2019-11-16   02:03:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden Distrikt, Stenungsund

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 18/4 - Pass 1

Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2015 Stenungsund    Utskriftsdatum  18 april 2015   
  Tävlingsort  Stenungsund    Utskriftstid  11:35   
  Arrangör  VSSF & S77 Stenungsund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 april 2015         
 
 
Gren 13, 4X50m Medley Fl 12-13, Finaler 
Sponsor: Öbergen Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Laxen Damer 3 [2002]  2002  Simklubben Laxen            2:26.94   
  Cazzandra Lindblad  2003      40.50        40.50   
  Tilde Morin  2002      36.52        1:17.02   
  Henna Kjaergaard  2003      39.72        1:56.74   
  Josephine Ålenius  2002      30.20        2:26.94   
                     
Mass Lag 1  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:26.95   
  Magdalena Petersson  2002      37.90        37.90   
  Amayah Bergman  2002      42.32        1:20.22   
  Saga Janzén  2002      35.10        1:55.32   
  Wilma Gunnarsson  2002      31.63        2:26.95   
                     
SK Laxen Damer 2 [2002]  2002  Simklubben Laxen            2:27.68   
  Petronella Ottosson  2002      38.07        38.07   
  Nathalie Barrington  2002      41.36        1:19.43   
  Julia Wollentz  2002      34.16        1:53.59   
  Moa Bergdahl  2003      34.09        2:27.68   
                     
S 77 Damer Lag 1  2002  S77 Stenungsund            2:29.09   
  Lisa Bergman  2002      35.15        35.15   
  Alva Back  2002      38.94        1:14.09   
  Wilma Bergman  2002      39.40        1:53.49   
  Elena Runfors  2002      35.60        2:29.09   
                     
S02 Damer Lag 1  2002  Simklubben S 02            2:29.21   
  Selma Avdic  2003      37.50        37.50   
  Emelie Edberg  2002      42.95        1:20.45   
  Signe Kåberg  2002      37.70        1:58.15   
  Emma Abrahamsson  2003      31.06        2:29.21   
                     
SK Laxen Damer 4 [2002]  2002  Simklubben Laxen            2:29.39   
  Elsa Wahlbeck  2002      36.14        36.14   
  Saga Eriksson  2003      45.67        1:21.81   
  Mellie Wijk  2002      32.08        1:53.89   
  Alba Losada Johansson  2002      35.50        2:29.39   
                     
SK Laxen Damer [2002]  2002  Simklubben Laxen            2:33.42   
  Hannah Fritz  2003      38.12        38.12   
  Emilia Karlberg  2002      41.37        1:19.49   
  Karin Widerberg  2003      40.51        2:00.00   
  Emilia Hedman  2003      33.42        2:33.42   
                     
Mass Lag 2  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:34.62   
  Emelina Sjöblom  2003      41.62        41.62   
  Thindra Hackwitz  2003      42.44        1:24.06   
  Anja Matic  2002      35.73        1:59.79   
  Wilma Ericsson  2002      34.83        2:34.62   
                     
Kungsbacka Damer Lag 1  Kungsbacka Simsällskap            2:39.00   
  Izabella Svensson  2003      41.85        41.85   
  Ebba Bylund  2003      45.04        1:26.89   
  Alexandra Schyum  2002      35.80        2:02.69   
  Louise Andersson  2003      36.31        2:39.00   
                     
10  Varberg Damer 2002 Lag 1  2002  Varberg Sim            2:45.66   
  Zella Eklöv  2002      44.92        44.92   
  Alexandra Olausson  2003      44.79        1:29.71   
  Ellie Geigel  2003      40.71        2:10.42   
  Ylva Eklöv  2003      35.24        2:45.66   
                     
11  Mass Lag 3  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:46.62   
  Tina Hopmark  2002      43.31        43.31   
  Elsa Lindhé  2003      44.92        1:28.23   
  Sara Nyqvist  2003      41.68        2:09.91   
  Melissa Nyberg  2003      36.71        2:46.62   
                     
12  Sk70  Simklubben 1970            2:49.29   
  Linnea Andersson  2003      42.43        42.43   
  Meia Kivistö  2003      42.69        1:25.12   
  Aoife Hjelm  2002      45.07        2:10.19   
  Liza Vesterberg  2002      39.10        2:49.29   
                     
13  S02 Damer Lag 2  2002  Simklubben S 02            2:56.61   
  Leia Wolcher  2003      45.63        45.63   
  Ida Berlin  2002      45.32        1:30.95   
  Ella Fast  2003      48.34        2:19.29   
  Linn Benjamin  2002      37.32        2:56.61   
                     
14  S 77 Damer Lag 2  2002  S77 Stenungsund            3:08.24   
  Hanna Skånberg  2003      51.21        51.21   
  Stina Ryding  2003      50.36        1:41.57   
  Alice Ström  2002      50.29        2:31.86   
  Thyra Palm  2002      36.38        3:08.24   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  18 april 2015 
Licensierad till: S77 Stenungsund  Utskriftstid  11:35 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner