2021-02-27   08:14:26
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai-ilta

Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  27 kesäkuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  17:32   
  Järjestäjä  PUS;Popy;PTU,Nereus,Raus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 kesäkuu 2015         
 
 
Laji 11, 200m VU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veeti Ruohtula  2001    514  29.22  1:02.49  1:35.45    2:07.33   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Oskari Hynynen  2001    510  28.93  1:01.44  1:34.63    2:07.62   
  Salon Uimarit                   
                     
Miiro Vartiainen  2001    507  29.37  1:02.63  1:36.10    2:07.87   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Oskari Herpola  2001    506  28.69  1:00.87  1:34.23    2:08.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Juho Porkkala  2001    496  30.24  1:02.71  1:36.26    2:08.82   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Roni Kallström  2001    494  30.11  1:03.64  1:36.99    2:09.03   
  Cetus Espoo                   
                     
Herman Widbom  2001    470  30.67  1:04.06  1:38.39    2:11.17   
  Simmis Grani                   
                     
Jaakko Reinonen  2001    460  29.37  1:03.13  1:38.09    2:12.07   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Petteri Haverinen  2001    457  30.98  1:05.06  1:39.12    2:12.41   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Mohamed Ezzat  2001    456  29.12  1:02.42  1:37.67    2:12.47   
  Aurajoen Uinti                   
                     
11  Alexander Kislitsyn  2001    455  30.37  1:04.81  1:39.80    2:12.56   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
12  Taneli Lantta  2001    449  31.76  1:05.42  1:39.74    2:13.16   
  Vanders                   
                     
13  Noa Mäkelä  2001    440  29.54  1:02.98  1:38.54    2:14.08   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
14  Tuomas Jokinen  2001    435  32.10  1:07.46  1:41.88    2:14.54   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Ossi Kleimola  2001    434  30.40  1:04.68  1:39.99    2:14.68   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
16  Veeti Haikonen  2001    431  29.76  1:04.21  1:39.34    2:15.03   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
17  Timi Pernanen  2001    429  31.22  1:04.89  1:40.58    2:15.18   
  Lahden Uimaseura                   
                     
18  Tatu Hörkkö  2001    420  30.81  1:05.41  1:40.03    2:16.16   
  Uinti Tampere                   
                     
19  Aleksi Helminen  2001    415  31.28  1:05.86  1:41.70    2:16.67   
  Lahden Uimaseura                   
                     
20  Joona Lehtonen  2001    411  31.21  1:05.99  1:41.76    2:17.08   
  TaTu Tampere                   
                     
21  Aleksi Vähä-Lassila  2001    411  31.11  1:05.44  1:41.57    2:17.17   
  Raision Urheilijat                   
                     
22  Olli Malmberg  2001    383  30.93  1:07.05  1:44.47    2:20.37   
  Octopus Lohja                   
                     
23  Kasper Envalds  2001    377  31.81  1:07.83  1:44.66    2:21.18   
  Vanders                   
                     
24  Joona Mikkola  2001    373  31.62  1:08.60  1:45.77    2:21.62   
  Simmis Wanda                   
                     
 
Laji 11, 200m VU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jussi Routila  2000    600  28.00  59.50  1:30.67    2:00.90   
  Raision Urheilijat                   
                     
Santeri Hölttä  2000    597  27.74  58.60  1:30.10    2:01.09   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Jami Heinilä  2000    561  29.04  1:00.63  1:32.67    2:03.64   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Jaakko Kuusisto  2000    534  28.44  59.86  1:32.96    2:05.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Antti Hakkarainen  2000    507  29.45  1:01.65  1:34.95    2:07.87   
  TaTu Tampere                   
                     
Walentin Koskinen  2000    507  28.90  1:00.66  1:34.03    2:07.88   
  Uinti Tampere                   
                     
Elias Herlevi  2000    485  29.98  1:03.19  1:37.36    2:09.77   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Kirill Egorov  2000    481  28.36  1:00.31  1:34.83    2:10.12   
  ORCA Helsinki                   
                     
Tuomas Ylipelkonen  2000    480  29.48  1:02.39  1:36.73    2:10.21   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
10  Samuli Halme  2000    478  30.52  1:03.88  1:38.16    2:10.43   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Santeri Hulkko  2000    475  30.27  1:03.95  1:38.01    2:10.65   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Onni Punkka  2000    471  29.72  1:02.90  1:37.25    2:11.05   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Topi Lukkarinen  2000    468  30.00  1:03.95  1:38.36    2:11.30   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
14  Teemu Lehtonen  2000    467  29.30  1:02.55  1:37.23    2:11.42   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Martti Tervanen  2000    465  30.73  1:04.25  1:38.37    2:11.59   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
16  Lassi Grönroos  2000    461  29.93  1:03.16  1:38.47    2:11.95   
  Salon Uimarit                   
                     
17  Lauri Törmä  2000    461  29.47  1:02.45  1:38.18    2:11.98   
  Porin Uimaseura                   
                     
18  Roope Aro  2000    453  30.21  1:03.93  1:38.41    2:12.73   
  Nokian Pyry                   
                     
19  Janek Erik Päike  2000    450  30.95  1:04.10  1:39.02    2:13.10   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
20  Kustaa Yli-Äyhö  2000    447  31.57  1:04.60  1:38.58    2:13.31   
  Simmis Grani                   
                     
21  Vinski Pyykönen  2000    446  30.69  1:04.60  1:39.87    2:13.46   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
22  Leevi Luhtanen  2000    441  29.67  1:03.67  1:39.47    2:13.91   
  Porin Uimaseura                   
                     
23  Eetu Honkonen  2000    419  30.18  1:04.50  1:40.29    2:16.28   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
24  Eetu Isosuo  2000    409  31.52  1:06.08  1:41.94    2:17.37   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 11, 200m VU P-14 -15 -16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Otto Rannikko  1999    657  27.92  58.44  1:28.03    1:57.31   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Joni Aaltonen  1999    629  28.09  58.87  1:29.27    1:59.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Wilhelm Suominen  1999    618  27.81  58.52  1:29.11    1:59.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Mikael Karuveha  1999    581  26.92  56.65  1:28.74    2:02.23   
  TaTu Tampere                   
                     
Jan Strömberg  1999    536  28.62  1:00.54  1:33.04    2:05.55   
  Cetus Espoo                   
                     
Eetu Alitalo  1999    532  28.57  1:00.68  1:33.73    2:05.85   
  Cetus Espoo                   
                     
Niko Somila  1999    532  28.82  1:00.05  1:32.43    2:05.87   
  Simmis Grani                   
                     
Atte Somero  1999    519  27.62  59.03  1:32.45    2:06.92   
  Lahden Kaleva                   
                     
Akseli Heino  1999    518  28.63  1:00.71  1:33.70    2:06.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
10  Jasper Pullinen  1999    514  28.62  59.78  1:33.37    2:07.30   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
11  Jonni Aho  1999    512  29.75  1:02.79  1:35.87    2:07.46   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Pyry Nurmilo  1999    511  29.19  1:01.63  1:35.77    2:07.53   
  TaTu Tampere                   
                     
13  Konsta Kallinen  1999    501  28.56  1:00.99  1:34.48    2:08.41   
  Oulun Lohet                   
                     
14  Aapo Eerola  1999    499  28.62  1:01.28  1:35.04    2:08.56   
  TaTu Tampere                   
                     
15  Juho Seppälä  1999    499  28.73  1:01.81  1:36.04    2:08.59   
  Simmis Wanda                   
                     
16  Leo Kuusela  1999    490  28.82  1:01.41  1:35.64    2:09.37   
  Uimaseura Aquila                   
                     
17  Juuso Mäki  1999    477  30.35  1:03.48  1:38.05    2:10.53   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
18  Rami Rissanen  1999    470  28.47  1:00.75  1:35.58    2:11.17   
  Porin Uimaseura                   
                     
19  Väinö Kilpeläinen  1999    469  27.95  1:01.37  1:36.94    2:11.22   
  TaTu Tampere                   
                     
20  Anton Helin  1999    467  30.14  1:04.02  1:38.56    2:11.46   
  Cetus Espoo                   
                     
21  Otto Laakso  1999    463  28.03  1:00.16  1:34.97    2:11.79   
  Octopus Lohja                   
                     
22  Santeri Mettälä  1999    454  29.76  1:03.54  1:38.22    2:12.64   
  TaTu Tampere                   
                     
Joel Rantala  1999              DNF   
  Raision Urheilijat                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.01  Tulostuspäivämäärä  27 kesäkuu 2015 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  17:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner