2020-01-20   12:41:05
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset XXXII Oskarin Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisapäivä on juhlapäivä

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXXII Oskarin uinnit    Tulostuspäivämäärä  07 maaliskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  11:36   
  Järjestäjä  Swimming Jyväskylä         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 maaliskuu 2015         
 
 
Laji 1, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksi Koprinen  2003    265  37.64  1:24.96  2:16.55    2:57.35   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Eetu Palvanen  2003    254  40.62  1:25.14  2:20.24    2:59.96   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Risto Martikainen  2003    237  42.85  1:30.68  2:23.88    3:04.18   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Samuel Sainio  2005    227  42.40  1:30.25  2:27.14    3:06.67   
  Uinti Tampere                   
                     
Manu Hännikäinen  2003    222  38.44  1:29.85  2:27.42    3:08.05   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Eemil Sipola  2003    204  43.67  1:33.00  2:31.05    3:13.42   
  Uinti Tampere                   
                     
Lassi Haimi  2003    202  42.07  1:32.58  2:28.95    3:14.01   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Nikita Semach  2005    200  42.43  1:33.32  2:31.51    3:14.71   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Teemu Nurminen  2003    184  46.20  1:37.53  2:36.13    3:20.20   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Urho Lyytinen  2003    178  42.31  1:37.08  2:37.99    3:22.49   
  Uinti Tampere                   
                     
11  Luukas Laine  2005    167  49.64  1:41.92  2:40.68    3:26.66   
  Pieksän Kuutit                   
                     
12  Visa Kotiniitty  2003    163  44.57  1:38.08  2:41.24    3:28.27   
  Uinti Tampere                   
                     
13  Miika Nummela  2003    152  51.71  1:44.99  2:46.67    3:33.29   
  Uinti Tampere                   
                     
14  Taavi Backman  2004    152  52.41  1:48.23  2:52.84    3:33.58   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Miro Birkstedt  2004    140  50.65  1:42.34  2:50.65    3:39.38   
  TaTu Tampere                   
                     
16  Leevi Kukkonen  2005    137  51.34  1:46.37  2:52.26    3:41.05   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
17  Mitja Vaikkola  2004    122  53.07  1:57.21  3:02.45    3:49.30   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Miko Vaikkola  2003              DSQ  150 
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Niko Matela  2003              DSQ  100 
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Andrei Minakov  2002    478  29.88  1:08.17  1:53.50    2:25.76   
  Club Dolphin, St. Petersburg                   
                     
Jaakko Reinonen  2001    415  32.64  1:13.04  1:58.23    2:32.78   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Juho Porkkala  2001    381  33.49  1:14.26  2:02.86    2:37.15   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Ossi Kleimola  2001    378  34.08  1:15.86  2:03.00    2:37.64   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Timi Torkkel  2001    372  32.85  1:15.88  2:01.95    2:38.44   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Timi Pernanen  2001    369  32.36  1:13.03  2:01.91    2:38.83   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Aleksi Helminen  2001    352  38.64  1:19.80  2:05.44    2:41.42   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Atte Pennanen  2001    335  37.42  1:19.38  2:05.99    2:44.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jasu Ovaskainen  2002    330  34.59  1:15.38  2:06.10    2:44.93   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Aaron de la Rosa  2001    307  34.16  1:20.39  2:12.35    2:48.93   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
11  Veeti Veijonen  2001    284  36.16  1:21.17  2:15.41    2:53.29   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
12  Pirkka Perkola  2001    282  38.12  1:22.14  2:15.08    2:53.82   
  TaTu Tampere                   
                     
13  Niklas Laine  2002    274  36.66  1:24.96  2:15.23    2:55.31   
  Pieksän Kuutit                   
                     
14  Akseli Kontiainen  2002    270  38.04  1:24.54  2:17.80    2:56.30   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
15  Atte Lindholm  2001    268  40.87  1:28.77  2:16.05    2:56.67   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
16  Saku Kovanen  2001    264  36.96  1:23.44  2:16.67    2:57.58   
  TaTu Tampere                   
                     
17  Aaro Hämäläinen  2002    253  40.23  1:27.06  2:19.17    3:00.03   
  Lahden Uimaseura                   
                     
18  Jiri Järvinen  2001    252  36.87  1:20.56  2:19.09    3:00.43   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
19  Miska Birkstedt  2002    237  40.71  1:24.15  2:24.61    3:04.03   
  TaTu Tampere                   
                     
20  Eetu Koskinen  2002    235  45.68  1:33.29  2:22.79    3:04.65   
  Lahden Uimaseura                   
                     
21  Mio Harju  2002    233  39.50  1:27.90  2:23.95    3:05.24   
  TaTu Tampere                   
                     
22  Ville Hämäläinen  2002    232  41.03  1:28.05  2:20.33    3:05.30   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
23  Joonatan Lekander  2002    231  42.11  1:28.39  2:24.03    3:05.54   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
24  Sampo Soininen  2002    229  38.11  1:23.34  2:24.93    3:06.18   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
25  Lauri Uosukainen  2002    228  46.25  1:31.56  2:28.14    3:06.40   
  Lahden Uimaseura                   
                     
26  Eemeli Puhakka  2001    222  40.65  1:29.65  2:30.61    3:08.20   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
27  Luukas Hätinen  2002    220  41.01  1:30.88  2:26.68    3:08.62   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
28  Julius Auvinen  2001    219  45.01  1:33.12  2:28.05    3:08.89   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
29  Aapo Puikkonen  2001    210  42.06  1:34.94  2:29.24    3:11.58   
  TaTu Tampere                   
                     
30  Olli Elo  2002    210  44.37  1:34.36  2:28.76    3:11.69   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
31  Arto Tanttu  2001    205  41.43  1:33.89  2:30.53    3:13.29   
  Uinti Imatra                   
                     
32  Roni Vilén  2002    204  45.05  1:32.13  2:30.35    3:13.60   
  Lahden Uimaseura                   
                     
33  Mikael Nurmela  2002    202  43.59  1:33.06  2:29.29    3:14.23   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
34  Kalle Alkula  2001    196  39.54  1:30.30  2:26.94    3:16.22   
  Nokian Pyry                   
                     
35  Jeremia Sidoroff  2001    180  44.54  1:33.68  2:34.91    3:21.60   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
36  Manu Ursin  2002    179  44.95  1:34.79  2:39.88    3:22.01   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
37  Julius Nyberg  2002    178  45.77  1:37.27  2:36.11    3:22.40   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
38  Tuukka Jaakola  2001    178  46.98  1:43.96  2:38.14    3:22.57   
  Uinti Tampere                   
                     
39  Ilja Freudenthal  2002    175  45.98  1:41.72  2:39.22    3:23.52   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
40  Arttu Helle  2002    172  44.76  1:38.23  2:41.49    3:24.71   
  Uinti Tampere                   
                     
41  Pyry Räisänen  2001    170  43.07  1:33.57  2:38.81    3:25.49   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
42  Samuel Ahopelto  2002    145  46.90  1:42.75  2:46.41    3:36.89   
  Uinti Tampere                   
                     
43  Miro Nurmela  2002    134  54.25  1:49.62  2:55.70    3:42.54   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
44  Aki Holtari  2002    124  54.18  1:51.72  2:58.13    3:48.33   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
45  Leo Pessi  2002    110  58.60  1:58.82  3:06.74    3:57.21   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Henri Naarajärvi  2002              DSQ  100 
  Uinti Tampere                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Iivari Tuomola  2002              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Leo Roine  2001              DSQ  100 
  Uinti Tampere                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Matti Myllyaho  1995    634  28.93  1:04.09  1:42.66    2:12.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Kasper Jämsä  1997    609  29.13  1:03.86  1:42.93    2:14.45   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Tuomas Ikonen  1996    575  29.36  1:04.25  1:44.88    2:17.08   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Emil Martikainen  1997    569  28.49  1:02.93  1:44.34    2:17.50   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Tapio Roiko-Jokela  1996    523  30.62  1:08.86  1:49.71    2:21.45   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Ville Ihalainen  1996    510  28.68  1:03.61  1:49.50    2:22.68   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Daniel Zimmermann  1997    493  29.91  1:07.19  1:49.37    2:24.29   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jami Kuosmanen  1998    484  31.61  1:09.71  1:52.76    2:25.12   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Leevi Ruuttunen  1995    477  28.66  1:07.78  1:52.55    2:25.89   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
10  Roope Eiserbeck  1999    475  31.75  1:08.51  1:51.35    2:26.04   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
11  Aki Tuomaala  1991    470  32.17  1:10.82  1:51.38    2:26.59   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
12  Henrik Rinkinen  1997    462  30.14  1:08.80  1:54.40    2:27.44   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
13  Joona Korhonen  2000    460  29.78  1:08.60  1:52.65    2:27.65   
  TaTu Tampere                   
                     
14  Antti Hakkarainen  2000    444  31.35  1:09.55  1:54.26    2:29.38   
  TaTu Tampere                   
                     
15  Sakari Levola  1996    428  31.34  1:10.54  1:57.39    2:31.22   
  Porin Pyrintö                   
                     
16  Vinski Pyykönen  2000    415  32.84  1:07.81  1:58.61    2:32.74   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
17  Teemu Viitanen  2000    413  31.58  1:12.93  1:56.86    2:32.99   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
18  Tuomas Ylipelkonen  2000    409  32.76  1:12.41  1:59.84    2:33.51   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
19  Janne Kainulainen  1995    395  32.91  1:14.68  1:58.96    2:35.31   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
20  Eetu Honkonen  2000    385  33.14  1:16.13  2:01.77    2:36.60   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
21  Werner Heräjärvi  1999    380  29.98  1:13.15  2:00.47    2:37.32   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
22  Roope Ruohtula  2000    379  31.06  1:13.72  2:00.72    2:37.49   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
23  Oskari Neuvonen  2000    375  29.88  1:13.90  2:03.39    2:37.99   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
24  Saku Mäki-Ikola  1998    372  33.71  1:14.09  2:01.44    2:38.41   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
25  Lauri Jämsén  2000    371  31.21  1:13.44  2:01.11    2:38.60   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
26  Juuso Mäki  1999    354  33.57  1:15.73  2:08.31    2:41.07   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
27  Joona Tikka  2000    350  33.52  1:17.22  2:03.77    2:41.63   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
28  Arttu Leppäkynnäs  1997    334  34.37  1:18.65  2:07.97    2:44.17   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
29  Aleksanteri Semach  1999    330  34.95  1:21.40  2:10.43    2:44.83   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
30  Matias Auvinen  1998    283  35.44  1:21.83  2:13.46    2:53.50   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
31  Aksel Kansanniva  2000    281  38.40  1:23.55  2:16.84    2:53.87   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
32  Joona Syrjäkoski  2000    278  36.35  1:24.20  2:16.49    2:54.50   
  TaTu Tampere                   
                     
33  Mikael Piirainen  2000    277  36.14  1:22.80  2:16.50    2:54.85   
  Uinti Tampere                   
                     
34  Kasper Määttä  2000    267  42.20  1:26.18  2:19.52    2:56.85   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
35  Eetu Malvela  2000    251  36.82  1:25.55  2:17.94    3:00.67   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
36  Joona Siren  2000    243  41.40  1:26.49  2:23.82    3:02.50   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
37  Lauri Löyttyniemi  1999    230  40.13  1:27.39  2:26.28    3:05.93   
  Uinti Tampere                   
                     
38  Leo Rytövuori  1999    224  38.35  1:27.68  2:24.64    3:07.66   
  TaTu Tampere                   
                     
39  Kevin Lokkila  1999    216  41.62  1:30.08  2:27.99    3:09.91   
  TaTu Tampere                   
                     
Santeri Kaasinen  1999              DNS   
  TaTu Tampere                   
                     
Jere Kekola  2000              DNF   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Eemil Varho  1997              DSQ  100 
  Rauman Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Kalle Hepojoki  2000              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  07 maaliskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä  Tulostusaika  11:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner