2020-01-22   07:13:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 5 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 5 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  27 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  13:01   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Thea Blomsterberg  2002  Sigma Swim Birkerød    36.40  1:15.32  1:55.52    2:35.73   
Mia Steen Duus  2001  Sigma Swim Birkerød    38.21  1:18.39  1:58.74    2:40.09   
Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.01  1:18.79  2:01.39    2:44.09   
Josephine Kruse  2002  Søllerød Svømmeklub    37.28  1:18.85  2:01.81    2:44.84   
Mathilde Hager  2001  Hovedstadens Svømmeklub    37.86  1:20.40  2:03.16    2:45.92   
Alberte Kjærsgaard  2001  Hillerød Svømmeklub    37.28  1:19.37  2:02.05    2:46.15   
Frederikke Echardt  2002  Roskilde Svømning    37.67  1:19.28  2:02.66    2:46.29   
Laura Findahl Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.62  1:21.79  2:05.54    2:49.75  Deltager ikke i finalen 
Caroline Bo Nielsen  2001  Kolding SK    38.74  1:22.24  2:06.04    2:50.12  Deltager ikke i finalen 
10  Mille Bruun Høvring  2001  VAT Copenhagen-MK31    37.88  1:20.91  2:05.95    2:50.82   
11  Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub    37.80  1:20.60  2:05.10    2:51.05   
12  Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub    39.54  1:23.33  2:07.23    2:51.18   
13  Jannie Eickhardt  2001  Esbjerg Svømmeklub    39.47  1:22.45  2:06.86    2:52.11   
14  Maria Munch-Menzer  2001  Gentofte Svømme Klub    37.56  1:21.89  2:07.42    2:52.18  Deltager ikke i finalen 
15  Victoria Haahr Pallesen  2002  Aalborg Svømmeklub    40.39  1:24.76  2:09.47    2:52.35   
16  Mikkeline Mentz  2001  Holbæk Svømme Klub    39.45  1:23.33  2:08.15    2:52.99   
17  Michelle Franow  2001  Horsens Svømmeklub    39.01  1:22.88  2:08.56    2:53.34   
18  Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.14  1:23.50  2:09.21    2:54.21   
19  Nicoline Ingeman-Petersen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    40.99  1:26.28  2:10.91    2:54.48   
20  Line Johannsen  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    38.52  1:23.61  2:09.65    2:55.21   
21  Josefine Due Christensen  2001  Horsens Svømmeklub    39.87  1:24.47  2:09.82    2:55.26   
22  Emilie Bast  2002  Hovedstadens Svømmeklub    40.36  1:24.80  2:10.26    2:56.23   
23  Esther Flø  2001  Silkeborg Svømmeklub    40.24  1:25.77  2:10.94    2:56.72   
24  Caroline Camilla Castella  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.79  1:25.65  2:11.70    2:57.14   
25  Emma Mikkelsen  2001  Vest-Brøndby    39.85  1:24.86  2:11.08    2:57.53   
26  Amalie Frederiksen  2001  Herlufsholm Svømmeklub    40.90  1:26.71  2:12.02    2:57.74   
27  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002  Aalborg Svømmeklub    40.21  1:25.62  2:12.62    2:58.27   
28  Katharina N Møller  2001  Herlev Svømning    41.36  1:27.13  2:12.61    2:58.40   
29  Therese Jetsmark Geiker  2001  TVS Tårnborg IF    40.93  1:26.92  2:13.20    2:59.04   
30  Sarah Daly  2001  Lyngby Svømmeklub    39.42  1:25.17  2:11.77    2:59.29   
31  Zenia Aarestrup  2001  Gladsaxe Idræts Forening    41.36  1:27.26  2:14.09    2:59.86   
32  Alberte Mammen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.01  1:26.31  2:12.89    2:59.94   
33  Ida Jensdottir Fremming  2002  Vallensbæk IF Af 1939    39.89  1:25.99  2:14.03    3:00.31   
34  Sofie Villum Færch  2002  Helsingør Svømmeklub    40.39  1:26.98  2:14.01    3:00.33   
35  Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby Svømmeklub    39.26  1:24.43  2:12.84    3:00.52   
36  Silke Siff Larsson  2002  Hovedstadens Svømmeklub    41.81  1:27.41  2:14.69    3:00.57   
37  Laura Gam  2001  Herning Svømmeklub    41.45  1:26.86  2:13.73    3:00.62   
38  Victoria Martensen Norden  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.94  1:26.78  2:13.78    3:00.73   
39  Michelle Jatta  2001  Vejle Svømmeklub Triton    40.18  1:26.01  2:13.33    3:01.01   
40  Emma Hjort Kaas  2002  Hørsholm Svømmeforening    41.05  1:27.43  2:14.14    3:01.12   
41  Charlotte Malberg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    41.60  1:27.83  2:14.99    3:01.28   
42  Elisabeth Sølvkjær  2002  Thisted Svømmeklub    41.38  1:28.31  2:15.33    3:01.98   
43  Line Gertz  2001  Agfs Svømmeafdeling    40.55  1:27.18  2:14.94    3:02.07   
44  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  Roskilde Svømning    40.33  1:26.77  2:14.65    3:02.61   
45  Xandra Huryn  2001  Swim Team Tåstrup    41.45  1:27.86  2:15.24    3:02.66   
46  Maria Bredal Larsen  2002  Nyborg Svømmeklub    41.84  1:28.80  2:15.70    3:02.69   
47  Christine Nielsen  2001  Odense Svømme Klub    41.74  1:28.80  2:16.19    3:02.70   
48  Victoria Vorm  2001  Vallensbæk IF Af 1939    42.23  1:29.14  2:15.96    3:02.90   
49  Sibel Simonsen  2001  Swim Team Neptun    42.35  1:29.08  2:16.37    3:03.14   
50  Amanda Hietala  2002  Helsingør Svømmeklub    41.32  1:27.76  2:15.43    3:03.67   
51  Camilla Brøgger-Andersen  2002  Aalborg Svømmeklub    42.22  1:30.42  2:17.69    3:04.08   
51  Helena M. S. Sørensen  2001  Aalborg Svømmeklub    41.28  1:27.56  2:15.18    3:04.08   
53  Jamilla Bistrup  2001  Hvidovre Svømme Klub    42.07  1:28.73  2:16.77    3:05.03   
54  Amalije Kristensen  2002  Brønderslev SK08    41.39  1:28.63  2:16.97    3:05.64   
54  Carolina Sahl Rasmussen  2001  Farum Svømmeklub    43.01  1:31.04  2:18.24    3:05.64   
56  Alberte R. Jakobsen  2001  Glostrup Svømme Klub    41.36  1:30.37  2:18.11    3:06.05   
57  Maja Egebjerg Brast  2002  Herlev Svømning    42.36  1:29.64  2:18.61    3:06.45   
58  Regitze Lyngfeldt  2002  Helsingør Svømmeklub    41.93  1:30.68  2:18.59    3:06.51   
59  Camilla Friis  2001  Gladsaxe Idræts Forening    42.13  1:30.27  2:19.13    3:06.66   
60  Alberte Schnieber Klausen  2002  Herning Svømmeklub    42.79  1:30.98  2:19.18    3:07.34   
61  Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.54  1:31.50  2:20.10    3:08.91   
62  Emma Bruhn  2002  Herlufsholm Svømmeklub    41.63  1:29.75  2:19.01    3:08.92   
63  Sophia Lindegaard  2001  Nakskov Svømme Klub    42.32  1:29.99  2:19.20    3:09.08   
64  Astrid Nielsen  2002  Vejle Svømmeklub Triton    42.32  1:31.13  2:20.43    3:09.16   
65  Bjørk Nelsing Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub    43.38  1:31.84  2:21.37    3:09.51   
66  Laura Lyngbye Nybroe  2002  Vest-Brøndby    41.71  1:29.35  2:20.02    3:10.04   
67  Sofie Boesgaard Weber  2002  Herlev Svømning    44.23  1:32.84  2:21.31    3:10.26   
68  Mathilde van der Linden  2002  Lyngby Svømmeklub    42.48  1:31.56  2:22.19    3:10.54   
69  Sascha Lausten  2002  Herning Svømmeklub    43.47  1:32.44  2:21.98    3:11.12   
70  Maiken Hougaard  2002  Auning Svømmeklub    43.22  1:32.31  2:22.22    3:12.11   
71  Sofie Hertzberg  2002  Vallensbæk IF Af 1939    44.05  1:33.18  2:22.97    3:12.21   
72  Anna Bredal Storgaard  2002  Svendborg Svømme Klub    43.42  1:32.24  2:23.11    3:12.28   
73  Mette S. Køhler  2001  Tune I.F. Svømmeafdeling    41.70  1:29.12  2:20.55    3:13.15   
74  Karoline Weltz Jørgensen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF    43.73  1:32.66  2:23.42    3:13.67   
75  Victoria Bæts Kristensen  2002  Næstved IF    44.67  1:34.91  2:25.52    3:14.45   
76  Astrid Ulrich-Jørgensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    44.70  1:35.15  2:25.80    3:15.28   
77  Cecilie Porsdal  2002  Sigma Swim Birkerød    45.16  1:35.62  2:26.03    3:16.42   
Cassandra L. L. Hansen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  27 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark