2021-04-11   15:33:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Tirsdag 17.00

Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  30 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:15   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 33, 4X100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Sigma Piger 1  2001  Sigma Swim            4:27.46   
  Camille Erichsen  2001      33.50  1:08.20      1:08.20   
  Thea Blomsterberg  2002      35.12  1:13.78      2:21.98   
  Anne Føyn  2002      30.76  1:05.10      3:27.08   
  Mia Steen Duus  2001      28.77  1:00.38      4:27.46   
                     
Kvik Piger 1  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            4:28.22   
  Sofie Hansen  2002      32.68  1:07.63      1:07.63   
  Laura Findahl Andersen  2001      36.35  1:16.83      2:24.46   
  Regitze Gaard  2001      29.93  1:04.12      3:28.58   
  Julie Krøyer Svendsen  2002      28.36  59.64      4:28.22   
                     
Aalborg Piger 1  2001  Aalborg Svømmeklub            4:36.48   
  Johanne Marie Poulsen  2001      34.51  1:11.00      1:11.00   
  Victoria Haahr Pallesen  2002      37.00  1:18.33      2:29.33   
  Lisa Rijkhoff  2001      31.10  1:07.88      3:37.21   
  Louise Bach Andersen  2001      27.97  59.27      4:36.48   
                     
Triton Piger 1  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            4:39.59   
  Abby Kristine Waterval  2002      34.73  1:10.93      1:10.93   
  Josephine G. Lauridsen  2001      35.97  1:16.52      2:27.45   
  Kamille Auerbach-Lind  2001      32.10  1:10.00      3:37.45   
  Julie Brandt  2001      29.61  1:02.14      4:39.59   
                     
Vat-Cph Piger 1  2001  VAT Copenhagen            4:42.13   
  Mathilde Laugesen  2001      34.47  1:10.93      1:10.93   
  Mille Bruun Høvring  2001      36.70  1:17.93      2:28.86   
  Victoria Vorm  2001      31.24  1:08.51      3:37.37   
  Josefine Nickelsen  2001      30.72  1:04.76      4:42.13   
                     
Triton Piger 2  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            4:46.90   
  Josefine H. Lundstrøm  2001      35.46  1:12.45      1:12.45   
  Emilie Nyegaard  2001      36.71  1:19.61      2:32.06   
  Caroline Camilla Castella  2001      31.53  1:09.37      3:41.43   
  Alberte Mammen  2001      30.96  1:05.47      4:46.90   
                     
Hvidovre Piger B  2001  Hvidovre Svømme Klub            4:47.70   
  Cecilie Elkjær  2001      34.93  1:12.64      1:12.64   
  Jamilla Bistrup  2001      38.64  1:22.50      2:35.14   
  Josefine Brosbøl Olsen  2001      31.90  1:09.37      3:44.51   
  Silja Nielsdóttir Hansen  2001      30.35  1:03.19      4:47.70   
                     
Lf Piger :-)  2001  Startfællesskabet LF-SWIM            4:47.83   
  Melanie Eggertsen  2002      34.02  1:09.90      1:09.90   
  Sophia Lindegaard  2001      40.41  1:27.10      2:37.00   
  Thyra Jørgensen  2002      31.24  1:07.93      3:44.93   
  Clara Neumann  2001      29.96  1:02.90      4:47.83   
                     
Horsens Piger 1  2001  Horsens Svømmeklub            4:47.88   
  Cecilie Grøndal  2002      35.31  1:12.03      1:12.03   
  Michelle Franow  2001      38.06  1:20.41      2:32.44   
  Cecilie B. Andersen  2001      32.46  1:11.92      3:44.36   
  Josefine Due Christensen  2001      30.69  1:03.52      4:47.88   
                     
10  Helsingør Piger  2001  Helsingør Svømmeklub            4:49.04   
  Regitze Lyngfeldt  2002      36.86  1:16.22      1:16.22   
  Sofie Villum Færch  2002      38.54  1:21.78      2:38.00   
  Mathilde Menck Nielsen  2002      30.84  1:07.57      3:45.57   
  Karla Louise Balle  2001      29.78  1:03.47      4:49.04   
                     
11  Gentofte Piger 1  2001  Gentofte Svømme Klub            4:50.07   
  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002      36.57  1:14.41      1:14.41   
  Maria Munch-Menzer  2001      37.56  1:20.42      2:34.83   
  Sofie Louise Nimb  2001      32.67  1:11.69      3:46.52   
  Caroline Waage Nowak  2001      29.85  1:03.55      4:50.07   
                     
12  Aalborg Piger 2  2001  Aalborg Svømmeklub            4:50.43   
  Mille Moeslund Lausen  2002      35.64  1:12.45      1:12.45   
  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002      38.98  1:23.35      2:35.80   
  Signe Villumsen  2001      32.55  1:11.29      3:47.09   
  Stefanie Brun Koch  2001      30.54  1:03.34      4:50.43   
                     
13  Vat-Cph Piger 2  2001  VAT Copenhagen            4:52.07   
  Caroline Mathiesen  2001      36.54  1:14.63      1:14.63   
  Alberte R. Jakobsen  2001      37.50  1:21.30      2:35.93   
  Xandra Huryn  2001      32.32  1:10.97      3:46.90   
  Lærke Rask Sander  2002      31.25  1:05.17      4:52.07   
                     
14  Vest Piger  2001  Vest-Brøndby            4:53.00   
  Stine Eskebo Nielsen  2001      35.99  1:13.83      1:13.83   
  Emma Mikkelsen  2001      38.53  1:22.44      2:36.27   
  Sarah Missing  2001      31.96  1:08.97      3:45.24   
  Laura Lyngbye Nybroe  2002      31.70  1:07.76      4:53.00   
                     
15  Stm Piger  2001  Swim Team Midtjylland            4:53.32   
  Pernille Koch Sinding  2002      37.18  1:17.98      1:17.98   
  Laura Gam  2001      38.86  1:22.63      2:40.61   
  Sascha Lausten  2002      33.78  1:12.60      3:53.21   
  Amalie Søby Mortensen  2001      29.07  1:00.11      4:53.32   
                     
16  Elite Swim Vejle  2001  Elite Swim Vejle            4:55.05   
  Louise Hvarre  2001      36.27  1:14.92      1:14.92   
  Michelle Jatta  2001      37.44  1:21.69      2:36.61   
  Line J. V. Hededal  2001      32.04  1:11.45      3:48.06   
  Astrid Nielsen  2002      31.93  1:06.99      4:55.05   
                     
17  Gsc Piger  2001  Gladsaxe Idræts Forening            4:55.06   
  Zenia Aarestrup  2001      35.39  1:12.86      1:12.86   
  Nicoline Ingeman-Petersen  2002      39.42  1:23.21      2:36.07   
  Ida Just Mikkelsen  2001      32.59  1:13.25      3:49.32   
  Cassandra L. L. Hansen  2002      31.34  1:05.74      4:55.06   
                     
18  Tornado-Tøzerne  2001  Hovedstadens Svømmeklub            4:55.37   
  Johanne Hingebjerg  2002      36.01  1:13.93      1:13.93   
  Silke Siff Larsson  2002      38.37  1:21.47      2:35.40   
  Signe Fich Hansen  2002      32.84  1:11.91      3:47.31   
  Charlotte Malberg  2002      32.40  1:08.06      4:55.37   
                     
19  Lyngby Piger 1  2001  Lyngby Svømmeklub            4:55.44   
  Claudia Sperling  2002      36.12  1:15.05      1:15.05   
  Nikoline Biltoft-Jensen  2001      36.43  1:19.21      2:34.26   
  Maria Borre Jacobsen  2001      33.99  1:16.62      3:50.88   
  Cassandra Hammershøj  2001      29.78  1:04.56      4:55.44   
                     
20  Esbjerg Piger  2001  Esbjerg Svømmeklub            5:00.67   
  Julie Gadgaard  2001      37.19  1:16.42      1:16.42   
  Jannie Eickhardt  2001      38.66  1:21.96      2:38.38   
  Emma Jørgensen  2001      34.72  1:15.95      3:54.33   
  Caroline Laursen  2002      31.83  1:06.34      5:00.67   
                     
21  Sto Penguins  2001  Swim Team Odense            5:11.20   
  Mette Bruun-Petersen  2001      35.23  1:13.47      1:13.47   
  Christine Nielsen  2001      40.27  1:25.56      2:39.03   
  Karen Hazell Brink  2002      39.61  1:26.15      4:05.18   
  Silja Ösp Logadottir  2001      31.33  1:06.02      5:11.20   
                     
Herlev Piger 1  2001  Herlev Svømning            DSQ  tyvstart 3. svømmer 
  Maja Egebjerg Brast  2002      35.81  1:13.32      1:13.32   
  Sofie Boesgaard Weber  2002              2:43.30   
                     
Horsens Piger 2  2001  Horsens Svømmeklub            DSQ  tyvstart 4.svømmer 
  Sille Ibsen  2001      37.76  1:18.83      1:18.83   
  Frederikke Brændgaard  2001      39.63        2:43.17   
  Caroline Liboriussen  2002              4:06.55   
                     
Lyngby Piger 2  2001  Lyngby Svømmeklub            DSQ  tyvstart 4.svømmer 
  Olivia Olivarius Vølund  2002      37.85  1:19.24      1:19.24   
  Sarah Daly  2001      37.84        2:42.29   
  Katrine Brandt Nielsen  2002              4:00.37   
                     
Roskilde Piger 2  2002  Roskilde Svømning            DSQ  tyvstart 4.svømmer 
  Liva Palmund  2002      34.00  1:09.64      1:09.64   
  Frederikke Echardt  2002      36.18        2:26.89   
  Ingrid Bo Andersen  2001              3:32.87   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  30 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner