2020-01-25   08:59:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  28 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:10   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Andreas Kaas Elmgreen  1999    671  30.47  1:02.16  1:34.59    2:07.79   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Sebastian Tullberg  2000    630  30.74  1:03.65  1:37.43    2:10.53   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Lukas Gustafson  1999    603  31.02  1:04.60  1:38.55    2:12.45   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Mads Witthøft  2000    588  31.81  1:05.44  1:39.47    2:13.52   
  Kalundborg SK                   
                     
Lars Lyhne  1999    586  31.81  1:05.40  1:39.63    2:13.71   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Sebastian Bidstrup Lantz  1999    580  30.82  1:04.39  1:38.99    2:14.14   
  Vest-Brøndby                   
                     
Mikkel Henriksen  1999    559  31.85  1:06.21  1:41.29    2:15.82   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Mathias Immerkjær  1999    545  31.61  1:05.88  1:41.34    2:16.98   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Jakob Schmidt  1999    556  32.14  1:06.03  1:41.49    2:16.09   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
10  Nikolai Hougaard  1999    553  32.08  1:06.73  1:42.58    2:16.35   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
11  Rasmus Nørfjand  2000    551  32.61  1:07.13  1:42.36    2:16.46   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
12  Linus Koefoed Weiss  1999    539  32.43  1:07.97  1:43.60    2:17.51   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
13  Peter Vangsgaard  2000    536  31.98  1:06.72  1:42.82    2:17.76   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
14  Filip Bækgaard  2000    510  32.26  1:08.14  1:44.35    2:20.00   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
15  Frederik Oxenvad  1999    504  33.00  1:07.96  1:44.15    2:20.56   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
16  Andreas Hansen  2000    488  32.99  1:08.76  1:45.45    2:22.09   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  28 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark