2019-12-08   06:21:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for SB-CUP 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  SB-Cup 2015    Udskriftsdato  18 marts 2015   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  11:00   
  Arrangør  Korsør Svømme- & Livredningsklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 marts 2015         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Caroline Holm  2004    345  38.26  1:19.39  1:59.35    2:38.41   
  Kalundborg SK                   
                     
Frida Bang Stanelt  2004    281  38.77  1:22.10  2:06.68    2:49.56   
  Kalundborg SK                   
                     
Selma V Studnitz Andersen  2005    234  38.74    2:15.58    3:00.40   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Lucca Rademakers  2004    231  39.69  1:26.41  2:15.14    3:01.12   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
Frederikke B. Hansen  2005    212  42.00  1:30.60  2:19.60    3:06.20   
  Næstved IF                   
                     
Elida Thornsen  2005    195  43.50  1:31.68  2:22.20    3:11.58   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Emma Hass  2004    165  2:36.35  3:22.40      3:22.40   
  Næstved IF                   
                     
Ida Bruhn  2004    165  44.31  3:22.40      3:22.40   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004    156  2:35.16  3:26.13      3:26.13   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marie Uglebjerg  2002    502  33.40  1:09.80  1:45.05    2:19.83   
  Kalundborg SK                   
                     
Victoria Bæts Kristensen  2002    472  33.10  1:09.71  1:46.88    2:22.75   
  Næstved IF                   
                     
Patricia Andersen  2002    467  34.99  1:11.91  1:48.87    2:23.24   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Julie Laugesen  2003    416  33.69  1:11.87  1:51.42    2:28.81   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Kathrine S. Jørgensen  2002    406  34.84  1:12.85  1:51.59    2:30.04   
  Albertslund IF                   
                     
Alma Kondrup Hansen  2002    400  34.56  1:12.84  1:52.36    2:30.79   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Karoline Lagoni  2003    398  35.81  1:14.16  1:54.00    2:31.13   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Caroline Liboriussen  2002    383  35.14  1:15.04  1:55.04    2:32.97   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Felina Noe  2002    379  35.07  1:14.25  1:54.98    2:33.49   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
10  Ida Jensdottir Fremming  2002    372  34.10  1:13.88  1:54.92    2:34.50   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
11  Nicoline Strandberg  2002    366  36.00  1:15.84  1:56.48    2:35.33   
  Kalundborg SK                   
                     
12  Sofie Hertzberg  2002    363  36.72  1:16.17  1:56.31    2:35.74   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
13  Marikka Andersen  2002    352  36.95  1:17.27  1:57.87    2:37.41   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
14  Emma Bille Engell  2002    352  37.30  1:17.03  1:58.19    2:37.43   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
15  Mathilde Emilie K. Larsen  2002    322  35.85  1:16.55  1:59.38    2:42.16   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
16  Engeline Scheby Petersen  2002    316  36.97  1:18.60  2:00.94    2:43.08   
  Kalundborg SK                   
                     
17  Ida Sund  2002    299  39.16  1:21.80  2:05.42    2:46.15   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
18  Emilia Juhl Leiszner  2002    299  38.36  1:22.07  2:06.17    2:46.19   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
19  Maja Wiegaard Hansen  2002    289  38.53  1:21.44  2:05.75    2:48.12   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
20  Caroline Bendtsen  2002    282  39.11  1:22.15  2:07.39    2:49.35   
  Næstved IF                   
                     
21  Mie Mørkedal  2003    270  38.92  1:22.38  2:08.85    2:51.85   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
22  Josephine Wismann  2002    268  37.22  1:19.86  2:06.59    2:52.28   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
23  Gaya Josefine Maar  2003    176  43.73  1:34.15  2:25.93    3:18.25   
  Næstved IF                   
                     
24  Mille Scheel  2003    171  2:28.74  3:19.97  3:20.08    3:20.08   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
25  Anna Larsen  2002    141  44.61  1:36.98  2:34.78    3:33.14   
  Næstved IF                   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Brandt  2001    610  30.48  1:03.85  1:38.20    2:11.07   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Sofie Nielsen  2001    571  31.48  1:05.51  1:39.64    2:13.93   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Annika Møller-Kristensen  2000    532  32.44  1:07.49  1:43.16    2:17.19   
  Kalundborg SK                   
                     
Josefine Brosbøl Olsen  2001    523  31.41  1:06.52  1:42.62    2:17.95   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Laura Lange  2001    506  32.91  1:09.12  1:45.08    2:19.43   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Daniella Thea Johansen  2000    492  32.31  1:07.65  1:44.10    2:20.79   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Mathilde Laugesen  2001    486  32.05  1:07.67  1:44.73    2:21.34   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Jamilla Bistrup  2001    481  32.50  1:08.46  1:45.19    2:21.80   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Mikkeline Mentz  2001    474  33.15  1:09.79  1:46.51    2:22.54   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
10  Mie Buch Nielsen  2001    474  32.60  1:09.01  1:46.35    2:22.56   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
11  Sara Mortensen  2001    465  33.01  1:09.21  1:46.78    2:23.43   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
12  Cecilie Elkjær  2001    463  31.78  1:07.71  1:45.23    2:23.61   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
13  Xandra Huryn  2001    459  32.62  1:08.85  1:46.10    2:24.10   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
14  Nikoline Nielsen  2001    425  34.38  1:12.06  1:50.30    2:27.78   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
15  Alberte R. Jakobsen  2001    419  34.27  1:11.61  1:49.95    2:28.51   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
16  Victoria Andersen  2001    417  35.45  1:13.28  1:50.91    2:28.76   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
17  Nikoline Fabrin Lund  2001    407  34.24  1:12.94  1:52.46    2:29.93   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
18  Caroline Friis Thirstrup  2000    400  34.93  1:12.81  1:52.46    2:30.80   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
19  Line Aarkrogh Steen  2001    384  34.53  1:13.58  1:54.11    2:32.83   
  Næstved IF                   
                     
20  Nikoline Laura Rasmussen  2000    370  35.46  1:14.60  1:54.90    2:34.76   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
21  Lærke Sandholdt Jensen  2000    359  35.77  1:15.51  1:56.47    2:36.31   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
22  Johanne Vium-Heinesen  2000    358  36.47  1:16.54  1:57.17    2:36.54   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
23  Victoria Kappel  2000    350  36.00  1:15.69  1:56.98    2:37.71   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
24  Nanna Sund  2000    346  36.67  1:17.16  1:58.08    2:38.32   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
25  Ida Larsen  2000    344  36.65  1:16.12  1:57.87    2:38.53   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
26  Emmely Andersen  2001    344  36.07  1:16.60  1:58.80    2:38.65   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
27  Frederikke Brændgaard  2001    343  36.93  1:18.21  2:00.06    2:38.76   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
28  Maja Lundberg  2000    321  36.89  1:18.02  2:00.78    2:42.27   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
29  Maria Bang From  2000    306  37.45  1:19.62  2:03.43    2:44.84   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
30  Laura Sørensen  2001    301  37.05  1:19.47  2:03.53    2:45.73   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
31  Emilie Fischer  2001    301  35.69  1:17.87  2:02.50    2:45.77   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
32  Ida Jensen  2000    281  36.60  1:18.77  2:04.62    2:49.67   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
33  Cecilie Zachariassen  2001    248  41.07  1:26.56  2:13.07    2:56.76   
  Næstved IF                   
                     
Signe Brandt  2001              DNS   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma F. Nystrøm  1996    634  30.63  1:03.42  1:36.43    2:09.39   
  Kalundborg SK                   
                     
Laura Holm Junge  1998    625  31.16  1:04.59  1:37.74    2:09.99   
  Kalundborg SK                   
                     
Nicoline Rosenkilde  1999    565  31.51  1:05.46  1:40.44    2:14.47   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Amalie Gotthard  1999    560  32.21  1:06.16  1:40.57    2:14.84   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Sofie Strandby  1999    518  31.35  1:06.10  1:42.13    2:18.35   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Louise Lynæs  1997    516  31.27    1:05.53    2:18.56   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Kaja Aunstrup  1998    516  31.64  1:06.02  1:41.81    2:18.60   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
Kristina Delff Andersen  1997    513  31.59  1:05.91  1:42.25    2:18.87   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Frederikke Hansen  1998    493  32.43  1:07.28  1:43.65    2:20.70   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
10  Cathrine Lauritsen  1999    365  36.07  1:16.14  1:56.99    2:35.42   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
11  Nikoline Victoria Sass  1999    347  36.10  1:17.06  1:58.75    2:38.19   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
12  Emma Nørgaard Wiese  1999    322  36.52  1:17.76  2:00.44    2:42.04   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
13  Pernille Dahl Wilstrup  1997    316  34.45  1:13.58  1:57.27    2:43.09   
  Næstved IF                   
                     
14  Anna-Laura Dalsø Larsen  1999    297  34.41  1:16.86  2:03.55    2:46.55   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
15  Veronica Lauridsen  1999    269  39.63  1:22.98  2:08.17    2:52.05   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 marts 2015 
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub  Udskriftstidspunkt  11:00 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  SB-Cup 2015    Udskriftsdato  18 marts 2015   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  11:00   
  Arrangør  Korsør Svømme- & Livredningsklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 marts 2015         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Alexander Lind-Ellefsen  2004    235  36.84  1:18.28  2:00.93    2:40.84   
  Kalundborg SK                   
                     
Mathias H. Johannesen  2004    200  36.97  1:20.43  2:06.14    2:49.82   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Casper Madsen  2004    192  39.99  1:24.19  2:08.81    2:51.99   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Elias Noe  2004    171  38.95  1:24.34  2:12.07    2:58.85   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
Theis Dalgaard  2004    134  40.78  1:30.96  2:24.74    3:14.11   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Mikkel Nielsen  2004    133  43.15  1:35.25  2:26.70    3:14.49   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Malthe Lorin Rasmussen  2005    97  48.17  1:44.54  2:42.34    3:35.74   
  Kalundborg SK                   
                     
Frederik Scheby Petersen  2004              DNS   
  Kalundborg SK                   
                     
August Høy  2005              DNF   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rasmus Nickelsen  2003    400  29.78  1:03.49  1:39.36    2:14.78   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Silas Bøjsen  2002    316  32.85  1:10.11  1:48.89    2:25.83   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Mikkel Mortensen  2003    294  34.75  1:12.74  1:51.84    2:29.33   
  Kalundborg SK                   
                     
Silas Storm Nielsen  2002    287  35.35  1:14.58  1:53.75    2:30.63   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
Lucas Jul Pedersen  2003    269  36.26  1:15.23  1:55.63    2:33.80   
  Næstved IF                   
                     
Frederik Madsen  2002    269  35.35  1:14.87  1:54.88    2:33.81   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Rasmus Modin  2002    262  1:56.43  2:35.17      2:35.17   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
August Schade Cantby  2002    255  34.07  1:12.86  1:55.05    2:36.69   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Frederik Pedersen  2002    241  36.45  1:17.96  2:00.15    2:39.55   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
10  Nicolai Quist  2003    235  36.51  1:18.36  2:00.83    2:40.98   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
11  Sebastian Bonde  2002    231  35.93  1:17.30  2:00.81    2:41.91   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
12  Harald Franck  2003    222  35.93  1:18.32  2:02.73    2:43.88   
  Næstved IF                   
                     
13  Andreas Gammelgaard  2002    205  33.90  1:14.07  1:59.39    2:48.41   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
14  Mathias Pedersen  2003    181  39.52  1:25.12  2:11.01    2:55.38   
  Kalundborg SK                   
                     
15  Xander Pontoppidan  2003    159  40.05  1:26.46  2:15.49    3:03.33   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
16  Simon Rytter Eliasen  2003    149  40.02  1:27.52  2:17.10    3:07.17   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Simon Brixner  2000    524  28.49  1:00.05  1:31.67    2:03.20   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Gustav Jørgensen  2000    505  28.77  1:00.04  1:32.83    2:04.77   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
Alexander Rendlev  2001    503  29.57  1:00.99  1:32.90    2:04.94   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Mads Toft  2001    492  30.49  1:02.45  1:34.36    2:05.81   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Mads Møller  2000    453  29.87  1:02.46  1:36.24    2:09.33   
  Kalundborg SK                   
                     
Owais Hamid  2000    435  29.46  1:02.69  1:38.14    2:11.12   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Yukia Hansen  2000    431  28.98  1:02.30  1:37.29    2:11.47   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Daniel Dyrved  2000    426  30.29  1:04.17  1:39.10    2:11.98   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Sipan Kawiani  2000    412  31.10  1:05.54  1:39.37    2:13.47   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
10  Nicolaj Løth Andersen  2001    412  30.90  1:04.59  1:39.37    2:13.54   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
11  Tobias K Jørgensen  2000    399  31.23  1:04.91  1:39.76    2:14.91   
  Kalundborg SK                   
                     
12  Jonas Andersen  2001    384  32.11  1:06.88  1:41.51    2:16.66   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
13  William I. Kristiansen  2001    382  31.27  1:06.63  1:42.35    2:16.86   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
14  Rasmus Langvad  2000    364  31.61  1:07.29  1:43.77    2:19.08   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
15  Magnus Windahl  2000    358  32.52  1:07.94  1:44.10    2:19.84   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
16  Laurits Holm  2000    355  32.33  1:08.91  1:45.64    2:20.30   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
17  Andreas Lind-Ellefsen  2001    350  32.23  1:08.55  1:45.36    2:20.95   
  Kalundborg SK                   
                     
18  Luccas Dam Brenner  2001    347  32.24  1:08.73  1:45.21    2:21.37   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
19  Andreas Rasmussen  2000    337  33.70  1:10.73  1:47.71    2:22.70   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
20  Emil Mosegaard  2001    335  34.21  1:11.59  1:49.38    2:22.96   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
21  Viktor Bull Kramer  2000    325  32.00  1:09.05  1:46.95    2:24.40   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
22  Gorm Topp Tholle  2001    304  33.76  1:10.66  1:49.03    2:27.75   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
23  Tobias Hufeldt  2001    299  32.82  1:10.39  1:49.78    2:28.51   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
24  William Kristiansen  2001    296  33.98  1:12.14  1:52.31    2:29.05   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
25  Frederik Otte  2000    293  34.62  1:12.93  1:51.76    2:29.52   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
26  Matti Andersen  2001    227  35.30  1:16.44  2:00.06    2:42.67   
  Næstved IF                   
                     
27  Mika Rademakers  2001    211  37.79  1:21.30  2:05.48    2:46.85   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
28  Kristoffer Koch Pedersen  2001    200  39.32  1:22.54  2:07.61    2:49.81   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
29  Rasmus Lorentzen  2001    185  37.36  1:21.33  2:08.37    2:54.35   
  Næstved IF                   
                     
Johan Larsen  2000              DSQ  Tyvstart 
  Næstved IF                   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Alexander Jensen  1998    581  27.44  56.83  1:27.25    1:59.08   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Sander Schmidt  1999    555  27.80  57.94  1:29.17    2:00.89   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Bjørn Wismann  1996    535  28.50  58.67  1:29.79    2:02.35   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Lukas Lindstrøm  1998    530  28.60  1:00.19  1:32.27    2:02.78   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Markus Bøjsen  1999    510  28.72  59.50  1:31.82    2:04.33   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Danny Corell  1997    487  28.61  59.78  1:32.63    2:06.28   
  Kalundborg SK                   
                     
Niels Ottosen  1998    487  29.75  1:01.84  1:34.14    2:06.28   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Mads Skøde Hansen  1999    449  29.20  1:01.53  1:36.20    2:09.71   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Nicklas Steen Hansen  1999    449  28.85  1:00.67  1:35.02    2:09.72   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
10  Pelle-Oskar Lambertsen  1999    445  29.79  1:02.51  1:36.56    2:10.12   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
11  Emil Zachariassen  1997    433  30.25  1:02.88  1:37.21    2:11.34   
  Kalundborg SK                   
                     
12  Alexander Fenger  1999    432  30.33  1:03.48  1:38.02    2:11.40   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
13  Daniel H. Johannesen  1999    430  29.79  1:02.61  1:36.75    2:11.57   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
14  Andreas Ingvordsen  1996    423  28.51  1:01.16  1:36.89    2:12.36   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
15  Frederik Juhl Leiszner  1999    421  30.84  1:04.74  1:39.08    2:12.58   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
16  Ruben Lykke Pedersen  1987    403  29.67  1:03.20  1:39.13    2:14.52   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
17  Andreas Foverskov  1999    371  32.39  1:08.05  1:43.30    2:18.25   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
18  Rasmus Wegener  1997    361  29.44  1:03.98  1:40.79    2:19.49   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
19  Jens Gustav Nielson  1999    330  32.33  1:10.37  1:48.98    2:23.75   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
20  Magnus Kingo Sørensen  1999    306  32.73  1:09.58  1:48.70    2:27.39   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
21  Emil Kvistbo  1999    240  33.95  1:13.77  1:56.41    2:39.82   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 marts 2015 
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub  Udskriftstidspunkt  11:00 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  SB-Cup 2015    Udskriftsdato  18 marts 2015   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  11:00   
  Arrangør  Korsør Svømme- & Livredningsklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 marts 2015         
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie Ølgaard Hansen  2004    246  43.54        1:28.10   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
Caroline Bjørn Hvilsom  2005    182  47.24        1:37.41   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
Clara Hillerup  2005    173  46.89        1:38.98   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Maja Buck  2004    173  48.27        1:39.11   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Maja Hallberg Langkilde  2004    166  50.86        1:40.33   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
Luna Trojlsgaard  2004    157  48.73        1:42.21   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
Malou Nielsen  2005    149  50.38        1:44.06   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Freja Juul  2005    140  51.54        1:46.23   
  Næstved IF                   
                     
Line Tångberg  2004    123  51.88        1:50.95   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
10  Andrea Holm Sørensen  2005    114  54.91        1:53.60   
  Næstved IF                   
                     
11  Cille Winskov Rasmussen  2006    110  55.81        1:55.19   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
12  Annette Toft  2006    97  58.97        1:59.91   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Anna Marie Nielsen  2004              DSQ  efb 50 m 
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Caroline Rasmussen  2006              DSQ  bryst f vend 50 m 
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Ida-Marie Nørgaard  2005              DSQ  afsæt p maven 50 m 
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
Mathilde Jørgensen  2004              DSQ  sv på maven ved 100 
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Mathilde Jørgensen  2005              DSQ  tyvstart 
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Nana Andersen  2006              DSQ  efb 75 m 
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Viola Nordstrøm  2004              DSQ  EFB v 25 m 
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Laugesen  2003    396  36.02        1:15.15   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Emma Petersen  2002    390  36.44        1:15.59   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Regitze Gotthard  2002    373  37.67        1:16.69   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Camilla Hougaard  2002    354  38.09        1:18.05   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Anne-Sofie P. Clausen  2002    346  36.76        1:18.65   
  Næstved IF                   
                     
Mathilde M Mosegaard  2003    323  38.86        1:20.42   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Caroline Liboriussen  2002    314  1:21.20        1:21.20   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Sofie Bach Nielsen  2003    286  40.67        1:23.74   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Nicoline Strandberg  2002    280  41.82        1:24.33   
  Kalundborg SK                   
                     
10  Isabella Berthelsen  2002    259  42.95        1:26.64   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
11  Mathilde Rasmussen  2002    257  41.76        1:26.79   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
12  Philippa Hallengreen  2002    234  43.10        1:29.52   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
13  Marie Reno Bernack  2003    231  44.24        1:29.97   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
14  Mie Bidsted Hansen  2003    212  44.88        1:32.51   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
15  Lærke Samsø Svenningsen  2002    202  46.54        1:33.99   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
16  Miamaja Skytt Knudsen  2003    193  45.81        1:35.53   
  Næstved IF                   
                     
17  Malene Gjermandsen  2003    191  46.48        1:35.77   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
18  Kresstine Brusen Jensen  2002    180  46.36        1:37.71   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Monique Bang From  2002              DNS   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
Amanda Pandrup Elmstrøm  2002              DSQ  bryst v vending 
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Ida T Mose  2002              DSQ  efb 75 m 
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Johanne Stokholm  2002              DSQ  efbb 25 m 
  TVS Tårnborg IF                   
                     
Sarah Larsen  2003              DSQ  efb 25 m 
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Caroline Mathiesen  2001    484  34.17        1:10.33   
  Albertslund IF                   
                     
Julie Brandt  2001    471  35.36        1:10.98   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Mai Andersen  2000    470  34.55        1:11.03   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Mathilde Laugesen  2001    468  34.80        1:11.11   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Cecilie B. Andersen  2001    453  35.88        1:11.89   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    438  35.66        1:12.71   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Josefine Nickelsen  2001    426  35.81        1:13.40   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Sofie Andersen  2001    424  36.03        1:13.50   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Sofie Amalie J. Bisgaard  2000    406  36.58        1:14.57   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
10  Emma Røhmer Christensen  2000    405  35.54        1:14.60   
  Næstved IF                   
                     
11  Victoria Vorm  2001    397  35.82        1:15.09   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
12  Madeleine Thornsen  2001    378  36.63        1:16.32   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
13  Nicoline Huusfelt  2000    375  36.99        1:16.53   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
14  Malou Poulsen  2001    339  38.64        1:19.17   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
15  Rebekka Windahl  2001    324  38.86        1:20.36   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
16  Freja Zerbst Hansen  2001    304  39.90        1:22.06   
  Næstved IF                   
                     
17  Lærke Sandholdt Jensen  2000    301  39.96        1:22.34   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
18  Julie Høegh-Jørgensen  2000    288  40.62        1:23.55   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
19  Line Helene Jensen  2001    236  43.61        1:29.33   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
20  Amalie Voss Sørensen  2001    185  44.56        1:36.78   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
21  Sara Solevad  2000    175  49.92        1:38.59   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie Witthøft  1997    573  32.19        1:06.49   
  Kalundborg SK                   
                     
Cecilie H Jensen  1997    474  34.54        1:10.81   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
Maria Dollas  1998    395  36.11        1:15.27   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Emma Fie Holck Sørensen  1999    362  38.25        1:17.47   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Tanja H Nielsen  1996    339  36.69        1:19.16   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
Frederikke Amund Nielsen  1999    316  39.84        1:21.08   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Emma Nyborg-Vedsted  1999    225  44.01        1:30.80   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 marts 2015 
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub  Udskriftstidspunkt  11:00 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  SB-Cup 2015    Udskriftsdato  18 marts 2015   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  11:00   
  Arrangør  Korsør Svømme- & Livredningsklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 marts 2015         
 
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias H. Johannesen  2004    179  42.15        1:26.69   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Lucas Lorentsen  2004    173  41.91        1:27.67   
  Kalundborg SK                   
                     
Andreas M Nielsen  2005    156  43.86        1:30.72   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Kristian Sabroe Sørensen  2005    116  48.65        1:40.17   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    107  49.71        1:43.00   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Jannik Jørgensen  2004    103  50.27        1:44.36   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Elias Noe  2004    102  50.63        1:44.66   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
Nicolas Christiansen  2007    82  55.13        1:52.43   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Peter Lind-Ellefsen  2006    69          1:59.31   
  Kalundborg SK                   
                     
10  Noah Vester Nielsen  2004    60  1:00.68        2:04.34   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Nikolaj Li Nissen  2006              DNS   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Bertram Toldhwoss Aunshol  2004              DSQ  EFB v/50m 
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Konrad Clausen  2005              DSQ  EFB v/50 m 
  TVS Tårnborg IF                   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rasmus Nickelsen  2003    326  34.36        1:11.04   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Anders Skousen  2002    250  37.29        1:17.65   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Gustav Haugård Hansen  2002    248  37.83        1:17.81   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Patrick Zakaryan Olsen  2002    246  37.08        1:18.02   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Elias Rought  2003    210  40.71        1:22.22   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Mikkel Mortensen  2003    195  42.44        1:24.26   
  Kalundborg SK                   
                     
Andreas Gammelgaard  2002    193  40.04        1:24.68   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Alexander E. Pedersen  2002    184  42.90        1:26.01   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Nicolai Quist  2003    179  42.35        1:26.75   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
10  Valdemar D. Pedersen  2002    176  43.11        1:27.31   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
11  Tor Ejrnæs  2002    168  41.66        1:28.57   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
12  Jacob Meisner Hansen  2003    161  43.85        1:29.93   
  Næstved IF                   
                     
13  Christian Johannesen  2003    157  44.36        1:30.57   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
14  Mathias Parkhøi  2003    148  45.50        1:32.47   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
15  Joachim L Andersen  2003    147  46.31        1:32.58   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
16  Emil Osberg Poulsen  2003    134  45.80        1:35.55   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
17  Sammi Anker Andersen  2003    134  45.81        1:35.63   
  Næstved IF                   
                     
18  Marcus Artmann  2002    94  50.39        1:47.62   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Nicolai Tetsche  2002              DSQ  EFB v/25m 
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marcus Mantzius Mosegaard  2001    563  28.59        59.24   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Rasmus Udbye  2000    519  29.50        1:00.87   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Mads Witthøft  2000    402  32.19        1:06.26   
  Kalundborg SK                   
                     
Luccas Dam Brenner  2001    375  33.67        1:07.84   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Frederik S. Løwe  2001    364  33.32        1:08.53   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Matthias Hansen  2001    356  33.74        1:09.05   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Alexander Rendlev  2001    336  34.83        1:10.38   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Anders Dam Frandsen  2000    286  36.37        1:14.21   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Victor N Andersen  2000    281  36.65        1:14.70   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
10  Thor Malmby Jørgin  2001    277  36.15        1:15.04   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
11  Mads Haugård Hansen  2000    274  36.18        1:15.26   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
12  Nicklas Andersen  2001    271  37.98        1:15.61   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
13  Magnus Nygaard  2000    271  36.87        1:15.62   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
14  Jonathan Kock Jensen  2001    266  37.35        1:16.07   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Mads Selvig Wenger  2001              DSQ  Bryst i vend /50m 
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oliver H. Andersen  1999    460  31.01        1:03.39   
  Kalundborg SK                   
                     
Mikkel Henriksen  1999    445  31.51        1:04.07   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Mads Ottosen  1997    425  32.22        1:05.07   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Joakim Brønnum  1997    420  32.27        1:05.31   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Andreas Ingvordsen  1996    384  33.00        1:07.30   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
Jakob Petersen  1999    382  33.33        1:07.43   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Alexander Fenger  1999    315  35.63        1:11.86   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Magnus Kingo Sørensen  1999    280  35.81        1:14.73   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
Filip Kjerulff  1999    234  38.77        1:19.35   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 marts 2015 
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub  Udskriftstidspunkt  11:00 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  SB-Cup 2015    Udskriftsdato  18 marts 2015   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  11:00   
  Arrangør  Korsør Svømme- & Livredningsklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 marts 2015         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frida Bang Stanelt  2004    193          42.15   
  Kalundborg SK                   
Selma V Studnitz Andersen  2005    167          44.27   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Elida Thornsen  2005    137          47.20   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Silke Bruun Jørgensen  2005    114          50.23   
  Slagelse Svømmeklub                   
Ida Bruhn  2004    109          51.00   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Freja Arentsen  2005    99          52.62   
  Næstved IF                   
Alberte Pedersen  2006    91          54.01   
  Holbæk Svømme Klub                   
Andrea Holm Sørensen  2005    79          56.68   
  Næstved IF                   
Mie Ankersen  2006    61          1:01.90   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
10  Freja Juul  2005    60          1:02.13   
  Næstved IF                   
11  Sigrid B. Kristensen  2004    59          1:02.59   
  Slagelse Svømmeklub                   
Freja Lohmann Strobel  2006              DSQ  Arme u vand v/ afs. 
  Holbæk Svømme Klub                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Laugesen  2003    391          33.34   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Marie Uglebjerg  2002    371          33.92   
  Kalundborg SK                   
Alma Kondrup Hansen  2002    370          33.93   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Emilia Akissi Nielsen  2002    311          35.96   
  Holbæk Svømme Klub                   
Ida Sund  2002    310          35.99   
  Horsens Svømmeklub                   
Engeline Scheby Petersen  2002    263          38.03   
  Kalundborg SK                   
Mie Mørkedal  2003    242          39.12   
  Holbæk Svømme Klub                   
Mathilde Nielsen  2003    198          41.77   
  Holbæk Svømme Klub                   
Emma Schnack  2002    185          42.78   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
10  Cathrine Wismann  2002    180          43.11   
  Holbæk Svømme Klub                   
11  Lærke Samsø Svenningsen  2002    167          44.20   
  Solrød Svømmeklub                   
12  Josephine Wismann  2002    164          44.46   
  Holbæk Svømme Klub                   
13  Katrine Duus  2003    163          44.62   
  Næstved IF                   
14  Clara Nyborg-Vedsted  2002    142          46.65   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
15  Gaya Josefine Maar  2003    132          47.84   
  Næstved IF                   
16  Monique Etsegenet Jensen  2003    114          50.17   
  Slagelse Svømmeklub                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ida Maria Nielsen  2000    538          29.97   
  Holbæk Svømme Klub                   
Sille Ibsen  2001    459          31.60   
  Horsens Svømmeklub                   
Annika Møller-Kristensen  2000    443          31.96   
  Kalundborg SK                   
Daniella Thea Johansen  2000    441          32.01   
  Slagelse Svømmeklub                   
Mathilde Laugesen  2001    415          32.68   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Nikoline Nielsen  2001    412          32.74   
  Holbæk Svømme Klub                   
Sara Mortensen  2001    299          36.43   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Victoria Andersen  2001    282          37.16   
  Slagelse Svømmeklub                   
Johanne Vium-Heinesen  2000    268          37.77   
  Solrød Svømmeklub                   
10  Julie Nedergaard Hansen  2001    268          37.78   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
11  Line Aarkrogh Steen  2001    237          39.35   
  Næstved IF                   
12  Emmeli Elmhøj Hansen  2001    180          43.15   
  TVS Tårnborg IF                   
13  Victoria Andersen  2001    75          57.58   
  Næstved IF                   
Madeleine Thornsen  2001              DNS   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Signe Brandt  2001              DNS   
  Glostrup Svømme Klub                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1916-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Louise Lynæs  1997    495          30.81   
  Holbæk Svømme Klub                   
Laura Holm Junge  1998    482          31.08   
  Kalundborg SK                   
Anette Damsgaard  1996    454          31.71   
  Horsens Svømmeklub                   
Amalie Gotthard  1999    441          32.02   
  Slagelse Svømmeklub                   
Amanda Glerup Andersen  1998    420          32.55   
  Slagelse Svømmeklub                   
Fie Bagge Mogensen  1995    360          34.25   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
Kaja Aunstrup  1998    357          34.35   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
Alberte Høgh  1999    329          35.29   
  Næstved IF                   
Pernille Dahl Wilstrup  1997    319          35.67   
  Næstved IF                   
10  Emma Nørgaard Wiese  1999    273          37.58   
  Slagelse Svømmeklub                   
11  Cathrine Lauritsen  1999    271          37.67   
  Solrød Svømmeklub                   
12  Louise Holm  1999    234          39.54   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
13  Emma Nyborg-Vedsted  1999    165          44.45   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 marts 2015 
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub  Udskriftstidspunkt  11:00 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  SB-Cup 2015    Udskriftsdato  18 marts 2015   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  11:00   
  Arrangør  Korsør Svømme- & Livredningsklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 marts 2015         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Casper Madsen  2004    171          39.23   
  Slagelse Svømmeklub                   
Malthe Lorin Rasmussen  2005    84          49.73   
  Kalundborg SK                   
Mikkel Nielsen  2004    60          55.43   
  Holbæk Svømme Klub                   
Sebastian N. Bentsen  2004    32          1:08.54   
  Næstved IF                   
Frederik Scheby Petersen  2004              DNS   
  Kalundborg SK                   
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rasmus Modin  2002    203          37.05   
  Dragsholm Svømmeklub                   
Christopher H. Brown  2002    192          37.77   
  Holbæk Svømme Klub                   
Sebastian Bonde  2002    178          38.75   
  Holbæk Svømme Klub                   
Jacob Ellekær  2002    147          41.30   
  Holbæk Svømme Klub                   
Mathias Pedersen  2003    126          43.37   
  Kalundborg SK                   
Daniel Mir  2003    120          44.17   
  Slagelse Svømmeklub                   
Oliver Brixner  2003    79          50.79   
  Holbæk Svømme Klub                   
Kristian Dam Frandsen  2003    46          1:00.73   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Kasper Kusk  2003              DSQ  Tyvstart 
  Hvidovre Svømme Klub                   
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian Juul Jensen  2000    435          28.75   
  Horsens Svømmeklub                   
Simon Brixner  2000    419          29.13   
  Holbæk Svømme Klub                   
Jonas Hansen  2001    382          30.03   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Mads Toft  2001    344          31.11   
  Holbæk Svømme Klub                   
Oscar Fischer Kokholm  2000    319          31.90   
  Slagelse Svømmeklub                   
Lauge Bastian Maar  2001    289          32.95   
  Næstved IF                   
Rasmus Pedersen  2000    263          33.99   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
William Kristiansen  2001    250          34.59   
  Holbæk Svømme Klub                   
Kristoffer Koch Pedersen  2001    145          41.46   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rasmus Dufour  1993    590          25.99   
  Holbæk Svømme Klub                   
Danny Corell  1997    446          28.52   
  Kalundborg SK                   
Rasmus Wegener  1997    407          29.41   
  Slagelse Svømmeklub                   
Emil Zachariassen  1997    401          29.55   
  Kalundborg SK                   
Frederik Juhl Leiszner  1999    319          31.90   
  Horsens Svømmeklub                   
Jens Gustav Nielson  1999    317          31.97   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Simon Kjær  1999    304          32.41   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
Mathias Husted Rasmussen  1999    291          32.88   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
Emil Kvistbo  1999    220          36.09   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Gustav Notkin  1999              DSQ  Tyvstart 
  Næstved IF                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 marts 2015 
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub  Udskriftstidspunkt  11:00 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  SB-Cup 2015    Udskriftsdato  18 marts 2015   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  11:00   
  Arrangør  Korsør Svømme- & Livredningsklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 marts 2015         
 
 
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Caroline Holm  2004    295  47.80  1:39.12  2:31.14    3:22.05   
  Kalundborg SK                   
                     
Isabella Jacobsen  2004    198  50.47  2:49.91      3:50.72   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
Emma Hass  2004    183  52.88  1:52.47  2:54.37    3:56.64   
  Næstved IF                   
                     
Ida Sjøgren Kaiser  2004    163  55.18  1:58.82  3:02.85    4:06.26   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Olivia My Nielsen  2004    162  55.79  1:59.39  3:03.59    4:06.36   
  Næstved IF                   
                     
Natacha Munch  2005    134  56.98  2:04.51  3:14.22    4:22.45   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Katrine Mørkeberg  2004    127  1:01.70  2:09.94  3:20.93    4:27.49   
  Næstved IF                   
                     
 
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Regitze Gotthard  2002    495  38.95  1:21.94  2:06.07    2:50.09   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Victoria Bæts Kristensen  2002    415  41.48  1:27.90  2:15.04    3:00.41   
  Næstved IF                   
                     
Ida Jensdottir Fremming  2002    394  40.40  1:27.60  2:16.07    3:03.55   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Nikoline Skovly Larsen  2003    377  43.38  1:30.79  2:18.97    3:06.19   
  Næstved IF                   
                     
Sofie Hertzberg  2002    371  42.45  1:30.02  2:18.74    3:07.12   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Camilla Hougaard  2002    329  45.94  1:36.44  2:26.26    3:14.82   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Karoline Lagoni  2003    317  45.16  1:36.67  2:26.37    3:17.19   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Marikka Andersen  2002    316  44.37  1:34.57  2:26.95    3:17.54   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Mathilde Emilie K. Larsen  2002    309  45.51  1:36.18  2:27.65    3:18.91   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
10  Anna Bull Kramer  2003    303  46.27  1:37.33  2:29.30    3:20.35   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
11  Sofie Bak  2003    283  48.85  1:40.91  2:33.17    3:24.95   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
12  Nynne Nørlem  2002    267  48.25  1:41.18  2:35.13    3:28.94   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
13  Josefine M. Kristiansen  2002    265  47.57  1:40.45  2:34.61    3:29.49   
  Næstved IF                   
                     
14  Emilia Juhl Leiszner  2002    262  47.56  1:42.40  2:36.73    3:30.28   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
15  Clara Nyborg-Vedsted  2002    230  48.71  1:44.56  2:42.54    3:39.46   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
16  Mathilde Rasmussen  2002    219  51.19  1:47.19  2:45.86    3:43.05   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
17  Mathilde Nielsen  2003    210  50.36  1:47.33  2:46.71    3:46.33   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
18  Ida Bekker Poulsen  2002    208  49.70  1:46.97  2:47.58    3:47.12   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
19  Victoria Christoffersen  2002    192  51.73  1:50.66  2:51.58    3:53.25   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
Maja Wiegaard Hansen  2002              DSQ  ESB v 150 m 
  TVS Tårnborg IF                   
                     
Marie Reno Bernack  2003              DSQ  ESB v 25 m 
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkeline Mentz  2001    446  41.01  1:25.85  2:11.34    2:56.09   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Victoria Vorm  2001    418  41.22  1:27.10  2:13.12    2:59.87   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Frederikke Brændgaard  2001    384  42.23  1:29.53  2:17.46    3:05.01   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Alberte Andersen  2001    339  44.50  1:33.88  2:24.36    3:12.91   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Nikoline Fabrin Lund  2001    332  43.71  1:33.53  2:24.19    3:14.23   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Nanna Sund  2000    315  44.67  1:34.06  2:27.13    3:17.67   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Asta H Jensen  2000    298  44.90  1:36.94  2:29.33    3:21.43   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
Cecilie Zachariassen  2001    288  46.98  1:39.06  2:32.14    3:23.61   
  Næstved IF                   
                     
Line Helene Jensen  2001    277  46.08  1:38.87  2:32.63    3:26.42   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
10  Emilie Fischer  2001    242  48.56  1:43.86  2:39.58    3:35.78   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
11  Caroline Bonde  2000    195  47.33  1:44.55  2:48.57    3:51.77   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Therese Jetsmark Geiker  2001              DSQ  Flyben i Bryst 
  TVS Tårnborg IF                   
                     
 
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Pernille Jensen  1998    528  38.76  1:20.73  2:03.63    2:46.42   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Sofie Strandby  1999    514  38.07  1:20.13  2:03.46    2:47.95   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Emma Vilstrup  1994    488  39.52  1:23.75  2:08.06    2:50.91   
  Næstved IF                   
                     
Amalie Bonnesen  1999    465  40.13  1:24.11  2:09.34    2:53.63   
  Næstved IF                   
                     
Johanne Krogh Lund  1995    461  40.10  1:25.12  2:09.43    2:54.10   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Anette Damsgaard  1996    436  41.08  1:25.85  2:11.26    2:57.36   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Frederikke Amund Nielsen  1999    304  45.71  1:36.39  2:28.93    3:20.10   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Veronica Lauridsen  1999    249  48.99  1:42.94  2:38.62    3:33.83   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Louise Holm  1999    228  46.89  1:41.64  2:40.20    3:40.13   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 marts 2015 
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub  Udskriftstidspunkt  11:00 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  SB-Cup 2015    Udskriftsdato  18 marts 2015   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  11:00   
  Arrangør  Korsør Svømme- & Livredningsklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 marts 2015         
 
 
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Alexander Lind-Ellefsen  2004    168  49.80  1:45.44  2:42.61    3:38.54   
  Kalundborg SK                   
                     
Theis Dalgaard  2004    152  51.61  1:49.88  2:48.50    3:45.84   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Kristian Sabroe Sørensen  2005    119  55.78  1:59.06  3:02.11    4:05.20   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rasmus Nickelsen  2003    264  41.16  1:28.49  2:17.88    3:07.91   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Valdemar D. Pedersen  2002    222  45.63  1:36.94  2:28.52    3:19.13   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Anders Skousen  2002    212  45.36  1:36.65  2:29.37    3:22.15   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Harald Franck  2003    205  43.62  1:35.80  2:30.69    3:24.34   
  Næstved IF                   
                     
Christian Johannesen  2003    192  47.50  1:41.76  2:36.13    3:29.04   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Mathias Berner Jensen  2002    187  44.83  1:38.73  2:34.75    3:30.94   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Lucas Jul Pedersen  2003    162  50.43  1:47.39  2:46.19    3:41.07   
  Næstved IF                   
                     
Alexander E. Pedersen  2002    152  51.41  1:48.88  2:47.81    3:45.73   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Simon Rytter Eliasen  2003    149  53.56  1:52.60  2:49.70    3:47.35   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
10  Rasmus Antonsen  2002    129  54.53  1:57.06  2:58.91    3:58.28   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
11  Nicolai Tetsche  2002    121  56.40  1:58.97  3:02.31    4:03.48   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Jacob Ellekær  2002              DSQ  2 armtag u. vand 50m 
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
 
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rasmus Udbye  2000    485  35.55  1:14.62  1:53.93    2:33.53   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Tobias K Jørgensen  2000    451  35.98  1:15.62  1:55.68    2:37.29   
  Kalundborg SK                   
                     
Viktor Bull Kramer  2000    349  38.92  1:22.81  2:07.07    2:51.32   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Andreas Grønkjær Frost  2001    344  39.19  1:23.65  2:08.16    2:52.10   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Sipan Kawiani  2000    333  39.74  1:25.11  2:10.28    2:54.00   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Jonathan Kock Jensen  2001    323  40.37  1:24.44  2:09.95    2:55.70   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Gorm Topp Tholle  2001    230  44.07  1:33.67  2:25.24    3:16.83   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Morten Kilhof  2000    137  53.03  1:52.63  2:51.22    3:53.74   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Frederik Otte  2000              DSQ  ESB 75m 
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
 
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Niels Ottosen  1998    568  31.52  1:09.61  1:48.72    2:25.67   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Rasmus B. Larsen  1997    514  32.73  1:09.98  1:49.49    2:30.61   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Nicklas Steen Hansen  1999    484  34.66  1:13.62  1:53.59    2:33.62   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Alexander Jensen  1998    472  34.82  1:13.27  1:53.30    2:34.93   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Andreas Foverskov  1999    387  38.87  1:21.30  2:03.81    2:45.52   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Jonas Uglebjerg  1997    377  37.55  1:19.77  2:03.43    2:46.91   
  Kalundborg SK                   
                     
Tim Damsgaard  1994    360  36.61  1:18.05  2:02.98    2:49.54   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Mads Skøde Hansen  1999    355  37.11  1:20.09  2:04.65    2:50.32   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Rasmus Aavang Jensen  1998    353  38.70  1:21.83  2:07.03    2:50.63   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
10  Mathias Husted Rasmussen  1999    284  41.42  1:27.85  2:16.06    3:03.52   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 marts 2015 
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub  Udskriftstidspunkt  11:00 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  SB-Cup 2015    Udskriftsdato  18 marts 2015   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  11:00   
  Arrangør  Korsør Svømme- & Livredningsklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 marts 2015         
 
 
Løb 9, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maja Buck  2004              17.48   
  Holbæk Svømme Klub                   
Marie Louise Bech Anderse  2005              17.48   
  Slagelse Svømmeklub                   
Katrine Langholm Jensen  2004              17.71   
  TVS Tårnborg IF                   
Clara Hillerup  2005              18.62   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Cille Winskov Rasmussen  2006              18.87   
  Holbæk Svømme Klub                   
Agnes Barner Hansen  2005              19.17   
  Næstved IF                   
Signe Liebgen  2005              19.20   
  Slagelse Svømmeklub                   
Malou Nielsen  2005              19.33   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Line Tångberg  2004              19.37   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
10  Silke Bruun Jørgensen  2005              19.83   
  Slagelse Svømmeklub                   
11  Annette Toft  2006              20.52   
  Holbæk Svømme Klub                   
12  Freja Threms  2005              20.72   
  Dragsholm Svømmeklub                   
12  Katrine Mørkeberg  2004              20.72   
  Næstved IF                   
14  Camilla Gjermandsen  2004              20.76   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
15  Tilde-Sofie Quist  2005              20.97   
  Slagelse Svømmeklub                   
16  Mie Ankersen  2006              21.20   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
17  Louise Hausgaard  2004              21.50   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
18  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005              22.00   
  Solrød Svømmeklub                   
19  Elisabeth Englev  2006              22.03   
  Solrød Svømmeklub                   
20  Frederikke Poulsen  2006              22.04   
  Dragsholm Svømmeklub                   
21  Andrea Sepstrup-Skjoldner  2006              22.18   
  Solrød Svømmeklub                   
22  Silje Mathiasen  2006              24.23   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
23  Viola Nordstrøm  2004              25.47   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
24  Mathilde Jørgensen  2004              26.31   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
24  Merle Holmgaard  2005              26.31   
  Næstved IF                   
26  Caroline Rasmussen  2006              26.65   
  Slagelse Svømmeklub                   
 
Løb 9, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Monique Bang From  2002              15.01   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
Sarah Larsen  2003              15.56   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
Emma Schnack  2002              16.94   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
Anna Larsen  2002              17.17   
  Næstved IF                   
Alberte Hjarsø  2003              17.63   
  Solrød Svømmeklub                   
Maja Nykjær  2003              17.90   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Monique Etsegenet Jensen  2003              18.67   
  Slagelse Svømmeklub                   
Anna Breum Lohse  2003              21.19   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
 
Løb 9, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ida Maria Nielsen  2000              13.59   
  Holbæk Svømme Klub                   
Emma Røhmer Christensen  2000              14.11   
  Næstved IF                   
Julie Høegh-Jørgensen  2000              14.46   
  TVS Tårnborg IF                   
Mathilde Olsen  2001              15.34   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
Maria Farø Jakobsen  2000              15.62   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
Maria Bang From  2000              16.99   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
Jasmin Iversen  2001              18.50   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Victoria Andersen  2001              19.61   
  Næstved IF                   
Anne Hausgaard  2000              20.68   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
 
Løb 9, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Cecilie H Jensen  1997              13.22   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
Nicoline Rosenkilde  1999              13.96   
  Horsens Svømmeklub                   
Tanja H Nielsen  1996              14.04   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
Juliane Løndahl Bjerre  1999              14.18   
  Næstved IF                   
Emma Fie Holck Sørensen  1999              14.59   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Maria Dollas  1998              14.66   
  Slagelse Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 marts 2015 
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub  Udskriftstidspunkt  11:00 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  SB-Cup 2015    Udskriftsdato  18 marts 2015   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  11:00   
  Arrangør  Korsør Svømme- & Livredningsklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 marts 2015         
 
 
Løb 10, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lucas Lorentsen  2004              16.81   
  Kalundborg SK                   
August Høy  2005              17.53   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Gustav Egemar Pedersen  2004              17.83   
  Holbæk Svømme Klub                   
Lauritz Dyhr-Rasmussen  2005              18.47   
  Næstved IF                   
Sebastian N. Bentsen  2004              18.74   
  Næstved IF                   
Mikkel Nielsen  2004              19.04   
  Holbæk Svømme Klub                   
Hjalte Dalskov  2004              20.10   
  Holbæk Svømme Klub                   
Jannik Jørgensen  2004              20.16   
  Slagelse Svømmeklub                   
Tobias Chr. Stæcker  2005              20.21   
  Næstved IF                   
10  Nicolas Christiansen  2007              20.45   
  Holbæk Svømme Klub                   
11  Bertil Frøbjerg Hellum  2007              20.75   
  Holbæk Svømme Klub                   
12  Peter Lind-Ellefsen  2006              21.11   
  Kalundborg SK                   
13  Noah Vester Nielsen  2004              21.39   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
14  Bertram Toldhwoss Aunshol  2004              24.44   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Nikolaj Li Nissen  2006              DNS   
  Slagelse Svømmeklub                   
 
Løb 10, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
August Schade Cantby  2002              14.29   
  Slagelse Svømmeklub                   
Sammi Anker Andersen  2003              17.01   
  Næstved IF                   
Kristian Mouridsen  2002              17.10   
  Næstved IF                   
Nicklas Stæcker  2003              19.30   
  Næstved IF                   
Noah Olsson  2003              19.41   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Marcus Artmann  2002              19.49   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
 
Løb 10, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Toft  2001              12.76   
  Holbæk Svømme Klub                   
Lauge Bastian Maar  2001              14.11   
  Næstved IF                   
Emil Frier  2001              14.26   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
Laurits Holm  2000              14.29   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
Sofus Christensen  2000              14.50   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
Johan Larsen  2000              14.86   
  Næstved IF                   
Mika Rademakers  2001              16.94   
  TVS Tårnborg IF                   
 
Løb 10, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sander Schmidt  1999              12.00   
  Horsens Svømmeklub                   
Alexander Jensen  1998              12.04   
  Horsens Svømmeklub                   
Ruben Lykke Pedersen  1987              12.61   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
Tim Damsgaard  1994              13.12   
  Horsens Svømmeklub                   
Nicklas Brink  1996              14.17   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
Pema Malling  1999              15.25   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 marts 2015 
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub  Udskriftstidspunkt  11:00 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  SB-Cup 2015    Udskriftsdato  18 marts 2015   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  11:00   
  Arrangør  Korsør Svømme- & Livredningsklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 marts 2015         
 
 
Løb 11, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marie Louise Bech Anderse  2005              21.08   
  Slagelse Svømmeklub                   
Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004              22.27   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Agnes Barner Hansen  2005              23.04   
  Næstved IF                   
Ida Bruhn  2004              23.63   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Elisabeth Englev  2006              23.97   
  Solrød Svømmeklub                   
Freja Arentsen  2005              24.21   
  Næstved IF                   
Nana Andersen  2006              24.93   
  Holbæk Svømme Klub                   
Andrea Sepstrup-Skjoldner  2006              25.35   
  Solrød Svømmeklub                   
Freja Lohmann Strobel  2006              25.45   
  Holbæk Svømme Klub                   
10  Mathilde Jørgensen  2005              25.53   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
11  Alberte Pedersen  2006              25.88   
  Holbæk Svømme Klub                   
12  Laura Meyer  2006              26.60   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
13  Silje Mathiasen  2006              26.95   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
14  Sigrid B. Kristensen  2004              27.20   
  Slagelse Svømmeklub                   
15  Camilla Gjermandsen  2004              27.37   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
16  Caroline Rasmussen  2006              27.59   
  Slagelse Svømmeklub                   
17  Mathilde Jørgensen  2004              29.71   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
18  Louise Hausgaard  2004              30.09   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
19  Merle Holmgaard  2005              30.22   
  Næstved IF                   
 
Løb 11, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathilde M Mosegaard  2003              18.45   
  Slagelse Svømmeklub                   
Mille Scheel  2003              21.93   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Clara Nyborg-Vedsted  2002              22.62   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Anna Breum Lohse  2003              24.10   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
 
Løb 11, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Freja Zerbst Hansen  2001              18.52   
  Næstved IF                   
Emmely Andersen  2001              19.14   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
Anne Hausgaard  2000              25.46   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
 
Løb 11, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amanda Glerup Andersen  1998              15.58   
  Slagelse Svømmeklub                   
Frederikke Hansen  1998              16.27   
  Holbæk Svømme Klub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 marts 2015 
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub  Udskriftstidspunkt  11:00 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  SB-Cup 2015    Udskriftsdato  18 marts 2015   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  11:00   
  Arrangør  Korsør Svømme- & Livredningsklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 marts 2015         
 
 
Løb 12, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gustav Egemar Pedersen  2004              21.42   
  Holbæk Svømme Klub                   
Jannik Jørgensen  2004              22.06   
  Slagelse Svømmeklub                   
Hjalte Dalskov  2004              23.50   
  Holbæk Svømme Klub                   
Konrad Clausen  2005              23.52   
  TVS Tårnborg IF                   
Lauritz Dyhr-Rasmussen  2005              24.60   
  Næstved IF                   
Noah Vester Nielsen  2004              26.98   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Nikolaj Li Nissen  2006              DNS   
  Slagelse Svømmeklub                   
 
Løb 12, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Joachim L Andersen  2003              21.45   
  Slagelse Svømmeklub                   
Noah Olsson  2003              27.78   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Fillip F. Niemann  2003              DNS   
  TVS Tårnborg IF                   
 
Løb 12, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Witthøft  2000              14.99   
  Kalundborg SK                   
Jonas Andersen  2001              17.45   
  Holbæk Svømme Klub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 marts 2015 
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub  Udskriftstidspunkt  11:00 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  SB-Cup 2015    Udskriftsdato  18 marts 2015   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  11:01   
  Arrangør  Korsør Svømme- & Livredningsklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 marts 2015         
 
 
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Caroline Holm  2004    305  45.62  1:31.14  2:23.47    3:02.97   
  Kalundborg SK                   
                     
Anna Marie Nielsen  2004    285  1:07.99  1:31.90  2:25.74    3:07.04   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Lucca Rademakers  2004    211  47.65  1:40.70  2:40.36    3:26.74   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
Frederikke B. Hansen  2005    208  48.52  1:40.96  2:40.19    3:27.83   
  Næstved IF                   
                     
Caroline Bjørn Hvilsom  2005    165  52.02  1:48.28  2:53.54    3:44.38   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
Mie Ankersen  2006              DSQ  Vend på mave v/50m 
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
 
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Victoria Bæts Kristensen  2002    429  38.15  1:20.52  2:07.43    2:43.30   
  Næstved IF                   
                     
Emma Petersen  2002    410  37.65  1:18.37  2:07.03    2:45.77   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Ida T Mose  2002    393  36.55  1:20.01  2:09.85    2:48.16   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Alma Kondrup Hansen  2002    389  36.05  1:22.87  2:11.62    2:48.74   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Kathrine S. Jørgensen  2002    386  36.16  1:22.71  2:11.34    2:49.19   
  Albertslund IF                   
                     
Caroline Liboriussen  2002    355  39.66  1:25.82  2:17.52    2:53.96   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Anne-Sofie P. Clausen  2002    350  38.92  1:21.63  2:13.47    2:54.80   
  Næstved IF                   
                     
Nikoline Skovly Larsen  2003    349  39.67  1:25.83  2:15.26    2:54.82   
  Næstved IF                   
                     
Nicoline Strandberg  2002    330  41.93  1:27.48  2:19.04    2:58.14   
  Kalundborg SK                   
                     
10  Emma Bille Engell  2002    326  42.96  1:27.93  2:19.76    2:58.85   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
11  Felina Noe  2002    305  45.43  1:32.11  2:25.24    3:02.84   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
12  Emilia Juhl Leiszner  2002    266  44.51  1:34.04  2:28.00    3:11.53   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
13  Katrine Duus  2003    245  46.88  1:34.94  2:34.89    3:16.69   
  Næstved IF                   
                     
14  Caroline Bendtsen  2002    243  45.86  1:35.24  2:31.73    3:17.20   
  Næstved IF                   
                     
15  Cathrine Wismann  2002    212  45.66  1:36.74  2:38.95    3:26.42   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
16  Malene Gjermandsen  2003    175  56.76  1:53.65  2:52.66    3:39.97   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Mathilde Rasmussen  2002              DNS   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
 
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    538  32.98  1:13.39  1:56.98    2:31.45   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Julie Brandt  2001    532  34.38  1:14.90  2:00.20    2:31.97   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Sille Ibsen  2001    463  32.86  1:17.00  2:01.67    2:39.21   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Xandra Huryn  2001    460  33.99  1:18.10  2:02.80    2:39.58   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Sofie Amalie J. Bisgaard  2000    458  33.83  1:15.20  2:02.23    2:39.78   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Cecilie B. Andersen  2001    448  34.12  1:15.93  2:04.92    2:40.93   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Mie Buch Nielsen  2001    414  34.03  1:17.28  2:07.41    2:45.23   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Alberte R. Jakobsen  2001    387  36.44  1:22.05  2:10.93    2:49.04   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Caroline Friis Thirstrup  2000    386  36.33  1:19.46  2:10.22    2:49.14   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
10  Rebekka Windahl  2001    386  39.21  1:21.26  2:10.82    2:49.19   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
11  Madeleine Thornsen  2001    343  36.01  1:22.27  2:13.29    2:55.97   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
12  Victoria Andersen  2001    338  38.06  1:22.43  2:17.58    2:56.70   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
13  Ida Larsen  2000    328  40.68  1:27.04  2:20.80    2:58.62   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
14  Maja Lundberg  2000    317  39.69  1:25.46  2:20.36    3:00.65   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
15  Johanne Vium-Heinesen  2000    314  41.38  1:28.93  2:19.87    3:01.09   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
16  Asta H Jensen  2000    304  41.77  1:29.32  2:21.42    3:03.20   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
17  Ida Jensen  2000    301  39.48  1:29.21  2:22.85    3:03.71   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
18  Emilie Fischer  2001    255  45.78  1:34.29  2:30.91    3:14.18   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Josefine Nickelsen  2001              DNS   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Malou Poulsen  2001              DNS   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
Sofie Nielsen  2001              DSQ  afslutter ryg på mav 
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
 
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1916-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma F. Nystrøm  1996    604  31.89  1:08.77  1:51.46    2:25.72   
  Kalundborg SK                   
                     
Sofie Witthøft  1997    599  32.45  1:09.07  1:52.09    2:26.14   
  Kalundborg SK                   
                     
Sofie Strandby  1999    501  34.22  1:16.07  1:58.87    2:35.10   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Pernille Jensen  1998    489  35.23  1:18.07  2:00.10    2:36.28   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Nikoline Victoria Sass  1999    291  42.32  1:26.05  2:24.31    3:05.73   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 marts 2015 
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub  Udskriftstidspunkt  11:01