2020-01-20   13:57:39
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset XXXII Oskarin Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisapäivä on juhlapäivä

Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXXII Oskarin uinnit    Tulostuspäivämäärä  07 maaliskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  19:02   
  Järjestäjä  Swimming Jyväskylä         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 maaliskuu 2015         
 
 
Laji 25, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Leppänen  2002    458  36.49        1:15.99   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Kirill Martynychev  2002    387  38.05        1:20.38   
  Club Dolphin, St. Petersburg                   
                     
Timi Torkkel  2001    368  38.13        1:21.74   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Atte Lindholm  2001    325  40.11        1:25.13   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Pekka Vilmunen  2001    322  39.97        1:25.43   
  TaTu Tampere                   
                     
Joona Lehtonen  2001    311  40.46        1:26.41   
  TaTu Tampere                   
                     
Atte Pennanen  2001    311  40.42        1:26.42   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Niklas Laine  2002    310  40.80        1:26.52   
  Pieksän Kuutit                   
                     
Eetu Koskinen  2002    300  40.99        1:27.48   
  Lahden Uimaseura                   
                     
10  Jasu Ovaskainen  2002    291  41.59        1:28.37   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Niko Matela  2003    283  41.77        1:29.19   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
12  Mikael Nurmela  2002    266  43.68        1:31.06   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
13  Eerik Tikkakoski  2001    253  43.28        1:32.50   
  TaTu Tampere                   
                     
14  Aapo Keltanen  2001    251  43.99        1:32.82   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
                     
15  Otto Hoffren  2002    248  43.44        1:33.19   
  Lahden Uimaseura                   
                     
16  Veikko Pyyhtinen  2002    235  45.42        1:34.82   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
17  Aaro Hämäläinen  2002    232  45.14        1:35.33   
  Lahden Uimaseura                   
                     
18  Arto Tanttu  2001    230  45.25        1:35.54   
  Uinti Imatra                   
                     
19  Reko Ojalainen  2001    228  44.01        1:35.83   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
20  Aapo Pyyhtinen  2002    227  45.61        1:35.91   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
21  Julius Auvinen  2001    226  44.60        1:36.04   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
22  Olli Elo  2002    220  45.36        1:37.00   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
23  Luca Kallela  2003    214  46.19        1:37.81   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
24  Tino Vehkalahti  2001    208  45.71        1:38.73   
  TaTu Tampere                   
                     
25  Jere Broman  2002    206  47.08        1:39.13   
  Nokian Pyry                   
                     
26  Julius Nyberg  2002    204  47.35        1:39.45   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
27  Lauri Uosukainen  2002    197  48.03        1:40.66   
  Lahden Uimaseura                   
                     
28  Lari Tumanoff  2003    195  46.47        1:40.90   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
29  Teemu Nurminen  2003    193  47.12        1:41.21   
  Uinti Tampere                   
                     
30  Samuel Sainio  2005    193  49.13        1:41.24   
  Uinti Tampere                   
                     
31  Sami Peltonen  2001    188  48.46        1:42.17   
  Uinti Tampere                   
                     
32  Tuukka Jaakola  2001    186  48.87        1:42.62   
  Uinti Tampere                   
                     
33  Urho Lyytinen  2003    183  48.56        1:43.12   
  Uinti Tampere                   
                     
34  Väinö Hiltunen  2001    175  49.85        1:44.63   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
35  Roni Vilén  2002    169  50.68        1:45.86   
  Lahden Uimaseura                   
                     
36  Roope Tsutsunen  2002    168  50.15        1:46.02   
  Lahden Uimaseura                   
                     
37  Jeremia Sidoroff  2001    167  51.58        1:46.29   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
38  Otto Ahvonen  2003    161  50.69        1:47.47   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
39  Miika Nummela  2003    160  50.75        1:47.70   
  Uinti Tampere                   
                     
40  Eemil Sipola  2003    160  51.56        1:47.84   
  Uinti Tampere                   
                     
41  Topi Immonen  2003    157  52.00        1:48.38   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
42  Tuure Ollikainen  2003    153  51.97        1:49.52   
  Keuruun Toverit                   
                     
43  Aleksi Hämäläinen  2004    148  54.78        1:50.50   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
44  Max Peltoperä  2002    147  54.61        1:50.91   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
45  Luukas Laine  2005    144  54.68        1:51.62   
  Pieksän Kuutit                   
                     
46  Arttu Helle  2002    141  55.20        1:52.43   
  Uinti Tampere                   
                     
47  Ossi Kervinen  2002    141  52.51        1:52.51   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
48  Visa Kotiniitty  2003    137  53.68        1:53.36   
  Uinti Tampere                   
                     
49  Joona Saloniemi  2004    131  53.83        1:55.08   
  Nokian Pyry                   
                     
50  Miro Nurmela  2002    129  54.63        1:55.76   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
51  Aapo Löyttyniemi  2001    118  55.83        1:59.29   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
52  Leo Pessi  2002    104  59.08        2:04.23   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
53  Luka Honkanen  2003    100  59.13        2:05.90   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
54  Vyacheslav Bobin  2002    44  1:19.33        2:45.66   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Henri Naarajärvi  2002              DSQ  50 m 
  Uinti Tampere                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva)               
                     
 
Laji 25, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Andrei Tuomola  1989    706  30.98        1:05.77   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Konsta Naumanen  1996    638  31.77        1:08.02   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Bruce Clayhills  1997    592  33.00        1:09.75   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Kasper Jämsä  1997    567  33.07        1:10.77   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Santeri Siiranen  1998    562  32.76        1:10.95   
  TaTu Tampere                   
                     
Jere Turunen  1997    560  33.59        1:11.06   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jyri Lähde  1996    553  32.52        1:11.33   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Aleksi Kurronen  1997    545  32.91        1:11.69   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Emil Martikainen  1997    518  33.11        1:12.92   
  Rauman Uimaseura                   
                     
10  Antti Leiponen  1998    512  33.74        1:13.18   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
11  Roope Eiserbeck  1999    464  35.74        1:15.66   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
12  Oskari Valkonen  1999    432  35.77        1:17.48   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
13  Leevi Suhonen  1999    427  36.25        1:17.77   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
14  Artturi Kaarlenkaski  1997    417  36.60        1:18.39   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Eppu Kerminen  1998    409  36.90        1:18.91   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
16  Tino Laine  1998    407  36.43        1:19.02   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
17  Janne Kainulainen  1995    404  35.75        1:19.20   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
18  Leo Lähteenmäki  1991    401  37.15        1:19.40   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
19  Joonatan Saxberg  1997    389  37.18        1:20.19   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
20  Jere Kekola  2000    388  37.32        1:20.25   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
21  Mikko Suova  1997    386  37.36        1:20.40   
  Uinti Tampere                   
                     
22  Niilo Ukkonen  2000    353  38.23        1:22.85   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
23  Sampo Kärkkäinen  2000    350  38.52        1:23.10   
  Nokian Pyry                   
                     
24  Mikael Lähde  2000    335  39.02        1:24.30   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
25  Tommy Iivanainen  2000    334  39.22        1:24.41   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
26  Saku Mäki-Ikola  1998    321  39.64        1:25.50   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
27  Joona Tikka  2000    320  39.86        1:25.57   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
28  Joona Toivola  1997    317  39.14        1:25.89   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
29  Aleksi Hautaniemi  2000    303  41.37        1:27.14   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
30  Veeti Raivio  2000    298  41.92        1:27.63   
  TaTu Tampere                   
                     
31  Veeti Kupari  2000    289  41.77        1:28.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
32  Eetu Malvela  2000    287  42.24        1:28.77   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
33  Santeri Oripelto  1999    274  42.69        1:30.17   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
34  Jonni Timonen  2000    264  42.04        1:31.21   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
35  Sami Kukkonen  2000    256  42.55        1:32.17   
  TaTu Tampere                   
                     
36  Joona Syrjäkoski  2000    241  43.86        1:34.13   
  TaTu Tampere                   
                     
37  Kevin Lokkila  1999    219  45.47        1:37.08   
  TaTu Tampere                   
                     
38  Aaro Lassila  2000    192  47.97        1:41.38   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
Jaakko Liedevaara  1999              DNS   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Miikka Luukinen  1999              DNS   
  Varkauden Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  07 maaliskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä  Tulostusaika  19:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner