2020-01-22   05:55:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  27 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Amalie Søby Mortensen  2001  Herning Svømmeklub    28.62        59.13   
Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.81        59.63   
Andrea Paaske  2001  Roskilde Svømning    29.21        1:00.17   
Sarah Missing  2001  Vest-Brøndby    29.85        1:00.28   
Johanne Marie Poulsen  2001  Aalborg Svømmeklub    29.43        1:00.35   
Mathilde Hager  2001  Hovedstadens Svømmeklub    29.26        1:00.40   
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub    29.01        1:00.68   
Katja Korbo Petersson  2001  JGI Svømning    29.23        1:00.76   
Louise Bach Andersen  2001  Aalborg Svømmeklub    29.62        1:00.87   
10  Karoline Barrett  2002  Greve Svømmeklub    28.94        1:01.82   
11  Line J. V. Hededal  2001  Vejle Svømmeklub Triton    29.39        1:01.98   
12  Emma Bugge Fynbo  2001  Holstebro Svømme Club    30.04        1:02.05   
13  Kamille Auerbach-Lind  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.97        1:02.16   
13  Karina Høybye Olesen  2001  Nyborg Svømmeklub    29.99        1:02.16   
15  Mette Bruun-Petersen  2001  Odense Svømme Klub    30.13        1:02.18   
16  Amalie W. Olsen  2001  Herlufsholm Svømmeklub    30.00        1:02.25   
17  Lea Joensen  2001  Sigma Swim Birkerød    29.92        1:02.31   
18  Julie Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.70        1:02.36   
19  Regitze Gaard  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.13        1:02.47   
20  Ida Just Mikkelsen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    30.81        1:02.76   
21  Louise D. Liboriussen  2002  Viborg Svømme Klub    29.93        1:02.80   
22  Kajsa Gregersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.29        1:03.10   
23  Caroline Bo Nielsen  2001  Kolding SK    30.48        1:03.12   
24  Frederikke Petri  2001  Søllerød Svømmeklub    30.76        1:03.29   
25  Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.58        1:03.33   
25  Mathilde Menck Nielsen  2002  Helsingør Svømmeklub    30.54        1:03.33   
27  Johanne Hingebjerg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    30.30        1:03.41   
28  Michelle Jatta  2001  Vejle Svømmeklub Triton    29.59        1:03.43   
29  Silja Nielsdóttir Hansen  2001  Hvidovre Svømme Klub    31.04        1:03.84   
30  Thyra Jørgensen  2002  Svømmeklubben Syd    30.38        1:03.87   
31  Cecilie Elkjær  2001  Hvidovre Svømme Klub    30.25        1:03.93   
32  Karla Louise Balle  2001  Helsingør Svømmeklub    30.47        1:03.98   
33  Iben Bak  2001  Nyborg Svømmeklub    30.50        1:04.05   
34  Mille Graasbøll  2002  Sigma Swim Allerød    30.34        1:04.06   
35  Stefanie Brun Koch  2001  Aalborg Svømmeklub    31.22        1:04.08   
36  Emma Brogaard  2001  Hillerød Svømmeklub    30.53        1:04.09   
37  Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub    30.79        1:04.22   
38  Marie Christensen  2002  Odder Svømmeklub    30.74        1:04.23   
39  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001  Tune I.F. Svømmeafdeling    30.75        1:04.31   
40  Caroline Waage Nowak  2001  Gentofte Svømme Klub    31.12        1:04.35   
41  Mille Moeslund Lausen  2002  Aalborg Svømmeklub    31.12        1:04.57   
42  Mia Seehausen  2001  Lyseng IF    31.14        1:04.59   
43  Julie Gadgaard  2001  Esbjerg Svømmeklub    30.80        1:04.80   
44  Bjørk Nelsing Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub    31.63        1:04.95   
45  Clara Neumann  2001  Svømmeklubben Syd    31.07        1:05.02   
46  Frida Hausting Jørgensen  2001  Gentofte Svømme Klub    30.94        1:05.09   
47  Emma Jørgensen  2001  Esbjerg Svømmeklub    31.34        1:05.11   
48  Alberte Mammen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.91        1:05.12   
49  Caroline Laursen  2002  Esbjerg Svømmeklub    31.33        1:05.17   
49  Lea Serup Schøn  2002  Aalborg Svømmeklub    31.42        1:05.17   
49  Liva Palmund  2002  Roskilde Svømning    31.20        1:05.17   
52  Louise Høyer-Nissen  2001  Ringe Svømme Klub    31.60        1:05.23   
53  Cecilie B. Andersen  2001  Horsens Svømmeklub    31.02        1:05.26   
54  Mathilde Laugesen  2001  Vallensbæk IF Af 1939    31.06        1:05.42   
55  Martha Vitus Tversted  2002  Søllerød Svømmeklub    30.67        1:05.44   
56  Josefine Nickelsen  2001  Swim Team Tåstrup    31.06        1:05.49   
57  Isabella Bach  2002  Holstebro Svømme Club    31.20        1:05.60   
58  Sara Mortensen  2001  Vallensbæk IF Af 1939    31.31        1:05.64   
59  Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31    31.71        1:05.65   
59  Matilde Bodilsen  2001  Agfs Svømmeafdeling    31.11        1:05.65   
61  Cecilie Tommerup Sørensen  2001  Støvring Svømmeklub Pingvinen    31.38        1:05.75   
62  Camilla Brøgger-Andersen  2002  Aalborg Svømmeklub    31.97        1:05.77   
63  Stine Saaby Schmidt  2002  Farum Svømmeklub    31.55        1:05.90   
64  Maja Meinert  2001  Aalborg Svømmeklub    31.97        1:06.05   
65  Cassandra Hammershøj  2001  Lyngby Svømmeklub    31.42        1:06.07   
65  Xandra Huryn  2001  Swim Team Tåstrup    31.30        1:06.07   
67  Fie Tönshoff  2002  Helsingør Svømmeklub    31.76        1:06.14   
68  Natalie Clara Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub    32.01        1:06.36   
69  Patricia Andersen  2002  Slagelse Svømmeklub    32.15        1:06.55   
70  Chastine Melhede  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.34        1:06.74   
71  Claudia Sperling  2002  Lyngby Svømmeklub    31.77        1:06.80   
72  Maria Bredal Larsen  2002  Nyborg Svømmeklub    31.79        1:07.07   
73  Pernille Koch Sinding  2002  Herning Svømmeklub    31.58        1:07.15   
74  Alberte Kjærsgaard  2001  Hillerød Svømmeklub    32.43        1:07.25   
75  Emilie Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub    32.69        1:07.30   
76  Mathilde van der Linden  2002  Lyngby Svømmeklub    32.64        1:07.56   
77  Regitze Lyngfeldt  2002  Helsingør Svømmeklub    32.15        1:07.61   
78  Natascha Laigaard  2002  Herlev Svømning    32.02        1:07.88   
79  Melanie Eggertsen  2002  Nakskov Svømme Klub    32.25        1:07.93   
80  Victoria Bæts Kristensen  2002  Næstved IF    33.30        1:08.14   
81  Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub    32.57        1:08.16   
82  Anna Andersen  2001  Ishøj Svømme Klub    32.62        1:08.37   
83  Alberte Sommerlund Peders  2002  NNGU - Team Blaabjerg    32.96        1:08.59   
84  Astrid Nielsen  2002  Vejle Svømmeklub Triton    32.27        1:08.60   
85  Sille Ibsen  2001  Horsens Svømmeklub    32.00        1:08.65   
86  Astrid Ulrich-Jørgensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    31.45        1:08.88   
87  Johanne S. Christiansen  2002  Svømmeklubben Sønderborg    32.50        1:08.92   
88  Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby Svømmeklub    32.56        1:09.08   
89  Karoline Kjær  2001  Ringe Svømme Klub    32.61        1:09.13   
90  Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub    32.24        1:09.23   
91  Nicoline Kristiansen  2002  Agfs Svømmeafdeling    32.08        1:09.31   
92  Maiken Kjærsgaard  2002  Svømmeklubben S 68    33.52        1:09.72   
93  Emma Ildal Djørup  2002  Aalborg Svømmeklub    34.16        1:09.88   
94  Lise Lindemann-Larsen  2002  Thisted Svømmeklub    34.06        1:11.74   
95  Cecilie V Jensen  2002  Svømmeklubben S 68    33.94        1:11.84   
96  Julie Kappel Petersen  2002  Thisted Svømmeklub    34.64        1:11.85   
Rebecca Hauerberg Terp  2001  JGI Svømning            DSQ  tyvstart 
Sofie Andersen  2001  Slagelse Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:47 
 
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  27 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  17:07   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amalie Søby Mortensen  2001    695  28.65        58.76   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Julie Krøyer Svendsen  2002    666  28.83        59.61   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Sarah Missing  2001    658  29.46        59.84   
  Vest-Brøndby                   
                     
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    653  28.87        1:00.01   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Katja Korbo Petersson  2001    651  29.32        1:00.07   
  JGI Svømning                   
                     
Johanne Marie Poulsen  2001    649  29.17        1:00.13   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Andrea Paaske  2001    642  29.27        1:00.35   
  Roskilde Svømning                   
                     
Mathilde Hager  2001    640  29.63        1:00.41   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Louise Bach Andersen  2001    650  28.83        1:00.10   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
10  Karoline Barrett  2002    628  28.70        1:00.78   
  Greve Svømmeklub                   
                     
11  Line J. V. Hededal  2001    610  29.11        1:01.37   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
12  Karina Høybye Olesen  2001    599  30.06        1:01.76   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
13  Emma Bugge Fynbo  2001    598  29.45        1:01.79   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
14  Kamille Auerbach-Lind  2001    586  29.96        1:02.20   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
15  Mette Bruun-Petersen  2001    582  30.20        1:02.35   
  Odense Svømme Klub                   
                     
16  Amalie W. Olsen  2001    581  29.88        1:02.39   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:07 
 
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  27 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:38   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    675  26.14        53.46   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Frederik Rindshøj  1999    665  26.02        53.73   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Christian Holm Jørgensen  1999    646  26.65        54.26   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Casper Eickhardt  1999    641  26.62        54.38   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Sebastian Tullberg  2000    636  26.55        54.53   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Michael Terp Olesen  1999    633  26.47        54.63   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Marcus Dan Hansen  1999    627  26.51        54.80   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Nikolaj Isdahl  1999    615  26.71        55.14   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Rasmus Udbye  2000    613  26.10        55.20   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
10  Johan Bragason  1999    612  26.88        55.23   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
11  Mathias Immerkjær  1999    611  26.81        55.28   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
12  Mathias Nielsen  1999    609  26.68        55.34   
  Køge Svømmeklub                   
                     
13  Andreas Hansen  2000    598  27.28        55.65  Deltager ikke i finalen 
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
14  Mads Tornow Rasmussen  2000    597  26.53        55.68   
  Slangerup Svømmeklub                   
                     
15  Rasmus Steenberg  2000    597  26.68        55.69   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
16  Anton Borring Andersen  1999    593  27.32        55.81  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød                   
                     
17  Andreas Bui  2000    591  27.10        55.89   
  O.S.L.F.                   
                     
18  Mads Ørsted Nielsen  1999    589  27.38        55.95   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
19  Marius Møldrup  1999    589  27.02        55.96   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
20  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999    587  26.78        56.02   
  Herning Svømmeklub                   
                     
21  August Korsgaard  1999    586  27.22        56.04   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
22  Oliver Broholm  1999    585  27.05        56.08   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
23  Mathias Yu Fagerberg  2000    583  26.96        56.14   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
24  Tomas Stensballe Larsen  2000    581  27.10        56.20   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
25  Magnus Stender Berg  1999    580  27.33        56.22   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
26  Jakob Juul  2000    577  26.67        56.32   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
27  William Lehn-Schiøler  2000    575  27.16        56.38   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
28  Matthias Bach Mikkelsen  2000    573  27.49        56.46   
  Kolding SK                   
                     
29  Emil Hedegaard  1999    572  27.23        56.49   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
30  Marius Rasmussen  1999    571  27.37        56.53   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
31  Malthe Burgaard  2000    566  27.05        56.68   
  Odense Svømme Klub                   
                     
32  August Stamp Kirkeby  1999    566  27.30        56.71   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
32  Victor Kristensen  1999    566  27.50        56.71   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
34  Sander Schmidt  1999    564  27.02        56.75   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
35  Marcus Rappenborg  1999    564  26.31        56.76   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
36  Tais Andkjær Kristensen  1999    564  26.86        56.77   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
37  Anders Blix Mogensen  2000    563  27.47        56.81   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
38  Lars Lyhne  1999    561  27.18        56.85   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
39  Alexander Eggers  1999    561  27.64        56.86   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
40  Frederik O. Møller  1999    558  28.16        56.95   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
41  Emil Engels Henriksen  1999    556  28.07        57.02  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød                   
                     
42  Thorstein Godske Pedersen  2000    553  28.09        57.15   
  Odense Svømme Klub                   
                     
43  Johan Wentorf  1999    548  27.10        57.32   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
44  Jonas Gram-Lange  1999    546  27.57        57.38   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
45  Simon Krøyer Svendsen  1999    544  27.47        57.44   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
46  Frederik Weiss  1999    542  27.77        57.53   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
47  Anton Borg Hjort  2000    537  27.80        57.68   
  Lyseng IF                   
                     
48  Felix Burmester  1999    534  28.04        57.80   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
48  Lukas Gustafson  1999    534  27.29        57.80   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
50  Jacob F. Frederiksen  1999    529  27.39        57.98   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
51  Oliver H. Andersen  1999    526  28.10        58.11   
  Kalundborg SK                   
                     
52  Pierre Høgenhaug  1999    523  27.91        58.19   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
53  Christian Andersen  1999    523  27.83        58.20   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
54  Frederik Lundgaard  1999    520  27.85        58.33   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
55  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000    518  28.34        58.41   
  Køge Svømmeklub                   
                     
56  Markus Bøjsen  1999    517  27.87        58.42   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
57  Arnas Jefimanka  1999    517  27.74        58.43   
  Herning Svømmeklub                   
                     
58  Simon Brixner  2000    515  26.95        58.50   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
59  Matthias Spring Granhøj  1999    515  28.69        58.51   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
60  Magnus Lerche  1999    514  27.78        58.55   
  Aars Svømmeklub                   
                     
61  Thomas Christiansen  1999    514  27.73        58.56   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
62  Oliver Kramer Andersen  1999    509  27.96        58.72   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
63  Gustav Jørgensen  2000    508  28.43        58.76   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
64  Christian Rasmussen  2000    498  28.83        59.15   
  O.S.L.F.                   
                     
65  Rune Nørgaard  2000    498  29.44        59.17   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
66  Jacob Funch Jørgensen  1999    493  28.21        59.35   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
67  Mark Jensby Madsen  1999    489  29.13        59.53   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
68  Mikkel Weis Kallesøe  2000    487  29.08        59.59   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
69  Julius Thielst  2000    486  28.38        59.64   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
70  Magnus Boldrup Birn  2000    486  28.17        59.65   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
71  Filip Bækgaard  2000    486  28.45        59.66   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
72  Lukas Sieben  1999    481  28.13        59.85   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
73  Emil Compen  2000    480  28.68        59.90   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
74  Lucas Hoffmann  2000    478  28.51        59.98   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
75  Oliver Østergaard Hansen  2000    475  28.41        1:00.08   
  Brædstrup Svømmeklub                   
                     
76  Nicolai Yung Hansen  2000    475  29.04        1:00.11   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
77  Jakob Gersholm Baktoft  2000    474  28.38        1:00.14   
  Roskilde Svømning                   
                     
78  Markus Julian Lange  2000    472  29.00        1:00.21   
  Herlev Svømning                   
                     
79  Steffen Vesterø Uldal  1999    471  28.94        1:00.25   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
80  Søren Wolf  2000    469  28.79        1:00.35   
  IHF Svømning                   
                     
81  Kristoffer Østergaard  1999    465  29.71        1:00.53   
  Durup IF                   
                     
82  Kasper Bitzer  2000    461  28.81        1:00.69   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
83  Frederik Hatting Petersen  2000    460  28.19        1:00.74   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
84  Mads Møller  2000    459  29.00        1:00.78   
  Kalundborg SK                   
                     
85  Oliver Christensen  2000    457  28.89        1:00.87   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
86  Gustav Frydensberg  1999    448  29.54        1:01.27   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
87  Nikolaj Almeborg  2000    444  29.56        1:01.45   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
88  Lars Thor Sørensen  1999    443  29.13        1:01.50   
  Vest-Brøndby                   
                     
89  Asger Flytkjær-Hansen  2000    442  28.97        1:01.56   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
90  Daniel C. Biørrith  1999    440  29.49        1:01.63   
  Roskilde Svømning                   
                     
91  Magnus Vinjebo  1999    430  29.51        1:02.13   
  Roskilde Svømning                   
                     
92  Mads Alnor  2000    428  29.42        1:02.22   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
93  Alexander Dahl  2000    421  29.54        1:02.58   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
94  Johan Reimer  2000    417  29.15        1:02.76   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Andreas Hougaard  2000                OD akut syg 
  Auning Svømmeklub                   
                     
Oliver Larsen  2000                OD akut syg 
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:38 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  27 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  17:13   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    690  25.91        53.08   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Frederik Rindshøj  1999    684  25.78        53.24   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Sebastian Tullberg  2000    674  26.12        53.48   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Christian Holm Jørgensen  1999    671  26.17        53.57   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Casper Eickhardt  1999    662  26.00        53.81   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Nikolaj Isdahl  1999    637  26.40        54.50   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Michael Terp Olesen  1999    626  26.44        54.82   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Marcus Dan Hansen  1999    617  26.36        55.08   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Johan Bragason  1999    637  26.67        54.50   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
10  Mathias Immerkjær  1999    631  26.32        54.69   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
11  Mathias Nielsen  1999    614  26.75        55.18   
  Køge Svømmeklub                   
                     
12  Rasmus Udbye  2000    612  26.21        55.23   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
13  Mads Ørsted Nielsen  1999    602  27.04        55.53   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
14  Mads Tornow Rasmussen  2000    599  26.71        55.64   
  Slangerup Svømmeklub                   
                     
15  Rasmus Steenberg  2000    594  26.84        55.80   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
16  Andreas Bui  2000    572  27.15        56.49   
  O.S.L.F.                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:13 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 3 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  27 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:53   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 3, 400m Medley Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Mia Steen Duus  2001  Sigma Swim Birkerød    1:13.77  2:38.96  4:03.22    5:16.07   
Laura Findahl Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:12.87  2:35.51  4:03.51    5:16.79   
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød    1:08.35  2:31.13  4:03.35    5:16.83   
Ingrid Bo Andersen  2001  Roskilde Svømning    1:08.10  2:32.98  4:03.05    5:16.92   
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:13.93  2:35.24  4:05.88    5:20.37   
Camille Erichsen  2001  Sigma Swim Birkerød    1:13.76  2:30.87  4:04.26    5:21.55   
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub    1:15.99  2:36.60  4:10.94    5:21.78   
Louise Bach Andersen  2001  Aalborg Svømmeklub    1:15.37  2:41.30  4:12.22    5:22.43  Deltager ikke i finalen 
Kamille Auerbach-Lind  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:12.60  2:38.09  4:11.12    5:24.16  Deltager ikke i finalen 
10  Josefine Brosbøl Olsen  2001  Hvidovre Svømme Klub    1:10.78  2:35.18  4:10.05    5:25.79   
11  Lisa Rijkhoff  2001  Aalborg Svømmeklub    1:09.49  2:35.32  4:07.52    5:26.06   
12  Line Strandby  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:16.60  2:39.87  4:13.65    5:27.52   
13  Jamilla Bistrup  2001  Hvidovre Svømme Klub    1:12.79  2:38.48  4:12.14    5:29.60   
14  Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød    1:15.42  2:36.31  4:14.66    5:30.80   
15  Signe Fich Hansen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    1:14.16  2:41.65  4:17.88    5:31.04   
16  Marie Uglebjerg  2002  Kalundborg SK    1:13.43  3:27.84  4:54.01    5:31.29   
17  Cæcilie Buchholt Johansen  2001  Slangerup Svømmeklub    1:16.38  2:39.23  4:14.06    5:31.33   
18  Line Johannsen  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    1:15.39  2:42.39  4:16.51    5:32.06  Deltager ikke i finalen 
19  Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub    1:17.32  2:43.32  4:16.37    5:32.29   
20  Mathilde Laugesen  2001  Vallensbæk IF Af 1939    1:14.11  2:37.08  4:17.02    5:34.56   
21  Caroline Camilla Castella  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:13.08  2:38.56  4:14.71    5:35.17   
22  Laura Lange  2001  Hvidovre Svømme Klub    1:11.99  2:42.02  4:20.49    5:35.18   
23  Karina Høybye Olesen  2001  Nyborg Svømmeklub    1:14.92  2:41.05  4:23.17    5:37.70   
24  Ida Bøgh Hald  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    1:15.74  2:41.88  4:21.00    5:42.06   
25  Abby Kristine Waterval  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:20.55  2:43.31  4:23.99    5:42.34   
26  Julie Nykvist Jensen  2001  Agfs Svømmeafdeling    1:15.25  2:40.60  4:25.21    5:42.57   
27  Isabel K. Eriksen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:16.83  2:48.73  4:26.27    5:42.93   
28  Karoline Sørensen  2002  Thisted Svømmeklub    1:22.20  2:46.69  4:28.70    5:44.23   
29  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  Roskilde Svømning    1:22.58  2:53.30  4:26.73    5:44.41   
30  Louise Hvarre  2001  Svømmeklubben Tempo    1:19.42  2:47.85  4:26.70    5:45.04   
31  SIF Nikoline Madsen  2001  Gentofte Svømme Klub    1:23.73  2:48.55  4:30.14    5:45.07   
32  Stefanie Brun Koch  2001  Aalborg Svømmeklub    1:20.95  2:48.29  4:28.57    5:45.09   
33  Emilie Krog  2002  Durup IF    1:23.44  2:49.95  4:30.19    5:45.93   
34  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002  Aalborg Svømmeklub    2:04.44  3:38.02  5:09.36    5:49.35   
35  Thea Søe Bach  2002  Thisted Svømmeklub    1:22.61  2:49.28  4:32.73    5:50.38   
36  Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub    1:16.39  2:45.60  4:25.20    5:50.63   
37  Cecilie Porsdal  2002  Sigma Swim Birkerød    1:19.18  2:50.05  4:33.50    5:51.00   
38  Helene Marie Andersen  2001  Viborg Svømme Klub    1:18.59  2:50.02  4:34.18    5:52.79   
39  Josefine H. Lundstrøm  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:20.06  2:42.75  4:35.34    5:53.58   
39  Line Sloth Holm  2001  Aalborg Svømmeklub    1:24.83  2:52.25  4:33.67    5:53.58   
41  Maria Borre Jacobsen  2001  Lyngby Svømmeklub    1:19.33  2:52.09  4:31.36    5:54.42   
42  Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:26.69  2:55.62  4:36.20    5:54.70   
43  Ida T Mose  2002  Glostrup Svømme Klub    1:16.66  2:50.17  4:36.20    5:58.48   
44  Anika Hedegaard  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:16.95  2:52.35  4:40.98    5:58.55   
45  Michelle Mortensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    1:20.32  2:51.39  4:43.03    5:59.20   
46  Mitzi D. Jensen  2002  Aalborg Svømmeklub    1:21.56  2:53.38  4:39.26    6:00.02   
47  Mie Buch Nielsen  2001  Horsens Svømmeklub    1:19.03  2:54.94  4:40.54    6:00.13   
48  Silja Ösp Logadottir  2001  O.S.L.F.    1:23.32  2:54.43  4:39.20    6:03.19   
49  Julie Frisch Hoff  2002  Hørsholm Svømmeforening    1:20.24  2:51.66  4:40.97    6:04.92   
50  Lea Serup Schøn  2002  Aalborg Svømmeklub    1:30.80  3:05.09  4:51.87    6:05.53   
51  Maria Andersen  2002  Ringsted Svømme Klub    1:27.78  3:00.25  4:49.24    6:05.63   
52  Charlotte S. Jensen  2002  Svømmeklubben Nord    1:21.70  3:00.17  4:47.26    6:06.04   
53  Katarina Holse  2002  Svendborg Svømme Klub    1:23.63  2:56.89  4:39.79    6:07.83   
54  Olivia Olivarius Vølund  2002  Lyngby Svømmeklub    1:23.85  2:55.77  4:46.37    6:08.29   
55  Silke Siff Larsson  2002  Hovedstadens Svømmeklub    1:31.03  3:08.44  4:44.72    6:09.17   
56  Olivia Foltmar-Michaelsen  2001  Tune I.F. Svømmeafdeling    2:11.57  3:52.09  5:34.08    6:17.69   
Katja Kjær Nielsen  2002  Ringsted Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:53 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  27 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  17:33   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 3, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anne Føyn  2002    648  1:07.38  2:30.15  4:01.37    5:10.17   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Laura Findahl Andersen  2001    647  1:11.12  2:32.14  3:59.65    5:10.29   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Mia Steen Duus  2001    646  1:12.29  2:37.07  4:01.46    5:10.42   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Camille Erichsen  2001    634  1:13.61  2:31.10  3:59.66    5:12.41   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Sofie Hansen  2002    619  1:15.42  2:33.02  4:03.16    5:14.92   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Ingrid Bo Andersen  2001    604  1:08.70  2:34.56  4:03.96    5:17.40   
  Roskilde Svømning                   
                     
Sofie Nielsen  2001    585  1:15.63  2:34.81  4:10.29    5:20.85   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Josefine Brosbøl Olsen  2001    559  1:11.29  2:37.10  4:11.02    5:25.77   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Lisa Rijkhoff  2001    586  1:10.50  2:35.46  4:05.56    5:20.67   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
10  Julie Stampe  2002    571  1:14.64  2:35.40  4:11.60    5:23.46   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
11  Marie Uglebjerg  2002    570  1:12.71  2:38.23  4:09.64    5:23.61   
  Kalundborg SK                   
                     
12  Jamilla Bistrup  2001    539  1:12.32  2:38.08  4:12.32    5:29.74   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
13  Line Strandby  2001    533  1:17.50  2:40.73  4:17.27    5:30.87   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
14  Cæcilie Buchholt Johansen  2001    529  1:15.04  2:37.30  4:13.88    5:31.82   
  Slangerup Svømmeklub                   
                     
15  Signe Fich Hansen  2002    523  1:14.70  2:43.15  4:20.40    5:33.12   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
16  Cecilie Grøndal  2002    515  1:18.94  2:44.23  4:18.72    5:34.68   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:33 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  27 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 4, 400m Medley Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus B. Høgild  1999    627  1:02.39  2:17.04  3:39.58    4:44.87   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Andreas Hansen  2000    577  1:03.72  2:17.60  3:47.19    4:52.73   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Anton Borring Andersen  1999    575  1:05.54  2:21.86  3:46.75    4:53.13   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Markus Kjeldsen  2000    568  1:08.14  2:22.32  3:48.68    4:54.27   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Johan Joensen  2000    568  1:05.25  2:22.64  3:46.58    4:54.33   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Emil Engels Henriksen  1999    566  1:04.66  2:23.75  3:49.04    4:54.69   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Tomas Stensballe Larsen  2000    566  1:04.97  2:22.14  3:49.55    4:54.73   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Sebastian Bidstrup Lantz  1999    553  1:06.30  2:19.24  3:46.41    4:56.93   
  Vest-Brøndby                   
                     
Philip Krogh Brønnicke  2000    547  1:03.81  2:24.77  3:49.99    4:57.98   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
10  Jonas Hørslev Sørensen  1999    547  1:08.43  2:26.05  3:52.34    4:58.08   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
11  Gustav Yde  2000    547  1:06.00  2:22.68  3:50.91    4:58.13   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
12  Andreas Vestergaard  1999    541  1:06.71  2:22.95  3:55.35    4:59.10   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
13  Mads Rishøj  1999    534  1:08.43  2:29.92  3:56.62    5:00.55   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
14  Linus Koefoed Weiss  1999    528  1:06.88  2:23.09  3:53.04    5:01.62   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
15  Frederik Palmø  2000    522  1:08.83  2:26.05  3:54.02    5:02.66   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
16  Peter Vangsgaard  2000    522  1:10.01  2:25.71  3:54.49    5:02.81   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
17  Rasmus Steenberg  2000    520  1:09.24  2:31.73  3:55.30    5:03.19   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
18  Ferdinand Wahl  2000    517  1:08.24  2:29.56  3:56.42    5:03.74   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
19  Alexander Aslak Nørgaard  2000    512  1:08.31  2:26.18  3:54.75    5:04.78   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
20  Christopher Kiss  1999    509  1:08.03  2:29.88  3:58.58    5:05.21   
  Herlev Svømning                   
                     
21  Oliver H. Andersen  1999    506  1:07.69  2:27.01  3:56.00    5:05.92   
  Kalundborg SK                   
                     
22  Jakob Schmidt  1999    498  1:09.18  2:27.38  3:54.53    5:07.55   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
23  Tais Andkjær Kristensen  1999    498  1:07.93  2:29.01  3:58.03    5:07.60   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
24  Niels Paulli Sparholt  2000    497  1:08.33  2:28.86  4:01.33    5:07.78   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
25  Casper Christiansen  2000    491  1:05.60  2:27.08  3:56.13    5:08.91   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
26  Oliver Phil Langsted  1999    486  1:07.31  2:28.71  4:01.06    5:09.93   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
27  Christian Andersen  1999    484  1:08.56  2:28.95  4:00.09    5:10.37   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
28  Frederik Oxenvad  1999    483  1:10.69  2:30.23  4:00.33    5:10.73   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
29  Mads Sørensen  2000    476  1:12.09  2:34.91  4:06.83    5:12.11   
  O.S.L.F.                   
                     
30  Mads Møller  2000    474  1:08.48  3:16.13  4:38.81    5:12.73   
  Kalundborg SK                   
                     
31  Jakob Petersen  1999    473  1:06.75  2:28.39  4:00.34    5:12.79   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
32  Kristian Torp  2000    463  1:10.93  2:34.10  4:03.22    5:15.06   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
33  Lucas Alexander Meng  2000    462  1:11.94  2:29.39  4:06.76    5:15.41   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
34  Kristoffer Desmareth  2000    454  1:08.45  2:27.56  4:02.14    5:17.25   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
35  Alexander Fenger  1999    449  1:12.64  2:37.43  4:07.07    5:18.27   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
36  Daniel Berg Wenk  2000    443  1:09.35  2:30.25  4:07.98    5:19.79   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
37  Jens Riisgaard  2000    441  1:09.25  2:30.15  4:11.16    5:20.32   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
38  Jacob Holm  2000    438  1:14.85  2:39.65  4:09.04    5:21.08   
  Køge Svømmeklub                   
                     
39  Christian K. Jensen  2000    435  1:13.67  2:35.10  4:10.18    5:21.69   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
40  August Bugge  2000    434  1:13.58  2:38.16  4:08.66    5:21.84   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
41  Rasmus Langvad  2000    427  1:12.10  2:34.83  4:12.79    5:23.63   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
42  Thor B. Hansen  2000    421  1:14.76  2:35.99  4:10.77    5:25.09   
  Køge Svømmeklub                   
                     
43  Frederik Presskorn  2000    416  1:10.82  2:34.88  4:13.31    5:26.46   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
44  Mads L. Werther  2000    415  1:16.93  2:43.88  4:14.38    5:26.76   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
45  Sipan Kawiani  2000    412  1:12.03  2:36.27  4:11.84    5:27.47   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
46  Kasper Jørgensen  2000    405  1:07.10  2:34.90  4:12.73    5:29.34   
  Kolding SK                   
                     
47  Oliver Frøsig  2000    397  1:10.89  2:38.05  4:16.62    5:31.75   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
48  Mads Alnor  2000    384  1:16.26  2:45.88  4:20.41    5:35.31   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
David Hjort  2000              DSQ  svøm på mave200m 
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Rasmus Nørfjand  2000              DSQ  2xflyben eft ven250m 
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Søren B. Jeppesen  1999              DSQ  ej samt berør300m 
  Herning Svømmeklub                   
                     
Valdemar Mariegaard  1999              DSQ  afslut på ma v200m 
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:50 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  27 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  17:49   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 4, 400m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus B. Høgild  1999    653  1:02.69  2:16.28  3:37.88    4:41.03   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Anton Borring Andersen  1999    636  1:03.98  2:17.10  3:39.65    4:43.51   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Emil Engels Henriksen  1999    615  1:02.96  2:18.90  3:41.49    4:46.72   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Andreas Hansen  2000    590  1:05.34  2:18.36  3:46.04    4:50.58   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Johan Joensen  2000    583  1:04.77  2:21.65  3:44.19    4:51.86   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Markus Kjeldsen  2000    579  1:08.35  2:22.28  3:48.05    4:52.49   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Tomas Stensballe Larsen  2000    564  1:05.17  2:22.13  3:50.34    4:55.10   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Sebastian Bidstrup Lantz  1999    552  1:07.13  2:22.50  3:49.25    4:57.10   
  Vest-Brøndby                   
                     
Gustav Yde  2000    565  1:06.06  2:22.24  3:49.78    4:54.89   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
10  Linus Koefoed Weiss  1999    560  1:06.78  2:22.41  3:49.86    4:55.68   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
11  Jonas Hørslev Sørensen  1999    536  1:09.48  2:27.41  3:54.87    5:00.17   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
12  Frederik Palmø  2000    532  1:10.05  2:25.59  3:53.50    5:00.76   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
13  Andreas Vestergaard  1999    525  1:07.34  2:26.15  3:59.66    5:02.12   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
14  Peter Vangsgaard  2000    521  1:10.40  2:26.33  3:55.29    5:02.91   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
15  Mads Rishøj  1999    517  1:10.10  2:33.72  4:00.50    5:03.69   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Philip Krogh Brønnicke  2000              DSQ  ej samt berør300m 
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:49 
 
Resultat Løb 5 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 5 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  27 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:01   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Thea Blomsterberg  2002  Sigma Swim Birkerød    36.40  1:15.32  1:55.52    2:35.73   
Mia Steen Duus  2001  Sigma Swim Birkerød    38.21  1:18.39  1:58.74    2:40.09   
Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.01  1:18.79  2:01.39    2:44.09   
Josephine Kruse  2002  Søllerød Svømmeklub    37.28  1:18.85  2:01.81    2:44.84   
Mathilde Hager  2001  Hovedstadens Svømmeklub    37.86  1:20.40  2:03.16    2:45.92   
Alberte Kjærsgaard  2001  Hillerød Svømmeklub    37.28  1:19.37  2:02.05    2:46.15   
Frederikke Echardt  2002  Roskilde Svømning    37.67  1:19.28  2:02.66    2:46.29   
Laura Findahl Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.62  1:21.79  2:05.54    2:49.75  Deltager ikke i finalen 
Caroline Bo Nielsen  2001  Kolding SK    38.74  1:22.24  2:06.04    2:50.12  Deltager ikke i finalen 
10  Mille Bruun Høvring  2001  VAT Copenhagen-MK31    37.88  1:20.91  2:05.95    2:50.82   
11  Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub    37.80  1:20.60  2:05.10    2:51.05   
12  Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub    39.54  1:23.33  2:07.23    2:51.18   
13  Jannie Eickhardt  2001  Esbjerg Svømmeklub    39.47  1:22.45  2:06.86    2:52.11   
14  Maria Munch-Menzer  2001  Gentofte Svømme Klub    37.56  1:21.89  2:07.42    2:52.18  Deltager ikke i finalen 
15  Victoria Haahr Pallesen  2002  Aalborg Svømmeklub    40.39  1:24.76  2:09.47    2:52.35   
16  Mikkeline Mentz  2001  Holbæk Svømme Klub    39.45  1:23.33  2:08.15    2:52.99   
17  Michelle Franow  2001  Horsens Svømmeklub    39.01  1:22.88  2:08.56    2:53.34   
18  Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.14  1:23.50  2:09.21    2:54.21   
19  Nicoline Ingeman-Petersen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    40.99  1:26.28  2:10.91    2:54.48   
20  Line Johannsen  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    38.52  1:23.61  2:09.65    2:55.21   
21  Josefine Due Christensen  2001  Horsens Svømmeklub    39.87  1:24.47  2:09.82    2:55.26   
22  Emilie Bast  2002  Hovedstadens Svømmeklub    40.36  1:24.80  2:10.26    2:56.23   
23  Esther Flø  2001  Silkeborg Svømmeklub    40.24  1:25.77  2:10.94    2:56.72   
24  Caroline Camilla Castella  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.79  1:25.65  2:11.70    2:57.14   
25  Emma Mikkelsen  2001  Vest-Brøndby    39.85  1:24.86  2:11.08    2:57.53   
26  Amalie Frederiksen  2001  Herlufsholm Svømmeklub    40.90  1:26.71  2:12.02    2:57.74   
27  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002  Aalborg Svømmeklub    40.21  1:25.62  2:12.62    2:58.27   
28  Katharina N Møller  2001  Herlev Svømning    41.36  1:27.13  2:12.61    2:58.40   
29  Therese Jetsmark Geiker  2001  TVS Tårnborg IF    40.93  1:26.92  2:13.20    2:59.04   
30  Sarah Daly  2001  Lyngby Svømmeklub    39.42  1:25.17  2:11.77    2:59.29   
31  Zenia Aarestrup  2001  Gladsaxe Idræts Forening    41.36  1:27.26  2:14.09    2:59.86   
32  Alberte Mammen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.01  1:26.31  2:12.89    2:59.94   
33  Ida Jensdottir Fremming  2002  Vallensbæk IF Af 1939    39.89  1:25.99  2:14.03    3:00.31   
34  Sofie Villum Færch  2002  Helsingør Svømmeklub    40.39  1:26.98  2:14.01    3:00.33   
35  Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby Svømmeklub    39.26  1:24.43  2:12.84    3:00.52   
36  Silke Siff Larsson  2002  Hovedstadens Svømmeklub    41.81  1:27.41  2:14.69    3:00.57   
37  Laura Gam  2001  Herning Svømmeklub    41.45  1:26.86  2:13.73    3:00.62   
38  Victoria Martensen Norden  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.94  1:26.78  2:13.78    3:00.73   
39  Michelle Jatta  2001  Vejle Svømmeklub Triton    40.18  1:26.01  2:13.33    3:01.01   
40  Emma Hjort Kaas  2002  Hørsholm Svømmeforening    41.05  1:27.43  2:14.14    3:01.12   
41  Charlotte Malberg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    41.60  1:27.83  2:14.99    3:01.28   
42  Elisabeth Sølvkjær  2002  Thisted Svømmeklub    41.38  1:28.31  2:15.33    3:01.98   
43  Line Gertz  2001  Agfs Svømmeafdeling    40.55  1:27.18  2:14.94    3:02.07   
44  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  Roskilde Svømning    40.33  1:26.77  2:14.65    3:02.61   
45  Xandra Huryn  2001  Swim Team Tåstrup    41.45  1:27.86  2:15.24    3:02.66   
46  Maria Bredal Larsen  2002  Nyborg Svømmeklub    41.84  1:28.80  2:15.70    3:02.69   
47  Christine Nielsen  2001  Odense Svømme Klub    41.74  1:28.80  2:16.19    3:02.70   
48  Victoria Vorm  2001  Vallensbæk IF Af 1939    42.23  1:29.14  2:15.96    3:02.90   
49  Sibel Simonsen  2001  Swim Team Neptun    42.35  1:29.08  2:16.37    3:03.14   
50  Amanda Hietala  2002  Helsingør Svømmeklub    41.32  1:27.76  2:15.43    3:03.67   
51  Camilla Brøgger-Andersen  2002  Aalborg Svømmeklub    42.22  1:30.42  2:17.69    3:04.08   
51  Helena M. S. Sørensen  2001  Aalborg Svømmeklub    41.28  1:27.56  2:15.18    3:04.08   
53  Jamilla Bistrup  2001  Hvidovre Svømme Klub    42.07  1:28.73  2:16.77    3:05.03   
54  Amalije Kristensen  2002  Brønderslev SK08    41.39  1:28.63  2:16.97    3:05.64   
54  Carolina Sahl Rasmussen  2001  Farum Svømmeklub    43.01  1:31.04  2:18.24    3:05.64   
56  Alberte R. Jakobsen  2001  Glostrup Svømme Klub    41.36  1:30.37  2:18.11    3:06.05   
57  Maja Egebjerg Brast  2002  Herlev Svømning    42.36  1:29.64  2:18.61    3:06.45   
58  Regitze Lyngfeldt  2002  Helsingør Svømmeklub    41.93  1:30.68  2:18.59    3:06.51   
59  Camilla Friis  2001  Gladsaxe Idræts Forening    42.13  1:30.27  2:19.13    3:06.66   
60  Alberte Schnieber Klausen  2002  Herning Svømmeklub    42.79  1:30.98  2:19.18    3:07.34   
61  Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.54  1:31.50  2:20.10    3:08.91   
62  Emma Bruhn  2002  Herlufsholm Svømmeklub    41.63  1:29.75  2:19.01    3:08.92   
63  Sophia Lindegaard  2001  Nakskov Svømme Klub    42.32  1:29.99  2:19.20    3:09.08   
64  Astrid Nielsen  2002  Vejle Svømmeklub Triton    42.32  1:31.13  2:20.43    3:09.16   
65  Bjørk Nelsing Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub    43.38  1:31.84  2:21.37    3:09.51   
66  Laura Lyngbye Nybroe  2002  Vest-Brøndby    41.71  1:29.35  2:20.02    3:10.04   
67  Sofie Boesgaard Weber  2002  Herlev Svømning    44.23  1:32.84  2:21.31    3:10.26   
68  Mathilde van der Linden  2002  Lyngby Svømmeklub    42.48  1:31.56  2:22.19    3:10.54   
69  Sascha Lausten  2002  Herning Svømmeklub    43.47  1:32.44  2:21.98    3:11.12   
70  Maiken Hougaard  2002  Auning Svømmeklub    43.22  1:32.31  2:22.22    3:12.11   
71  Sofie Hertzberg  2002  Vallensbæk IF Af 1939    44.05  1:33.18  2:22.97    3:12.21   
72  Anna Bredal Storgaard  2002  Svendborg Svømme Klub    43.42  1:32.24  2:23.11    3:12.28   
73  Mette S. Køhler  2001  Tune I.F. Svømmeafdeling    41.70  1:29.12  2:20.55    3:13.15   
74  Karoline Weltz Jørgensen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    43.73  1:32.66  2:23.42    3:13.67   
75  Victoria Bæts Kristensen  2002  Næstved IF    44.67  1:34.91  2:25.52    3:14.45   
76  Astrid Ulrich-Jørgensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    44.70  1:35.15  2:25.80    3:15.28   
77  Cecilie Porsdal  2002  Sigma Swim Birkerød    45.16  1:35.62  2:26.03    3:16.42   
Cassandra L. L. Hansen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:01 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  27 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:04   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Thea Blomsterberg  2002    697  35.49  1:14.57  1:55.54    2:36.84   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Josephine Kruse  2002    645  37.34  1:19.16  2:00.53    2:40.95   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
Mia Steen Duus  2001    644  38.30  1:19.95  2:00.94    2:41.05   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Josephine G. Lauridsen  2001    637  36.88  1:18.16  2:00.00    2:41.63   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Mathilde Hager  2001    581  37.75  1:20.00  2:03.15    2:46.65   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Frederikke Echardt  2002    581  37.51  1:19.48  2:02.92    2:46.70   
  Roskilde Svømning                   
                     
Alberte Kjærsgaard  2001    574  37.07  1:18.05  2:01.86    2:47.33   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Mille Bruun Høvring  2001    562  37.68  1:20.28  2:03.96    2:48.51   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Pernille Pedersen  2001    554  39.01  1:22.22  2:05.81    2:49.30   
  Køge Svømmeklub                   
                     
10  Cecilie Grøndal  2002    536  39.42  1:24.15  2:06.97    2:51.16   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
11  Victoria Haahr Pallesen  2002    536  39.87  1:23.72  2:07.78    2:51.17   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
12  Nicoline Ingeman-Petersen  2002    529  40.11  1:23.64  2:08.42    2:51.93   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
13  Mikkeline Mentz  2001    528  39.56  1:23.37  2:07.72    2:52.04   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
14  Jannie Eickhardt  2001    512  39.55  1:23.43  2:08.40    2:53.79   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
15  Emilie Nyegaard  2001    505  39.36  1:23.85  2:09.42    2:54.62   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
16  Michelle Franow  2001    498  39.51  1:24.29  2:09.95    2:55.49   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:04 
 
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  27 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:43   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel Salmansen  2000    639  34.09  1:12.38  1:49.57    2:27.40   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Magnus Carstensen  1999    631  34.63  1:12.60  1:50.05    2:28.06   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Frederik Rindshøj  1999    616  33.23  1:11.16  1:49.49    2:29.23   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Mikkel Gadgaard  1999    615  33.13  1:11.50  1:50.52    2:29.31   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Mikkel S. Hansen  2000    606  35.27  1:14.19  1:52.62    2:30.01   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Andreas Kaas Elmgreen  1999    597  34.43  1:12.89  1:51.09    2:30.79   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Thor Nilsson Pedersen  2000    580  34.78  1:13.88  1:53.04    2:32.22   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Oliver Christiansen  1999    572  35.11  1:14.51  1:53.74    2:32.96   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
Casper Davidsen  1999    557  35.44  1:13.85  1:53.20    2:34.33   
  Vest-Brøndby                   
                     
10  Emil Knudsen  1999    545  35.09  1:14.68  1:54.76    2:35.42   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
11  Toke Michaelsen  1999    534  34.94  1:15.91  1:56.31    2:36.46   
  Herning Svømmeklub                   
                     
12  Pierre Høgenhaug  1999    522  35.46  1:15.08  1:55.96    2:37.68   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
13  Frederik Junker Neldeberg  2000    515  35.42  1:15.30  1:56.82    2:38.41   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
14  Jonas Hyllested  1999    511  35.95  1:16.87  1:57.56    2:38.86   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
15  Jonas Ejby  2000    506  35.15  1:16.30  1:58.38    2:39.32   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
16  Johan Joensen  2000    503  36.78  1:17.26  1:58.39    2:39.65   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
17  Lucas Hoffmann  2000    502  35.57  1:16.18  1:57.94    2:39.74   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
18  Nikolai Hougaard  1999    502  36.35  1:18.12  2:00.13    2:39.77   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
19  Nicklas Steen Hansen  1999    500  35.59  1:16.34  1:57.85    2:39.96   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
20  André Goldberg Ballerini  1999    489  35.49  1:15.41  1:57.13    2:41.19   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
21  Esben Vad Arentoft  1999    486  34.55  1:14.00  1:56.28    2:41.49   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
22  Andreas L. Damgård  2000    478  36.61  1:18.14  2:00.47    2:42.35   
  Køge Svømmeklub                   
                     
23  Mathias Yu Fagerberg  2000    475  35.18  1:16.96  1:59.30    2:42.77   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
24  Jakob Juul  2000    470  36.18  1:17.52  2:00.36    2:43.30   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
25  Mikkel Kirkegaard  1999    464  36.98  1:18.78  2:01.27    2:44.00   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
26  Andreas Foverskov  1999    458  37.60  1:19.17  2:01.41    2:44.67   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
27  Magnus Nygaard  2000    458  38.16  1:20.60  2:02.73    2:44.77   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
28  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    457  37.66  1:20.12  2:02.72    2:44.83   
  Struer Svømmeklub                   
                     
29  Benjamin Mads Andresen  2000    443  38.28  1:21.42  2:04.48    2:46.54   
  Odense Svømme Klub                   
                     
30  Mads Haugård Hansen  2000    433  37.38  1:19.95  2:03.83    2:47.80   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
31  Viktor Bull Kramer  2000    430  37.70  1:20.66  2:04.45    2:48.25   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
32  Jacob Holm  2000    427  37.63  1:20.17  2:04.16    2:48.60   
  Køge Svømmeklub                   
                     
33  Jacob Friland  1999    427  36.95  1:20.01  2:04.36    2:48.64   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
34  Thorbjørn Udby Hansen  2000    426  38.51  1:22.05  2:05.17    2:48.72   
  Auning Svømmeklub                   
                     
35  Mikkel Steffensen  1999    416  36.40  1:19.39  2:04.73    2:50.11   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
36  Asger Flytkjær-Hansen  2000    402  37.74  1:21.47  2:07.08    2:52.02   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
37  Jakob Forsberg  2000    394  38.80  1:22.94  2:07.93    2:53.15   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
38  Magnus Gertz  2000    391  37.31  1:20.21  2:06.47    2:53.65   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
39  Andreas Norup  1999    388  37.07  1:20.21  2:05.77    2:54.08   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
40  Mads Skøde Hansen  1999    386  38.51  1:22.56  2:09.15    2:54.40   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
41  Karl Meisner-Jensen  1999    238  44.35  1:37.47  2:31.12    3:24.67   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Andreas Hougaard  2000                OD akut syg 
  Auning Svømmeklub                   
                     
Morten Due Nielsen  1999                OD akut syg 
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Oliver Larsen  2000                OD akut syg 
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:43 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  27 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel Gadgaard  1999    674  31.66  1:07.99  1:45.90    2:24.79   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Frederik Rindshøj  1999    651  32.77  1:10.05  1:48.12    2:26.48   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Andreas Kaas Elmgreen  1999    645  33.44  1:11.24  1:49.01    2:26.97   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Mikkel S. Hansen  2000    643  34.02  1:11.76  1:49.65    2:27.10   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Mikkel Salmansen  2000    640  33.56  1:11.13  1:49.15    2:27.36   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Magnus Carstensen  1999    622  33.50  1:11.56  1:49.65    2:28.74   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Thor Nilsson Pedersen  2000    583  35.45  1:13.99  1:52.87    2:31.97   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Oliver Christiansen  1999    566  34.83  1:14.18  1:52.90    2:33.46   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
Toke Michaelsen  1999    558  34.90  1:14.94  1:54.93    2:34.20   
  Herning Svømmeklub                   
                     
10  Emil Knudsen  1999    548  35.66  1:15.85  1:56.01    2:35.12   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
11  Casper Davidsen  1999    546  34.81  1:14.05  1:54.51    2:35.33   
  Vest-Brøndby                   
                     
12  Pierre Høgenhaug  1999    523  35.57  1:15.83  1:57.05    2:37.61   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
13  Jonas Hyllested  1999    523  35.85  1:16.19  1:56.79    2:37.63   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
14  Frederik Junker Neldeberg  2000    503  35.39  1:15.73  1:57.61    2:39.70   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
15  Jonas Ejby  2000    502  34.83  1:15.31  1:57.31    2:39.79   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
16  Johan Joensen  2000    490  37.03  1:17.79  1:59.47    2:41.10   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:14 
 
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  27 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:25   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 7, 4X200m Frisvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Esbjerg Piger  2001              9:32.50   
  Esbjerg Svømmeklub                   
  Caroline Laursen  2002      1:09.25  2:22.62      2:22.62   
  Julie Gadgaard  2001      1:07.15  2:20.28      4:42.90   
  Emma Jørgensen  2001      1:09.34  2:20.43      7:03.33   
  Jannie Eickhardt  2001      1:12.03  2:29.17      9:32.50   
                     
Aalborg Piger 2  2001              9:34.12   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Stefanie Brun Koch  2001      1:09.49  2:22.40      2:22.40   
  Maja Meinert  2001      1:09.00  2:22.56      4:44.96   
  Lea Serup Schøn  2002      1:10.32  2:23.91      7:08.87   
  Camilla Brøgger-Andersen  2002      1:11.33  2:25.25      9:34.12   
                     
Elite Swim Vejle  2001              9:34.21   
  Elite Swim Vejle                   
  Line J. V. Hededal  2001      1:06.55  2:19.00      2:19.00   
  Michelle Jatta  2001      1:09.15  2:21.22      4:40.22   
  Louise Hvarre  2001      1:09.79  2:24.73      7:04.95   
  Astrid Nielsen  2002      1:12.12  2:29.26      9:34.21   
                     
Stm Piger  2001              9:36.92   
  Swim Team Midtjylland                   
  Pernille Koch Sinding  2002      1:11.11  2:27.29      2:27.29   
  Amalie Søby Mortensen  2001      1:02.31  2:10.75      4:38.04   
  Sascha Lausten  2002      1:14.66  2:32.42      7:10.46   
  Laura Gam  2001      1:11.75  2:26.46      9:36.92   
                     
Vest Piger  2001              9:42.11   
  Vest-Brøndby                   
  Stine Eskebo Nielsen  2001      1:11.08  2:26.23      2:26.23   
  Laura Lyngbye Nybroe  2002      1:13.10  2:36.69      5:02.92   
  Emma Mikkelsen  2001      1:09.76  2:25.01      7:27.93   
  Sarah Missing  2001      1:05.53  2:14.18      9:42.11   
                     
Gsc Piger  2001              9:43.37   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
  Ida Just Mikkelsen  2001      1:10.63  2:22.78      2:22.78   
  Michelle Mortensen  2002      1:10.48  2:26.37      4:49.15   
  Cassandra L. L. Hansen  2002      1:09.50  2:22.70      7:11.85   
  Zenia Aarestrup  2001      1:12.67  2:31.52      9:43.37   
                     
Triton Piger 2  2001              9:44.23   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Caroline Camilla Castella  2001      1:11.21  2:27.16      2:27.16   
  Abby Kristine Waterval  2002      1:11.99  2:29.58      4:56.74   
  Johanne B. Hansen  2002      1:10.64  2:26.29      7:23.03   
  Alberte Mammen  2001      1:06.62  2:21.20      9:44.23   
                     
Lyngby Piger 1  2001              9:50.52   
  Lyngby Svømmeklub                   
  Claudia Sperling  2002      1:09.89  2:25.90      2:25.90   
  Cassandra Hammershøj  2001      1:09.85  2:24.78      4:50.68   
  Katrine Brandt Nielsen  2002      1:09.61  2:26.66      7:17.34   
  Nikoline Biltoft-Jensen  2001      1:13.45  2:33.18      9:50.52   
                     
Sto Penguins  2001              9:57.44   
  Swim Team Odense                   
  Mette Bruun-Petersen  2001      1:09.87  2:19.04      2:19.04   
  Christine Nielsen  2001      1:16.62  2:35.02      4:54.06   
  Karen Hazell Brink  2002      1:17.66  2:36.20      7:30.26   
  Silja Ösp Logadottir  2001      1:12.72  2:27.18      9:57.44   
                     
10  Agf Piger 1  2001              10:09.99   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Julie Nykvist Jensen  2001      1:09.43  2:23.80      2:23.80   
  Line Gertz  2001      1:12.69  2:30.82      4:54.62   
  Nicoline Kristiansen  2002      1:17.47  2:43.23      7:37.85   
  Matilde Bodilsen  2001      1:11.67  2:32.14      10:09.99   
                     
11  Horsens Piger 2  2001              10:10.45   
  Horsens Svømmeklub                   
  Sille Ibsen  2001      1:11.67  2:29.96      2:29.96   
  Caroline Liboriussen  2002      1:13.69  2:33.03      5:02.99   
  Frederikke Brændgaard  2001      1:17.13  2:41.62      7:44.61   
  Mie Buch Nielsen  2001      1:10.58  2:25.84      10:10.45   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:25 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  27 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:31   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 7, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m      Opnået  Status 











 
Aalborg Piger 1  2001  Aalborg Svømmeklub            8:52.08   
  Louise Bach Andersen  2001      1:03.20  2:09.21      2:09.21   
  Mille Moeslund Lausen  2002      1:04.11  2:15.00      4:24.21   
  Lisa Rijkhoff  2001      1:06.82  2:16.94      6:41.15   
  Johanne Marie Poulsen  2001      1:02.68  2:10.93      8:52.08   
                     
Kvik Piger 1  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            8:55.90   
  Kajsa Gregersen  2001      1:04.81  2:14.81      2:14.81   
  Regitze Gaard  2001      1:04.67  2:15.41      4:30.22   
  Julie Krøyer Svendsen  2002      1:03.03  2:12.19      6:42.41   
  Sofie Hansen  2002      1:03.10  2:13.49      8:55.90   
                     
Gentofte Piger 1  2001  Gentofte Svømme Klub            8:58.69   
  Caroline Waage Nowak  2001      1:06.02  2:16.39      2:16.39   
  Sofie Louise Nimb  2001      1:03.97  2:14.18      4:30.57   
  Maria Munch-Menzer  2001      1:07.48  2:18.25      6:48.82   
  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002      1:03.35  2:09.87      8:58.69   
                     
Sigma Piger 1  2001  Sigma Swim            8:59.92   
  Anne Føyn  2002      1:04.35  2:11.54      2:11.54   
  Mille Graasbøll  2002      1:04.32  2:14.88      4:26.42   
  Mia Steen Duus  2001      1:06.53  2:16.25      6:42.67   
  Camille Erichsen  2001      1:06.82  2:17.25      8:59.92   
                     
Triton Piger 1  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            9:05.16   
  Julie Brandt  2001      1:03.47  2:12.66      2:12.66   
  Kamille Auerbach-Lind  2001      1:05.17  2:15.95      4:28.61   
  Josephine G. Lauridsen  2001      1:03.87  2:16.00      6:44.61   
  Line Strandby  2001      1:06.98  2:20.55      9:05.16   
                     
Horsens Piger 1  2001  Horsens Svømmeklub            9:25.12   
  Josefine Due Christensen  2001      1:05.80  2:16.41      2:16.41   
  Cecilie Grøndal  2002      1:09.87  2:23.47      4:39.88   
  Michelle Franow  2001      1:09.53  2:23.80      7:03.68   
  Cecilie B. Andersen  2001      1:07.21  2:21.44      9:25.12   
                     
Tornado-Tøzerne  2001  Hovedstadens Svømmeklub            9:31.43   
  Mathilde Hager  2001      1:07.79  2:21.64      2:21.64   
  Signe Fich Hansen  2002      1:06.94  2:19.81      4:41.45   
  Johanne Hingebjerg  2002      1:09.02  2:24.32      7:05.77   
  Charlotte Malberg  2002      1:10.68  2:25.66      9:31.43   
                     
Esbjerg Piger  2001  Esbjerg Svømmeklub            9:32.50   
  Caroline Laursen  2002      1:09.25  2:22.62      2:22.62   
  Julie Gadgaard  2001      1:07.15  2:20.28      4:42.90   
  Emma Jørgensen  2001      1:09.34  2:20.43      7:03.33   
  Jannie Eickhardt  2001      1:12.03  2:29.17      9:32.50   
                     
Aalborg Piger 2  2001  Aalborg Svømmeklub            9:34.12   
  Stefanie Brun Koch  2001      1:09.49  2:22.40      2:22.40   
  Maja Meinert  2001      1:09.00  2:22.56      4:44.96   
  Lea Serup Schøn  2002      1:10.32  2:23.91      7:08.87   
  Camilla Brøgger-Andersen  2002      1:11.33  2:25.25      9:34.12   
                     
10  Elite Swim Vejle  2001  Elite Swim Vejle            9:34.21   
  Line J. V. Hededal  2001      1:06.55  2:19.00      2:19.00   
  Michelle Jatta  2001      1:09.15  2:21.22      4:40.22   
  Louise Hvarre  2001      1:09.79  2:24.73      7:04.95   
  Astrid Nielsen  2002      1:12.12  2:29.26      9:34.21   
                     
11  Stm Piger  2001  Swim Team Midtjylland            9:36.92   
  Pernille Koch Sinding  2002      1:11.11  2:27.29      2:27.29   
  Amalie Søby Mortensen  2001      1:02.31  2:10.75      4:38.04   
  Sascha Lausten  2002      1:14.66  2:32.42      7:10.46   
  Laura Gam  2001      1:11.75  2:26.46      9:36.92   
                     
12  Vat-Cph Piger 1  2001  VAT Copenhagen            9:37.13   
  Lærke Rask Sander  2002      1:08.32  2:23.86      2:23.86   
  Josefine Nickelsen  2001      1:11.16  2:28.13      4:51.99   
  Mathilde Laugesen  2001      1:07.43  2:21.71      7:13.70   
  Mille Bruun Høvring  2001      1:09.85  2:23.43      9:37.13   
                     
13  Vest Piger  2001  Vest-Brøndby            9:42.11   
  Stine Eskebo Nielsen  2001      1:11.08  2:26.23      2:26.23   
  Laura Lyngbye Nybroe  2002      1:13.10  2:36.69      5:02.92   
  Emma Mikkelsen  2001      1:09.76  2:25.01      7:27.93   
  Sarah Missing  2001      1:05.53  2:14.18      9:42.11   
                     
14  Gsc Piger  2001  Gladsaxe Idræts Forening            9:43.37   
  Ida Just Mikkelsen  2001      1:10.63  2:22.78      2:22.78   
  Michelle Mortensen  2002      1:10.48  2:26.37      4:49.15   
  Cassandra L. L. Hansen  2002      1:09.50  2:22.70      7:11.85   
  Zenia Aarestrup  2001      1:12.67  2:31.52      9:43.37   
                     
15  Triton Piger 2  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            9:44.23   
  Caroline Camilla Castella  2001      1:11.21  2:27.16      2:27.16   
  Abby Kristine Waterval  2002      1:11.99  2:29.58      4:56.74   
  Johanne B. Hansen  2002      1:10.64  2:26.29      7:23.03   
  Alberte Mammen  2001      1:06.62  2:21.20      9:44.23   
                     
16  Lyngby Piger 1  2001  Lyngby Svømmeklub            9:50.52   
  Claudia Sperling  2002      1:09.89  2:25.90      2:25.90   
  Cassandra Hammershøj  2001      1:09.85  2:24.78      4:50.68   
  Katrine Brandt Nielsen  2002      1:09.61  2:26.66      7:17.34   
  Nikoline Biltoft-Jensen  2001      1:13.45  2:33.18      9:50.52   
                     
17  Sto Penguins  2001  Swim Team Odense            9:57.44   
  Mette Bruun-Petersen  2001      1:09.87  2:19.04      2:19.04   
  Christine Nielsen  2001      1:16.62  2:35.02      4:54.06   
  Karen Hazell Brink  2002      1:17.66  2:36.20      7:30.26   
  Silja Ösp Logadottir  2001      1:12.72  2:27.18      9:57.44   
                     
18  Agf Piger 1  2001  Agfs Svømmeafdeling            10:09.99   
  Julie Nykvist Jensen  2001      1:09.43  2:23.80      2:23.80   
  Line Gertz  2001      1:12.69  2:30.82      4:54.62   
  Nicoline Kristiansen  2002      1:17.47  2:43.23      7:37.85   
  Matilde Bodilsen  2001      1:11.67  2:32.14      10:09.99   
                     
19  Horsens Piger 2  2001  Horsens Svømmeklub            10:10.45   
  Sille Ibsen  2001      1:11.67  2:29.96      2:29.96   
  Caroline Liboriussen  2002      1:13.69  2:33.03      5:02.99   
  Frederikke Brændgaard  2001      1:17.13  2:41.62      7:44.61   
  Mie Buch Nielsen  2001      1:10.58  2:25.84      10:10.45   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:31 
 
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  27 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:23   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 8, 4X200m Frisvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Triton Drenge 1  1999              8:19.20   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Niels Paulli Sparholt  2000      58.98  2:02.90      2:02.90   
  Mads Rishøj  1999      1:01.48  2:06.33      4:09.23   
  Marius Møldrup  1999      58.77  2:03.35      6:12.58   
  Mikkel S. Hansen  2000      1:01.25  2:06.62      8:19.20   
                     
Holbæk Drenge  1999              8:27.94   
  Holbæk Svømme Klub                   
  Mikkel Henriksen  1999      1:00.86  2:05.68      2:05.68   
  Simon Brixner  2000      59.50  2:06.99      4:12.67   
  Markus Bøjsen  1999      1:00.08  2:06.89      6:19.56   
  Frederik Palmø  2000      1:02.50  2:08.38      8:27.94   
                     
Sto Orcas  2000              8:30.71   
  Swim Team Odense                   
  Malthe Burgaard  2000      1:00.75  2:06.72      2:06.72   
  Thorstein Godske Pedersen  2000      1:02.03  2:08.26      4:14.98   
  Mads Sørensen  2000      1:01.60  2:06.78      6:21.76   
  Andreas Bui  2000      1:02.46  2:08.95      8:30.71   
                     
Horsens Drenge 1  1999              8:33.84   
  Horsens Svømmeklub                   
  Alexander Fenger  1999      1:01.78  2:09.56      2:09.56   
  Sander Schmidt  1999      57.81  2:06.18      4:15.74   
  Esben Vad Arentoft  1999      1:05.47  2:16.18      6:31.92   
  Rasmus Udbye  2000      57.14  2:01.92      8:33.84   
                     
Triton Drenge 2  1999              8:35.99   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Johan Joensen  2000      1:01.74  2:08.30      2:08.30   
  Lukas Gustafson  1999      59.61  2:04.82      4:13.12   
  Jakob Schmidt  1999      1:03.02  2:10.07      6:23.19   
  Daniel Berg Wenk  2000      1:04.58  2:12.80      8:35.99   
                     
Hsk Drenge  1999              8:39.98   
  Haderslev Svømme Klub                   
  Victor Kristensen  1999      1:01.25  2:07.44      2:07.44   
  Frederik Oxenvad  1999      1:03.63  2:12.19      4:19.63   
  Thomas Christiansen  1999      1:03.23  2:16.62      6:36.25   
  Magnus Stender Berg  1999      1:00.69  2:03.73      8:39.98   
                     
Køge Drenge  1999              8:40.07   
  Køge Svømmeklub                   
  Jacob Holm  2000      1:05.66  2:14.94      2:14.94   
  Mathias Nielsen  1999      57.90  1:57.53      4:12.47   
  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000      1:02.15  2:07.75      6:20.22   
  Andreas L. Damgård  2000      1:07.36  2:19.85      8:40.07   
                     
Silkeborg Drenge  1999              8:43.30   
  Silkeborg Svømmeklub                   
  Jacob F. Frederiksen  1999      1:03.92  2:13.14      2:13.14   
  Mikkel Kirkegaard  1999      1:05.44  2:15.50      4:28.64   
  Jens Riisgaard  2000      1:02.72  2:09.26      6:37.90   
  Markus Kjeldsen  2000      1:00.31  2:05.40      8:43.30   
                     
Aarhus Swim Drenge  1999              8:44.30   
  Aarhus Swim                   
  Søren Wolf  2000      1:03.65  2:13.51      2:13.51   
  Johan Reimer  2000      1:05.37  2:17.97      4:31.48   
  Anton Borg Hjort  2000      1:00.83  2:06.12      6:37.60   
  Dan Izhar-Larsen  1999      1:00.77  2:06.70      8:44.30   
                     
10  Drenge 1 Helsinge  1999              8:50.13   
  Helsinge Svømmeklub                   
  Alexander Mogensen  1999      1:06.71  2:14.40      2:14.40   
  Matthias Spring Granhøj  1999      1:03.83  2:13.03      4:27.43   
  Oliver Christiansen  1999      1:01.26  2:03.94      6:31.37   
  Jakob Forsberg  2000      1:07.58  2:18.76      8:50.13   
                     
11  Horsens Drenge 2  1999              9:22.14   
  Horsens Svømmeklub                   
  Nicklas Steen Hansen  1999      1:05.66  2:18.20      2:18.20   
  Christian Juul Jensen  2000      1:04.74  2:20.77      4:38.97   
  Viktor Bull Kramer  2000      1:10.19  2:27.36      7:06.33   
  Daniel H. Johannesen  1999      1:04.66  2:15.81      9:22.14   
                     
Roskilde Drenge 2  2000              DNS   
  Roskilde Svømning                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Drenge Kalundborg  1999                afmeldt 
  Kalundborg SK                   
                   
                   
                   
                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:23 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  27 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:39   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 8, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m      Opnået  Status 











 
Esbjerg Drenge  1999  Esbjerg Svømmeklub            7:55.65   
  Christian Holm Jørgensen  1999      58.78  1:59.94      1:59.94   
  Mikkel Gadgaard  1999      56.34  1:57.54      3:57.48   
  Casper Eickhardt  1999      56.96  2:00.26      5:57.74   
  Michael Terp Olesen  1999      55.07  1:57.91      7:55.65   
                     
Vat-Cph Boys 1  1999  VAT Copenhagen            7:59.07   
  Marcus Dan Hansen  1999      58.83  2:01.26      2:01.26   
  Mathias Immerkjær  1999      56.45  2:01.64      4:02.90   
  Mads Ørsted Nielsen  1999      59.05  2:00.68      6:03.58   
  Johan Bragason  1999      55.21  1:55.49      7:59.07   
                     
Lyngby Drenge 1  1999  Lyngby Svømmeklub            8:10.57   
  Mikkel-Emil Rosenbom  1999      58.05  1:57.21      1:57.21   
  Andreas Kaas Elmgreen  1999      57.51  2:01.27      3:58.48   
  Anders Blix Mogensen  2000      57.76  2:04.44      6:02.92   
  Gustav Frydensberg  1999      1:01.11  2:07.65      8:10.57   
                     
Kvik Drenge  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            8:17.69   
  Emil Hedegaard  1999      59.11  2:04.23      2:04.23   
  Simon Krøyer Svendsen  1999      59.48  2:05.62      4:09.85   
  Ferdinand Wahl  2000      1:00.48  2:06.52      6:16.37   
  Lukas Storm  1999      57.94  2:01.32      8:17.69   
                     
Triton Drenge 1  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            8:19.20   
  Niels Paulli Sparholt  2000      58.98  2:02.90      2:02.90   
  Mads Rishøj  1999      1:01.48  2:06.33      4:09.23   
  Marius Møldrup  1999      58.77  2:03.35      6:12.58   
  Mikkel S. Hansen  2000      1:01.25  2:06.62      8:19.20   
                     
Sigma Drenge 1  1999  Sigma Swim            8:19.24   
  Anton Borring Andersen  1999      59.89  2:05.21      2:05.21   
  Emil Engels Henriksen  1999      1:01.90  2:05.66      4:10.87   
  Sebastian Tullberg  2000      56.73  1:59.79      6:10.66   
  Alexander Eggers  1999      1:02.18  2:08.58      8:19.24   
                     
Stm Drenge  1999  Swim Team Midtjylland            8:19.38   
  Arnas Jefimanka  1999      1:00.01  2:07.14      2:07.14   
  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999      59.74  2:05.98      4:13.12   
  Søren B. Jeppesen  1999      59.13  2:05.77      6:18.89   
  Magnus B. Høgild  1999      58.40  2:00.49      8:19.38   
                     
Gsc Drenge  1999  Gladsaxe Idræts Forening            8:21.59   
  Rasmus Steenberg  2000      58.43  2:03.77      2:03.77   
  Jonas Hyllested  1999      1:01.94  2:10.55      4:14.32   
  William Lehn-Schiøler  2000      1:01.02  2:06.68      6:21.00   
  Frederik Rindshøj  1999      58.61  2:00.59      8:21.59   
                     
Holbæk Drenge  1999  Holbæk Svømme Klub            8:27.94   
  Mikkel Henriksen  1999      1:00.86  2:05.68      2:05.68   
  Simon Brixner  2000      59.50  2:06.99      4:12.67   
  Markus Bøjsen  1999      1:00.08  2:06.89      6:19.56   
  Frederik Palmø  2000      1:02.50  2:08.38      8:27.94   
                     
10  Gentofte Drenge 1  1999  Gentofte Svømme Klub            8:29.51   
  Tomas Stensballe Larsen  2000      59.22  2:02.16      2:02.16   
  Peter Vangsgaard  2000      59.92  2:04.99      4:07.15   
  Frederik O. Møller  1999      1:02.13  2:12.20      6:19.35   
  Frederik Weiss  1999      1:00.33  2:10.16      8:29.51   
                     
11  Sto Orcas  2000  Swim Team Odense            8:30.71   
  Malthe Burgaard  2000      1:00.75  2:06.72      2:06.72   
  Thorstein Godske Pedersen  2000      1:02.03  2:08.26      4:14.98   
  Mads Sørensen  2000      1:01.60  2:06.78      6:21.76   
  Andreas Bui  2000      1:02.46  2:08.95      8:30.71   
                     
12  Horsens Drenge 1  1999  Horsens Svømmeklub            8:33.84   
  Alexander Fenger  1999      1:01.78  2:09.56      2:09.56   
  Sander Schmidt  1999      57.81  2:06.18      4:15.74   
  Esben Vad Arentoft  1999      1:05.47  2:16.18      6:31.92   
  Rasmus Udbye  2000      57.14  2:01.92      8:33.84   
                     
13  Triton Drenge 2  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            8:35.99   
  Johan Joensen  2000      1:01.74  2:08.30      2:08.30   
  Lukas Gustafson  1999      59.61  2:04.82      4:13.12   
  Jakob Schmidt  1999      1:03.02  2:10.07      6:23.19   
  Daniel Berg Wenk  2000      1:04.58  2:12.80      8:35.99   
                     
14  Hsk Drenge  1999  Haderslev Svømme Klub            8:39.98   
  Victor Kristensen  1999      1:01.25  2:07.44      2:07.44   
  Frederik Oxenvad  1999      1:03.63  2:12.19      4:19.63   
  Thomas Christiansen  1999      1:03.23  2:16.62      6:36.25   
  Magnus Stender Berg  1999      1:00.69  2:03.73      8:39.98   
                     
15  Køge Drenge  1999  Køge Svømmeklub            8:40.07   
  Jacob Holm  2000      1:05.66  2:14.94      2:14.94   
  Mathias Nielsen  1999      57.90  1:57.53      4:12.47   
  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000      1:02.15  2:07.75      6:20.22   
  Andreas L. Damgård  2000      1:07.36  2:19.85      8:40.07   
                     
16  Silkeborg Drenge  1999  Silkeborg Svømmeklub            8:43.30   
  Jacob F. Frederiksen  1999      1:03.92  2:13.14      2:13.14   
  Mikkel Kirkegaard  1999      1:05.44  2:15.50      4:28.64   
  Jens Riisgaard  2000      1:02.72  2:09.26      6:37.90   
  Markus Kjeldsen  2000      1:00.31  2:05.40      8:43.30   
                     
17  Aarhus Swim Drenge  1999  Aarhus Swim            8:44.30   
  Søren Wolf  2000      1:03.65  2:13.51      2:13.51   
  Johan Reimer  2000      1:05.37  2:17.97      4:31.48   
  Anton Borg Hjort  2000      1:00.83  2:06.12      6:37.60   
  Dan Izhar-Larsen  1999      1:00.77  2:06.70      8:44.30   
                     
18  Drenge 1 Helsinge  1999  Helsinge Svømmeklub            8:50.13   
  Alexander Mogensen  1999      1:06.71  2:14.40      2:14.40   
  Matthias Spring Granhøj  1999      1:03.83  2:13.03      4:27.43   
  Oliver Christiansen  1999      1:01.26  2:03.94      6:31.37   
  Jakob Forsberg  2000      1:07.58  2:18.76      8:50.13   
                     
19  Horsens Drenge 2  1999  Horsens Svømmeklub            9:22.14   
  Nicklas Steen Hansen  1999      1:05.66  2:18.20      2:18.20   
  Christian Juul Jensen  2000      1:04.74  2:20.77      4:38.97   
  Viktor Bull Kramer  2000      1:10.19  2:27.36      7:06.33   
  Daniel H. Johannesen  1999      1:04.66  2:15.81      9:22.14   
                     
Roskilde Drenge 2  2000  Roskilde Svømning            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Drenge Kalundborg  1999  Kalundborg SK              afmeldt 
                   
                   
                   
                   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:39 
 
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  28 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  14:52   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amalie Søby Mortensen  2001    652  1:05.74  2:16.18  3:26.73    4:35.41   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Andrea Paaske  2001    641  1:05.48  2:16.41  3:27.17    4:36.97   
  Roskilde Svømning                   
                     
Anne Føyn  2002    638  1:05.36  2:15.69  3:27.62    4:37.41   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    638  1:06.58  2:16.96  3:28.16    4:37.42   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Louise Bach Andersen  2001    638  1:05.51  2:16.89  3:28.42    4:37.45   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Sofie Louise Nimb  2001    633  1:05.85  2:16.30  3:27.61    4:38.12   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Sofie Nielsen  2001    624  1:07.62  2:19.18  3:30.18    4:39.50   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Kajsa Gregersen  2001    620  1:05.66  2:16.47  3:28.83    4:40.08   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Julie Brandt  2001    596  1:07.26  2:19.54  3:33.09    4:43.71   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
10  Johanne Marie Poulsen  2001    577  1:07.70  2:20.97  3:35.06    4:46.75   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
11  Mille Graasbøll  2002    576  1:08.92  2:22.02  3:35.55    4:46.92   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
12  Frederikke Petri  2001    576  1:08.87  2:21.66  3:35.61    4:46.99   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
13  Sarah Missing  2001    570  1:08.51  2:22.67  3:36.67    4:47.99   
  Vest-Brøndby                   
                     
14  Josefine Due Christensen  2001    567  1:09.45  2:23.01  3:37.13    4:48.50   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
15  Mille Moeslund Lausen  2002    567  1:09.96  2:23.36  3:37.39    4:48.54   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
16  Iben Bak  2001    558  1:09.87  2:23.91  3:37.50    4:50.01   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
17  Clara Neumann  2001    548  1:08.14  2:22.80  3:38.18    4:51.75   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
18  Karina Høybye Olesen  2001    548  1:09.01  2:24.06  3:38.63    4:51.77   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
19  Alberte Mammen  2001    544  1:08.49  2:23.25  3:38.71    4:52.45   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
19  Signe Fich Hansen  2002    544  1:09.42  2:23.69  3:38.15    4:52.45   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
21  SIF Nikoline Madsen  2001    540  1:09.89  2:24.80  3:39.43    4:53.17   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
22  Karla Louise Balle  2001    537  1:08.72  2:24.72  3:40.62    4:53.80   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
23  Cassandra L. L. Hansen  2002    533  1:12.31  2:25.99  3:40.89    4:54.50   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
23  Maria Munch-Menzer  2001    533  1:11.36  2:26.76  3:41.63    4:54.50   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
25  Michelle Mortensen  2002    532  1:09.88  2:26.03  3:42.11    4:54.62   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
26  Caroline Waage Nowak  2001    531  1:08.98  2:23.73  3:39.33    4:54.86   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
27  Karoline Sørensen  2002    528  1:10.77  2:25.82  3:42.13    4:55.44   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
28  Sofie Andersen  2001    526  1:10.30  2:25.88  3:42.22    4:55.86   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
29  Sibel Simonsen  2001    525  1:10.58  2:26.29  3:42.45    4:55.97   
  Swim Team Neptun                   
                     
30  Sofia Qvade Rasmusen  2001    524  1:09.92  2:25.47  3:41.01    4:56.13   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
31  Emma Jørgensen  2001    523  1:11.14  2:28.03  3:45.35    4:56.35   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
31  Mette Bruun-Petersen  2001    523  1:11.11  2:28.48  3:45.24    4:56.35   
  Odense Svømme Klub                   
                     
33  Thea Søe Bach  2002    518  1:12.24  2:27.25  3:43.13    4:57.36   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
34  Line Strandby  2001    518  1:10.34  2:25.93  3:42.93    4:57.37   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
35  Natalie Clara Petersen  2002    513  1:10.08  2:26.43  3:43.92    4:58.24   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
36  Marie Uglebjerg  2002    513  1:12.55  2:28.45  3:43.78    4:58.36   
  Kalundborg SK                   
                     
37  Emma Mikkelsen  2001    510  1:11.83  2:29.63  3:44.19    4:58.87   
  Vest-Brøndby                   
                     
38  Frida Hausting Jørgensen  2001    510  1:10.03  2:25.61  3:42.47    4:58.92   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
39  Caroline Laursen  2002    503  1:10.29  2:27.74  3:45.67    5:00.25   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
40  Emilie Krog  2002    500  1:11.41  2:28.72  3:46.17    5:00.93   
  Durup IF                   
                     
41  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    493  1:10.25  2:25.64  3:42.80    5:02.21   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
41  Frederikke Skau Hansen  2002    493  1:13.27  2:31.10  3:48.21    5:02.21   
  DeltaSwim                   
                     
43  Lea Serup Schøn  2002    492  1:11.06  2:29.00  3:47.24    5:02.42   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
44  Charlotte Malberg  2002    488  1:11.89  2:29.50  3:47.78    5:03.25   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
45  Emilie Holst Lange  2002    488  1:12.28  2:29.81  3:47.80    5:03.35   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
46  Camilla Brøgger-Andersen  2002    486  1:13.47  2:30.56  3:48.90    5:03.69   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
47  Cecilie Porsdal  2002    485  1:11.41  2:29.74  3:47.73    5:03.96   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
48  Silja Ösp Logadottir  2001    480  1:12.33  2:30.02  3:47.65    5:05.05   
  O.S.L.F.                   
                     
49  Matilde Weibel  2002    468  1:13.18  2:31.95  3:50.27    5:07.50   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
50  Anika Hedegaard  2002    466  1:13.22  2:31.97  3:51.47    5:08.01   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
51  Maria Bredal Larsen  2002    459  1:13.22  2:32.71  3:51.87    5:09.48   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
52  Victoria Bæts Kristensen  2002    457  1:15.47  2:35.56  3:55.45    5:09.93   
  Næstved IF                   
                     
53  Kathrine S. Jørgensen  2002    456  1:13.01  2:31.87  3:51.91    5:10.21   
  Albertslund IF                   
                     
54  Katja Kjær Nielsen  2002    446  1:12.19  2:32.41  3:53.20    5:12.40   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
55  Maiken Kjærsgaard  2002    442  1:15.76  2:35.62  3:56.00    5:13.52   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
56  Pernille Koch Sinding  2002    434  1:15.88  2:38.13  3:58.74    5:15.40   
  Herning Svømmeklub                   
                     
57  Johanne S. Christiansen  2002    434  1:12.59  2:34.14  3:54.84    5:15.41   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
58  Charlotte S. Jensen  2002    433  1:15.82  2:37.29  3:58.41    5:15.50   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
59  Anna Aabak Kristoffersen  2002    425  1:13.86  2:34.55  3:56.70    5:17.55   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
60  Sofie Hertzberg  2002    400  1:16.09  2:38.45  4:01.43    5:23.98   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Laura Lange  2001              DSQ  tyvstart 
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  28 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:52