2021-02-28   10:32:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 09.30

Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  28 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:11   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Andreas Kaas Elmgreen  1999    617  30.76  1:04.97  1:37.12    2:11.42   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Lukas Gustafson  1999    598  30.38  1:04.33  1:38.77    2:12.83   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Mads Witthøft  2000    592  31.65  1:04.49  1:38.67    2:13.23   
  Kalundborg SK                   
                     
Sebastian Tullberg  2000    588  30.61  1:04.02  1:38.70    2:13.54   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Sebastian Bidstrup Lantz  1999    566  30.78  1:05.33  1:40.36    2:15.30   
  Vest-Brøndby                   
                     
Mathias Immerkjær  1999    562  32.06  1:05.81  1:40.69    2:15.55   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Mikkel Henriksen  1999    553  32.43  1:06.60  1:42.19    2:16.34   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Lars Lyhne  1999    549  31.79  1:06.15  1:41.83    2:16.65   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Rasmus Nørfjand  2000    546  32.39  1:07.28  1:42.86    2:16.86   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
10  Nikolai Hougaard  1999    541  33.05  1:08.49  1:43.71    2:17.31   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
11  Jakob Schmidt  1999    539  32.91  1:07.99  1:43.49    2:17.50   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
12  Linus Koefoed Weiss  1999    533  31.45  1:06.06  1:42.03    2:18.03   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
13  Filip Bækgaard  2000    520  32.37  1:08.07  1:43.71    2:19.09   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
14  Peter Vangsgaard  2000    516  33.11  1:08.62  1:44.43    2:19.53   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
15  Andreas Hansen  2000    515  32.93  1:08.10  1:44.42    2:19.60   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
16  Frederik Oxenvad  1999    509  33.09  1:08.46  1:44.54    2:20.09   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
17  Markus Kjeldsen  2000    503  33.16  1:09.12  1:45.83    2:20.71   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
18  Sander Schmidt  1999    498  32.44  1:07.58  1:44.15    2:21.12   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
19  Jeppe Mathiassen  2000    479  32.65  1:09.13  1:45.95    2:23.01   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
20  Lucas Alexander Meng  2000    465  33.80  1:10.74  1:47.95    2:24.39   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
21  Anton Borg Hjort  2000    461  33.77  1:10.74  1:48.04    2:24.78   
  Lyseng IF                   
                     
22  Alexander Aslak Nørgaard  2000    461  33.73  1:10.17  1:47.64    2:24.83   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
23  Kristoffer Desmareth  2000    460  33.53  1:10.19  1:47.81    2:24.94   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
24  Jacob Funch Jørgensen  1999    457  33.46  1:09.36  1:47.26    2:25.26   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
25  Victor Kristensen  1999    450  33.78  1:10.83  1:48.59    2:25.96   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
26  Frederik Hatting Petersen  2000    448  33.59  1:10.56  1:49.30    2:26.25   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
27  Matthias Bach Mikkelsen  2000    447  34.34  1:11.82  1:49.44    2:26.36   
  Kolding SK                   
                     
28  Rasmus Grønnegaard  2000    446  32.97  1:10.14  1:48.72    2:26.41   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
29  Thorstein Godske Pedersen  2000    443  34.67  1:12.42  1:50.17    2:26.71   
  Odense Svømme Klub                   
                     
30  Thomas Frederiksen  2000    442  34.50  1:11.87  1:50.02    2:26.91   
  Odder Svømmeklub                   
                     
31  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    440  35.00  1:12.70  1:50.91    2:27.08   
  Struer Svømmeklub                   
                     
32  Magnus Boldrup Birn  2000    437  33.94  1:11.53  1:50.04    2:27.47   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
33  Mathias Yu Fagerberg  2000    436  34.27  1:11.07  1:48.94    2:27.51   
  Ishøj Svømme Klub                   
                     
34  Daniel C. Biørrith  1999    434  35.42  1:12.24  1:50.21    2:27.72   
  Roskilde Svømning                   
                     
35  Jakob Petersen  1999    432  35.48  1:12.66  1:50.34    2:27.99   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
36  Emil Johansen  1999    420  35.59  1:13.37  1:51.71    2:29.44   
  Roskilde Svømning                   
                     
37  Christian K. Jensen  2000    412  35.64  1:13.93  1:52.49    2:30.35   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
38  Kasper Bitzer  2000    409  35.73  1:13.38  1:52.20    2:30.67   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
39  Anders Blix Mogensen  2000    394  35.17  1:14.04  1:54.71    2:32.57   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
40  Thor B. Hansen  2000    391  35.61  1:14.79  1:54.46    2:32.93   
  Køge Svømmeklub                   
                     
41  Oliver Christensen  2000    381  36.13  1:15.60  1:55.62    2:34.37   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
42  Andreas Jørgensen  2000    379  34.92  1:14.05  1:53.90    2:34.54   
  Kolding SK                   
                     
43  Frederik Presskorn  2000    374  36.24  1:15.63  1:55.84    2:35.22   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
44  Rasmus Langvad  2000    370  36.52  1:16.81  1:57.12    2:35.89   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  28 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner