2021-03-08   05:01:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 09.30

Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  28 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  14:53   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Liva Palmund  2002    606  34.64  1:12.21  1:49.72    2:26.57   
  Roskilde Svømning                   
                     
Julie Krøyer Svendsen  2002    591  33.42  1:10.89  1:49.52    2:27.76   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Mathilde Laugesen  2001    587  35.17  1:12.46  1:50.46    2:28.09   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Camille Erichsen  2001    584  34.59  1:11.75  1:50.67    2:28.41   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Sofie Hansen  2002    574  34.01  1:11.78  1:50.59    2:29.23   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Katja Korbo Petersson  2001    570  34.97  1:12.13  1:51.05    2:29.58   
  JGI Svømning                   
                     
Emma Brogaard  2001    566  34.74  1:14.13  1:54.26    2:29.95   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Emma Bugge Fynbo  2001    565  34.46  1:12.29  1:50.47    2:29.99   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Line J. V. Hededal  2001    562  35.17  1:13.48  1:52.33    2:30.28   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
10  Julie Stampe  2002    560  35.84  1:13.98  1:52.67    2:30.50   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
11  Abby Kristine Waterval  2002    543  36.28  1:14.37  1:54.04    2:32.05   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
12  Cecilie Grøndal  2002    539  36.63  1:15.70  1:54.50    2:32.40   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
13  Melanie Eggertsen  2002    537  36.48  1:15.31  1:54.42    2:32.62   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
14  Zenia Aarestrup  2001    536  35.58  1:14.09  1:53.47    2:32.65   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
15  Sofie Nielsen  2001    535  36.55  1:15.05  1:54.45    2:32.79   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
16  Josefine H. Lundstrøm  2001    533  36.08  1:14.90  1:54.18    2:33.00   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
17  Josephine G. Lauridsen  2001    530  35.53  1:14.79  1:54.65    2:33.22  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
18  Cæcilie Buchholt Johansen  2001    529  35.73  1:14.62  1:54.44    2:33.36   
  Slangerup Svømmeklub                   
                     
19  Victoria Haahr Pallesen  2002    520  38.42  1:17.25  1:56.52    2:34.26   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
20  Sofie Andersen  2001    517  37.49  1:16.01  1:55.26    2:34.57   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
21  Cecilie Elkjær  2001    512  35.35  1:14.59  1:54.95    2:34.98   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
22  Nicoline Ingeman-Petersen  2002    510  36.21  1:15.63  1:56.24    2:35.19   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
23  Johanne Marie Poulsen  2001    510  36.14  1:15.19  1:55.80    2:35.25   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
24  Julie Nykvist Jensen  2001    509  37.71  1:16.42  1:56.49    2:35.29   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
25  Karoline Sørensen  2002    504  36.40  1:16.03  1:56.20    2:35.89   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
26  Pernille Pedersen  2001    502  37.86  1:17.76  1:57.14    2:36.08   
  Køge Svømmeklub                   
                     
27  Victoria Martensen Norden  2001    501  37.54  1:16.94  1:56.93    2:36.14   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
28  Caroline Mathiesen  2001    497  35.61  1:14.84  1:55.50    2:36.59   
  Albertslund IF                   
                     
29  Mille Bruun Høvring  2001    486  37.12  1:17.54  1:58.09    2:37.70   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
30  Line Sloth Holm  2001    481  37.58  1:18.16  1:59.09    2:38.32   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
31  Marie Christensen  2002    481  37.08  1:16.83  1:57.54    2:38.33   
  Odder Svømmeklub                   
                     
32  Stine Eskebo Nielsen  2001    478  36.80  1:17.10  1:58.31    2:38.60   
  Vest-Brøndby                   
                     
33  Stefanie Brun Koch  2001    478  37.19  1:17.38  1:58.45    2:38.64   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
34  Emilie Krog  2002    477  38.03  1:18.93  1:59.69    2:38.73   
  Durup IF                   
                     
35  Julie Gadgaard  2001    473  37.55  1:18.39  1:59.00    2:39.16   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
36  Thea Søe Bach  2002    471  38.17  1:18.51  1:59.49    2:39.36   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
37  Caroline Laursen  2002    463  37.66  1:18.48  2:00.11    2:40.28   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
38  Ida Bøgh Hald  2001    462  36.33  1:16.92  1:58.71    2:40.39   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
39  Cecilie B. Andersen  2001    461  37.94  1:19.18  2:01.23    2:40.54   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
40  Natalie Clara Petersen  2002    460  37.90  1:18.86  2:00.24    2:40.71   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
41  Cecilie V Jensen  2002    457  38.67  1:19.50  2:00.49    2:41.00   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
42  Anna Andersen  2001    456  36.85  1:17.48  2:00.17    2:41.11   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
43  Claudia Sperling  2002    455  37.66  1:18.40  2:00.10    2:41.21   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
44  Natascha Laigaard  2002    454  37.33  1:18.29  2:00.42    2:41.31   
  Herlev Svømning                   
                     
45  SIF Nikoline Madsen  2001    453  39.11  1:19.41  2:00.66    2:41.47   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
46  Josefine Nickelsen  2001    452  37.29  1:18.20  2:00.04    2:41.55   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
47  Lærke Rask Sander  2002    449  38.01  1:19.17  2:00.91    2:41.96   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
48  Louise Hvarre  2001    441  38.59  1:20.24  2:02.26    2:42.89   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
49  Regitze Lyngfeldt  2002    439  38.54  1:20.51  2:01.89    2:43.17   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
50  Josefine Due Christensen  2001    438  37.98  1:19.82  2:02.04    2:43.26   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
51  Sibel Simonsen  2001    436  39.15  1:21.24  2:02.95    2:43.58   
  Swim Team Neptun                   
                     
52  Emma Ildal Djørup  2002    435  40.09  1:22.09  2:04.40    2:43.67   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
52  Katharina N Møller  2001    435  37.87  1:18.97  2:01.62    2:43.67   
  Herlev Svømning                   
                     
54  Johanne B. Hansen  2002    429  39.43  1:21.49  2:03.40    2:44.46   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
55  Mitzi D. Jensen  2002    428  39.84  1:21.84  2:04.52    2:44.59   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
56  Bjørk Nelsing Petersen  2002    427  38.37  1:20.09  2:03.36    2:44.65   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
57  Camilla Brøgger-Andersen  2002    423  39.72  1:21.82  2:04.42    2:45.20   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
58  Carli Mark  2002    422  38.21  1:19.76  2:03.18    2:45.27   
  Durup IF                   
                     
59  Mathilde van der Linden  2002    421  39.99  1:22.63  2:05.69    2:45.50   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
60  Emilie Bast  2002    417  38.40  1:20.34  2:03.61    2:46.02   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
61  Mille Graasbøll  2002    415  38.85  1:21.19  2:03.69    2:46.25   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
62  Line Strandby  2001    415  40.11  1:21.38  2:04.01    2:46.32   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
63  Therese Jetsmark Geiker  2001    410  39.70  1:22.46  2:05.13    2:46.97   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
64  Maja Johansen  2002    408  39.33  1:21.81  2:05.03    2:47.16   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
65  Katrine Brandt Nielsen  2002    407  37.91  1:20.07  2:04.76    2:47.33   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
66  Julie Kappel Petersen  2002    404  39.73  1:22.33  2:04.93    2:47.70   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
67  Nicoline Kristiansen  2002    399  38.63  1:20.76  2:05.01    2:48.40   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
68  Emma Bruhn  2002    399  38.73  2:06.87  2:48.46    2:48.46   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
69  Signe Søby Jensen  2001    399  39.56  1:22.08  2:05.19    2:48.48   
  Odder Svømmeklub                   
                     
70  Camilla Hougaard  2002    396  39.65  1:22.76  2:06.35    2:48.85   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
71  Pernille Koch Sinding  2002    392  39.64  1:22.76  2:06.82    2:49.45   
  Herning Svømmeklub                   
                     
72  Julie Frisch Hoff  2002    389  39.63  1:23.20  2:06.61    2:49.85   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
73  Lise Lindemann-Larsen  2002    384  40.16  1:23.06  2:06.90    2:50.67   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
74  Alma Thrige Dyrehauge  2002    360  40.34  1:24.58  2:09.90    2:54.37   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
75  Emilia Steen  2002    357  40.13  1:23.71  2:08.96    2:54.88   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  28 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner