2021-04-22   12:15:20
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Tirsdag 09.30

Resultat Løb 31 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 31 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  30 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  12:41   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.86        1:08.21   
Emma Bugge Fynbo  2001  Holstebro Svømme Club    33.46        1:09.30   
Caroline Bo Nielsen  2001  Kolding SK    34.11        1:09.55   
Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.29        1:09.82   
Mathilde Laugesen  2001  Vallensbæk IF Af 1939    33.83        1:09.82   
Camille Erichsen  2001  Sigma Swim Birkerød    33.99        1:09.88   
Katja Korbo Petersson  2001  JGI Svømning    34.15        1:10.10   
Emma Brogaard  2001  Hillerød Svømmeklub    33.89        1:10.22   
Liva Palmund  2002  Roskilde Svømning    34.50        1:10.31  Deltager ikke i finalen 
10  Melanie Eggertsen  2002  Nakskov Svømme Klub    34.14        1:10.86   
11  Johanne Marie Poulsen  2001  Aalborg Svømmeklub    34.60        1:10.87  Deltager ikke i finalen 
12  Claudia Sperling  2002  Lyngby Svømmeklub    34.17        1:11.21   
13  Caroline Mathiesen  2001  Albertslund IF    34.73        1:11.42   
14  Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød    34.99        1:11.61   
15  Karoline Sørensen  2002  Thisted Svømmeklub    34.44        1:11.70   
16  Pernille Pedersen  2001  Køge Svømmeklub    35.10        1:12.03   
17  Josefine H. Lundstrøm  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.25        1:12.21   
18  Abby Kristine Waterval  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.54        1:12.39   
19  Cecilie Elkjær  2001  Hvidovre Svømme Klub    34.52        1:12.45   
20  Marie Christensen  2002  Odder Svømmeklub    35.15        1:12.48   
21  Johanne Hingebjerg  2002  Hovedstadens Svømmeklub    35.84        1:12.78   
22  Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.27        1:12.80   
23  Line J. V. Hededal  2001  Vejle Svømmeklub Triton    34.44        1:12.81   
23  Line Sloth Holm  2001  Aalborg Svømmeklub    35.81        1:12.81   
25  Stine Eskebo Nielsen  2001  Vest-Brøndby    35.49        1:12.91   
26  Stefanie Brun Koch  2001  Aalborg Svømmeklub    35.44        1:13.02   
27  Josefine Brosbøl Olsen  2001  Hvidovre Svømme Klub    35.81        1:13.03   
28  Cæcilie Buchholt Johansen  2001  Slangerup Svømmeklub    35.05        1:13.05   
29  Victoria Haahr Pallesen  2002  Aalborg Svømmeklub    36.66        1:13.23   
30  Nicoline Ingeman-Petersen  2002  Gladsaxe Idræts Forening    35.75        1:13.59   
31  Josefine Nickelsen  2001  Swim Team Tåstrup    35.80        1:13.66   
32  Mia Seehausen  2001  Lyseng IF    35.23        1:13.67   
33  Julie Stampe Meier  2001  Sigma Swim Birkerød    35.17        1:13.87   
34  Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub    36.19        1:13.90   
35  Isabella Bach  2002  Holstebro Svømme Club    36.07        1:13.91   
36  Caroline Laursen  2002  Esbjerg Svømmeklub    36.47        1:14.14   
37  Anna Andersen  2001  Ishøj Svømme Klub    35.72        1:14.24   
38  Matilde Bodilsen  2001  Agfs Svømmeafdeling    36.25        1:14.29   
39  Josephine Kruse  2002  Søllerød Svømmeklub    35.78        1:14.30   
40  Amalie Frederiksen  2001  Herlufsholm Svømmeklub    35.06        1:14.32   
41  Sofie Andersen  2001  Slagelse Svømmeklub    36.83        1:14.49   
42  Mille Bruun Høvring  2001  VAT Copenhagen-MK31    36.39        1:14.65   
43  Cecilie B. Andersen  2001  Horsens Svømmeklub    36.38        1:14.66   
44  Victoria Martensen Norden  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.98        1:14.83   
45  Ida Bøgh Hald  2001  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    35.85        1:14.96   
46  Julie Gadgaard  2001  Esbjerg Svømmeklub    36.55        1:15.21   
47  Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31    36.66        1:15.66   
48  Louise Hvarre  2001  Svømmeklubben Tempo    37.09        1:15.95   
49  Natascha Laigaard  2002  Herlev Svømning    37.22        1:16.21   
50  Thea Søe Bach  2002  Thisted Svømmeklub    37.02        1:16.46   
51  Regitze Lyngfeldt  2002  Helsingør Svømmeklub    37.09        1:16.52   
52  Emma Ildal Djørup  2002  Aalborg Svømmeklub    38.21        1:16.91   
53  Nicoline Kristiansen  2002  Agfs Svømmeafdeling    36.85        1:16.99   
54  Emma Bruhn  2002  Herlufsholm Svømmeklub    36.94        1:17.10   
55  Camilla Brøgger-Andersen  2002  Aalborg Svømmeklub    38.44        1:17.19   
56  Mathilde van der Linden  2002  Lyngby Svømmeklub    37.82        1:17.39   
57  Carli Mark  2002  Durup IF    37.73        1:17.44   
58  Karoline Kjær  2001  Ringe Svømme Klub    37.24        1:18.31   
59  Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.95        1:18.43   
60  Olivia Olivarius Vølund  2002  Lyngby Svømmeklub    38.98        1:18.69   
61  Emilia Steen  2002  Rønne Svømme Klub    37.68        1:18.87   
62  Lise Lindemann-Larsen  2002  Thisted Svømmeklub    38.23        1:19.05   
63  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  Roskilde Svømning    38.28        1:19.06   
64  Katarina Holse  2002  Svendborg Svømme Klub    38.72        1:19.30   
65  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001  Tune I.F. Svømmeafdeling    38.69        1:19.48   
66  Louise D. Liboriussen  2002  Viborg Svømme Klub    38.29        1:19.57   
67  Julie Kappel Petersen  2002  Thisted Svømmeklub    39.00        1:19.98   
68  Maja Johansen  2002  Svømmeklubben Tempo    39.05        1:20.11   
69  Louise Høyer-Nissen  2001  Ringe Svømme Klub    39.76        1:20.16   
70  Alma Thrige Dyrehauge  2002  Ringe Svømme Klub    38.59        1:20.34   
71  Alberte Fie Petersen  2002  Roskilde Svømning    40.48        1:22.50   
72  Kristine la Cour Hjelholt  2002  Esbjerg Svømmeklub    41.81        1:25.35   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  30 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner