2020-04-03   10:46:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for H.C. Andersen Swim Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 6 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 6 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2015    Udskriftsdato  24 april 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  19:50   
  Arrangør  STO         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 april 2015         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 
Sponsor: Odense Renovation 
Lasse Pittioni 95 - Gladsaxe - 28.77 (2014) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian V. Rasmussen  1996  Odense Svømme Klub            29.68   
Jakob Klint Axelsen  1996  Lyngby Svømmeklub            30.16   
Chris Christensen  1988  Herning Svømmeklub            30.30   
Viktor Christensen  1995  Køge Svømmeklub            30.75   
Timon Wedekind  1996  Hovedstadens Svømmeklub            31.30   
Robert Asfeldt  1996  Herning Svømmeklub            31.68   
Giano Grillo  1998  Hovedstadens Svømmeklub            32.19  Deltager ikke i finalen 
Mathias Yu Fagerberg  2000  GTI            32.36   
Andreas Bui  2000  O.S.L.F.            33.44   
10  Nicklas Rasmussen  1997  Vejle Svømmeklub Triton            33.50   
11  Hannibal Steenfos  1996  Hovedstadens Svømmeklub            33.60   
12  Nathan Cassoni  2001  Mendrisio Nuoto            33.93   
13  Jonas Ejby  2000  Nyborg Svømmeklub            34.23   
14  Oliver Chodkiewicz  1996  Frem Odense            34.31   
15  Toke Michaelsen  1999  Herning Svømmeklub            34.40   
16  Hans Mølbak Petersen  2001  GTI            34.63   
17  Kasper Leisted Bertelsen  1997  Hovedstadens Svømmeklub            34.84   
18  Søren B. Jeppesen  1999  Herning Svømmeklub            35.22   
19  Casper Christiansen  2000  Holstebro Svømme Club            35.71   
20  Andreas L. Damgård  2000  Køge Svømmeklub            35.73   
21  Lucas Christoffersen  2000  Herning Svømmeklub            36.03   
22  Zeno Ruggiero  2002  Mendrisio Nuoto            36.22   
23  Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svømmeklub            36.59   
24  Anders Thingstrup Mehlsen  2001  Herning Svømmeklub            36.66   
25  Casper Mørkhøj Hartington  2002  GTI            37.05   
26  Mads Juul  1997  Vejle Svømmeklub Triton            37.14   
27  Jacob Holm  2000  Køge Svømmeklub            37.17   
28  Filip Cederstrøm  2002  Holstebro Svømme Club            37.18   
29  August Bugge  2000  Hovedstadens Svømmeklub            37.80   
30  August Weilguny  2001  Hovedstadens Svømmeklub            38.18   
31  Gustav Stahl  2002  Odense Svømme Klub            39.06   
32  Karl-Emil Elnegaard  1999  Nyborg Svømmeklub            39.51   
33  Gustav Nissen  2001  Herlufsholm Svømmeklub            39.73   
34  Carl M Gadegaard  2001  Nyborg Svømmeklub            41.30   
35  Casper Koch  2002  GTI            41.37   
36  Mads Karise Væhrens  2002  GTI            42.62   
37  Victor Nygaard  2003  O.S.L.F.            43.53   
38  Oliver Hallenborg  2002  Odense Svømme Klub            43.59   
39  Mikkel Gummer  2002  GTI            44.09   
40  Mikkel Søby  2001  Holstebro Svømme Club            44.31   
41  Anders Nedergaard Jensen  2002  Holstebro Svømme Club            44.37   
42  Victor Christensen  2001  Frem Odense            44.47   
43  Mads Enghave  2002  GTI            44.71   
44  Mads Mazur Pedersen  2002  Holstebro Svømme Club            45.39   
45  William Vig Stærmose  2002  Frem Odense            45.86   
46  Marco Knudsen  2003  GTI            45.93   
47  Esben Brasch Jensen  2003  GTI            47.55   
48  Nickolas Kofoed Thestrup  2003  GTI            47.86   
49  Joe Tani Fohlmann  2003  O.S.L.F.            48.30   
50  Magnus Ipsen Pedersen  2001  Frem Odense            48.59   
51  Magnus Dolleris Schroll  2002  Odense Svømme Klub            49.22   
52  Mads Juul Henriksen  2004  Odense Svømme Klub            49.62   
53  Lasse Thulstrup  2004  GTI            49.84   
54  William F. Villumsen  2003  GTI            50.78   
55  Kristoffer H. Jensen  2003  GTI            51.21   
56  Noah Lebæk Andersen  2003  Holstebro Svømme Club            53.36   
57  Hugo Smed  2003  Odense Svømme Klub            53.54   
58  Jesper Funch Jørgensen  2003  GTI            53.86   
59  Christoffer Hald  2003  Frem Odense            55.35   
60  Nicolai Schuster Gath  2003  GTI            55.46   
61  Aksel Ellegaard Nielsen  2002  O.S.L.F.            55.54   
62  Peter Fritsdal Refer  2001  O.S.L.F.            55.72   
63  Mathias Munch Pedersen  2003  Odense Svømme Klub            1:00.56   
Casper Bang Clausen  2003  O.S.L.F.            DNS   
Mathias Rasmussen  2001  Holstebro Svømme Club            DNS   
Valdemar T. Larsen  2004  Odense Svømme Klub            DNS   
Johan Siksne Kaalund  2002  O.S.L.F.            DSQ  2flyben v start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 april 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark