2021-02-28   11:52:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 09.30

Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  28 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  14:52   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amalie Søby Mortensen  2001    652  1:05.74  2:16.18  3:26.73    4:35.41   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Andrea Paaske  2001    641  1:05.48  2:16.41  3:27.17    4:36.97   
  Roskilde Svømning                   
                     
Anne Føyn  2002    638  1:05.36  2:15.69  3:27.62    4:37.41   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    638  1:06.58  2:16.96  3:28.16    4:37.42   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Louise Bach Andersen  2001    638  1:05.51  2:16.89  3:28.42    4:37.45   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Sofie Louise Nimb  2001    633  1:05.85  2:16.30  3:27.61    4:38.12   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Sofie Nielsen  2001    624  1:07.62  2:19.18  3:30.18    4:39.50   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Kajsa Gregersen  2001    620  1:05.66  2:16.47  3:28.83    4:40.08   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Julie Brandt  2001    596  1:07.26  2:19.54  3:33.09    4:43.71   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
10  Johanne Marie Poulsen  2001    577  1:07.70  2:20.97  3:35.06    4:46.75   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
11  Mille Graasbøll  2002    576  1:08.92  2:22.02  3:35.55    4:46.92   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
12  Frederikke Petri  2001    576  1:08.87  2:21.66  3:35.61    4:46.99   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
13  Sarah Missing  2001    570  1:08.51  2:22.67  3:36.67    4:47.99   
  Vest-Brøndby                   
                     
14  Josefine Due Christensen  2001    567  1:09.45  2:23.01  3:37.13    4:48.50   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
15  Mille Moeslund Lausen  2002    567  1:09.96  2:23.36  3:37.39    4:48.54   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
16  Iben Bak  2001    558  1:09.87  2:23.91  3:37.50    4:50.01   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
17  Clara Neumann  2001    548  1:08.14  2:22.80  3:38.18    4:51.75   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
18  Karina Høybye Olesen  2001    548  1:09.01  2:24.06  3:38.63    4:51.77   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
19  Alberte Mammen  2001    544  1:08.49  2:23.25  3:38.71    4:52.45   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
19  Signe Fich Hansen  2002    544  1:09.42  2:23.69  3:38.15    4:52.45   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
21  SIF Nikoline Madsen  2001    540  1:09.89  2:24.80  3:39.43    4:53.17   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
22  Karla Louise Balle  2001    537  1:08.72  2:24.72  3:40.62    4:53.80   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
23  Cassandra L. L. Hansen  2002    533  1:12.31  2:25.99  3:40.89    4:54.50   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
23  Maria Munch-Menzer  2001    533  1:11.36  2:26.76  3:41.63    4:54.50   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
25  Michelle Mortensen  2002    532  1:09.88  2:26.03  3:42.11    4:54.62   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
26  Caroline Waage Nowak  2001    531  1:08.98  2:23.73  3:39.33    4:54.86   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
27  Karoline Sørensen  2002    528  1:10.77  2:25.82  3:42.13    4:55.44   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
28  Sofie Andersen  2001    526  1:10.30  2:25.88  3:42.22    4:55.86   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
29  Sibel Simonsen  2001    525  1:10.58  2:26.29  3:42.45    4:55.97   
  Swim Team Neptun                   
                     
30  Sofia Qvade Rasmusen  2001    524  1:09.92  2:25.47  3:41.01    4:56.13   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
31  Emma Jørgensen  2001    523  1:11.14  2:28.03  3:45.35    4:56.35   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
31  Mette Bruun-Petersen  2001    523  1:11.11  2:28.48  3:45.24    4:56.35   
  Odense Svømme Klub                   
                     
33  Thea Søe Bach  2002    518  1:12.24  2:27.25  3:43.13    4:57.36   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
34  Line Strandby  2001    518  1:10.34  2:25.93  3:42.93    4:57.37   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
35  Natalie Clara Petersen  2002    513  1:10.08  2:26.43  3:43.92    4:58.24   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
36  Marie Uglebjerg  2002    513  1:12.55  2:28.45  3:43.78    4:58.36   
  Kalundborg SK                   
                     
37  Emma Mikkelsen  2001    510  1:11.83  2:29.63  3:44.19    4:58.87   
  Vest-Brøndby                   
                     
38  Frida Hausting Jørgensen  2001    510  1:10.03  2:25.61  3:42.47    4:58.92   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
39  Caroline Laursen  2002    503  1:10.29  2:27.74  3:45.67    5:00.25   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
40  Emilie Krog  2002    500  1:11.41  2:28.72  3:46.17    5:00.93   
  Durup IF                   
                     
41  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    493  1:10.25  2:25.64  3:42.80    5:02.21   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
41  Frederikke Skau Hansen  2002    493  1:13.27  2:31.10  3:48.21    5:02.21   
  DeltaSwim                   
                     
43  Lea Serup Schøn  2002    492  1:11.06  2:29.00  3:47.24    5:02.42   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
44  Charlotte Malberg  2002    488  1:11.89  2:29.50  3:47.78    5:03.25   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
45  Emilie Holst Lange  2002    488  1:12.28  2:29.81  3:47.80    5:03.35   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
46  Camilla Brøgger-Andersen  2002    486  1:13.47  2:30.56  3:48.90    5:03.69   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
47  Cecilie Porsdal  2002    485  1:11.41  2:29.74  3:47.73    5:03.96   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
48  Silja Ösp Logadottir  2001    480  1:12.33  2:30.02  3:47.65    5:05.05   
  O.S.L.F.                   
                     
49  Matilde Weibel  2002    468  1:13.18  2:31.95  3:50.27    5:07.50   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
50  Anika Hedegaard  2002    466  1:13.22  2:31.97  3:51.47    5:08.01   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
51  Maria Bredal Larsen  2002    459  1:13.22  2:32.71  3:51.87    5:09.48   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
52  Victoria Bæts Kristensen  2002    457  1:15.47  2:35.56  3:55.45    5:09.93   
  Næstved IF                   
                     
53  Kathrine S. Jørgensen  2002    456  1:13.01  2:31.87  3:51.91    5:10.21   
  Albertslund IF                   
                     
54  Katja Kjær Nielsen  2002    446  1:12.19  2:32.41  3:53.20    5:12.40   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
55  Maiken Kjærsgaard  2002    442  1:15.76  2:35.62  3:56.00    5:13.52   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
56  Pernille Koch Sinding  2002    434  1:15.88  2:38.13  3:58.74    5:15.40   
  Herning Svømmeklub                   
                     
57  Johanne S. Christiansen  2002    434  1:12.59  2:34.14  3:54.84    5:15.41   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
58  Charlotte S. Jensen  2002    433  1:15.82  2:37.29  3:58.41    5:15.50   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
59  Anna Aabak Kristoffersen  2002    425  1:13.86  2:34.55  3:56.70    5:17.55   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
60  Sofie Hertzberg  2002    400  1:16.09  2:38.45  4:01.43    5:23.98   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Laura Lange  2001              DSQ  tyvstart 
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  28 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner