2021-02-28   11:35:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 09.30

Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  28 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  14:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 18, 4X100m Frisvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sto Orcas  2000              3:47.08   
  Swim Team Odense                   
  Mads Sørensen  2000      28.31  58.20      58.20   
  Thorstein Godske Pedersen  2000      27.43  56.78      1:54.98   
  Malthe Burgaard  2000      26.91  56.32      2:51.30   
  Andreas Bui  2000      25.94  55.78      3:47.08   
                     
Triton Drenge 1  1999              3:47.59   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Niels Paulli Sparholt  2000      27.96  57.83      57.83   
  Lukas Gustafson  1999      26.94  56.69      1:54.52   
  Mikkel S. Hansen  2000      27.31  57.27      2:51.79   
  Marius Møldrup  1999      26.34  55.80      3:47.59   
                     
Horsens Drenge 1  1999              3:48.32   
  Horsens Svømmeklub                   
  Sander Schmidt  1999      26.71  56.11      56.11   
  Esben Vad Arentoft  1999      28.41  59.03      1:55.14   
  Nicklas Steen Hansen  1999      27.97  58.60      2:53.74   
  Rasmus Udbye  2000      25.59  54.58      3:48.32   
                     
Hsk Drenge  1999              3:48.43   
  Haderslev Svømme Klub                   
  Victor Kristensen  1999      27.59  56.74      56.74   
  Thomas Christiansen  1999      26.82  57.19      1:53.93   
  Frederik Oxenvad  1999      28.30  59.34      2:53.27   
  Magnus Stender Berg  1999      26.40  55.16      3:48.43   
                     
Holbæk Drenge  1999              3:52.09   
  Holbæk Svømme Klub                   
  Simon Brixner  2000      27.81  58.03      58.03   
  Mikkel Henriksen  1999      27.71  57.75      1:55.78   
  Markus Bøjsen  1999      27.56  58.33      2:54.11   
  Frederik Palmø  2000      28.54  57.98      3:52.09   
                     
Frederikssund Drenge  1999              3:53.67   
  Frederikssund Svømmeklub                   
  Johan Wentorf  1999      27.64  57.11      57.11   
  André Goldberg Ballerini  1999      27.06  58.11      1:55.22   
  Frederik Lundgaard  1999      26.84  57.01      2:52.23   
  Mikkel Steffensen  1999      28.72  1:01.44      3:53.67   
                     
Aarhus Swim Drenge  1999              3:56.06   
  Aarhus Swim                   
  Dan Izhar-Larsen  1999      28.46  59.50      59.50   
  Anton Borg Hjort  2000      27.54  58.24      1:57.74   
  Søren Wolf  2000      28.31  59.54      2:57.28   
  Magnus Boldrup Birn  2000      27.79  58.78      3:56.06   
                     
Køge Drenge  1999              3:56.30   
  Køge Svømmeklub                   
  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000      28.61  59.40      59.40   
  Mathias Nielsen  1999      26.31  54.66      1:54.06   
  Jacob Holm  2000      29.30  1:01.56      2:55.62   
  Andreas L. Damgård  2000      28.90  1:00.68      3:56.30   
                     
Silkeborg Drenge  1999              3:56.55   
  Silkeborg Svømmeklub                   
  Jacob F. Frederiksen  1999      27.18  57.57      57.57   
  Mikkel Kirkegaard  1999      29.15  1:01.31      1:58.88   
  Markus Kjeldsen  2000      27.06  57.59      2:56.47   
  Jens Riisgaard  2000      28.98  1:00.08      3:56.55   
                     
10  Agf Drenge 1  1999              3:57.02   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Jonas Hørslev Sørensen  1999      28.58  58.69      58.69   
  August Stamp Kirkeby  1999      27.24  56.76      1:55.45   
  David Hjort  2000      28.43  1:00.64      2:56.09   
  Magnus Gertz  2000      28.57  1:00.93      3:57.02   
                     
11  Drenge 1 Helsinge  1999              4:02.15   
  Helsinge Svømmeklub                   
  Alexander Mogensen  1999      29.47  1:00.83      1:00.83   
  Oliver Christiansen  1999      28.20  59.14      1:59.97   
  Matthias Spring Granhøj  1999      28.87  1:00.41      3:00.38   
  Jakob Forsberg  2000      30.14  1:01.77      4:02.15   
                     
12  Roskilde Drenge 2  2000              4:05.16   
  Roskilde Svømning                   
  Jakob Gersholm Baktoft  2000      29.32  1:01.82      1:01.82   
  Emil Johansen  1999      28.51  59.62      2:01.44   
  Magnus Vinjebo  1999      29.47  1:02.51      3:03.95   
  Daniel C. Biørrith  1999      29.51  1:01.21      4:05.16   
                     
13  Aalborg Drenge 1  1999              4:05.30   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Lars Lyhne  1999      27.70  58.61      58.61   
  Morten Due Nielsen  1999      28.79  1:00.46      1:59.07   
  Rune Nørgaard  2000      30.25  1:01.25      3:00.32   
  Mads L. Werther  2000      30.70  1:04.98      4:05.30   
                     
14  Haslev Drenge  2000              4:13.92   
  Haslev Svømmeklub                   
  Emil Compen  2000      28.09  1:00.07      1:00.07   
  Asger Flytkjær-Hansen  2000      28.49  1:01.43      2:01.50   
  Jakob Dynesen  2000      30.52  1:07.10      3:08.60   
  Rasmus Lynge Schmidt  2000      31.15  1:05.32      4:13.92   
                     
15  Horsens Drenge 2  1999              4:14.06   
  Horsens Svømmeklub                   
  Daniel H. Johannesen  1999      30.60  1:04.54      1:04.54   
  Christian Juul Jensen  2000      28.72  1:02.38      2:06.92   
  Viktor Bull Kramer  2000      31.41  1:07.45      3:14.37   
  Alexander Fenger  1999      28.94  59.69      4:14.06   
                     
Triton Drenge 2  1999              DSQ  tyvstart 
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Jacob Friland  1999      28.03  58.60      58.60   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  28 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner