simförening    41.08  1:29.41  2:18.29    3:00.65   
37  Alexandra Eriksson  2002  Spårvägen Simförening    40.50  1:27.25  2:15.34    3:01.01   
38  Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb    40.45  1:28.23  2:16.65    3:02.17   
39  Belize Engström  2004  Spårvägen Simförening    39.43  1:27.75  2:17.91    3:05.96   
40  Felicia Heinz  2004  Skuru Idrottsklubb    41.70  1:29.25  2:17.89    3:06.16   
41  Maja Bergström  2002  Spårvägen Simförening    42.36  1:30.99  2:20.15    3:07.90   
42  Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb    44.07  1:33.30  2:24.74    3:13.01   
43  Elvira Weid  2003  Spårvägen Simförening    42.67  1:31.67  2:23.85    3:13.75   
44  Tove Hägerdal  2002  Spårvägen Simförening    43.77  1:34.17  2:26.45    3:13.78   
45  Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening    41.68  1:33.31  2:26.50    3:17.25   
46  Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening    43.04  1:35.43  2:26.47    3:17.46   
47  Johanna Granhällen  2002  Spårvägen Simförening    46.76  1:40.12  2:32.80    3:21.84   
48  Sinna Asmerom  2003  Spårvägen Simförening    47.00  1:43.03  2:40.11    3:36.44   
49  Felicia Eriksson  2004  Spårvägen Simförening    50.18  1:49.87  2:50.10    3:48.67   
Wilma Qvist  2004  Spårvägen Simförening            DNS   
Meja Morota  2003  Spårvägen Simförening            DNF   
Linda Lövqvist  2003  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  18:06 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Åkersberga SS    Utskriftstid  18:01   
  Arrangör  Åkersberga         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Karl Gustav Gérnyi  1999  Simklubben Neptun    29.66  1:04.40  1:43.65    2:14.59   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    29.71  1:05.27  1:47.95    2:22.02   
Alex Kaufmann  1999  Spårvägen Simförening    31.49  1:12.52  1:59.45    2:36.17   
Emil Wikell  1999  Södertörns Simsällskap    31.12  1:10.78  2:03.94    2:37.50   
Olle Hennert  1999  Solna Sundbyberg SS 04    37.00  1:17.80  2:04.63    2:42.13   
Nikola Despotovic  1998  Södertörns Simsällskap    32.87  1:21.23  2:09.22    2:49.96   
Frej-Oskar Wikström  1999  IF Åland    41.02  1:27.13  2:20.07    3:02.18   
Tim Höglund  1998  IF Åland    40.37  1:27.44  2:26.63    3:09.93   
Ted Larsson  1999  Spårvägen Simförening    40.25  1:28.86  2:25.98    3:09.94   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonatan Wächter  2000  Simklubben Neptun    32.24  1:11.43  1:53.76    2:28.80   
Oscar Johansson  2000  Simklubben Neptun    32.74  1:13.53  1:56.89    2:32.04   
Kacper Zalomski  2000  Simklubben Neptun    33.68  1:13.92  2:00.49    2:37.15   
Viktor Klingeryd Jalamo  2000  Spårvägen Simförening    31.91  1:12.70  2:02.84    2:37.64   
Daniel Thelenius  2000  Spårvägen Simförening    33.83  1:14.21  2:05.79    2:43.13   
Gustav Ljungholm  2000  Åkersberga Simsällskap    38.38  1:22.86  2:16.76    2:54.72   
Alexander Hurkmans  2000  Spårvägen Simförening    42.34  1:29.56  2:28.40    3:10.42   
Rikard Arnebjer  2000  Spårvägen Simförening            DNS   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Klaudius Schreck  2001  Simklubben Neptun    29.45  1:05.42  1:46.89    2:19.01   
Jonas Malmring  2001  Spårvägen Simförening    30.68  1:08.99  1:54.89    2:30.64   
Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    33.58  1:15.54  2:01.83    2:38.57   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04    35.76  1:15.20  2:02.24    2:38.98   
Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun    37.30  1:20.11  2:09.67    2:46.28   
Gustav Gaunitz  2001  Spårvägen Simförening    39.07  1:23.93  2:15.70    2:53.20   
Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04    39.46  1:22.81  2:17.11    2:54.60   
Martin Hallbäck  2001  Spårvägen Simförening    40.24  1:23.48  2:16.36    2:55.75   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening    35.03  1:16.51  2:02.93    2:37.54   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    34.40  1:15.05  2:03.05    2:39.29   
Arvid Styrman  2002  Spårvägen Simförening    37.04  1:20.51  2:08.21    2:46.21   
Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb    37.03  1:17.69  2:08.89    2:47.69   
Gustav Henrikssen  2002  Spårvägen Simförening    37.77  1:21.29  2:12.94    2:49.39   
Lukas Åkerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    37.72  1:23.58  2:11.24    2:49.39   
Axel Flykt-Rosén  2002  Skuru Idrottsklubb    37.06  1:18.73  2:10.81    2:50.04   
Photsawa Phootepkhum  2002  Södertörns Simsällskap    37.02  1:17.37  2:10.96    2:50.08   
Gordon Ölund  2002  Spårvägen Simförening    40.12  1:23.09  2:17.15    2:56.75   
10  Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    38.42  1:25.28  2:18.39    2:57.90   
10  Timothy Westmoreland  2002  Åkersberga Simsällskap    39.50  1:25.03  2:20.09    2:57.90   
12  Ludvig Jansson  2002  Spårvägen Simförening    38.90  1:25.06  2:19.46    2:57.97   
13  Herman Nilsson  2002  Spårvägen Simförening    39.08  1:26.95  2:20.68    2:58.22   
14  Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap    41.38  1:29.18  2:22.13    3:04.05   
15  Simon Imhäuser  2002  Åkersberga Simsällskap    43.63  1:32.76  2:26.85    3:09.13   
16  Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    42.61  1:31.92  2:29.06    3:10.72   
17  Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04    42.64  1:32.53  2:29.10    3:11.67   
18  Antonio Cinotti  2002  Simklubben Neptun    43.23  1:28.85  2:29.49    3:13.78   
19  Linus Öberg  2003  Spårvägen Simförening    42.13  1:32.21  2:30.75    3:16.39   
20  Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening    43.94  1:34.51  2:33.84    3:16.80   
21  Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    47.14  1:39.52  2:37.46    3:24.25   
22  Alexander Lehtonen Hebert  2002  Spårvägen Simförening    52.73  1:43.57  2:40.33    3:26.46   
23  Viktor Malmring  2003  Spårvägen Simförening    48.90  1:44.73  2:39.71    3:26.99   
24  Jonathan Pålsson  2002  Spårvägen Simförening    52.83  1:45.83  2:43.60    3:34.18   
25  Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    53.41  1:51.40  2:52.18    3:48.80   
Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägen Simförening            DSQ   
Elias Brodin  2003  Spårvägen Simförening            DSQ   
Felix Andersson  2002  Simklubben Neptun            DSQ   
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  18:01 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Åkersberga SS    Utskriftstid  18:44   
  Arrangör  Åkersberga         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun    1:11.64  2:36.90  4:11.68    5:26.23   
Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    1:18.83  2:47.09  4:15.72    5:30.54   
Jenny Ek  1999  IF Åland    1:17.96  2:43.46  4:17.98    5:34.18   
Fanny Ek  1999  IF Åland    1:23.33  2:51.03  4:28.60    5:49.66   
Wilma Hagmansson  1999  Spårvägen Simförening            DNS   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sara Andersson  2000  Simklubben Neptun    1:14.81  2:39.95  4:17.31    5:34.84   
Julia Augustsson  2000  Spårvägen Simförening    1:22.63  2:51.70  4:23.89    5:42.38   
Ylwali Häggblad  2000  Åkersberga Simsällskap    1:29.56  3:07.67  5:07.95    6:36.59   
Tuva Lennér  2000  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    1:13.35  2:34.61  4:03.37    5:16.00   
Tess Engvall  2001  Simklubben Neptun    1:14.36  2:38.46  4:09.74    5:24.13   
Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    1:25.96  3:00.91  4:43.90    6:01.27   
Clara Sundqvist  2001  Spårvägen Simförening    1:30.75  3:03.11  4:41.44    6:01.85   
Isabelle Nordlinder  2001  Simklubben Neptun    1:38.05  3:08.70  4:52.47    6:08.93   
Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    1:27.14  3:03.88  4:55.96    6:15.11   
Hjördis Köhler  2001  Simklubben Neptun    1:36.67  3:14.72  5:14.51    6:40.82   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Olivia Weuro  2002  IF Åland    1:26.42  2:56.92  4:32.15    5:50.60   
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    1:28.78  2:54.79  4:32.79    5:52.64   
Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb    1:38.00  3:14.23  4:53.75    6:09.59   
Ines Lo Lindroos  2003  Simklubben Neptun    1:28.93  3:07.73  4:54.80    6:13.28   
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    1:30.26  3:00.86  4:57.21    6:16.43   
Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    1:31.57  3:10.99  4:57.95    6:21.78   
Mikaela Hedström  2003  Spårvägen Simförening    1:33.14  3:06.42  5:03.77    6:26.46   
Lovisa Malm  2002  Spårvägen Simförening    1:37.63  3:10.15  5:04.06    6:27.09   
Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening    1:36.86  3:19.18  5:11.89    6:39.79   
10  Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    1:51.16  3:38.09  5:36.13    7:09.94   
Maja Karlsson Karlström  2002  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  18:44 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Åkersberga SS    Utskriftstid  09:35   
  Arrangör  Åkersberga         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Nilsson  1999  Spårvägen Simförening    35.63        1:17.61   
Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    37.30        1:19.06   
Maria Östervall  1998  Åkersberga Simsällskap    37.66        1:19.60   
Jenny Ek  1999  IF Åland    39.51        1:23.47   
Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun    39.86        1:23.50   
Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    40.68        1:25.62   
Fanny Ek  1999  IF Åland    41.00        1:26.50   
Malin Jansson  1999  Simklubben Neptun    41.21        1:29.46   
Caroline Adlerborn  1998  Spårvägen Simförening    41.66        1:29.80   
10  Josefin Öster  1997  Södertörns Simsällskap    40.61        1:30.27   
11  Hanna Marohn  1998  Åkersberga Simsällskap    41.88        1:30.30   
12  Emelie Högström  1999  Åkersberga Simsällskap    44.44        1:34.28   
13  Saga Gustafsson  1999  Åkersberga Simsällskap    44.26        1:35.01   
14  Wilma Ekwall  1999  Spårvägen Simförening    46.49        1:37.91   
15  Emma Wallin  1999  Åkersberga Simsällskap    46.53        1:38.08   
Moa Nettleton  1999  Simklubben Neptun            DNS   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Augustsson  2000  Spårvägen Simförening    37.44        1:19.87   
Tuva Lennér  2000  Simklubben Neptun    38.80        1:24.22   
Frida Berndtson  2000  Solna Sundbyberg SS 04    39.81        1:25.18   
Henrietta Mossop  2000  Skuru Idrottsklubb    40.32        1:25.40   
Tilda Rekola-Weckström  2000  Åkersberga Simsällskap    40.02        1:25.86   
Ayten Abdelkareem  2000  Södertörns Simsällskap    41.26        1:26.04   
Sara Andersson  2000  Simklubben Neptun    41.49        1:26.71   
Fanny Odin  2000  Spårvägen Simförening    42.02        1:29.59   
Astrid Onno  2000  Spårvägen Simförening    42.46        1:30.62   
10  Astrid Blomberg  2000  Solna Sundbyberg SS 04    43.55        1:31.79   
11  Maike Kuhlins  2000  Spårvägen Simförening    44.92        1:34.65   
12  Linda Svensson  2000  Spårvägen Simförening    45.04        1:35.07   
13  Elin Öberg  2000  Spårvägen Simförening    45.53        1:37.44   
14  Alva Westlund  2000  Solna Sundbyberg SS 04    45.58        1:37.88   
15  Hedvig Heise  2000  Skuru Idrottsklubb    46.37        1:40.44   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    37.49        1:19.12   
Tess Engvall  2001  Simklubben Neptun    39.43        1:23.40   
Clara Sundqvist  2001  Spårvägen Simförening    41.26        1:26.95   
Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04    42.58        1:28.09   
Isabelle Nordlinder  2001  Simklubben Neptun    42.69        1:32.38   
Signe Rönn  2001  Södertörns Simsällskap    43.28        1:32.74   
Zafira Engström Vaamonde  2001  Spårvägen Simförening    42.75        1:33.24   
Elsa Kjellin  2001  Solna Sundbyberg SS 04    44.87        1:34.56   
Noémi Andras  2001  Spårvägen Simförening    45.60        1:35.14   
10  Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    45.73        1:35.18   
11  Sandra Lingman-Kronberg  2001  Solna Sundbyberg SS 04    45.01        1:35.39   
12  Alicia Kjerrman  2001  Spårvägen Simförening    45.24        1:35.81   
13  Fanny Lindgren  2001  Simklubben Neptun    46.31        1:38.12   
14  Kristin Jansson  2001  Spårvägen Simförening    47.20        1:39.41   
15  Amanda Heed Nordin  2001  Spårvägen Simförening    47.92        1:41.76   
16  Hjördis Köhler  2001  Simklubben Neptun    49.53        1:45.25   
17  Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap    53.16        1:55.30   
Ebba Jansson  2001  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    37.96        1:21.84   
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    39.96        1:24.24   
Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun    40.92        1:27.34   
Olivia Weuro  2002  IF Åland    42.35        1:28.88   
Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun    43.06        1:30.13   
Josefine Torell  2002  IFK Lidingö Simklubb    42.73        1:30.60   
Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb    42.48        1:30.81   
Lovisa Liljeblad  2002  Åkersberga Simsällskap    40.93        1:31.00   
Cecilia Viberg  2003  IFK Lidingö Simklubb    43.39        1:31.34   
10  Ines Lo Lindroos  2003  Simklubben Neptun    44.07        1:32.51   
11  Ioana Danes  2002  Spårvägen Simförening    44.03        1:32.62   
12  Maja Karlsson Karlström  2002  Spårvägen Simförening    43.96        1:33.59   
13  Isabella Galway  2003  Åkersberga Simsällskap    43.89        1:33.81   
14  Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    44.07        1:34.03   
15  Esther Martinsson  2002  Simklubben Neptun    45.73        1:36.14   
16  Alexandra Eriksson  2002  Spårvägen Simförening    46.23        1:37.39   
17  Stella Donning  2002  IF Åland    46.64        1:37.55   
18  Maja Bergström  2002  Spårvägen Simförening    46.53        1:37.83   
19  Mikaela Hedström  2003  Spårvägen Simförening    47.05        1:40.36   
20  Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun    48.54        1:41.76   
21  Andrea Mitrovic  2002  Solna Sundbyberg SS 04    48.62        1:42.14   
22  Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening    49.17        1:42.35   
23  Elvira Schei  2003  Spårvägen Simförening    48.26        1:42.36   
23  Sara Torstensson  2004  Spårvägen Simförening    48.21        1:42.36   
25  Angelica Barkarö  2002  Åkersberga Simsällskap    46.83        1:42.86   
26  Julia Lundgren  2002  IFK Lidingö Simklubb    47.62        1:43.05   
27  Wilma Stendrake  2003  Åkersberga Simsällskap    49.47        1:43.11   
28  Anna Tiselius  2002  Simklubben Neptun    49.53        1:43.86   
29  Johanna Granhällen  2002  Spårvägen Simförening    49.64        1:44.17   
30  Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    49.61        1:44.40   
31  Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    50.58        1:47.50   
32  Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun    52.18        1:48.18   
33  Belize Engström  2004  Spårvägen Simförening    51.68        1:49.37   
34  Michelle Aspberg  2002  Södertörns Simsällskap    51.95        1:50.07   
35  Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening    52.48        1:50.94   
36  Sofia Holmberg  2002  Spårvägen Simförening    53.51        1:53.08   
37  Sinna Asmerom  2003  Spårvägen Simförening    52.08        1:53.45   
38  Tove Hägerdal  2002  Spårvägen Simförening    54.00        1:53.77   
39  Linda Lövqvist  2003  Spårvägen Simförening    54.15        1:55.45   
40  Elvira Weid  2003  Spårvägen Simförening    55.73        1:55.96   
41  Beata Kårén  2003  Spårvägen Simförening    54.83        1:56.76   
42  Arvida Ander  2002  Södertörns Simsällskap    55.34        1:58.83   
43  Meja Morota  2003  Spårvägen Simförening    57.78        1:59.19   
44  Tora Söderhäll  2003  Spårvägen Simförening    1:00.21        2:10.22   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  09:35 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Åkersberga SS    Utskriftstid  09:51   
  Arrangör  Åkersberga         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Karl Gustav Gérnyi  1999  Simklubben Neptun    35.32  1:13.80  1:52.86    2:32.01   
Olle Hennert  1999  Solna Sundbyberg SS 04    40.01  1:25.15  2:11.20    2:57.83   
Frej-Oskar Wikström  1999  IF Åland    45.51  1:36.08  2:29.84    3:22.98   
Tim Höglund  1998  IF Åland    47.60  1:43.44  2:42.26    3:38.70   
Lucas Hultman  1999  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonatan Wächter  2000  Simklubben Neptun    37.84  1:20.05  2:03.34    2:46.37   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Klaudius Schreck  2001  Simklubben Neptun    34.99  1:15.59  1:59.03    2:40.59   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04    39.49  1:24.82  2:09.85    2:53.46   
Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    38.71  1:24.73  2:11.31    2:57.28   
Martin Hallbäck  2001  Spårvägen Simförening    45.76  1:39.44  2:32.62    3:23.74   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Felix Andersson  2002  Simklubben Neptun    39.00  1:23.46  2:09.16    2:53.45   
Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening    40.73  1:27.07  2:13.35    2:59.84   
Lukas Åkerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    41.18  1:28.06  2:17.23    3:05.46   
Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    44.42  1:35.34  2:27.08    3:19.29   
Gordon Ölund  2002  Spårvägen Simförening    44.10  1:33.57  2:26.83    3:19.80   
Gustav Henrikssen  2002  Spårvägen Simförening    44.41  1:37.08  2:29.92    3:19.92   
Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    45.74  1:37.05  2:29.43    3:19.98   
Hampus Wikner  2002  Åkersberga Simsällskap    48.01  1:41.54  2:34.74    3:25.70   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    47.59  1:43.65  2:41.46    3:36.20   
10  Alexander Lehtonen Hebert  2002  Spårvägen Simförening    49.84  1:45.15  2:42.15    3:38.15   
11  Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägen Simförening    53.18  1:51.93  2:49.93    3:45.55   
12  Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening    52.60  1:51.86  2:52.28    3:51.28   
Jonathan Pålsson  2002  Spårvägen Simförening            DSQ   
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  09:51 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Åkersberga SS    Utskriftstid  11:18   
  Arrangör  Åkersberga         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    1:09.91  2:24.27  3:38.05    4:52.21   
Jenny Ek  1999  IF Åland    1:10.21  2:25.46  3:40.80    4:54.15   
Matilda Flood  1999  Spårvägen Simförening    1:10.46  2:26.32  3:43.57    4:58.93   
Lena Westerlund  1998  Södertörns Simsällskap    1:10.42  2:26.47  3:43.60    5:01.13   
Fanny Ek  1999  IF Åland    1:13.71  2:32.13  3:48.34    5:03.66   
Anna Hassler  1998  Skuru Idrottsklubb    1:08.39  2:24.22  3:43.99    5:04.43   
Malin Jansson  1999  Simklubben Neptun    1:15.79  2:36.64  3:55.09    5:11.07   
Ebba Langemar  1999  Åkersberga Simsällskap    1:12.59  2:34.03  3:56.41    5:17.24   
Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägen Simförening    1:15.54  2:40.58  4:05.49    5:24.75   
10  Wilma Ekwall  1999  Spårvägen Simförening    1:15.51  2:37.08  4:02.38    5:29.75   
11  Emelie Högström  1999  Åkersberga Simsällskap    1:18.56  2:44.04  4:10.36    5:32.60   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb    1:08.56  2:23.74  3:38.25    4:51.65   
Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb    1:10.81  2:27.18  3:42.83    4:56.54   
Ayten Abdelkareem  2000  Södertörns Simsällskap    1:13.10  2:31.30  3:49.60    5:02.29   
Fanny Odin  2000  Spårvägen Simförening    1:11.96  2:32.05  3:52.17    5:10.94   
Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb    1:10.76  2:31.76  3:54.53    5:15.01   
Tuva Lennér  2000  Simklubben Neptun    1:16.06  2:37.95  4:00.14    5:18.44   
Elin Öberg  2000  Spårvägen Simförening    1:14.85  2:35.20  3:57.48    5:19.90   
Alice Albinzon  2000  Simklubben Neptun    1:14.37  2:35.99  3:59.82    5:24.50   
Saga Grönberg  2000  Södertörns Simsällskap    1:17.59  2:42.03  4:07.79    5:30.83   
10  Linda Svensson  2000  Spårvägen Simförening    1:20.01  2:45.66  4:12.48    5:40.40   
11  Maike Kuhlins  2000  Spårvägen Simförening    1:18.55  2:45.91  4:15.05    5:45.87   
12  Ylwali Häggblad  2000  Åkersberga Simsällskap    1:15.91  2:45.37  4:18.94    5:51.47   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    1:07.62  2:19.06  3:31.25    4:42.84   
Tess Engvall  2001  Simklubben Neptun    1:07.93  2:19.78  3:33.30    4:46.18   
Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    1:13.80  2:31.04  3:49.54    5:06.41   
Isabelle Nordlinder  2001  Simklubben Neptun    1:16.10  2:38.19  4:00.42    5:21.40   
Zafira Engström Vaamonde  2001  Spårvägen Simförening    1:15.97  2:38.12  4:00.65    5:22.02   
Kristin Jansson  2001  Spårvägen Simförening    1:17.40  2:40.76  4:04.71    5:26.95   
Clara Sundqvist  2001  Spårvägen Simförening    1:16.67  2:40.39  4:04.83    5:27.13   
Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    1:19.07  2:46.21  4:15.27    5:38.04   
Hjördis Köhler  2001  Simklubben Neptun    1:17.72  2:45.20  4:16.56    5:45.40   
10  Noémi Andras  2001  Spårvägen Simförening    1:20.78  2:50.78  4:22.13    5:51.86   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Olivia Weuro  2002  IF Åland    1:09.30  2:25.34  3:42.08    4:56.71   
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    1:14.27  2:33.61  3:51.87    5:08.34   
Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb    1:13.71  2:33.48  3:51.72    5:10.36   
Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    1:11.22  2:30.73  3:52.46    5:14.40   
Stella Donning  2002  IF Åland    1:14.73  2:36.47  4:00.12    5:23.04   
Alwa Widmark  2002  Södertörns Simsällskap    1:16.09  2:39.26  4:02.93    5:24.77   
Ines Lo Lindroos  2003  Simklubben Neptun    1:16.96  2:40.76  4:05.96    5:25.94   
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    1:16.83  2:42.30  4:09.08    5:33.92   
Josefine Torell  2002  IFK Lidingö Simklubb    1:18.99  2:46.13  4:12.20    5:36.03   
10  Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    1:19.28  2:45.31  4:12.04    5:38.34   
11  Maja Karlsson Karlström  2002  Spårvägen Simförening    1:19.43  2:46.82  4:14.31    5:39.17   
12  Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening    1:20.01  2:47.59  4:15.43    5:39.62   
13  Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening    1:21.56  2:48.80  4:16.76    5:41.21   
14  Anna Tiselius  2002  Simklubben Neptun    1:23.02  2:52.10  4:21.93    5:50.12   
15  Ioana Danes  2002  Spårvägen Simförening    1:23.66  2:54.94  4:25.65    5:53.77   
16  Linnea Jonsson  2002  Norrtälje Simklubb    1:20.37  2:51.93  4:25.50    5:59.54   
17  Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening    1:23.60  2:56.49  4:33.69    6:06.21   
18  Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    1:30.02  3:04.38  4:38.69    6:08.01   
19  Elvira Schei  2003  Spårvägen Simförening    1:25.22  3:00.19  4:36.17    6:08.98   
20  Alexandra Eriksson  2002  Spårvägen Simförening    1:30.71  3:08.38  4:44.99    6:18.81   
21  Belize Engström  2004  Spårvägen Simförening    1:29.88  3:11.11  4:52.16    6:29.77   
22  Sara Torstensson  2004  Spårvägen Simförening    1:37.98  3:26.78  5:12.37    6:49.63   
Elvira Weid  2003  Spårvägen Simförening            DNF   
Tove Hägerdal  2002  Spårvägen Simförening            DNF   
Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  11:18 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Åkersberga SS    Utskriftstid  12:08   
  Arrangör  Åkersberga         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Simon Kallvikbacka  1999  Södertörns Simsällskap    1:10.74  2:30.32  3:50.84  5:12.67  20:30.08   
          6:34.59  7:57.98  9:21.57  10:44.95     
          12:09.26  13:33.42  14:58.43  16:23.69     
          17:47.69  19:13.44         
Pontus Thor  1999  Solna Sundbyberg SS 04    1:15.90  2:40.38  4:07.22  5:34.30  21:55.57   
          7:02.90  8:31.99  10:01.02  11:29.74     
          13:00.03  14:29.32  15:59.48  17:30.91     
          19:01.55  20:30.27         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Gustav Gaunitz  2001  Spårvägen Simförening    1:14.25  2:34.02  3:52.28  5:11.39  20:08.16   
          6:32.55  7:53.04  9:14.22  10:35.12     
          11:55.71  13:17.31  14:39.83  16:02.60     
          17:26.02  18:48.61         
Martin Hallbäck  2001  Spårvägen Simförening    1:16.79  2:42.24  4:07.57  5:34.25  21:19.61   
          6:58.81  8:23.71  9:48.44  11:14.83     
          12:41.17  14:07.96  15:35.40  17:02.51     
          18:29.97  19:56.99         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Felix Andersson  2002  Simklubben Neptun    1:12.47  2:30.39  3:49.49  5:08.85  19:26.70   
          6:28.38  7:48.29  9:07.93  10:28.11     
          11:46.17  13:06.37  14:25.20  15:41.99     
          17:00.22  18:16.27         
Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening    1:14.25  2:33.86  3:52.53  5:11.92  19:33.75   
          6:31.98  7:52.48  9:12.17  10:30.83     
          11:49.78  13:08.84  14:27.58  15:46.73     
          17:03.81  18:20.80         
Herman Nilsson  2002  Spårvägen Simförening    1:15.05  2:38.62  4:03.69  5:29.40  20:52.52   
          6:54.38  8:17.35  9:42.47  11:07.08     
          12:32.00  13:57.19  15:19.37  16:42.98     
          18:06.46  19:30.73         
Gustav Henrikssen  2002  Spårvägen Simförening    1:15.45  2:39.75  4:07.28  5:33.75  21:32.07   
          7:00.36  8:27.82  9:54.89  11:24.39     
          12:53.41  14:22.47  15:51.55  17:19.52     
          18:47.33  20:11.45         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  12:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner