2020-04-02   12:13:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for H.C. Andersen Swim Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 8 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 8 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2015    Udskriftsdato  24 april 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  19:56   
  Arrangør  STO         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 april 2015         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Sponsor: Plus Pack 
Chris Christensen 88 - Holstebro - 27.32 (2013) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kasper Schultz  1995  Holstebro Svømme Club            28.42   
Andreas Kaas Elmgreen  1999  Lyngby Svømmeklub            28.83   
Matteo de Lorenzi  1996  Mendrisio Nuoto            28.83   
Magnus Fallesen  1998  Herning Svømmeklub            28.97   
Chris Christensen  1988  Herning Svømmeklub            28.99   
Jonas Nervil Kistorp  1997  Lyngby Svømmeklub            29.72   
Magnus Høvsgaard  1997  Odense Svømme Klub            30.15   
Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub            30.72   
Jacob Funch Jørgensen  1999  GTI            30.79   
10  Thorstein Godske Pedersen  2000  Odense Svømme Klub            30.80   
11  Jesper Frost Thomsen  1997  Hovedstadens Svømmeklub            30.85   
12  Søren Bisgaard  1998  DeltaSwim            30.88  Deltager ikke i finalen 
13  Mads Christensen  1997  Herlufsholm Svømmeklub            30.89   
14  Andreas Bui  2000  O.S.L.F.            31.20   
15  Hans Mølbak Petersen  2001  GTI            31.24   
16  Mathias Yu Fagerberg  2000  GTI            31.39   
17  Rasmus Nørfjand  2000  Holstebro Svømme Club            31.57   
18  Kasper Laursen  1998  Holstebro Svømme Club            32.07   
19  Elia Riva  2001  Mendrisio Nuoto            32.32   
20  Lucas Christoffersen  2000  Herning Svømmeklub            32.35   
21  Tais Andkjær Kristensen  1999  Nyborg Svømmeklub            32.61   
22  Christian Rasmussen  2000  O.S.L.F.            32.80   
23  Jonathan Forsberg Møller  2000  GTI            33.21   
24  Nathan Cassoni  2001  Mendrisio Nuoto            33.29   
25  Simon Juul Henriksen  2001  Odense Svømme Klub            33.32   
26  Thor B. Hansen  2000  Køge Svømmeklub            33.39   
27  Daniel Jensen  2001  DeltaSwim            33.44   
28  Anders Bruun-Petersen  1999  Odense Svømme Klub            33.46   
29  Benjamin Mads Andresen  2000  Odense Svømme Klub            33.72   
30  Jonas Kongerslev  1999  Holstebro Svømme Club            33.75   
31  Jens Sørensen  2001  Herning Svømmeklub            34.17   
32  Mathias Vestergaard  2001  Hovedstadens Svømmeklub            34.28   
33  Jacob Tietgen  2002  Frem Odense            34.43   
34  Emil Jøhnk Tramm  2002  Odense Svømme Klub            34.45   
35  Magnus Damkier  1999  O.S.L.F.            35.06   
36  August Weilguny  2001  Hovedstadens Svømmeklub            35.24   
37  Jacob Hopff  2001  Holstebro Svømme Club            35.25   
38  Benjamin Nørgaard Eriksen  2002  GTI            35.26   
39  August Bugge  2000  Hovedstadens Svømmeklub            36.14   
40  Magnus A H Christensen  2001  Holstebro Svømme Club            36.15   
41  Casper Koch  2002  GTI            36.82   
42  Emil Sietam  1999  Haarby Svømmeklub            36.93   
43  Mads Enghave  2002  GTI            37.01   
44  William Vig Stærmose  2002  Frem Odense            37.27   
45  Magnus Dolleris Schroll  2002  Odense Svømme Klub            37.49   
46  Adam Tavs Andersen  2001  Holstebro Svømme Club            38.04   
47  Mathias Lindberg Laursen  2003  Holstebro Svømme Club            38.11   
48  Mads Baltzer  2002  GTI            38.52   
48  Victor Nygaard  2003  O.S.L.F.            38.52   
50  Mikkel Podiss Petersen  2002  Frem Odense            38.60   
51  Lukas Stæhr Bentsen  2003  Nyborg Svømmeklub            39.22   
52  Mads Mazur Pedersen  2002  Holstebro Svømme Club            39.48   
53  Magnus Ipsen Pedersen  2001  Frem Odense            40.88   
54  Victor Christensen  2001  Frem Odense            41.13   
55  Marius Bugge  2003  GTI            41.33   
56  Kristoffer H. Jensen  2003  GTI            41.87   
57  Jesper Funch Jørgensen  2003  GTI            42.04   
58  Kevin Liang  2002  GTI            42.64   
59  Carl M Gadegaard  2001  Nyborg Svømmeklub            42.75   
59  Mathias Munch Pedersen  2003  Odense Svømme Klub            42.75   
61  Mads Juul Henriksen  2004  Odense Svømme Klub            42.86   
62  Oliver Nierfeldt  2002  GTI            43.30   
63  Nicolai Schuster Gath  2003  GTI            44.08   
64  Nicolai Graff  2001  Nyborg Svømmeklub            44.40   
65  William F. Villumsen  2003  GTI            44.50   
66  Viktor Munk Møller  2003  Odense Svømme Klub            45.38   
67  Joe Tani Fohlmann  2003  O.S.L.F.            45.92   
68  Mads Lund  2002  Holstebro Svømme Club            45.97   
69  Esben Brasch Jensen  2003  GTI            46.52   
70  Aksel Ellegaard Nielsen  2002  O.S.L.F.            46.58   
71  Rasmus Pedersen  2003  Holstebro Svømme Club            47.66   
72  Matias Buus Hansen  2003  GTI            48.15   
73  Christoffer Hald  2003  Frem Odense            48.32   
74  Oliver Hannibal  2001  Odense Svømme Klub            56.36   
Casper Bang Clausen  2003  O.S.L.F.            DNS   
Valdemar T. Larsen  2004  Odense Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  24 april 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark