2021-04-11   13:59:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Mandag 17.00

Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  29 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  17:53   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 23, 4x200m IM Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m      Opnået  Status 











 
Kvik Piger 1  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            9:53.12   
  Kajsa Gregersen  2001      1:10.64  2:30.13      2:30.13   
  Regitze Gaard  2001      1:11.67  2:29.85      4:59.98   
  Laura Findahl Andersen  2001      1:10.11  2:28.28      7:28.26   
  Sofie Hansen  2002      1:07.97  2:24.86      9:53.12   
                     
Sigma Piger 1  2001  Sigma Swim            9:55.27   
  Thea Blomsterberg  2002      1:13.60  2:31.47      2:31.47   
  Anne Føyn  2002      1:11.14  2:29.67      5:01.14   
  Mia Steen Duus  2001      1:12.36  2:27.78      7:28.92   
  Camille Erichsen  2001      1:06.48  2:26.35      9:55.27   
                     
Triton Piger 1  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            10:08.20   
  Kamille Auerbach-Lind  2001      1:13.10  2:30.51      2:30.51   
  Line Strandby  2001      1:13.54  2:35.12      5:05.63   
  Julie Brandt  2001      1:13.97  2:33.67      7:39.30   
  Josephine G. Lauridsen  2001      1:12.02  2:28.90      10:08.20   
                     
Roskilde Piger 2  2002  Roskilde Svømning            10:09.44   
  Andrea Paaske  2001      1:10.58  2:31.97      2:31.97   
  Ingrid Bo Andersen  2001      1:11.99  2:30.92      5:02.89   
  Liva Palmund  2002      1:11.28  2:33.49      7:36.38   
  Frederikke Echardt  2002      1:13.33  2:33.06      10:09.44   
                     
Aalborg Piger 2  2001  Aalborg Svømmeklub            10:13.48   
  Louise Bach Andersen  2001      1:12.98  2:31.12      2:31.12   
  Mille Moeslund Lausen  2002      1:12.69  2:35.20      5:06.32   
  Johanne Marie Poulsen  2001      1:11.45  2:35.35      7:41.67   
  Lisa Rijkhoff  2001      1:12.90  2:31.81      10:13.48   
                     
Tornado-Tøzerne  2001  Hovedstadens Svømmeklub            10:31.72   
  Mathilde Hager  2001      1:16.60  2:30.35      2:30.35   
  Johanne Hingebjerg  2002      1:14.17  2:38.39      5:08.74   
  Signe Fich Hansen  2002      1:15.71  2:39.42      7:48.16   
  Charlotte Malberg  2002      1:21.17  2:43.56      10:31.72   
                     
Gsc Piger  2001  Gladsaxe Idræts Forening            10:31.90   
  Ida Just Mikkelsen  2001      1:15.01  2:36.81      2:36.81   
  Cassandra L. L. Hansen  2002      1:19.48  2:41.67      5:18.48   
  Zenia Aarestrup  2001      1:13.43  2:37.46      7:55.94   
  Nicoline Ingeman-Petersen  2002      1:14.59  2:35.96      10:31.90   
                     
Horsens Piger 1  2001  Horsens Svømmeklub            10:32.36   
  Josefine Due Christensen  2001      1:19.07  2:37.79      2:37.79   
  Cecilie Grøndal  2002      1:12.95  2:35.47      5:13.26   
  Michelle Franow  2001      1:15.35  2:35.36      7:48.62   
  Cecilie B. Andersen  2001      1:17.34  2:43.74      10:32.36   
                     
Vat-Cph Piger 1  2001  VAT Copenhagen            10:33.05   
  Mathilde Laugesen  2001      1:11.86  2:38.50      2:38.50   
  Lærke Rask Sander  2002      1:14.05  2:40.05      5:18.55   
  Victoria Vorm  2001      1:15.00  2:40.05      7:58.60   
  Mille Bruun Høvring  2001      1:12.58  2:34.45      10:33.05   
                     
10  Hvidovre Piger B  2001  Hvidovre Svømme Klub            10:34.16   
  Cecilie Elkjær  2001      1:11.97  2:38.04      2:38.04   
  Silja Nielsdóttir Hansen  2001      1:15.84  2:37.55      5:15.59   
  Jamilla Bistrup  2001      1:16.27  2:40.66      7:56.25   
  Josefine Brosbøl Olsen  2001      1:15.18  2:37.91      10:34.16   
                     
11  Triton Piger 2  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            10:42.51   
  Emilie Nyegaard  2001      1:17.42  2:39.42      2:39.42   
  Caroline Camilla Castella  2001      1:14.12  2:39.25      5:18.67   
  Abby Kristine Waterval  2002      1:15.63  2:45.03      8:03.70   
  Alberte Mammen  2001      1:16.31  2:38.81      10:42.51   
                     
12  Sigma Piger 2  2001  Sigma Swim            10:44.85   
  Lea Joensen  2001      1:14.14  2:36.37      2:36.37   
  Cecilie Porsdal  2002      1:17.53  2:46.20      5:22.57   
  Mille Graasbøll  2002      1:18.14  2:44.11      8:06.68   
  Julie Stampe  2002      1:13.60  2:38.17      10:44.85   
                     
13  Elite Swim Vejle  2001  Elite Swim Vejle            10:50.40   
  Line J. V. Hededal  2001      1:12.51  2:36.45      2:36.45   
  Michelle Jatta  2001      1:16.48  2:39.77      5:16.22   
  Astrid Nielsen  2002      1:20.40  2:48.73      8:04.95   
  Louise Hvarre  2001      1:19.66  2:45.45      10:50.40   
                     
14  Helsingør Piger  2001  Helsingør Svømmeklub            10:54.37   
  Karla Louise Balle  2001      1:17.53  2:39.97      2:39.97   
  Mathilde Menck Nielsen  2002      1:13.87  2:39.94      5:19.91   
  Fie Tönshoff  2002      1:22.91  2:46.73      8:06.64   
  Regitze Lyngfeldt  2002      1:20.81  2:47.73      10:54.37   
                     
15  Stm Piger  2001  Swim Team Midtjylland            10:55.53   
  Pernille Koch Sinding  2002      1:21.38  2:52.29      2:52.29   
  Laura Gam  2001      1:21.28  2:45.80      5:38.09   
  Sascha Lausten  2002      1:19.25  2:45.44      8:23.53   
  Amalie Søby Mortensen  2001      1:11.59  2:32.00      10:55.53   
                     
16  Agf Piger 1  2001  Agfs Svømmeafdeling            11:09.34   
  Julie Nykvist Jensen  2001      1:14.20  2:03.76      2:03.76   
  Line Gertz  2001      35.69  1:54.21      3:57.97   
  Nicoline Kristiansen  2002      44.70  1:59.09      5:57.06   
  Matilde Bodilsen  2001      44.44  5:12.28      11:09.34   
                     
17  Lyngby Piger 1  2001  Lyngby Svømmeklub            11:15.37   
  Olivia Olivarius Vølund  2002      1:20.43  2:51.61      2:51.61   
  Mathilde van der Linden  2002      1:19.21  2:51.20      5:42.81   
  Nikoline Biltoft-Jensen  2001      1:20.45  2:46.83      8:29.64   
  Maria Borre Jacobsen  2001      1:16.11  2:45.73      11:15.37   
                     
18  Sto Penguins  2001  Swim Team Odense            11:18.76   
  Mette Bruun-Petersen  2001      1:14.11  1:59.78      1:59.78   
  Christine Nielsen  2001      37.12  1:16.66      3:16.44   
  Karen Hazell Brink  2002      47.10  1:31.57      4:48.01   
  Silja Ösp Logadottir  2001      40.35  6:30.75      11:18.76   
                     
19  Horsens Piger 2  2001  Horsens Svømmeklub            11:32.69   
  Mie Buch Nielsen  2001      1:17.94  2:09.92      2:09.92   
  Caroline Liboriussen  2002      1:17.44  2:07.26      4:17.18   
  Frederikke Brændgaard  2001      1:28.95  1:29.65      5:46.83   
  Sille Ibsen  2001      1:28.57  5:45.86      11:32.69   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  29 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner