2020-01-28   17:23:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  29 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  17:26   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 21, 200m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Regitze Gaard  2001    608  31.85  1:08.23  1:45.99    2:23.72   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Anne Føyn  2002    588  32.51  1:09.34  1:47.35    2:25.37   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Josefine Brosbøl Olsen  2001    560  32.32  1:10.06  1:48.74    2:27.73   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Ingrid Bo Andersen  2001    558  31.50  1:08.05  1:47.26    2:27.90   
  Roskilde Svømning                   
                     
Karoline Barrett  2002    548  32.22  1:09.88  1:49.34    2:28.79   
  Greve Svømmeklub                   
                     
Lisa Rijkhoff  2001    546  32.97  1:10.49  1:49.68    2:29.03   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Mia Seehausen  2001    509  32.62  1:10.48  1:51.07    2:32.52   
  Lyseng IF                   
                     
Thyra Jørgensen  2002    501  32.96  1:10.94  1:51.13    2:33.34   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
Marie Uglebjerg  2002    506  33.70  1:12.29  1:52.23    2:32.81   
  Kalundborg SK                   
                     
10  Victoria Vorm  2001    503  33.67  1:12.50  1:52.48    2:33.14   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
11  Kamille Auerbach-Lind  2001    498  33.31  1:12.51  1:52.91    2:33.60   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
12  Caroline Camilla Castella  2001    492  33.56  1:13.18  1:53.70    2:34.27   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
13  Karina Høybye Olesen  2001    476  34.66  1:14.81  1:55.49    2:35.97   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
14  Jamilla Bistrup  2001    465  33.81  1:12.97  1:54.45    2:37.15   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
15  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    458  34.11  1:13.16  1:54.90    2:37.97   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
16  Anika Hedegaard  2002    411  35.47  1:17.01  2:00.10    2:43.75   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  29 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark