2021-02-28   11:49:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 09.30

Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  28 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:32   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karoline Barrett  2002    656  29.50        1:04.40   
  Greve Svømmeklub                   
                     
Regitze Gaard  2001    654  30.52        1:04.48   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Ingrid Bo Andersen  2001    612  31.12        1:05.93   
  Roskilde Svømning                   
                     
Thyra Jørgensen  2002    590  30.80        1:06.72   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
Anne Føyn  2002    586  31.14        1:06.87   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Mia Seehausen  2001    586  31.16        1:06.89   
  Lyseng IF                   
                     
Lisa Rijkhoff  2001    579  31.17        1:07.13   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Mathilde Menck Nielsen  2002    562  31.44        1:07.83   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Amalie Søby Mortensen  2001    542  31.87        1:08.64   
  Herning Svømmeklub                   
                     
10  Karina Høybye Olesen  2001    537  32.20        1:08.83   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
11  Victoria Vorm  2001    534  32.41        1:08.97   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
12  Laura Lange  2001    529  32.38        1:09.20   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
13  Lea Joensen  2001    524  32.17        1:09.40   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
14  Josefine Brosbøl Olsen  2001    523  32.11        1:09.45   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
15  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    519  32.81        1:09.64   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
16  Sarah Missing  2001    515  32.23        1:09.81   
  Vest-Brøndby                   
                     
17  Sofie Louise Nimb  2001    507  32.47        1:10.20   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
18  Signe Fich Hansen  2002    500  32.97        1:10.51   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
19  Kamille Auerbach-Lind  2001    500  32.71        1:10.53   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
20  Caroline Camilla Castella  2001    498  32.39        1:10.59   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
21  Mathilde Laugesen  2001    494  32.57        1:10.78   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
22  Louise Høyer-Nissen  2001    491  33.52        1:10.92   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
23  Signe Villumsen  2001    490  32.78        1:10.96   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
24  Nikoline Nielsen  2001    485  33.45        1:11.23   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
25  Helene Marie Andersen  2001    478  33.20        1:11.58   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
26  Marie Uglebjerg  2002    474  33.96        1:11.78   
  Kalundborg SK                   
                     
27  Emma Jørgensen  2001    471  33.35        1:11.93   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
28  Mille Moeslund Lausen  2002    470  33.89        1:11.96   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
29  Sascha Lausten  2002    469  34.36        1:12.02   
  Herning Svømmeklub                   
                     
30  Xandra Huryn  2001    466  33.28        1:12.19   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
31  Amalie Frederiksen  2001    464  32.72        1:12.27   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
32  Ida T Mose  2002    463  33.29        1:12.31   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
33  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    463  32.38        1:12.32   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
34  Ida Just Mikkelsen  2001    460  33.93        1:12.49   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
35  Johanne Hingebjerg  2002    451  33.31        1:12.98   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
36  Lærke Rask Sander  2002    449  33.66        1:13.08   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
37  Alberte Korsgaard  2001    448  34.96        1:13.12   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
38  Jamilla Bistrup  2001    447  33.39        1:13.20   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
39  Matilde Weibel  2002    445  34.38        1:13.32   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
40  Isabel K. Eriksen  2001    444  33.58        1:13.37   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
41  Iben Bak  2001    442  33.87        1:13.47   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
42  Julie Nykvist Jensen  2001    438  33.33        1:13.68   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
43  Cecilie B. Andersen  2001    431  33.71        1:14.06   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
44  Emma Brogaard  2001    427  34.84        1:14.34   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
45  Anika Hedegaard  2002    419  35.17        1:14.79   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
46  Stine Eskebo Nielsen  2001    416  34.60        1:14.94   
  Vest-Brøndby                   
                     
47  Julie Stampe Meier  2001    406  32.72        1:15.58   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
48  Louise D. Liboriussen  2002    404  34.56        1:15.67   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
49  Bjørk Nelsing Petersen  2002    403  35.37        1:15.73   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
50  Emilie Holst Lange  2002    399  34.35        1:15.98   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
51  Katja Kjær Nielsen  2002    396  35.63        1:16.20   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
52  Katrine Brandt Nielsen  2002    396  34.86        1:16.21   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
53  Anna Aabak Kristoffersen  2002    391  35.56        1:16.50   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
54  Clara Qvade Rasmusen  2001    386  35.16        1:16.85   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
55  Victoria Leth  2002    385  33.92        1:16.95   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
56  Mitzi D. Jensen  2002    383  36.43        1:17.05   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
57  Cecilie Porsdal  2002    383  35.69        1:17.07   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
58  Sille Ibsen  2001    381  35.22        1:17.21   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
59  Isabella Bach  2002    376  35.10        1:17.53   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
60  Charlotte S. Jensen  2002    375  36.54        1:17.58   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
60  Chastine Melhede  2002    375  35.56        1:17.58   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
62  Maja Meinert  2001    373  34.70        1:17.72   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
63  Maria Borre Jacobsen  2001    369  35.75        1:18.00   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
63  Stine Saaby Schmidt  2002    369  34.05        1:18.00   
  Farum Svømmeklub                   
                     
65  Thea Søe Bach  2002    367  36.04        1:18.14   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
66  Alberte Fie Petersen  2002    365  35.53        1:18.33   
  Roskilde Svømning                   
                     
67  Emilia Steen  2002    363  36.82        1:18.46   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
68  Caroline Liboriussen  2002    362  36.11        1:18.50   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
69  Mette S. Køhler  2001    361  35.20        1:18.57   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
70  Fie Tönshoff  2002    353  35.89        1:19.17   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
71  Astrid Nielsen  2002    352  36.05        1:19.21   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
72  Camilla Hougaard  2002    352  37.44        1:19.26   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
73  Olivia Foltmar-Michaelsen  2001    347  35.71        1:19.60   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
74  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    347  36.77        1:19.66   
  Roskilde Svømning                   
                     
75  Katarina Holse  2002    341  36.55        1:20.09   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
76  Patricia Andersen  2002    336  37.29        1:20.48   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
77  Thilde Timmermand  2002    335  36.49        1:20.57   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
78  Rebecca Hauerberg Terp  2001    331  37.00        1:20.88   
  JGI Svømning                   
                     
79  Claudia Sperling  2002    328  36.10        1:21.12   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
80  Julie Frisch Hoff  2002    328  36.65        1:21.17   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
81  Astrid Ulrich-Jørgensen  2002    322  39.50        1:21.60   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
82  Olivia Olivarius Vølund  2002    317  37.68        1:22.06   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
83  Kristine la Cour Hjelholt  2002    311  38.85        1:22.57   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Karen Hazell Brink  2002              DSQ  ej synk ben75m 
  O.S.L.F.                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  28 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner