Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2015 |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Pori |
|
Tulostusaika |
16:31 |
|
|
Järjestäjä |
PUS;Popy;PTU,Nereus,Raus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 kesäkuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m VU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sini Silvennoinen |
2002 |
|
617 |
29.27 |
1:02.39 |
1:37.80 |
|
2:12.71 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mia Pentti |
2002 |
|
607 |
29.89 |
1:03.81 |
1:38.56 |
|
2:13.39 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lilli Louhikoski |
2002 |
|
538 |
30.96 |
1:05.99 |
1:42.70 |
|
2:18.90 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jemilia Haapakoski |
2002 |
|
529 |
31.51 |
1:07.03 |
1:43.14 |
|
2:19.65 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Peppi Siirtola |
2002 |
|
524 |
32.29 |
1:09.60 |
1:45.24 |
|
2:20.07 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oona Laakso |
2002 |
|
515 |
31.76 |
1:07.48 |
1:44.45 |
|
2:20.91 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Olivia Weuro |
2002 |
|
509 |
32.75 |
1:09.15 |
1:46.03 |
|
2:21.47 |
|
|
IF Åland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
506 |
31.59 |
1:07.81 |
1:45.39 |
|
2:21.75 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Venla Suihkonen |
2002 |
|
473 |
32.62 |
1:10.82 |
1:48.79 |
|
2:24.99 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
472 |
33.22 |
1:10.88 |
1:48.40 |
|
2:25.05 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Helmi Heinonen |
2002 |
|
471 |
33.50 |
1:11.02 |
1:48.62 |
|
2:25.19 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Venla Salminen |
2002 |
|
466 |
33.36 |
1:10.97 |
1:49.10 |
|
2:25.63 |
|
|
Someron Esa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emilia Skinnari |
2002 |
|
460 |
34.17 |
1:11.46 |
1:49.98 |
|
2:26.30 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Meri Lauronen |
2002 |
|
460 |
32.17 |
1:09.34 |
1:47.97 |
|
2:26.30 |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ida Grundström |
2002 |
|
459 |
32.66 |
1:09.62 |
1:47.89 |
|
2:26.46 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emma Jokilammi |
2002 |
|
455 |
34.14 |
1:11.56 |
1:49.43 |
|
2:26.82 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sara Virtanen |
2002 |
|
453 |
33.05 |
1:09.76 |
1:48.05 |
|
2:27.01 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Emma von Dickoff |
2002 |
|
451 |
33.06 |
1:10.05 |
1:48.94 |
|
2:27.23 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Helmi Tossavainen |
2002 |
|
449 |
32.89 |
1:12.86 |
1:50.56 |
|
2:27.54 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Milla Nikkanen |
2002 |
|
436 |
33.23 |
1:11.33 |
1:50.15 |
|
2:28.95 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emilie Pärnänen |
2002 |
|
430 |
33.20 |
1:11.55 |
1:51.37 |
|
2:29.67 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sofia Nieminen |
2002 |
|
426 |
32.59 |
1:10.92 |
1:50.48 |
|
2:30.08 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Enni Lahtinen |
2002 |
|
424 |
33.54 |
1:13.07 |
1:52.48 |
|
2:30.31 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Jessica Kujanpää |
2002 |
|
422 |
35.48 |
1:15.08 |
1:53.66 |
|
2:30.60 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m VU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Oura |
2001 |
|
627 |
31.11 |
1:05.19 |
1:39.01 |
|
2:11.97 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
616 |
31.43 |
1:05.23 |
1:39.65 |
|
2:12.74 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mila Manner |
2001 |
|
593 |
31.13 |
1:05.64 |
1:40.32 |
|
2:14.46 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Camilla Tyven |
2001 |
|
556 |
31.80 |
1:06.55 |
1:42.42 |
|
2:17.36 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Reetta Rantakokko |
2001 |
|
555 |
31.52 |
1:06.32 |
1:42.26 |
|
2:17.44 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
550 |
31.64 |
1:06.92 |
1:43.19 |
|
2:17.87 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
|
544 |
32.48 |
1:07.54 |
1:43.57 |
|
2:18.38 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Henna Haipus |
2001 |
|
543 |
31.04 |
1:05.49 |
1:41.71 |
|
2:18.42 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vuokko Suomäki |
2001 |
|
543 |
31.20 |
1:06.17 |
1:42.68 |
|
2:18.48 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nelle Ojakippola |
2001 |
|
534 |
31.83 |
1:07.19 |
1:43.64 |
|
2:19.20 |
|
|
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Janna Appelberg |
2001 |
|
527 |
31.83 |
1:07.35 |
1:44.59 |
|
2:19.87 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Cia Wacklin |
2001 |
|
526 |
32.15 |
1:08.52 |
1:45.19 |
|
2:19.88 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lotta Auvinen |
2001 |
|
515 |
32.32 |
1:08.16 |
1:44.84 |
|
2:20.90 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sanni Lampi |
2001 |
|
514 |
31.25 |
1:06.44 |
1:44.01 |
|
2:20.98 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jenni Louhimo |
2001 |
|
514 |
32.39 |
1:08.91 |
1:46.07 |
|
2:21.02 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emma Kotiranta |
2001 |
|
507 |
32.16 |
1:08.11 |
1:45.59 |
|
2:21.68 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jenna Sjöblom |
2001 |
|
504 |
32.56 |
1:08.13 |
1:45.01 |
|
2:21.93 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anni Willman |
2001 |
|
499 |
32.61 |
1:09.11 |
1:45.98 |
|
2:22.37 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Janette Setälä |
2001 |
|
499 |
32.76 |
1:09.08 |
1:46.44 |
|
2:22.41 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Heta Känkänen |
2001 |
|
499 |
32.04 |
1:08.15 |
1:45.54 |
|
2:22.43 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Isabel Hagelin |
2001 |
|
497 |
31.98 |
1:08.58 |
1:45.77 |
|
2:22.58 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Aino Mononen |
2001 |
|
483 |
33.36 |
1:10.01 |
1:47.38 |
|
2:23.94 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Sanna Putkonen |
2001 |
|
476 |
33.76 |
1:11.13 |
1:48.39 |
|
2:24.64 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Vilma Iisalo |
2001 |
|
468 |
32.29 |
1:08.89 |
1:47.24 |
|
2:25.48 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m VU T-13 -14 -15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wilma Jacobson |
2000 |
|
643 |
30.18 |
1:03.21 |
1:37.33 |
|
2:10.84 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ella Aalto |
2000 |
|
603 |
30.70 |
1:04.83 |
1:39.48 |
|
2:13.67 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida Konkka |
2000 |
|
602 |
30.08 |
1:03.49 |
1:37.98 |
|
2:13.79 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sophia Lindeberg |
2000 |
|
600 |
31.44 |
1:05.34 |
1:40.04 |
|
2:13.93 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Iida Koiranen |
2000 |
|
599 |
31.52 |
1:05.35 |
1:40.02 |
|
2:13.98 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Iida Reini |
2000 |
|
593 |
30.34 |
1:03.80 |
1:39.34 |
|
2:14.42 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ronja Riihinen |
2000 |
|
582 |
30.53 |
1:03.86 |
1:39.40 |
|
2:15.26 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
|
577 |
30.47 |
1:05.59 |
1:40.25 |
|
2:15.69 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jenni Lampi |
2000 |
|
571 |
30.98 |
1:05.64 |
1:40.42 |
|
2:16.12 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Roza Turunen |
2000 |
|
569 |
31.21 |
1:06.50 |
1:42.65 |
|
2:16.34 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Wilma Andreasen |
2000 |
|
569 |
31.99 |
1:06.41 |
1:41.78 |
|
2:16.34 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Hanna Kareinen |
2000 |
|
560 |
31.56 |
1:06.65 |
1:42.28 |
|
2:17.05 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Fanni Pirhonen |
2000 |
|
559 |
30.86 |
1:04.90 |
1:40.48 |
|
2:17.07 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Erika Ketola |
2000 |
|
552 |
31.90 |
1:06.58 |
1:42.09 |
|
2:17.69 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Roosa Rekola |
2000 |
|
526 |
31.75 |
1:07.22 |
1:43.21 |
|
2:19.96 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nea Tiesmäki |
2000 |
|
519 |
32.64 |
1:08.42 |
1:45.25 |
|
2:20.51 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mira Tarnanen |
2000 |
|
519 |
31.62 |
1:07.09 |
1:43.87 |
|
2:20.53 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Aino Hämäläinen |
2000 |
|
494 |
32.11 |
1:08.12 |
1:45.64 |
|
2:22.84 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Vilja Kaukinen |
2000 |
|
493 |
32.65 |
1:08.55 |
1:45.94 |
|
2:22.99 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Juuli Miettinen |
2000 |
|
475 |
32.73 |
1:09.07 |
1:46.71 |
|
2:24.79 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Reetta-Maija Perätalo |
2000 |
|
472 |
32.11 |
1:09.74 |
1:47.94 |
|
2:25.07 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Kaisa Pulkkinen |
2000 |
|
450 |
32.61 |
1:09.75 |
1:48.38 |
|
2:27.41 |
|
|
Tornion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sanni Kalliomäki |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vilma Roman |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.01 |
Tulostuspäivämäärä |
28 kesäkuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura |
Tulostusaika |
16:31 |
|