2021-04-16   18:24:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Årgangsmesterskaber Grp. 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Tirsdag 17.00

Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Danske Årgang grp 1 2015    Udskriftsdato  30 juni 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:21   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 juni 2015         
 
 
Løb 34, 4X100m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Vat-Cph Boys 1  1999  VAT Copenhagen            3:59.47   
  Johan Bragason  1999      28.92  59.57      59.57   
  Mikkel Salmansen  2000      31.83  1:07.84      2:07.41   
  Marcus Dan Hansen  1999      26.57  57.63      3:05.04   
  Mathias Immerkjær  1999      25.54  54.43      3:59.47   
                     
Esbjerg Drenge  1999  Esbjerg Svømmeklub            4:03.28   
  Casper Eickhardt  1999      30.85  1:04.79      1:04.79   
  Mikkel Gadgaard  1999      30.40  1:07.00      2:11.79   
  Michael Terp Olesen  1999      26.23  57.51      3:09.30   
  Christian Holm Jørgensen  1999      26.04  53.98      4:03.28   
                     
Triton Drenge 1  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            4:07.12   
  Lukas Gustafson  1999      30.02  1:02.05      1:02.05   
  Mikkel S. Hansen  2000      32.24  1:08.72      2:10.77   
  Marius Møldrup  1999      27.27  59.34      3:10.11   
  Niels Paulli Sparholt  2000      27.34  57.01      4:07.12   
                     
Sigma Drenge 1  1999  Sigma Swim            4:08.30   
  Sebastian Tullberg  2000      30.27  1:01.31      1:01.31   
  Alexander Eggers  1999      33.33  1:11.32      2:12.63   
  Anton Borring Andersen  1999      27.40  1:00.16      3:12.79   
  Emil Engels Henriksen  1999      26.87  55.51      4:08.30   
                     
Lyngby Drenge 1  1999  Lyngby Svømmeklub            4:08.31   
  Jeppe Mathiassen  2000      31.49  1:05.93      1:05.93   
  Andreas Kaas Elmgreen  1999      32.62  1:09.93      2:15.86   
  Mikkel-Emil Rosenbom  1999      26.45  56.91      3:12.77   
  Anders Blix Mogensen  2000      26.62  55.54      4:08.31   
                     
Stm Drenge  1999  Swim Team Midtjylland            4:10.63   
  Magnus B. Høgild  1999      31.06  1:04.48      1:04.48   
  Toke Michaelsen  1999      32.45  1:10.23      2:14.71   
  Søren B. Jeppesen  1999      27.84  1:01.20      3:15.91   
  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999      26.29  54.72      4:10.63   
                     
Gsc Drenge  1999  Gladsaxe Idræts Forening            4:14.08   
  Thor Nilsson Pedersen  2000      32.57  1:05.40      1:05.40   
  Frederik Rindshøj  1999      31.80  1:07.23      2:12.63   
  Rasmus Steenberg  2000      28.72  1:05.09      3:17.72   
  William Lehn-Schiøler  2000      27.07  56.36      4:14.08   
                     
Sto Orcas  2000  Swim Team Odense            4:16.89   
  Thorstein Godske Pedersen  2000      33.14  1:05.76      1:05.76   
  Andreas Bui  2000      32.87  1:11.35      2:17.11   
  Benjamin Mads Andresen  2000      30.78  1:04.67      3:21.78   
  Malthe Burgaard  2000      26.09  55.11      4:16.89   
                     
Vat-Cph Boys 2  1999  VAT Copenhagen            4:16.96   
  Frederik Hatting Petersen  2000      31.41  1:06.01      1:06.01   
  Nikolai Hougaard  1999      34.72  1:14.16      2:20.17   
  Daniel Sørensen  1999      28.65  1:02.09      3:22.26   
  Mads Ørsted Nielsen  1999      25.93  54.70      4:16.96   
                     
10  Horsens Drenge 1  1999  Horsens Svømmeklub            4:17.73   
  Sander Schmidt  1999      31.94  1:06.28      1:06.28   
  Esben Vad Arentoft  1999      33.59  1:11.10      2:17.38   
  Daniel H. Johannesen  1999      30.04  1:04.83      3:22.21   
  Rasmus Udbye  2000      26.23  55.52      4:17.73   
                     
11  Hsk Drenge  1999  Haderslev Svømme Klub            4:18.73   
  Frederik Oxenvad  1999      32.02  1:05.36      1:05.36   
  Emil Knudsen  1999      33.84  1:11.83      2:17.19   
  Magnus Stender Berg  1999      29.98  1:04.97      3:22.16   
  Victor Kristensen  1999      27.18  56.57      4:18.73   
                     
12  Holbæk Drenge  1999  Holbæk Svømme Klub            4:20.81   
  Mikkel Henriksen  1999      31.14  1:03.92      1:03.92   
  Andreas Foverskov  1999      35.46  1:15.99      2:19.91   
  Markus Bøjsen  1999      29.48  1:03.90      3:23.81   
  Simon Brixner  2000      26.64  57.00      4:20.81   
                     
13  Frederikssund Drenge  1999  Frederikssund Svømmeklub            4:21.15   
  Johan Wentorf  1999      33.35  1:08.40      1:08.40   
  André Goldberg Ballerini  1999      33.47  1:12.31      2:20.71   
  Frederik Lundgaard  1999      27.43  1:00.92      3:21.63   
  Oliver Larsen  2000      27.57  59.52      4:21.15   
                     
14  Drenge 1 Helsinge  1999  Helsinge Svømmeklub            4:23.56   
  Matthias Spring Granhøj  1999      33.75  1:09.78      1:09.78   
  Frederik Junker Neldeberg  2000      33.95  1:13.58      2:23.36   
  Oliver Christiansen  1999      27.88  1:00.60      3:23.96   
  Alexander Mogensen  1999      28.67  59.60      4:23.56   
                     
15  Silkeborg Drenge  1999  Silkeborg Svømmeklub            4:24.29   
  Markus Kjeldsen  2000      32.31  1:06.47      1:06.47   
  Mikkel Kirkegaard  1999      33.96  1:13.23      2:19.70   
  Jens Riisgaard  2000      31.37  1:07.65      3:27.35   
  Jacob F. Frederiksen  1999      27.06  56.94      4:24.29   
                     
16  Drenge Kalundborg  1999  Kalundborg SK            4:24.96   
  Mads Witthøft  2000      32.71  1:06.06      1:06.06   
  Tobias K Jørgensen  2000      36.12  1:16.72      2:22.78   
  Mads Møller  2000      29.81  1:05.17      3:27.95   
  Oliver H. Andersen  1999      26.76  57.01      4:24.96   
                     
17  Agf Drenge 1  1999  Agfs Svømmeafdeling            4:26.51   
  David Hjort  2000      32.64  1:07.03      1:07.03   
  Magnus Gertz  2000      34.97  1:16.44      2:23.47   
  August Stamp Kirkeby  1999      29.04  1:04.42      3:27.89   
  Jonas Hørslev Sørensen  1999      28.40  58.62      4:26.51   
                     
18  Triton Drenge 2  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            4:27.16   
  Jakob Schmidt  1999      31.41  1:04.31      1:04.31   
  Johan Joensen  2000      35.85  1:15.90      2:20.21   
  Daniel Berg Wenk  2000      31.04  1:07.90      3:28.11   
  Jacob Friland  1999      28.40  59.05      4:27.16   
                     
19  Aalborg Drenge 1  1999  Aalborg Svømmeklub            4:29.69   
  Lars Lyhne  1999      31.92  1:05.46      1:05.46   
  Mads L. Werther  2000      38.73  1:22.58      2:28.04   
  Rune Nørgaard  2000      29.13  1:03.32      3:31.36   
  Morten Due Nielsen  1999      27.29  58.33      4:29.69   
                     
20  Køge Drenge  1999  Køge Svømmeklub            4:31.46   
  Thor B. Hansen  2000      34.93  1:12.74      1:12.74   
  Andreas L. Damgård  2000      33.99  1:13.12      2:25.86   
  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000      30.05  1:03.97      3:29.83   
  Jacob Holm  2000      29.22  1:01.63      4:31.46   
                     
21  Roskilde Drenge 2  2000  Roskilde Svømning            4:33.93   
  Daniel C. Biørrith  1999      34.10  1:10.31      1:10.31   
  Emil Johansen  1999      36.43  1:17.64      2:27.95   
  Magnus Vinjebo  1999      30.34  1:05.66      3:33.61   
  Jakob Gersholm Baktoft  2000      28.12  1:00.32      4:33.93   
                     
22  Horsens Drenge 2  1999  Horsens Svømmeklub            4:41.61   
  Alexander Fenger  1999      36.46  1:13.90      1:13.90   
  Viktor Bull Kramer  2000      37.18  1:19.84      2:33.74   
  Christian Juul Jensen  2000      30.42  1:07.95      3:41.69   
  Nicklas Steen Hansen  1999      28.34  59.92      4:41.61   
                     
Aarhus Swim Drenge  1999  Aarhus Swim            DSQ  bry overf eft15m st 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  30 juni 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner