2021-04-20   12:44:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Tirsdag 09.30

Resultat Løb 30 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 30 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  30 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:26   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Johan Bragason  1999  Vallensbæk IF Af 1939    27.40  57.27  1:28.23    1:57.10   
Mathias Nielsen  1999  Køge Svømmeklub    27.78  57.55  1:27.18    1:57.30   
Christian Holm Jørgensen  1999  Esbjerg Svømmeklub    28.48  58.11  1:28.86    1:58.73   
Mikkel-Emil Rosenbom  1999  Lyngby Svømmeklub    28.01  58.53  1:28.78    1:58.97   
Mikkel Gadgaard  1999  Esbjerg Svømmeklub    27.44  57.47  1:28.69    1:59.63   
Andreas Vestergaard  1999  Hovedstadens Svømmeklub    28.11  58.46  1:29.50    1:59.78   
Marcus Dan Hansen  1999  VAT Copenhagen-MK31    28.17  1:00.00  1:31.17    2:00.61   
Anton Borring Andersen  1999  Sigma Swim Allerød    28.02  58.79  1:30.36    2:01.46  Deltager ikke i finalen 
Rasmus Steenberg  2000  Gladsaxe Idræts Forening    28.82  57.64  1:28.87    2:01.60   
10  Mads Ørsted Nielsen  1999  Swim Team Tåstrup    28.45  1:00.06  1:30.78    2:02.21   
11  Magnus Stender Berg  1999  Haderslev Svømme Klub    28.90  59.52  1:31.86    2:02.51   
12  Jonas Gram-Lange  1999  Svømmeklubben Syd    28.46  59.66  1:31.98    2:02.83   
13  Mathias Immerkjær  1999  Swim Team Tåstrup    27.89  58.91  1:30.97    2:02.91  Deltager ikke i finalen 
14  Christian Andersen  1999  Søllerød Svømmeklub    28.94  1:00.78  1:31.95    2:02.94   
15  Emil Hedegaard  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.99  59.02  1:30.54    2:03.09   
16  Niels Paulli Sparholt  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.39  59.12  1:30.86    2:03.13   
17  Emil Engels Henriksen  1999  Sigma Swim Allerød    28.94  1:00.23  1:31.71    2:03.19  Deltager ikke i finalen 
18  August Stamp Kirkeby  1999  Agfs Svømmeafdeling    28.86  1:00.44  1:32.55    2:03.65   
19  Marius Rasmussen  1999  Svømmeklubben Syd    28.23  58.92  1:31.59    2:03.81   
20  Markus Kjeldsen  2000  Silkeborg Svømmeklub    28.08  59.95  1:32.36    2:04.04  Deltager ikke i finalen 
21  Michael Terp Olesen  1999  Esbjerg Svømmeklub    28.12  59.58  1:32.06    2:04.16  Deltager ikke i finalen 
22  Lukas Storm  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.62  59.84  1:32.39    2:04.40   
23  Gustav Yde  2000  Svømmeklubben S 68    28.59  59.50  1:31.86    2:04.46   
24  Magnus Carstensen  1999  Ringsted Svømme Klub    28.69  1:00.00  1:32.66    2:05.08   
24  Pierre Høgenhaug  1999  Søllerød Svømmeklub    28.59  1:00.03  1:32.68    2:05.08   
26  Sander Schmidt  1999  Horsens Svømmeklub    27.96  59.41  1:32.22    2:05.19   
27  Simon Krøyer Svendsen  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.31  59.77  1:32.22    2:05.48   
28  Marius Møldrup  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.34  1:00.29  1:33.47    2:05.54   
29  Mads Sørensen  2000  O.S.L.F.    29.19  1:01.22  1:33.63    2:05.57   
30  Anton Borg Hjort  2000  Lyseng IF    29.04  1:00.98  1:33.24    2:05.62   
31  Valdemar Mariegaard  1999  Vallensbæk IF Af 1939    28.98  1:01.76  1:33.89    2:05.65   
32  Anders Blix Mogensen  2000  Lyngby Svømmeklub    28.02  59.10  1:32.61    2:05.72   
33  Philip Krogh Brønnicke  2000  Vordingborg Svømme Klub    28.41  1:00.65  1:34.61    2:05.92   
34  Tais Andkjær Kristensen  1999  Nyborg Svømmeklub    28.40  1:00.07  1:33.25    2:06.08   
35  Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub    27.68  59.04  1:32.11    2:06.20   
36  Malthe Burgaard  2000  Odense Svømme Klub    28.58  1:01.28  1:34.80    2:06.23   
37  Oliver Broholm  1999  Ringe Svømme Klub    28.06  59.41  1:32.84    2:06.39   
38  Christopher Kiss  1999  Herlev Svømning    29.85  1:02.03  1:34.81    2:06.45   
39  August Korsgaard  1999  Ringe Svømme Klub    28.58  1:00.27  1:33.27    2:06.47   
40  Mads Rishøj  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.10  1:01.01  1:34.13    2:06.68   
41  Dan Izhar-Larsen  1999  IHF Svømning    29.25  1:01.10  1:34.15    2:06.84   
42  Ferdinand Wahl  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.97  1:01.33  1:34.42    2:06.88   
43  Daniel Sørensen  1999  Swim Team Tåstrup    28.83  1:01.59  1:34.93    2:07.16   
44  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000  Køge Svømmeklub    28.88  1:01.23  1:34.20    2:07.26   
45  Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub    28.31  59.18  1:32.56    2:07.42   
46  Victor Kristensen  1999  Haderslev Svømme Klub    28.56  1:01.24  1:34.77    2:07.56   
47  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999  Herning Svømmeklub    29.88  1:02.04  1:35.05    2:07.94   
48  Jonas Hørslev Sørensen  1999  Agfs Svømmeafdeling    29.73  1:01.94  1:34.89    2:08.43   
49  Andreas Bui  2000  O.S.L.F.    28.45  1:01.05  1:34.85    2:08.65   
50  Jacob F. Frederiksen  1999  Silkeborg Svømmeklub    28.70  1:01.25  1:35.10    2:08.86   
51  Alexander Fenger  1999  Horsens Svømmeklub    29.70  1:02.28  1:36.17    2:09.05   
52  Gustav Frydensberg  1999  Lyngby Svømmeklub    29.96  1:02.55  1:36.40    2:09.44   
53  Markus Bøjsen  1999  Holbæk Svømme Klub    28.47  1:00.79  1:35.32    2:09.58   
54  Søren Wolf  2000  IHF Svømning    29.37  1:01.64  1:35.22    2:09.94   
55  Jens Riisgaard  2000  Silkeborg Svømmeklub    30.21  1:02.61  1:36.66    2:10.38   
56  Oliver H. Andersen  1999  Kalundborg SK    29.88  1:02.87  1:36.76    2:10.63   
57  Christian Rasmussen  2000  O.S.L.F.    29.09  1:02.61  1:37.48    2:10.70   
58  Emil Johansen  1999  Roskilde Svømning    29.94  1:03.23  1:37.47    2:10.90   
59  Jakob Juul  2000  Vejle Svømmeklub Triton    28.43  1:01.10  1:35.54    2:10.91   
60  Kristoffer Østergaard  1999  Durup IF    30.05  1:03.20  1:37.96    2:10.92   
61  Marcus Rappenborg  1999  Hvidovre Svømme Klub    28.45  1:01.80  1:36.45    2:11.33   
62  Johan Feld Sørensen  1999  Lyngby Svømmeklub    29.48  1:02.28  1:36.71    2:11.51   
63  Markus Julian Lange  2000  Herlev Svømning    29.95  1:03.64  1:37.99    2:11.56   
64  Frederik Weiss  1999  Gentofte Svømme Klub    28.79  1:01.34  1:35.66    2:11.83   
65  Nicolai Yung Hansen  2000  Herlufsholm Svømmeklub    29.17  1:02.23  1:37.64    2:12.33   
66  Mikkel Weis Kallesøe  2000  Viborg Svømme Klub    29.44  1:03.01  1:37.73    2:12.57   
67  Mads Møller  2000  Kalundborg SK    30.28  1:03.95  1:38.51    2:12.59   
68  Lukas Sieben  1999  Lyngby Svømmeklub    30.10  1:03.39  1:37.87    2:13.37   
69  August Bugge  2000  Hovedstadens Svømmeklub    30.53  1:04.42  1:39.15    2:13.77   
70  Thomas Christiansen  1999  Haderslev Svømme Klub    29.33  1:02.29  1:38.56    2:14.28   
71  Mads Witthøft  2000  Kalundborg SK    30.46  1:04.93  1:39.59    2:14.33   
72  Steffen Vesterø Uldal  1999  Haderslev Svømme Klub    29.13  1:02.39  1:39.12    2:16.37   
73  Johan Reimer  2000  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    30.06  1:04.31  1:40.60    2:16.60   
74  Sipan Kawiani  2000  Swim Team Tåstrup    30.71  1:05.31  1:41.35    2:17.00   
75  Jakob Mose  2000  Esbjerg Svømmeklub    31.52  1:06.60  1:42.92    2:17.18   
76  Emil Compen  2000  Haslev Svømmeklub    29.26  1:03.85  2:17.82    2:17.82   
77  Anders Dam Frandsen  2000  Korsør Sv & Livr. Klub    31.38  1:06.07  1:42.60    2:18.62   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  30 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner