2020-01-25   10:05:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  28 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:22   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Regitze Gaard  2001    680  29.86        1:03.64   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Karoline Barrett  2002    662  29.25        1:04.20   
  Greve Svømmeklub                   
                     
Ingrid Bo Andersen  2001    631  30.78        1:05.25   
  Roskilde Svømning                   
                     
Anne Føyn  2002    616  31.37        1:05.79   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Thyra Jørgensen  2002    607  30.73        1:06.08   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
Lisa Rijkhoff  2001    602  30.79        1:06.27   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Mia Seehausen  2001    598  30.87        1:06.43   
  Lyseng IF                   
                     
Mathilde Menck Nielsen  2002    559  31.31        1:07.94   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    556  31.78        1:08.05   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
10  Josefine Brosbøl Olsen  2001    549  31.89        1:08.34   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
11  Karina Høybye Olesen  2001    545  32.16        1:08.51   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
12  Lea Joensen  2001    541  31.84        1:08.69   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
13  Victoria Vorm  2001    537  31.87        1:08.85   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
14  Amalie Søby Mortensen  2001    528  32.26        1:09.26   
  Herning Svømmeklub                   
                     
15  Laura Lange  2001    520  32.57        1:09.61   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
16  Sarah Missing  2001    505  33.14        1:10.26   
  Vest-Brøndby                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  28 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark