2019-12-13   11:31:50
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Rollo-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Rollo-uinnit    Tulostuspäivämäärä  13 kesäkuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:28   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  12 kesäkuu 2015         
 
 
Laji 13, 200m SKU P13, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Oskari Aalto  2002    421  33.51  1:15.91  2:00.52    2:32.09   
  Cetus Espoo                   
                     
Ronny Brännkärr  2002    394  32.88  1:13.81  1:59.90    2:35.43   
  Kemin Työväen Uimarit                   
                     
Ibrahim Ezzat  2002    389  32.48  1:14.32  2:02.08    2:36.07   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Jesper Lietzen  2002    383  33.88  1:14.82  2:01.03    2:36.85   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Oskari Arvo  2002    342  35.73  1:18.13  2:06.83    2:42.89   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Lasse Pulkkinen  2002    340  36.18  1:18.28  2:04.91    2:43.30   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Matias Hjelm  2002    339  34.65  1:21.20  2:06.12    2:43.43   
  Vanders                   
                     
Elias Laine  2002    336  35.40  1:14.28  2:06.53    2:43.83   
  Raision Urheilijat                   
                     
Jere Oikarainen  2002    336  36.78  1:17.00  2:06.06    2:43.97   
  Raision Urheilijat                   
                     
10  Julius Kuitunen  2002    333  34.59  1:19.30  2:07.47    2:44.37   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
11  Jasu Ovaskainen  2002    332  35.65  1:16.50  2:06.25    2:44.57   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Verneri Viisanen  2002    319  34.99  1:20.64  2:07.51    2:46.82   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Valtteri Taskinen  2002    318  37.36  1:20.53  2:10.04    2:46.86   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
14  Ahti Saarela  2002    314  41.15  1:22.06  2:10.27    2:47.71   
  Oulun Lohet                   
                     
15  Danila Shishinin  2002    312  37.82  1:23.50  2:11.09    2:48.07   
  ORCA Helsinki                   
                     
16  Elias Juntunen  2002    309  39.43  1:21.91  2:12.45    2:48.59   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
17  Jesse Anttila  2002    302  36.70  1:17.79  2:12.04    2:49.87   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
18  Nico Nieminen  2002    298  36.49  1:22.43  2:13.99    2:50.50   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
19  Oscar Skjäl  2002    295  36.57  1:19.79  2:11.14    2:51.18   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Benjamin Kangas  2002    294  37.97  1:25.83  2:12.98    2:51.26   
  Haminan Uimaseura                   
                     
21  Justus Hilaja  2002    290  38.92  1:24.98  2:14.75    2:52.16   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
22  Eemeli Leinonen  2002    289  33.64  1:17.56  2:16.50    2:52.24   
  Uinti Tampere                   
                     
23  Akseli Ylikoski  2002    289  37.77  1:22.56  2:13.95    2:52.42   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
24  Wäinö Koskinen  2002    285  37.95  1:23.24  2:14.28    2:53.12   
  Uinti Tampere                   
                     
25  Akseli Kontiainen  2002    285  40.55  1:24.13  2:16.76    2:53.20   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
26  Samuli Korva  2002    284  39.04  1:22.07  2:15.82    2:53.24   
  Octopus Lohja                   
                     
27  Roope Tsutsunen  2002    282  37.54  1:23.02  2:15.84    2:53.79   
  Lahden Uimaseura                   
                     
28  Petr Pankratov  2002    282  37.76  1:24.77  2:14.80    2:53.82   
  TaTu Tampere                   
                     
29  Aleksi Romsi  2002    281  37.82  1:23.63  2:15.96    2:54.02   
  Kemin Uimaseura                   
                     
30  Toivo Haikonen  2002    280  34.78  1:20.91  2:16.48    2:54.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
31  Leo Mikkonen  2002    276  36.08  1:22.15  2:15.90    2:54.91   
  Cetus Espoo                   
                     
32  Onni-Kalle Luomala  2002    273  35.55  1:21.29  2:15.16    2:55.53   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
33  Mihail Khanoukaev  2002    272  38.69  1:24.24  2:17.23    2:55.83   
  Cetus Espoo                   
                     
34  Aaro Hämäläinen  2002    272  40.10  1:25.64  2:17.11    2:55.89   
  Lahden Uimaseura                   
                     
35  Henri Jokinen  2002    267  40.59  1:24.54  2:18.35    2:56.82   
  Keravan Uimarit                   
                     
36  Kasper Tolonen  2002    267  36.14  1:23.33  2:17.18    2:57.02   
  Raision Urheilijat                   
                     
37  Akseli Lehtonen  2002    264  37.08  1:21.94  2:18.37    2:57.60   
  Octopus Lohja                   
                     
38  Niklas Laine  2002    253  38.44  1:26.82  2:17.41    3:00.12   
  Pieksän Kuutit                   
                     
39  Aatu Harju  2002    251  39.00  1:25.67  2:19.74    3:00.58   
  Helsingin Uimarit                   
                     
40  Pieti Raunio  2002    245  41.48  1:27.60  2:19.72    3:02.00   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
41  Elias Saarinen  2002    240  38.34  1:25.98  2:22.23    3:03.40   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Antti Leppänen  2002              DSQ  SU 
  Lahden Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Axel Olander  2002              DSQ  SU 
  Nokian Pyry                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Otto Hoffren  2002              DSQ  PU 
  Lahden Uimaseura                   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Roope Paatos  2002              DSQ  SU 
  Raision Urheilijat                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Viljami Salonen  2002              DSQ  SU 
  Raision Urheilijat                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.00  Tulostuspäivämäärä  13 kesäkuu 2015 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:28 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner