Tulokset H.C. Andersen Swim Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:00 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Arena |
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 25.68 (2008) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 27.18 | ||||||
2 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 27.69 | ||||||
3 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.77 | ||||||
4 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.81 | ||||||
5 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 27.89 | ||||||
6 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.98 | ||||||
7 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.02 | ||||||
8 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 28.07 | ||||||
9 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 28.25 | ||||||
10 | Signe Tolstrup | 1995 | Herning Svømmeklub | 28.27 | ||||||
11 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 28.32 | ||||||
12 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.38 | ||||||
13 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 28.46 | ||||||
14 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.49 | ||||||
15 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 28.52 | ||||||
16 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | DeltaSwim | 28.56 | ||||||
17 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 28.60 | ||||||
18 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.66 | ||||||
19 | Mia Jensen | 1998 | DeltaSwim | 28.71 | ||||||
20 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.91 | ||||||
21 | Eva Olsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.98 | ||||||
22 | Stine Knudsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.99 | ||||||
23 | Amalie Frederiksen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.02 | ||||||
24 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Odense Svømme Klub | 29.04 | ||||||
25 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 29.13 | ||||||
26 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.24 | ||||||
27 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.26 | ||||||
28 | Kristine Barrett | 1998 | GTI | 29.36 | ||||||
29 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 29.47 | ||||||
30 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.52 | ||||||
30 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 29.52 | ||||||
32 | Julie D. Hald | 1996 | Herning Svømmeklub | 29.61 | ||||||
33 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 29.67 | ||||||
34 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 29.77 | ||||||
34 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.77 | ||||||
34 | Thyra Jørgensen | 2002 | GTI | 29.77 | ||||||
37 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 29.78 | ||||||
38 | Emma Lykke Holm | 2000 | DeltaSwim | 29.96 | ||||||
39 | Francesca Giorgetti | 1996 | Mendrisio Nuoto | 30.01 | ||||||
39 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.01 | ||||||
41 | Sif Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 30.02 | ||||||
42 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 30.09 | ||||||
43 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 30.19 | ||||||
44 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.21 | ||||||
45 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Køge Svømmeklub | 30.24 | ||||||
46 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.25 | ||||||
47 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | DeltaSwim | 30.26 | ||||||
47 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | O.S.L.F. | 30.26 | ||||||
49 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 30.37 | ||||||
50 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 30.40 | ||||||
51 | Nicole Canonico | 2000 | Mendrisio Nuoto | 30.62 | ||||||
52 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | DeltaSwim | 30.63 | ||||||
53 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.65 | ||||||
54 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 30.66 | ||||||
55 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.69 | ||||||
56 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 30.70 | ||||||
57 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.72 | ||||||
58 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 30.74 | ||||||
59 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 30.81 | ||||||
60 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.84 | ||||||
61 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 30.93 | ||||||
62 | Ida L. Bendtsen | 2000 | DeltaSwim | 30.96 | ||||||
63 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 30.99 | ||||||
64 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.02 | ||||||
65 | Amalie Lange | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 31.07 | ||||||
66 | Melissa Damsgaard | 2001 | O.S.L.F. | 31.12 | ||||||
67 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 31.51 | ||||||
68 | Elisa Viviani | 2002 | Mendrisio Nuoto | 31.73 | ||||||
68 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 31.73 | ||||||
70 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 31.76 | ||||||
71 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.77 | ||||||
72 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | O.S.L.F. | 31.85 | ||||||
73 | Giulia Salentino | 1999 | Mendrisio Nuoto | 31.90 | ||||||
74 | Anna Andersen | 2001 | GTI | 31.91 | ||||||
75 | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | 31.96 | ||||||
76 | Mai Heilmann | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 31.99 | ||||||
77 | Heidi Glintborg | 2002 | O.S.L.F. | 32.01 | ||||||
78 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 32.05 | ||||||
79 | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 32.16 | ||||||
80 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.24 | ||||||
81 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 32.25 | ||||||
82 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | GTI | 32.31 | ||||||
83 | Maria Lorenzen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 32.51 | ||||||
84 | Karen Hazell Brink | 2002 | O.S.L.F. | 32.80 | ||||||
85 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 32.87 | ||||||
86 | Anna Broe | 2002 | O.S.L.F. | 33.11 | ||||||
87 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 33.12 | ||||||
88 | Sif Rubæk | 2001 | DeltaSwim | 33.13 | ||||||
89 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.22 | ||||||
90 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 33.29 | ||||||
91 | Emilie Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.30 | ||||||
91 | Emma Juul | 1999 | Odense Svømme Klub | 33.30 | ||||||
93 | Emma Lykke Kallesø | 1999 | Frem Odense | 33.43 | ||||||
94 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.53 | ||||||
95 | Signe Stærmose | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 33.61 | ||||||
96 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 33.67 | ||||||
97 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | GTI | 33.89 | ||||||
98 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 33.94 | ||||||
99 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | 34.22 | ||||||
100 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.27 | ||||||
101 | Amalie Ringkvist | 2002 | Odense Svømme Klub | 34.29 | ||||||
102 | Nicole Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.30 | ||||||
103 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 34.36 | ||||||
104 | Anne Hazell Brink | 1999 | O.S.L.F. | 34.54 | ||||||
105 | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 34.60 | ||||||
106 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | GTI | 34.83 | ||||||
107 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 34.98 | ||||||
108 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.01 | ||||||
108 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 35.01 | ||||||
110 | Malea Benediktson | 2001 | Odense Svømme Klub | 35.40 | ||||||
111 | Julie Wolter | 2003 | GTI | 35.45 | ||||||
112 | Esther Hek Hansen | 2004 | GTI | 35.53 | ||||||
113 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | GTI | 35.59 | ||||||
114 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.65 | ||||||
115 | Marie Lund Henriksen | 2001 | O.S.L.F. | 35.69 | ||||||
116 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 35.70 | ||||||
117 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 35.80 | ||||||
118 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 35.90 | ||||||
119 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 35.92 | ||||||
120 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 35.96 | ||||||
121 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 36.03 | ||||||
122 | Erantis F P Sørensen | 2002 | O.S.L.F. | 36.54 | ||||||
122 | Frederikke Honore | 2001 | O.S.L.F. | 36.54 | ||||||
124 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 36.73 | ||||||
125 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | GTI | 36.96 | ||||||
126 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | 37.03 | ||||||
127 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 37.18 | ||||||
128 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 37.22 | ||||||
129 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 37.37 | ||||||
130 | Nomi I. K. Schau | 2004 | GTI | 37.39 | ||||||
131 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | 37.50 | ||||||
132 | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | GTI | 37.85 | ||||||
133 | Clara Schmedes | 2004 | GTI | 38.75 | ||||||
134 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Odense Svømme Klub | 38.81 | ||||||
135 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 38.84 | ||||||
136 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 39.25 | ||||||
137 | Laura Juul | 2004 | Odense Svømme Klub | 40.01 | ||||||
138 | Emilie Gaarsler Grønborg | 2001 | Frem Odense | 40.79 | ||||||
138 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 40.79 | ||||||
140 | Emma Saby Hansen | 2003 | Frem Odense | 42.24 | ||||||
141 | Hilal Bagci | 2001 | Frem Odense | 42.44 | ||||||
142 | Ida Mørk | 2004 | GTI | 42.56 | ||||||
143 | Mathilde Svendsen | 2004 | GTI | 42.66 | ||||||
144 | Mia Andersen | 2002 | O.S.L.F. | 43.50 | ||||||
145 | Andrea Bruhn Kyhnæb | 2004 | GTI | 43.62 | ||||||
146 | Freja Lemann Bunch | 2004 | GTI | 45.76 | ||||||
147 | Smilla Askvig | 2004 | GTI | 45.80 | ||||||
- | Helena Terp | 1999 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | GTI | DNS | ||||||
- | Nikoline Andesen | 2003 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:00 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:08 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Arena |
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 25.68 (2008) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 26.78 | ||||||
2 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.28 | ||||||
3 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 27.38 | ||||||
4 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 27.79 | ||||||
5 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.95 | ||||||
6 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 28.14 | ||||||
7 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.25 | ||||||
8 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 28.39 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:08 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:44 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Bernstoffminde Efterskole |
Johan Seistrup 89 - Delta --Swim - 24.24 (2009) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 24.78 | ||||||
2 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 24.97 | ||||||
3 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 25.05 | ||||||
4 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 25.06 | ||||||
5 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 25.09 | ||||||
6 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 25.18 | ||||||
7 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 25.22 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 25.27 | ||||||
9 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 25.34 | ||||||
10 | Matteo de Lorenzi | 1996 | Mendrisio Nuoto | 25.43 | ||||||
10 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 25.43 | ||||||
12 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 25.55 | ||||||
13 | Dario Xhanini | 2000 | Mendrisio Nuoto | 25.86 | ||||||
14 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 25.94 | ||||||
15 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 25.95 | ||||||
16 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | GTI | 26.08 | ||||||
17 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 26.09 | ||||||
18 | Malthe Burgaard | 2000 | Odense Svømme Klub | 26.42 | ||||||
18 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | Odense Svømme Klub | 26.42 | ||||||
20 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 26.52 | ||||||
21 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.55 | ||||||
22 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 26.75 | ||||||
23 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 26.76 | ||||||
24 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 26.80 | ||||||
25 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 26.81 | ||||||
26 | Oliver Chodkiewicz | 1996 | Frem Odense | 26.94 | ||||||
27 | Mads Christensen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.01 | ||||||
28 | Christian Rasmussen | 2000 | O.S.L.F. | 27.09 | ||||||
28 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | GTI | 27.09 | ||||||
30 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | GTI | 27.14 | ||||||
31 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 27.16 | ||||||
32 | Nathan Cassoni | 2001 | Mendrisio Nuoto | 27.18 | ||||||
33 | Søren Bisgaard | 1998 | DeltaSwim | 27.21 | ||||||
34 | Elia Riva | 2001 | Mendrisio Nuoto | 27.31 | ||||||
35 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Herning Svømmeklub | 27.38 | ||||||
36 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.46 | ||||||
37 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.60 | ||||||
38 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 27.61 | ||||||
39 | Anders Bruun-Petersen | 1999 | Odense Svømme Klub | 27.80 | ||||||
40 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 27.82 | ||||||
41 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.87 | ||||||
42 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.21 | ||||||
43 | Daniel Jensen | 2001 | DeltaSwim | 28.23 | ||||||
44 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 28.39 | ||||||
45 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.43 | ||||||
46 | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.45 | ||||||
47 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 28.47 | ||||||
48 | Alex Giacomelli | 2001 | Mendrisio Nuoto | 28.55 | ||||||
49 | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 28.64 | ||||||
50 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 28.68 | ||||||
51 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.87 | ||||||
52 | August Bugge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.92 | ||||||
53 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | GTI | 28.99 | ||||||
54 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 29.11 | ||||||
55 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 29.12 | ||||||
56 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 29.28 | ||||||
57 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 29.35 | ||||||
58 | Emil Sietam | 1999 | Haarby Svømmeklub | 29.37 | ||||||
59 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | Odense Svømme Klub | 29.43 | ||||||
60 | Gustav Stahl | 2002 | Odense Svømme Klub | 29.45 | ||||||
61 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 29.53 | ||||||
62 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 29.65 | ||||||
63 | Jonas Ejby | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 29.76 | ||||||
64 | Magnus A H Christensen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 29.77 | ||||||
65 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | GTI | 29.98 | ||||||
66 | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 30.26 | ||||||
67 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 30.27 | ||||||
68 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.56 | ||||||
69 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 30.75 | ||||||
70 | Mads Karise Væhrens | 2002 | GTI | 30.83 | ||||||
71 | Mads Enghave | 2002 | GTI | 31.09 | ||||||
72 | Magnus Damkier | 1999 | O.S.L.F. | 31.10 | ||||||
73 | Mads Baltzer | 2002 | GTI | 31.11 | ||||||
74 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 31.20 | ||||||
75 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 31.77 | ||||||
76 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | Odense Svømme Klub | 32.12 | ||||||
77 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | GTI | 32.29 | ||||||
78 | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 32.40 | ||||||
79 | Filip Cederstrøm | 2002 | Holstebro Svømme Club | 32.41 | ||||||
80 | Kevin Liang | 2002 | GTI | 32.46 | ||||||
81 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 32.49 | ||||||
82 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 32.54 | ||||||
83 | Mingus Okkerholm | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 32.60 | ||||||
84 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 32.64 | ||||||
85 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 33.01 | ||||||
86 | Jonas Nibe Klit | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 33.11 | ||||||
87 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 33.22 | ||||||
88 | Marco Knudsen | 2003 | GTI | 33.28 | ||||||
89 | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | 33.31 | ||||||
90 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 33.56 | ||||||
91 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 33.73 | ||||||
92 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.74 | ||||||
93 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 33.89 | ||||||
94 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | GTI | 33.91 | ||||||
95 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 33.92 | ||||||
96 | Marius Bugge | 2003 | GTI | 34.00 | ||||||
97 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | Odense Svømme Klub | 34.43 | ||||||
98 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | GTI | 34.69 | ||||||
99 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | O.S.L.F. | 35.14 | ||||||
100 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 35.26 | ||||||
101 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 35.32 | ||||||
102 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.56 | ||||||
103 | William F. Villumsen | 2003 | GTI | 35.72 | ||||||
104 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | O.S.L.F. | 36.09 | ||||||
105 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 36.23 | ||||||
106 | Oliver Nierfeldt | 2002 | GTI | 36.35 | ||||||
107 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 36.50 | ||||||
108 | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 36.64 | ||||||
109 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | GTI | 36.68 | ||||||
110 | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | O.S.L.F. | 36.82 | ||||||
111 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 38.19 | ||||||
112 | Hugo Smed | 2003 | Odense Svømme Klub | 38.98 | ||||||
113 | Lasse Thulstrup | 2004 | GTI | 39.43 | ||||||
114 | Viktor Munk Møller | 2003 | Odense Svømme Klub | 39.46 | ||||||
115 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 39.57 | ||||||
116 | Matias Buus Hansen | 2003 | GTI | 39.80 | ||||||
117 | Oliver Hannibal | 2001 | Odense Svømme Klub | 42.63 | ||||||
- | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | DNS | ||||||
- | Casper Koch | 2002 | GTI | DNS | ||||||
- | Valdemar T. Larsen | 2004 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:44 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:13 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Bernstoffminde Efterskole |
Johan Seistrup 89 - Delta --Swim - 24.24 (2009) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 23.90 | ||||||
2 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 24.11 | ||||||
3 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 24.80 | ||||||
4 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 24.90 | ||||||
5 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 25.06 | ||||||
6 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 25.15 | ||||||
7 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 25.27 | ||||||
8 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 25.47 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:58 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 3, 400m Medley Damer, Indledende |
Sponsor: Castus |
Rikke Møller Pedersen 89 - FREM-STO95 - 5.05.24(2010) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Gaia Ceresola | 2001 | Mendrisio Nuoto | 1:22.92 | 2:45.12 | 4:23.77 | 5:40.32 | |||
2 | Celine Piacentini | 1999 | Mendrisio Nuoto | 1:18.02 | 2:49.76 | 4:25.30 | 5:45.05 | |||
3 | Christine Nielsen | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:26.88 | 2:58.94 | 4:32.59 | 5:51.06 | |||
4 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | O.S.L.F. | 1:19.62 | 2:49.29 | 4:32.94 | 5:54.05 | |||
5 | Lara Ferro | 1999 | Mendrisio Nuoto | 1:21.40 | 2:50.28 | 4:33.20 | 5:55.18 | |||
6 | Heidi Glintborg | 2002 | O.S.L.F. | 1:41.55 | 3:12.64 | 5:03.09 | 6:27.13 | |||
- | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:58 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:28 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 3, 400m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Castus |
Rikke Møller Pedersen 89 - FREM-STO95 - 5.05.24(2010) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 1:05.75 | 2:30.04 | 3:58.51 | 5:06.92 | |||
2 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:08.48 | 2:29.95 | 4:01.12 | 5:10.87 | |||
3 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 1:09.29 | 2:30.84 | 4:05.71 | 5:19.91 | |||
4 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:14.17 | 2:37.55 | 4:14.16 | 5:28.15 | |||
5 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.22 | 2:40.57 | 4:14.26 | 5:30.28 | |||
6 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 1:15.48 | 2:47.33 | 4:18.55 | 5:39.39 | |||
7 | Gaia Ceresola | 2001 | Mendrisio Nuoto | 1:22.92 | 2:45.12 | 4:23.77 | 5:40.32 | |||
8 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:21.90 | 2:50.29 | 4:27.52 | 5:43.41 | |||
9 | Celine Piacentini | 1999 | Mendrisio Nuoto | 1:18.02 | 2:49.76 | 4:25.30 | 5:45.05 | |||
10 | Christine Nielsen | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:26.88 | 2:58.94 | 4:32.59 | 5:51.06 | |||
11 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | O.S.L.F. | 1:19.62 | 2:49.29 | 4:32.94 | 5:54.05 | |||
12 | Lara Ferro | 1999 | Mendrisio Nuoto | 1:21.40 | 2:50.28 | 4:33.20 | 5:55.18 | |||
13 | Heidi Glintborg | 2002 | O.S.L.F. | 1:41.55 | 3:12.64 | 5:03.09 | 6:27.13 | |||
- | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | DSQ | ej slut ryg200m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:28 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:13 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 4, 400m Medley Herrer, Indledende |
Sponsor: Catering Engros |
Chris Christensen 88 - West Swim Esbjerg - 4.30.03(2011) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:08.85 | 2:29.71 | 3:54.47 | 5:02.46 | |||
2 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:10.19 | 2:30.94 | 3:55.23 | 5:06.96 | |||
3 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:04.63 | 2:23.11 | 3:58.15 | 5:07.47 | |||
4 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.35 | 2:31.04 | 4:00.21 | 5:12.45 | |||
5 | Alexander Caccia | 1999 | Mendrisio Nuoto | 1:12.38 | 2:32.53 | 4:04.18 | 5:15.52 | |||
6 | Mads Sørensen | 2000 | O.S.L.F. | 1:13.06 | 2:38.16 | 4:11.44 | 5:17.98 | |||
7 | Casper Christiansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:10.78 | 2:34.59 | 4:05.80 | 5:19.69 | |||
8 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:16.50 | 2:38.69 | 4:13.11 | 5:28.02 | |||
9 | Theo Maffei | 1997 | Mendrisio Nuoto | 1:17.36 | 2:38.49 | 4:19.00 | 5:32.48 | |||
10 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:13.52 | 2:48.60 | 4:37.97 | 5:57.87 | |||
11 | Emil Sietam | 1999 | Haarby Svømmeklub | 1:31.02 | 3:15.31 | 5:08.80 | 6:40.35 | |||
- | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | afsl bry m asykrom b | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:36 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 4, 400m Medley Herrer, Finaler |
Sponsor: Catering Engros |
Chris Christensen 88 - West Swim Esbjerg - 4.30.03(2011) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:03.39 | 2:14.15 | 3:40.70 | 4:45.30 | |||
2 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:04.95 | 2:20.89 | 3:43.13 | 4:49.12 | |||
3 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:05.54 | 2:23.46 | 3:44.41 | 4:50.51 | |||
4 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.02 | 2:24.04 | 3:47.74 | 4:51.18 | |||
5 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.52 | 2:21.45 | 3:49.86 | 4:54.82 | |||
6 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.90 | 2:26.07 | 3:51.35 | 4:58.78 | |||
7 | Magnus B. Høgild | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:08.33 | 2:29.15 | 3:55.24 | 5:01.58 | |||
8 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:08.85 | 2:29.71 | 3:54.47 | 5:02.46 | |||
9 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:10.19 | 2:30.94 | 3:55.23 | 5:06.96 | |||
10 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:04.63 | 2:23.11 | 3:58.15 | 5:07.47 | |||
11 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:10.66 | 2:32.03 | 3:57.26 | 5:09.46 | |||
12 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.35 | 2:31.04 | 4:00.21 | 5:12.45 | |||
13 | Alexander Caccia | 1999 | Mendrisio Nuoto | 1:12.38 | 2:32.53 | 4:04.18 | 5:15.52 | |||
14 | Mads Sørensen | 2000 | O.S.L.F. | 1:13.06 | 2:38.16 | 4:11.44 | 5:17.98 | |||
15 | Casper Christiansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:10.78 | 2:34.59 | 4:05.80 | 5:19.69 | |||
16 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:16.50 | 2:38.69 | 4:13.11 | 5:28.02 | |||
17 | Theo Maffei | 1997 | Mendrisio Nuoto | 1:17.36 | 2:38.49 | 4:19.00 | 5:32.48 | |||
18 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:13.52 | 2:48.60 | 4:37.97 | 5:57.87 | |||
19 | Emil Sietam | 1999 | Haarby Svømmeklub | 1:31.02 | 3:15.31 | 5:08.80 | 6:40.35 | |||
- | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | afsl bry m asykrom b | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:36 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:52 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Extreme |
Rikke Møller Pedersen 89 - FREM-STO95 - 33.00 (2009) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | O.S.L.F. | 33.55 | ||||||
2 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.12 | ||||||
3 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 34.14 | ||||||
4 | Julie D. Hald | 1996 | Herning Svømmeklub | 34.15 | ||||||
5 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | DeltaSwim | 34.57 | ||||||
6 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.59 | ||||||
7 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.28 | ||||||
8 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 35.40 | ||||||
9 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.61 | ||||||
10 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 35.85 | ||||||
11 | Laura Andersen | 1997 | GTI | 35.94 | ||||||
12 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.12 | ||||||
13 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 36.26 | ||||||
14 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 36.52 | ||||||
15 | Eva Olsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.85 | ||||||
16 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 36.94 | ||||||
17 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 37.09 | ||||||
18 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 37.11 | ||||||
19 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 37.37 | ||||||
20 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Odense Svømme Klub | 37.46 | ||||||
21 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.64 | ||||||
22 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 38.05 | ||||||
23 | Mia Jensen | 1998 | DeltaSwim | 38.62 | ||||||
24 | Anika Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.06 | ||||||
25 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 39.19 | ||||||
26 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 39.31 | ||||||
27 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 39.41 | ||||||
28 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.60 | ||||||
29 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | DeltaSwim | 39.61 | ||||||
30 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 39.80 | ||||||
31 | Christine Nielsen | 2001 | Odense Svømme Klub | 40.02 | ||||||
31 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.02 | ||||||
33 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.57 | ||||||
34 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.59 | ||||||
35 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.75 | ||||||
36 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 40.77 | ||||||
37 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 40.87 | ||||||
38 | Signe Juul Grønning | 2001 | Odense Svømme Klub | 41.42 | ||||||
39 | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 41.68 | ||||||
40 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 41.69 | ||||||
41 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.90 | ||||||
42 | Emilie Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.01 | ||||||
43 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 42.59 | ||||||
44 | Sif Rubæk | 2001 | DeltaSwim | 43.30 | ||||||
45 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 43.85 | ||||||
46 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.88 | ||||||
47 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 44.38 | ||||||
48 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 44.73 | ||||||
49 | Melissa Damsgaard | 2001 | O.S.L.F. | 45.07 | ||||||
50 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 45.34 | ||||||
51 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 45.67 | ||||||
52 | Amalie Ringkvist | 2002 | Odense Svømme Klub | 46.27 | ||||||
53 | Hilal Bagci | 2001 | Frem Odense | 46.72 | ||||||
54 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 47.17 | ||||||
55 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 47.25 | ||||||
56 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 47.52 | ||||||
57 | Esther Hek Hansen | 2004 | GTI | 48.01 | ||||||
58 | Malea Benediktson | 2001 | Odense Svømme Klub | 48.28 | ||||||
59 | Frederikke Honore | 2001 | O.S.L.F. | 48.92 | ||||||
60 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | GTI | 49.17 | ||||||
61 | Julie Wolter | 2003 | GTI | 49.31 | ||||||
62 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | GTI | 49.84 | ||||||
63 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 49.93 | ||||||
64 | Anna Broe | 2002 | O.S.L.F. | 50.22 | ||||||
65 | Erantis F P Sørensen | 2002 | O.S.L.F. | 50.42 | ||||||
66 | Emilie Gaarsler Grønborg | 2001 | Frem Odense | 50.86 | ||||||
67 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 51.17 | ||||||
68 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 51.44 | ||||||
69 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 52.07 | ||||||
70 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 52.37 | ||||||
71 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Odense Svømme Klub | 53.34 | ||||||
72 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 54.29 | ||||||
73 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 54.39 | ||||||
74 | Nomi I. K. Schau | 2004 | GTI | 54.64 | ||||||
75 | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | GTI | 54.85 | ||||||
75 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 54.85 | ||||||
77 | Mathilde Svendsen | 2004 | GTI | 55.37 | ||||||
78 | Laura Juul | 2004 | Odense Svømme Klub | 55.45 | ||||||
79 | Emma Saby Hansen | 2003 | Frem Odense | 56.22 | ||||||
80 | Freja Lemann Bunch | 2004 | GTI | 56.47 | ||||||
81 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 56.56 | ||||||
82 | Clara Schmedes | 2004 | GTI | 57.41 | ||||||
83 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | 58.18 | ||||||
84 | Ida Mørk | 2004 | GTI | 1:00.46 | ||||||
85 | Smilla Askvig | 2004 | GTI | 1:01.18 | ||||||
- | Nikoline Andesen | 2003 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Andrea Bruhn Kyhnæb | 2004 | GTI | DSQ | tyvstart | |||||
- | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | 3flyspark v udsvøm | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:52 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:18 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Extreme |
Rikke Møller Pedersen 89 - FREM-STO95 - 33.00 (2009) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | O.S.L.F. | 33.00 | ||||||
2 | Julie D. Hald | 1996 | Herning Svømmeklub | 33.96 | ||||||
3 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 34.07 | ||||||
4 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.33 | ||||||
5 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | DeltaSwim | 34.80 | ||||||
6 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.31 | ||||||
7 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 35.33 | ||||||
8 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.03 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:18 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:50 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Odense Renovation |
Lasse Pittioni 95 - Gladsaxe - 28.77 (2014) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 29.68 | ||||||
2 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 30.16 | ||||||
3 | Chris Christensen | 1988 | Herning Svømmeklub | 30.30 | ||||||
4 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 30.75 | ||||||
5 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.30 | ||||||
6 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 31.68 | ||||||
7 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.19 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | GTI | 32.36 | ||||||
9 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 33.44 | ||||||
10 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.50 | ||||||
11 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.60 | ||||||
12 | Nathan Cassoni | 2001 | Mendrisio Nuoto | 33.93 | ||||||
13 | Jonas Ejby | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 34.23 | ||||||
14 | Oliver Chodkiewicz | 1996 | Frem Odense | 34.31 | ||||||
15 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 34.40 | ||||||
16 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | GTI | 34.63 | ||||||
17 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.84 | ||||||
18 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Herning Svømmeklub | 35.22 | ||||||
19 | Casper Christiansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 35.71 | ||||||
20 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.73 | ||||||
21 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 36.03 | ||||||
22 | Zeno Ruggiero | 2002 | Mendrisio Nuoto | 36.22 | ||||||
23 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.59 | ||||||
24 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 36.66 | ||||||
25 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | GTI | 37.05 | ||||||
26 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.14 | ||||||
27 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 37.17 | ||||||
28 | Filip Cederstrøm | 2002 | Holstebro Svømme Club | 37.18 | ||||||
29 | August Bugge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.80 | ||||||
30 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.18 | ||||||
31 | Gustav Stahl | 2002 | Odense Svømme Klub | 39.06 | ||||||
32 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 39.51 | ||||||
33 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.73 | ||||||
34 | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 41.30 | ||||||
35 | Casper Koch | 2002 | GTI | 41.37 | ||||||
36 | Mads Karise Væhrens | 2002 | GTI | 42.62 | ||||||
37 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 43.53 | ||||||
38 | Oliver Hallenborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 43.59 | ||||||
39 | Mikkel Gummer | 2002 | GTI | 44.09 | ||||||
40 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 44.31 | ||||||
41 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 44.37 | ||||||
42 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 44.47 | ||||||
43 | Mads Enghave | 2002 | GTI | 44.71 | ||||||
44 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 45.39 | ||||||
45 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 45.86 | ||||||
46 | Marco Knudsen | 2003 | GTI | 45.93 | ||||||
47 | Esben Brasch Jensen | 2003 | GTI | 47.55 | ||||||
48 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | GTI | 47.86 | ||||||
49 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | O.S.L.F. | 48.30 | ||||||
50 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 48.59 | ||||||
51 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | Odense Svømme Klub | 49.22 | ||||||
52 | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | 49.62 | ||||||
53 | Lasse Thulstrup | 2004 | GTI | 49.84 | ||||||
54 | William F. Villumsen | 2003 | GTI | 50.78 | ||||||
55 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | GTI | 51.21 | ||||||
56 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 53.36 | ||||||
57 | Hugo Smed | 2003 | Odense Svømme Klub | 53.54 | ||||||
58 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | GTI | 53.86 | ||||||
59 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 55.35 | ||||||
60 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | GTI | 55.46 | ||||||
61 | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | O.S.L.F. | 55.54 | ||||||
62 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | O.S.L.F. | 55.72 | ||||||
63 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 1:00.56 | ||||||
- | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | DNS | ||||||
- | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Valdemar T. Larsen | 2004 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Johan Siksne Kaalund | 2002 | O.S.L.F. | DSQ | 2flyben v start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:50 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:24 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Odense Renovation |
Lasse Pittioni 95 - Gladsaxe - 28.77 (2014) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 29.16 | ||||||
2 | Chris Christensen | 1988 | Herning Svømmeklub | 30.06 | ||||||
3 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 30.18 | ||||||
4 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 30.96 | ||||||
5 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.70 | ||||||
6 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 31.72 | ||||||
7 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | GTI | 32.34 | ||||||
8 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 33.78 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:24 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 20:06 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Pågen |
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 29.74 (2008) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 31.24 | ||||||
2 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 31.31 | ||||||
3 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.59 | ||||||
4 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 32.84 | ||||||
5 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 32.97 | ||||||
6 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.19 | ||||||
7 | Eva Olsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.27 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.31 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Amalie Frederiksen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.35 | ||||||
10 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 33.45 | ||||||
11 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 33.65 | ||||||
12 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.91 | ||||||
13 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.01 | ||||||
14 | Kristine Barrett | 1998 | GTI | 34.03 | ||||||
15 | Gaia Ceresola | 2001 | Mendrisio Nuoto | 34.15 | ||||||
16 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.35 | ||||||
17 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 34.59 | ||||||
18 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 34.60 | ||||||
19 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Odense Svømme Klub | 34.84 | ||||||
20 | Freya R. Andersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 34.93 | ||||||
21 | Anna Andersen | 2001 | GTI | 35.03 | ||||||
22 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.24 | ||||||
23 | Nicole Canonico | 2000 | Mendrisio Nuoto | 35.31 | ||||||
24 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 35.36 | ||||||
25 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 35.72 | ||||||
26 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | GTI | 35.99 | ||||||
27 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.22 | ||||||
28 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.33 | ||||||
29 | Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.56 | ||||||
30 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.58 | ||||||
31 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.69 | ||||||
32 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.71 | ||||||
33 | Ida L. Bendtsen | 2000 | DeltaSwim | 37.17 | ||||||
34 | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 37.26 | ||||||
35 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 37.36 | ||||||
36 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 37.63 | ||||||
37 | Emilie Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.76 | ||||||
38 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | 37.78 | ||||||
39 | Giulia Salentino | 1999 | Mendrisio Nuoto | 37.80 | ||||||
40 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | GTI | 38.04 | ||||||
41 | Louise Buch Kjølby | 1999 | DeltaSwim | 38.13 | ||||||
42 | Sif Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 38.35 | ||||||
43 | Emma Lykke Kallesø | 1999 | Frem Odense | 38.72 | ||||||
44 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.74 | ||||||
45 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 39.20 | ||||||
46 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 39.21 | ||||||
47 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 39.50 | ||||||
47 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.50 | ||||||
49 | Anna Broe | 2002 | O.S.L.F. | 39.65 | ||||||
50 | Sif Rubæk | 2001 | DeltaSwim | 39.68 | ||||||
51 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 40.04 | ||||||
52 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 40.46 | ||||||
53 | Julie Ejby | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 40.65 | ||||||
54 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 40.83 | ||||||
55 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 40.85 | ||||||
56 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.26 | ||||||
57 | Marie Lund Henriksen | 2001 | O.S.L.F. | 41.54 | ||||||
58 | Laura Andersen | 1997 | GTI | 41.59 | ||||||
59 | Line With Nielsen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.66 | ||||||
60 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 41.85 | ||||||
61 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 42.01 | ||||||
62 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 42.04 | ||||||
63 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 42.13 | ||||||
64 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | GTI | 42.31 | ||||||
65 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 42.33 | ||||||
66 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 43.82 | ||||||
67 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 44.38 | ||||||
68 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 44.55 | ||||||
69 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 44.70 | ||||||
70 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Odense Svømme Klub | 44.96 | ||||||
71 | Clara Schmedes | 2004 | GTI | 45.08 | ||||||
72 | Amalie Ringkvist | 2002 | Odense Svømme Klub | 45.14 | ||||||
73 | Erantis F P Sørensen | 2002 | O.S.L.F. | 45.84 | ||||||
74 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 46.33 | ||||||
75 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 46.37 | ||||||
76 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | 46.68 | ||||||
77 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 47.42 | ||||||
78 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 47.64 | ||||||
79 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 48.20 | ||||||
80 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 48.40 | ||||||
81 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 48.82 | ||||||
82 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 49.05 | ||||||
83 | Emilie Gaarsler Grønborg | 2001 | Frem Odense | 49.45 | ||||||
84 | Laura Juul | 2004 | Odense Svømme Klub | 50.28 | ||||||
85 | Mathilde Svendsen | 2004 | GTI | 50.59 | ||||||
86 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | 50.85 | ||||||
87 | Ida Mørk | 2004 | GTI | 51.50 | ||||||
88 | Andrea Bruhn Kyhnæb | 2004 | GTI | 51.64 | ||||||
89 | Emma Saby Hansen | 2003 | Frem Odense | 51.71 | ||||||
90 | Hilal Bagci | 2001 | Frem Odense | 52.23 | ||||||
91 | Freja Lemann Bunch | 2004 | GTI | 54.24 | ||||||
92 | Smilla Askvig | 2004 | GTI | 56.33 | ||||||
- | Linnea Paludan | 2001 | O.S.L.F. | DNS | ||||||
- | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | GTI | DNS | ||||||
- | Nikoline Andesen | 2003 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:06 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:11 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Pågen |
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 29.74 (2008) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 31.11 | ||||||
2 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 31.32 | ||||||
3 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 32.01 | ||||||
4 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.02 | ||||||
5 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.14 | ||||||
6 | Amalie Frederiksen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.44 | ||||||
7 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.61 | ||||||
8 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 33.65 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:11 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:56 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Plus Pack |
Chris Christensen 88 - Holstebro - 27.32 (2013) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 28.42 | ||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.83 | ||||||
2 | Matteo de Lorenzi | 1996 | Mendrisio Nuoto | 28.83 | ||||||
4 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 28.97 | ||||||
5 | Chris Christensen | 1988 | Herning Svømmeklub | 28.99 | ||||||
6 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 29.72 | ||||||
7 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 30.15 | ||||||
8 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.72 | ||||||
9 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | GTI | 30.79 | ||||||
10 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | Odense Svømme Klub | 30.80 | ||||||
11 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.85 | ||||||
12 | Søren Bisgaard | 1998 | DeltaSwim | 30.88 | Deltager ikke i finalen | |||||
13 | Mads Christensen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.89 | ||||||
14 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 31.20 | ||||||
15 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | GTI | 31.24 | ||||||
16 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | GTI | 31.39 | ||||||
17 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 31.57 | ||||||
18 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 32.07 | ||||||
19 | Elia Riva | 2001 | Mendrisio Nuoto | 32.32 | ||||||
20 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 32.35 | ||||||
21 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 32.61 | ||||||
22 | Christian Rasmussen | 2000 | O.S.L.F. | 32.80 | ||||||
23 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | GTI | 33.21 | ||||||
24 | Nathan Cassoni | 2001 | Mendrisio Nuoto | 33.29 | ||||||
25 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 33.32 | ||||||
26 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.39 | ||||||
27 | Daniel Jensen | 2001 | DeltaSwim | 33.44 | ||||||
28 | Anders Bruun-Petersen | 1999 | Odense Svømme Klub | 33.46 | ||||||
29 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | Odense Svømme Klub | 33.72 | ||||||
30 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 33.75 | ||||||
31 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 34.17 | ||||||
32 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.28 | ||||||
33 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 34.43 | ||||||
34 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | Odense Svømme Klub | 34.45 | ||||||
35 | Magnus Damkier | 1999 | O.S.L.F. | 35.06 | ||||||
36 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.24 | ||||||
37 | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.25 | ||||||
38 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | GTI | 35.26 | ||||||
39 | August Bugge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.14 | ||||||
40 | Magnus A H Christensen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 36.15 | ||||||
41 | Casper Koch | 2002 | GTI | 36.82 | ||||||
42 | Emil Sietam | 1999 | Haarby Svømmeklub | 36.93 | ||||||
43 | Mads Enghave | 2002 | GTI | 37.01 | ||||||
44 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 37.27 | ||||||
45 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | Odense Svømme Klub | 37.49 | ||||||
46 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 38.04 | ||||||
47 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 38.11 | ||||||
48 | Mads Baltzer | 2002 | GTI | 38.52 | ||||||
48 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 38.52 | ||||||
50 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 38.60 | ||||||
51 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 39.22 | ||||||
52 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 39.48 | ||||||
53 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 40.88 | ||||||
54 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 41.13 | ||||||
55 | Marius Bugge | 2003 | GTI | 41.33 | ||||||
56 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | GTI | 41.87 | ||||||
57 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | GTI | 42.04 | ||||||
58 | Kevin Liang | 2002 | GTI | 42.64 | ||||||
59 | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 42.75 | ||||||
59 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 42.75 | ||||||
61 | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | 42.86 | ||||||
62 | Oliver Nierfeldt | 2002 | GTI | 43.30 | ||||||
63 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | GTI | 44.08 | ||||||
64 | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 44.40 | ||||||
65 | William F. Villumsen | 2003 | GTI | 44.50 | ||||||
66 | Viktor Munk Møller | 2003 | Odense Svømme Klub | 45.38 | ||||||
67 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | O.S.L.F. | 45.92 | ||||||
68 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 45.97 | ||||||
69 | Esben Brasch Jensen | 2003 | GTI | 46.52 | ||||||
70 | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | O.S.L.F. | 46.58 | ||||||
71 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 47.66 | ||||||
72 | Matias Buus Hansen | 2003 | GTI | 48.15 | ||||||
73 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 48.32 | ||||||
74 | Oliver Hannibal | 2001 | Odense Svømme Klub | 56.36 | ||||||
- | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | DNS | ||||||
- | Valdemar T. Larsen | 2004 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:56 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:18 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Plus Pack |
Chris Christensen 88 - Holstebro - 27.32 (2013) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 27.81 | ||||||
2 | Chris Christensen | 1988 | Herning Svømmeklub | 27.84 | ||||||
3 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 28.54 | ||||||
4 | Matteo de Lorenzi | 1996 | Mendrisio Nuoto | 28.73 | ||||||
5 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.80 | ||||||
6 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 28.91 | ||||||
7 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 30.29 | ||||||
8 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.37 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:18 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:28 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Rynkeby |
Matilde Riis Sørensen 88 - West Swim Esbjerg - 4.25.25 (2011) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.25 | 2:17.20 | 3:27.60 | 4:36.50 | |||
2 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.11 | 2:20.94 | 3:33.62 | 4:45.44 | |||
3 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.49 | 2:21.55 | 3:34.76 | 4:46.28 | |||
4 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 1:09.59 | 2:23.58 | 3:36.98 | 4:49.17 | |||
5 | Thyra Jørgensen | 2002 | GTI | 1:08.32 | 2:22.78 | 3:37.21 | 4:50.11 | |||
6 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:09.81 | 2:24.11 | 3:38.87 | 4:51.60 | |||
7 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.57 | 2:25.65 | 3:39.18 | 4:52.53 | |||
8 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 1:11.14 | 2:26.62 | 3:40.96 | 4:53.97 | |||
9 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:09.53 | 2:25.09 | 3:41.47 | 4:55.51 | |||
10 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:11.91 | 2:27.04 | 3:42.74 | 4:56.94 | |||
11 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.94 | 2:28.26 | 3:43.22 | 4:57.09 | |||
12 | Gaia Ceresola | 2001 | Mendrisio Nuoto | 1:10.91 | 2:26.36 | 3:42.51 | 4:57.27 | |||
13 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:10.19 | 2:26.42 | 3:43.36 | 4:58.40 | |||
14 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:09.26 | 2:25.98 | 3:44.01 | 4:59.18 | |||
15 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 1:11.35 | 2:28.48 | 3:44.84 | 4:59.39 | |||
16 | Sif Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 1:11.73 | 2:28.84 | 3:45.51 | 4:59.52 | |||
17 | Emma Lykke Holm | 2000 | DeltaSwim | 1:10.58 | 2:27.75 | 3:45.49 | 5:01.28 | |||
18 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 1:12.11 | 2:28.97 | 3:44.94 | 5:02.30 | |||
19 | Elisa Viviani | 2002 | Mendrisio Nuoto | 1:12.76 | 2:29.44 | 3:46.55 | 5:02.31 | |||
20 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:11.70 | 2:29.65 | 3:47.64 | 5:03.23 | |||
21 | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 1:13.51 | 2:32.18 | 3:48.79 | 5:03.39 | |||
22 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | O.S.L.F. | 1:13.52 | 2:32.43 | 3:49.51 | 5:03.45 | |||
23 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | DeltaSwim | 1:11.20 | 2:28.59 | 3:47.41 | 5:05.37 | |||
24 | Christine Nielsen | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:16.41 | 2:39.60 | 4:02.35 | 5:22.57 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:28 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:37 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Rynkeby |
Matilde Riis Sørensen 88 - West Swim Esbjerg - 4.25.25 (2011) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 1:06.69 | 2:16.72 | 3:27.06 | 4:33.81 | |||
2 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.92 | 2:15.88 | 3:25.64 | 4:35.11 | |||
3 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:06.45 | 2:17.53 | 3:28.07 | 4:35.56 | |||
4 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:06.62 | 2:18.45 | 3:28.33 | 4:36.46 | |||
5 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.25 | 2:17.20 | 3:27.60 | 4:36.50 | |||
6 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:07.23 | 2:17.91 | 3:28.50 | 4:38.76 | |||
7 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:05.38 | 2:16.16 | 3:29.32 | 4:42.86 | |||
8 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.11 | 2:20.94 | 3:33.62 | 4:45.44 | |||
9 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.49 | 2:21.55 | 3:34.76 | 4:46.28 | |||
10 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 1:09.59 | 2:23.58 | 3:36.98 | 4:49.17 | |||
11 | Thyra Jørgensen | 2002 | GTI | 1:08.32 | 2:22.78 | 3:37.21 | 4:50.11 | |||
12 | Stine Knudsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:09.25 | 2:23.68 | 3:37.53 | 4:50.89 | |||
13 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:09.81 | 2:24.11 | 3:38.87 | 4:51.60 | |||
14 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.57 | 2:25.65 | 3:39.18 | 4:52.53 | |||
15 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 1:11.14 | 2:26.62 | 3:40.96 | 4:53.97 | |||
16 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:09.53 | 2:25.09 | 3:41.47 | 4:55.51 | |||
17 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:11.91 | 2:27.04 | 3:42.74 | 4:56.94 | |||
18 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.94 | 2:28.26 | 3:43.22 | 4:57.09 | |||
19 | Gaia Ceresola | 2001 | Mendrisio Nuoto | 1:10.91 | 2:26.36 | 3:42.51 | 4:57.27 | |||
20 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:10.19 | 2:26.42 | 3:43.36 | 4:58.40 | |||
21 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:09.26 | 2:25.98 | 3:44.01 | 4:59.18 | |||
22 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 1:11.35 | 2:28.48 | 3:44.84 | 4:59.39 | |||
23 | Sif Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 1:11.73 | 2:28.84 | 3:45.51 | 4:59.52 | |||
24 | Emma Lykke Holm | 2000 | DeltaSwim | 1:10.58 | 2:27.75 | 3:45.49 | 5:01.28 | |||
25 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 1:12.11 | 2:28.97 | 3:44.94 | 5:02.30 | |||
26 | Elisa Viviani | 2002 | Mendrisio Nuoto | 1:12.76 | 2:29.44 | 3:46.55 | 5:02.31 | |||
27 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:11.70 | 2:29.65 | 3:47.64 | 5:03.23 | |||
28 | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 1:13.51 | 2:32.18 | 3:48.79 | 5:03.39 | |||
29 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | O.S.L.F. | 1:13.52 | 2:32.43 | 3:49.51 | 5:03.45 | |||
30 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | DeltaSwim | 1:11.20 | 2:28.59 | 3:47.41 | 5:05.37 | |||
31 | Christine Nielsen | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:16.41 | 2:39.60 | 4:02.35 | 5:22.57 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:37 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:43 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Sport og Profil |
Olaf Wildeboer 83 - C.N. Sabadell - 4.07.94 (2010) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:05.51 | 2:13.63 | 3:18.47 | 4:24.02 | |||
2 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 1:05.81 | 2:14.54 | 3:21.98 | 4:24.09 | |||
3 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.95 | 2:12.93 | 3:19.96 | 4:25.74 | |||
4 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 1:04.28 | 2:12.98 | 3:19.99 | 4:26.06 | |||
5 | Mads Sørensen | 2000 | O.S.L.F. | 1:06.31 | 2:16.52 | 3:26.05 | 4:32.77 | |||
6 | Elia Riva | 2001 | Mendrisio Nuoto | 1:05.66 | 2:16.20 | 3:25.71 | 4:33.30 | |||
7 | Alexander Caccia | 1999 | Mendrisio Nuoto | 1:05.27 | 2:16.04 | 3:25.97 | 4:34.01 | |||
8 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:06.07 | 2:16.77 | 3:27.47 | 4:36.35 | |||
9 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:06.43 | 2:17.64 | 3:27.51 | 4:36.81 | |||
10 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:08.86 | 2:17.29 | 3:30.05 | 4:37.41 | |||
11 | Alex Giacomelli | 2001 | Mendrisio Nuoto | 1:07.65 | 2:19.20 | 3:29.39 | 4:39.54 | |||
12 | Theo Maffei | 1997 | Mendrisio Nuoto | 1:06.52 | 2:18.16 | 3:29.47 | 4:40.73 | |||
13 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:08.14 | 2:20.63 | 3:32.50 | 4:42.57 | |||
14 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:07.05 | 2:18.65 | 3:31.86 | 4:44.06 | |||
15 | Zeno Ruggiero | 2002 | Mendrisio Nuoto | 1:09.08 | 2:22.84 | 3:37.39 | 4:49.98 | |||
16 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:09.77 | 2:24.01 | 3:40.66 | 4:54.37 | |||
17 | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:08.04 | 2:22.89 | 3:39.45 | 4:54.89 | |||
18 | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:08.56 | 2:24.88 | 3:42.43 | 4:58.52 | |||
19 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:10.87 | 2:28.20 | 3:45.47 | 4:59.65 | |||
20 | Gianluca Figino | 2000 | Mendrisio Nuoto | 1:11.41 | 2:27.71 | 3:44.96 | 5:00.39 | |||
21 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:14.69 | 2:36.44 | 4:00.97 | 5:23.67 | |||
22 | Jonas Nibe Klit | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 1:19.23 | 2:44.62 | 4:10.05 | 5:27.78 | |||
23 | Mads Baltzer | 2002 | GTI | 1:19.31 | 2:44.57 | 4:08.76 | 5:28.16 | |||
24 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:20.02 | 2:46.96 | 4:15.04 | 5:38.51 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:43 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:46 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Sport og Profil |
Olaf Wildeboer 83 - C.N. Sabadell - 4.07.94 (2010) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:00.22 | 2:03.79 | 3:07.36 | 4:08.98 | |||
2 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.92 | 2:05.28 | 3:09.69 | 4:10.01 | |||
3 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:01.27 | 2:06.06 | 3:10.98 | 4:14.31 | |||
4 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.48 | 2:08.92 | 3:15.17 | 4:19.65 | |||
5 | Magnus B. Høgild | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:03.67 | 2:11.59 | 3:16.67 | 4:20.06 | |||
6 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:05.51 | 2:13.63 | 3:18.47 | 4:24.02 | |||
7 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 1:05.81 | 2:14.54 | 3:21.98 | 4:24.09 | |||
8 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:01.38 | 2:07.61 | 3:16.45 | 4:25.25 | |||
9 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.95 | 2:12.93 | 3:19.96 | 4:25.74 | |||
10 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.20 | 2:11.31 | 3:18.75 | 4:25.99 | |||
11 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 1:04.28 | 2:12.98 | 3:19.99 | 4:26.06 | |||
12 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:02.79 | 2:10.81 | 3:19.57 | 4:27.35 | |||
13 | Mads Sørensen | 2000 | O.S.L.F. | 1:06.31 | 2:16.52 | 3:26.05 | 4:32.77 | |||
14 | Elia Riva | 2001 | Mendrisio Nuoto | 1:05.66 | 2:16.20 | 3:25.71 | 4:33.30 | |||
15 | Alexander Caccia | 1999 | Mendrisio Nuoto | 1:05.27 | 2:16.04 | 3:25.97 | 4:34.01 | |||
16 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 1:06.07 | 2:16.77 | 3:27.47 | 4:36.35 | |||
17 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:06.43 | 2:17.64 | 3:27.51 | 4:36.81 | |||
18 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:08.86 | 2:17.29 | 3:30.05 | 4:37.41 | |||
19 | Alex Giacomelli | 2001 | Mendrisio Nuoto | 1:07.65 | 2:19.20 | 3:29.39 | 4:39.54 | |||
20 | Theo Maffei | 1997 | Mendrisio Nuoto | 1:06.52 | 2:18.16 | 3:29.47 | 4:40.73 | |||
21 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:08.14 | 2:20.63 | 3:32.50 | 4:42.57 | |||
22 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:07.05 | 2:18.65 | 3:31.86 | 4:44.06 | |||
23 | Zeno Ruggiero | 2002 | Mendrisio Nuoto | 1:09.08 | 2:22.84 | 3:37.39 | 4:49.98 | |||
24 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:09.77 | 2:24.01 | 3:40.66 | 4:54.37 | |||
25 | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:08.04 | 2:22.89 | 3:39.45 | 4:54.89 | |||
26 | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 1:08.56 | 2:24.88 | 3:42.43 | 4:58.52 | |||
27 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:10.87 | 2:28.20 | 3:45.47 | 4:59.65 | |||
28 | Gianluca Figini | 2000 | Mendrisio Nuoto | 1:11.41 | 2:27.71 | 3:44.96 | 5:00.39 | |||
29 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:14.69 | 2:36.44 | 4:00.97 | 5:23.67 | |||
30 | Jonas Nibe Klit | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 1:19.23 | 2:44.62 | 4:10.05 | 5:27.78 | |||
31 | Mads Baltzer | 2002 | GTI | 1:19.31 | 2:44.57 | 4:08.76 | 5:28.16 | |||
32 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:20.02 | 2:46.96 | 4:15.04 | 5:38.51 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:46 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:59 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Sponsor: Vestfyns Bryggeri |
Emilie Beckmann 97 - Tune I.F. - 27.25 (2014) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 28.75 | ||||||
2 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 28.92 | ||||||
3 | Signe Tolstrup | 1995 | Herning Svømmeklub | 29.01 | ||||||
4 | Eva Olsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.31 | ||||||
5 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 29.39 | ||||||
6 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.53 | ||||||
7 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 29.91 | ||||||
8 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 30.14 | ||||||
9 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 30.58 | ||||||
10 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.59 | ||||||
11 | Matilde Schrøder | 1996 | O.S.L.F. | 30.64 | ||||||
12 | Kristine Barrett | 1998 | GTI | 30.66 | ||||||
13 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.74 | ||||||
14 | Amalie Frederiksen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.75 | ||||||
15 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 30.89 | ||||||
16 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.91 | ||||||
17 | Mia Jensen | 1998 | DeltaSwim | 31.00 | ||||||
18 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 31.01 | ||||||
19 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.07 | ||||||
20 | Thyra Jørgensen | 2002 | GTI | 31.15 | ||||||
21 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | DeltaSwim | 31.40 | ||||||
22 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.46 | ||||||
23 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 31.57 | ||||||
24 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.83 | ||||||
25 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 32.08 | ||||||
26 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.09 | ||||||
27 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.13 | ||||||
28 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 32.26 | ||||||
29 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 32.28 | ||||||
29 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.28 | ||||||
31 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 32.38 | ||||||
32 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.43 | ||||||
33 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.74 | ||||||
34 | Francesca Giorgetti | 1996 | Mendrisio Nuoto | 32.88 | ||||||
35 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 32.94 | ||||||
36 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.02 | ||||||
37 | Anika Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.05 | ||||||
38 | Amalie Lange | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 33.27 | ||||||
39 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.35 | ||||||
40 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 33.40 | ||||||
41 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 33.60 | ||||||
42 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.63 | ||||||
43 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.77 | ||||||
44 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 34.10 | ||||||
45 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.46 | ||||||
46 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | GTI | 34.59 | ||||||
47 | Emma Lykke Kallesø | 1999 | Frem Odense | 34.62 | ||||||
48 | Louise Buch Kjølby | 1999 | DeltaSwim | 34.95 | ||||||
49 | Anna Burei | 1998 | Mendrisio Nuoto | 34.96 | ||||||
50 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.16 | ||||||
51 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | GTI | 35.34 | ||||||
52 | Anna Broe | 2002 | O.S.L.F. | 35.48 | ||||||
53 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 35.53 | ||||||
54 | Emma Lykke Holm | 2000 | DeltaSwim | 35.77 | ||||||
55 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 35.91 | ||||||
56 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 36.08 | ||||||
57 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 36.34 | ||||||
58 | Emma Juul | 1999 | Odense Svømme Klub | 36.35 | ||||||
59 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 36.81 | ||||||
60 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 37.22 | ||||||
61 | Nicole Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.31 | ||||||
62 | Emilie Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.53 | ||||||
63 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.54 | ||||||
64 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.71 | ||||||
65 | Maria Lorenzen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 37.79 | ||||||
66 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 38.13 | ||||||
67 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 38.67 | ||||||
68 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 38.69 | ||||||
69 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | GTI | 38.99 | ||||||
70 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | GTI | 39.18 | ||||||
71 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 39.32 | ||||||
72 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 39.84 | ||||||
73 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 41.14 | ||||||
74 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 42.64 | ||||||
75 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 43.51 | ||||||
76 | Amalie Ringkvist | 2002 | Odense Svømme Klub | 43.61 | ||||||
77 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | GTI | 43.89 | ||||||
78 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 44.09 | ||||||
79 | Nomi I. K. Schau | 2004 | GTI | 44.45 | ||||||
80 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 45.28 | ||||||
81 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 45.58 | ||||||
82 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 45.59 | ||||||
83 | Esther Hek Hansen | 2004 | GTI | 45.73 | ||||||
84 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 46.80 | ||||||
85 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 47.12 | ||||||
86 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | 47.27 | ||||||
87 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 47.56 | ||||||
88 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 47.66 | ||||||
89 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Odense Svømme Klub | 48.84 | ||||||
90 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 49.27 | ||||||
91 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | 49.95 | ||||||
92 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 50.41 | ||||||
93 | Erantis F P Sørensen | 2002 | O.S.L.F. | 51.38 | ||||||
94 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 51.66 | ||||||
95 | Emilie Gaarsler Grønborg | 2001 | Frem Odense | 52.68 | ||||||
96 | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | GTI | 52.76 | ||||||
97 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 54.10 | ||||||
98 | Mia Andersen | 2002 | O.S.L.F. | 55.09 | ||||||
- | Helena Terp | 1999 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | GTI | DNS | ||||||
- | Nikoline Andesen | 2003 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Hilal Bagci | 2001 | Frem Odense | DSQ | Asym arm f indsl49m | |||||
- | Laura Juul | 2004 | Odense Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:59 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:05 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Sponsor: Vestfyns Bryggeri |
Emilie Beckmann 97 - Tune I.F. - 27.25 (2014) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 28.28 | ||||||
2 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 28.96 | ||||||
3 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 29.01 | ||||||
4 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 29.12 | ||||||
5 | Eva Olsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.31 | ||||||
6 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.64 | ||||||
7 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 30.33 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:05 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 20:48 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Sponsor: Arena |
Anton Bromer 95 - AGF - 25.28 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 26.60 | ||||||
2 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.75 | ||||||
3 | Chris Christensen | 1988 | Herning Svømmeklub | 26.78 | ||||||
4 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 26.84 | ||||||
5 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 26.97 | ||||||
6 | Dario Xhanini | 2000 | Mendrisio Nuoto | 27.11 | ||||||
7 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.15 | ||||||
8 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 27.23 | ||||||
9 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 27.35 | ||||||
10 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 27.42 | ||||||
11 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.56 | ||||||
12 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.73 | ||||||
13 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 27.87 | ||||||
14 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 27.93 | ||||||
15 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | GTI | 28.18 | ||||||
16 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.20 | ||||||
16 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 28.20 | ||||||
18 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | GTI | 28.31 | ||||||
19 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 28.39 | ||||||
20 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 28.60 | ||||||
21 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.81 | ||||||
22 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | O.S.L.F. | 28.82 | ||||||
23 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 28.84 | ||||||
24 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.89 | ||||||
25 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 28.91 | ||||||
26 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.96 | ||||||
27 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 28.98 | ||||||
28 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.05 | ||||||
29 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 29.08 | ||||||
30 | Casper Christiansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 29.22 | ||||||
31 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Herning Svømmeklub | 29.28 | ||||||
32 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 29.38 | ||||||
33 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | Odense Svømme Klub | 29.41 | ||||||
34 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.42 | ||||||
35 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | Odense Svømme Klub | 29.58 | ||||||
36 | Nathan Cassoni | 2001 | Mendrisio Nuoto | 29.69 | ||||||
37 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.84 | ||||||
38 | Alex Giacomelli | 2001 | Mendrisio Nuoto | 29.86 | ||||||
39 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 30.02 | ||||||
40 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.15 | ||||||
41 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.32 | ||||||
42 | Oliver Chodkiewicz | 1996 | Frem Odense | 30.35 | ||||||
43 | Anders Bruun-Petersen | 1999 | Odense Svømme Klub | 30.53 | ||||||
44 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | GTI | 30.80 | ||||||
45 | Daniel Jensen | 2001 | DeltaSwim | 31.13 | ||||||
46 | Magnus A H Christensen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 31.19 | ||||||
47 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 31.27 | ||||||
48 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 31.51 | ||||||
49 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 31.59 | ||||||
50 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.67 | ||||||
51 | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 31.76 | ||||||
52 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.00 | ||||||
53 | August Bugge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.04 | ||||||
54 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 32.26 | ||||||
55 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | GTI | 32.30 | ||||||
56 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | GTI | 32.34 | ||||||
57 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.68 | ||||||
58 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | GTI | 32.88 | ||||||
59 | Jonas Ejby | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 32.98 | ||||||
60 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 33.63 | ||||||
61 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 33.76 | ||||||
62 | Mads Enghave | 2002 | GTI | 33.81 | ||||||
63 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | O.S.L.F. | 34.13 | ||||||
64 | Mikkel Gummer | 2002 | GTI | 35.25 | ||||||
65 | Emil Sietam | 1999 | Haarby Svømmeklub | 35.82 | ||||||
66 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | Odense Svømme Klub | 35.96 | ||||||
67 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | GTI | 36.33 | ||||||
68 | Filip Cederstrøm | 2002 | Holstebro Svømme Club | 36.60 | ||||||
69 | Kevin Liang | 2002 | GTI | 36.69 | ||||||
70 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 36.95 | ||||||
71 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 37.58 | ||||||
72 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | GTI | 37.92 | ||||||
73 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | Odense Svømme Klub | 38.45 | ||||||
74 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 39.30 | ||||||
75 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | GTI | 39.65 | ||||||
76 | Marius Bugge | 2003 | GTI | 39.77 | ||||||
77 | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | 40.00 | ||||||
78 | Oliver Hallenborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 41.19 | ||||||
79 | Esben Brasch Jensen | 2003 | GTI | 42.78 | ||||||
80 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | O.S.L.F. | 43.14 | ||||||
81 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 43.50 | ||||||
82 | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | O.S.L.F. | 45.87 | ||||||
83 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | O.S.L.F. | 46.27 | ||||||
84 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 47.27 | ||||||
85 | Oliver Nierfeldt | 2002 | GTI | 47.43 | ||||||
86 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 48.22 | ||||||
87 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | GTI | 49.08 | ||||||
88 | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 49.80 | ||||||
89 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 53.85 | ||||||
- | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Valdemar T. Larsen | 2004 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | DSQ | brystb i hv 2 flyben | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 24 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:48 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:09 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Sponsor: Arena |
Anton Bromer 95 - AGF - 25.28 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 25.63 | ||||||
2 | Chris Christensen | 1988 | Herning Svømmeklub | 26.34 | ||||||
3 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 26.41 | ||||||
4 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 26.51 | ||||||
5 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.80 | ||||||
6 | Dario Xhanini | 2000 | Mendrisio Nuoto | 26.97 | ||||||
7 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.05 | ||||||
8 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 27.55 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:09 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:28 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Bernstoffminde Efterskole |
Nathalie Lindborg 91 - Föreningen Trelleborg - 55.84 (2009) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 28.86 | 59.59 | |||||
2 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.17 | 59.83 | |||||
3 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 29.04 | 59.97 | |||||
4 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 29.32 | 1:00.17 | |||||
5 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 29.22 | 1:00.30 | |||||
6 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.10 | 1:00.33 | |||||
7 | Signe Tolstrup | 1995 | Herning Svømmeklub | 29.84 | 1:00.94 | |||||
8 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.03 | 1:01.34 | |||||
9 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 29.51 | 1:01.76 | |||||
10 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.03 | 1:01.94 | |||||
11 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 30.02 | 1:02.01 | |||||
12 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Odense Svømme Klub | 29.92 | 1:02.24 | |||||
13 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.15 | 1:02.25 | |||||
14 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 30.36 | 1:02.37 | |||||
15 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 29.90 | 1:02.60 | |||||
16 | Mia Jensen | 1998 | DeltaSwim | 30.25 | 1:02.61 | |||||
17 | Stine Knudsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.31 | 1:02.73 | |||||
18 | Thyra Jørgensen | 2002 | GTI | 30.20 | 1:02.96 | |||||
19 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.43 | 1:03.21 | |||||
20 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 30.82 | 1:03.30 | |||||
21 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 31.39 | 1:03.51 | |||||
22 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.32 | 1:03.68 | |||||
23 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.55 | 1:03.69 | |||||
24 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Køge Svømmeklub | 30.76 | 1:04.21 | |||||
25 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 30.74 | 1:04.22 | |||||
26 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.76 | 1:04.24 | |||||
27 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.47 | 1:04.32 | |||||
27 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.75 | 1:04.32 | |||||
29 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.29 | 1:04.49 | |||||
30 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 30.70 | 1:04.55 | |||||
31 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 30.45 | 1:04.64 | |||||
32 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.52 | 1:04.78 | |||||
33 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.37 | 1:04.96 | |||||
34 | Francesca Giorgetti | 1996 | Mendrisio Nuoto | 31.20 | 1:05.07 | |||||
35 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.49 | 1:05.31 | |||||
36 | Julie D. Hald | 1996 | Herning Svømmeklub | 31.08 | 1:05.40 | |||||
37 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | DeltaSwim | 31.50 | 1:06.00 | |||||
38 | Sif Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 31.53 | 1:06.02 | |||||
39 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | O.S.L.F. | 31.88 | 1:06.14 | |||||
40 | Anika Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.79 | 1:06.28 | |||||
41 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | DeltaSwim | 31.55 | 1:06.40 | |||||
42 | Nicole Canonico | 2000 | Mendrisio Nuoto | 31.97 | 1:06.56 | |||||
43 | Matilde Zaggai | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.63 | 1:06.61 | |||||
44 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.75 | 1:06.62 | |||||
45 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 32.13 | 1:06.63 | |||||
46 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.19 | 1:06.64 | |||||
47 | Ida L. Bendtsen | 2000 | DeltaSwim | 32.14 | 1:06.81 | |||||
48 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 32.36 | 1:06.96 | |||||
49 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 32.49 | 1:07.57 | |||||
50 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 32.03 | 1:07.60 | |||||
51 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 32.23 | 1:07.93 | |||||
52 | Christine Nielsen | 2001 | Odense Svømme Klub | 33.07 | 1:07.94 | |||||
53 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | DeltaSwim | 32.88 | 1:07.97 | |||||
54 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.93 | 1:08.28 | |||||
55 | Anna Andersen | 2001 | GTI | 32.72 | 1:08.50 | |||||
56 | Mai Heilmann | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 32.75 | 1:08.60 | |||||
57 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.50 | 1:09.22 | |||||
58 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 32.95 | 1:09.32 | |||||
59 | Giulia Salentino | 1999 | Mendrisio Nuoto | 33.23 | 1:09.65 | |||||
60 | Freya R. Andersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 33.37 | 1:09.72 | |||||
61 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.49 | 1:09.76 | |||||
62 | Melissa Damsgaard | 2001 | O.S.L.F. | 33.41 | 1:09.78 | |||||
63 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 34.16 | 1:10.02 | |||||
64 | Karen Hazell Brink | 2002 | O.S.L.F. | 33.96 | 1:10.12 | |||||
65 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | GTI | 33.49 | 1:10.14 | |||||
66 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.87 | 1:10.35 | |||||
67 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 33.75 | 1:10.48 | |||||
68 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 33.01 | 1:10.65 | |||||
69 | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | 33.68 | 1:10.81 | |||||
70 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | O.S.L.F. | 33.32 | 1:10.87 | |||||
71 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 34.47 | 1:10.93 | |||||
72 | Signe Juul Grønning | 2001 | Odense Svømme Klub | 33.90 | 1:11.18 | |||||
73 | Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.53 | 1:11.35 | |||||
74 | Anna Broe | 2002 | O.S.L.F. | 34.44 | 1:11.46 | |||||
75 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.73 | 1:11.53 | |||||
76 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.10 | 1:11.88 | |||||
77 | Emilie Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.56 | 1:12.34 | |||||
78 | Emma Juul | 1999 | Odense Svømme Klub | 34.15 | 1:12.62 | |||||
79 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.58 | 1:12.75 | |||||
80 | Maria Lorenzen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 34.78 | 1:13.45 | |||||
81 | Heidi Glintborg | 2002 | O.S.L.F. | 35.61 | 1:13.94 | |||||
82 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 35.83 | 1:14.02 | |||||
83 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | 36.17 | 1:14.72 | |||||
84 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 35.11 | 1:14.86 | |||||
85 | Amalie Ringkvist | 2002 | Odense Svømme Klub | 35.53 | 1:15.11 | |||||
86 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.48 | 1:15.46 | |||||
87 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 36.49 | 1:16.22 | |||||
88 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | DeltaSwim | 28.96 | 1:16.24 | |||||
89 | Anne Hazell Brink | 1999 | O.S.L.F. | 35.52 | 1:16.58 | |||||
90 | Laura Andersen | 1997 | GTI | 36.95 | 1:16.86 | |||||
91 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 36.44 | 1:16.91 | |||||
92 | Malea Benediktson | 2001 | Odense Svømme Klub | 36.64 | 1:16.98 | |||||
93 | Signe Stærmose | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 35.54 | 1:17.20 | |||||
94 | Line With Nielsen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.11 | 1:17.23 | |||||
95 | Erantis F P Sørensen | 2002 | O.S.L.F. | 37.38 | 1:18.24 | |||||
96 | Frederikke Honore | 2001 | O.S.L.F. | 37.36 | 1:19.98 | |||||
97 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 38.87 | 1:20.45 | |||||
98 | Marie Lund Henriksen | 2001 | O.S.L.F. | 37.90 | 1:20.48 | |||||
99 | Camilla Vestergaard | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 37.25 | 1:20.96 | |||||
100 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 40.67 | 1:25.90 | |||||
101 | Emilie Gaarsler Grønborg | 2001 | Frem Odense | 42.32 | 1:29.45 | |||||
102 | Hilal Bagci | 2001 | Frem Odense | 43.77 | 1:37.71 | |||||
103 | Mia Andersen | 2002 | O.S.L.F. | 46.84 | 1:39.53 | |||||
- | Helena Terp | 1999 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:28 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:06 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Bernstoffminde Efterskole |
Nathalie Lindborg 91 - Föreningen Trelleborg - 55.84 (2009) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 28.20 | 58.36 | |||||
2 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.61 | 58.84 | |||||
3 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 28.96 | 59.47 | |||||
4 | Signe Tolstrup | 1995 | Herning Svømmeklub | 29.36 | 59.56 | |||||
5 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 28.80 | 59.86 | |||||
6 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.01 | 1:00.14 | |||||
7 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 29.62 | 1:00.71 | |||||
8 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.62 | 1:01.41 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:06 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:36 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Castus |
Morten Bak Hansen 95 - A6 - 52.94 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.33 | 54.00 | |||||
1 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 26.19 | 54.00 | |||||
3 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 26.32 | 54.31 | |||||
4 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 26.15 | 54.50 | |||||
5 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 26.43 | 54.52 | |||||
6 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 26.47 | 54.54 | |||||
7 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 26.02 | 54.57 | |||||
8 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.43 | 54.90 | |||||
9 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 26.94 | 55.05 | |||||
10 | Dario Xhanini | 2000 | Mendrisio Nuoto | 27.37 | 55.55 | |||||
11 | Matteo de Lorenzi | 1996 | Mendrisio Nuoto | 26.95 | 55.61 | |||||
12 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 26.83 | 56.20 | |||||
13 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 27.32 | 56.47 | |||||
14 | Andreas Sehested | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.19 | 56.49 | |||||
15 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 27.40 | 56.58 | |||||
16 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.40 | 56.71 | |||||
17 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | GTI | 26.94 | 56.73 | |||||
18 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 27.90 | 56.85 | |||||
19 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.69 | 57.27 | |||||
20 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.39 | 57.42 | |||||
21 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 27.47 | 57.69 | |||||
22 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.60 | 57.83 | |||||
23 | Malthe Burgaard | 2000 | Odense Svømme Klub | 27.60 | 57.96 | |||||
24 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | Odense Svømme Klub | 28.17 | 58.01 | |||||
25 | Mads Sørensen | 2000 | O.S.L.F. | 28.67 | 58.18 | |||||
26 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | GTI | 28.39 | 58.42 | |||||
27 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 28.21 | 59.01 | |||||
28 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Herning Svømmeklub | 27.86 | 59.06 | |||||
29 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 28.48 | 59.19 | |||||
30 | Magnus Lerche | 1999 | Aars Svømmeklub | 28.10 | 59.43 | |||||
31 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 29.25 | 59.74 | |||||
32 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.26 | 59.84 | |||||
33 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 28.18 | 59.93 | |||||
34 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.04 | 1:00.45 | |||||
35 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 28.92 | 1:00.65 | |||||
36 | Christian Rasmussen | 2000 | O.S.L.F. | 28.33 | 1:00.69 | |||||
37 | Anders Bruun-Petersen | 1999 | Odense Svømme Klub | 28.92 | 1:00.80 | |||||
38 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.28 | 1:01.38 | |||||
39 | Casper Christiansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 29.33 | 1:01.74 | |||||
40 | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.49 | 1:01.94 | |||||
41 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 29.49 | 1:02.00 | |||||
42 | August Bugge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.26 | 1:02.23 | |||||
43 | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 29.28 | 1:02.34 | |||||
44 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | GTI | 30.01 | 1:02.72 | |||||
45 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 30.35 | 1:03.59 | |||||
46 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.94 | 1:03.66 | |||||
47 | Marco Brander | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.27 | 1:04.22 | |||||
48 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.25 | 1:04.77 | |||||
49 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 30.48 | 1:05.12 | |||||
50 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 31.10 | 1:06.52 | |||||
51 | Magnus Damkier | 1999 | O.S.L.F. | 32.19 | 1:08.65 | |||||
52 | Emil Sietam | 1999 | Haarby Svømmeklub | 31.03 | 1:08.84 | |||||
53 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 34.60 | 1:11.51 | |||||
54 | Jonas Nibe Klit | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 34.63 | 1:11.93 | |||||
- | Oliver Chodkiewicz | 1996 | Frem Odense | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:36 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Castus |
Morten Bak Hansen 95 - A6 - 52.94 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 25.61 | 52.61 | |||||
2 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 25.81 | 53.50 | |||||
3 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 26.20 | 53.85 | |||||
4 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 26.18 | 53.89 | |||||
5 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 26.49 | 53.97 | |||||
6 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 26.51 | 54.15 | |||||
7 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.19 | 54.22 | |||||
8 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.37 | 54.78 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:12 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Catering Engros |
Louise Ørnstedt 85 - FREM-STO95 - 2.13.06 (2005) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 34.60 | 1:13.51 | 1:49.57 | 2:24.72 | |||
2 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 34.35 | 1:11.39 | 1:48.98 | 2:25.99 | |||
3 | Stine Knudsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.44 | 1:14.43 | 1:52.24 | 2:30.16 | |||
4 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 2:30.27 | 2:30.27 | |||||
5 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 2:31.23 | 2:31.23 | |||||
6 | Gaia Ceresola | 2001 | Mendrisio Nuoto | 35.86 | 1:14.01 | 1:53.09 | 2:32.00 | |||
7 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 36.50 | 1:15.10 | 1:54.10 | 2:32.99 | |||
8 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 2:33.12 | 2:33.12 | |||||
9 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 36.78 | 1:15.85 | 1:55.59 | 2:35.02 | |||
10 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 34.34 | 1:17.88 | 1:57.40 | 2:35.14 | |||
11 | Matilde Schrøder | 1996 | O.S.L.F. | 37.38 | 1:17.30 | 1:57.10 | 2:35.38 | |||
12 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 36.90 | 1:16.36 | 1:56.74 | 2:37.21 | |||
13 | Freya R. Andersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 37.47 | 1:18.04 | 1:59.28 | 2:38.09 | |||
14 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 2:39.63 | 2:39.63 | |||||
15 | Nicole Canonico | 2000 | Mendrisio Nuoto | 2:40.46 | 2:40.46 | |||||
16 | Anna Andersen | 2001 | GTI | 37.65 | 1:18.21 | 2:00.17 | 2:41.20 | |||
17 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 38.91 | 1:19.30 | 2:00.83 | 2:42.32 | |||
18 | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 2:42.42 | 2:42.42 | |||||
19 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 36.51 | 1:17.69 | 2:00.56 | 2:42.79 | |||
20 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Odense Svømme Klub | 39.47 | 1:20.91 | 2:03.78 | 2:43.47 | |||
21 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 39.53 | 1:20.85 | 2:02.77 | 2:44.04 | |||
22 | Elisa Viviani | 2002 | Mendrisio Nuoto | 39.08 | 1:20.94 | 2:03.37 | 2:44.53 | |||
23 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 38.11 | 1:19.90 | 2:01.96 | 2:44.57 | |||
24 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 37.90 | 1:19.12 | 2:02.84 | 2:46.21 | |||
25 | Lara Ferro | 1999 | Mendrisio Nuoto | 40.07 | 1:21.84 | 2:04.50 | 2:46.62 | |||
26 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:47.44 | 2:47.44 | |||||
27 | Ida L. Bendtsen | 2000 | DeltaSwim | 39.22 | 1:21.23 | 2:05.29 | 2:47.49 | |||
28 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.92 | 1:22.22 | 2:04.90 | 2:47.61 | |||
29 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 39.46 | 1:22.12 | 2:05.36 | 2:47.69 | |||
30 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.06 | 1:23.69 | 2:07.66 | 2:48.57 | |||
31 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.86 | 1:24.52 | 2:07.30 | 2:49.10 | |||
32 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.24 | 1:22.52 | 2:06.10 | 2:49.18 | |||
33 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 40.02 | 1:22.84 | 2:06.66 | 2:51.25 | |||
34 | Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.54 | 1:20.96 | 2:05.86 | 2:51.31 | |||
35 | Sif Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 41.43 | 1:26.23 | 2:11.48 | 2:53.55 | |||
36 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | O.S.L.F. | 41.63 | 1:27.29 | 2:14.21 | 3:00.06 | |||
37 | Melissa Damsgaard | 2001 | O.S.L.F. | 42.78 | 1:30.78 | 2:19.20 | 3:04.87 | |||
38 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 43.86 | 1:32.50 | 2:21.42 | 3:06.61 | |||
39 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 43.18 | 1:30.58 | 2:19.23 | 3:07.32 | |||
40 | Signe Stærmose | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 45.24 | 1:33.88 | 2:21.02 | 3:07.48 | |||
41 | Maria Lorenzen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 45.59 | 1:35.48 | 2:23.54 | 3:08.45 | |||
42 | Marie Lund Henriksen | 2001 | O.S.L.F. | 45.05 | 1:34.55 | 2:24.24 | 3:10.60 | |||
43 | Emma Juul | 1999 | Odense Svømme Klub | 44.50 | 1:33.19 | 2:23.16 | 3:11.57 | |||
44 | Frederikke Honore | 2001 | O.S.L.F. | 46.39 | 1:35.16 | 2:27.19 | 3:15.89 | |||
45 | Camilla Vestergaard | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 45.55 | 1:34.92 | 2:26.09 | 3:16.30 | |||
46 | Malea Benediktson | 2001 | Odense Svømme Klub | 47.45 | 1:39.36 | 2:31.13 | 3:22.55 | |||
- | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Amalie Frederiksen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | ej fort bev150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:49 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:31 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Catering Engros |
Louise Ørnstedt 85 - FREM-STO95 - 2.13.06 (2005) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 33.55 | 1:08.59 | 1:44.73 | 2:21.36 | |||
2 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 33.67 | 1:10.09 | 1:47.57 | 2:24.64 | |||
3 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 35.15 | 1:12.77 | 1:50.54 | 2:27.39 | |||
4 | Stine Knudsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.49 | 1:12.83 | 1:50.48 | 2:28.01 | |||
5 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.25 | 1:13.05 | 1:51.03 | 2:28.88 | |||
6 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 35.58 | 1:13.72 | 1:52.04 | 2:30.04 | |||
7 | Gaia Ceresola | 2001 | Mendrisio Nuoto | 35.50 | 1:13.53 | 1:52.11 | 2:30.27 | |||
8 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 35.98 | 1:14.93 | 1:54.66 | 2:33.55 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:31 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Extreme |
Chris Christensen 88 - Holstebro - 2.06.99 (2013) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Chris Christensen | 1988 | Herning Svømmeklub | 33.71 | 1:08.90 | 1:40.90 | 2:12.86 | |||
2 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 32.08 | 1:06.33 | 1:39.73 | 2:13.40 | |||
3 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.46 | 1:09.63 | 1:42.95 | 2:16.74 | |||
4 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 32.90 | 1:08.13 | 1:42.98 | 2:17.37 | Deltager ikke i finalen | ||
5 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.95 | 1:08.65 | 1:44.31 | 2:19.89 | |||
6 | Magnus B. Høgild | 1999 | Herning Svømmeklub | 33.37 | 1:09.83 | 1:46.50 | 2:21.84 | |||
7 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 33.59 | 1:09.00 | 1:45.35 | 2:21.92 | |||
8 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | GTI | 33.72 | 1:09.49 | 1:45.83 | 2:22.27 | |||
9 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 33.87 | 1:47.29 | 2:22.44 | 2:22.44 | |||
10 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 33.79 | 1:10.48 | 1:47.24 | 2:23.55 | |||
11 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.45 | 1:11.06 | 1:47.98 | 2:24.11 | |||
12 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.61 | 1:10.31 | 1:47.72 | 2:24.54 | |||
13 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 35.04 | 1:11.22 | 1:48.85 | 2:25.04 | |||
14 | Mads Christensen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.54 | 1:08.45 | 1:46.65 | 2:25.71 | |||
15 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.96 | 1:12.75 | 1:49.99 | 2:26.42 | |||
16 | Alexander Caccia | 1999 | Mendrisio Nuoto | 35.42 | 1:12.47 | 1:50.40 | 2:27.91 | |||
17 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 34.49 | 1:12.02 | 1:50.98 | 2:30.41 | |||
18 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.85 | 1:15.55 | 1:55.07 | 2:33.64 | |||
19 | Theo Maffei | 1997 | Mendrisio Nuoto | 36.16 | 1:15.52 | 1:55.50 | 2:35.32 | |||
20 | Andreas Sehested | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.02 | 1:17.07 | 1:56.48 | 2:35.48 | |||
21 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 35.74 | 1:16.09 | 1:57.55 | 2:37.61 | |||
22 | Christian Rasmussen | 2000 | O.S.L.F. | 35.65 | 1:16.40 | 1:57.71 | 2:38.81 | |||
23 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | GTI | 1:57.61 | 2:39.10 | 2:39.10 | ||||
24 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:02.35 | 2:41.69 | 2:41.69 | ||||
25 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 36.79 | 1:18.42 | 2:02.10 | 2:44.52 | |||
26 | Magnus Damkier | 1999 | O.S.L.F. | 2:08.27 | 2:52.45 | 2:52.45 | ||||
27 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 2:10.21 | 2:52.77 | 2:52.77 | ||||
28 | Emil Sietam | 1999 | Haarby Svømmeklub | 39.27 | 1:26.41 | 2:14.68 | 2:59.91 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:04 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:39 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Extreme |
Chris Christensen 88 - Holstebro - 2.06.99 (2013) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Chris Christensen | 1988 | Herning Svømmeklub | 30.68 | 1:04.41 | 1:38.52 | 2:09.95 | |||
2 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 30.70 | 1:04.21 | 1:37.41 | 2:10.65 | |||
3 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.27 | 1:05.73 | 1:39.45 | 2:13.77 | |||
4 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | GTI | 32.81 | 1:07.85 | 1:44.12 | 2:20.01 | |||
5 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.43 | 1:08.23 | 1:44.42 | 2:20.03 | |||
6 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 32.72 | 1:08.86 | 1:45.74 | 2:20.45 | |||
7 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 33.28 | 1:09.27 | 1:46.37 | 2:21.56 | |||
8 | Magnus B. Høgild | 1999 | Herning Svømmeklub | 33.25 | 1:09.08 | 1:45.98 | 2:21.80 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:39 |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:37 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Sponsor: Odense Renovation |
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 1.00.75 (2008) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 30.28 | 1:04.41 | |||||
2 | Signe Tolstrup | 1995 | Herning Svømmeklub | 30.45 | 1:05.13 | |||||
3 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 31.09 | 1:05.29 | |||||
4 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 30.18 | 1:05.65 | |||||
5 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 31.53 | 1:06.12 | |||||
6 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 31.74 | 1:07.08 | |||||
7 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.63 | 1:07.52 | |||||
8 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.04 | 1:07.60 | |||||
9 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 31.81 | 1:07.79 | |||||
10 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 31.69 | 1:08.74 | |||||
11 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 32.01 | 1:08.85 | |||||
12 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 31.87 | 1:09.35 | |||||
13 | Thyra Jørgensen | 2002 | GTI | 31.80 | 1:09.70 | |||||
14 | Mia Jensen | 1998 | DeltaSwim | 32.13 | 1:10.97 | |||||
15 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.47 | 1:11.56 | |||||
16 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.15 | 1:11.62 | |||||
17 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.00 | 1:11.77 | |||||
18 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 33.03 | 1:12.08 | |||||
19 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.62 | 1:12.36 | |||||
20 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.57 | 1:12.57 | |||||
21 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.32 | 1:12.82 | |||||
22 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.70 | 1:12.93 | |||||
23 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.08 | 1:13.85 | |||||
24 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:14.48 | 1:14.48 | |||||
25 | Mai Heilmann | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 1:14.94 | 1:14.94 | |||||
26 | Celine Piacentini | 1999 | Mendrisio Nuoto | 1:15.08 | 1:15.08 | |||||
27 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 34.65 | 1:15.43 | |||||
28 | Anna Burei | 1998 | Mendrisio Nuoto | 1:15.95 | 1:15.95 | |||||
29 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 1:15.98 | 1:15.98 | |||||
30 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.37 | 1:17.05 | |||||
31 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | GTI | 35.21 | 1:17.28 | |||||
32 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | O.S.L.F. | 37.63 | 1:18.78 | |||||
33 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.07 | 1:19.07 | |||||
34 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:20.70 | 1:20.70 | |||||
35 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 36.97 | 1:21.17 | |||||
36 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.84 | 1:22.71 | |||||
37 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 37.56 | 1:23.62 | |||||
38 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 38.50 | 1:24.11 | |||||
39 | Karen Hazell Brink | 2002 | O.S.L.F. | 38.64 | 1:24.76 | |||||
40 | Nicole Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.41 | 1:25.28 | |||||
41 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 40.33 | 1:27.70 | |||||
42 | Anna Broe | 2002 | O.S.L.F. | 38.62 | 1:28.57 | |||||
43 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | DeltaSwim | 39.25 | 1:30.00 | |||||
44 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 40.96 | 1:31.21 | |||||
45 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 41.24 | 1:31.63 | |||||
46 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 1:32.37 | 1:32.37 | |||||
47 | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:32.58 | 1:32.58 | |||||
48 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 43.88 | 1:34.06 | |||||
49 | Amalie Ringkvist | 2002 | Odense Svømme Klub | 1:38.44 | 1:38.44 | |||||
50 | Heidi Glintborg | 2002 | O.S.L.F. | 1:40.42 | 1:40.42 | |||||
51 | Mia Andersen | 2002 | O.S.L.F. | 2:07.82 | ||||||
- | Emilie Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Lykke Kallesø | 1999 | Frem Odense | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:37 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:45 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Sponsor: Odense Renovation |
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 1.00.75 (2008) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 29.30 | 1:02.23 | |||||
2 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 30.17 | 1:03.22 | |||||
3 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 29.85 | 1:03.43 | |||||
4 | Signe Tolstrup | 1995 | Herning Svømmeklub | 29.97 | 1:03.47 | |||||
5 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 29.83 | 1:04.99 | |||||
6 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 31.28 | 1:05.57 | |||||
7 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.38 | 1:06.94 | |||||
8 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.68 | 1:08.47 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:45 |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:34 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Sponsor: Pågen |
Daniel Svane Halkjær 87 - Aalborg Svømmeklub - 0.55.68 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.73 | 58.64 | |||||
2 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 28.14 | 59.19 | |||||
3 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 28.41 | 59.74 | |||||
4 | Dario Xhanini | 2000 | Mendrisio Nuoto | 28.49 | 1:00.17 | |||||
5 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.22 | 1:00.49 | |||||
6 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 28.61 | 1:00.68 | |||||
7 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.46 | 1:01.34 | |||||
8 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 28.64 | 1:01.68 | |||||
9 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.84 | 1:02.10 | |||||
10 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 28.55 | 1:02.26 | Deltager ikke i finalen | ||||
11 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | O.S.L.F. | 28.87 | 1:02.94 | |||||
12 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Herning Svømmeklub | 29.47 | 1:03.12 | |||||
13 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 30.08 | 1:03.31 | |||||
14 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 29.33 | 1:03.43 | |||||
15 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | GTI | 29.20 | 1:04.31 | |||||
16 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 29.77 | 1:04.48 | |||||
17 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | Odense Svømme Klub | 30.10 | 1:04.84 | |||||
18 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 30.64 | 1:04.93 | |||||
19 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 29.78 | 1:05.15 | |||||
20 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.95 | 1:05.19 | |||||
21 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 29.79 | 1:05.27 | |||||
22 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.74 | 1:05.29 | |||||
23 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.55 | 1:05.64 | |||||
24 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.08 | 1:05.77 | |||||
25 | Mads Sørensen | 2000 | O.S.L.F. | 31.69 | 1:06.62 | |||||
26 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 29.32 | 1:07.11 | |||||
27 | Casper Christiansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 31.30 | 1:07.18 | |||||
28 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | Odense Svømme Klub | 30.81 | 1:07.25 | |||||
29 | Magnus Lerche | 1999 | Aars Svømmeklub | 30.99 | 1:07.41 | |||||
30 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 30.66 | 1:07.54 | |||||
31 | Malthe Burgaard | 2000 | Odense Svømme Klub | 31.10 | 1:09.03 | |||||
32 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 33.08 | 1:09.20 | |||||
33 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.64 | 1:09.23 | |||||
34 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 31.97 | 1:09.74 | |||||
35 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.47 | 1:11.59 | |||||
36 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 33.35 | 1:12.10 | |||||
37 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.57 | 1:16.15 | |||||
38 | Magnus Damkier | 1999 | O.S.L.F. | 35.56 | 1:19.03 | |||||
39 | Jonas Nibe Klit | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 41.40 | 1:34.79 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:34 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:50 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Sponsor: Pågen |
Daniel Svane Halkjær 87 - Aalborg Svømmeklub - 0.55.68 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 27.23 | 57.48 | |||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.21 | 57.63 | |||||
3 | Dario Xhanini | 2000 | Mendrisio Nuoto | 27.46 | 58.32 | |||||
4 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 27.41 | 59.24 | |||||
5 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 28.13 | 59.64 | |||||
6 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.99 | 59.95 | |||||
7 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.43 | 1:00.88 | |||||
8 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 28.26 | 1:01.28 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:50 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Plus Pack |
Josephina Bartela 94 - Kvik Kastrup - 2.35.61 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie D. Hald | 1996 | Herning Svømmeklub | 36.72 | 1:17.61 | 1:58.38 | 2:39.68 | |||
2 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 37.10 | 1:18.23 | 2:00.46 | 2:42.46 | |||
3 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.21 | 1:19.24 | 2:01.75 | 2:43.11 | |||
4 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.59 | 1:22.54 | 2:04.68 | 2:47.05 | |||
5 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 37.28 | 1:19.95 | 2:03.63 | 2:47.77 | |||
6 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 38.22 | 1:20.43 | 2:04.55 | 2:49.57 | |||
7 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 38.41 | 1:21.13 | 2:04.85 | 2:49.66 | |||
8 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 39.32 | 1:22.93 | 2:06.60 | 2:50.17 | |||
9 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.44 | 1:22.04 | 2:07.21 | 2:51.78 | |||
10 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 40.35 | 1:24.84 | 2:09.39 | 2:55.51 | |||
11 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 39.83 | 1:25.50 | 2:10.78 | 2:56.80 | |||
12 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 41.20 | 1:26.30 | 2:11.92 | 2:57.03 | |||
13 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 41.98 | 1:28.60 | 2:15.07 | 3:00.94 | |||
14 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 41.16 | 1:27.19 | 2:14.32 | 3:01.22 | |||
15 | Anika Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.53 | 1:25.58 | 2:13.49 | 3:02.17 | |||
16 | Amalie Frederiksen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.26 | 1:28.05 | 2:15.95 | 3:03.17 | |||
17 | Christine Nielsen | 2001 | Odense Svømme Klub | 41.50 | 1:28.21 | 2:15.82 | 3:03.27 | |||
18 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.09 | 1:28.64 | 2:16.01 | 3:03.29 | |||
19 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 41.19 | 1:27.19 | 2:15.40 | 3:03.58 | |||
20 | Celine Piacentini | 1999 | Mendrisio Nuoto | 42.62 | 1:29.11 | 2:16.32 | 3:04.25 | |||
21 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.96 | 1:30.12 | 2:17.26 | 3:04.49 | |||
22 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Odense Svømme Klub | 41.34 | 1:29.37 | 2:18.09 | 3:05.02 | |||
23 | Laura Andersen | 1997 | GTI | 42.68 | 1:30.61 | 2:18.80 | 3:06.37 | |||
24 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.58 | 1:30.81 | 2:19.31 | 3:06.88 | |||
25 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.19 | 1:30.94 | 2:20.27 | 3:09.03 | |||
26 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 42.65 | 1:31.46 | 2:21.03 | 3:09.36 | |||
27 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.00 | 1:32.65 | 2:21.67 | 3:09.40 | |||
28 | Matilde Zaggai | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.00 | 1:33.81 | 2:22.11 | 3:09.71 | |||
29 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 43.81 | 1:32.25 | 2:21.04 | 3:10.26 | |||
30 | Lara Ferro | 1999 | Mendrisio Nuoto | 44.59 | 1:34.83 | 2:24.17 | 3:12.92 | |||
31 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 43.03 | 1:33.12 | 2:23.92 | 3:13.44 | |||
32 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 43.91 | 1:33.12 | 2:23.42 | 3:13.91 | |||
33 | Signe Juul Grønning | 2001 | Odense Svømme Klub | 44.95 | 1:35.30 | 2:27.00 | 3:15.45 | |||
34 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.40 | 1:38.24 | 2:31.56 | 3:23.22 | |||
35 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 47.97 | 1:43.06 | 2:38.42 | 3:32.02 | |||
36 | Melissa Damsgaard | 2001 | O.S.L.F. | 47.65 | 1:42.91 | 2:41.00 | 3:35.04 | |||
37 | Malea Benediktson | 2001 | Odense Svømme Klub | 51.37 | 1:45.18 | 2:41.10 | 3:35.41 | |||
38 | Hilal Bagci | 2001 | Frem Odense | 49.83 | 1:46.73 | 2:46.19 | 3:45.81 | |||
39 | Erantis F P Sørensen | 2002 | O.S.L.F. | 51.05 | 1:48.95 | 2:47.15 | 3:45.93 | |||
40 | Emilie Gaarsler Grønborg | 2001 | Frem Odense | 52.60 | 1:50.47 | 2:50.07 | 3:48.81 | |||
41 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 53.67 | 1:54.90 | 2:54.95 | 3:56.23 | |||
- | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:58 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Plus Pack |
Josephina Bartela 94 - Kvik Kastrup - 2.35.61 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie D. Hald | 1996 | Herning Svømmeklub | 35.81 | 1:15.58 | 1:56.55 | 2:37.89 | |||
2 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 37.04 | 1:17.87 | 1:59.66 | 2:40.85 | |||
3 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.88 | 1:20.94 | 2:03.15 | 2:45.88 | |||
4 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 36.97 | 1:19.77 | 2:02.84 | 2:46.10 | |||
5 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.98 | 1:20.29 | 2:03.08 | 2:46.28 | |||
6 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.93 | 1:20.47 | 2:05.63 | 2:50.17 | |||
7 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 39.97 | 1:24.55 | 2:07.59 | 2:51.08 | |||
8 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 39.13 | 1:22.69 | 2:06.66 | 2:51.57 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:58 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Rynkeby |
Chris Christensen 88 - West Swim Esbjerg - 2.19.31 (2010) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Chris Christensen | 1988 | Herning Svømmeklub | 33.31 | 1:10.42 | 1:48.37 | 2:24.79 | |||
2 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.32 | 1:13.11 | 1:52.08 | 2:30.68 | |||
3 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 33.69 | 1:12.80 | 1:52.60 | 2:31.55 | |||
4 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 32.89 | 1:13.94 | 1:50.71 | 2:33.29 | |||
5 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 34.37 | 1:13.74 | 1:54.26 | 2:33.50 | |||
6 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 36.16 | 1:16.41 | 1:55.95 | 2:36.31 | |||
7 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 35.80 | 1:16.92 | 1:57.84 | 2:38.77 | |||
8 | Magnus B. Høgild | 1999 | Herning Svømmeklub | 35.75 | 1:17.03 | 1:58.24 | 2:38.99 | |||
9 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 35.61 | 1:16.27 | 1:57.90 | 2:39.55 | |||
10 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 36.75 | 1:17.54 | 1:59.22 | 2:40.88 | |||
11 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.84 | 1:18.97 | 2:01.72 | 2:45.36 | |||
12 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | Odense Svømme Klub | 37.95 | 1:20.72 | 2:05.40 | 2:46.61 | |||
13 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 38.90 | 1:22.56 | 2:06.84 | 2:52.02 | |||
14 | August Bugge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.06 | 1:24.27 | 2:09.46 | 2:53.92 | |||
15 | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.12 | 1:25.88 | 2:10.64 | 2:54.60 | |||
16 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 39.71 | 1:25.21 | 2:11.08 | 2:56.29 | |||
17 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 39.68 | 1:25.68 | 2:11.62 | 2:56.57 | |||
18 | Gianluca Figino | 2000 | Mendrisio Nuoto | 40.63 | 1:26.45 | 2:13.05 | 2:59.19 | |||
19 | Marco Brander | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.55 | 1:27.18 | 2:13.75 | 3:00.18 | |||
20 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.92 | 1:28.33 | 2:17.34 | 3:05.83 | |||
21 | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 42.87 | 1:32.29 | 2:23.06 | 3:13.29 | |||
- | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | 2flyben v start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:05 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Rynkeby |
Chris Christensen 88 - West Swim Esbjerg - 2.19.31 (2010) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Chris Christensen | 1988 | Herning Svømmeklub | 32.70 | 1:10.00 | 1:46.27 | 2:21.99 | |||
2 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 32.67 | 1:09.00 | 1:46.09 | 2:23.62 | |||
3 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 34.93 | 1:13.49 | 1:51.83 | 2:29.00 | |||
4 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 33.37 | 1:11.93 | 1:50.96 | 2:29.20 | |||
5 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.01 | 1:14.70 | 1:53.57 | 2:31.96 | |||
6 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.01 | 1:15.52 | 1:58.21 | 2:37.65 | |||
7 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 36.10 | 1:17.46 | 1:58.64 | 2:39.39 | |||
8 | Magnus B. Høgild | 1999 | Herning Svømmeklub | 36.48 | 1:18.28 | 1:59.39 | 2:40.96 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:05 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:50 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Sponsor: Sport og Profil |
Nathalie Lindborg 91 - Föreningen Trelleborg - 55.84 (2009) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 32.89 | 1:09.58 | |||||
2 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | GTI | 33.36 | 1:11.00 | |||||
3 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 33.62 | 1:11.26 | |||||
4 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 34.22 | 1:12.45 | |||||
5 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | GTI | 34.51 | 1:13.88 | |||||
6 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 36.58 | 1:14.40 | |||||
7 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 34.36 | 1:14.53 | |||||
8 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 36.07 | 1:16.52 | |||||
9 | Julie Wolter | 2003 | GTI | 36.40 | 1:17.00 | |||||
10 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 36.67 | 1:17.23 | |||||
11 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 37.09 | 1:18.45 | |||||
12 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | GTI | 37.68 | 1:18.55 | |||||
13 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | GTI | 36.91 | 1:19.22 | |||||
14 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 37.90 | 1:19.44 | |||||
15 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | GTI | 37.18 | 1:20.53 | |||||
16 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 37.40 | 1:20.69 | |||||
17 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | 39.79 | 1:21.81 | |||||
18 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 39.38 | 1:22.22 | |||||
19 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 38.26 | 1:22.92 | |||||
20 | Esther Hek Hansen | 2004 | GTI | 37.99 | 1:23.17 | |||||
21 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 40.47 | 1:23.72 | |||||
22 | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | GTI | 39.87 | 1:24.52 | |||||
23 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 40.33 | 1:25.33 | |||||
24 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 41.77 | 1:26.34 | |||||
25 | Nomi I. K. Schau | 2004 | GTI | 40.55 | 1:27.10 | |||||
26 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 41.01 | 1:27.16 | |||||
27 | Clara Schmedes | 2004 | GTI | 41.35 | 1:27.24 | |||||
28 | Ida Mørk | 2004 | GTI | 42.03 | 1:31.51 | |||||
29 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | 42.42 | 1:33.47 | |||||
30 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 45.26 | 1:35.52 | |||||
31 | Emma Saby Hansen | 2003 | Frem Odense | 45.76 | 1:36.19 | |||||
32 | Andrea Bruhn Kyhnæb | 2004 | GTI | 47.16 | 1:37.65 | |||||
33 | Mathilde Svendsen | 2004 | GTI | 46.95 | 1:42.23 | |||||
34 | Freja Lemann Bunch | 2004 | GTI | 48.36 | 1:42.85 | |||||
35 | Smilla Askvig | 2004 | GTI | 49.24 | 1:51.26 | |||||
- | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Laura Juul | 2004 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Nikoline Andesen | 2003 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:50 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:54 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Sponsor: Vestfyns Bryggeri |
Morten Bak Hansen 95 - A6 - 52.94 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 28.07 | 56.70 | |||||
2 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | GTI | 26.98 | 57.30 | |||||
3 | Elia Riva | 2001 | Mendrisio Nuoto | 28.57 | 59.07 | |||||
4 | Nathan Cassoni | 2001 | Mendrisio Nuoto | 29.15 | 59.41 | |||||
5 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.83 | 59.71 | |||||
6 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 29.67 | 1:00.63 | |||||
7 | Alex Giacomelli | 2001 | Mendrisio Nuoto | 29.88 | 1:02.03 | |||||
8 | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 30.41 | 1:03.02 | |||||
9 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.89 | 1:03.12 | |||||
10 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 30.35 | 1:03.16 | |||||
11 | Gustav Stahl | 2002 | Odense Svømme Klub | 30.38 | 1:03.36 | |||||
12 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 30.51 | 1:03.69 | |||||
13 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | Odense Svømme Klub | 30.75 | 1:04.28 | |||||
14 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | GTI | 31.06 | 1:04.62 | |||||
15 | Magnus A H Christensen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 30.70 | 1:04.83 | |||||
16 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.60 | 1:06.24 | |||||
17 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | GTI | 31.67 | 1:06.63 | |||||
18 | Mads Enghave | 2002 | GTI | 32.26 | 1:07.12 | |||||
19 | Mads Karise Væhrens | 2002 | GTI | 32.36 | 1:07.64 | |||||
20 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 32.83 | 1:08.14 | |||||
21 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 32.40 | 1:08.15 | |||||
22 | Mads Baltzer | 2002 | GTI | 32.47 | 1:08.67 | |||||
23 | Filip Cederstrøm | 2002 | Holstebro Svømme Club | 33.02 | 1:09.72 | |||||
24 | Mikkel Gummer | 2002 | GTI | 33.76 | 1:10.48 | |||||
25 | Oliver Hallenborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 33.93 | 1:10.52 | |||||
26 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | Odense Svømme Klub | 33.20 | 1:10.54 | |||||
27 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 34.02 | 1:11.37 | |||||
28 | Marco Knudsen | 2003 | GTI | 34.12 | 1:12.21 | |||||
29 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 35.32 | 1:12.92 | |||||
30 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | GTI | 34.78 | 1:13.58 | |||||
31 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | GTI | 35.05 | 1:14.40 | |||||
32 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | Odense Svømme Klub | 35.11 | 1:14.50 | |||||
33 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 35.03 | 1:15.01 | |||||
34 | Kevin Liang | 2002 | GTI | 36.03 | 1:15.40 | |||||
34 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.00 | 1:15.40 | |||||
36 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 35.70 | 1:15.57 | |||||
37 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 34.86 | 1:15.61 | |||||
38 | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | 35.97 | 1:16.28 | |||||
39 | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 36.33 | 1:16.62 | |||||
40 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 35.92 | 1:16.78 | |||||
41 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | GTI | 37.06 | 1:18.07 | |||||
42 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 36.54 | 1:18.22 | |||||
43 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | O.S.L.F. | 37.12 | 1:18.34 | |||||
43 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 36.59 | 1:18.34 | |||||
45 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 36.67 | 1:19.15 | |||||
46 | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 38.33 | 1:20.43 | |||||
47 | Oliver Nierfeldt | 2002 | GTI | 37.43 | 1:20.49 | |||||
48 | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | O.S.L.F. | 39.21 | 1:21.84 | |||||
49 | Esben Brasch Jensen | 2003 | GTI | 39.16 | 1:24.46 | |||||
50 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | GTI | 39.03 | 1:24.63 | |||||
51 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | 39.72 | 1:24.76 | |||||
52 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 40.19 | 1:25.99 | |||||
53 | William F. Villumsen | 2003 | GTI | 39.37 | 1:26.23 | |||||
54 | Hugo Smed | 2003 | Odense Svømme Klub | 41.10 | 1:27.05 | |||||
55 | Viktor Munk Møller | 2003 | Odense Svømme Klub | 41.08 | 1:28.43 | |||||
56 | Lasse Thulstrup | 2004 | GTI | 41.08 | 1:29.38 | |||||
57 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 41.95 | 1:30.04 | |||||
58 | Matias Buus Hansen | 2003 | GTI | 43.49 | 1:31.41 | |||||
59 | Oliver Hannibal | 2001 | Odense Svømme Klub | 44.38 | 1:34.71 | |||||
- | Valdemar T. Larsen | 2004 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:54 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:15 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Sponsor: Arena |
Louise Ørnstedt 85 - FREM-STO95 - 2.13.06 (2005) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | GTI | 38.61 | 1:21.02 | 2:04.42 | 2:46.25 | |||
2 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 43.69 | 2:19.28 | 3:05.42 | 3:05.42 | |||
3 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 44.30 | 1:33.59 | 2:22.84 | 3:09.70 | |||
4 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | GTI | 46.23 | 1:35.43 | 2:24.46 | 3:12.40 | |||
5 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 46.65 | 1:38.32 | 2:29.55 | 3:18.91 | |||
6 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 48.35 | 1:40.15 | 2:32.49 | 3:22.20 | |||
7 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | 49.99 | 1:41.14 | 2:32.70 | 3:22.32 | |||
8 | Clara Schmedes | 2004 | GTI | 49.56 | 1:42.82 | 2:37.33 | 3:29.25 | |||
- | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | DSQ | ej fort bev 150m | |||||
- | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | DSQ | ej fort bev150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:15 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:22 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Sponsor: Bernstoffminde Efterskole |
Chris Christensen 88 - Holstebro - 2.06.99 (2013) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elia Riva | 2001 | Mendrisio Nuoto | 34.47 | 1:11.27 | 1:48.72 | 2:25.64 | |||
2 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.99 | 1:10.50 | 1:48.96 | 2:27.28 | |||
3 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 33.94 | 1:51.48 | 2:28.52 | 2:28.52 | |||
4 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.82 | 1:14.41 | 1:54.03 | 2:32.93 | |||
5 | Gustav Stahl | 2002 | Odense Svømme Klub | 37.17 | 1:16.76 | 1:56.67 | 2:35.36 | |||
6 | Daniel Jensen | 2001 | DeltaSwim | 35.81 | 1:16.69 | 1:58.49 | 2:38.69 | |||
7 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 38.19 | 1:20.15 | 2:02.94 | 2:42.19 | |||
8 | Mads Enghave | 2002 | GTI | 38.38 | 1:21.01 | 2:03.81 | 2:42.80 | |||
9 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 39.22 | 1:21.71 | 2:05.12 | 2:46.96 | |||
10 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 38.58 | 1:21.40 | 2:05.77 | 2:49.27 | |||
11 | Mads Baltzer | 2002 | GTI | 41.19 | 1:24.61 | 2:08.67 | 2:49.35 | |||
12 | Casper Koch | 2002 | GTI | 38.28 | 1:21.02 | 2:05.60 | 2:49.38 | |||
13 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 40.58 | 1:23.72 | 2:07.88 | 2:50.42 | |||
14 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 41.14 | 1:25.94 | 2:11.45 | 2:55.78 | |||
15 | Mingus Okkerholm | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 43.92 | 1:29.98 | 2:16.47 | 3:00.40 | |||
16 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 42.50 | 1:38.13 | 2:16.16 | 3:01.05 | |||
17 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 42.98 | 1:30.27 | 2:17.71 | 3:03.56 | |||
18 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | GTI | 42.27 | 1:29.41 | 2:18.02 | 3:03.98 | |||
19 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | GTI | 45.79 | 1:33.25 | 2:21.21 | 3:06.54 | |||
20 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 43.03 | 1:31.18 | 2:21.33 | 3:07.23 | |||
21 | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 45.79 | 1:33.86 | 2:22.42 | 3:07.38 | |||
22 | Marius Bugge | 2003 | GTI | 43.82 | 1:31.58 | 2:20.64 | 3:07.42 | |||
23 | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 48.33 | 1:38.93 | 2:30.37 | 3:19.58 | |||
24 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | 51.04 | 1:43.02 | 2:33.72 | 3:21.83 | |||
25 | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | O.S.L.F. | 49.66 | 1:41.39 | 2:33.70 | 3:22.96 | |||
26 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 50.57 | 1:43.50 | 2:37.01 | 3:29.17 | |||
27 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | GTI | 49.70 | 1:43.54 | 2:39.53 | 3:31.54 | |||
28 | Matias Buus Hansen | 2003 | GTI | 53.38 | 1:47.64 | 2:42.86 | 3:36.51 | |||
29 | William F. Villumsen | 2003 | GTI | 1:14.84 | 1:48.57 | 2:44.60 | 3:36.63 | |||
- | Valdemar T. Larsen | 2004 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | Odense Svømme Klub | DSQ | ej fort bevæg50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:22 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:22 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Sponsor: Castus |
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 1.00.75 (2008) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | GTI | 36.23 | 1:19.71 | |||||
2 | My Phuong Bui | 2003 | O.S.L.F. | 38.30 | 1:21.54 | |||||
3 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 41.03 | 1:24.07 | |||||
4 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | GTI | 38.97 | 1:26.65 | |||||
5 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 40.22 | 1:30.33 | |||||
6 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 39.91 | 1:31.02 | |||||
7 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 47.88 | 1:48.37 | |||||
8 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 49.93 | 1:50.76 | |||||
9 | Nomi I. K. Schau | 2004 | GTI | 51.93 | 1:52.12 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:22 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:28 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Sponsor: Catering Engros |
Daniel Svane Halkjær 87 - Aalborg Svømmeklub - 0.55.68 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | GTI | 28.68 | 1:01.98 | |||||
2 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 29.97 | 1:03.08 | |||||
3 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.96 | 1:07.85 | |||||
4 | Alex Giacomelli | 2001 | Mendrisio Nuoto | 31.65 | 1:08.42 | |||||
5 | Magnus A H Christensen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 32.11 | 1:09.31 | |||||
6 | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.23 | 1:11.68 | |||||
7 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.43 | 1:11.77 | |||||
8 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 34.00 | 1:13.53 | |||||
9 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 34.55 | 1:15.10 | |||||
10 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | GTI | 35.01 | 1:16.38 | |||||
11 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | O.S.L.F. | 35.85 | 1:17.28 | |||||
12 | Mikkel Gummer | 2002 | GTI | 38.61 | 1:20.31 | |||||
13 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 36.44 | 1:21.94 | |||||
14 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 39.90 | 1:25.97 | |||||
15 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | Odense Svømme Klub | 38.54 | 1:26.64 | |||||
16 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | GTI | 40.31 | 1:27.50 | |||||
17 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | GTI | 38.47 | 1:29.40 | |||||
18 | Kevin Liang | 2002 | GTI | 37.95 | 1:29.66 | |||||
19 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 42.19 | 1:34.89 | |||||
20 | Marius Bugge | 2003 | GTI | 43.50 | 1:41.56 | |||||
21 | Marco Knudsen | 2003 | GTI | 45.78 | 1:42.56 | |||||
22 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 50.22 | 1:50.54 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:28 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:47 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Sponsor: Extreme |
Josephina Bartela 94 - Kvik Kastrup - 2.35.61 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 43.58 | 1:32.97 | 2:22.93 | 3:12.44 | |||
2 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 46.83 | 1:39.68 | 2:32.47 | 3:24.69 | |||
3 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 47.59 | 1:41.09 | 2:34.90 | 3:27.71 | |||
4 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 49.55 | 1:44.38 | 2:39.86 | 3:34.61 | |||
5 | Esther Hek Hansen | 2004 | GTI | 49.77 | 1:44.83 | 2:40.06 | 3:34.82 | |||
6 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | GTI | 50.26 | 1:45.59 | 2:42.51 | 3:39.50 | |||
7 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 51.26 | 1:55.39 | 2:43.38 | 3:39.54 | |||
8 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 51.36 | 1:48.74 | 2:45.08 | 3:40.89 | |||
9 | Julie Wolter | 2003 | GTI | 50.49 | 1:47.75 | 2:46.59 | 3:45.89 | |||
10 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 52.98 | 1:52.17 | 2:50.45 | 3:46.25 | |||
11 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 49.36 | 1:47.78 | 2:45.87 | 3:46.37 | |||
12 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 53.67 | 1:55.67 | 2:57.20 | 3:56.79 | |||
13 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | GTI | 53.56 | 1:56.98 | 3:02.23 | 4:06.73 | |||
14 | Mathilde Svendsen | 2004 | GTI | 56.39 | 1:59.60 | 3:04.65 | 4:07.22 | |||
15 | Andrea Bruhn Kyhnæb | 2004 | GTI | 1:02.32 | 2:08.25 | 3:14.23 | 4:12.84 | |||
16 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 1:00.42 | 2:04.85 | 3:09.53 | 4:14.31 | |||
17 | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | GTI | 55.31 | 1:59.65 | 3:06.89 | 4:14.88 | |||
18 | Freja Lemann Bunch | 2004 | GTI | 59.40 | 2:05.22 | 3:11.67 | 4:15.30 | |||
19 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 58.83 | 2:04.47 | 3:10.20 | 4:16.10 | |||
20 | Ida Mørk | 2004 | GTI | 1:01.18 | 2:09.07 | 3:16.88 | 4:24.51 | |||
21 | Smilla Askvig | 2004 | GTI | 1:04.50 | 2:19.43 | 3:34.55 | 4:45.19 | |||
- | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Laura Juul | 2004 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Nikoline Andesen | 2003 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:47 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:57 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Sponsor: Odense Renovation |
Chris Christensen 88 - West Swim Esbjerg - 2.19.31 (2010) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nathan Cassoni | 2001 | Mendrisio Nuoto | 35.91 | 1:18.60 | 2:01.82 | 2:45.03 | |||
2 | Zeno Ruggiero | 2002 | Mendrisio Nuoto | 37.12 | 1:20.41 | 2:04.68 | 2:47.74 | |||
3 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 38.88 | 1:23.34 | 2:08.41 | 2:53.35 | |||
4 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.94 | 1:24.29 | 2:09.14 | 2:53.93 | |||
5 | Filip Cederstrøm | 2002 | Holstebro Svømme Club | 38.94 | 1:24.17 | 2:10.74 | 2:56.58 | |||
6 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | GTI | 40.03 | 1:25.71 | 2:11.69 | 2:56.71 | |||
7 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.44 | 1:25.47 | 2:11.97 | 2:56.79 | |||
8 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.26 | 1:24.80 | 2:11.83 | 3:00.16 | |||
9 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 41.70 | 1:28.30 | 2:14.65 | 3:01.66 | |||
10 | Victor Nygaard | 2003 | O.S.L.F. | 44.03 | 1:35.18 | 2:26.61 | 3:15.02 | |||
11 | Casper Koch | 2002 | GTI | 44.07 | 1:33.53 | 2:24.98 | 3:16.64 | |||
12 | Mingus Okkerholm | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 44.25 | 1:35.20 | 2:26.53 | 3:17.57 | |||
13 | Oliver Hallenborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 46.68 | 1:38.77 | 2:30.19 | 3:18.31 | |||
14 | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 44.64 | 1:36.10 | 2:28.17 | 3:18.63 | |||
15 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | Odense Svømme Klub | 46.10 | 1:36.92 | 2:28.42 | 3:18.68 | |||
16 | Mads Karise Væhrens | 2002 | GTI | 46.59 | 1:39.55 | 2:33.35 | 3:25.06 | |||
17 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | GTI | 47.69 | 1:42.94 | 2:37.99 | 3:32.24 | |||
18 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 45.07 | 1:40.17 | 2:35.71 | 3:32.74 | |||
19 | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | 49.80 | 1:45.80 | 2:40.27 | 3:33.27 | |||
20 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | O.S.L.F. | 51.33 | 1:48.25 | 2:43.31 | 3:36.16 | |||
21 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 48.03 | 1:45.77 | 2:44.60 | 3:39.51 | |||
22 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 50.91 | 1:47.53 | 2:45.09 | 3:40.26 | |||
23 | Esben Brasch Jensen | 2003 | GTI | 52.30 | 1:53.22 | 2:51.27 | 3:47.13 | |||
24 | Lasse Thulstrup | 2004 | GTI | 53.08 | 1:51.47 | 2:52.28 | 3:49.91 | |||
25 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 53.36 | 1:53.10 | 2:52.68 | 3:51.46 | |||
26 | Hugo Smed | 2003 | Odense Svømme Klub | 53.96 | 1:55.68 | 2:58.65 | 4:01.38 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:57 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:58 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Pågen |
Gladsaxe Damer - Gladsaxe - 4.00.46 (2014) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Stm1 | 0 | Herning Svømmeklub | 4:00.90 | ||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 29.37 | 1:00.42 | 1:00.42 | ||||||
Stinne Sørensen | 1999 | 28.39 | 1:00.32 | 2:00.74 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 28.67 | 1:00.07 | 3:00.81 | ||||||
Signe Tolstrup | 1995 | 29.07 | 1:00.09 | 4:00.90 | ||||||
2 | Lyngby Damer 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:02.50 | ||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 29.43 | 1:01.44 | 1:01.44 | ||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 28.54 | 1:00.17 | 2:01.61 | ||||||
Amanda Højberg | 1998 | 27.97 | 59.20 | 3:00.81 | ||||||
Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 29.50 | 1:01.69 | 4:02.50 | ||||||
3 | Hovedstaden Damer 1 | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:02.65 | ||||||
Maria Grandt | 1998 | 28.73 | 59.21 | 59.21 | ||||||
Tenna Jensen | 1998 | 29.25 | 1:00.97 | 2:00.18 | ||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 29.93 | 1:01.97 | 3:02.15 | ||||||
Emma Maagøe | 1999 | 29.11 | 1:00.50 | 4:02.65 | ||||||
4 | Køge Piger 1 | 2000 | Køge Svømmeklub | 4:09.78 | ||||||
Christina Munkholm | 1996 | 28.76 | 58.85 | 58.85 | ||||||
Sabrina Wielsøe | 1990 | 29.06 | 1:00.49 | 1:59.34 | ||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 32.28 | 1:06.73 | 3:06.07 | ||||||
Maria Caroline Krumbak | 2000 | 29.79 | 1:03.71 | 4:09.78 | ||||||
4 | Lyngby Damer 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:09.78 | ||||||
Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 30.48 | 1:03.54 | 1:03.54 | ||||||
Klara Reeh | 1999 | 28.91 | 1:00.84 | 2:04.38 | ||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 29.59 | 1:02.39 | 3:06.77 | ||||||
Hannah Pilgaard | 1999 | 30.33 | 1:03.01 | 4:09.78 | ||||||
6 | Hsc Damer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:13.19 | ||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 30.20 | 1:02.27 | 1:02.27 | ||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 30.24 | 1:03.18 | 2:05.45 | ||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 30.85 | 1:05.82 | 3:11.27 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 29.81 | 1:01.92 | 4:13.19 | ||||||
7 | Tornado-Tøzerne | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:15.21 | ||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 30.64 | 1:03.27 | 1:03.27 | ||||||
Mathilde Hager | 2001 | 29.91 | 1:02.84 | 2:06.11 | ||||||
Johanne Hingebjerg | 2002 | 30.08 | 1:03.53 | 3:09.64 | ||||||
Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 30.50 | 1:05.57 | 4:15.21 | ||||||
8 | Sto Damer 1 | 0 | Swim Team Odense | 4:15.46 | ||||||
Camilla Rask | 1999 | 30.41 | 1:03.76 | 1:03.76 | ||||||
Sofia Zachariassen | 1999 | 31.09 | 1:05.68 | 2:09.44 | ||||||
Emma Hansen | 1999 | 30.80 | 1:04.51 | 3:13.95 | ||||||
Matilde Schrøder | 1996 | 29.69 | 1:01.51 | 4:15.46 | ||||||
9 | Delta Seje Chicks | 0 | DeltaSwim | 4:16.22 | ||||||
Ida L. Bendtsen | 2000 | 30.98 | 1:05.33 | 1:05.33 | ||||||
Cathrine Skau Hansen | 1999 | 30.64 | 1:05.17 | 2:10.50 | ||||||
Mia Jensen | 1998 | 29.05 | 1:01.63 | 3:12.13 | ||||||
Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 30.42 | 1:04.09 | 4:16.22 | ||||||
10 | Esv 1 | 0 | Elite Swim Vejle | 4:17.80 | ||||||
Agnes Astrup Christiansen | 1997 | 32.03 | 1:06.92 | 1:06.92 | ||||||
Anna Emilie Hansen | 1999 | 30.27 | 1:03.76 | 2:10.68 | ||||||
Christina Blaaberg | 1998 | 31.23 | 1:04.94 | 3:15.62 | ||||||
Stine Knudsen | 1999 | 29.46 | 1:02.18 | 4:17.80 | ||||||
11 | Hovedstadens Damer 3 | 0 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:23.80 | ||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 31.30 | 1:04.49 | 1:04.49 | ||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 30.86 | 1:03.09 | 2:07.58 | ||||||
Merle F. V. Christensen | 1998 | 33.73 | 1:11.07 | 3:18.65 | ||||||
Matilde Zaggai | 1998 | 31.09 | 1:05.15 | 4:23.80 | ||||||
12 | Gti Girls | 2001 | GTI | 4:25.05 | ||||||
Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 33.08 | 1:09.40 | 1:09.40 | ||||||
Anna Andersen | 2001 | 32.14 | 1:08.16 | 2:17.56 | ||||||
Thyra Jørgensen | 2002 | 29.83 | 1:02.84 | 3:20.40 | ||||||
Karoline Barrett | 2002 | 29.88 | 1:04.65 | 4:25.05 | ||||||
13 | Mendrisio 2 | 0 | Mendrisio Nuoto | 4:30.93 | ||||||
Gaia Ceresola | 2001 | 31.14 | 1:05.05 | 1:05.05 | ||||||
Celine Piacentini | 1999 | 32.64 | 1:08.06 | 2:13.11 | ||||||
Lara Ferro | 1999 | 34.03 | 1:11.48 | 3:24.59 | ||||||
Nicole Canonico | 2000 | 31.45 | 1:06.34 | 4:30.93 | ||||||
14 | Mendrisio 1 | 0 | Mendrisio Nuoto | 4:31.36 | ||||||
Francesca Giorgetti | 1996 | 30.67 | 1:04.28 | 1:04.28 | ||||||
Anna Burei | 1998 | 33.30 | 1:10.01 | 2:14.29 | ||||||
Elisa Viviani | 2002 | 32.38 | 1:08.03 | 3:22.32 | ||||||
Giulia Salentino | 1999 | 32.57 | 1:09.04 | 4:31.36 | ||||||
15 | Esv 2 | 0 | Elite Swim Vejle | 4:33.25 | ||||||
Mai Heilmann | 2000 | 32.87 | 1:07.66 | 1:07.66 | ||||||
Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 31.72 | 1:08.47 | 2:16.13 | ||||||
Johanne A. Christiansen | 2000 | 32.25 | 1:09.20 | 3:25.33 | ||||||
Mathilde Hansen | 1998 | 32.62 | 1:07.92 | 4:33.25 | ||||||
16 | Hsc Damer 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:34.75 | ||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 33.35 | 1:10.43 | 1:10.43 | ||||||
Thilde Rud Iversen | 2001 | 32.47 | 1:08.75 | 2:19.18 | ||||||
Isabella Bach | 2002 | 30.50 | 1:05.26 | 3:24.44 | ||||||
Natascha Holm Byskov | 2000 | 33.67 | 1:10.31 | 4:34.75 | ||||||
17 | Frem Piger | 0 | Frem Odense | 4:39.27 | ||||||
Freja Nicholas | 2000 | 31.55 | 1:07.92 | 1:07.92 | ||||||
Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | 31.42 | 1:06.62 | 2:14.54 | ||||||
Emma Lykke Kallesø | 1999 | 34.39 | 1:13.23 | 3:27.77 | ||||||
Liv Persson | 2001 | 34.12 | 1:11.50 | 4:39.27 | ||||||
18 | Køge Piger 2 | 2000 | Køge Svømmeklub | 4:41.61 | ||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 31.78 | 1:06.97 | 1:06.97 | ||||||
Mette Hegelund | 2000 | 31.29 | 1:06.86 | 2:13.83 | ||||||
Karoline Kjær | 2000 | 32.25 | 1:08.66 | 3:22.49 | ||||||
Lærke Schlott Reichel | 2001 | 37.50 | 1:19.12 | 4:41.61 | ||||||
19 | Gti3 Piger 1 | 2003 | GTI | 5:11.77 | ||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 34.09 | 1:14.56 | 1:14.56 | ||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 38.79 | 1:24.85 | 2:39.41 | ||||||
Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | 37.21 | 1:19.56 | 3:58.97 | ||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 34.19 | 1:12.80 | 5:11.77 | ||||||
20 | Frem Damer | 0 | Frem Odense | 5:18.77 | ||||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 38.66 | 1:19.51 | 1:19.51 | ||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 35.81 | 1:16.98 | 2:36.49 | ||||||
Mai Jørgensen | 2003 | 38.44 | 1:21.80 | 3:58.29 | ||||||
Jenny Cao | 2003 | 36.44 | 1:20.48 | 5:18.77 | ||||||
21 | Hsc Damer 3 | 0 | Holstebro Svømme Club | 5:35.10 | ||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 34.07 | 1:14.26 | 1:14.26 | ||||||
Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 42.47 | 1:27.91 | 2:42.17 | ||||||
Sille Busk Pedersen | 2003 | 42.75 | 1:32.17 | 4:14.34 | ||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 37.30 | 1:20.76 | 5:35.10 | ||||||
- | Hsc Damer 4 | 0 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:58 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:23 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 30, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Plus Pack |
AFG drenge - AGF - 3.39.05 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Lyngby Herrer | 0 | Lyngby Svømmeklub | 3:36.94 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 26.94 | 55.37 | 55.37 | ||||||
Jakob Klint Axelsen | 1996 | 25.98 | 53.91 | 1:49.28 | ||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 26.07 | 53.88 | 2:43.16 | ||||||
Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 25.57 | 53.78 | 3:36.94 | ||||||
2 | Stm1 Herrer | 0 | Herning Svømmeklub | 3:40.25 | ||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 26.54 | 55.58 | 55.58 | ||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 26.82 | 54.75 | 1:50.33 | ||||||
Laust Moesgaard | 1996 | 26.00 | 53.68 | 2:44.01 | ||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 26.70 | 56.24 | 3:40.25 | ||||||
3 | Sto Herrer 1 Lh | 0 | Swim Team Odense | 3:45.57 | ||||||
Christian V. Rasmussen | 1996 | 27.07 | 55.03 | 55.03 | ||||||
Kaare Fisker Larsen | 1998 | 27.19 | 57.38 | 1:52.41 | ||||||
Andreas Bui | 2000 | 26.85 | 56.27 | 2:48.68 | ||||||
Magnus Høvsgaard | 1997 | 26.90 | 56.89 | 3:45.57 | ||||||
4 | Esv | 0 | Elite Swim Vejle | 3:45.89 | ||||||
Andreas Sehested | 1996 | 27.43 | 55.94 | 55.94 | ||||||
Nicklas Rasmussen | 1997 | 26.12 | 54.69 | 1:50.63 | ||||||
Mathias Bech | 1996 | 26.72 | 55.91 | 2:46.54 | ||||||
Mads Juul | 1997 | 27.75 | 59.35 | 3:45.89 | ||||||
5 | Køge Drenge 1 | 1999 | Køge Svømmeklub | 3:47.31 | ||||||
Viktor Christensen | 1995 | 27.27 | 56.50 | 56.50 | ||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 25.83 | 55.33 | 1:51.83 | ||||||
Mads Hauge Sørensen | 1997 | 27.05 | ||||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 3:47.31 | 3:47.31 | |||||||
6 | Mendrisio 1 | 0 | Mendrisio Nuoto | 3:48.54 | ||||||
Dario Xhanini | 2000 | 26.94 | 55.25 | 55.25 | ||||||
Elia Riva | 2001 | 27.57 | 58.15 | 1:53.40 | ||||||
Nathan Cassoni | 2001 | 27.95 | 59.97 | 2:53.37 | ||||||
Matteo de Lorenzi | 1996 | 26.38 | 55.17 | 3:48.54 | ||||||
7 | Hovedstadens Herrer 1 | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:49.13 | ||||||
Hannibal Steenfos | 1996 | 27.67 | 57.36 | 57.36 | ||||||
Andreas Vestergaard | 1999 | 26.92 | 56.60 | 1:53.96 | ||||||
Timon Wedekind | 1996 | 27.13 | 58.57 | 2:52.53 | ||||||
Jesper Frost Thomsen | 1997 | 27.00 | 56.60 | 3:49.13 | ||||||
8 | Hsc Herrer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 3:49.63 | ||||||
Christian Rasmussen | 1998 | 27.53 | 57.19 | 57.19 | ||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | 28.42 | 1:00.11 | 1:57.30 | ||||||
Kasper Laursen | 1998 | 28.17 | 58.95 | 2:56.25 | ||||||
Kasper Schultz | 1995 | 25.16 | 53.38 | 3:49.63 | ||||||
9 | Gti Boys | 2000 | GTI | 3:53.88 | ||||||
Hans Mølbak Petersen | 2001 | 27.28 | 57.29 | 57.29 | ||||||
Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 27.14 | 57.22 | 1:54.51 | ||||||
Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 29.58 | 1:02.85 | 2:57.36 | ||||||
Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 26.61 | 56.52 | 3:53.88 | ||||||
10 | Hovedstadens Herrer 2 | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:04.51 | ||||||
Linus Koefoed Weiss | 1999 | 28.17 | 59.41 | 59.41 | ||||||
August Bugge | 2000 | 29.54 | 1:01.88 | 2:01.29 | ||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 29.00 | 1:02.07 | 3:03.36 | ||||||
August Weilguny | 2001 | 29.14 | 1:01.15 | 4:04.51 | ||||||
11 | Mendrisio 2 | 0 | Mendrisio Nuoto | 4:08.10 | ||||||
Alexander Caccia | 1999 | 29.06 | 59.80 | 59.80 | ||||||
Alex Giacomelli | 2001 | 29.06 | 1:01.39 | 2:01.19 | ||||||
Zeno Ruggiero | 2002 | 31.22 | 1:06.01 | 3:07.20 | ||||||
Theo Maffei | 1997 | 28.75 | 1:00.90 | 4:08.10 | ||||||
12 | Hsc Herrer 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:12.44 | ||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 29.79 | 1:02.26 | 1:02.26 | ||||||
Casper Christiansen | 2000 | 28.36 | 1:01.41 | 2:03.67 | ||||||
Julius Henriksen | 2002 | 30.84 | 1:04.99 | 3:08.66 | ||||||
Jonas Kongerslev | 1999 | 29.54 | 1:03.78 | 4:12.44 | ||||||
13 | Gti3 Drenge 1 | 2002 | GTI | 4:31.56 | ||||||
Mads Karise Væhrens | 2002 | 32.07 | 1:07.86 | 1:07.86 | ||||||
Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 31.83 | 1:06.36 | 2:14.22 | ||||||
Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 31.02 | 1:05.45 | 3:19.67 | ||||||
Mikkel Gummer | 2002 | 34.44 | 1:11.89 | 4:31.56 | ||||||
14 | Hsc Herrer 3 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:33.44 | ||||||
Magnus A H Christensen | 2001 | 31.14 | 1:06.46 | 1:06.46 | ||||||
Jacob Hopff | 2001 | 30.16 | 1:02.82 | 2:09.28 | ||||||
Anders Nedergaard Jensen | 2002 | 35.00 | 1:13.39 | 3:22.67 | ||||||
Filip Cederstrøm | 2002 | 33.34 | 1:10.77 | 4:33.44 | ||||||
15 | Frem Herrer | 0 | Frem Odense | 4:45.48 | ||||||
Jacob Tietgen | 2002 | 30.88 | 1:04.62 | 1:04.62 | ||||||
William Vig Stærmose | 2002 | 31.77 | 1:07.72 | 2:12.34 | ||||||
Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | 36.55 | 1:18.51 | 3:30.85 | ||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 35.23 | 1:14.63 | 4:45.48 | ||||||
16 | Hsc Herrer 4 | 0 | Holstebro Svømme Club | 5:28.09 | ||||||
Oskar Allerslev | 2002 | 35.05 | 1:16.96 | 1:16.96 | ||||||
Mads Mazur Pedersen | 2002 | 35.84 | 1:15.59 | 2:32.55 | ||||||
Nikolaj Pilgaard | 2004 | 40.85 | 1:28.20 | 4:00.75 | ||||||
Rasmus Pedersen | 2003 | 40.94 | 1:27.34 | 5:28.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:23 |
Resultat Løb 31 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:09 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Rynkeby |
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 2.05.46 (2008) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 30.83 | 1:04.56 | 1:37.92 | 2:10.50 | |||
2 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 30.51 | 1:04.12 | 1:37.90 | 2:10.82 | |||
3 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.93 | 1:03.15 | 1:37.70 | 2:11.91 | |||
4 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 31.57 | 1:05.47 | 1:39.17 | 2:12.55 | Deltager ikke i finalen | ||
5 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.91 | 1:05.91 | 1:40.56 | 2:14.27 | |||
6 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 31.48 | 1:06.28 | 1:41.02 | 2:14.41 | |||
7 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.73 | 1:05.90 | 1:40.38 | 2:14.48 | |||
8 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.47 | 1:05.47 | 1:40.28 | 2:14.57 | |||
9 | Eva Olsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.99 | 1:06.64 | 1:41.33 | 2:14.95 | |||
10 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 31.33 | 1:05.43 | 1:40.53 | 2:14.97 | |||
11 | Thyra Jørgensen | 2002 | GTI | 31.11 | 1:05.87 | 1:41.47 | 2:17.02 | |||
12 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.12 | 1:07.55 | 1:42.95 | 2:17.43 | |||
13 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.10 | 1:06.82 | 1:42.41 | 2:17.49 | |||
14 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | DeltaSwim | 31.67 | 1:06.81 | 1:43.37 | 2:19.64 | |||
15 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.14 | 1:08.38 | 1:44.21 | 2:19.78 | |||
16 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.94 | 1:08.39 | 1:44.21 | 2:19.88 | |||
17 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Odense Svømme Klub | 33.61 | 1:09.81 | 1:46.56 | 2:20.40 | |||
18 | Sif Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 32.70 | 1:08.44 | 1:45.10 | 2:20.45 | |||
19 | Gaia Ceresola | 2001 | Mendrisio Nuoto | 32.56 | 1:07.96 | 1:44.48 | 2:20.86 | |||
20 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.26 | 1:08.43 | 1:45.21 | 2:20.97 | |||
21 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.94 | 1:09.06 | 1:45.18 | 2:21.40 | |||
22 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 32.93 | 1:08.86 | 1:45.51 | 2:21.51 | |||
23 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 32.03 | 1:07.90 | 1:44.46 | 2:21.96 | |||
24 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 32.91 | 1:09.41 | 1:46.08 | 2:22.20 | |||
25 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.74 | 1:09.80 | 1:47.03 | 2:23.51 | |||
26 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | DeltaSwim | 32.69 | 1:09.72 | 1:47.24 | 2:23.55 | |||
27 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.23 | 1:10.54 | 1:47.18 | 2:23.61 | |||
28 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 33.49 | 1:10.26 | 1:47.62 | 2:23.78 | |||
29 | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 33.40 | 1:10.43 | 1:47.92 | 2:25.14 | |||
30 | Elisa Viviani | 2002 | Mendrisio Nuoto | 34.20 | 1:11.37 | 1:49.01 | 2:25.32 | |||
31 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | DeltaSwim | 34.51 | 1:11.66 | 1:49.48 | 2:25.55 | |||
32 | Francesca Giorgetti | 1996 | Mendrisio Nuoto | 32.87 | 1:10.53 | 1:48.30 | 2:25.72 | |||
33 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 34.00 | 1:11.09 | 1:49.02 | 2:26.34 | |||
34 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.55 | 1:11.52 | 1:50.10 | 2:26.58 | |||
35 | Nicole Canonico | 2000 | Mendrisio Nuoto | 33.47 | 1:11.48 | 1:49.94 | 2:27.64 | |||
36 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 34.03 | 1:12.06 | 1:50.97 | 2:27.81 | |||
37 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 33.21 | 1:10.22 | 1:49.13 | 2:29.06 | |||
38 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.82 | 1:12.16 | 1:51.21 | 2:29.34 | |||
39 | Anna Andersen | 2001 | GTI | 33.88 | 1:11.49 | 1:50.55 | 2:29.41 | |||
40 | Matilde Zaggai | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.58 | 1:12.53 | 1:51.78 | 2:30.37 | |||
41 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.16 | 1:13.53 | 1:52.87 | 2:30.42 | |||
42 | Anna Burei | 1998 | Mendrisio Nuoto | 35.46 | 1:14.45 | 1:54.16 | 2:31.53 | |||
43 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.12 | 1:13.20 | 1:53.27 | 2:32.58 | |||
44 | Karen Hazell Brink | 2002 | O.S.L.F. | 36.65 | 1:16.57 | 1:56.09 | 2:32.88 | |||
45 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 35.48 | 1:15.08 | 1:55.56 | 2:33.87 | |||
46 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.15 | 1:15.68 | 1:56.30 | 2:35.92 | |||
47 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | O.S.L.F. | 35.86 | 1:16.97 | 1:56.84 | 2:36.05 | |||
48 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.83 | 1:16.80 | 1:57.06 | 2:36.43 | |||
49 | Anna Broe | 2002 | O.S.L.F. | 36.93 | 1:19.13 | 2:01.66 | 2:39.23 | |||
50 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 36.22 | 1:17.83 | 2:00.83 | 2:39.65 | |||
51 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 37.62 | 1:24.44 | 2:01.63 | 2:40.69 | |||
52 | Maria Lorenzen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 37.00 | 1:18.31 | 2:00.17 | 2:40.84 | |||
53 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 36.80 | 1:19.35 | 2:02.36 | 2:45.30 | |||
54 | Amalie Ringkvist | 2002 | Odense Svømme Klub | 37.51 | 1:21.16 | 2:04.96 | 2:45.44 | |||
55 | Laura Andersen | 1997 | GTI | 38.59 | 1:21.06 | 2:04.52 | 2:47.74 | |||
56 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 36.80 | 1:20.41 | 2:05.68 | 2:47.81 | |||
57 | Signe Stærmose | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 38.39 | 1:21.37 | 2:05.39 | 2:49.60 | |||
58 | Line With Nielsen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.95 | 1:20.30 | 2:05.86 | 2:49.70 | |||
59 | Nicole Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.76 | 1:20.19 | 2:06.02 | 2:49.87 | |||
60 | Anne Hazell Brink | 1999 | O.S.L.F. | 37.51 | 1:19.73 | 2:04.52 | 2:49.94 | |||
61 | Erantis F P Sørensen | 2002 | O.S.L.F. | 39.07 | 1:27.52 | 2:07.55 | 2:50.63 | |||
62 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 39.61 | 1:22.43 | 2:06.49 | 2:51.05 | |||
- | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Heidi Glintborg | 2002 | O.S.L.F. | DNS | ||||||
- | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Hilal Bagci | 2001 | Frem Odense | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:09 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:17 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Rynkeby |
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 2.05.46 (2008) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 30.29 | 1:03.31 | 1:36.51 | 2:07.93 | |||
2 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 30.25 | 1:03.41 | 1:36.47 | 2:08.07 | |||
3 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.34 | 1:03.52 | 1:37.68 | 2:11.74 | |||
4 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.02 | 1:05.10 | 1:40.18 | 2:13.90 | |||
5 | Eva Olsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.59 | 1:06.05 | 1:40.76 | 2:14.05 | |||
6 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.39 | 1:05.80 | 1:41.06 | 2:14.27 | |||
7 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.01 | 1:06.53 | 1:41.74 | 2:16.49 | |||
8 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 30.76 | 1:05.07 | 1:40.99 | 2:17.64 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:17 |
Resultat Løb 32 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:20 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Sport og Profil |
Viktor B. Bromer 93 - AGF - 1.56.18 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.19 | 58.26 | 1:28.34 | 1:58.97 | |||
2 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 28.86 | 1:01.08 | 1:32.55 | 2:01.73 | Deltager ikke i finalen | ||
3 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 28.79 | 1:00.61 | 1:31.67 | 2:02.06 | Deltager ikke i finalen | ||
4 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 29.03 | 1:00.53 | 1:32.23 | 2:02.40 | |||
5 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 28.89 | 1:01.05 | 1:32.88 | 2:02.64 | |||
6 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.36 | 59.28 | 1:31.00 | 2:02.80 | |||
7 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 28.51 | 59.06 | 1:30.12 | 2:02.86 | |||
8 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.83 | 1:00.15 | 1:31.69 | 2:03.11 | |||
9 | Magnus B. Høgild | 1999 | Herning Svømmeklub | 28.88 | 1:00.53 | 1:32.30 | 2:03.71 | |||
10 | Dario Xhanini | 2000 | Mendrisio Nuoto | 28.74 | 59.94 | 1:32.05 | 2:03.92 | |||
11 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 29.25 | 1:01.55 | 1:33.61 | 2:05.13 | |||
12 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.90 | 1:00.86 | 1:33.16 | 2:05.25 | |||
13 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.04 | 1:01.57 | 1:33.77 | 2:05.26 | Deltager ikke i finalen | ||
14 | Mads Sørensen | 2000 | O.S.L.F. | 29.44 | 1:01.53 | 1:34.47 | 2:06.25 | |||
15 | Andreas Sehested | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.25 | 1:02.01 | 1:34.56 | 2:07.00 | |||
16 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | O.S.L.F. | 29.87 | 1:02.79 | 1:35.98 | 2:08.18 | |||
17 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 29.50 | 1:01.93 | 1:35.10 | 2:08.35 | |||
18 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 30.04 | 1:02.97 | 1:35.86 | 2:08.82 | |||
19 | Alexander Caccia | 1999 | Mendrisio Nuoto | 29.80 | 1:02.59 | 1:36.28 | 2:09.04 | |||
20 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 29.40 | 1:02.17 | 1:35.99 | 2:10.09 | |||
21 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 30.36 | 1:04.73 | 1:38.54 | 2:11.82 | |||
22 | Malthe Burgaard | 2000 | Odense Svømme Klub | 29.26 | 1:02.65 | 1:37.52 | 2:11.83 | |||
23 | Christian Rasmussen | 2000 | O.S.L.F. | 30.55 | 1:04.15 | 1:39.19 | 2:14.14 | |||
24 | Theo Maffei | 1997 | Mendrisio Nuoto | 30.65 | 1:04.79 | 1:40.12 | 2:14.71 | |||
25 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 30.86 | 1:05.09 | 1:40.55 | 2:15.50 | |||
26 | August Bugge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.88 | 1:06.40 | 1:41.76 | 2:16.28 | |||
27 | Casper Christiansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 31.23 | 1:06.54 | 1:41.63 | 2:16.85 | |||
28 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.19 | 1:05.55 | 1:41.63 | 2:18.03 | |||
29 | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.97 | 1:05.90 | 1:42.62 | 2:18.62 | |||
30 | Gianluca Figini | 2000 | Mendrisio Nuoto | 33.12 | 1:10.58 | 1:48.71 | 2:25.74 | |||
31 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 2:10.82 | 2:33.35 | 2:33.35 | ||||
32 | Magnus Damkier | 1999 | O.S.L.F. | 33.92 | 1:13.98 | 1:55.28 | 2:33.56 | |||
33 | Jonas Nibe Klit | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 36.77 | 1:17.61 | 1:57.82 | 2:35.67 | |||
34 | Emil Sietam | 1999 | Haarby Svømmeklub | 34.45 | 1:13.79 | 1:56.09 | 2:35.90 | |||
35 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 2:10.50 | 2:40.41 | 2:40.41 | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:20 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:23 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Sport og Profil |
Viktor B. Bromer 93 - AGF - 1.56.18 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.94 | 57.78 | 1:27.88 | 1:57.07 | |||
2 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 27.96 | 57.78 | 1:28.10 | 1:57.39 | |||
3 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 27.51 | 58.60 | 1:29.71 | 1:59.72 | |||
4 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 27.69 | 58.06 | 1:28.90 | 2:00.06 | |||
5 | Dario Xhanini | 2000 | Mendrisio Nuoto | 28.60 | 59.53 | 1:30.88 | 2:01.49 | |||
6 | Magnus B. Høgild | 1999 | Herning Svømmeklub | 28.81 | 59.48 | 1:31.37 | 2:02.46 | |||
7 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.95 | 1:00.54 | 1:32.02 | 2:03.78 | |||
8 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.20 | 59.38 | 1:31.89 | 2:04.90 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:23 |
Resultat Løb 33 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Vestfyns Bryggeri |
Louise Ørnstedt 85 - FREM-STO95 - 1.02.03.(2005) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 33.01 | 1:07.01 | |||||
2 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.45 | 1:08.60 | |||||
3 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 35.23 | 1:09.24 | |||||
4 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 34.13 | 1:09.71 | |||||
5 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 34.01 | 1:10.22 | |||||
6 | Stine Knudsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.61 | 1:11.05 | |||||
7 | Gaia Ceresola | 2001 | Mendrisio Nuoto | 35.22 | 1:11.58 | |||||
8 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 35.39 | 1:12.32 | |||||
9 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 35.68 | 1:12.44 | Deltager ikke i finalen | ||||
10 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.17 | 1:12.54 | |||||
11 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.19 | 1:13.08 | |||||
12 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 36.05 | 1:13.35 | |||||
13 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 35.27 | 1:13.46 | |||||
14 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.17 | 1:13.86 | |||||
15 | Amalie Frederiksen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.71 | 1:13.95 | |||||
16 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 36.56 | 1:14.00 | |||||
17 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 36.49 | 1:14.25 | |||||
18 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 35.69 | 1:14.29 | |||||
19 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 36.38 | 1:14.49 | |||||
20 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Odense Svømme Klub | 36.37 | 1:14.76 | |||||
21 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 35.86 | 1:14.80 | |||||
22 | Nicole Canonico | 2000 | Mendrisio Nuoto | 36.18 | 1:14.93 | |||||
23 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 36.74 | 1:15.03 | |||||
24 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.09 | 1:15.30 | |||||
25 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.10 | 1:15.73 | |||||
26 | Anna Andersen | 2001 | GTI | 36.60 | 1:15.83 | |||||
27 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.94 | 1:16.92 | |||||
28 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.75 | 1:17.23 | |||||
29 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.34 | 1:17.58 | |||||
30 | Elisa Viviani | 2002 | Mendrisio Nuoto | 38.39 | 1:18.19 | |||||
31 | Mia Jensen | 1998 | DeltaSwim | 37.96 | 1:18.46 | |||||
32 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 39.11 | 1:18.69 | |||||
33 | Ida L. Bendtsen | 2000 | DeltaSwim | 38.59 | 1:18.84 | |||||
34 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 38.61 | 1:18.93 | |||||
35 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 39.69 | 1:19.40 | |||||
36 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.63 | 1:19.53 | |||||
37 | Lara Ferro | 1999 | Mendrisio Nuoto | 38.77 | 1:19.96 | |||||
38 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | 39.59 | 1:20.54 | |||||
39 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 39.01 | 1:21.07 | |||||
40 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.67 | 1:21.19 | |||||
41 | Mai Heilmann | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 40.14 | 1:21.47 | |||||
42 | Sif Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 39.83 | 1:21.60 | |||||
43 | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | 39.93 | 1:21.69 | |||||
44 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 40.79 | 1:21.85 | |||||
45 | Amalie Lange | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 40.07 | 1:22.08 | |||||
46 | Giulia Salentino | 1999 | Mendrisio Nuoto | 40.03 | 1:22.28 | |||||
47 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 40.52 | 1:23.12 | |||||
48 | Emma Lykke Kallesø | 1999 | Frem Odense | 39.95 | 1:23.24 | |||||
49 | Louise Buch Kjølby | 1999 | DeltaSwim | 40.50 | 1:24.07 | |||||
50 | Sif Rubæk | 2001 | DeltaSwim | 40.89 | 1:24.38 | |||||
51 | Charlotte Bisgaard | 2001 | DeltaSwim | 41.49 | 1:24.68 | |||||
52 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 42.48 | 1:27.34 | |||||
53 | Signe Stærmose | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 43.86 | 1:28.88 | |||||
54 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 43.48 | 1:29.50 | |||||
55 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | DeltaSwim | 43.76 | 1:30.18 | |||||
56 | Camilla Vestergaard | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 43.86 | 1:31.89 | |||||
57 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 44.65 | 1:35.66 | |||||
58 | Emilie Gaarsler Grønborg | 2001 | Frem Odense | 52.14 | 1:45.80 | |||||
59 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 50.64 | 1:45.85 | |||||
60 | Mia Andersen | 2002 | O.S.L.F. | 1:02.85 | 1:57.74 | |||||
- | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Freya R. Andersen | 2000 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Vestfyns Bryggeri |
Louise Ørnstedt 85 - FREM-STO95 - 1.02.03.(2005) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 32.36 | 1:05.85 | |||||
2 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 32.75 | 1:06.78 | |||||
3 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.41 | 1:09.09 | |||||
4 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.93 | 1:09.34 | |||||
5 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 34.36 | 1:09.65 | |||||
6 | Gaia Ceresola | 2001 | Mendrisio Nuoto | 34.49 | 1:10.33 | |||||
7 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 34.54 | 1:10.76 | |||||
8 | Stine Knudsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.13 | 1:11.12 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:29 |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:44 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Arena |
Chris Christensen 88 - Holstebro - 58.38 (2013) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Chris Christensen | 1988 | Herning Svømmeklub | 30.80 | 1:00.65 | |||||
2 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 30.27 | 1:01.93 | |||||
3 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.51 | 1:02.18 | |||||
4 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 30.22 | 1:03.30 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Matteo de Lorenzi | 1996 | Mendrisio Nuoto | 31.02 | 1:03.73 | |||||
6 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.06 | 1:04.36 | |||||
7 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.74 | 1:04.81 | Deltager ikke i finalen | ||||
8 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | GTI | 31.57 | 1:05.07 | |||||
9 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 31.90 | 1:05.56 | |||||
10 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.19 | 1:05.57 | |||||
11 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.56 | 1:06.14 | |||||
12 | Mads Christensen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.18 | 1:06.69 | |||||
13 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 33.08 | 1:06.73 | |||||
14 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | Odense Svømme Klub | 32.71 | 1:07.24 | |||||
15 | Søren Bisgaard | 1998 | DeltaSwim | 33.09 | 1:07.89 | |||||
16 | Alexander Caccia | 1999 | Mendrisio Nuoto | 34.21 | 1:09.31 | |||||
17 | Magnus Lerche | 1999 | Aars Svømmeklub | 33.84 | 1:09.87 | |||||
18 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 34.07 | 1:10.21 | |||||
19 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 34.11 | 1:10.47 | |||||
20 | Andreas Sehested | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.53 | 1:10.88 | |||||
21 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.28 | 1:11.30 | |||||
22 | Theo Maffei | 1997 | Mendrisio Nuoto | 35.05 | 1:12.21 | |||||
23 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | GTI | 34.53 | 1:12.28 | |||||
24 | Marco Brander | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.51 | 1:13.94 | |||||
25 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 35.64 | 1:15.18 | |||||
26 | Magnus Damkier | 1999 | O.S.L.F. | 36.76 | 1:16.25 | |||||
27 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 41.84 | 1:28.78 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:44 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:35 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Arena |
Chris Christensen 88 - Holstebro - 58.38 (2013) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Chris Christensen | 1988 | Herning Svømmeklub | 29.27 | 59.10 | |||||
2 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 29.42 | 59.66 | |||||
3 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.21 | 1:01.80 | |||||
4 | Matteo de Lorenzi | 1996 | Mendrisio Nuoto | 30.20 | 1:02.69 | |||||
5 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.67 | 1:04.89 | |||||
6 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | GTI | 31.51 | 1:05.29 | |||||
7 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.85 | 1:05.49 | |||||
8 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 32.15 | 1:05.75 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:35 |
Resultat Løb 35 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:57 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 35, 200m Butterfly Damer, Indledende |
Sponsor: Bernstoffminde Efterskole |
Julie Hougaard 91 - OSLF-STO95 - 2.18.75 (2007) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 32.90 | 1:10.24 | 1:46.90 | 2:23.33 | |||
2 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 32.72 | 1:09.22 | 1:46.59 | 2:23.87 | |||
3 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 31.89 | 1:08.62 | 1:46.38 | 2:24.57 | |||
4 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 32.81 | 1:09.68 | 1:47.27 | 2:25.47 | |||
5 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 32.38 | 1:11.72 | 1:52.01 | 2:32.63 | |||
6 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 33.54 | 1:11.78 | 1:51.97 | 2:33.38 | Deltager ikke i finalen | ||
7 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.86 | 1:12.68 | 1:54.11 | 2:36.55 | Deltager ikke i finalen | ||
8 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.13 | 1:17.55 | 1:58.80 | 2:41.05 | |||
9 | Thyra Jørgensen | 2002 | GTI | 33.73 | 1:15.05 | 1:58.25 | 2:44.01 | |||
10 | Anna Burei | 1998 | Mendrisio Nuoto | 37.00 | 1:19.16 | 2:02.32 | 2:45.46 | |||
11 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.56 | 1:17.55 | 2:02.04 | 2:46.03 | Deltager ikke i finalen | ||
12 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 38.04 | 1:22.00 | 2:08.45 | 2:54.58 | |||
13 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 39.03 | 1:24.44 | 2:10.90 | 2:56.57 | |||
14 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | GTI | 36.90 | 1:20.62 | 2:08.59 | 2:59.05 | |||
15 | Karen Hazell Brink | 2002 | O.S.L.F. | 41.24 | 1:28.78 | 2:16.27 | 3:03.92 | |||
16 | Emilie Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.08 | 1:25.31 | 2:15.19 | 3:05.06 | |||
17 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 40.07 | 1:25.57 | 2:15.46 | 3:05.36 | |||
18 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 40.49 | 1:29.83 | 2:22.21 | 3:14.01 | |||
19 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 42.64 | 1:33.94 | 2:26.87 | 3:15.11 | |||
20 | Anna Broe | 2002 | O.S.L.F. | 41.17 | 1:34.45 | 2:29.05 | 3:22.09 | |||
21 | Charlotte Bisgaard | 2001 | DeltaSwim | 42.50 | 1:34.46 | 2:32.71 | 3:29.12 | |||
22 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 44.77 | 1:40.19 | 2:37.18 | 3:33.04 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:57 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:43 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 35, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Sponsor: Bernstoffminde Efterskole |
Julie Hougaard 91 - OSLF-STO95 - 2.18.75 (2007) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 31.38 | 1:07.01 | 1:42.29 | 2:17.82 | |||
2 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 31.11 | 1:06.70 | 1:42.55 | 2:17.84 | |||
3 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 31.73 | 1:07.57 | 1:44.09 | 2:20.89 | |||
4 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 32.74 | 1:08.61 | 1:45.90 | 2:22.90 | |||
5 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 31.60 | 1:10.21 | 1:50.19 | 2:31.38 | |||
6 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.99 | 1:15.18 | 1:55.62 | 2:37.22 | |||
7 | Thyra Jørgensen | 2002 | GTI | 33.15 | 1:13.02 | 1:56.15 | 2:41.00 | |||
8 | Anna Burei | 1998 | Mendrisio Nuoto | 35.19 | 1:16.12 | 1:59.12 | 2:42.74 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:43 |
Resultat Løb 36 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:11 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 36, 200m Butterfly Herrer, Indledende |
Sponsor: Castus |
Chris Christensen 88 - Holstebro - 2.05.14 (2013) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 30.24 | 1:04.12 | 1:38.82 | 2:13.19 | |||
2 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 29.31 | 1:02.57 | 1:37.49 | 2:13.70 | |||
3 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.44 | 1:03.92 | 1:39.24 | 2:14.85 | |||
4 | Dario Xhanini | 2000 | Mendrisio Nuoto | 29.74 | 1:04.82 | 1:40.53 | 2:15.71 | |||
5 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 30.69 | 1:05.40 | 1:41.18 | 2:18.21 | |||
6 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Herning Svømmeklub | 30.23 | 1:04.94 | 1:41.23 | 2:20.13 | |||
7 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.31 | 1:04.97 | 1:43.73 | 2:20.52 | |||
8 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 29.91 | 1:04.30 | 1:40.93 | 2:20.86 | |||
9 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.97 | 1:09.36 | 1:49.44 | 2:26.98 | |||
10 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.90 | 1:09.23 | 1:49.09 | 2:27.04 | |||
11 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.42 | 1:10.17 | 1:48.85 | 2:28.91 | |||
12 | Mads Sørensen | 2000 | O.S.L.F. | 32.95 | 1:12.46 | 1:53.27 | 2:32.22 | |||
13 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.51 | 1:12.56 | 1:53.01 | 2:32.26 | |||
14 | Casper Christiansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 33.72 | 1:13.57 | 1:56.63 | 2:38.83 | |||
15 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 34.31 | 1:16.52 | 2:01.21 | 2:43.91 | |||
16 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.43 | 1:21.85 | 2:10.56 | 2:59.55 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:11 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:50 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 36, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Sponsor: Castus |
Chris Christensen 88 - Holstebro - 2.05.14 (2013) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Herning Svømmeklub | 29.09 | 1:01.94 | 1:36.81 | 2:11.51 | |||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.50 | 1:03.58 | 1:38.76 | 2:12.73 | |||
3 | Dario Xhanini | 2000 | Mendrisio Nuoto | 29.49 | 1:03.54 | 1:38.73 | 2:13.68 | |||
4 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 30.05 | 1:03.99 | 1:39.20 | 2:15.14 | |||
5 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 29.26 | 1:03.18 | 1:38.89 | 2:15.64 | |||
6 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 31.19 | 1:07.19 | 1:42.09 | 2:19.04 | |||
7 | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.36 | 1:05.59 | 1:42.43 | 2:19.53 | |||
8 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Herning Svømmeklub | 30.40 | 1:05.65 | 1:42.12 | 2:19.93 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:50 |
Resultat Løb 37 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:00 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 37, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Catering Engros |
Rikke Møller Pedersen 89 - FREM-STO95 - 1.09.73 (2009) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | O.S.L.F. | 34.50 | 1:12.88 | |||||
2 | Julie D. Hald | 1996 | Herning Svømmeklub | 34.23 | 1:13.19 | |||||
3 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 35.67 | 1:14.84 | |||||
4 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.25 | 1:18.10 | |||||
5 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.06 | 1:18.15 | |||||
6 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 37.20 | 1:18.94 | |||||
7 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 36.64 | 1:19.22 | |||||
8 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 37.38 | 1:20.22 | |||||
9 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 38.28 | 1:20.75 | |||||
10 | Laura Andersen | 1997 | GTI | 37.33 | 1:21.31 | |||||
11 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 38.08 | 1:21.46 | |||||
12 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.92 | 1:22.18 | |||||
13 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.22 | 1:23.88 | |||||
14 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 40.42 | 1:24.93 | |||||
15 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Odense Svømme Klub | 40.46 | 1:24.94 | |||||
16 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 40.36 | 1:25.10 | |||||
17 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 39.98 | 1:25.15 | |||||
18 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.68 | 1:25.31 | |||||
19 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 41.32 | 1:25.49 | |||||
20 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.78 | 1:25.82 | |||||
21 | Celine Piacentini | 1999 | Mendrisio Nuoto | 41.55 | 1:26.85 | |||||
22 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.77 | 1:27.43 | |||||
23 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 40.88 | 1:27.82 | |||||
24 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 41.64 | 1:28.58 | |||||
25 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | DeltaSwim | 41.14 | 1:29.46 | |||||
26 | Ida L. Bendtsen | 2000 | DeltaSwim | 45.29 | 1:34.66 | |||||
27 | Sif Rubæk | 2001 | DeltaSwim | 44.94 | 1:34.75 | |||||
28 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.06 | 1:35.26 | |||||
29 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 46.87 | 1:39.39 | |||||
30 | Amalie Ringkvist | 2002 | Odense Svømme Klub | 47.17 | 1:40.55 | |||||
31 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | O.S.L.F. | 45.74 | 1:42.50 | |||||
32 | Hilal Bagci | 2001 | Frem Odense | 48.12 | 1:43.74 | |||||
33 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | DeltaSwim | 50.13 | 1:45.86 | |||||
34 | Anne Hazell Brink | 1999 | O.S.L.F. | 49.51 | 1:46.79 | |||||
35 | Emilie Gaarsler Grønborg | 2001 | Frem Odense | 50.76 | 1:48.28 | |||||
36 | Erantis F P Sørensen | 2002 | O.S.L.F. | 51.53 | 1:49.36 | |||||
- | Camilla Vestergaard | 2000 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Pernille H. Gravgaard | 1997 | DeltaSwim | DNS | ||||||
- | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | 2armt50m i va brydes | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:00 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:56 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 37, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Catering Engros |
Rikke Møller Pedersen 89 - FREM-STO95 - 1.09.73 (2009) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | O.S.L.F. | 33.89 | 1:12.22 | |||||
2 | Julie D. Hald | 1996 | Herning Svømmeklub | 34.13 | 1:12.25 | |||||
3 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 35.05 | 1:14.48 | |||||
4 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.96 | 1:17.46 | |||||
5 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 36.39 | 1:17.75 | |||||
6 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 36.57 | 1:18.02 | |||||
7 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 37.00 | 1:19.07 | |||||
8 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 36.67 | 1:19.12 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:56 |
Resultat Løb 38 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 38, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Extreme |
Chris Christensen 88 - West Swim Esbjerg - 1.04.40 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Chris Christensen | 1988 | Herning Svømmeklub | 31.83 | 1:06.51 | |||||
2 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 31.75 | 1:08.47 | |||||
3 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 35.26 | 1:09.00 | |||||
4 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 34.51 | 1:10.02 | |||||
5 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.27 | 1:12.61 | |||||
6 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | GTI | 34.16 | 1:13.29 | |||||
7 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | Odense Svømme Klub | 35.50 | 1:16.08 | |||||
8 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 37.36 | 1:19.34 | |||||
9 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 37.54 | 1:19.51 | |||||
10 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 37.37 | 1:20.34 | |||||
11 | August Bugge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.67 | 1:21.11 | |||||
12 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 38.64 | 1:21.76 | |||||
13 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.12 | 1:21.94 | |||||
14 | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.25 | 1:22.28 | |||||
15 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.62 | 1:23.58 | |||||
16 | Gianluca Figini | 2000 | Mendrisio Nuoto | 39.76 | 1:24.84 | |||||
17 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 40.44 | 1:28.25 | |||||
- | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:03 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 38, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Extreme |
Chris Christensen 88 - West Swim Esbjerg - 1.04.40 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 29.79 | 1:03.45 | |||||
2 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 30.72 | 1:05.40 | |||||
3 | Chris Christensen | 1988 | Herning Svømmeklub | 30.70 | 1:05.43 | |||||
4 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 30.94 | 1:05.98 | |||||
5 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.88 | 1:11.15 | |||||
6 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | GTI | 33.57 | 1:12.16 | |||||
7 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | Odense Svømme Klub | 34.94 | 1:15.75 | |||||
8 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 34.83 | 1:17.25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:03 |
Resultat Løb 39 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:11 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 39, 200m Medley Damer, Indledende |
Sponsor: Odense Renovation |
Eleonor Lindborg 92 - Föreningen Trelleborg - 2.22.70 (2009) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.86 | 1:12.61 | 1:52.32 | 2:26.79 | |||
2 | Eva Olsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.87 | 1:10.95 | 1:53.22 | 2:27.06 | |||
3 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 31.14 | 1:08.44 | 1:54.98 | 2:29.05 | Deltager ikke i finalen | ||
4 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 30.55 | 1:12.05 | 1:56.32 | 2:29.56 | |||
5 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 31.04 | 1:09.60 | 1:55.42 | 2:30.47 | |||
6 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 31.96 | 1:10.21 | 1:55.98 | 2:31.47 | |||
7 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 32.04 | 1:11.21 | 1:56.68 | 2:31.65 | |||
8 | Matilde Schrøder | 1996 | O.S.L.F. | 31.85 | 1:13.82 | 1:54.98 | 2:31.97 | Deltager ikke i finalen | ||
9 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 31.97 | 1:11.53 | 1:56.87 | 2:32.12 | |||
10 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 31.70 | 1:12.36 | 1:57.53 | 2:32.21 | |||
11 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.79 | 1:23.24 | 1:59.20 | 2:33.53 | |||
12 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.95 | 1:12.89 | 2:00.46 | 2:34.74 | |||
13 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 32.08 | 1:14.27 | 2:00.88 | 2:34.80 | |||
14 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.27 | 1:14.52 | 1:58.06 | 2:34.84 | |||
15 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.72 | 1:19.05 | 2:00.33 | 2:35.15 | |||
16 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 33.12 | 1:13.27 | 2:00.22 | 2:35.38 | |||
17 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 34.44 | 1:14.42 | 1:59.80 | 2:36.46 | |||
18 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 33.26 | 1:12.05 | 2:00.38 | 2:36.49 | |||
19 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 31.44 | 1:14.22 | 2:00.56 | 2:37.81 | |||
20 | Mia Jensen | 1998 | DeltaSwim | 32.84 | 1:16.51 | 2:03.02 | 2:38.74 | |||
21 | Amalie Frederiksen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.69 | 1:15.63 | 2:02.55 | 2:39.24 | |||
22 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.59 | 1:15.61 | 2:02.29 | 2:39.44 | |||
23 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.27 | 1:19.58 | 2:04.77 | 2:39.51 | |||
24 | Gaia Ceresola | 2001 | Mendrisio Nuoto | 36.15 | 1:15.58 | 2:03.26 | 2:40.14 | |||
25 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 35.63 | 1:19.39 | 2:04.71 | 2:40.60 | |||
26 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 35.08 | 1:18.42 | 2:05.31 | 2:41.03 | |||
27 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.36 | 1:13.07 | 2:02.72 | 2:41.17 | |||
28 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.11 | 1:20.31 | 2:06.84 | 2:41.29 | |||
29 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 33.59 | 1:18.27 | 2:03.15 | 2:41.35 | |||
30 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 33.86 | 1:18.95 | 2:02.97 | 2:41.49 | |||
31 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.93 | 1:18.79 | 2:07.25 | 2:42.80 | |||
32 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 35.78 | 1:19.09 | 2:05.15 | 2:43.48 | |||
33 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 34.84 | 1:17.21 | 2:06.00 | 2:43.54 | |||
34 | Celine Piacentini | 1999 | Mendrisio Nuoto | 35.27 | 1:19.26 | 2:06.00 | 2:44.32 | |||
35 | Francesca Giorgetti | 1996 | Mendrisio Nuoto | 34.50 | 1:19.72 | 2:07.89 | 2:44.62 | |||
36 | Matilde Zaggai | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.59 | 1:18.68 | 2:09.54 | 2:45.30 | |||
37 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 37.78 | 1:20.64 | 2:09.06 | 2:45.34 | |||
38 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 36.00 | 1:17.57 | 2:09.20 | 2:46.71 | |||
39 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.42 | 1:20.29 | 2:09.30 | 2:47.09 | |||
40 | Elisa Viviani | 2002 | Mendrisio Nuoto | 37.52 | 1:19.71 | 2:10.96 | 2:47.45 | |||
41 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 35.68 | 1:18.41 | 2:09.55 | 2:48.29 | |||
42 | Anna Andersen | 2001 | GTI | 38.82 | 2:10.46 | 2:49.31 | 2:49.31 | |||
43 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.27 | 1:19.61 | 2:11.01 | 2:49.93 | |||
44 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.32 | 1:19.59 | 2:12.64 | 2:50.89 | |||
45 | Lara Ferro | 1999 | Mendrisio Nuoto | 36.66 | 1:21.03 | 2:12.44 | 2:51.27 | |||
46 | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 37.32 | 1:20.35 | 2:13.92 | 2:51.97 | |||
47 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.58 | 1:27.92 | 2:14.80 | 2:52.11 | |||
48 | Olivia Jensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.68 | 1:23.59 | 2:16.43 | 2:54.28 | |||
49 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | GTI | 36.60 | 1:22.97 | 2:14.60 | 2:54.58 | |||
50 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 38.68 | 1:27.88 | 2:15.09 | 2:54.84 | |||
51 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 42.97 | 1:27.24 | 2:17.87 | 2:55.14 | |||
52 | Mai Heilmann | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 35.80 | 1:23.06 | 2:18.25 | 2:57.08 | |||
53 | Giulia Salentino | 1999 | Mendrisio Nuoto | 39.12 | 1:23.44 | 2:18.51 | 2:59.78 | |||
54 | Karen Hazell Brink | 2002 | O.S.L.F. | 40.41 | 1:31.02 | 2:24.51 | 3:01.08 | |||
55 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 39.60 | 1:27.02 | 2:25.39 | 3:04.72 | |||
56 | Anna Broe | 2002 | O.S.L.F. | 39.49 | 1:27.17 | 2:27.11 | 3:07.02 | |||
57 | Laura Andersen | 1997 | GTI | 46.16 | 1:35.70 | 2:22.87 | 3:07.66 | |||
58 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 39.52 | 1:29.93 | 2:25.70 | 3:08.29 | |||
59 | Maria Lorenzen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 40.58 | 1:31.12 | 2:29.88 | 3:10.59 | |||
60 | Amalie Ringkvist | 2002 | Odense Svømme Klub | 43.10 | 1:34.58 | 2:32.02 | 3:14.54 | |||
61 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 43.96 | 1:31.03 | 2:31.39 | 3:14.56 | |||
62 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 45.22 | 1:37.12 | 2:38.59 | 3:19.04 | |||
63 | Erantis F P Sørensen | 2002 | O.S.L.F. | 52.76 | 1:46.09 | 2:46.52 | 3:31.77 | |||
64 | Anne Hazell Brink | 1999 | O.S.L.F. | 45.60 | 1:39.76 | 2:43.58 | 3:32.02 | |||
65 | Mia Andersen | 2002 | O.S.L.F. | 1:00.76 | 2:05.65 | 3:22.93 | 4:16.51 | |||
- | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emilie Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Heidi Glintborg | 2002 | O.S.L.F. | DNS | ||||||
- | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Nicole Canonico | 2000 | Mendrisio Nuoto | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:11 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:20 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 39, 200m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Odense Renovation |
Eleonor Lindborg 92 - Föreningen Trelleborg - 2.22.70 (2009) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.79 | 1:11.67 | 1:51.20 | 2:25.05 | |||
2 | Eva Olsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.87 | 1:09.33 | 1:52.55 | 2:26.73 | |||
3 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 30.50 | 1:11.24 | 1:54.55 | 2:27.45 | |||
4 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 31.50 | 1:08.68 | 1:54.09 | 2:28.09 | |||
5 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 32.17 | 1:11.31 | 1:55.48 | 2:29.04 | |||
6 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 31.99 | 1:09.29 | 1:55.18 | 2:29.65 | |||
7 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 31.76 | 1:09.78 | 1:55.23 | 2:30.52 | |||
8 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 31.33 | 1:10.79 | 1:56.57 | 2:32.29 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:20 |
Resultat Løb 40 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 40, 200m Medley Herrer, Indledende |
Sponsor: Pågen |
Chris Christensen 88 - West Swim Esbjerg - 2.07.22 (2011) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Chris Christensen | 1988 | Herning Svømmeklub | 30.17 | 1:05.85 | 1:43.94 | 2:13.48 | |||
2 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.60 | 1:06.50 | 1:43.75 | 2:13.74 | |||
3 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 29.18 | 1:03.35 | 1:44.09 | 2:15.78 | Deltager ikke i finalen | ||
4 | Magnus B. Høgild | 1999 | Herning Svømmeklub | 28.20 | 1:03.77 | 1:44.68 | 2:16.53 | |||
5 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 28.70 | 1:05.45 | 1:45.15 | 2:17.25 | |||
6 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.98 | 1:06.08 | 1:47.74 | 2:17.60 | Deltager ikke i finalen | ||
7 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.56 | 1:04.35 | 1:46.80 | 2:19.04 | Deltager ikke i finalen | ||
8 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.94 | 1:06.56 | 1:44.93 | 2:19.69 | |||
9 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.03 | 1:07.35 | 1:48.69 | 2:19.86 | |||
10 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 27.85 | 1:03.33 | 1:49.89 | 2:20.01 | Deltager ikke i finalen | ||
11 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 29.23 | 1:04.83 | 1:48.79 | 2:20.38 | Deltager ikke i finalen | ||
12 | Matteo de Lorenzi | 1996 | Mendrisio Nuoto | 30.97 | 1:06.03 | 1:48.73 | 2:21.14 | |||
13 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.21 | 1:05.82 | 1:49.69 | 2:21.38 | Deltager ikke i finalen | ||
14 | Dario Xhanini | 2000 | Mendrisio Nuoto | 28.78 | 1:06.39 | 1:50.76 | 2:22.08 | |||
15 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 29.50 | 1:06.78 | 1:49.82 | 2:22.68 | |||
16 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.34 | 1:09.56 | 1:51.02 | 2:23.19 | |||
16 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.28 | 1:08.33 | 1:51.33 | 2:23.19 | |||
18 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.66 | 1:08.57 | 1:49.71 | 2:23.60 | |||
19 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | GTI | 29.94 | 1:08.55 | 1:51.08 | 2:23.61 | |||
20 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 31.28 | 1:09.04 | 1:50.67 | 2:24.68 | |||
21 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 30.32 | 1:06.72 | 1:53.62 | 2:25.65 | |||
22 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.20 | 1:10.32 | 1:54.29 | 2:26.07 | |||
23 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 31.89 | 1:09.44 | 1:53.50 | 2:27.46 | |||
24 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | GTI | 32.77 | 1:09.96 | 1:55.69 | 2:28.79 | |||
25 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.16 | 1:10.10 | 1:57.15 | 2:28.83 | |||
26 | Mads Sørensen | 2000 | O.S.L.F. | 31.50 | 1:11.78 | 1:57.25 | 2:28.99 | |||
27 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 29.97 | 1:08.72 | 1:55.74 | 2:29.12 | |||
28 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 32.38 | 1:08.94 | 1:57.12 | 2:29.71 | |||
29 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | Odense Svømme Klub | 31.60 | 1:10.47 | 1:55.39 | 2:29.87 | |||
30 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.43 | 1:12.57 | 1:56.30 | 2:30.02 | |||
31 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.69 | 1:09.68 | 1:58.58 | 2:30.52 | |||
32 | Magnus Lerche | 1999 | Aars Svømmeklub | 30.71 | 1:10.03 | 1:56.71 | 2:31.24 | |||
33 | Casper Christiansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 31.03 | 1:11.09 | 1:56.65 | 2:31.87 | |||
34 | Mads Christensen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.94 | 1:09.54 | 1:57.53 | 2:32.49 | |||
35 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | Odense Svømme Klub | 30.54 | 1:10.77 | 1:57.10 | 2:33.87 | |||
36 | Malthe Burgaard | 2000 | Odense Svømme Klub | 31.58 | 1:13.53 | 2:00.72 | 2:33.97 | |||
37 | Søren Bisgaard | 1998 | DeltaSwim | 31.31 | 1:09.34 | 1:57.39 | 2:34.48 | |||
38 | Theo Maffei | 1997 | Mendrisio Nuoto | 33.63 | 1:12.21 | 2:01.16 | 2:35.03 | |||
39 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.37 | 1:15.01 | 1:59.85 | 2:35.16 | |||
40 | Marco Brander | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.83 | 1:12.92 | 1:59.76 | 2:35.41 | |||
41 | Christian Rasmussen | 2000 | O.S.L.F. | 31.88 | 1:13.33 | 2:01.83 | 2:35.48 | |||
42 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 33.46 | 1:13.59 | 1:59.39 | 2:36.07 | |||
43 | Anders Bruun-Petersen | 1999 | Odense Svømme Klub | 31.37 | 1:11.19 | 2:01.24 | 2:36.50 | |||
44 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.30 | 1:14.19 | 2:01.00 | 2:36.61 | |||
45 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 31.97 | 1:17.18 | 2:03.15 | 2:37.67 | |||
46 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 31.06 | 1:14.05 | 2:00.03 | 2:38.44 | |||
47 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | GTI | 33.57 | 1:16.03 | 2:03.15 | 2:40.04 | |||
48 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 34.57 | 1:16.80 | 2:07.61 | 2:45.47 | |||
49 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 34.15 | 1:21.09 | 2:14.05 | 2:50.50 | |||
50 | Emil Sietam | 1999 | Haarby Svømmeklub | 36.81 | 1:24.31 | 2:18.18 | 2:56.05 | |||
51 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 39.38 | 1:23.28 | 2:18.21 | 2:56.33 | |||
- | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:14 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:27 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 40, 200m Medley Herrer, Finaler |
Sponsor: Pågen |
Chris Christensen 88 - West Swim Esbjerg - 2.07.22 (2011) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Chris Christensen | 1988 | Herning Svømmeklub | 28.81 | 1:01.70 | 1:38.16 | 2:10.14 | |||
2 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.17 | 1:05.25 | 1:42.31 | 2:13.12 | |||
3 | Magnus B. Høgild | 1999 | Herning Svømmeklub | 28.15 | 1:04.35 | 1:44.28 | 2:14.87 | |||
4 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 28.80 | 1:04.74 | 1:43.07 | 2:15.06 | |||
5 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.00 | 1:05.34 | 1:45.96 | 2:17.85 | |||
6 | Dario Xhanini | 2000 | Mendrisio Nuoto | 28.75 | 1:06.84 | 1:51.05 | 2:20.85 | |||
7 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.30 | 1:08.19 | 1:49.60 | 2:22.14 | |||
8 | Matteo de Lorenzi | 1996 | Mendrisio Nuoto | 31.66 | 1:07.16 | 1:51.17 | 2:25.09 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:27 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:42 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 41, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Sponsor: Plus Pack |
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 2.05.46 (2008) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | GTI | 35.21 | 1:15.00 | 1:55.59 | 2:34.45 | |||
2 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 36.41 | 1:16.83 | 1:57.27 | 2:36.24 | |||
3 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 36.45 | 1:17.53 | 1:58.63 | 2:41.35 | |||
4 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 38.01 | 1:20.69 | 2:04.32 | 2:44.80 | |||
5 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 38.75 | 1:22.39 | 2:04.88 | 2:45.88 | |||
6 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 38.06 | 1:20.38 | 2:04.57 | 2:47.58 | |||
7 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.51 | 1:21.45 | 2:05.51 | 2:48.88 | |||
8 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 37.76 | 1:21.77 | 2:06.81 | 2:49.15 | |||
9 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 38.59 | 1:22.26 | 2:06.92 | 2:49.60 | |||
10 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | GTI | 38.87 | 1:23.93 | 2:08.58 | 2:50.92 | |||
11 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 38.96 | 1:23.46 | 2:08.51 | 2:51.27 | |||
12 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 38.32 | 1:22.63 | 2:09.25 | 2:55.23 | |||
13 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 39.46 | 1:26.10 | 2:13.39 | 2:56.96 | |||
14 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | 41.23 | 1:27.51 | 2:13.22 | 2:57.31 | |||
15 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | GTI | 40.00 | 1:27.43 | 2:16.40 | 3:05.26 | |||
16 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | GTI | 40.05 | 1:27.18 | 2:18.83 | 3:06.77 | |||
17 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Odense Svømme Klub | 41.45 | 1:29.38 | 2:18.87 | 3:07.02 | |||
18 | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | GTI | 40.02 | 1:26.55 | 2:17.32 | 3:07.39 | |||
19 | Clara Schmedes | 2004 | GTI | 41.62 | 1:32.25 | 2:24.96 | 3:14.03 | |||
20 | Ida Mørk | 2004 | GTI | 43.16 | 1:34.56 | 2:27.87 | 3:18.90 | |||
21 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | 43.27 | 1:39.72 | 2:37.18 | 3:29.71 | |||
- | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:42 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 42, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Sponsor: Rynkeby |
Viktor B. Bromer 93 - AGF - 1.56.18 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elia Riva | 2001 | Mendrisio Nuoto | 28.87 | 1:01.62 | 1:34.01 | 2:06.80 | |||
2 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | GTI | 28.44 | 1:00.48 | 1:34.10 | 2:08.53 | |||
3 | Nathan Cassoni | 2001 | Mendrisio Nuoto | 29.83 | 1:03.85 | 1:37.67 | 2:12.27 | |||
4 | Alex Giacomelli | 2001 | Mendrisio Nuoto | 30.46 | 1:03.76 | 1:38.03 | 2:12.40 | |||
5 | Gustav Stahl | 2002 | Odense Svømme Klub | 30.95 | 1:05.00 | 1:40.00 | 2:13.59 | |||
6 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.34 | 1:05.18 | 1:41.48 | 2:16.44 | |||
7 | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 31.14 | 1:05.86 | 1:42.26 | 2:17.77 | |||
8 | Zeno Ruggiero | 2002 | Mendrisio Nuoto | 32.13 | 1:08.53 | 1:44.31 | 2:19.52 | |||
9 | Magnus A H Christensen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 31.29 | 1:06.60 | 1:43.25 | 2:19.67 | |||
10 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | O.S.L.F. | 32.71 | 1:10.42 | 1:48.43 | 2:25.27 | |||
11 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.87 | 1:08.41 | 1:47.41 | 2:25.30 | |||
12 | Mads Karise Væhrens | 2002 | GTI | 33.16 | 1:11.05 | 1:50.07 | 2:28.04 | |||
13 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 33.05 | 1:10.70 | 1:50.35 | 2:29.08 | |||
14 | Filip Cederstrøm | 2002 | Holstebro Svømme Club | 34.34 | 1:12.88 | 1:52.30 | 2:30.48 | |||
15 | Mads Baltzer | 2002 | GTI | 33.65 | 1:14.27 | 1:55.49 | 2:34.12 | |||
16 | Mikkel Gummer | 2002 | GTI | 36.06 | 1:18.16 | 2:00.02 | 2:38.23 | |||
17 | Marco Knudsen | 2003 | GTI | 35.56 | 1:18.03 | 2:00.28 | 2:40.70 | |||
18 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 35.93 | 1:18.06 | 2:01.82 | 2:42.58 | |||
19 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | GTI | 36.08 | 1:16.51 | 1:59.71 | 2:43.18 | |||
20 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 36.41 | 1:18.59 | 2:02.63 | 2:43.60 | |||
21 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 35.85 | 1:18.82 | 2:02.63 | 2:45.58 | |||
22 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | GTI | 37.77 | 1:21.31 | 2:05.56 | 2:47.11 | |||
23 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | O.S.L.F. | 38.46 | 1:22.01 | 2:08.06 | 2:48.81 | |||
24 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 38.10 | 1:21.63 | 2:07.01 | 2:49.67 | |||
25 | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | O.S.L.F. | 39.68 | 1:23.13 | 2:07.65 | 2:49.77 | |||
26 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 38.58 | 1:24.05 | 2:10.95 | 2:58.59 | |||
27 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 42.56 | 1:30.36 | 2:17.96 | 3:05.21 | |||
28 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | GTI | 40.55 | 1:29.06 | 2:21.33 | 3:10.53 | |||
29 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | 42.76 | 1:32.52 | 2:22.46 | 3:10.83 | |||
30 | Lasse Thulstrup | 2004 | GTI | 42.78 | 1:33.29 | 2:26.08 | 3:15.62 | |||
31 | Viktor Munk Møller | 2003 | Odense Svømme Klub | 42.76 | 1:34.21 | 2:28.07 | 3:19.62 | |||
- | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Oliver Hannibal | 2001 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | William F. Villumsen | 2003 | GTI | DNS | ||||||
- | Esben Brasch Jensen | 2003 | GTI | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 43 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 43, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Sponsor: Sport og Profil |
Louise Ørnstedt 85 - FREM-STO95 - 1.02.03.(2005) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 39.48 | 1:23.07 | |||||
2 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | GTI | 40.61 | 1:23.95 | |||||
3 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 43.13 | 1:27.75 | |||||
4 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | GTI | 43.95 | 1:27.89 | |||||
5 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 43.22 | 1:28.12 | |||||
6 | Julie Wolter | 2003 | GTI | 44.11 | 1:29.22 | |||||
7 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 44.23 | 1:29.77 | |||||
8 | Esther Hek Hansen | 2004 | GTI | 46.17 | 1:33.63 | |||||
9 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 48.20 | 1:34.50 | |||||
10 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Odense Svømme Klub | 46.92 | 1:34.74 | |||||
11 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | 49.25 | 1:37.53 | |||||
12 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 48.05 | 1:37.74 | |||||
13 | Nomi I. K. Schau | 2004 | GTI | 47.26 | 1:38.35 | |||||
14 | Clara Schmedes | 2004 | GTI | 48.63 | 1:38.61 | |||||
15 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 49.62 | 1:39.46 | |||||
16 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 49.10 | 1:41.06 | |||||
17 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 49.97 | 1:41.68 | |||||
18 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 49.97 | 1:42.86 | |||||
19 | Andrea Bruhn Kyhnæb | 2004 | GTI | 50.72 | 1:43.99 | |||||
20 | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | GTI | 51.77 | 1:45.26 | |||||
21 | Emma Saby Hansen | 2003 | Frem Odense | 52.58 | 1:46.18 | |||||
22 | Mathilde Svendsen | 2004 | GTI | 53.78 | 1:47.61 | |||||
23 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 53.00 | 1:48.58 | |||||
24 | Ida Mørk | 2004 | GTI | 53.29 | 1:49.68 | |||||
25 | Freja Lemann Bunch | 2004 | GTI | 57.75 | 1:55.30 | |||||
26 | Smilla Askvig | 2004 | GTI | 55.40 | 1:56.18 | |||||
27 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | 58.85 | 1:57.48 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 44 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:18 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 44, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Sponsor: Vestfyns Bryggeri |
Tobias Urban Hansen 87 - Kvik Kastrup - 59.10 (2008) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elia Riva | 2001 | Mendrisio Nuoto | 33.28 | 1:08.00 | |||||
2 | Daniel Jensen | 2001 | DeltaSwim | 32.59 | 1:08.70 | |||||
3 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.32 | 1:10.33 | |||||
4 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | Odense Svømme Klub | 35.34 | 1:12.78 | |||||
5 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 35.30 | 1:13.51 | |||||
6 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | GTI | 35.67 | 1:13.92 | |||||
7 | Mads Enghave | 2002 | GTI | 37.46 | 1:15.37 | |||||
8 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 37.12 | 1:15.44 | |||||
9 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | GTI | 38.07 | 1:16.13 | |||||
10 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | Odense Svømme Klub | 38.56 | 1:18.52 | |||||
11 | Casper Koch | 2002 | GTI | 38.60 | 1:19.40 | |||||
12 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 39.01 | 1:19.93 | |||||
13 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 39.26 | 1:20.06 | |||||
14 | Mads Baltzer | 2002 | GTI | 39.20 | 1:20.84 | |||||
15 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | GTI | 39.59 | 1:21.85 | |||||
16 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 40.80 | 1:21.93 | |||||
17 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 40.02 | 1:21.98 | |||||
18 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 39.63 | 1:22.18 | |||||
19 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | GTI | 41.13 | 1:24.79 | |||||
20 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | Odense Svømme Klub | 42.44 | 1:25.62 | |||||
21 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 41.42 | 1:25.68 | |||||
22 | Mingus Okkerholm | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 43.06 | 1:26.84 | |||||
23 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 41.88 | 1:27.03 | |||||
24 | Oliver Hallenborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 43.25 | 1:27.44 | |||||
25 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | GTI | 42.63 | 1:27.59 | |||||
26 | Marius Bugge | 2003 | GTI | 42.86 | 1:28.75 | |||||
27 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 43.47 | 1:28.96 | |||||
28 | Kevin Liang | 2002 | GTI | 44.52 | 1:32.37 | |||||
29 | Oliver Nierfeldt | 2002 | GTI | 44.65 | 1:32.43 | |||||
30 | Viktor Munk Møller | 2003 | Odense Svømme Klub | 49.04 | 1:37.69 | |||||
31 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 49.29 | 1:39.81 | |||||
32 | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | O.S.L.F. | 49.44 | 1:39.83 | |||||
33 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 49.30 | 1:40.01 | |||||
34 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 50.12 | 1:42.11 | |||||
35 | Matias Buus Hansen | 2003 | GTI | 50.01 | 1:43.46 | |||||
- | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Oliver Hannibal | 2001 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | DSQ | ej fort bev50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:18 |
Resultat Løb 46 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:23 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 46, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Sponsor: Bernstoffminde Efterskole |
Chris Christensen 88 - West Swim Esbjerg - 2.05.14 (2013) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 30.44 | 1:06.29 | 1:42.99 | 2:20.29 | |||
2 | Alex Giacomelli | 2001 | Mendrisio Nuoto | 33.61 | 1:13.03 | 1:54.71 | 2:37.51 | |||
3 | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 34.12 | 1:13.96 | 1:57.48 | 2:42.25 | |||
4 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.99 | 1:15.56 | 2:00.83 | 2:46.85 | |||
5 | Mikkel Gummer | 2002 | GTI | 40.39 | 1:29.34 | 2:22.44 | 3:13.18 | |||
6 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 52.40 | 1:55.90 | 3:02.31 | 4:03.81 | |||
- | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | GTI | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:23 |
Resultat Løb 47 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:31 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 47, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Sponsor: Castus |
Rikke Møller Pedersen 89 - FREM-STO95 - 1.09.73 (2009) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 43.57 | 1:30.05 | |||||
2 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 42.97 | 1:30.52 | |||||
3 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 44.70 | 1:32.93 | |||||
4 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 45.69 | 1:35.69 | |||||
5 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 44.68 | 1:37.03 | |||||
6 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | GTI | 47.93 | 1:40.91 | |||||
7 | Esther Hek Hansen | 2004 | GTI | 48.91 | 1:42.32 | |||||
8 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 49.42 | 1:43.19 | |||||
9 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | GTI | 49.92 | 1:44.77 | |||||
10 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 50.78 | 1:45.63 | |||||
11 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | GTI | 51.16 | 1:46.18 | |||||
12 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 51.40 | 1:46.38 | |||||
13 | Julie Wolter | 2003 | GTI | 51.54 | 1:48.31 | |||||
14 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 53.62 | 1:51.86 | |||||
15 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | GTI | 51.28 | 1:53.41 | |||||
16 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 54.29 | 1:54.92 | |||||
17 | Mathilde Svendsen | 2004 | GTI | 56.11 | 1:56.19 | |||||
18 | Andrea Bruhn Kyhnæb | 2004 | GTI | 59.44 | 1:57.86 | |||||
19 | Emma Saby Hansen | 2003 | Frem Odense | 59.18 | 2:00.65 | |||||
20 | Freja Lemann Bunch | 2004 | GTI | 59.01 | 2:01.79 | |||||
21 | Nomi I. K. Schau | 2004 | GTI | 58.36 | 2:03.49 | |||||
22 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 58.81 | 2:04.46 | |||||
23 | Clara Schmedes | 2004 | GTI | 59.46 | 2:06.44 | |||||
24 | Ida Mørk | 2004 | GTI | 1:00.11 | 2:06.53 | |||||
- | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Smilla Askvig | 2004 | GTI | DNS | ||||||
- | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | GTI | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:31 |
Resultat Løb 48 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 48, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Sponsor: Catering Engros |
Chris Christensen 88 - West Swim Esbjerg - 1.04.40 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nathan Cassoni | 2001 | Mendrisio Nuoto | 35.88 | 1:15.91 | |||||
2 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | GTI | 35.91 | 1:16.03 | |||||
3 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 36.79 | 1:16.62 | |||||
4 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 37.01 | 1:17.98 | |||||
5 | Zeno Ruggiero | 2002 | Mendrisio Nuoto | 36.33 | 1:18.16 | |||||
6 | Filip Cederstrøm | 2002 | Holstebro Svømme Club | 37.84 | 1:22.31 | |||||
7 | Gustav Stahl | 2002 | Odense Svømme Klub | 40.09 | 1:24.06 | |||||
8 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.47 | 1:24.45 | |||||
9 | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 41.21 | 1:28.76 | |||||
10 | Mingus Okkerholm | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 42.20 | 1:29.56 | |||||
11 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | GTI | 42.83 | 1:30.27 | |||||
12 | Casper Koch | 2002 | GTI | 43.53 | 1:32.14 | |||||
13 | Oliver Hallenborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 44.93 | 1:34.04 | |||||
14 | Mads Enghave | 2002 | GTI | 45.63 | 1:34.90 | |||||
15 | Mads Karise Væhrens | 2002 | GTI | 45.54 | 1:35.93 | |||||
16 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 46.37 | 1:36.79 | |||||
17 | Mikkel Gummer | 2002 | GTI | 48.13 | 1:39.14 | |||||
18 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 46.44 | 1:39.20 | |||||
19 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | GTI | 47.19 | 1:39.84 | |||||
20 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 47.49 | 1:40.89 | |||||
21 | Kevin Liang | 2002 | GTI | 49.84 | 1:40.99 | |||||
22 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 46.17 | 1:41.34 | |||||
23 | Marco Knudsen | 2003 | GTI | 47.85 | 1:41.45 | |||||
24 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | GTI | 49.30 | 1:42.12 | |||||
25 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | O.S.L.F. | 50.94 | 1:42.59 | |||||
26 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 48.28 | 1:42.64 | |||||
27 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | Odense Svømme Klub | 50.34 | 1:43.16 | |||||
28 | Esben Brasch Jensen | 2003 | GTI | 50.00 | 1:46.20 | |||||
29 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | GTI | 51.07 | 1:49.32 | |||||
30 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | 52.77 | 1:50.98 | |||||
31 | Lasse Thulstrup | 2004 | GTI | 52.13 | 1:51.18 | |||||
32 | Hugo Smed | 2003 | Odense Svømme Klub | 53.36 | 1:54.65 | |||||
33 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | GTI | 54.62 | 1:55.02 | |||||
34 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | GTI | 58.12 | 2:01.76 | |||||
35 | Viktor Munk Møller | 2003 | Odense Svømme Klub | 1:03.95 | 2:13.37 | |||||
- | Oliver Hannibal | 2001 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | William F. Villumsen | 2003 | GTI | DNS | ||||||
- | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | DSQ | 2flyben eft start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:42 |
Resultat Løb 49 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:58 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 49, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Sponsor: Extreme |
Eleonor Lindborg 92 - Föreningen Trelleborg - 2.22.70 (2009) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | GTI | 36.43 | 1:20.30 | 2:14.47 | 2:55.47 | |||
2 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 39.49 | 1:28.10 | 2:18.74 | 2:59.02 | |||
3 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.81 | 1:25.73 | 2:20.95 | 3:03.71 | |||
4 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | GTI | 40.49 | 1:29.07 | 2:26.52 | 3:08.17 | |||
5 | Alma Burgaard | 2003 | Odense Svømme Klub | 41.12 | 1:33.31 | 2:33.17 | 3:13.98 | |||
6 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | O.S.L.F. | 47.44 | 1:36.71 | 2:34.10 | 3:15.79 | |||
7 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 47.73 | 1:37.75 | 2:36.02 | 3:18.41 | |||
8 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 48.38 | 1:46.74 | 2:35.88 | 3:19.57 | |||
9 | Esther Hek Hansen | 2004 | GTI | 47.23 | 1:42.90 | 2:37.27 | 3:22.18 | |||
10 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Odense Svømme Klub | 48.39 | 1:39.24 | 2:37.37 | 3:24.68 | |||
11 | Julie Wolter | 2003 | GTI | 48.79 | 1:42.43 | 2:41.20 | 3:27.01 | |||
12 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | GTI | 47.71 | 1:39.63 | 2:41.81 | 3:27.10 | |||
13 | Helga Bak | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 48.98 | 1:41.14 | 2:45.09 | 3:29.69 | |||
14 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | O.S.L.F. | 53.03 | 1:46.63 | 2:47.87 | 3:30.09 | |||
15 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | GTI | 51.61 | 1:48.13 | 2:46.07 | 3:30.64 | |||
16 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | O.S.L.F. | 51.94 | 1:45.14 | 2:47.92 | 3:34.04 | |||
17 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | 52.82 | 1:45.68 | 2:51.97 | 3:34.07 | |||
18 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 51.42 | 1:48.08 | 2:51.92 | 3:41.50 | |||
- | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Nomi I. K. Schau | 2004 | GTI | DSQ | tyvstart | |||||
- | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | GTI | DSQ | ej samt berør150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:58 |
Resultat Løb 50 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:13 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 50, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Sponsor: Odense Renovation |
Chris Christensen 88 - West Swim Esbjerg - 2.07.22 (2011) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | GTI | 28.89 | 1:07.10 | 1:48.93 | 2:23.40 | |||
2 | Nathan Cassoni | 2001 | Mendrisio Nuoto | 31.79 | 1:11.45 | 1:53.70 | 2:28.19 | |||
3 | Daniel Jensen | 2001 | DeltaSwim | 30.88 | 1:09.83 | 1:58.21 | 2:31.40 | |||
4 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.46 | 1:13.26 | 1:56.13 | 2:31.57 | |||
5 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.44 | 1:14.11 | 2:01.71 | 2:35.82 | |||
6 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | GTI | 33.74 | 1:15.09 | 1:59.25 | 2:36.02 | |||
7 | Zeno Ruggiero | 2002 | Mendrisio Nuoto | 34.26 | 1:18.48 | 2:02.15 | 2:37.85 | |||
8 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.28 | 1:15.50 | 2:03.56 | 2:38.66 | |||
9 | Magnus A H Christensen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 32.03 | 1:15.02 | 2:04.82 | 2:40.94 | |||
10 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 34.47 | 1:15.96 | 2:04.21 | 2:41.04 | |||
11 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | Odense Svømme Klub | 39.73 | 1:19.99 | 2:15.49 | 2:49.85 | |||
12 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 39.46 | 1:22.50 | 2:14.87 | 2:52.98 | |||
13 | Casper Koch | 2002 | GTI | 38.16 | 1:20.60 | 2:11.95 | 2:53.26 | |||
14 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 36.53 | 1:23.00 | 2:14.95 | 2:53.49 | |||
15 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | O.S.L.F. | 35.29 | 1:21.17 | 2:18.48 | 2:53.57 | |||
16 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | Odense Svømme Klub | 37.49 | 1:23.06 | 2:17.74 | 2:55.83 | |||
17 | Mads Karise Væhrens | 2002 | GTI | 40.21 | 1:25.29 | 2:19.16 | 2:56.80 | |||
18 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | Odense Svømme Klub | 38.72 | 1:22.17 | 2:19.64 | 3:00.81 | |||
19 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 41.85 | 1:26.23 | 2:21.92 | 3:02.74 | |||
20 | Mads Baltzer | 2002 | GTI | 41.35 | 1:28.83 | 2:25.52 | 3:06.03 | |||
21 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 45.22 | 1:30.13 | 2:29.35 | 3:09.13 | |||
22 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 41.95 | 1:30.08 | 2:27.53 | 3:10.51 | |||
23 | Marco Knudsen | 2003 | GTI | 46.64 | 1:34.93 | 2:30.30 | 3:10.74 | |||
24 | Marius Bugge | 2003 | GTI | 43.28 | 1:31.72 | 2:29.08 | 3:12.07 | |||
25 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | GTI | 38.17 | 1:26.87 | 2:28.42 | 3:12.30 | |||
26 | Joe Tani Fohlmann | 2003 | O.S.L.F. | 48.48 | 1:38.72 | 2:34.28 | 3:15.42 | |||
27 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 50.11 | 1:44.68 | 2:44.31 | 3:25.10 | |||
28 | Casper Bang Clausen | 2003 | O.S.L.F. | 46.86 | 1:37.15 | 2:39.35 | 3:26.40 | |||
29 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 50.92 | 1:39.07 | 2:45.38 | 3:27.52 | |||
30 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 51.55 | 1:48.77 | 2:48.53 | 3:31.95 | |||
31 | Oliver Nierfeldt | 2002 | GTI | 49.14 | 1:46.12 | 2:46.41 | 3:33.27 | |||
32 | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | O.S.L.F. | 48.22 | 1:41.34 | 2:49.51 | 3:33.62 | |||
33 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 57.77 | 1:53.37 | 2:55.91 | 3:45.13 | |||
34 | Hugo Smed | 2003 | Odense Svømme Klub | 55.23 | 1:53.71 | 2:57.42 | 3:49.67 | |||
- | Mads Juul Henriksen | 2004 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | DSQ | ryg afsl på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:13 |
Resultat Løb 51 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:09 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 51, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Pågen |
Kvik Kastrup piger - Kvik Kastrup - 4.28.13 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Lyngby Damer 1 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:28.78 | ||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 32.82 | 1:07.04 | 1:07.04 | ||||||
Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 36.30 | 1:18.19 | 2:25.23 | ||||||
Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 30.25 | 1:04.18 | 3:29.41 | ||||||
Amanda Højberg | 1998 | 28.24 | 59.37 | 4:28.78 | ||||||
2 | Stm1Damer | 0 | Herning Svømmeklub | 4:28.89 | ||||||
Stinne Sørensen | 1999 | 34.45 | 1:11.77 | 1:11.77 | ||||||
Julie D. Hald | 1996 | 33.91 | 1:12.73 | 2:24.50 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 29.76 | 1:04.70 | 3:29.20 | ||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 28.86 | 59.69 | 4:28.89 | ||||||
3 | Hovedstaden Damer 1 | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:30.67 | ||||||
Emma Maagøe | 1999 | 33.68 | 1:10.18 | 1:10.18 | ||||||
Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 36.25 | 1:16.87 | 2:27.05 | ||||||
Eva Olsen | 2000 | 29.64 | 1:04.42 | 3:31.47 | ||||||
Maria Grandt | 1998 | 28.20 | 59.20 | 4:30.67 | ||||||
4 | Lyngby Damer 2 | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:34.94 | ||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 33.62 | 1:09.48 | 1:09.48 | ||||||
Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 36.06 | 1:17.18 | 2:26.66 | ||||||
Hannah Pilgaard | 1999 | 31.29 | 1:07.77 | 3:34.43 | ||||||
Klara Reeh | 1999 | 28.76 | 1:00.51 | 4:34.94 | ||||||
5 | Hsc Damer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:38.23 | ||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 34.54 | 1:12.07 | 1:12.07 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 34.19 | 1:13.72 | 2:25.79 | ||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 31.21 | 1:06.31 | 3:32.10 | ||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 31.16 | 1:06.13 | 4:38.23 | ||||||
6 | Hovedstaden Damer 2 | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:40.84 | ||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 35.42 | 1:12.85 | 1:12.85 | ||||||
Merle F. V. Christensen | 1998 | 36.30 | 1:19.57 | 2:32.42 | ||||||
Vera Staun Hansen | 1999 | 31.05 | 1:07.37 | 3:39.79 | ||||||
Tenna Jensen | 1998 | 30.23 | 1:01.05 | 4:40.84 | ||||||
7 | Sto Damer 1 | 0 | Swim Team Odense | 4:42.75 | ||||||
Emma Hansen | 1999 | 35.51 | 1:13.25 | 1:13.25 | ||||||
Matilde Schrøder | 1996 | 35.19 | 1:15.05 | 2:28.30 | ||||||
Sofia Zachariassen | 1999 | 32.47 | 1:11.39 | 3:39.69 | ||||||
Camilla Rask | 1999 | 29.55 | 1:03.06 | 4:42.75 | ||||||
8 | Esv 1 | 0 | Elite Swim Vejle | 4:44.53 | ||||||
Anna Emilie Hansen | 1999 | 33.17 | 1:09.54 | 1:09.54 | ||||||
Mathilde Hansen | 1998 | 36.72 | 1:19.22 | 2:28.76 | ||||||
Mai Heilmann | 2000 | 34.11 | 1:13.72 | 3:42.48 | ||||||
Stine Knudsen | 1999 | 29.08 | 1:02.05 | 4:44.53 | ||||||
9 | Gti Girls 2 | 2000 | GTI | 4:52.84 | ||||||
Anna Andersen | 2001 | 36.06 | 1:15.01 | 1:15.01 | ||||||
Laura Andersen | 1997 | 35.58 | 1:19.69 | 2:34.70 | ||||||
Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 34.74 | 1:14.72 | 3:49.42 | ||||||
Thyra Jørgensen | 2002 | 29.89 | 1:03.42 | 4:52.84 | ||||||
10 | Hovedstadens Damer 3 | 0 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:56.56 | ||||||
Johanne Hingebjerg | 2002 | 35.71 | 1:13.15 | 1:13.15 | ||||||
Silke Siff Larsson | 2002 | 40.33 | 1:24.54 | 2:37.69 | ||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 33.76 | 1:12.33 | 3:50.02 | ||||||
Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 31.31 | 1:06.54 | 4:56.56 | ||||||
11 | Mendrisio 1 | 0 | Mendrisio Nuoto | 4:57.50 | ||||||
Gaia Ceresola | 2001 | 34.89 | 1:10.90 | 1:10.90 | ||||||
Celine Piacentini | 1999 | 39.89 | 1:25.87 | 2:36.77 | ||||||
Anna Burei | 1998 | 35.62 | 1:16.20 | 3:52.97 | ||||||
Francesca Giorgetti | 1996 | 30.87 | 1:04.53 | 4:57.50 | ||||||
12 | Køge Piger 2 | 2000 | Køge Svømmeklub | 5:02.69 | ||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 37.75 | 1:16.37 | 1:16.37 | ||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 37.11 | 1:19.20 | 2:35.57 | ||||||
Karoline Kjær | 2000 | 35.47 | 1:19.48 | 3:55.05 | ||||||
Mette Hegelund | 2000 | 31.66 | 1:07.64 | 5:02.69 | ||||||
13 | Esv 2 | 0 | Elite Swim Vejle | 5:06.32 | ||||||
Agnes Astrup Christiansen | 1997 | 36.34 | 1:14.74 | 1:14.74 | ||||||
Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 36.82 | 1:19.61 | 2:34.35 | ||||||
Johanne A. Christiansen | 2000 | 35.98 | 1:21.95 | 3:56.30 | ||||||
Olivia Jensen | 2000 | 33.65 | 1:10.02 | 5:06.32 | ||||||
14 | Mendrisio 2 | 0 | Mendrisio Nuoto | 5:17.63 | ||||||
Nicole Canonico | 2000 | 36.41 | 1:15.59 | 1:15.59 | ||||||
Lara Ferro | 1999 | 42.03 | 1:30.33 | 2:45.92 | ||||||
Elisa Viviani | 2002 | 35.39 | 1:19.24 | 4:05.16 | ||||||
Giulia Salentino | 1999 | 34.15 | 1:12.47 | 5:17.63 | ||||||
15 | Hsc Damer 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 5:20.24 | ||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 39.66 | 1:22.42 | 1:22.42 | ||||||
Natascha Holm Byskov | 2000 | 40.44 | 1:25.21 | 2:47.63 | ||||||
Isabella Bach | 2002 | 33.86 | 1:18.78 | 4:06.41 | ||||||
Louise Xia Klogborg | 2000 | 35.30 | 1:13.83 | 5:20.24 | ||||||
16 | Frem Damer | 0 | Frem Odense | 5:27.91 | ||||||
Emma Lykke Kallesø | 1999 | 40.54 | 1:22.73 | 1:22.73 | ||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 43.82 | 1:33.52 | 2:56.25 | ||||||
Liv Persson | 2001 | 39.41 | 1:25.82 | 4:22.07 | ||||||
Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | 30.82 | 1:05.84 | 5:27.91 | ||||||
17 | Gti3 Piger 2 | 2003 | GTI | 5:43.55 | ||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 40.96 | 1:25.10 | 1:25.10 | ||||||
Esther Hek Hansen | 2004 | 46.68 | 1:39.22 | 3:04.32 | ||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 35.41 | 1:18.69 | 4:23.01 | ||||||
Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | 37.91 | 1:20.54 | 5:43.55 | ||||||
18 | Hsc Damer 3 | 0 | Holstebro Svømme Club | 5:49.80 | ||||||
Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 43.14 | 1:30.08 | 1:30.08 | ||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 44.23 | 1:34.13 | 3:04.21 | ||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 37.21 | 1:28.36 | 4:32.57 | ||||||
Julie Geertsen Lund | 2001 | 36.18 | 1:17.23 | 5:49.80 | ||||||
19 | Frem Piger | 0 | Frem Odense | 6:34.80 | ||||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 44.27 | 1:30.46 | 1:30.46 | ||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 50.74 | 1:48.39 | 3:18.85 | ||||||
Jenny Cao | 2003 | 49.54 | 1:50.73 | 5:09.58 | ||||||
Vivi Nguyen | 2001 | 40.34 | 1:25.22 | 6:34.80 | ||||||
- | Tornado-Tøzerne | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Mathilde Hager | 2001 | |||||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | |||||||||
Johanne Hingebjerg | 2002 | |||||||||
Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:09 |
Resultat Løb 52 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:21 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 52, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Sponsor: Plus Pack |
A6 Herrer - A6 - 4.01.07 (2012) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Lyngby Herrer | 0 | Lyngby Svømmeklub | 3:57.22 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 31.05 | 1:02.25 | 1:02.25 | ||||||
Jakob Klint Axelsen | 1996 | 30.66 | 1:05.43 | 2:07.68 | ||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 26.36 | 56.85 | 3:04.53 | ||||||
Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 25.09 | 52.69 | 3:57.22 | ||||||
2 | Stm1 Herrer | 0 | Herning Svømmeklub | 3:58.55 | ||||||
Laust Moesgaard | 1996 | 30.25 | 1:01.55 | 1:01.55 | ||||||
Chris Christensen | 1988 | 30.85 | 1:05.52 | 2:07.07 | ||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 27.14 | 57.88 | 3:04.95 | ||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 25.91 | 53.60 | 3:58.55 | ||||||
3 | Hovedstadens Herrer 1 | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:09.66 | ||||||
Jesper Frost Thomsen | 1997 | 31.88 | 1:05.50 | 1:05.50 | ||||||
Timon Wedekind | 1996 | 32.72 | 1:10.46 | 2:15.96 | ||||||
Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 28.42 | 1:00.17 | 3:16.13 | ||||||
Giano Grillo | 1998 | 25.68 | 53.53 | 4:09.66 | ||||||
4 | Sto Herrer | 0 | Swim Team Odense | 4:10.63 | ||||||
Magnus Høvsgaard | 1997 | 31.85 | 1:05.28 | 1:05.28 | ||||||
Christian V. Rasmussen | 1996 | 31.13 | 1:06.78 | 2:12.06 | ||||||
Kaare Fisker Larsen | 1998 | 28.10 | 1:01.79 | 3:13.85 | ||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 26.92 | 56.78 | 4:10.63 | ||||||
5 | Mendrisio 1 | 0 | Mendrisio Nuoto | 4:16.03 | ||||||
Elia Riva | 2001 | 32.76 | 1:07.76 | 1:07.76 | ||||||
Nathan Cassoni | 2001 | 34.01 | 1:14.89 | 2:22.65 | ||||||
Dario Xhanini | 2000 | 27.17 | 58.35 | 3:21.00 | ||||||
Matteo de Lorenzi | 1996 | 26.38 | 55.03 | 4:16.03 | ||||||
6 | Hsc Herrer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:19.21 | ||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | 32.43 | 1:06.55 | 1:06.55 | ||||||
Kasper Laursen | 1998 | 33.74 | 1:14.18 | 2:20.73 | ||||||
Casper Christiansen | 2000 | 30.18 | 1:05.08 | 3:25.81 | ||||||
Kasper Schultz | 1995 | 25.18 | 53.40 | 4:19.21 | ||||||
7 | Gti Boys 2 | 2000 | GTI | 4:24.59 | ||||||
Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 32.51 | 1:07.69 | 1:07.69 | ||||||
Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 32.50 | 1:11.21 | 2:18.90 | ||||||
Hans Mølbak Petersen | 2001 | 28.33 | 1:02.11 | 3:21.01 | ||||||
Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 30.39 | 1:03.58 | 4:24.59 | ||||||
8 | Køge Drenge | 1999 | Køge Svømmeklub | 4:31.50 | ||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 33.44 | 1:10.21 | 1:10.21 | ||||||
Jacob Holm | 2000 | 36.95 | 1:19.83 | 2:30.04 | ||||||
Mads Hauge Sørensen | 1997 | 29.00 | 1:03.02 | 3:33.06 | ||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 27.90 | 58.44 | 4:31.50 | ||||||
9 | Hovedstadens Herrer 2 | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:32.01 | ||||||
Linus Koefoed Weiss | 1999 | 32.35 | 1:06.38 | 1:06.38 | ||||||
August Bugge | 2000 | 37.23 | 1:18.87 | 2:25.25 | ||||||
August Weilguny | 2001 | 30.84 | 1:09.42 | 3:34.67 | ||||||
Andreas Vestergaard | 1999 | 27.59 | 57.34 | 4:32.01 | ||||||
10 | Mendrisio 2 | 0 | Mendrisio Nuoto | 4:34.27 | ||||||
Alexander Caccia | 1999 | 33.10 | 1:07.59 | 1:07.59 | ||||||
Zeno Ruggiero | 2002 | 35.36 | 1:17.92 | 2:25.51 | ||||||
Alex Giacomelli | 2001 | 31.17 | 1:08.11 | 3:33.62 | ||||||
Theo Maffei | 1997 | 28.61 | 1:00.65 | 4:34.27 | ||||||
11 | Hsc Herrer 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:58.76 | ||||||
Adam Tavs Andersen | 2001 | 39.26 | 1:23.34 | 1:23.34 | ||||||
Filip Cederstrøm | 2002 | 37.57 | 1:22.86 | 2:46.20 | ||||||
Magnus A H Christensen | 2001 | 31.67 | 1:10.88 | 3:57.08 | ||||||
Jacob Hopff | 2001 | 29.54 | 1:01.68 | 4:58.76 | ||||||
12 | Frem Herrer | 0 | Frem Odense | 4:58.94 | ||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 39.35 | 1:21.55 | 1:21.55 | ||||||
Oliver Chodkiewicz | 1996 | 34.58 | 1:16.86 | 2:38.41 | ||||||
Jacob Tietgen | 2002 | 33.64 | 1:13.93 | 3:52.34 | ||||||
William Vig Stærmose | 2002 | 32.14 | 1:06.60 | 4:58.94 | ||||||
13 | Gti3 Drenge 2 | 2002 | GTI | 5:06.81 | ||||||
Mads Enghave | 2002 | 38.13 | 1:17.09 | 1:17.09 | ||||||
Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 37.63 | 1:20.71 | 2:37.80 | ||||||
Mikkel Gummer | 2002 | 37.89 | 1:23.73 | 4:01.53 | ||||||
Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 30.78 | 1:05.28 | 5:06.81 | ||||||
14 | Hsc Herrer 3 | 0 | Holstebro Svømme Club | 6:23.03 | ||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 42.63 | 1:28.88 | 1:28.88 | ||||||
Mikkel Søby | 2001 | 44.37 | 1:40.36 | 3:09.24 | ||||||
Mads Lund | 2002 | 51.07 | 1:52.94 | 5:02.18 | ||||||
Noah Lebæk Andersen | 2003 | 36.30 | 1:20.85 | 6:23.03 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:21 |