2021-04-22   13:11:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Tirsdag 09.30

Resultat Løb 28 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 28 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  30 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:27   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 28, 200m Medley Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Magnus B. Høgild  1999  Herning Svømmeklub    28.86  1:05.18  1:42.44    2:13.42   
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød    28.33  1:03.00  1:43.22    2:15.16   
Andreas Kaas Elmgreen  1999  Lyngby Svømmeklub    28.34  1:02.32  1:41.11    2:16.17   
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub Triton    29.00  1:03.34  1:46.12    2:18.03   
Anton Borring Andersen  1999  Sigma Swim Allerød    28.93  1:05.28  1:46.55    2:18.25   
Linus Koefoed Weiss  1999  Hovedstadens Svømmeklub    28.46  1:03.05  1:45.66    2:18.25   
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.47  1:07.21  1:46.15    2:18.44   
Sebastian Bidstrup Lantz  1999  Vest-Brøndby    29.79  1:03.67  1:46.37    2:18.62   
Gustav Yde  2000  Svømmeklubben S 68    29.28  1:04.91  1:47.26    2:18.79   
10  Rasmus Steenberg  2000  Gladsaxe Idræts Forening    29.42  1:06.77  1:48.25    2:19.65   
11  Emil Engels Henriksen  1999  Sigma Swim Allerød    28.44  1:04.81  1:47.05    2:19.76   
12  Philip Krogh Brønnicke  2000  Vordingborg Svømme Klub    28.50  1:06.97  1:49.06    2:20.41   
13  Oliver Christiansen  1999  Helsinge Svømmeklub    28.33  1:06.52  1:47.08    2:20.65  Deltager ikke i finalen 
14  Toke Michaelsen  1999  Herning Svømmeklub    30.36  1:07.32  1:47.46    2:20.79   
15  Oliver H. Andersen  1999  Kalundborg SK    29.28  1:06.03  1:48.74    2:20.98   
16  Markus Kjeldsen  2000  Silkeborg Svømmeklub    29.88  1:06.08  1:49.74    2:21.30  Deltager ikke i finalen 
17  Matthias Bach Mikkelsen  2000  Kolding SK    29.20  1:07.19  1:49.88    2:21.56  Deltager ikke i finalen 
18  Tais Andkjær Kristensen  1999  Nyborg Svømmeklub    31.00  1:07.40  1:49.93    2:21.63   
19  Mikkel Salmansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939    29.45  1:09.53  1:49.31    2:21.79   
20  Frederik Lundgaard  1999  Frederikssund Svømmeklub    27.77  1:06.55  1:48.81    2:21.83   
21  André Goldberg Ballerini  1999  Frederikssund Svømmeklub    30.95  1:07.77  1:47.94    2:21.92   
22  Frederik Palmø  2000  Holbæk Svømme Klub    31.21  1:07.00  1:50.05    2:22.00   
23  Morten Due Nielsen  1999  Aalborg Svømmeklub    30.79  1:07.97  1:50.40    2:22.33   
24  Sander Schmidt  1999  Horsens Svømmeklub    28.80  1:05.73  1:50.09    2:22.51   
25  Casper Davidsen  1999  Vest-Brøndby    30.81  1:07.90  1:49.21    2:22.58   
26  Mathias Yu Fagerberg  2000  Ishøj Svømme Klub    29.17  1:07.61  1:50.30    2:22.69   
27  Jonas Hyllested  1999  Gladsaxe Idræts Forening    29.37  1:08.09  1:48.12    2:22.81   
28  Johan Wentorf  1999  Frederikssund Svømmeklub    29.42  1:05.67  1:51.54    2:23.07   
29  Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub    31.22  1:07.56  1:51.09    2:23.20   
30  Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub    30.02  1:06.53  1:49.34    2:23.35   
31  Johan Joensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.39  1:07.42  1:49.26    2:23.71   
32  Frederik Oxenvad  1999  Haderslev Svømme Klub    30.27  1:07.03  1:49.61    2:23.95   
33  Nikolaj Isdahl  1999  Odder Svømmeklub    29.73  1:06.79  1:49.17    2:23.99   
34  Malthe Burgaard  2000  Odense Svømme Klub    28.93  1:06.70  1:51.39    2:24.06   
35  Julius Thielst  2000  Helsingør Svømmeklub    29.71  1:08.35  1:52.10    2:24.33   
36  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  Struer Svømmeklub    30.51  1:08.58  1:50.54    2:24.36   
37  William Lehn-Schiøler  2000  Gladsaxe Idræts Forening    30.04  1:08.39  1:51.98    2:24.63   
38  Thor Nilsson Pedersen  2000  Gladsaxe Idræts Forening    32.46  1:10.01  1:49.57    2:24.71   
39  Frederik Hatting Petersen  2000  Swim Team Tåstrup    30.23  1:07.87  1:50.11    2:24.74   
40  Jakob Petersen  1999  Hvidovre Svømme Klub    29.23  1:07.15  1:51.14    2:24.87   
41  Casper Christiansen  2000  Holstebro Svømme Club    29.41  1:07.48  1:51.13    2:25.14   
42  Jonas Hørslev Sørensen  1999  Agfs Svømmeafdeling    31.79  1:10.42  1:52.72    2:25.58   
43  Jakob Juul  2000  Vejle Svømmeklub Triton    30.21  1:11.27  1:54.24    2:25.96   
44  Thorstein Godske Pedersen  2000  Odense Svømme Klub    30.49  1:08.18  1:53.30    2:26.49   
45  Alexander Aslak Nørgaard  2000  Søllerød Svømmeklub    30.63  1:07.89  1:51.34    2:26.57   
46  Lars Lyhne  1999  Aalborg Svømmeklub    32.06  1:08.72  1:52.40    2:26.85   
47  Søren B. Jeppesen  1999  Herning Svømmeklub    29.36  1:08.53  1:52.29    2:26.90   
48  Lucas Hoffmann  2000  Helsingør Svømmeklub    30.63  1:10.62  1:52.50    2:27.24   
49  Lucas Alexander Meng  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.08  1:07.46  1:54.89    2:27.49   
50  Oliver Phil Langsted  1999  Svendborg Svømme Klub    30.50  1:08.34  1:53.21    2:27.50   
51  Kristian Torp  2000  Sigma Swim Birkerød    31.38  1:09.89  1:54.19    2:27.55   
52  Johan Reimer  2000  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    29.61  1:09.81  1:53.22    2:27.93   
53  Mads Møller  2000  Kalundborg SK    30.56  1:10.16  1:56.03    2:28.63   
54  Daniel Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.53  1:09.20  1:55.20    2:28.64   
55  Emil Knudsen  1999  Haderslev Svømme Klub    31.24  1:13.27  1:53.58    2:28.69   
56  Kristoffer Desmareth  2000  Ringe Svømme Klub    29.85  1:07.22  1:54.30    2:28.92   
57  Christian Andersen  1999  Søllerød Svømmeklub    30.38  1:09.79  1:55.39    2:29.05   
58  Christopher Kiss  1999  Herlev Svømning    32.14  1:13.11  1:57.43    2:29.36   
59  Nicklas Steen Hansen  1999  Horsens Svømmeklub    30.21  1:10.98  1:53.35    2:29.49   
60  Christian Mangaard  1999  Viborg Svømme Klub    31.35  1:10.05  1:54.55    2:29.75   
61  Mads Witthøft  2000  Kalundborg SK    32.09  1:07.80  1:55.58    2:29.81   
62  Jacob Holm  2000  Køge Svømmeklub    32.30  1:13.04  1:56.07    2:30.07   
63  Kasper Jørgensen  2000  Kolding SK    29.74  1:09.37  1:54.86    2:30.40   
64  Esben Vad Arentoft  1999  Horsens Svømmeklub    31.18  1:15.20  1:56.28    2:30.57   
65  Andreas L. Damgård  2000  Køge Svømmeklub    32.87  1:12.04  1:54.89    2:30.58   
66  Thor B. Hansen  2000  Køge Svømmeklub    32.16  1:10.63  1:56.66    2:30.68   
67  David Hjort  2000  Agfs Svømmeafdeling    27.88  1:05.87  1:53.53    2:32.11   
68  Benjamin Mads Andresen  2000  Odense Svømme Klub    29.93  1:09.72  1:55.98    2:32.39   
69  Frederik Peter Bager  1999  Svømmeklubben SMUT Terndrup    32.33  1:14.13  1:56.68    2:33.05   
70  Jonas Ejby  2000  Nyborg Svømmeklub    32.57  1:16.30  1:57.92    2:35.42   
71  Daniel H. Johannesen  1999  Horsens Svømmeklub    31.07  1:11.77  1:59.68    2:36.53   
72  Mads L. Werther  2000  Aalborg Svømmeklub    33.58  1:16.01  2:01.52    2:37.17   
73  Tobias K Jørgensen  2000  Kalundborg SK    35.87  1:17.12  2:02.38    2:37.18   
74  Viktor Bull Kramer  2000  Horsens Svømmeklub    35.40  1:18.44  2:01.24    2:37.97   
75  Magnus Gertz  2000  Agfs Svømmeafdeling    33.24  1:18.00  2:02.20    2:38.05   
76  Jacob Krog Christoffersen  2000  Sigma Swim Birkerød    31.05  1:12.36  2:03.07    2:40.35   
Frederik Rindshøj  1999  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  sv på ma v indsl100m 
Mads Tornow Rasmussen  2000  Slangerup Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  30 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner