2020-01-25   08:55:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 27 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  30 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:28   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 27, 200m Medley Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mia Steen Duus  2001    609  32.07  1:12.52  1:54.56    2:28.80   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Emma Bugge Fynbo  2001    595  30.35  1:07.90  1:54.36    2:29.93   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Sofie Hansen  2002    595  31.78  1:09.30  1:53.63    2:29.96   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Regitze Gaard  2001    587  31.35  1:11.21  1:55.03    2:30.58   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Ingrid Bo Andersen  2001    584  31.39  1:12.74  1:55.89    2:30.85   
  Roskilde Svømning                   
                     
Laura Findahl Andersen  2001    581  32.55  1:12.63  1:55.70    2:31.10   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Camille Erichsen  2001    573  33.19  1:10.51  1:54.99    2:31.87  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Lisa Rijkhoff  2001    559  32.50  1:14.02  1:58.45    2:33.09   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Mathilde Hager  2001    553  32.52  1:14.81  1:56.91    2:33.60   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
10  Thea Blomsterberg  2002    553  32.52  1:15.52  1:56.13    2:33.62  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
11  Cecilie Grøndal  2002    549  32.38  1:12.12  1:57.50    2:33.98   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
12  Sofie Louise Nimb  2001    549  32.53  1:11.40  1:58.18    2:34.05   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
13  Karoline Barrett  2002    548  31.61  1:13.49  1:58.74    2:34.14   
  Greve Svømmeklub                   
                     
14  Mille Bruun Høvring  2001    542  33.29  1:13.67  1:58.39    2:34.67   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
15  Line Johannsen  2001    541  33.17  1:14.06  1:58.73    2:34.78   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
16  Line J. V. Hededal  2001    539  32.46  1:11.08  2:00.05    2:35.00   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
17  Pernille Pedersen  2001    538  33.92  1:12.92  1:57.38    2:35.02   
  Køge Svømmeklub                   
                     
18  Josephine Kruse  2002    537  35.14  1:17.01  1:58.54    2:35.12   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
19  Mille Moeslund Lausen  2002    534  34.15  1:13.93  2:00.79    2:35.48   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
20  Frederikke Echardt  2002    526  35.50  1:16.98  2:00.86    2:36.18  Deltager ikke i finalen 
  Roskilde Svømning                   
                     
21  Josefine Brosbøl Olsen  2001    526  32.73  1:13.83  1:59.68    2:36.26   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
22  Julie Stampe  2002    523  33.40  1:12.86  2:01.71    2:36.48   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
23  Maria Munch-Menzer  2001    522  36.14  1:17.99  2:01.29    2:36.65   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
24  Mathilde Laugesen  2001    521  32.98  1:12.89  2:00.57    2:36.70   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
25  Amalie Frederiksen  2001    519  33.29  1:13.88  2:00.46    2:36.96   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
26  Ida Just Mikkelsen  2001    514  32.85  1:13.64  2:00.31    2:37.39   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
27  Line Strandby  2001    511  34.94  1:15.04  2:02.04    2:37.73   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
28  Cæcilie Buchholt Johansen  2001    510  33.83  1:13.23  2:00.52    2:37.81   
  Slangerup Svømmeklub                   
                     
29  Michelle Franow  2001    510  33.79  1:16.96  2:01.39    2:37.89   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
30  Johanne Hingebjerg  2002    508  33.09  1:13.86  2:01.28    2:38.06   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
31  Caroline Camilla Castella  2001    505  32.73  1:13.81  2:00.65    2:38.41   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
32  Alberte Mammen  2001    500  33.58  1:16.77  2:02.69    2:38.90   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
33  Victoria Martensen Norden  2001    500  33.71  1:15.47  2:03.46    2:38.92   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
34  Victoria Haahr Pallesen  2002    499  36.26  1:17.77  2:02.58    2:39.01   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
35  Jamilla Bistrup  2001    499  33.53  1:15.35  2:01.43    2:39.04   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
36  Lea Joensen  2001    498  31.18  1:14.33  2:03.25    2:39.06   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
37  Julie Gadgaard  2001    496  33.65  1:15.35  2:02.32    2:39.34   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
38  Zenia Aarestrup  2001    495  34.20  1:13.47  2:00.60    2:39.46   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
39  Xandra Huryn  2001    492  33.07  1:16.39  2:02.32    2:39.74   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
40  Esther Flø  2001    491  33.93  1:18.05  2:03.44    2:39.88   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
41  Nicoline Ingeman-Petersen  2002    487  34.98  1:17.82  2:04.18    2:40.28   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
42  Louise Hvarre  2001    487  34.64  1:17.33  2:04.82    2:40.32   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
43  Victoria Vorm  2001    486  33.15  1:15.27  2:03.38    2:40.44   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
44  Mikkeline Mentz  2001    484  34.75  1:19.09  2:03.68    2:40.58   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
45  Josefine Due Christensen  2001    484  35.60  1:19.83  2:04.36    2:40.62   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
46  Sofie Andersen  2001    484  36.55  1:17.06  2:04.57    2:40.67   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
47  Marie Uglebjerg  2002    483  34.32  1:16.69  2:02.98    2:40.72   
  Kalundborg SK                   
                     
48  Karoline Sørensen  2002    472  35.55  1:15.65  2:05.47    2:42.00   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
49  Bjørk Nelsing Petersen  2002    468  34.68  1:17.03  2:05.64    2:42.37   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
50  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    467  36.01  1:19.25  2:04.75    2:42.57   
  Roskilde Svømning                   
                     
51  Line Gertz  2001    466  35.20  1:19.11  2:05.25    2:42.64   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
52  Stine Eskebo Nielsen  2001    466  34.28  1:14.22  2:06.57    2:42.71   
  Vest-Brøndby                   
                     
53  Michelle Jatta  2001    464  34.75  1:16.73  2:04.30    2:42.85   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
54  Emilie Krog  2002    463  36.25  1:18.50  2:07.60    2:42.98   
  Durup IF                   
                     
55  Katrine Brandt Nielsen  2002    463  33.00  1:15.25  2:06.49    2:43.06   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
56  Signe Villumsen  2001    459  34.90  1:16.85  2:06.23    2:43.47   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
57  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002    457  34.37  1:18.96  2:05.76    2:43.71   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
58  Louise D. Liboriussen  2002    457  34.38  1:17.98  2:06.88    2:43.76   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
59  Stefanie Brun Koch  2001    456  35.03  1:14.88  2:04.99    2:43.80   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
60  Katharina N Møller  2001    454  35.91  1:17.89  2:03.80    2:44.06   
  Herlev Svømning                   
                     
61  Caroline Mathiesen  2001    453  34.73  1:16.23  2:05.19    2:44.15   
  Albertslund IF                   
                     
62  Abby Kristine Waterval  2002    446  36.89  1:15.69  2:06.20    2:45.06   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
63  Sara Mortensen  2001    443  35.33  1:19.53  2:09.52    2:45.44   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
64  Ida Jensdottir Fremming  2002    438  35.06  1:22.03  2:07.40    2:45.99   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
65  Emilie Holst Lange  2002    438  34.42  1:18.02  2:07.80    2:46.07   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
65  Mille Graasbøll  2002    438  33.91  1:19.15  2:09.99    2:46.07   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
67  Charlotte Malberg  2002    434  38.02  1:22.87  2:09.23    2:46.56   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
68  Ida T Mose  2002    433  34.03  1:18.70  2:09.11    2:46.73   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
69  Sille Ibsen  2001    427  33.72  1:19.74  2:07.73    2:47.41   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
70  Sascha Lausten  2002    426  33.82  1:19.39  2:09.35    2:47.60   
  Herning Svømmeklub                   
                     
71  Emma Hjort Kaas  2002    415  38.73  1:24.20  2:09.95    2:49.00   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
72  Emilie Bast  2002    411  39.32  1:23.69  2:10.34    2:49.61   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
73  Alberte Korsgaard  2001    406  34.61  1:20.36  2:11.26    2:50.30   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
74  Elisabeth Sølvkjær  2002    404  39.89  1:26.97  2:11.81    2:50.60   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
75  Katarina Holse  2002    402  36.99  1:22.02  2:11.03    2:50.91   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
76  Nicoline Kristiansen  2002    398  35.97  1:17.78  2:09.36    2:51.41   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
77  Amanda Hietala  2002    394  37.24  1:22.76  2:11.21    2:52.05   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
78  Alberte Sommerlund Peders  2002    391  38.01  1:21.81  2:13.64    2:52.42   
  NNGU - Team Blaabjerg                   
                     
79  Nikoline Biltoft-Jensen  2001    391  34.03  1:22.08  2:09.30    2:52.44   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
80  Natascha Laigaard  2002    384  35.16  1:19.89  2:12.47    2:53.41   
  Herlev Svømning                   
                     
81  Amalije Kristensen  2002    383  37.73  1:22.37  2:10.65    2:53.57   
  Brønderslev SK08                   
                     
82  Caroline Liboriussen  2002    376  38.18  1:24.59  2:16.59    2:54.72   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
82  Julie Frisch Hoff  2002    376  37.70  1:22.75  2:14.85    2:54.72   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
84  Maja Johansen  2002    364  38.74  1:23.58  2:16.74    2:56.53   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
85  Thilde Timmermand  2002    364  36.44  1:22.40  2:16.48    2:56.63   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
86  Karen Hazell Brink  2002    361  39.58  1:25.49  2:18.23    2:57.05   
  O.S.L.F.                   
                     
87  Sofie Boesgaard Weber  2002    312  43.44  1:34.40  2:23.68    3:05.98   
  Herlev Svømning                   
                     
88  Anna Bredal Storgaard  2002    305  38.44  1:29.06  2:20.74    3:07.27   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Sofie Villum Færch  2002              DNS   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Emma Brogaard  2001                Afmeldt 
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Alberte Kjærsgaard  2001              DSQ  tyvstart 
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Cecilie Porsdal  2002              DSQ  tyvstart 
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Ida Bøgh Hald  2001              DSQ  2flyspark v vend100m 
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Laura Gam  2001              DSQ  2flyben v afs100m 
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  30 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark