2021-03-08   05:12:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 09.30

Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  28 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  14:52   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel Gadgaard  1999    692  59.89  2:03.06  3:06.03    4:08.76  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Magnus B. Høgild  1999    676  1:01.16  2:05.19  3:07.79    4:10.67   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    675  1:00.60  2:05.53  3:08.75    4:10.80   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Andreas Hansen  2000    672  1:00.98  2:05.74  3:08.97    4:11.24   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Mathias Nielsen  1999    661  1:00.79  2:05.19  3:08.47    4:12.52   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Johan Bragason  1999    654  1:00.24  2:05.49  3:10.21    4:13.44   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Michael Terp Olesen  1999    652  1:00.81  2:06.47  3:11.38    4:13.76   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Marius Rasmussen  1999    637  1:01.26  2:06.94  3:11.53    4:15.66   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
Tomas Stensballe Larsen  2000    636  1:00.53  2:06.26  3:11.63    4:15.77   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
10  Andreas Vestergaard  1999    628  1:00.84  2:06.06  3:12.47    4:16.87   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
11  August Stamp Kirkeby  1999    623  1:02.38  2:08.79  3:15.17    4:17.60   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
12  Jonas Hørslev Sørensen  1999    621  1:02.92  2:09.62  3:15.36    4:17.89   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
13  Niels Paulli Sparholt  2000    610  1:01.37  2:07.11  3:13.45    4:19.46   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
14  Lukas Storm  1999    601  1:00.45  2:06.44  3:12.67    4:20.70  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
15  Jonas Gram-Lange  1999    601  1:01.52  2:08.26  3:14.96    4:20.73  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Syd                   
                     
16  Rasmus Udbye  2000    598  1:02.30  2:08.43  3:15.42    4:21.20   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
17  Mads Sørensen  2000    596  1:02.34  2:09.14  3:16.03    4:21.36   
  O.S.L.F.                   
                     
18  Rasmus Steenberg  2000    592  1:01.15  2:06.90  3:14.70    4:22.07   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
19  Magnus Stender Berg  1999    585  1:03.30  2:09.51  3:16.93    4:23.06   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
20  Peter Vangsgaard  2000    584  1:01.45  2:08.48  3:16.99    4:23.28  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
21  Mads Tornow Rasmussen  2000    583  1:01.50  2:09.18  3:17.70    4:23.39   
  Slangerup Svømmeklub                   
                     
22  Mads Ørsted Nielsen  1999    580  1:01.84  2:08.43  3:15.96    4:23.76   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
23  Christian Andersen  1999    577  1:02.61  2:09.90  3:17.91    4:24.31   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
24  Gustav Yde  2000    576  1:02.26  2:08.78  3:16.25    4:24.38   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
25  Christopher Kiss  1999    575  1:03.68  2:11.93  3:19.25    4:24.52   
  Herlev Svømning                   
                     
26  Emil Hedegaard  1999    574  1:00.28  2:07.04  3:16.39    4:24.78   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
27  Dan Izhar-Larsen  1999    572  1:01.62  2:08.47  3:17.88    4:25.10   
  IHF Svømning                   
                     
28  Jakob Juul  2000    567  1:03.12  2:11.47  3:19.36    4:25.83   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
29  Markus Kjeldsen  2000    565  1:02.72  2:11.66  3:20.35    4:26.14   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
30  Ferdinand Wahl  2000    564  1:02.30  2:10.31  3:19.03    4:26.27   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
31  Mads Rishøj  1999    563  1:04.53  2:13.03  3:20.68    4:26.50   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
32  Valdemar Mariegaard  1999    563  1:03.34  2:11.49  3:18.72    4:26.51   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
33  Simon Krøyer Svendsen  1999    556  1:01.54  2:08.28  3:17.78    4:27.48   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
34  William Lehn-Schiøler  2000    556  1:03.92  2:10.98  3:18.96    4:27.53   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
35  Frederik Palmø  2000    552  1:05.15  2:12.76  3:21.50    4:28.16   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
36  Matthias Bach Mikkelsen  2000    552  1:04.35  2:14.15  3:24.03    4:28.21   
  Kolding SK                   
                     
37  Daniel Sørensen  1999    549  1:03.85  2:12.69  3:21.47    4:28.68   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
38  Philip Krogh Brønnicke  2000    549  1:02.17  2:10.73  3:20.81    4:28.69   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
39  Simon Brixner  2000    528  1:03.49  2:11.69  3:21.43    4:32.26   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
40  Mads Møller  2000    515  1:04.58  2:14.59  3:25.17    4:34.47   
  Kalundborg SK                   
                     
41  Jens Riisgaard  2000    511  1:03.90  2:13.11  3:24.20    4:35.10   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
42  Alexander Fenger  1999    510  1:04.89  2:14.59  3:25.83    4:35.27   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
43  Kristoffer Østergaard  1999    503  1:05.50  2:16.14  3:27.70    4:36.67   
  Durup IF                   
                     
44  Johan Wentorf  1999    500  1:01.93  2:12.59  3:24.83    4:37.27   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
45  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999    485  1:39.06  2:50.80  4:03.67    4:40.00   
  Herning Svømmeklub                   
                     
46  Søren Wolf  2000    412  1:06.25  2:21.14  3:38.60    4:55.72   
  IHF Svømning                   
                     
Alexander Dahl  2000                OD akut syg 
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Markus Bøjsen  1999              DSQ  tyvstart 
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  28 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner