2019-12-10   22:36:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for SB-CUP 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  SB-Cup 2015    Udskriftsdato  18 marts 2015   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  11:00   
  Arrangør  Korsør Svømme- & Livredningsklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 marts 2015         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Alexander Lind-Ellefsen  2004    235  36.84  1:18.28  2:00.93    2:40.84   
  Kalundborg SK                   
                     
Mathias H. Johannesen  2004    200  36.97  1:20.43  2:06.14    2:49.82   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Casper Madsen  2004    192  39.99  1:24.19  2:08.81    2:51.99   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Elias Noe  2004    171  38.95  1:24.34  2:12.07    2:58.85   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
Theis Dalgaard  2004    134  40.78  1:30.96  2:24.74    3:14.11   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Mikkel Nielsen  2004    133  43.15  1:35.25  2:26.70    3:14.49   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Malthe Lorin Rasmussen  2005    97  48.17  1:44.54  2:42.34    3:35.74   
  Kalundborg SK                   
                     
Frederik Scheby Petersen  2004              DNS   
  Kalundborg SK                   
                     
August Høy  2005              DNF   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rasmus Nickelsen  2003    400  29.78  1:03.49  1:39.36    2:14.78   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Silas Bøjsen  2002    316  32.85  1:10.11  1:48.89    2:25.83   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Mikkel Mortensen  2003    294  34.75  1:12.74  1:51.84    2:29.33   
  Kalundborg SK                   
                     
Silas Storm Nielsen  2002    287  35.35  1:14.58  1:53.75    2:30.63   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
Lucas Jul Pedersen  2003    269  36.26  1:15.23  1:55.63    2:33.80   
  Næstved IF                   
                     
Frederik Madsen  2002    269  35.35  1:14.87  1:54.88    2:33.81   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Rasmus Modin  2002    262  1:56.43  2:35.17      2:35.17   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
August Schade Cantby  2002    255  34.07  1:12.86  1:55.05    2:36.69   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Frederik Pedersen  2002    241  36.45  1:17.96  2:00.15    2:39.55   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
10  Nicolai Quist  2003    235  36.51  1:18.36  2:00.83    2:40.98   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
11  Sebastian Bonde  2002    231  35.93  1:17.30  2:00.81    2:41.91   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
12  Harald Franck  2003    222  35.93  1:18.32  2:02.73    2:43.88   
  Næstved IF                   
                     
13  Andreas Gammelgaard  2002    205  33.90  1:14.07  1:59.39    2:48.41   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
14  Mathias Pedersen  2003    181  39.52  1:25.12  2:11.01    2:55.38   
  Kalundborg SK                   
                     
15  Xander Pontoppidan  2003    159  40.05  1:26.46  2:15.49    3:03.33   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
16  Simon Rytter Eliasen  2003    149  40.02  1:27.52  2:17.10    3:07.17   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Simon Brixner  2000    524  28.49  1:00.05  1:31.67    2:03.20   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Gustav Jørgensen  2000    505  28.77  1:00.04  1:32.83    2:04.77   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
Alexander Rendlev  2001    503  29.57  1:00.99  1:32.90    2:04.94   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Mads Toft  2001    492  30.49  1:02.45  1:34.36    2:05.81   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Mads Møller  2000    453  29.87  1:02.46  1:36.24    2:09.33   
  Kalundborg SK                   
                     
Owais Hamid  2000    435  29.46  1:02.69  1:38.14    2:11.12   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Yukia Hansen  2000    431  28.98  1:02.30  1:37.29    2:11.47   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Daniel Dyrved  2000    426  30.29  1:04.17  1:39.10    2:11.98   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Sipan Kawiani  2000    412  31.10  1:05.54  1:39.37    2:13.47   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
10  Nicolaj Løth Andersen  2001    412  30.90  1:04.59  1:39.37    2:13.54   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
11  Tobias K Jørgensen  2000    399  31.23  1:04.91  1:39.76    2:14.91   
  Kalundborg SK                   
                     
12  Jonas Andersen  2001    384  32.11  1:06.88  1:41.51    2:16.66   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
13  William I. Kristiansen  2001    382  31.27  1:06.63  1:42.35    2:16.86   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
14  Rasmus Langvad  2000    364  31.61  1:07.29  1:43.77    2:19.08   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
15  Magnus Windahl  2000    358  32.52  1:07.94  1:44.10    2:19.84   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
16  Laurits Holm  2000    355  32.33  1:08.91  1:45.64    2:20.30   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
17  Andreas Lind-Ellefsen  2001    350  32.23  1:08.55  1:45.36    2:20.95   
  Kalundborg SK                   
                     
18  Luccas Dam Brenner  2001    347  32.24  1:08.73  1:45.21    2:21.37   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
19  Andreas Rasmussen  2000    337  33.70  1:10.73  1:47.71    2:22.70   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
20  Emil Mosegaard  2001    335  34.21  1:11.59  1:49.38    2:22.96   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
21  Viktor Bull Kramer  2000    325  32.00  1:09.05  1:46.95    2:24.40   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
22  Gorm Topp Tholle  2001    304  33.76  1:10.66  1:49.03    2:27.75   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
23  Tobias Hufeldt  2001    299  32.82  1:10.39  1:49.78    2:28.51   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
24  William Kristiansen  2001    296  33.98  1:12.14  1:52.31    2:29.05   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
25  Frederik Otte  2000    293  34.62  1:12.93  1:51.76    2:29.52   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
26  Matti Andersen  2001    227  35.30  1:16.44  2:00.06    2:42.67   
  Næstved IF                   
                     
27  Mika Rademakers  2001    211  37.79  1:21.30  2:05.48    2:46.85   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
28  Kristoffer Koch Pedersen  2001    200  39.32  1:22.54  2:07.61    2:49.81   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
29  Rasmus Lorentzen  2001    185  37.36  1:21.33  2:08.37    2:54.35   
  Næstved IF                   
                     
Johan Larsen  2000              DSQ  Tyvstart 
  Næstved IF                   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Alexander Jensen  1998    581  27.44  56.83  1:27.25    1:59.08   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Sander Schmidt  1999    555  27.80  57.94  1:29.17    2:00.89   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Bjørn Wismann  1996    535  28.50  58.67  1:29.79    2:02.35   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Lukas Lindstrøm  1998    530  28.60  1:00.19  1:32.27    2:02.78   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Markus Bøjsen  1999    510  28.72  59.50  1:31.82    2:04.33   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Danny Corell  1997    487  28.61  59.78  1:32.63    2:06.28   
  Kalundborg SK                   
                     
Niels Ottosen  1998    487  29.75  1:01.84  1:34.14    2:06.28   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Mads Skøde Hansen  1999    449  29.20  1:01.53  1:36.20    2:09.71   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Nicklas Steen Hansen  1999    449  28.85  1:00.67  1:35.02    2:09.72   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
10  Pelle-Oskar Lambertsen  1999    445  29.79  1:02.51  1:36.56    2:10.12   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
11  Emil Zachariassen  1997    433  30.25  1:02.88  1:37.21    2:11.34   
  Kalundborg SK                   
                     
12  Alexander Fenger  1999    432  30.33  1:03.48  1:38.02    2:11.40   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
13  Daniel H. Johannesen  1999    430  29.79  1:02.61  1:36.75    2:11.57   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
14  Andreas Ingvordsen  1996    423  28.51  1:01.16  1:36.89    2:12.36   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
15  Frederik Juhl Leiszner  1999    421  30.84  1:04.74  1:39.08    2:12.58   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
16  Ruben Lykke Pedersen  1987    403  29.67  1:03.20  1:39.13    2:14.52   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
17  Andreas Foverskov  1999    371  32.39  1:08.05  1:43.30    2:18.25   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
18  Rasmus Wegener  1997    361  29.44  1:03.98  1:40.79    2:19.49   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
19  Jens Gustav Nielson  1999    330  32.33  1:10.37  1:48.98    2:23.75   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
20  Magnus Kingo Sørensen  1999    306  32.73  1:09.58  1:48.70    2:27.39   
  Dragsholm Svømmeklub                   
                     
21  Emil Kvistbo  1999    240  33.95  1:13.77  1:56.41    2:39.82   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  18 marts 2015 
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub  Udskriftstidspunkt  11:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark