Resultater for Danske Ã…rgangsmesterskaber Grp. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Mandag 17.00
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Danske Årgang grp 1 2015 | Udskriftsdato | 29 juni 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 juni 2015 |
Løb 24, 4x200m IM Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Sigma Drenge 1 | 1999 | Sigma Swim | 8:58.32 | ||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 1:02.24 | 2:11.31 | 2:11.31 | ||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 1:02.77 | 2:15.24 | 4:26.55 | ||||||
Alexander Eggers | 1999 | 1:05.11 | 2:16.95 | 6:43.50 | ||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 1:03.61 | 2:14.82 | 8:58.32 | ||||||
2 | Gsc Drenge | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 9:14.81 | ||||||
Jonas Hyllested | 1999 | 1:06.70 | 2:20.35 | 2:20.35 | ||||||
Frederik Rindshøj | 1999 | 1:03.23 | 2:11.80 | 4:32.15 | ||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 1:07.31 | 2:20.39 | 6:52.54 | ||||||
Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 1:07.82 | 2:22.27 | 9:14.81 | ||||||
3 | Stm Drenge | 1999 | Swim Team Midtjylland | 9:19.35 | ||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 1:01.50 | 2:11.41 | 2:11.41 | ||||||
Toke Michaelsen | 1999 | 1:04.52 | 2:19.45 | 4:30.86 | ||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 1:06.08 | 2:26.26 | 6:57.12 | ||||||
Søren B. Jeppesen | 1999 | 1:08.01 | 2:22.23 | 9:19.35 | ||||||
4 | Triton Drenge 1 | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 9:21.37 | ||||||
Johan Joensen | 2000 | 1:07.72 | 2:21.84 | 2:21.84 | ||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 1:05.56 | 2:16.55 | 4:38.39 | ||||||
Jakob Schmidt | 1999 | 1:07.15 | 2:21.31 | 6:59.70 | ||||||
Marius Møldrup | 1999 | 1:05.87 | 2:21.67 | 9:21.37 | ||||||
5 | Lyngby Drenge 1 | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 9:21.96 | ||||||
Johan Feld Sørensen | 1999 | 1:09.94 | 2:28.89 | 2:28.89 | ||||||
Jeppe Mathiassen | 2000 | 1:07.65 | 2:27.77 | 4:56.66 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 1:00.42 | 2:10.76 | 7:07.42 | ||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 1:00.85 | 2:14.54 | 9:21.96 | ||||||
6 | Kvik Drenge | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:31.34 | ||||||
Lukas Storm | 1999 | 1:07.71 | 2:20.55 | 2:20.55 | ||||||
Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 1:04.65 | 2:22.87 | 4:43.42 | ||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 1:08.41 | 2:23.68 | 7:07.10 | ||||||
Emil Hedegaard | 1999 | 1:07.72 | 2:24.24 | 9:31.34 | ||||||
7 | Hsk Drenge | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 9:37.08 | ||||||
Magnus Stender Berg | 1999 | 1:07.92 | 2:23.99 | 2:23.99 | ||||||
Frederik Oxenvad | 1999 | 1:08.19 | 2:23.47 | 4:47.46 | ||||||
Emil Knudsen | 1999 | 1:10.33 | 2:24.52 | 7:11.98 | ||||||
Victor Kristensen | 1999 | 1:07.95 | 2:25.10 | 9:37.08 | ||||||
8 | Horsens Drenge 1 | 1999 | Horsens Svømmeklub | 9:39.67 | ||||||
Sander Schmidt | 1999 | 1:05.08 | 2:22.38 | 2:22.38 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 1:10.51 | 2:30.05 | 4:52.43 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 1:04.38 | 2:17.77 | 7:10.20 | ||||||
Esben Vad Arentoft | 1999 | 1:14.18 | 2:29.47 | 9:39.67 | ||||||
9 | Køge Drenge | 1999 | Køge Svømmeklub | 9:44.39 | ||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 1:05.35 | 2:18.44 | 2:18.44 | ||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 1:10.06 | 2:29.84 | 4:48.28 | ||||||
Jacob Holm | 2000 | 1:13.49 | 2:30.16 | 7:18.44 | ||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 1:10.45 | 2:25.95 | 9:44.39 | ||||||
10 | Drenge Kalundborg | 1999 | Kalundborg SK | 9:49.89 | ||||||
Oliver H. Andersen | 1999 | 1:05.80 | 2:20.94 | 2:20.94 | ||||||
Mads Witthøft | 2000 | 1:05.58 | 2:26.63 | 4:47.57 | ||||||
Tobias K Jørgensen | 2000 | 1:15.79 | 2:36.11 | 7:23.68 | ||||||
Mads Møller | 2000 | 1:08.44 | 2:26.21 | 9:49.89 | ||||||
11 | Triton Drenge 2 | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 9:50.51 | ||||||
Mads Rishøj | 1999 | 1:08.46 | 2:23.57 | 2:23.57 | ||||||
Daniel Berg Wenk | 2000 | 1:11.49 | 2:31.25 | 4:54.82 | ||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 1:10.62 | 2:26.23 | 7:21.05 | ||||||
Jacob Friland | 1999 | 1:08.84 | 2:29.46 | 9:50.51 | ||||||
12 | Sto Orcas | 2000 | Swim Team Odense | 9:52.13 | ||||||
Mads Sørensen | 2000 | 1:12.44 | 2:29.87 | 2:29.87 | ||||||
Benjamin Mads Andresen | 2000 | 1:11.41 | 2:31.35 | 5:01.22 | ||||||
Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 1:08.29 | 2:25.72 | 7:26.94 | ||||||
Andreas Bui | 2000 | 1:07.90 | 2:25.19 | 9:52.13 | ||||||
13 | Silkeborg Drenge | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 9:52.21 | ||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 1:08.01 | 2:23.01 | 2:23.01 | ||||||
Mikkel Kirkegaard | 1999 | 1:10.87 | 2:26.32 | 4:49.33 | ||||||
Jacob F. Frederiksen | 1999 | 1:10.80 | 2:29.27 | 7:18.60 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 1:11.00 | 2:33.61 | 9:52.21 | ||||||
14 | Aalborg Drenge 1 | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 9:55.89 | ||||||
Lars Lyhne | 1999 | 1:05.98 | 2:23.28 | 2:23.28 | ||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 1:09.91 | 2:32.49 | 4:55.77 | ||||||
Morten Due Nielsen | 1999 | 1:07.73 | 2:20.95 | 7:16.72 | ||||||
Mads L. Werther | 2000 | 1:17.39 | 2:39.17 | 9:55.89 | ||||||
15 | Aarhus Swim Drenge | 1999 | Aarhus Swim | 10:06.07 | ||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 1:08.01 | 2:27.06 | 2:27.06 | ||||||
Søren Wolf | 2000 | 1:15.32 | 2:36.73 | 5:03.79 | ||||||
Magnus Boldrup Birn | 2000 | 1:12.77 | 2:33.31 | 7:37.10 | ||||||
Johan Reimer | 2000 | 1:10.37 | 2:28.97 | 10:06.07 | ||||||
16 | Horsens Drenge 2 | 1999 | Horsens Svømmeklub | 10:25.33 | ||||||
Alexander Fenger | 1999 | 1:11.93 | 2:27.92 | 2:27.92 | ||||||
Christian Juul Jensen | 2000 | 1:13.34 | 2:37.58 | 5:05.50 | ||||||
Viktor Bull Kramer | 2000 | 1:19.73 | 2:41.48 | 7:46.98 | ||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | 1:15.54 | 2:38.35 | 10:25.33 | ||||||
- | Vat-Cph Boys 1 | 1999 | VAT Copenhagen | DSQ | tyvstart 3 sv | |||||
Johan Bragason | 1999 | 1:02.14 | 2:11.42 | 2:11.42 | ||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 4:33.50 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 29 juni 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:07 |