2021-04-11   14:16:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Tirsdag 09.30

Resultat Løb 29 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 29 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  30 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:57   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Amalie Søby Mortensen  2001  Herning Svømmeklub    30.27  1:03.71  1:36.53    2:08.75   
Louise Bach Andersen  2001  Aalborg Svømmeklub    30.18  1:03.42  1:37.07    2:10.06   
Sarah Missing  2001  Vest-Brøndby    30.65  1:04.49  1:39.30    2:11.82   
Andrea Paaske  2001  Roskilde Svømning    30.25  1:03.58  1:38.28    2:12.26   
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  Gentofte Svømme Klub    30.23  1:03.69  1:38.49    2:12.95   
Johanne Marie Poulsen  2001  Aalborg Svømmeklub    31.14  1:05.14  1:40.71    2:13.78   
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød    32.25  1:05.56  1:39.92    2:14.00   
Kamille Auerbach-Lind  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.50  1:05.58  1:40.67    2:14.59   
Katja Korbo Petersson  2001  JGI Svømning    30.76  1:04.91  1:39.62    2:14.80   
10  Iben Bak  2001  Nyborg Svømmeklub    31.48  1:05.44  1:40.57    2:15.02   
11  Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub    31.93  1:05.97  1:41.50    2:15.07   
12  Silja Nielsdóttir Hansen  2001  Hvidovre Svømme Klub    31.66  1:06.08  1:41.11    2:15.29   
13  Kajsa Gregersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.79  1:05.13  1:40.48    2:15.52   
14  Julie Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.58  1:04.49  1:40.28    2:15.56   
15  Lisa Rijkhoff  2001  Aalborg Svømmeklub    31.65  1:06.27  1:41.67    2:15.61  Deltager ikke i finalen 
16  Frederikke Petri  2001  Søllerød Svømmeklub    31.08  1:05.16  1:41.12    2:15.76   
17  Mille Moeslund Lausen  2002  Aalborg Svømmeklub    31.53  1:05.92  1:41.24    2:16.13   
18  Karina Høybye Olesen  2001  Nyborg Svømmeklub    31.36  1:05.76  1:41.20    2:16.25   
19  Mette Bruun-Petersen  2001  Odense Svømme Klub    31.54  1:06.62  1:42.24    2:16.74   
20  Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.45  1:05.02  1:40.97    2:17.00   
21  Line J. V. Hededal  2001  Vejle Svømmeklub Triton    30.86  1:05.52  1:41.35    2:17.35   
22  Caroline Waage Nowak  2001  Gentofte Svømme Klub    32.10  1:06.84  1:42.64    2:17.76   
23  Sofie Andersen  2001  Slagelse Svømmeklub    32.81  1:07.21  1:42.29    2:17.97   
24  Josefine Due Christensen  2001  Horsens Svømmeklub    31.61  1:06.48  1:42.44    2:18.02   
25  Clara Neumann  2001  Svømmeklubben Syd    31.95  1:07.15  1:42.80    2:18.22   
26  Sofie Louise Nimb  2001  Gentofte Svømme Klub    31.24  1:06.36  1:42.55    2:18.41   
27  Thyra Jørgensen  2002  Svømmeklubben Syd    31.90  1:06.49  1:42.56    2:18.47   
28  Frida Hausting Jørgensen  2001  Gentofte Svømme Klub    32.14  1:07.06  1:43.77    2:19.37   
29  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001  Tune I.F. Svømmeafdeling    31.58  1:06.48  1:42.94    2:19.48   
30  SIF Nikoline Madsen  2001  Gentofte Svømme Klub    32.47  1:08.17  1:44.30    2:19.63   
31  Signe Fich Hansen  2002  Hovedstadens Svømmeklub    31.99  1:07.43  1:43.65    2:19.80   
32  Mia Seehausen  2001  Lyseng IF    31.67  1:06.89  1:43.84    2:20.70   
33  Sofia Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub    32.05  1:07.55  1:44.17    2:20.71   
34  Martha Vitus Tversted  2002  Søllerød Svømmeklub    33.01  1:08.02  1:44.74    2:20.80   
35  Ida Just Mikkelsen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    31.91  1:06.72  1:43.38    2:20.93   
36  Alberte Mammen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.45  1:08.21  1:45.37    2:21.03   
37  Mille Graasbøll  2002  Sigma Swim Allerød    32.20  1:08.27  1:44.99    2:21.39   
38  Lea Serup Schøn  2002  Aalborg Svømmeklub    32.66  1:08.66  1:46.36    2:21.44   
39  Bjørk Nelsing Petersen  2002  Gentofte Svømme Klub    33.10  1:10.31  1:46.60    2:21.58   
40  Emma Mikkelsen  2001  Vest-Brøndby    32.70  1:08.04  1:44.91    2:21.64   
41  Karla Louise Balle  2001  Helsingør Svømmeklub    32.70  1:09.03  1:46.11    2:21.65   
42  Lea Joensen  2001  Sigma Swim Birkerød    32.18  1:07.91  1:45.17    2:21.77   
42  Michelle Jatta  2001  Vejle Svømmeklub Triton    31.94  1:07.59  1:45.06    2:21.77   
44  Louise Høyer-Nissen  2001  Ringe Svømme Klub    32.58  1:08.76  1:46.04    2:22.03   
45  Emma Jørgensen  2001  Esbjerg Svømmeklub    32.27  1:09.87  1:47.91    2:22.39   
46  Mathilde Menck Nielsen  2002  Helsingør Svømmeklub    32.03  1:07.98  1:45.14    2:22.50   
47  Caroline Laursen  2002  Esbjerg Svømmeklub    33.07  1:09.53  1:46.98    2:22.55   
48  Mie Buch Nielsen  2001  Horsens Svømmeklub    33.28  1:09.40  1:46.95    2:22.79   
49  Michelle Mortensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    33.01  1:09.77  1:47.24    2:22.89   
50  Frederikke Skau Hansen  2002  DeltaSwim    33.32  1:10.01  1:47.27    2:22.97   
51  Thea Søe Bach  2002  Thisted Svømmeklub    33.31  1:09.91  1:47.03    2:23.16   
52  Emilie Krog  2002  Durup IF    33.43  1:10.48  1:48.00    2:23.46   
53  Karoline Sørensen  2002  Thisted Svømmeklub    33.04  1:10.07  1:47.31    2:23.47   
54  Sarah Daly  2001  Lyngby Svømmeklub    32.25  1:08.73  1:46.01    2:23.54   
55  Patricia Andersen  2002  Slagelse Svømmeklub    33.69  1:10.30  1:48.07    2:23.95   
56  Cecilie B. Andersen  2001  Horsens Svømmeklub    32.69  1:08.99  1:46.74    2:24.01   
57  Cassandra L. L. Hansen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    33.68  1:09.29  1:46.45    2:24.25   
58  Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub    33.16  1:10.33  1:47.64    2:24.69   
59  Cecilie Tommerup Sørensen  2001  Støvring Svømmeklub Pingvinen    32.39  1:09.07  1:47.57    2:24.78   
60  Maria Bredal Larsen  2002  Nyborg Svømmeklub    32.26  1:09.03  1:47.37    2:25.14   
61  Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31    32.37  1:09.29  1:47.77    2:25.63   
62  Charlotte S. Jensen  2002  Svømmeklubben Nord    33.86  1:11.43  1:49.13    2:25.64   
63  Mikkeline Mentz  2001  Holbæk Svømme Klub    33.76  1:11.10  1:48.69    2:25.78   
63  Victoria Bæts Kristensen  2002  Næstved IF    33.72  1:11.27  1:49.69    2:25.78   
65  Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby Svømmeklub    33.76  1:11.18  1:49.14    2:25.90   
66  Clara Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub    33.55  1:10.90  1:49.00    2:26.09   
67  Marie Uglebjerg  2002  Kalundborg SK    34.38  1:11.49  1:49.28    2:26.48   
68  Pernille Koch Sinding  2002  Herning Svømmeklub    33.83  1:10.82  1:48.77    2:26.56   
69  Nikoline Nielsen  2001  Holbæk Svømme Klub    33.77  1:11.28  1:48.89    2:26.61   
70  Signe Søby Jensen  2001  Odder Svømmeklub    34.31  1:11.16  1:49.38    2:26.69   
71  Cecilie Porsdal  2002  Sigma Swim Birkerød    33.78  1:10.64  1:48.80    2:26.86   
72  Fie Tönshoff  2002  Helsingør Svømmeklub    34.11  1:12.66  1:51.60    2:26.94   
73  Anika Hedegaard  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.05  1:11.16  1:50.00    2:27.11   
74  Charlotte Malberg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    33.91  1:11.41  1:49.92    2:27.24   
75  Emilie Holst Lange  2002  Gentofte Svømme Klub    34.29  1:11.61  1:50.07    2:27.72   
76  Maria Andersen  2002  Ringsted Svømme Klub    33.48  1:11.72  1:50.55    2:27.94   
77  Kathrine S. Jørgensen  2002  Albertslund IF    33.22  1:10.92  1:50.20    2:28.38   
78  Maiken Kjærsgaard  2002  Svømmeklubben S 68    34.84  1:12.87  1:51.30    2:29.11   
79  Cassandra Hammershøj  2001  Lyngby Svømmeklub    32.92  1:10.91  1:49.65    2:30.92   
80  Victoria Leth  2002  Gladsaxe Idræts Forening    37.44  1:14.31  1:53.13    2:31.81   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  30 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner